Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? fórum

Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
232. 4b6a2525df (válaszként erre: 230. - B9fc5d7d93)
2008. jún. 12. 14:19
Bea. Te a régi Pirosalma vagy?
231. 4b6a2525df (válaszként erre: 224. - Cszsuka)
2008. jún. 12. 14:18
Megfejtődött a titok:(
230. b9fc5d7d93 (válaszként erre: 229. - Cszsuka)
2008. jún. 12. 13:59

Persze, ha lúgosít, sem kell sokat enni belőle. A savas-bázikus étrend és az egészséges étrend nem mindig fedi egymást. A mazsola pl. elég erősen lúgosít, de nagy a cukortartalma. Vagy pl. a teljes őrlésű gabona jobban savasít, mint a finomított, ettől még alapvetően az előbbi fogyasztását tartjuk megfelelőnek.


Az általad fölvetett problémákról egyelőre még csak termgyógy helyeken olvastam, ezért jó lenen valami hivatkozás, hogy meggyőzz:-)

229. Cszsuka (válaszként erre: 221. - PC Doki)
2008. jún. 12. 13:49

Teljesen mindegy, hogy a cukor savasít vagy lúgosít. Itt a hangsúly a szénhidrátfogyasztáson van. Egy másik topicban már írtam, hogy a túlzott szénhidrátfogyasztás következményei lehetnek a

túlsúly, zaklatott lelki működés, fogszuvasodás, felborult bélflóra, emésztési zavarok, függőség, meggyengült immunműködés.

Ezek pedig kézenfogva járnak a sav-bázis egyensúly felborulásával. Ha a sav-bázis egyensúly felborul, általában savas irányba tolódik el. Hát a cukor és egyéb vitatott ételek savasító hatását imígyen kell értelmezni.

228. PC Doki
2008. jún. 12. 13:47
OK, köszönöm, közben attól tartottam, esetleg sértőnek tűnik a másik hozzászólásom, ami természetesen egyáltalán nem volt célom.
227. b9fc5d7d93 (válaszként erre: 221. - PC Doki)
2008. jún. 12. 13:05

Szia, Doki!


Én első körben azt mondanám, ha valaki kérdezné, hogy az ecetsav kis mértékben nem vagy minimálisan savasít, nagyobban pedig savasíthat, az egyéb tápanyagok bevitelétől függően (ebbe most ne menjünk bele!).


A savasító hatás változhat, pl. nagy mennyiségeknél nőhet az ecetsavlebontás sebessége (energiát nyerünk belőle, tulképp a szőlőcukor vagy a zsírok is majdnem ecetsavvá bomlanak le).


De mindezek attól is függenek, mennyire hajlandó az ecetsav a vizelettel ürülni, mennyire indukálhatóak a lebontó enzimek stb. stb...


A bélrendszer falán nincs vízkő:-) Az erek falában más a helyzet, mészsók lerakódhatnak, de a bevitt ecetsav vagy más sav nem tolja el úgy a vér pH-ját, hogy ennek szerepe legyen. Egyáltalán: a vér pH-ja nem nagyon tolódik el, a vizeleté annál inkább.


A citrom azért lúgosíthat, mert lúgosító vegyületek vannak benne, a citromsav pedig az ecetsav esete: az anyagcserében fölhasználódik (ez is mennyiségfüggő, meg enzimfüggő meg mittudomén).


Hát a kg-os citromevés nem kifejezetten életszerű:-)


A cukor persze, hogy nem savasít, csak ezt terjesztik. A cukor lebomlik: szőlőcukor --> piroszőlősav --> acetylcsoport --> CO2 + víz Ennyi, zokszidálódik. Atól még, hogy a köztes termék sav, nem feltétlenül savasít, mert a sav továbbalakul.


Mérések alapján a cukor gyak. semleges. 100 g cukor PRAL-értéke (ami a savterhelést jellemzi) 0,1, azaz minimálisan savasít, na de mennyi 100 g cukor...


Igen, nehéz átlátni, de nem lehetetlen, egy bizonyos szintig...(A PRAL mérése elég gyakorlati dolog,sé úgy tűnik, objektív mérőszám, persze extrém nagy mennyiségeknél nem biztos, hogy használható.)


Amúgy tetszik a hozzáállásod:-)

226. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 221. - PC Doki)
2008. jún. 12. 11:20

"Sajnos ezt egyelőre nem tudom indokolni, legfeljebb azzal, hogy a szervezetünkben olyan összetett kölcsönhatások játszódnak le, amit nem egyszerű átlátni. Iskolában tanult elméleti okosságokkal nekem ne jöjjön senki, itt gyakorlati tények és tapasztalatok beszélnek."


Na, ezt most jól megaszontad :))

225. PC Doki (válaszként erre: 224. - Cszsuka)
2008. jún. 12. 11:16

Megnézte az adatlapomat, ilyen egyszerű.


Hozzászólásomat gondolatébresztőnek szántam, mindenki azt von le belőle, amit jónak lát. Eleve úgy gondoltam, nem fogok utána hosszas magyarázkodásokba bocsátkozni. Mint ahogy tettem például más témában, a szkeptikus fórumon, ahol a hülye szkeptikusok teljesen lefárasztottak. :-)


Mert a szkeptikus egy olyan állatfajta, aki szerint a fű sem zöld. Mert először is mihez képest? Utána hozzál legalább három tanút, meg orvosi igazolást, hogy a három tanú nem színvak és különben is, bizonyítsd be, hogy több eszed van, mint a szomszéd Mari néninek!


Úgyhogy mindenkitől elnézést, most valóban el kell mennem egy kiszállásra, vagyis dolgozni.

224. Cszsuka (válaszként erre: 223. - 4b6a2525df)
2008. jún. 12. 11:14
Te most tulajdonképpen kivel beszélgetsz? Vagy ez kettőtök TITKA? :D
2008. jún. 12. 10:52

Keves Vizi Pók:) nagyon örülök, hogy bekapcsolódtál, ugyanis gyakorlati tapasztalatokra is szükségünk lenne, vagy főleg arra.

Mivel látom, hogy Te 108 éves vagy, biztos vagyok bnne, hogy rengeteg tapasztalatod van:)


Na jó. Komolyra fordítva a szót, vagy irást, légyszives irj a tapasztaltaidról, ja meg rólad is, hogy savas, vagy lugos vagy, ha ez-vagy az, akkor mitt tettél, tesze hogy ez vagy az vagy vagy lettél.

Jó körmünfont, csak nem akartam a savas-lugos szavakat ismételgetni:)

Szóval mit eszel?

222. PC Doki (válaszként erre: 221. - PC Doki)
2008. jún. 12. 10:43
Véletlenül töröltem egy szót: hamarabb rájöhettem _volna_ meglepő dolgokra.
221. PC Doki
2008. jún. 12. 10:40

Én annyit tudok _RÓLA_, hogy főleg a fogyasztás első szakaszában lúgosíthat, később, illetve túlzásba fogyasztva savasít.


A pontos okról nem lehet fogalmam, hiszen nem tudom magam szétszerelni és belülről megnézni, de eleinte talán oldja a bélrendszerben, esetleg még az erek faláról is az ásványi lerakódásokat, vagyis gyakorlatilag a vízkövet, amit az ember elfogyaszt. Vagy a szervezet egyéb ásványi raktárait kezdi bontani. Hangsúlyozom, ez csak találgatás, de eleinte lúgosító hatás észlelhető, én legalábbis így vettem észre.


Ha már itt tartunk, hozzátenném, nem feltétlenül kell bedőlni például a sokak által dogmaszerűen hangoztatott nézetnek, miszerint a citrom lúgosít. Lúgosíthat persze, körülményektől függően, vagy szintén talán csak eleinte.


De azért kíváncsi lennék, mennyire életszerű, hogy valaki elkezdi kilószámra zabálni a citromot, aztán majd jól lúgosodni fog. ...és a csontjait, fogait nem fogja szétmarni a sav. Nem lesz kalciumhiánya például.


Arról sem vagyok meggyőződve, hogy a cukor savasít. Talán nem kellett volna sokáig elhinnem ezt a baromságot, és akkor hamarabb rájöhettem meglepő dolgokra. Egyesek szerint semleges, de én tovább megyek: _végeredményben_ lehet az akár lúgosító is...


Sajnos ezt egyelőre nem tudom indokolni, legfeljebb azzal, hogy a szervezetünkben olyan összetett kölcsönhatások játszódnak le, amit nem egyszerű átlátni. Iskolában tanult elméleti okosságokkal nekem ne jöjjön senki, itt gyakorlati tények és tapasztalatok beszélnek.

220. magdee
2008. jún. 10. 16:39

Sziasztok!!

Milyen lugosító az almaecet??

Ha valaki tudd rolla valamit írjon!!

köszi:-)))

219. cukilany (válaszként erre: 218. - Pirosalma)
2008. jún. 4. 20:22
Ja, nem! Akiről én beszélek azt személyesen ismerem, de nem szívesen említem a nevét, mert nem biztos h akarna.
218. Pirosalma (válaszként erre: 217. - Cukilany)
2008. jún. 4. 20:13

Akkor mellényúltam:-)

Egy testépítő (hobbi) a body-builder.hu oldalról (ő ott mint szakértő tevékenykedik).

217. cukilany (válaszként erre: 215. - Pirosalma)
2008. jún. 4. 20:10
mi az a drugs bunny?
216. Pirosalma (válaszként erre: 208. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 18:09

Akkor egyről beszélünk:-)


Bár a hozzáértő elég viszonylagos, én nem nevezném magam hozzáértőnek, soha nem is tettem.


És azért (ez nem neked szól most) mert egy témához próbálok tudományosan hozzászólni, és fölhívom a figyelmet a tévedésekre, nem gondolom, hogy "szakértősködnék". Az emberek sokszor azért látják így, mert támadásnak veszik, ha hibáikra, tévedéseikre világítanak rá.

2008. jún. 4. 18:03

Hm...:-)


Annyit mondanék csak, hogy a tapasztalat csak akkor igazán értékes, ha nincsenek benne szubjektív zavaró tényezők:-) A természettudományos vizsgálómódszerek alapja az objektivitás (lásd: kettősvak kísérletek usw.).


A tapasztalatok (természetesen most csak az ilyen témákkal kapcsolatosakra gondolok) ily módon jelentősen veszíthetnek az értékükből (pl. a jól imsert, ámde sokak által lenézett és figyelmen kívül hagyott placebohatás).


Cuki! A tekintélyes sportoló táplálkozási tanácsára visszatérhetünk, engem érdekel, mi volt az:-) Ja, csak nem a Drugs Bunny?;-) A naponta gyakorlás sem garancia az objektivitás megőrzésére. Én naponta megihatok 5 liter vizet tök fölöslegesen, ettől baromi jól is érezhetem magam, ettől még a vízszükséglezem nem lesz napi 5 liter.

214. 4b6a2525df (válaszként erre: 213. - Cukilany)
2008. jún. 4. 17:35
Hát nem fiatalabb:) És tud emberi nyelven is irni, főleg, ha megkérik rá:)
213. cukilany (válaszként erre: 212. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 17:03

ááá, annyi fix, h nálam azért jóval fiatalabb!


Én szoktam vitatkozni, mert a fórum arról is szól, mert néha ragaszkodom valamihez, van ami bevált, és van ami nem. Sok mindent kipróbáltam és sokat utána is olvasok ezeknek. Biztos van közte rossz info is, de ki tudja. De próbálom nem olyan benyomást kelteni magamról, mintha szakértő lennék. Viszont volt olyan info, amit nekem a sport világában egy elég elismert és tekintélyben álló ember mondta a táplálkozásról, és azt is megcáfolta, és tudományos nyelven körbeírta. De én továbbra is olyan embernek hiszek inkább, aki naponta gyakorolja ezt a szakmát, nem pedig elméletben tudja... és volt még egy ehhez hasonló eset.

212. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 211. - Cukilany)
2008. jún. 4. 16:54

Érdekes, én olyan 50-esnek saccoltam........ Na, majd kapok ezért, csak jöjjön és olvassa el ezt :))


Én igazából csak a táplálkozással kapcsolatos írásait olvasom, de nem vitatkozom, mert nem vagyok szakértő, csak egy nagyon érdeklődő laikus. Így aztán sem a szakértővel nem vitatkozom, pláne nem, egy szintén laikussal :DD

211. cukilany (válaszként erre: 210. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 16:51
nem tudom, még nem láttam, de engem borzasztóan zavar, hogy olyan témákhoz szól hozzá elég kötekedően és legfőképpen okoskodóan, amelyekről (korából adódóan) csak a könyben vagy a neten olvashatott, ami alapvetően nem baj, mert így tanulunk, de úgy teszi mintha valami óriási szakértője lenne eme témáknak és olyanokkal vitatkozik ezekről, akik viszont megtapasztalták már...
210. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 209. - Cukilany)
2008. jún. 4. 16:42
Azt nem tudom, mert titokban tartja. Kukacos(kodónak), elég kukac(oskodó) :DD. Kaporszakálla van már?? :D
209. cukilany (válaszként erre: 208. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 16:37
hozzáértő??? sztem meglepődnél, ha tudnád hány éves...
208. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 206. - Pirosalma)
2008. jún. 4. 15:55

De én pont arról beszélek, hogy nem kell egy életen át hülyeséget csinálni.


Néha én is vísítani tudnék, pedig nem is értek hozzá, csak sokat kérdeztem, amikor egy életmód magazinnak írtam. Neked pedig az égnek álló hajad lehet a különös ismertetőjeled :DD. De úgy kell neked, hozzáértőként miért olvasol ilyen fórumokat??? :DDD

207. Pirosalma (válaszként erre: 198. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 15:45
Ja, vagy jobb esetben csak 1 hétig:-)
206. Pirosalma (válaszként erre: 198. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 15:44
De más egy életen át görcsösen ragaszkodni valamihez, aminek sok értelme nincs, de az ember fejébe a buta fórumok beleverik az okosságokat...
205. Pirosalma (válaszként erre: 197. - Cszsuka)
2008. jún. 4. 15:42
Persze, annak semmi értelme...:-/
204. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 203. - ALLICS)
2008. jún. 4. 13:36
Bizony, bizony :DDD
203. ALLICS (válaszként erre: 202. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 13:30
Igazad van.összkevetem a kettőt.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook