Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellékvese betegek fóruma fórum

Mellékvese betegek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
91. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 90. - Obsoleta)
2008. nov. 6. 23:11

Nagyon durva, hogy elveszett az eredmény... :(((

Hajrá jövő héttől! :)))

2008. nov. 6. 19:10

Na, most jutottam el oda, hogy lesz@rom az egészet. 08.19.-én levettek tőlem két vérmintát, speciális terhelés után. (4 óra mozdulatlan fekvés, 3 óra megállás nélküli mozgás után. ) 2 és fél hónapot vártam az eredményre, amit ma kellett a kontrollon megkapnom. Bemegyek, fél óra telefonálás, és kiderül, hogy ELVESZETT az eredmény. Egyszerűen nincs meg, egy van, de az meg nem biztos, hogy az enyém. Mindegy, úgyse volt nagy bajom, de én a doktornő helyében agyvérzést kaptam volna ott. Az a helyzet, hogy azért nem is haragudtam, mert inkább a dokinőt sajnáltam, látszott rajta, hogy nagyon a végét járja a béketűrésnek. Mindegy, kaptam új gyógyszert, meg az áldást a babaprojektre, úgyhogy jövő héten nekilátunk. Azért kíváncsi lettem volna, milyen eredményem lesz.... :)

Ilyen az én szerencsém, lányok!

2008. nov. 5. 21:47
Hát, nálunk most az a helyzet, hogy apa itthon lesz 2 hónapot, mert amúgy csak havonta egy hetet találkoztunk. Úgy meg ugye nem túl nagy az esély, hogy összejön a baba. Úgyhogy most reménykedek, hogy januárig összejön. Ha nem, akkor legalább tudok már valamit mondani a dokinak is. Elvileg mi amúgy is csak holnaptól próbálkozhatnánk, ha az utolsó lelet is negatív. De inkább vállaltam volna egy fejmosást..... :)
88. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 85. - D88030a7e1)
2008. nov. 5. 21:30
Kedves Pitykéné! Nagyon sajnálom. :( Obsoleta, Neked pedig köszönöm. Nálatok mi a helyzet konkrétabban (ha nem vagyok indiszkrét)?
87. Obsoleta (válaszként erre: 85. - D88030a7e1)
2008. nov. 5. 17:39
Nagyon sajnálom, de jobb így szerintem is. Végig retteghetted volna a kilenc hónapot, és hiába születik meg a baba egészségesen, még évekig para lett volna, mikor találnak nála valamit. Egy ismerősöm hasonló helyzetben volt, most, hogy hét éves lett a kislánya kezdi elhinni, hogy talán nincs baja. Eddig folyton rettegett, mikor jön elő valami probléma.
86. Obsoleta (válaszként erre: 84. - 8c8f9343f6)
2008. nov. 5. 17:36
Az viszont nagyon jó, hogy elindult a dolog valamerre. Amúgy meg a fene tudja, hányszor lehetett már hallani, hogy amikor valaki lemondott már arról, hogy spontán lesz baba, akkor jött össze. Szurkolok!
85. d88030a7e1 (válaszként erre: 83. - Obsoleta)
2008. nov. 5. 15:27

Nem tarthattam meg. Sok minden összejött, elsősorban lebénulhatok megint bármikor.

Aztán meg jött ez a mizéria. Daganatos betegeknek való gyógyszert szedettek velem, vérnyomsáscsökkentőt+ ct is volt, a hormonális gondokról meg már nem is beszélve.

Azt mondták, hogy folyamatos megfigyelésen , genetikai vizsgálatokon lennék.

Nem vállaltam:-(

84. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 83. - Obsoleta)
2008. nov. 5. 15:04
Én voltam endokrinológusnál kb. másfél hónapja, azóta nagy adag metformint szedek (bő egy évig 1000-1500-at szedtem, most emeltük 2500-ra). Fogyóznom kellene, de az előírt diéta nem megy, most megpróbálkozom a mozgással. Igazából a doki november végén Clostyt akar a met mellett felírni - ha 2 hónap alatt nem jönne össze spontán a baba -, de én valószínűleg várok ezzel tavaszig. Lehet, nem kellene pesszimistának lennem, de én szinte biztos voltam és vagyok is benne, nem fog met mellett spontán sikerülni. De hátha nőnek az esélyek, ha eltelik fél év nagy adag mettel és mozgással. Szóval nálam ez van. :) Egyelőre várunk, az igazi "rágyúrás" (stimulálás, stb.) még nem kezdődött el.
2008. nov. 5. 11:11

Sziasztok!


Nekem meg egyáltalán nincsenek ilyen eredmények, még a TSH-t se találtam meg, padig azt tuti mérték. Holnap megyek vissza a dokinénihez, az utolsó eredményemért. Kíváncsi leszek, remélem az is negatív lesz. Meg azért rákérdezek, miket néztek nekem pontosan, mert nem kaptam meg az eredményeket, csak a zárót, azon meg a fele van csak rajta kb. Ti hogy vagytok? Pitykéné, neked elment a baba? Ha igen, akkor nagyon sajnálom. Holdcsillag, ti hogy álltok a babával? Mi sehogy, hogy őszinte legyek.

2008. okt. 29. 19:22

Szia!

Nekem egészen más értékeim vannak, sztem különböző a referenciatartomány. A tesztoszteronom pl.4,46 nmol/l, és 0,22-2,9-ig normális, szóval a többit le sem írom, mert nem tudjuk összevetni őket.

2008. okt. 29. 13:56

Sziasztok lányok!


Nektek milyen hormonértékek voltak rosszak?

Én most kaptam meg. Nehezen igazodok el, mert közben volt egy terhességem, a mintavételnél pár hetes lehettem.

Fsh:0,1 ez kevés

Lh:10,5 ez normális de egyformának kéne lennie az fsh-val.

prolactin: 94 ez az első harmadban normális

ösztrogén: 911

tesztoszteron: 192 ez is sok.

Próbáltam utána nézni, de ez még bármi lehet. Viszont magyarázza az összes tünetemet, tehát nem hipochonder vagyok:-)

2008. okt. 14. 22:37

Sziasztok!


Örülök a negatív CT-nek, végre legördült ez a kő is! Hormoneredmény, hát.... Én már azon filózom,mi lesz, ha 6.-án nem jó eredményt kapunk. Mert hát hivatalosan addig hanyagolni kellene a baba témát. Akkor újabb 3 hónap, vagy mi? Én nem értem, ami itt megy, komolyan.

2008. okt. 14. 13:34

Gratulálok a negatív CT-eredményhez!!! :)

A hormoneredmény meg hát... nagyon gáz. Nem is értem, hogy lehet ez. :( Pedig fontos lenne.

2008. okt. 14. 13:22

Sziasztok lányok!

Megvan a koponya ct-m és negatív lett:-)))

Hormoneredményem nincs és nem is lesz:-(

Küldözgetik kórházról kórházra, most ahol van, onnan azt az infot kaptam, hogy elvileg még 2 hét lenne, de nincs műszerük, úgyhogy ne várjam. Kész horror, ami az egészségügybe megy:-(

77. Obsoleta (válaszként erre: 75. - D88030a7e1)
2008. szept. 24. 21:31
Ezek mekkora gyíkok!Én nem tudom,miért van ez így megoldva.Oké,hogy drágák ezek a gépek,amikkel vizsgálják a vért,de azért erősen durva,hogy hetek-hónapok,míg van eredmény.És olyan nyögve nyelősen jut el az ember addig,hogy megnézzék.Mi lenne,ha tényleg mindenkinél vizsgálnák,aki gyanús?Meddig várnánk,évekig?
76. d88030a7e1 (válaszként erre: 73. - Pnerbabi)
2008. szept. 24. 17:08

Szia!

Örülök, hogy jobban vagy!

2008. szept. 24. 17:07
El vagyok én varázsolva:-( Hormoneredmény majd két hét múlva lesz. Nem is tudom mit képzeltem.
74. Obsoleta (válaszként erre: 73. - Pnerbabi)
2008. szept. 23. 16:49
Szia!Nekem nem találtak elváltozást MR-n,11.6.-án lesz meg az utolsó hormoneredményem,ha az nem mutat ki valamit,akkor csoda történt. :) Örülök,hogy jobban vagy.
73. pnerbabi (válaszként erre: 1. - Obsoleta)
2008. szept. 23. 15:40

Sziasztok!

Egy hete estem túl a mellékvese-eltávolításon. Véletlenül fedezte fel a hasi ultrahang július végén. CT után biztos volt a megnagyobbodás. Laparoszkóposan meg lehetett oldani, 4 nap után haza is engedtek. Adenóma volt a kis drága.

Már egy hét után is sokkal jobban érzem magam, mint egy félévvel ezelőtt!

Szóval, ne féljetek!

2008. szept. 23. 11:35
Igen 14-én elvileg minden túl leszek. Még a héten meglesznek a nőgyógyászati eredményeim. Endoshoz nem kell mennem, mert ő megcsinálja a hormonvizsgálatokat is. Még 6-án lesz szemészet, aztán 13-án a ct. De már nagyon elegem van:-(
71. Obsoleta (válaszként erre: 69. - D88030a7e1)
2008. szept. 22. 17:02
Akkor okt.14.-ére meglesznek a nőgyógyászati,endokrin,stb. szakvélemények is?De a nőgyógyász már 14.-e előtt is fog tudni valamit mondani,nem?Basszus,ebbe a sok vizsgálatba bele lehet ám keveredni.Nem tudom,te hogy vagy vele,de a végén én már azt se tudtam,ki kivel van!
70. d88030a7e1 (válaszként erre: 66. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 22. 13:52

Cserélhetnénk, én meg napok óta egy falatot sem tudok enni. Hányingerem van folyamatosan. No persze én a levegőtől is hízok, mert még most is felfelé megy a mérleg nyelve.

Egyébként én ezt nem is értem a tsh-m 0,77. Elvileg ettől gyors anyagcserémnek kéne lenni meg pörögni, mint az állat. Én meg elalszok két lépés között + 2 hetente járok wc-re, amitől meg nem csoda, ha hízok.

69. d88030a7e1 (válaszként erre: 68. - Obsoleta)
2008. szept. 22. 13:49

Remélem:-)

A hormoneredmények elvileg meglesznek már a héten. Szerdán veszik le és még aznap elviszi a doki vizsgáltatni.

Okt 14-én meg már mindent tudni fogok:-))))

68. Obsoleta (válaszként erre: 59. - D88030a7e1)
2008. szept. 22. 13:00
Pitykéné,nem ám elfelejteni beszámolni,mit mondott a doki!Ha megnéznek tokától bokáig mindent,csak tudnak mondani valami okosat.Remélem ezeknek a vizsgálatoknak emberi időn belül lesz eredménye,nem három hónapig kell rá várni,mint nekem!
67. Obsoleta (válaszként erre: 64. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 22. 12:57
De örülök!Akkor ez jó hír,bár napi másfél kiflivel tényleg nem túl virgonc az ember. :) De teli hassal se,úgyhogy próba-szerencse.Szívből kívánom,hogy igaza legyen a dokinak,és egy-két hónap múlva már baba legyen a pocakban! :D
66. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 65. - D88030a7e1)
2008. szept. 22. 12:38

Köszönöm, nagyon aranyos vagy. :) Én azért ennyire nem hiszek a csodákban, meg a diéta miatt amúgy is pocsék a hangulatom, de hátha nem téved a doki. :)

Nagyon szorítok Neked is, feltétlenül írj majd a CT-ről!

2008. szept. 22. 07:59
De jó! Akkor most már csak jó kislánynak kell lenned és minden rendben lesz.:-)
2008. szept. 18. 21:37

Na, színtiszta PCO-szindróma, mellé meg egy nem vészes pajzsmirigy-alulműködés. A doki felemelte a metformin adagomat napi 2000 mg fölé és kőkemény 900 kcal-os diétára fogott (Ch csak egy kis gyümölcs, és napi másfél kifli lehet. :(). Emellett szedek szelént.

Azt mondta, hiába nem működik 10 éve a szervezetem rendesen, akár egy-két hónapon belül is teherbe eshetek, ha betartom az előírásait.

Nagyon jó hírek ezek, csak most kicsit össze vagyok zavarodva, sok volt az info és történés, aggódás ebben a hónapban. :)

63. d88030a7e1 (válaszként erre: 62. - Obsoleta)
2008. szept. 18. 10:23

Hát igen nekem ez a koponya ct jó lesz arra is hogy megnyugodjak, ha nincs semmi, mert anyukámnak kétszer is volt már agydaganata:-(((

Ezzel csak az a baj, ha nem találnak semmit, akkor tuti hogy dilis vagyok:-)

62. Obsoleta (válaszként erre: 59. - D88030a7e1)
2008. szept. 17. 23:05
Mondjuk ez a sok vizsgálat arra legalább jó,hogy ha nem találnak semmit,akkor legalább azt tudod,hogy azzal nincs baj.Én a hasi UH-nál meg a nőgyógyász UH-nál paráztam nagyon,mert évek óta rettegtem,hogy pl. miomám van,mert anyukámnak rengeteg volt.Utána legalább ezek a parák elmúltak.Kell még menned a héten valahova?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook