Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellékvese betegek fóruma fórum

Mellékvese betegek fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
31. d88030a7e1 (válaszként erre: 30. - Obsoleta)
2008. szept. 2. 12:48

Örülök neki, ez jó hír!

Reméljük megtalálják a bibit!

2008. szept. 2. 12:34

Sziasztok!


Megvannak a leletek,nincs daganat a mellékvesémen,még csak meg sincs nagyobbodva.Nem tudom,hogy hipofízis baja okozhat-e aldoszteron-túltermelést,remélem nem,mert akkor megúszom a műtétet.Bár valami biztos okozza az eredmények eltérését,de legalább nem daganat.Iszonyúan megkönnyebbültem.

2008. szept. 1. 17:37
Néztelek a képeken,egyáltalán nem akkora a túlsúlyod,hogy erre bármit rá lehessen húzni.Nekem is próbáltak valamit motyogni a fogyásról,de 170 centimhez a 70 kiló nem vészes,és jó vastag a csontozatom,úgyhogy mondtam,hogy lépjünk túl a témán.Volt egy háziorvosom,az mindig pampogott,pedig rám vert 20 kilót simán,de ezt a legkönnyebb mondani mindegyiknek.Meg hát hormonális gondokkal azért fogyni sem túl egyszerű,nem lehet rákenni mindent,de azért más,mint egy egészséges embernek.
2008. szept. 1. 17:31
A belgyógyászom és a nőgyógyászom magánorvosok voltak, jók voltak, de a PCO-szindrómánál megálltak (én ennek is örültem még bő 1 éve). Az új orvosom endokrinológus, ő szintén magánorvos. Benn a kórházban voltam 2 éve másik endokrinológusnál, elhajtott, fogyjak le, ami lássuk be, jó tanács, de ennyivel elintézni a tüneteimet - ráadásul nem volt 80 kg túlsúlyom se 10 éve, se most...
27. Obsoleta (válaszként erre: 24. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 1. 17:22
Te próbáltál már magánorvoshoz menni?Vagy ott is ennyit totojáznak?
26. Obsoleta (válaszként erre: 25. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 1. 17:20
Hát igen,szerintem is.Ha meg nem szedek semmit,akkor fennáll a stroke,agyinfarktus stb.,tönkremennek a szerveim.Nem jó ez sehogy sem.
25. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 22. - Obsoleta)
2008. szept. 1. 17:15
Ú, bocsi, most látom, írtad a fórum elején, hogy ugrál a vérnyomásod. Lehet, ez a gyógyszer kis dózisban is lórúgás neki, túlzottan leviszi.
24. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 20. - D88030a7e1)
2008. szept. 1. 17:13

Hát, igen, teljesen megértelek. Mert sokkal jobb egy kézzelfogható probléma, még ha elsőre ijesztően is hangzik, mint a kilátástalanság, és a kérdőjelek, mi okozhatja a bajt.

A problémáimmal kapcsolatban még egy orvosban sem merült fel mostanáig a mellékvese probléma lehetősége, pedig azért 10 éves ciklushiány egy 28 éves nőnél sztem ordít. Ezzel persze nem akarom az orvosokat bántani, lehet, túl evidensnek tartom, hogy erre is gondolniuk kellett volna.

23. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 22. - Obsoleta)
2008. szept. 1. 17:09

Nem lehet, hogy alapvetően ingadozik a vérnyomásod, hol alacsony, hol magas, és ezért vagy rosszul a vérnyomáscsökkentő gyógyszertől?

Nekem is ingadozott, de mióta algát fogyasztok (jó drága), azóta teljesen normális tartományban van, és sztem nem ingadozik.

2008. szept. 1. 16:24
Na ha tudtok,mondjatok nekem valami okosat erre: kaptam vérnyomáscsökkentőt,mivel a 24 órás monitorozáson 185/120 volt a legmagasabb érték,és nagyon ugrált.Megkaptam a legenyhébb gyógyszert,amit tudtak,és én ezt is befeleztem,de nem megy a vérnyomásom 100/70 fölé,és a legtöbbször 90/55-öt mérek.Pedig jó a mérőm,leteszteltem másokon is,meg másik gépen is.Olyan rosszul vagyok,hogy ihaj,egész nap szédülök,meg fáj a fejem.Kezd nagyon tele lenni,ami nekem nincs is.
21. Obsoleta (válaszként erre: 19. - D88030a7e1)
2008. szept. 1. 11:39
Szerintem ez is modern volt,csak én már össze-vissza láttam mindent.Mondjuk,ha előre szólnak,hogy negyven perc,és hangos lesz,akkor jobb lett volna azért.Különben tényleg úgy van az ember,hogy azt se bánja,ha valamit találnak,csak legyen meg az ok,amiért a tünetek vannak.Megnéztem este a cd-t,amit MR-en adtak,hát,nem vagyok valami szívderítő belülről. :) Persze fogalmam sincs,mit kell nézni rajta,minden esetre érdekes volt látni magam.
20. d88030a7e1 (válaszként erre: 16. - 8c8f9343f6)
2008. szept. 1. 07:31

Na ezzel én is így vagyok. Félelmetes, hogy nem is azon parázok, hogy daganatom lehet, hanem inkább azon , hogy találjanak valamit és kezelni tudják.

Azt viszont én sem értem, ha már egyszer elküldtek tsh vizsgálatra, akkor miért nem lehetett a többi lehetséges okot is egyszerre kiszűrni. pl. proaktin.

19. d88030a7e1 (válaszként erre: 13. - Obsoleta)
2008. szept. 1. 07:29

:-)))) Nem egy kellemes élmény, én szerencsére gyakoörlott vagyok, már névről ismernek:-)))Én Fehérvárra járok, ott nagyon modern készülékek vannak.

Szorítok, hogy holnap jó eredményed legyen.

2008. aug. 31. 20:27

mellekvesere egyelore nem szorulok...de iden tudtam meg en is hogy 13 vesevezetekem van 2 helelyett...normalis embernek...1-1 vezetek van mind 2 veselyebol nekem meg 13...ewel meg az a baj hogy a csomopotntba ahol talalkoznak konnyen begyullad...kepes vagyok nagyon hamar felfazni...eleg csak mezitlab..vegig menjek a csempezett padlon, vagy egy kis nyari pancsi..es akkor nekem vegem...arrol meg ne is beszelve hogy mensikor olyan fajdalmakat produkal..a veseim meg a petefeszkeim...hogy alig-alig hat valami gyogyszer....egyelore ennyi...amugy ez miatt valoszinu hogy gondok lesznek terhessegkor...

ez velem szuletett rendellenesseg....


apum is beteg a veselyevel...de nalam mar kezd nagyon sulyos lenni...allando dagadt lab...magas vernyomas...es verszti el a szervezetibol..az ertekes anyagokat a vesen keresztul....ct-re kuldtek..de egyelore nem volt hajlando elmenni...a tavaszt mind ketten korhazak...vizsgalatokkal toltottuk..nekem legalabb tudjak mi a bajom...neki meg nem..a tuneteket lassak..az ok-ot meg nem tudjak...

feletem!!! :(

17. Obsoleta (válaszként erre: 16. - 8c8f9343f6)
2008. aug. 31. 20:18
Különben félelmetes,hogy a sok hasonló tünet miatt mennyi idő,mire rájönnek,mi is az igazi baj.Pont azon gondolkodtam,hogy pl. PCOS,pajzsmirigy,és hasonló bajoknál miért nem néznek mindent meg,ami hormontermelő szerv.Egy csomó időt megspórolhatnának,nem kellene évekig feleslegesen várni és reménykedni,ha egyszer teljesen más a baj.
16. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 15. - Obsoleta)
2008. aug. 31. 18:01
:) Ez aranyos. :) Igen, 2 és fél hét múlva lesz a CT, meglátjuk, milyen eredményt hoz. Talán nem is bánnám, ha kimutatna valamit, mert akkor felcsillanhatna a remény, hogy végre megfelelő kezelést kaphatok.
15. Obsoleta (válaszként erre: 14. - 8c8f9343f6)
2008. aug. 30. 09:53
Köszönöm szépen.Én is szorítok neked.Akkor olyan két hét múlva te is többet tudsz már,ugye?Egyébként nem volt ám vészes a vizsgálat,csak a TV-ben sokkal modernebb gépeket lehet látni,én meg valami őskövületben voltam.
2008. aug. 29. 22:48
Szegény! :( Szorítok, hogy jó eredmény szülessen.
2008. aug. 29. 21:09
Ma voltam MR-en,de csak kedden lesz eredményem.40 percet voltam a gépbe,ez egy agyhalál,pedig nem vagyok klausztrofóbiás. :)
12. Obsoleta (válaszként erre: 10. - D88030a7e1)
2008. aug. 28. 15:36
Dehogy ijesztgetlek,úgy értettem,hogy annak a kevésnek,akinek meg kell műteni,annak is nagyon jó az esélye a teljes gyógyulásra.Meg a fejműtétek között gyakori ez.Egyébként én is ezeket olvastam. :) Nekem,ha a mellékvesémen van valami,azt azért szedik le valószínű,mert azzal megszűnik minden tünet egyszerre.
2008. aug. 28. 15:22
A koleszterinetek magas vagy a triglicerid, mert én most arra is kaptam gyógyszert. Lehet, hogy ez is összefügg?
10. d88030a7e1 (válaszként erre: 9. - Obsoleta)
2008. aug. 28. 15:21

15-én megyek neurológushoz.

Én pont az ellenkezőjét olvastam. Csak nagyon keveseket műtenek 1-2%, a többit lehet gyógyszeresen kezelni.

Ne ijeszgess!:-)

Egyébként anyukámnak 2-szer volt agydaganata, úgyhogy nem vágna mellbe:-( Nem mondom, hogy örülnék neki, de legalább magyarázatot adna végre a rosszulléteimre és egy viszonylag jól kezelhető betegség. No, de majd meglátjuk, annak viszont nem örülnék, ha kiderülne, hogy szimplán egy dagadt lusta disznó vagyok:-)

9. Obsoleta (válaszként erre: 8. - D88030a7e1)
2008. aug. 28. 15:08
Nem tudom,hogy olvastál-e utána már valamit,de ahogy így leírták,azért ez egy elég gyakori műtét.Én marhára kétségbe estem,amikor szóba jött ez a lehetőség,de azért elég biztatóak az adatok.Egyébként az orvos nekem se mond semmit,de ki lehet találni,miről is van szó.Nekem most mellékvese vizsgálat lesz,de ha negatív,akkor jön az agyturkászás is. :) Mikor mész?
2008. aug. 28. 15:03

Megjöttem:-)

Nálam ugyan még semmi nem biztos, egyenlőre az agyamat turkásszák meg:-)))

7. Obsoleta (válaszként erre: 6. - 8c8f9343f6)
2008. aug. 28. 14:48
Nekem ugráló a vérnyomásom,és ezért kezdtek gyanakodni.Nekem hyperaldoszteronizmusom van,ami szintén erős 80%,hogy daganat.Plusz baj van a pajzsmirigyemmel is.De valahogy ahány emberrel beszélek,mindig oda lyukadunk ki,hogy a betegségek egy helyről indulnak ki.Nekem MR vizsgálat lesz a mellékvesénél,szintén a daganatkeresés miatt.Viszont a ciklusommal nincs baj,az én betegségem ott nem zavar be.
6. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 5. - Obsoleta)
2008. aug. 27. 23:02

Szia!

Alapvetően nem magas, és nem is emiatt gondolják. A PCO-szindrómába illenek a tüneteim (ciklus teljes hiánya, hiperandrogenizmus, hasi típusú elhízás, policisztás petefészkek, magas koleszterin szint, stb.), de 2 dolog elüt a szindrómától. A prolaktin szintem az abban jellemzően enyhén emelkedett helyett túl alacsony, és nem a tesztoszteron szintem magas, hanem a DHEA-szint, ami a mellékvese által kibocsátott ffi nemi hormon. Plusz egy éve szedek olyan gyógyszert, ami PCOS-nél áttörést szokott hozni, nálam egyelőre semmilyen eredménnyel nem járt. Így elképzelhető, a mellékvese hibás működése vagy daganat vmennyi problémám okozója, ezért nézik meg CT-vel.

5. Obsoleta (válaszként erre: 4. - 8c8f9343f6)
2008. aug. 27. 13:48

Szia!


És miből gondolják,hogy mellékvesével van gond?Neked magas a vérnyomásod?

2008. aug. 25. 23:19

Sziasztok!

Engem eddig PCO-szindrómával kezeltek (1 éve), de múlt csütörtökön elmentem egy olyan endokrinológushoz, aki arra gyanakszik, PCOS helyett mellékvese problémám lehet.

Szeptember közepén megyek CT-re, úgyhogy sztem kb. 1 hónap mólva lesznek meg a legfrissebb eredményeim.

3. Obsoleta (válaszként erre: 2. - Swallow18)
2008. aug. 24. 13:59
Köszi!
2008. aug. 24. 12:31
Ment neked privi.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook