Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellékvese betegek fóruma fórum

Mellékvese betegek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
211. Alexandra19860421 (válaszként erre: 141. - Szilvi0121)
2023. júl. 10. 11:45
Szia! Igaz régi a hozzászolásod,de érdekelne a véleményed. Én is elkezdtem pár napja a Glandokortot,nagyon felerősíti a tüneteim. Neked használt? Meggyógyultál tőle?
210. Regin_a (válaszként erre: 208. - Baby lánya)
2020. ápr. 1. 21:32

Elfelejtettem kommentelni

Jó ócskán voltam amikor CT-re mentem, Aztán online véleménezte a tüdőorvosnő a leleltet

Nincs tumor. A többit majd megbeszéljük, mondta

209. Regin_a (válaszként erre: 208. - Baby lánya)
2020. márc. 6. 23:37
Irni akartam valamit az orvosokrol, de inkább nem. Majd a jövő héten.
208. Baby lánya (válaszként erre: 207. - Regin_a)
2020. márc. 6. 12:48

Érthető, hogy nem mentél vissza hozzá. A hozzáállása tényleg nem hiányzik az embernek. Egyébként sem, de ha baja van, akkor pláne. Márpedig orvoshoz az ember nem unalmában megy, hanem mert baja van.


Pont azon gondolkodtam a napokban egyébként, hogy mennyire nincs meg az orvosokban az az alap mentalitás (segítőkészség?), akár privát, akár nem, hogy javasoljon valamit, hogy urambocsá szóljon valami miatt, ami ugyan nem az ő szakterülete, de látszik a leleten valami. Mint mondjuk az a folt a te CT-den.

207. Regin_a (válaszként erre: 203. - Baby lánya)
2020. márc. 5. 23:27

Hoppá, nem is irtam. Nem mentem vissza a profhoz a negativ lelet után

Ezt is olyan nehézkésen ajánlotta. Valahogy nyűgös volt az egész hozzáállása

Azt meg nem is emlitette hogy a CT leleten foltok a tüdőn. Talán azt kellett volna mondania, hogy ennek nézzen utána, de semmi.

Én bogoztam ki és vetettem össze egy tavalyi CT-vel és mentem orvoshoz

206. Regin_a (válaszként erre: 205. - Baby lánya)
2020. márc. 5. 23:24

Minden jót!"


Köszi!

Még hat nap és lássuk meg mi van.

Persze publikus is lehet, majd nyitok egy anonim topikot :)

205. Baby lánya (válaszként erre: 204. - Regin_a)
2020. febr. 29. 12:06

Tényleg sajnálom!

Amiatt írtam, hogy ne add fel, mert tudom, milyen az, ha az ember vacakul érzi magát. Tudja, érzi, hogy valami nagyon nincs rendben, és örökké abba fut bele, hogy "magával minden rendben". Tudom, milyen, hidd el! Emiatt írtam, hogy nem szabad feladni, ami persze nem könnyű, de nincs más megoldás.


Sajnálom, hogy újabb probléma is van!


Ha megtudsz valamit, kiderül bármi, és úgy érzed, publikus, engem érdekel.


Minden jót!

204. Regin_a (válaszként erre: 203. - Baby lánya)
2020. febr. 28. 23:18

Ne add fel! Könnyű azt mondani

Sajna van ujabb probléma, talán áttét, vagy nem :(

Majd eldől!

203. Baby lánya (válaszként erre: 202. - Regin_a)
2020. febr. 28. 13:05

Sajnálom. Nem azt, hogy negatív lett, mert az jó. Csak ugye most a diagnózis utáni vadászat folytatódhat tovább...


Ehhez neked kitartást kívánok és egy segítőkész orvost.


Ne add fel!

202. Regin_a (válaszként erre: 201. - Regin_a)
2020. febr. 26. 23:45

Negativ a 24órás vizelet teszt is :(

Panaszok persze maradtak

Majd még értekezek a proffal, ennyit rászánok, nem mintha tudna érdemben segiteni, de mégis

Hát ennyi volt!

201. Regin_a (válaszként erre: 199. - Baby lánya)
2020. febr. 24. 22:33

Bizonyára, csak én nem tudom még :)

Minden mással kellett törődnöm orvosi vonalon, így nem került rá sor. Holnap rátelefonálok, de hogy mikor jutok be hozzá nem is tudom

Mert ugye ugysem mondja meg az eredményt mert akkor ugrott a vizitdj

200. Zoli6
2020. febr. 23. 08:32
Sziasztok! Van olyan illető kinek eltávolították mindkét oldali mellékveséjét?
199. Baby lánya (válaszként erre: 198. - Regin_a)
2020. febr. 14. 10:28

Szia!


Megvan a gy. vizelet eredménye?

198. Regin_a (válaszként erre: 197. - Baby lánya)
2020. jan. 22. 22:57

Ok hát ezaz hogy kevés a magán praktizáló, sokat elérhető távolságra/közelségre nem találtam

Kényszer volt

A lényeg hogy a 24 órás az itthon, vasárnap reggeltöl hétfő reggelig, majd hétfő reggel bevinni hozzá

Nem tudom hogy oldom meg. Reggel én halott vagyok mindig és Bp. Szmtkirályi utcais rendesen zsúfolt parkolásilag

Tegnap kb 2km-re tudtam leparkolni hosszas keringés után. Mostmár viszem állandóan a botomat a kocsiban, ha kell azzal bizegek


Persze, a pánik megvolt 31 éves korom óta, szoval jól ismerem annak a tüneteit, ezk a tünetek meg tavaly tavasz óta jöttek

Meg se nézte az uj CT-met, lemásolta a mellé adott orvosi véleményt

Az alapján mondta hogy ezek az eredmények nem indokolják hogy a tünetek a m.vesétöl vannak

Valahol van egy koponya CT.m ahol talán a hipotalamusz vagy környékén emlitenek valami góc és volt egy TIA tünetem is, igaz nagyon régen

Tény, a kTIA később tünt ki, szintén egy fizetős CT vagy MRI-n, de az akkori körzetim megnyugtatott hogy csak pánik.

Forgalomban, középső sáv, elsőtétült minden. Szerencsém volt!


Nem hülye ember mert olvastam néhány értekezését, de mégsem fogadom el a véleményét. Majd mégegyszer elkapom és kissé "erővel" elbeszélgetek vele, utalva a saját irásaira

Tavasszal az cukorszintem is aránylag rendben volt 5-6 körül, aztán az is felment időnként 10-ig

Najó, egy pezsgőzés után 24 volt, de akkor még nem tudtam hogy az mennyire ártalmas

Arrol sem tett emlitést senki. Én huztam ki gyógyszert egy ügyeletes orvostol

Nohát, ez van!

197. Baby lánya (válaszként erre: 196. - Regin_a)
2020. jan. 22. 22:26

Csak a sűrű "basszus", amit mondani tudok.


Ezek szerint akkor befekszel a 24 órás vizeletgyűjtásre vagy azt otthon vagy hogy?


És akkor a daganatra mit mondott ez az alak? Ránézésre!


Az a baj, hogy ha van bármi pszichés tünet, akkor arra nagyon könnyen rá lehet kenni szinte mindent. Pedig azért ez veszélyes. Ő tudtommal nem pszichiáter... meg gondolom, régebb óta megvan a pánikbetegség, mint ezek a frissebb tünetek.


Arra gondolsz, hogy lebeszélni arról, hogy őhozzá menjen az ember? Hát igen. Én is próbálhattalak volna lebeszélni róla, mert nekem aztán ultra rossz tapasztalat volt ő, de azért annyi endokrinológust nem tudok, hogy akkor meg kit javasolhatnék helyette. Belőlük sincs sok, illetve legtöbbjük csak azon belüli területtel foglalkozik. Ugyanis az a baj, hogy egy igazán rendes kivizsgálás is ritka manapság. Anélkül viszont nehezen derül ki, hogy mi a kiváltója a tüneteknek. Azaz hogy endokrin ok vagy valami más. Illetve ha endokrin, akkor melyik szervből eredő.


A helyedben én azért utánanéznék az inzulinodnak is. Illetve időközben annak is, milyen más orvos van még Tóthon kívül. Azért az a vérnyomáscsökkentő ellenére meglévő vérnyomásprobléma nem tűnik mellékesnek.


Remélem, minél hamarabb sor kerül erre a gyűjtős vizsgálatra.

196. Regin_a (válaszként erre: 193. - Baby lánya)
2020. jan. 21. 22:59

Ok a

195. neked is válasz :)

195. Regin_a (válaszként erre: 171. - Csillubilu)
2020. jan. 21. 22:58

Hm

Ma voltam a profnál az új CT lelettel

Nincs semmi gond!

Mondom a vérnyomásomat ami nem kontrollálható gyógyszerrel, a napi félhalott döglésemet és hogy ebben az évben kezdődtek ezek

Egyböl megállapitotta hogy semmi gond nincs. A tüneteim inkább pánikbetegség

Aszittem hogy, de aztán türtőztettem magam

Pániktol daganat


Ha gondolom egy 24 órás vizeletgyűjtés és vizsgálat

Gondolom!


Ugyanakkor , korábban elolvastam az ő saját doktori értekezését ahol utal a kontrollálhatatlan vérnyomásra és más tünetekre amire panaszkodok

Akkormost mifranc van?


Recepciós rámtelefonált , ha tudok menjek negyed órával korábban. Tudtam, ez negyed 8-at jelentett

7-kor ott voltam háromnegyed 8 elött jutottam be úgy hogy senki nem volt elöttem

Háttal ültem, nem tudom ki volt bent, de talán műtét volt :)

Éppen azon voltam hogy ugyanmár szólok, nehogymár várni kelljen egy fizetős esetben

8óra után végeztem és még ketten voltak utánam


Szoval én nem akarok lebeszélni senkit, mert ilyenkor az ember mindent megmozgat, dehát.....

194. Regin_a (válaszként erre: 193. - Baby lánya)
2020. jan. 21. 00:00

Most itt tárjam a nyilvánosság elé a belsőságeimet? :)

115-170 között a vérnyomás, reggel magas

cukorszint 6,5 és 9,5 között ingadozik

Mindkettőre szedek bogyókat

193. Baby lánya (válaszként erre: 192. - Regin_a)
2020. jan. 17. 08:17

'A nagyobb nyűg hogy más dolgok is látszanak a felvételen"

Más probléma is van?


Elnézést, ha megbántottalak, nem akartam! :-) Csak arra próbáltam utalni, hogy ha ők, az egészségügy professzor urazik, prof-ozik állandóan, az számomra disszonáns. A doktor úr/nő bőven elegendő.


Persze a lényeg, hogy segítsen végre rajtad.


Lehetek kíváncsi? Milyen vérnyomás és cukorszintekről beszélsz?

192. Regin_a (válaszként erre: 191. - Baby lánya)
2020. jan. 16. 23:40

Minden alkalommal leirni hogy professzor úr, nyűgös.

Benne van csak körülrják :)

"bal mellékvese tömegesebb, benne kb. 1 cm-es kerekded terület látszik"

A nagyobb nyűg hogy más dolgok is látszanak a felvételen


Igen, én találtam a neten a "professzor urat" :)amikor kitünt hogy eza gondom

Átolvastam a mellékvesérül sok oldalt mire az ő oldalára jutottam és nem kevés idő volt mire időpontot is kértem.

Lássuk meg mit mond a találkozón és meghallgatja-e a tüneteimet.

Vérnyomásom, cukorszintem is szórakozik és pl. ma is egész nap feküdtem félhalottan/félálomban.

A lehetséges anyagiakat is tisztázni fogom, mi mibe kerülne még.

191. Baby lánya (válaszként erre: 190. - Regin_a)
2020. jan. 16. 16:04

És a CT szöveges leírásában benne van hogy daganat ábrázolódik? Gondolom, igen.


Javasolták neked ezt az orvost egyébként? Vagy te kerestél szakembert, és így került ő képbe?


Én hányok attól a szótól is, hogy prof. Meg attól is, amit múltkor Csillubillu leírt az illetővel kapcsolatban. Sajnos cseppet sem lepődtem meg a sztoriján. Örülök, hogy ő már túl van az egészen.


Te is túl leszel. Csak erre gondolj!

190. Regin_a (válaszként erre: 187. - Baby lánya)
2020. jan. 15. 23:10

Jövő héten megyek vissza a profhoz az új CT-vel

Este fél8, de lehet csúszás lesz

Dehát a multkor fél4-re mentem, akkor is az volt

Magánrendelésen?

Sokan keresik a prof urat

Basszus!

189. Regin_a (válaszként erre: 188. - Csillubilu)
2019. dec. 15. 15:35

Köszi!


olyan stílusa van, hogy.."

Igen! Udvarias volt, nem mondhatom hogy nem, de olyan a stilus amit nem is lehet pontosan mleirni

Ha megvan a célzott újabb CT-m, amit megcsinált volna az ő kórházában is, majd keresem megint maszekba

Nekem elég nyűgös Bp-re menni, mert csak autó és akkor a parkolással van gon

Befekvés esetén bizonyára találok valakit, vagy taxit, aki bevisz és haza is hoz


Megadta a kórházi számát de nyilván nem lehet megbeszélni telefonon mi a következő lépés

Elméletileg van időm, pénzem meg nagyon kevés :)


Anno bekerültem maszek doktor által a Honvédba, előtte kerek perec megkérdeztem a doktort mennyibe fog ez nekem kerülni

Semmibe!


A továbbiakban a kórházi kezelésnél is rá fogok kérdezni, nem udvariaskodok ilyen tekintetben

Januárban majd elkezdek mozgolódni CT ügyben, de közben lesz egy furunkulus leszedésem

Ez gyerekjáték a többi nyavalyámhoz képest

188. csillubilu (válaszként erre: 185. - Regin_a)
2019. dec. 14. 19:57

Hétfőn lesz 3hete, hogy műtöttek még mindig nagyon fáradékony vagyok, és este 5-6 körül kezd fájni ami nem nagy fájdalom, de vízszintesbe kell tennem magam, mert nem tudok még kiegyenesedni sem. Tehát én azt gondolom, hogy körülbelül 5hét kell ahhoz, hogy normálisan összeszedjem magam. Hozzáteszem kb.1,5 hete magunkra főzök, boltba kb. 1hete járok mondjuk autòval. Az emelés az egyáltalán nem megy bár nem is szabad.

A műtét után az 1hét az ami tényleg rossz utánna mindennap egy picivel jobb. Vérhigítòt 10napig kellett beadni magamnak. A Tòth Miklòsròl csak annyit, hogy Nekem végig azt mondta, hogy ez biztos, hogy rosszindulatú! Esélyt se adott annak, hogy nem. Hálistenek tévedett, a szövettanom egy jòindulatú kéreg adenomát írt le.

Mikor bementem hozzá 2 nappal ezelőtt, kb. 1percet szánt rám a folyosòn, pedig Ő mondta, hogy ha megvan a műtét azonnal keresem! Én úgy voltam vele majd ha meglesz a szövettan, (addig se idegesít).. ránézett a papíromra, és mintha csalòdást okoztam volna, mert ugye minden rendben lett.

Annyit mondott, hogy kérjek időpontott a kòrházba vagy a (magánrendelésére) mert megbeszéljük a továbbiakat. Kérdeztem mit? Hiszen jó minden. Ő most nem ér rá majd keresem.

Hát ennyi, gondolom sajnos még pénzt vár.

Szòval én nem vagyok túl jò vèleménnyel ròla, hozzáteszem lehet, hogy jò orvos, de olyan stílusa van, hogy ember legyen a talpán aki elviseli. Ráadásul engem (hálistenek) teljesen félre diagnosztizàlt. Neki köszönhetően még biopsziát is csináltak (mintavételt) még a műtét előtt, de sajnos kevés lett a minta ezért értékelhetetlen lett az eredmèny. Azt amit ott átéltem fájdalmat utána nem kívánom még a legnagyobb ellenségemnek sem!

187. Baby lánya (válaszként erre: 186. - Regin_a)
2019. dec. 14. 13:02

Az időpont és a fizetős egészségügy kapcsán teljesen igazad van!!!


Adott CT beutalót? Vagy intézd te?


Tök gáz ez a lassan-lassan szerencsétlenkedő menete az ilyesminek.


Gondolom, ha van daganat, akkor azért azt tekintik elsődlegesnek. Esetleg emiatt nem érdekelhette túlzottan, milyen tüneteid vannak. Ha daganat van, az egyértelmű, vitathatatlan. A tüneteket önmagukban "kevesek" egy diagnózishoz. Elsődlegesen az a tisztázandó, hogy van-e daganat. Őszintén, számomra furcsa, hogy ismételni kell, főleg, ha egyszer már valaki, egy szakember látott ott valamit... Gondolom, van erről a felvételen kívül egy lelet is.



Mikor lesz az újabb kör?

186. Regin_a (válaszként erre: 180. - Baby lánya)
2019. dec. 13. 23:04

Mit mondjak, langyos víz. Nem kétlem a tudását, de a tüneteim és az előzmények nem kimondottan érdekelték.

Időpontra mentem, de vagy hárman voltak elöttem

Fizetősben nem ezt várom!

Tologatta az egeret a kompjuteren ide-oda, nézte a CT képet de nem igazán jött össze.

Aztán inkább másvalakit hivott be , én meg várjak kicsit kinnt

Kell egy ujabb CT. Hááát, lássuk meg.

185. Regin_a (válaszként erre: 184. - Csillubilu)
2019. dec. 13. 22:56

Mesélj, érdekel

Az már korábban is érdekelt, mi volt a véleményed dr.Tóth profrol

2019. dec. 13. 20:39

Sziasztok!

Túl vagyok a laparoszkòpos mellékvese műtéten lassan 3hete. Ha bárkinek kérdése van a műtéttel kapcsolatban szívesen válaszolok!

183. Regin_a (válaszként erre: 182. - Baby lánya)
2019. dec. 9. 23:29

Éppen most szedtem össze minden papirt és CD-t

Nem akarom keverni a pánikosságommal, mert azt tényleg nem tudni mikor okoz tünetet, amúgy rá van irva a zárójelentésemreÚgy gondolom a lényeg ami most van, hogy kórosan rengeteget alszom.


Volt sziv UH ott volt valami diszfunkció. Terhelésen a doki azt mondta "ugyanmár csak öregség". Dehát jónéhány helyen van plakk és meszesedés is :(

Idáig nem volt erőm részletesen elolvasni, mert ugye a hipohondria :)

Nagy undorral megyek be Pestre pedig ott nyomtam évtizedekig, elöttem van minden utca. Fárasztó már a tömeg , a zsúfoltság

Namajd pénteken.

182. Baby lánya (válaszként erre: 181. - Regin_a)
2019. dec. 3. 11:36

Ha jól értem, szív ultrahang volt. Csak az EKG miatt gondolom. Diszfunkció?


T.M. biztos, kér majd laborokat. Van pár mellékvese vonatkozású labor.

Azt gondolnám, hogy egy kórházi kivizsgálás keretében kerít majd erre sort.


Gyűjts össze minden orvosi dokumentációt, és vidd el neki!


Továbbá próbáld valahogy megfogalmazni a rosszulléteidet is, amit írtál már, hogy nehezen tudod szavakba önteni. Mégis valami kellene. Ne érts félre, abszolút elhiszem, hogy nehéz rá szavakat találni, de ha mégis valahogy le tudnád írni neki, mit érzel olyankor, az segítség lehet. Bár szerintem egy alapos kivizsgálás enélkül is fényt deríthet a probléma okára.


Minden rendben lesz. :-)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook