Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellékvese betegek fóruma fórum

Mellékvese betegek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
181. Regin_a (válaszként erre: 180. - Baby lánya)
2019. nov. 29. 23:23

Köszönöm a szoritást

Tegnap voltam terheléses EKG-n. Állitólag minden rendben, az UH viszont valami diszfunkciót irt

Az semmi öreg korban, mondta a doki

Hinnem kell neki mert vagy 30 éve ismer/ismerem


A profnál reménykedem hogy tud még más labortesztet is, gyógyszerezés, netán operáció. Azt jó lenne túlélnem

Lássuk meg!

180. Baby lánya (válaszként erre: 179. - Regin_a)
2019. nov. 28. 11:40

Abszolút érdekel!!!

Megtisztelsz, ha megosztod a tapasztalatod.

Szurkolok neked, hogy jól sikerüljön.


Néha elborít a munka, meg az egyebek, amiatt esetleg később reagálok, de érdekel; megnézem az oldalt időnként, hogy van-e valami új bejegyzés....


Szóval szurkolás megy neked tőlem!!!

179. Regin_a (válaszként erre: 178. - Baby lánya)
2019. nov. 25. 23:23

Majd beszámolok, már ha érdekel

Elég nehezen bírom ezt az állapotot. Állandó fáradtság alvás és ez csak az alap

:(

178. Baby lánya (válaszként erre: 177. - Regin_a)
2019. nov. 24. 10:49
Hajrá! :-)
177. Regin_a (válaszként erre: 176. - Regin_a)
2019. nov. 20. 23:14

December közepére van időpontom a profhoz

Lássuk meg mire jutok

176. Regin_a (válaszként erre: 174. - Baby lánya)
2019. okt. 24. 18:43

Más ügy miatt áprilisban volt egy mellkasi CT-m és akkor lementek mellékveséig, ugyanígy augusztusban is. Áprilisban nem láttak semmit, augusztusban viszont 12mm volt

Nem értem én

Tavasszal volt egy mellkas rtg. valami foltot láttak. Bemajréztam, csináltattam egy másik rtg-t. Nem mutatott semmit

Na erre fel csináltattam az áprilisi CT-t

Aztán a fene sem tudja volt-e akkor valami amikor nem láttak semmit.

2019. okt. 23. 13:05
Sziasztok kedden lesz egy vese tajog műtétem. Esetleg volt már valakinek ilyen műtét? Szeretném tudni ennek a folyamatát. Köszönöm 😊
174. Baby lánya (válaszként erre: 173. - Regin_a)
2019. okt. 22. 17:19

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy akkor ezek szerint 2 hasi CT-d volt? x. hónapi negatív és x+2. hónapi pedig pozitív.

Mindkettő CT volt? Nem egy ultrahang sem?

173. Regin_a (válaszként erre: 171. - Csillubilu)
2019. okt. 9. 22:14

Ez a sebész megtalálható a neten, sőt le is irja a mellékvese műtétet

[link]

Fiatal középkorú nem unszi doktor


Nekem véletlenül vették észre a daganatot

Érdekes, elötte kb. két hónappal volt hasi CT és minden rendben volt, sőt kitértek a mellékvesékre is hogy rendben. Utána meg elég jóképű daganatot írtak le

Ami labort nálam csináltak azok negatívak lettek

Panasz viszont van, mégha javult is a helyzet.

Egyszer csak meg kell keresnem azt a prof-ot.

172. Baby lánya (válaszként erre: 171. - Csillubilu)
2019. okt. 9. 12:47

Szia! Hogy derült ki? Véletlenül? És utána következett a kivizsgálás?

Az orvost, akit kérdeztél, nem ismerem. Őt ajánlották egyébként neked?

Beutalót kaptál valakitől? Vagy most magadnak kell orvost keresned?


Minden jót!

171. csillubilu (válaszként erre: 170. - Regin_a)
2019. okt. 9. 09:34
Azt hogy nőtt UH on ellenőrizték évente. Hormon vizsgálatok voltak vérből és vizeletből. Ha aktív akkor van panasz pl vérnyomásemelkedés, rosszulétek. Ha inaktiv akkor nincs panaszod max nyom
170. Regin_a (válaszként erre: 169. - Csillubilu)
2019. okt. 4. 21:35

Nem ismerem!


De több infót ne csepegtess, amit esetleg hasonló gondokkal küzdők "használhatnának"

Honnan tudják hogy nő, mik a tünetek milyen labor tesztek voltak, ha inaktiv akkor... stb.

2019. okt. 3. 00:03

Sziasztok!

Van egy inaktív mellékvese adenomám! Sajnos műteni kell mivel nő, és bizonytalan hogy jòindulatú vagy nem. Piros Lászlò sebészt ismeri valaki?

Tòth Miklòs vizsgálta.

168. Regin_a (válaszként erre: 167. - Baby lánya)
2019. okt. 2. 21:14

Köszi az infót. Nem tudom most "melyik ujjamat harapjam"

Meglátom mi hogy lesz

Egyelőre megint a szivem szórakozik. Alig erőltetésre elkezd szoritani és akkor pánik van.

Ilyenkor sok Xanax, oszt' vagy kiheverem vagy...:(

Áhhh. Majdcsak lesz valahogy

167. Baby lánya (válaszként erre: 166. - Regin_a)
2019. okt. 2. 14:55

Totál megértem, hogy eleged van az orvosokkal való vívásból. :-D


Tóth Miklós kapcsán csak azt akartam jelezni, hogy tud pikírt, kioktató, kellemetlen lenni, főleg súlyproblémával küzdő emberrel, kórházban, mások előtt. Velem ilyen volt!!! Magánban persze nem. Szóval ... nem árt tudni, hogy erre is lehet számítani nála. Persze lehet az is, hogy férfiakkal másképp beszél...


A másik (kedvezőbb) tapasztalatom vele kapcsolatban, hogy a magánrendelésén kerestem meg elsőre. Akkor jelezte, hogy kivizsgálás lenne célszerű. Elkérte a telefonszámomat, és mikor megvolt, hogy mikor van hely a klinikán, ahol dolgozik, felhívott, és mondta, hogy mikor feküdjek be pár napra. (SOTE II. Belklinika, 1088. Budapest, Szentkirályi u. 46.)

Mivel ez nem magán kórház, hanem állami, nem kellett fizetni.

Utána természetesen lehet menni a magánrendelésére, de én utána csak egyszer kerestem fel a magánpraxisában, mert volt valami rendkívüli, egyébként TB alapon ment az ügy, amíg jártam hozzá.


Szóval, szerintem az első alkalom, ha privát alapú, perkálni kell, nincs mese. Utána viszont a kórházi kivizsgálás csakis TB alapú lehet.


Aztán, ha megtalálja, hogy mi a gond nálad, és megműtenek, meggyógyítanak, stb, akkor nyilván az már rajtad múlik, hogy kifejezed-e a hálád pénzben is.


Minden jót!

166. Regin_a (válaszként erre: 165. - Baby lánya)
2019. szept. 30. 19:22

Akármilyen a prof kénytelen vagyok elmenni hozzá

Egyelőre a pénz a gond. Feltételezem nem csak az első magán vizit árát kell kipengetni és a kórházban már ingyen foglalkozna velem


Urológiára is találtam szakorvost

[link]

Merthogy a leleteim negativok, de aránytalanul sokat megyek pisilni. Napi 8-10 , szúrás fájdalom nincds, de valami nyom odabent

Doki azt mondja, mert 2L folyadékot iszok, annak ki kell jönni

Aha, és idáig miért nem akart kijönni? :)

Majd jőjjön eg év mulva PSA kontrolra

Ugyanakkor magánban ossza az észt

[link]


Nem értem én az ilyen orvosokat

Egyelőre lazitok, elegem van az orvosokkal való vívásbol

Egyelőre ez van!

165. Baby lánya (válaszként erre: 164. - Regin_a)
2019. szept. 28. 09:14

Borzasztóan sajnálom. Sajnos ismerős helyzet. Már az, hogy az ember nincs jól, érzi, tudja, hogy baj van, de a laboreredmények jók, vagy legalábbis nem egyértelműek, így diagnózis...


A Tóth Miklóshoz akarsz menni? Vele csak abban vigyázz, hogy a magánrendelésén normális, de a kórházban borzalom lekezelő. Tapasztalat mondatja velem. Ám mivel neked legalább van egy daganatod, azt nem lehet bagatellizálni...


Elhiszem, hogy kikészített ez a fél év, de ezek a vargabetűk is gyakran szükséges részei annak az útnak, ami a diagnózishoz és a kezeléshez, majd a gyógyuláshoz vezet.


Drukkolok, hogy minél hamarabb meglegyen a diagnózisod.


Mikor tervezed a dokihoz menést? Igen, most megnéztem, elég húzós összegek. De lehet, nem nagyon van más út.

164. Regin_a
2019. szept. 27. 21:58

Ma voltam

Nem jó hír, mert minden lelet negatív, panaszaim viszont vannak

Igen, az adenoma ott van, de nem okoz semmi bajt

Basszus, a panaszaimra semmit nem kaptam, akkor mitöl javult meg minden mutató, illetve korábban mi romlott el?

Mondhattam bármit, a fáradtságrol aa hízásrol, "minden rendben"

Panaszkodtam hogy ma is 165 vérnyomással mentem/jöttem a szakrendelőbe

Felirt a doktornő egy nmásik vérnyomás csökkentőt

Na milyet? Amiröl korábban leállított és mást adott

Urológián is voltam egyúttal. Ott is minden rendben, de panasz van.

Rossz és jó laborleleteket a pánikbetegség csak nem tud okozni

Nem kevés pénz a korábban linkelt prof. magánrendelése, de ha igy maradok , kénytelen leszek összeszedni rá a pénzt

Kikészitett az elmúlt erős fél év.

163. Baby lánya (válaszként erre: 162. - Regin_a)
2019. szept. 26. 16:49
Szia! Van valami híred? Vagy még nem voltál dokinál?
162. Regin_a (válaszként erre: 161. - Baby lánya)
2019. aug. 31. 16:23

NAgyon messze van az még :(

Persze, valami vérvizsgálat ki van irva amivel majd mennem kell

Más gond is van, vagy lehet , ahhoz is várvizsgálat

Csak elmenni nehéz reggel

Ma is nagy nehezen délben tudtam felkelni

Nem fáj semmim, de ömlik a viz rólam a ventilátor mellett is és elmagyarázhatatlan rosszúllét.

Ezen is összebalhéztam a dokival a kórházban

Nem tudom elmondani mit érzek, értek, rosszúllét alatt.

Az abnormális fáradtsággal társuló izzadás ami kiborit és már fél éve nyafogtam a körzeti dokinak + 26kg hiztam hasra

Mint egy terhes nő úgy nézek ki

Vérnyomásom aránylag rendben, vércukor ingadozik

Dokinő feljegyezte a tel.számomat és igérte ha megvan a kortizol teszt eredménye, szól

Hát mégsem szól.

Felőröl ez a helyzet

161. Baby lánya (válaszként erre: 160. - Regin_a)
2019. aug. 31. 09:07

Szeptember vége nincs már messze. Esetleg nem javasoltak valamit, hogy úgy menj a szakorvoshoz? Úgy értem, hogy vihetnél neki sima vérvételi leletet is. Tudom, hogy kortizolt kértek neked a kórházban, de talán nem árt, ha lát mást is. Meg neked se árt. Feltéve, ha nem tartasz a vérvételtől. Ha elmész a körzetihez, kérhetsz egy vérvételi beutalót. Azon persze csak alap dolgok lesznek, mert ő csak olyat kérhet, de informatív az is. Sőt vizeletvizsgálatot is tudsz így kérni. Hidd el, ezek hasznosak lehetnek a minél gyorsabb diagnózishoz. Ebbe az egy hónapba simán belefér. Persze, ha van erőd.

Azon mit értesz, hogy ócskán vagy? Fáj valamid?

160. Regin_a (válaszként erre: 158. - Baby lánya)
2019. aug. 30. 22:02

Igazad lehet, mert máshol is feltettem a kérdésemet de semmi válasz.

A gyagyábbnál gyagyább kérdésekre azonnal megy a válasz :)

Mindegy, kibírom szeptember végéig, akkor jutok szakorvos elé

Csak elég ócskán vagyok :(

Meglátom mi lesz

159. Baby lánya (válaszként erre: 158. - Baby lánya)
2019. aug. 30. 10:43
Én például a fura magas vérnyomásom miatt kaptam beutalót kardiológiára. Időpontért viszont call center-t kell hívni. Napi szinten hívom őket, de még ők se kapták meg a novemberi (!) rendelés időpontjait.
158. Baby lánya (válaszként erre: 157. - Regin_a)
2019. aug. 30. 09:56

Biztos vannak, csak bukdácsolnak az eü. rendszerben. Még nem biztos semmi, mert még kutatgatják, vizsgálgatják, mi lehet a panaszaik hátterében. És ha azt veszed, hogy gyakran hónapokat kell várni egy-egy orvosi időpontra, akkor már nem is csodálkozol semmin. Az a baj, hogy mindenki addig aktív, ameddig neki baja van. Aztán, ha meggyógyult, már nem foglalkozik az üggyel, hanem éli az életét. De hát melyikünk tenne másképp?!


Az is elképzelhető, hogy facebook-on találtak egy segítő csoportot. Mert ahol még volt mellékvese fórum, az nlc-n, ott is tetszhalott már évek óta...

157. Regin_a
2019. aug. 29. 23:12
Ha valakinek hasonló nyűgje van, nehogy leirja ide!
156. Regin_a
2019. aug. 28. 23:22
Nem hozom fel :)
155. Regin_a (válaszként erre: 154. - Regin_a)
2019. aug. 27. 22:03
Felhozom már!
154. Regin_a (válaszként erre: 153. - Wannacska)
2019. aug. 25. 11:02

Keresésbe beirod "mellékvese". Van pár téma róla, érdemi nem sok.


Neked milyen tünetek voltak ami a mellékvesére terelte a vizsgálatot?

2019. aug. 24. 20:37
Sziasztok! Van itt valaki akinel Cushingot diagnosztizaltak? Esetleg meg is mutottek? Nalam is ez all fent, valoszinu mutet lesz belole es szeretnek valakivel beszelni hogy mi tortent pontosan, mi volt a menete illetve hogyan alakult utana, gyogyulasi folyamat? Nagyon nagy segitseg lenne nekem ha valakivel tudnek errol beszelni. Koszonom!!
152. Regin_a (válaszként erre: 151. - Baby lánya)
2019. aug. 24. 13:04

Köszönöm a drukkot :)

Itt olvastam el mindent amit tudni lehet erröl a mellékveséröl

[link]

Ha igy megy, megint "pénzszórás" lesz, mert másképp nem lehet jó szakorvos elé jutni Magyarországon


Hétfőn pár nap kórház mert láb érszűkület, infúzió

Térdem folyadékos egyre jobban fáj

Nem tudom melyik ujjamat harapjam :)

Majdcsak lesz valami!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook