Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? fórum

Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? (tudásbázis kérdés)


142. 4b6a2525df (válaszként erre: 141. - Pirosalma)
2008. jan. 14. 18:22
Azt nagyon jól tetted:):)Akkor már csak a választ várjuk mindketten:):)
141. Pirosalma (válaszként erre: 140. - 4b6a2525df)
2008. jan. 13. 08:58
Tudom, azért bátorkodtam viccelődni;-)
140. 4b6a2525df (válaszként erre: 139. - Pirosalma)
2008. jan. 13. 08:24
Ezt a meccset veled azt hiszem orivibe lejátszottuk, Most a másik ember módszerére vagyok kíváncs:)
139. Pirosalma (válaszként erre: 138. - 4b6a2525df)
2008. jan. 12. 18:50
Olllé!:-) Engem már csak az foglalkoztat, hogy kerül bele a zokszigén:-)
138. 4b6a2525df (válaszként erre: 136. - Kryssz)
2008. jan. 12. 18:48
Én is tisztítt vizet iszom és magam oxigenizálom. Te milyen készüléket használsz az oxigenizáláshoz?
137. Pirosalma (válaszként erre: 136. - Kryssz)
2008. jan. 11. 19:28

Szia, Kryssz!


Mennyire változott meg a pH-d (pl. vizelet-pH)?

136. kryssz (válaszként erre: 118. - Emagdi)
2008. jan. 11. 19:26
Sziasztok, én oxigenizált PI vizetiszok már egy ideje! Attól eltekintve, hogy az íze sokkal kellemesebb, lágyabb mint a sima csapvízé, vagy bármely ásványvízé amit eddig kóstoltam, a szervezetem sav-bázis egyensúlya helyreállt, ezáltal -igaz lassan -, de kezdek megszabadulni a súlyfeleslegemtől, a bőröm is szebb lett azóta! S ami nem mellékes, hogy saját magam állítom elő ezt a vizet csapvízből csupán kb.8 Ft/l áron!
135. Cszsuka (válaszként erre: 134. - Pirosalma)
2008. jan. 11. 17:04

Tudod, sokmindenben egyetértek veled, még ebben is. Sok helyen olvasom a hozzászólásaidat, és azzal is egyetértek, hogy meg kell találni az arany középutat mind a táplálkozásban, mind a táplálék kiegészítők, vitaminok terén. Csakhogy, ha az emberek nincsenek tájékoztatva a következmények lehetőségéről, akkor nincs választási lehetőségük és nincs arany középút.

Én már annak idején olyan beteg voltam, hogy felkelni is alig tudtam, s szerencsére kimásztam belőle. Ha tudtam volna ilyen dolgokról, talán nem jutok el odáig, hogy mindenki azon imádkozik: csak még egy kicsit éljek még, hiszen kicsi gyerekeim vannak.

A megszorításos időszak után természetesen visszaálltam az arany középútra, mert már tudtam, mi az. Azóta nem 30, hanem 70%-al kevesebb cukor fogy a családban. Vitaminokat is eszünk, de nem nyakra-főre, hanem célzottan és tudatosan.

Én csupán ezt szeretném hírdetni, s nem biztos, hogy hülyeséget ír, csak másik oldalról látja a világot.

Abban bíztam, hogy tudod, mire akarok célozni és a válaszodból ki is derült, hogy igen. Azt azonban tapasztalatból tudom, ha valakinek azt mondod, kevesebb alkoholt igyon, akkor legfeljebb a kocsmában a pohár mellett elmeséli a többieknek, hogy figyelmeztette az orvos...hehe..

Ha bemutatjuk a szélsőségeket és esetleg élő példával is tudunk szolgálni, még mindig úgy gondolja az illető, hogy ő nem lehet beteg, csak mások. Amikor pedig már beteg, akkor igenis radikális megoldásokhoz kell nyúlni, mindent elhagyni, ami veszélyeztetheti az egészségét, mert hiába mondjuk, hogy vegyen vissza, nem tudja, hol a határ....

Én sem tudtam, mert előtte nem beszélt róla senki, s betegnek sem éreztem magam....

134. Pirosalma (válaszként erre: 133. - Cszsuka)
2008. jan. 11. 14:45

Szia!


Szerintem a valószínűbb, hogy ő ír hülyeséget (bízom benned:-). Meg hát értem, mire gondolsz, csak ez el van túlozva (a könyvnek is ez a célja) csöppet.


A szélsőség a legjövedelmezőbb az egészség területén.

Ki lenne kíváncsi arra, hogy együnk mondjuk, 30 %-kal kevesebb cukrot, mert abban a mennyiségben, amiben fogyasztjuk sokan, káros? Senki.

Sokkal érdekesebb, hogy a cukor rákot okoz, elhízást, csontritkulást, gyengíti az immunrendszert, savasít stb.

Ezek jó része bizonyos esetekben igaz is, de önmagában kijelentve nem fedi a valóságot.

133. Cszsuka (válaszként erre: 130. - Pirosalma)
2008. jan. 10. 22:01

Dr. Nancy Appleton: Hogyan győzzük le cukorszenvedélyünket

Ha ő hülyeségeket ír, akkor én is....

Vagy lehet, hogy csak nem tudom hűen visszaadni...

132. emagdi (válaszként erre: 125. - 'szti)
2008. jan. 10. 17:39
köszi!:)
131. 'szti (válaszként erre: 126. - Pirosalma)
2008. jan. 10. 06:19
fogalmam sincs, hogy jó-e a táblázat, vagy sem (szerintem amúgy is nagyon összetett folyamat ez, nem olyan egyszerű, hogy a grapefruit lúgosít, akkor nyakra-főre zabálom és hipp-hopp tökéletes lesz a vérem pH-ja) szóval én csak a linket írtam emagdinak, hogy hol találja
130. Pirosalma (válaszként erre: 129. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 20:59

Na, ott van a baj:-/


Már elnézést, de mi van???:-)

Hogy jön a mellékvese ehhez (más kérdés, hogy kapcsolódhat, de nem úgy, ahogy te írod)? A kálciumanyagcseréhez (ahhoz is kapcsolódhat, de máshogyan)?


Amiről írsz, az a hipoglikémia, és az nem ilyen általános, mint gondolod.


Az az igazság, hogy minden jelenség, amit említettél (a mellékvesénél az adrenalin és a kortizol; az inzulin, a kálcium-foszfor arány stb.), kicsit átalakítva, kicsit más szövegkörnyezetben meg is állná a helyét, de így van még mit csiszolni rajtuk;-) Szóval ez így nem állja meg a helyét, amennyire én meg tudom állapítani.


Ezeket hol olvastad amúgy?

129. Cszsuka
2008. jan. 9. 20:11

A kucsszó az ésszerű mennyiségen van, de sajna manapság az emberek nem ésszerűen fogyasztják a cukrot, mert rengeteg félkész és készételt esznek, üdítőitalt isznak és a látványpékségből reggeliznek, s a csokit, sütit még nem is említettem, ami a spájzban van....

Az ésszerű mennyiség max. napi két kávéskanál lenne.


A cukor az egyik főbűnös a szervezet homeosztázisának felborulásában, mert legelőször kálciumhiányt okoz.


A cukor evése után a hasnyálmirigy arra kényszerül, hogy gyorsabban dolgozzon, az anyagcserébevitelhez szükséges inzulint kell kiválasztania. Ha ez egyszer-kétszer fordul elő, nem baj, az egészséges szervezet helyreállítja a rendet, de sajnos nem ez a tapasztalat.

Mivel hirtelen, túl sok cukor került a szervezetbe, a mellékvese már későn "ocsúdik" fel, hogy jelezze: ennyi elég, s emiatt túl sok inzulin termelődik, ennek hatására a vércukorszint erősen lecsökken, kezdődik a cukor utáni vágy..

Bocs, de én csak ilyen póriasan tudom magyarázni :)


A mellékvese ellenőrzi a kálcium beépülését, s minél gyorsabban dolgozik, annál több kálciumot mozgósít a vérbe, így felborul a kalcium-foszfor arány, ami a kalcium beépülését biztosítaná.

Éppen ezért a táplálkozást kiegészítő kálcium mérgezővé válhat, ha nem megfelelő az egyensúlya a többi ásványi anyaggal.


Remélem, nem voltam félreérthető, mert én nem vagyok szakember, csak igyekszem tanulni....:)

128. Pirosalma (válaszként erre: 127. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 19:07

Akkor ha megadod a biokémiai indoklását ennek, akkor fejet hajtok;-)


A hasnyálmirigy munkáját nem borítják föl, a hasnyálmirigynek ez a dolga (inzulintermelés). Nem buzdítok senkit cukorevésre, de ésszerű mennyiségbem semmiféle káros hatása nincs, főleg nem a hasnyálmirigyre nézve.


A kálcium beépülését miként akadályozza?

127. Cszsuka (válaszként erre: 126. - Pirosalma)
2008. jan. 9. 19:02
Én is megnéztem a táblázatot, nem savasít a cukor persze, csak felborítja a sav-bázis egyensúlyt, ami savas irányba tolódik el tőle. A nagy mennyiségben fogyasztott cukor felborítja a hasnyálmirigy munkáját, akadályozza a kalcium beépülést és eteti a gombát, aminek már amúgy is van mit enni.
126. Pirosalma (válaszként erre: 125. - 'szti)
2008. jan. 9. 18:32
Én nem bíznék ebben a táblázatban, a cukor pl. nem savasít...(a táblázat szerint igen)
125. 'szti (válaszként erre: 124. - Emagdi)
2008. jan. 9. 18:17
124. emagdi (válaszként erre: 123. - Jaina)
2008. jan. 9. 14:37

szia!

milyen táblázatot nézel? (én nem találtam az oldalon:((

amennyire én olvastam, mind a gyümölcsök mind a zöldségek lúgosító hatásúak. de persze lehet, hogy nem jól tudom

123. Jaina
2008. jan. 9. 13:54

Sziasztok!

Valamit nem értek az innerlight oldalon a táblázatban. Mindenhol azt olvasom, hogy a zöldségek, gyümölcsök jók, mert lúgosak, viszont itt a táblázatban meg az van, hogy a legtöbb gyümölcs az eléggé savas kategóriában van. Valaki homályosítson már fel :) Köszi!

122. emagdi (válaszként erre: 121. - Pirosalma)
2008. jan. 5. 20:20
jaja, csak mindig elfelejtek venni szódabikarbónát a boltban :(
121. Pirosalma (válaszként erre: 120. - Emagdi)
2008. jan. 4. 16:50
Egyszerű kémia, a szódabikarbóna oldatban (enyhén) lúgos kémhatást eredményez (ez persze egy vegyületnél önmagában nem feltétlenül jelenti, hogy a szervezetet is lúgosítja, de ez esetben igen).
120. emagdi (válaszként erre: 119. - Spaceday)
2008. jan. 3. 23:21
valószínűleg igaz, mert a könyvek szerint a szódabikarbónás fürdő és lábáztatás is segít.
2008. jan. 3. 20:34

én úgy hallottam, hogy a szódabikarbóna, kúra szerű alkalmazása segít lugosítani a szervezetet.

a googgle-n utána néztem, mert kételkedtem, de ott is találtam róla anyagot.

én még nem csináltam (minden reggel éhgyomorra 1 teáskanál szódabikarbóna 2 deci vízzel elkeverve 10 napon át)

118. emagdi
2007. dec. 31. 10:38
valakinek van esetleg újabb tapasztasztalata lúgosítás ügyben?
117. emagdi (válaszként erre: 116. - Pirosalma)
2007. dec. 27. 15:16

aha... értem! köszi szépen!

majd igyekszem jó mélyeket lélegezni a hegyi levegőn :)))

116. Pirosalma (válaszként erre: 112. - Emagdi)
2007. dec. 26. 14:41

Szia, Magdi!


Az elégtelen ventilláció miatt enyhe savasodás léphet fel, hosszabb távon jelentősen megnő a vizeletbe való savürítés, a vizelet pH-ja csökken.


Mind a dohányzás, mind valamilyen tüdőprobléma csökkentheti a légzőfelületet.

115. 4b6a2525df (válaszként erre: 114. - Emagdi)
2007. dec. 25. 10:58
Ne várj választ, sejpi nem ehhez a fórumhoz akart hozzászólni:)
114. emagdi (válaszként erre: 113. - Sejpi)
2007. dec. 20. 17:26
??
113. sejpi
2007. dec. 18. 07:22
jo

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook