Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellékvese betegek fóruma fórum

Mellékvese betegek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2016. febr. 19. 13:34

Sziasztok! Kivel mi a helyzet? Hogy vagytok? Volt valaki diagnosztizálva és műtve mostanság?

Andi

120. Blossomm (válaszként erre: 118. - Samira9)
2016. febr. 19. 13:32

Kedves Niki!

Remélem jobban vagy.

Nekem most folynak (csigalassúsággal) a vizsgálatok Cushing szindrómára. Egyenlőre a 24 órás gyűjtött vizelet kortizol eredményem van meg. Magas lett.

Megírnád ki volt az orvosod (endo aki diagnosztizált) és ki műtött?

Folytasd a blogodat! Sok hasznos info van benne.

Köszönöm: Andi

2015. szept. 7. 09:12
Sziasztok. Amint látom nem sok az idetévedő...Azért szeretném megkérdezni hogy van-e köztetek akinek conn szinndrómát- hiperaldoszteronizmust diagnosztizáltak?Ez szintén mellékvese betegség...Érdekelne,hogy sikerül-e meggyógyulni vagy életünk végéig gyógyszereket kell szedni?
118. Samira9
2015. aug. 13. 21:48

Sziasztok!

Látom, már több mint egy éves az utolsó bejegyzés, de hátha még jár erre valaki.

2010-ben mellékvese eltávolításom volt, Cushing-szindróma miatt. Hashimoto autoimmun pajzsmirigy problémám és inzulin rezisztenciám is van. Pár hónapja megint sok tünet jelentkezett, brutális fáradtság egész nap, híztam 10 kilót fél év alatt, stb. Tény, hogy az elmúlt 10 hónapban extrém stressz hatás alatt álltam/állok, de nem gondolom, hogy pusztán ez magyarázná a tüneteket.

2 hónapja kórházban voltam Cushing gyanúval, de ott az derült ki, hogy a kortizol értékeim a határérték alá mennek reggel és este, csak napközben van határértéken belül. Ezek mind vérvétellel készült eredmények, egyet sem csináltak nyálteszttel. Az orvosom szerint minden rendben, csak a stressz miatt vannak a tüneteim. Én viszont mellékvese fáradtságra gyanakszom. Van valakinek tapasztalata ezzel? Kortefet semmiképp sem szeretnék szedni, tartván a Cushingtól. Olvastam az édesgyökérről, ami segíthet optimanizálni a kortizol szintet és ezáltal a mellékvese működését.

Ha bármilyen ezzel kapcsolatos tapasztalatotok van, írjatok légyszi!


Üdv,

Niki

117. Manyi80
2014. júl. 17. 21:08

Sziasztok! Nekem is pajzsmirigy alulműkődésem van. 2 év sikertelen babaproject után derült ki. November óta szedek gyógyszert ,szépen be is állt,mégsem estem teherbe. Elmentem meddőségi klinikára és most derült ki,hogy magas a DHEAS.586 a határérték 80-390 között van. Ó,és persze a tesztoszteronom is határérték felett van.

29-én megyek vissza konzultációra. Kiváncsi vagyok mit mondanak.

116. P64
2014. jún. 15. 11:41

Sziasztok!

Jó lenne újraéleszteni a fórumot!

olyan, hogy mellékvese kimerültség valakinek ismerős? És milyen tünetekkel járhat? nekem most erre gyanakodnak, vagy pajzsmirigy alulműködés...

Még a vizsgálatokkal a kezdetek kezdetén járok. Volt pajzsmirigy ultrahang, és hasi ultrahang. Vérvétel csak TSH. Az 0,89

Írjon, aki hasonló cipőben jár!

115. Adison S (válaszként erre: 114. - F5856a8e8d)
2014. máj. 26. 00:35
Szia :) 2009 diagnosztizálták a chusingot ha valamiben tudok segíteni írj prben:)
2014. ápr. 7. 15:42
Valakinek Cushingja?
113. Saya+
2012. okt. 29. 17:58

Szia!

Voltam vérvételen,mert többször is volt amenorrhoeám és aknéval is küzdük kb. 8 éve, és a loboreredményem szerint magas a DHEA-szulfát szintem. Azt szeretném tudni, hogy ez pontosan mit jelent és hogy mennyire kellene emiatt aggódnom?

112. kingi7
2010. dec. 28. 18:18
Sziasztok, valaki tud arról valamit, hogy mit jelent az alacsony kortizol szint? Terhességnél mit jelent, illetve hogyan kezelik? Mik a tünetei?
2010. jún. 20. 19:32

Sziasztok!

volt valakinek magas az Acth szintje?

Nekem 1250.

110. fd8e423e9e (válaszként erre: 109. - Nita081)
2010. ápr. 27. 13:45
Dehogy haragszom, örülök:) válaszoltam.
109. Nita081
2010. ápr. 27. 13:02

Judit!


Írtam Neked, privát üzenetet, ha lesz időd olvasdd el, kicsit hosszúra sikeredett, na haragudj érte :-)

108. fd8e423e9e (válaszként erre: 107. - Fd8e423e9e)
2010. ápr. 26. 12:28
Sebborhe, pörgős életvitel - ez is utal mellékvese problémákra, úgy mint a vérnyomásingadozás, magas vérnyomás, anyagcsere problémák. És jelenleg itthon napi kétszer mérni kell a vérnyomásomat, ezt is kiadták házi feladatként.
107. fd8e423e9e (válaszként erre: 106. - Nita081)
2010. ápr. 26. 12:26

Hát nekem megnézték a női hormonokat. Olyan tökéletes minden, hogy mutogatni kellene tankönyvekben. Nincs cukorprobléma sem. Erre is gyanakodtunk.


Dokinál sikerült két vizsgálat során is elkapni a tüszőrepedést - mindkét petefészekben, szép nagy tüszők voltak 2,4-2,5 mm-esek.


Viszont szőrösebb vagyok mint az átlag, és emiatt kért az orvos mellékvese hormonokat, és kiderült, hogy a DHEA-S egy kicsivel magasabb: 10,9, és a tesztoszteron: 2,2. Viszont a SHBG és a DEA jók. A doki sem érti igazán az egészet. Ma voltam épp kortizolt nézetni, meg ionokat, meg nem tudom még mit, kettőkor megyek újabb kortizolt nézetni - vérvétel, meg 24 órás vizeletből is fognak hormonkiürülést nézni. És kaptam egyelőre uh-ra időpontot, ahol a mellékvesét fogják megnézni, hogy meg van-e vastagodva, kérgesedve.


Mivel én sokat fogytam, így az orvos szerint, lehet, csak annyi van, hogy most áll vissza a mellékvese működés. Ennek ellene szól az, hogy mindig is erősebb volt a szőrzetem (anyukámnak is), sebborheás volt a fejbőröm - családban a szüleimnek is! - , eléggé pörgős, idegeskedős vagyok amióta az eszemet tudom - szüleim is! - tehát én úgy gondolom ez genetikalig ilyen nálam.


Mivel a női hormonjaim rendben vannak, így a doki szerint sikerülhet a baba - volt is egy vetélésem sajnos, és teszteltem már azóta is pozitívat, de rá következő nap megjött:( - erre ő sem tud választ adni.


Reméljük a legjobbakat! Ne légy elkeseredve, bár a mai nap után én azt mondta leszarom az egész babatémát, ha érdekel olvasd el a naplómba, kicsit hosszú.


Majd értekezünk az eredményekről, fejleményekről, és megpróbáljuk bíztatni egymást!:)

106. Nita081
2010. ápr. 26. 11:14

Szia Judit!


Én is nézegettem már ezt a fórumot, de elég rég írtak új hozzászólást, ezért én nem is kezdeményeztem.

Nekem is úgy néz ki a mellékvesém termel több férfihormont és még a mellékvesekéreg hormonom is magas. Már lassan két hónapja várom az eredményeket. Mi is babát szeretnénk, de emiatt az egyik petefészkem nem termel tüszőket, illetve nincs peteérésem. Neked mi a a problémád? Nekem az eredmények függvényében lesz egy CT meg egy MRI vizsgálatom. De nagyon el vagyok keseredve :-(

2010. ápr. 23. 10:42
sziasztok, működik még ez a fórum? lehet, hogy érintett leszek benne :( a bonyolultabb vizsgálatok még most fognak következni.
2009. júl. 21. 19:36
Van egy jó lap, ahol megnézheted a laboreredményeket, priviben elküldöm a címet.
2009. febr. 25. 18:07
Szoktam olvasni a naplódat, mindig szurkolok, hogy talán valami jó hír lesz benne. Nagyon gáz ez a PCOS, alattomos egy betegség. És megdöbbentő, mennyi nő szenved tőle. Nekem úgy néz ki, tuti nincs, az LH/FSH arány nálam pont fordított. De hogy nálunk mi lehet a bibi, arról fogalmam sincs. Szerintem pszichés, de remélem változik majd valami. Azért ezt a 9 hónapot kicsit kezdem sokallni.
2009. febr. 25. 15:27

Sajnálom, hogy nem adtak meg referenciatartományokat. :(

Én jól vagyok, köszi. Vagyis hogy pontos legyek, nem történik semmi. Fogyizni nem bírok, így fogyni nem fogyok, a metformint meg szedegetem, de nem történik semmi különös, majd talán az áprilisi Closty-kúra lendít a dolgokon (de arra sem vennék mérget).

101. Obsoleta (válaszként erre: 100. - 8c8f9343f6)
2009. febr. 25. 08:45
Azért köszi szépen! Nekem is ez volt a gondom, illetve, hogy nincs mellette a tól-ig érték. Mindegy, majd márciusban okosabb leszek. Te hogy vagy?
2009. febr. 24. 23:31
Húha, Obsoleta! Ne haragudj, de ezekre az értékekre semmi okosat nem tudok írni. :( Nálunk egészen mások a referenciatartományok, így fogalmam sincs, mihez kellene viszonyítani...
2009. febr. 23. 13:11

Sziasztok!


Holdcsillag, egy pislantást vetnél az eredményeimre?


TSH: 1,040 mU/l, LH: 6,6 U/l, FSH: 9,4 U/l, OSD: 236 pmol/l, PROLA: 16,65 ng/ml


A pajzsmirigy hormonpótlása megfelelő. Március 3.-án kérem jöjjön be reggel, hogy megnézzük, van-e peteérése.



Szerinted ez mi?

98. beacska28 (válaszként erre: 95. - 8c8f9343f6)
2009. febr. 15. 19:16
Szia! Az Addison-kor mellékvese gyulladás.100-ból 3-5 ember szenved ilyen betegségben.Ritka kincs vagyok én:)
2009. febr. 15. 18:41
Köszike, én is szorítok Nektek nagyon! :) Várom az eredményeket. :)
2009. febr. 15. 18:37

Szia Holdcsillag!


Nálunk sincs még baba, sajnos, csütörtökön az endo-n vettek vért a hormonvizsgálathoz, pont jókor mentem, így meg is nézik. Ha gondolod, amikor megküldik az eredmény beírom ide, és megnézzük/összehasonlítjuk, hátha okosabbak leszünk. Szurkolok nektek, nem hiszem, hogy lombik lesz a dologból, szerintem a metamorfin+diéta meghozza tavasszal a babát! :-)

2009. febr. 15. 00:33

Hahó, bocsi, csak most vettem észre, hogy írtatok.

Engem szépen kezelgetnek PCO-szindrómával, nagy adag metformin 2 éve, decemberben indukáltak mellette Clostilbegyttel (1 hónap), de nem sikerült a teherbeesés, most emeltek a metforminon, kérték, hogy koplaljak, amennyire bírok, és áprilisban újabb indukció. A ciklusomat továbbra is csak Norcoluttal lehet beindítani, viszont ahhoz képest, hogy 1 hónapja azt mondták, csak a petefészek-égetéses műtét vagy a lombik segíthet, friss véreredmények alapján sokat csökkent a tesztoszteron szintem és javult a pajzsmirigy működésem. :) Szóval marad tovább a gyógyszeres kezelés egyelőre.

Persze mindez türelemjáték, és próbálom elfogadni, hogy minden benne van a pakliban (akár egy lombikkezelés is évek múlva), és soha nem lesz garancia a gyermekáldásra, de lelkileg nagyon nehéz.


Obsoleta, olyan rég jártam már erre, azóta sincsenek eredményeid? Nem mész el hormonvizsgálatra?


Beácska! Én semmit nem tudok az Addison-kórról, így sajnos tapasztalatot sem tudok cserélni ezen a téren. :(

2009. febr. 11. 17:39

Szia!


Nekem nem tudom, mim van, de én se esek teherbe. Holnap megyek a dokinőhöz, megpróbálok rákérdezni. Neked mondták, hogy összefüggés van a betegség és a babátlanodás között?

Csajok, többiekkel mi a helyzet? Holdcsillag, nálatok hogy áll a babaprojekt?

2009. febr. 11. 15:56
Sziasztok! nekemm addison-kor om van.Éa sajna évek otta nem esek teherbe.van akinek hasonló gondjai vannak?
92. d88030a7e1 (válaszként erre: 90. - Obsoleta)
2008. nov. 7. 08:08

Katasztrófa, ami megy. Sajnálom!

Akkor hát mindent bele jövőhéttől!:-)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook