Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellékvese betegek fóruma fórum

Mellékvese betegek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
151. Baby lánya (válaszként erre: 150. - Regin_a)
2019. aug. 24. 08:45

Hát, drukkolok neked. A cukor probléma meg a vese is szerintem rendeződni fog, miután meggyógyítottak. Ezek ugyanis mindháromféle említett betegségben érintődhetnek...

Ha bármit megtudsz, írd meg!

Vigyázz magadra!

150. Regin_a (válaszként erre: 149. - Baby lánya)
2019. aug. 23. 21:29

1)2)3) Nem tudom :)

Erős egy hetet kórházban voltam, a végén vettek kortizolra vért, de az eredményét most sem tudom

Semmit nem mondtak a nem tökéletes laborokra, mint veseműködés, cukorszint

Szoval egy hónapos várakozás , magyar módra


A magyar egészségügy egyfelöl rossz az orvoshiány, várólista miatt, másfelöl a nem empatikus viselkedés miatt

2 nap alatt nem tudtam időpontot szerezni az Uzsokiba, ortopédiára, mert valami szerencsétlen nővel akadtam össze telefonon

149. Baby lánya (válaszként erre: 148. - Regin_a)
2019. aug. 23. 09:26

Azt értem, hogy a CT daganatot mutatott a mellékveséden. Tiszta sor.

Csakhogy ez innentől kezdve 3-féle probléma lehet, attól függően, hogy a daganat a szerv melyik részét érinti, s így mely funkciót zavarja meg:

1) Cushing szindróma (kortizol túltermelés)

2) Conn szindróma(renin-aldoszteron probléma -> nátrium, kálium egyensúly kibillen

3) Phaeocromacytoma (katelokaminok)

Emiatt kérdeztem, hogy mit gondolsz, melyik lehet. Illetve feltételeztem, hogy esetleg a sürgősségin mondtak valamit. Gondolom, ott vettek tőled vért kortizolra, hiszen a körzeti orvos nem kérhet ilyen vérvételt.


Igen, sajnos elég könnyen megy az, hogy az embert képzelt betegnek tekintik. Sajnos.

148. Regin_a (válaszként erre: 147. - Baby lánya)
2019. aug. 22. 22:00

Nem gyanakszom hanem pontos diagnózist mutatott a CT

Terime/bög/daganat stb. a mellékvesén

Az hogy milyen indulatú majd elválik a tesztek folyamán

Én amellett vagyok hogy kapják ki

Összeboritja az egész szervezetet

Vérnyomás, cukorszint, más enzimek is amiröl hétköznapi ember nem tud.

Igy visszanézve minden összevág. A fáradtság, a nagyfokú hasra, pofára hízás

Hogy ez miért nem tünt fel a körzetinek....?


Ha az embernek többféle baja van, hajlamosak azt beképzeltségnek venni

Fáj a térdem

Ugyanmár, megint kitalálok valamit

MRI, folyadék a térd körül

Áhh!

147. Baby lánya (válaszként erre: 146. - Regin_a)
2019. aug. 22. 12:51
És milyen szakirodalmat olvastál ki? :-) Úgy értem, mire gyanakszol a tüneteid alapján?
146. Regin_a (válaszként erre: 145. - Baby lánya)
2019. aug. 21. 21:56

Megfigyelő, kém vagy? :)

Erős fél évet panaszkodtam a körzetinek a halálos fáradtságrol. Reggeli után vissza kellett feküdnöm/megengedhetem magamnak/

Aztán jöttek az izzadságok ömlött a viz rólam, majd SBO és CT.n fedezték fel

Azóta kiolvastam a szakirodalmat róla :)

Viszont csak szeptember végén kerülök szakorvoshoz, mert ugye a várólista

145. Baby lánya (válaszként erre: 142. - Regin_a)
2019. aug. 17. 08:35
Szia! Milyen tüneteid voltak/vannak? (Én egyelőre csak megfigyelő vagyok...)
144. Regin_a
2019. aug. 15. 22:10
Ha nem, hát nem!
143. Regin_a
2019. aug. 14. 22:06
Sehol senki, mindenki gyógyult, vagy...?
142. Regin_a
2019. aug. 13. 21:38

Felhozom már, mert véletlenül tüntz ki CT alapján hogy a bal mellékvesém daganatos/ne szépitsünk/

Fél évet panaszkodtam a körzetinek, de meg sem közelitette a bajomat

Rosszul lettem nagyon, SBO, CT


Kiváncsi vagyok kinek milyen tünete volt mielött felfedezték ezt?

Kortisol teszt eredményt még nem tudom. Egy hónap mig endokrinológushoz jutok. Ócska igy nagyon :(

141. Szilvi0121 (válaszként erre: 138. - Pokcukor)
2018. okt. 30. 16:10

Nekem alacsony, de rosszul voltam a gyógyszertől.

[link]

A kapszulás peptidek között a Glandokort van mellékvesére.

Most kezdtem nem régen. Gyakorlatilag őssejt terápia.

Aki fejlesztette Nobel díjra jelölték.

Egy szemmel kell kezdeni, evés közben bevéve, aztán lefeküdni. Először felerősíti a tüneteket, pár nap múlva lehet emelni kettőre.

Nekem a vérnyomásom ment feljebb, rosszul alszom, a többi gyorsan és sokat javult.

140. Brigu07
2018. aug. 9. 06:36
Sziasztok! 9 éves kisfiam,krónikus vese elégtelenséggel született. Jelenleg mindkét húgyvezeték ki van szájaztatva egy sztómában a hasfalára,és így ezáltal sztóma zsàkosok vagyunk. Mondanom sem kell,hogy a 9 èv alatt megjàrtuk már a poklokat. Szivesen cserélnék tapasztalatokat hasonló helyzetű szülőkkel,vagy emberkékkel.
139. Sinee (válaszként erre: 138. - Pokcukor)
2018. máj. 6. 06:51
Szia! Nekem is magas a kortizolom. Sokmindent nem tudok még sajnos, hó végén megyek az endokrinológusomhoz, de jó lenne hasoló betegekkel beszélgetni. :)
2018. ápr. 6. 00:49

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy itt talállak benneteket! Ma jött a véreredményem, kiderült hogy magas a kortizol szintem. Semmi többet nen tudok, csak azt hogy lrsz valami terheléses vérvizsgálatom, hasi ultrahangom meg ct-t említett a doki. Kicsit aggódok, bár még mindig jobb hogy legalább tudom, mi okozza a problémát már csak végig kell járni az utat:)

Tud valaki mesélni hogy mi hogyan derült ki?

Vagy ha van kedvetek megosztani a történeteteket az nagyon jól esne:)

137. Bbarbia (válaszként erre: 133. - Sziszi60)
2018. márc. 13. 09:26
Szia! Én Cortefet szedek 2.5 éve, napi 45-50 mg-ot. Ha kérdésed van írj. bbarbia@ gmail.com
136. Bbarbia (válaszként erre: 135. - Pisti74)
2018. márc. 13. 09:24
Szia! bbarbia@gmail.com Addisonos vagyok és Cortefet szedek. Most 45 és 50 mg között naponta. Ha vkinek kérdése van írjon!!!!
135. Pisti74
2018. febr. 20. 17:36

Sziasztok


Én is addisonos vagyok, 2001 óta.

134. moonika80 (válaszként erre: 130. - Kimerült)
2018. febr. 10. 23:34
Nem a nyugtatotol merult ki a mellekvesed, hanem a mellekvese miatt volt szukseged nyugtatora.
2018. jan. 7. 21:21

Sziasztok!

Jàr valaki erre?😊uj regisztraló vagyok,làtom hogy nyàron volt az utolsó bejegyzès.

Kèrdeznèm Tőletek:

Szed valaki Cortef nevű tablettàt? Szeretnèk evvel kapcsolatban pàr gondolatot,vèlemènyt cserèlni.

Vàlaszotokat előre is köszönöm.😊✌

2017. júl. 18. 19:30

Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni mellékvese-kimerültséggel kapcsolatban. Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék! Köszönöm szépen!

kovari.balazs1975@gmail.com

131. ivi79 (válaszként erre: 130. - Kimerült)
2017. jún. 10. 08:11

van valami kézzelfogható dolog is ami a fáradtságodat mutatja, pl bármi laborérték?

amugy sztem fáradtság ellen legjobb a mozgás.én akkor vagyok hulla fáradt, ha nem mozgok. told a vasat magnéziumot, b12, c és d vitaminokat és kezdj el sétálni a természetben, úszkálni valami tóban az feltölt:) egy pajzsmirigyes exdepis

2017. máj. 26. 22:18

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni! Nyugtató elvonás után vagyok, ami nagy stressz a szervezetnek.

Kinyomoztam, hogy kimerült tőle a mellékvesém.Hetek óta letargikus fáradtság kínoz, gyenge vagyok, nulla az energiám.Már nagyon unom az ágyban fetrengést. Van erre valami speciális gyógymód/kezelés? Vagy elég a vitamin-magnézium-pihenés?Mit tehetnék magamért még? Mennyi idő alatt lehet ebből felépülni? A válaszokat köszönöm!

2017. máj. 9. 17:27

Sziasztok! Tudna esetleg ajánlani egy jó orvost mellékese műtétre.


Előre is köszönöm!

128. Tunde85 (válaszként erre: 125. - Adnil22)
2017. jan. 30. 15:54
Szia! Ritkán nézek be ide, mert úgy láttam nem sok a hozzászóló mostanság itt. Remélhetőleg már túl vagy a műtéten. Nekem is majdnem ilyen brutál volt a sóterhelés, csak annyi különbséggel, hogy az első liter 3/4-e folyt le 1 óra alatt. Szerencsére rendes szobatársaim voltak. Nekem 06.04-én csináltak ezt a vizsgálatot.Augusztus 02-án volt meg az eredmény, nekem is az adenoma aldoszteron hormont termel, ami túlzottan kiválasztja a káliumot a vizeletbe és magas vérnyomást is produkál ezáltal. Október 04-én megvolt a műtétem (csak a daganatot távolították el, ami kb 2 cm-es volt), a Kútvölgyi Klinika sebészetén. Vörös professzor műtött engem is a Novák doktor úrral együtt. Szerencsére csak 5 kis vágás lett félkörívben. A sebek kb 3 hét alatt szépen begyógyulgattak, a varratszedés után jelentősen javultak. A műtét után 3 nappal már semmilyen gyógyszert nem kellett szednem, teljesen helyreállt a kálium szintem és a vérnyomásom is. Én teljesen meggyógyultam. :)
2016. dec. 2. 10:52
sziasztok! Valaki jár még erre? Nekem magas a DHAE-s em. Lehet ezt kezelni?
126. Bbarbia
2016. nov. 15. 07:18

Sziasztok!


Sajnis elkeseredve tapasztaltam, hogy olyan "különleges" vagyok, hogy alig van hozzászólás a betegségemmsl kapcsolatban. Egy éve diagnosztizáltak az Addison kórral. 2009ben crohnnal, 1999ben pedig pajzsmirigy alulműködéssel. Természetesen mind a 3 autoimmun. Igazából azért kerestem fel a fórumot,hogy tudjam mások, hogy kezelik a betegséget és mivel tudtok segíteni a mindennapi életetekben a gyógyszeren kívűl, hogy jobbak legyenek a "rosszabb" napokon. Bármilyen infónak örülök... Köszi mindenkinek...

125. Adnil22 (válaszként erre: 123. - Tunde85)
2016. okt. 6. 13:51

Szia! Sznte egy cipőben járunk! 06.30-án jöttem ki a khból, ezt a vizsgálatot csinálták. 24 órán át, éjjel kellett gyűjtenem a vizeletet, jféltől nem ihattam, ehettem, nem kelhettem fel ( mivel 4-6-szor járok ki pisilni éjjel), ágytál, fekve, 3 szobatárssal... Reggel nem vehettem be a gyógyszereket, pedig 180 a vérnyomásom, K-ot sem. Vettek vért, lefolyattak 2 liter só-infúziót ( 1 óra 15 percig alig ment le valamennyi, erre a nővérke felgyorsította, és lement 3/4 óra latt a 2 liter...kicsit fájt a szívem, de 38 évesen még bírja! Fel sem ülhetsz az ágyban, de párna van. Majd újra vérvétel és kapsz enni, inni, gyógyszereket... Utána hazajöhettem. Végig ágytál alattad és jövés-menés, vizit a szobában.

Már egy héttel előre befektettek, mert az egyik vérnyomáscsökkentőmet lecserélték. Honvéd kh, Podmanicky utca- először2 haldoklóval tettek össze, de nem bírtam, nővérke hatására kaptam új szobát...el akarom felejteni!!!A kortizol, renin, VMA 1 hó múlva lett meg, az aldoszteron csak most, 3 hónapra-rossz is és ki kell venni az egyik mell.vesémet, mert az adenoma adrenalint termel.

Engem már a műtét érdekel-tud valaki mondani nekem tippeket, hogy viseljem el? Vörös Prof fog műteni! Köszi!

124. Adnil22 (válaszként erre: 118. - Samira9)
2016. okt. 6. 13:38

Szia! Most várok mellékvese eltávolításra. Írnál róla részletesebben? Most hogy vagy? Meddig voltál otthon, illetve mikor vezethetek a műtét után...

Vörös Prof csinálta? Mennyit kell adni? Külön az altatóorvosnak is? Mire készüljek? Esetleg vállaltál után gyermeket? Nekem egy aldoszteront termelő adenómám van és marha magas vérnyomásom és alig marad K a szervezetemben. Honvéd khban van az orvosom, dr Hubina...

Köszi ha írsz!!!

123. Tunde85
2016. máj. 4. 14:18

Sziasztok!


De jó, hogy találtalak itt benneteket! :) Jelenleg folyamatban van a kivizsgálásom primer hiperaldosteronizmussal kapcsolatban. Majd két év után kerültem endokrinológushoz. Sokszor volt migrénes (hányásos) fejfájásom, fáradtnak éreztem magam, ekkor mértünk vérnyomást (170 volt). 2014-ben nem találtak semmit, amitől magas lehet a vérnyomásom, habár a kálium szintem akkor is kevesebb volt a normálisnál, igaz csak 3 tizeddel. Így vérnyomáscsökkentőt kaptam, ami nem igazán vitte le 150/100 alá. Majd örömömre terhes lettem :) A terhesség alatt végig szedtem a vérnyomáscsökkentőt, de szerencsére végig normál szinten volt és a vérképem is (csak vasat kellett pótolni kis vérszegénység miatt). A szülés után ismét visszatért a magasabb vérnyomás a csökkentők ellenére. Mivel szoptatok, így a dopegytet és corinfart szedek, plussz kálium tabblettákat (már napi 5x2-t). Januárban volt egy hasi- és kismedencei ultrahangom, ahol a mellékvesénél egy kb 20*25 mm-es képletet mutattak ki. Február végén volt hormonvizsgálatom, aminek április közepén lett eredménye. Az eredménye VMA: 1,2 mg/l, aldosteron: 766, ACTH: 57,7.

A doktornő primer aldosteronizmust valószínűsít.


Most ott tartunk, hogy várom a kórház hívását, ugyanis 1 hétre be kell feküdjek sóterhelésre. Ez után valamikor meg is fognak műteni.


Valaki jár hasonló cipőben, esetleg túl van ezen a sóterheléses dolgon és műtéten?


Nem lesz könnyű lelkileg, most 7,5 hónapos a kislányom. :) Ami pozitív energiát ad, hogy utána nekiállhatunk a tesóprojektnek. :)


Tündi

122. Viki77_2 (válaszként erre: 118. - Samira9)
2016. ápr. 1. 15:14

Szia, nekem nyálteszten 2 normál+2 magas szint jött ki kortizolra, pedig vérből a reggeli magas volt. Overnight dexa tesztet már '99-ben megcsinálták, negatív lett.

Viszont, hajteszt is kimutatta a mellékvese fáradtságot, és arra a mellékvese koktélt ajánlják, bár nem tudom hogy a Na és a K is szedhető e neked, mivel ugye az van benne (borkősav és kelta só, ill. megfelel a sima himalája is)

Én Holy Basilt (más néven tulsi) szedtem, az sztem használt. Külföldi oldalon vedd meg, SOKKAL olcsóbb.

A hajtesztet egyébként nagyon javasolom endokrin bajokkal küszködőknek, nagyon sok mindent kimutat. (ásványi anyagok, fémek, toxinok, stb.)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook