Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? fórum

Melyek a lúgosító ételek, zöldségek, gyümölcsök? (tudásbázis kérdés)


52. 0565efa6e6 (válaszként erre: 45. - Mongi)
2007. máj. 15. 20:28

Köszönöm:-)

De hidd el, jobban jársz, ha vakon soha senkiben (főleg nem bennem) nem bízol meg. Mindig tartsd fenn a lehetőséget, hogy az illető téved!:-)

51. 0565efa6e6 (válaszként erre: 48. - S.Tünde)
2007. máj. 15. 20:27

Túl erős az ellenszél. Hiába írom le, hogy 2 hónap alatt 20 kiló leadása életveszélyes, ha van is x ember, aki az én álláspontomon van, jön x+10, aki nem, és nem hiszi el, mert hallot valakiről, aki ennyit fogyott, és még él. És az eseteket lehetne hosszan sorolni...

De lehet, új életet kezdek, és naivan vetem bele magam a tudomány sűrűjébe:-)

2007. máj. 15. 20:27
Jó,fogalmam sincs,hogy te min vitáztál,nekem a * diétás fehérjemennyiség szúrt szemet,de lehet,hogy tévedek.
49. 0565efa6e6 (válaszként erre: 44. - 4b6a2525df)
2007. máj. 15. 20:24

Szia!

Volt egy olyan hsz.-od (még azelőtt, hogy bármit is tudtam volna reagálni a te hsz.-odra), ami eltántorított (most direkt visszakerestem, nem gondolkodtam-e túl radikálisan, és most is úgy látom, hogy nem). Nem akarok itt idézgetni, nincs jelentősége.


De félretéve mindezeket:

A felesleged olyan mértékű, hogy nem adhatok konkrét tanácsot, még egy dietetikus sem adhat távolról. Az első az orvosi kivizsgálás, és utána mindenképp fel kellene keresned egy dietetikust, ha nem is konkrét étrendi ügyben, de legalább konzultációra. Én innen távolról nem adhatok tanácsot, szakmai-etikai okokból.

Most úgy tűnhet, elhárítottam az egészet, pedig soha nem teszek ilyet. Ha segítséget kérnek, legjobb tudásom szerint igyekszem segíteni, de ezt itt most a már említett okok miatt nem tehetem. Ezt meg kell értened.

2007. máj. 15. 20:10
Hogy érted?
47. 0565efa6e6 (válaszként erre: 43. - S.Tünde)
2007. máj. 15. 20:07

Helló! Hogy őszinte legyek: belefáradtam...:-/

Azért ne essünk túlzásokba;-)

2007. máj. 15. 19:42

HMG szerintem nem azzal foglalkozik,hogy szemelre szabott diétát állitson elö mindenkinek.Ö tud tanácsot adni,hogy mi jó,és mi rossz,és jobb,ha elhiszik neki,mert nem habokba beszél.De szerintem általánosságban el tudja,mondani,hogy mikor mit kell enni.Egyébként 2 hét alatt nem is biztos,hogy egyáltalán beindul a fogyás egy egészséges diétával.Vagy lehet,hogy lemegy 2 kg,aztán megáll,de az is csak azért megy le,mert folyadékot vesztünk

HMG!Tényleg létezk zsigeri fogyás,ami az elsö hetekben van,és nem jelent súlycsökkenést?

Konkrét diéta összeállításáért ott vannak a dietetikusok.Amúgy Hoxát biztos azert támadta,mert ö is anyagileg érdekelt lehet,és akkor már nem is biztos,hogy úgy vannak a dolgok,mint ahogy állítják.Rengeteg ilyen könyv jelenik meg újabbnál újabb megoldásokkal,csak kár,hogy a fele sem igaz.Pl. a tej káros hatásáról elöször a Testkontrollban olvastam.Azota már feltalálták mások is ezt a baromságot.Hogy megtúrósodik,és letapad a gyomorra,és a belekre.Ekkora ökörséget leírnak,és emberek milliói képsek bevenni ilyen butáságot.Az illetö meg meggazdakszik a könyvén.Nem összeállított étrend kell.Azokat en sosem tudtam betartani.Hanem megérteni,hogy mi az ami jó,és mi nem,és akkor már saját magunknak is össze tudjuk állítani a dolgokat.És azt is,hogy pl este nem nyomom tele magam tésztával,vagy kenyérrel,meg krumplival mert este nem jó a szénhidrát.És hogy a szénhidrátok közül melyikek jók.A gyümölcscukor a leg lassabban felszívódó szénhidrát,meg a rost.Ezeket délelött kell enni.Ebédre szerintem jó valami könnyen emészthetö fehérje(csirke,pulyka,tojásfehérje,hal)salival.Este pedig szerintem egy sali(nem majonézes),vagy egy joghurt(cukormentes) böven elég.Természetesen a finomított lisztes dolgokat(lisztet,cukrot,fehér rízs)el kell felejteni,de a teljes kiörlésü dolgokat is csak csekélyen kell használni(fogyáshoz)A tk kenyérnél is oda kell figyelni,mert fehér liszttel keverik,és egyébként is minden lisztben benne van a fehér rész is.Szóval ezekböl keveset.Reggelire jó egy natúr müzli cukormentes joghurttal,vagy puffasztott búza sonkával,zabkorpa joghurttal.Délelött jó enni 1-2 szem gyümit.

És nem utolsó sorban fontosak az adagok.Nem szabad megenni 2-3 adagot,csak 1-et.Az mondjuk egy kistányér kaja,vagy a mélytányér karimáig.Én számolom mostanában,mennyi kalóriát eszek meg egy nap.Én max 1100-1200kcal-t eszek.(na ezzel HMG nem biztos,hogy egyet ért,szerintem keveslei)

Én ennyit tudtam segíteni.

45. mongi
2007. máj. 15. 19:12
Én is inkább hiszek HMGnek,mint húsz másik embernek!Komolyan!Nagyon tud!
44. 4b6a2525df (válaszként erre: 42. - 0565efa6e6)
2007. máj. 15. 18:48

Még pár hónapja valamelyik fogyis topikban (már nem emlékszem a címére -amiben a Hoxát támadtad-) kértem tőled életmódváltoztatós diétát, mivel nem vagyok hajlandó 52 évesen sanyargatni magam, azonban az egészségi állaporom miatt (magas vérnyomás, fájós térdek -172 cm magas és 99,3 kg vagyok)kellene fogynom úgy 15 kg-t. Füled botját sem mozgattad:)) hogy válaszolj rá. Csak állandóan támadtál mindent, de amikor konkrét segítséget kértem eltüntél mint ... na mindegy is.

Akkor most!!! Adj konkrét napra lebontott étkezési és mozgási tanácsot legalább 2 hétre, és indokold is meg, hogy mitől, miért és mennyit fogyok (amikor betartom, mert be fogom:) miből mennyi vitamin és ásványi anyag hiányom, vagy többletem lesz. Tudod az ember (főleg ha nő) 52 évesen már nem rohan fejjel a falnak.


Szóval, itt az alkalom, hogy hitelessé tedd magad! Ja ÉS NE IRD AZT, HOGY tE NEM AKARSZ HITELEDS LENNI, meg nem akarsz bizonyítani, meg ilyesmi. az ilyen kifarolós dolgok nem jönnek be.

Maradok tisztelettel:) Éva

2007. máj. 15. 18:19

HMG!Mi van veled?Azért te szoktál magyarázatot adni!Söt,a legjobb tanácsokat te adtad nekem mindíg!

Csajok,HMG nagyo okos.Hallgassatok rá!

42. 0565efa6e6 (válaszként erre: 41. - 4b6a2525df)
2007. máj. 15. 16:48

Én én vagyok, és nem kívánok többet elárulni.

Ha mindenhol indokolnék, oldalakat írhatnék. Sajnos túl sok mindenről kell lebeszélni az embereket a mai mocskos (már elnézést), profitéhes világban...

Ja, alternatíva: fogyasszatok tejterméket!:-)

Egyébiránt miben segíthetek?:-)

41. 4b6a2525df (válaszként erre: 39. - 0565efa6e6)
2007. máj. 15. 16:34

Mond mégis ki vagy Te? Mármint mi a foglalkozásod?

Ahogy elnéztem az adatlapodat, mindent "lefikázol" (bocsi a csúnya kifejezésért), de utánna nem idokolod meg. Legfeljebb egy két odavetett szót irsz. Mindig mindenkit (vagy majdnem) lebeszélsz mindenről, ellenben segítséget nem nyújtasz. (én is kértem régebben)

Nem vitatkozni, vagy veszekedni szeretnék veled, egyszerűen kiváncsi vagyok arra, hogy mennyi (és honnan szerzett) tudásod van :))

40. 0565efa6e6 (válaszként erre: 38. - 4b6a2525df)
2007. máj. 15. 16:22
Mindegy, egyre megy..
39. 0565efa6e6 (válaszként erre: 37. - 4b6a2525df)
2007. máj. 15. 16:21
Dr. Török Szilveszter számomra hiteltelen ember (olvastam tőle olyat, hogy a hajam az égnek állt), és szomorúvá tesz, ha látom, hány szakember kerül/száll bele az üzletbe. Nemrég láttam viszont "szakértő"-ként valami jó borsos árú táplálékkiegészítőket forgalmazó cég honlapján. Tudod: van az a pénz.
38. 4b6a2525df (válaszként erre: 37. - 4b6a2525df)
2007. máj. 15. 16:12
Bocs: Dr. Török Sziveszter, ja és a Dr.Békyt kifelejtettem
37. 4b6a2525df (válaszként erre: 36. - 0565efa6e6)
2007. máj. 15. 16:11
Szerinted akkor kortársai (Dr Oláh Andor, Török Sziveszter)is hülyeségeket irt?
36. 0565efa6e6 (válaszként erre: 35. - 4b6a2525df)
2007. máj. 15. 14:07

Nem kell elovasnom, hogy tudjam, miért hülyeség, amit ide írtál.

Én is tudnék ilyen jó szövegeket írni, de nekem a lelkiismeretem nem engedi. Rengetegen gyakorlatilag abból élnek, hogy szép könvveket írnak és adnak ki, amikben "felfedik az igazságot".

35. 4b6a2525df (válaszként erre: 16. - 'szti)
2007. máj. 15. 10:19

A nyers tej, amelyet nem szabad összetéveszteni a bolti pasztőrözött tejjel, a legjobb mészszolgáltató, lúgosító anyag. A zöldésegkez hasonlóan semlegesítit a szervezetben a káros savakat, s ezért gyógyítja a betegségeket. A nyers tej tisztítólag hat, fogyasztása után a béltartalmat is képes mentesíteni a rothadás és betegség csíráktól, míg a pasztörizált vagy forralt tej tovább rothaszt, holt anyag, nincs tisztító, se gyógyító ereje. A frissen fejt, hővel nem kezelt nyers tej több szerves kalciumot tartalmaz, mint minden más élelmiszer, azt csak a szezámmag kalciumtartalma közelíti meg...

A tehén és más állat teje nem emberi táplálék, azt a természet az állatok kicsinye számára szükséges összetételben hozta létre tehát táplákozási szokásainkból a 2. életév után lehetőleg kiiktatandó.

Felnőtt ember számára -hiánypótlásként- a friss tavaszi és a késő őszi füvet legelő tehén teje alkalmas gyógykúrák tartására.

Az erjedési, rothadási folyamatokon átesett tejtermékek (sajt, túró,kefír,joghúrt) szervezetünkben is hasonló folyamatot indítanak meg és táplálnak.


Kedvews HMG. mielőtt kritizálnál, olvasd el Ferencsik István Betegség és fájdalom nélküli élet c. könyvét, ugyanis abből ollóztam.

34. 0565efa6e6 (válaszként erre: 33. - S.Tünde)
2007. máj. 14. 15:01
Jaj, ne haragudj, + 1,1-et akartam írni, bocs...
2007. máj. 14. 13:34
Nade azt írtad,hogy -1.1.Ezt nem értem.Hát ha mínusz,akkor mért savasít?
32. 0565efa6e6 (válaszként erre: 30. - S.Tünde)
2007. máj. 14. 11:43

Igen, a negatív lúgosít.

A tojásfehérje nem lúgosít, csak a többi fehérjéhez képest kevésbé savasít.

2007. máj. 14. 00:51
Vagyis,hogy lugosít?
30. S.Tünde (válaszként erre: 26. - 0565efa6e6)
2007. máj. 14. 00:50
kkor ezt mégse értem.Ha negatív,akkor az lugos,nem?
29. 0565efa6e6 (válaszként erre: 28. - 4b6a2525df)
2007. máj. 13. 21:05

Megbízható a szerző (Tihanyi András dietetikus).

Tulajdonképpen a számoknak nincs nagy jelentőségük, a lényeg a lúgosító ételek fogyasztása, nem kell számolgtani.

28. 4b6a2525df (válaszként erre: 27. - 0565efa6e6)
2007. máj. 13. 20:28
a tesztoszteron táblázat mitől pontos?
2007. máj. 13. 20:10
Az Innerlightot viszont a helyetekben hagynám a fenébe (persze a táblázatukat használjátok, bár nem tudom, pontos-e).
26. 0565efa6e6 (válaszként erre: 25. - S.Tünde)
2007. máj. 13. 20:08

Tojás (teljes) + 8,2

Tojássárgája + 23,4

Tojás fehérje - 1,1


Egyébként tényleg nehéz megtalálni, nem sorban vannak:-/


Az adatok egyébként 100 g-ra vonatkoznak.

25. S.Tünde (válaszként erre: 23. - 0565efa6e6)
2007. máj. 13. 19:44
Oké,ezt félre értettem.Nem is láttam a táblázatban,csak a teljes tojást,és a tojássárgáját.Ez kiszámolhatom kivonással?
24. 4b6a2525df (válaszként erre: 19. - Szösszmő)
2007. máj. 13. 19:29
Cim: [link] Ezen belül megtalálod a fogyókúra lugosító diétával. Itt van táblázat. Ha valami még érdekel priviben kézrezz:)
23. 0565efa6e6 (válaszként erre: 22. - S.Tünde)
2007. máj. 13. 19:15

Szia!


A kettő (vese vs. sav-bázis) alapvetően különböző, de igen, emiatt sem feltétlenül jó. Bár a sav-bázis egyensúly ennél bonyolultabb, és csak relatíve szélsőséges esetekben okoz problémát a (túl) savas táplálkozás. Persze attól függ, mit nevezünk problémának.


Viszont nem írja, hogy tojásfehérje lúgosít:


"Ami elég kézenfekvő a szélsőséges adatokból, hogy sok tojás fehérjét és spenótot kell enni, mert ezek csökkentik, illetve javítják a savasság helyzetét" - a táblázat szerint sem lúgosító a tojásfehérje (pozitív PRAL érték). A mondat azt jelenti, vagy úgy kell értelmezni, hogy a fehérjék közül a tojásfehérje fogyasztásával lehet elérni a legkisebb (nettó) savterhelést, mivel ennek a PRAL értéke a legkisebb a fehérjék között (a testépítőknél ugyanis fontos a magas fehérjebevitel).


Nyilván mérsékeltebb a helyzet, ha az a sok fehérje tojásfehérjéből származik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook