Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
43298. fmadri (válaszként erre: 43297. - Katonca)
máj. 1. 19:37

Tatabánya megyei kórház

Remélem messzire elkerülhetem

43297. Katonca (válaszként erre: 43295. - Fmadri)
máj. 1. 17:23

Nagyon örülök, hogy jobban vagy, kívánom ezután messzire elkerülhesd a kórházat.

Egyébként melyik városban élsz ahol ilyen "frankó" orvosok vannak?

43296. Katonca (válaszként erre: 43294. - Ukata)
máj. 1. 17:20
Hát itt a probléma... Világ életében sehová se ment a bolton kívül. Hiába a nyugtató amit adnak neki, ha valami szerinte nem úgy történik ahogy ő elképzelte, már agresszív is. Ha szépen rászólok, hogy Anyu ezt ne csináld, rám förmed, hogy idegesít mi?! Gondolom a kórházban se véletlen szedálták le, mert nem bírtak vele. Vallom, hogy ő semmilyen otthonba be nem megy önszántából. Erre azt mondta a háziorvos, hogy akkor erőszakkal kell bevinni. ?!?!
43295. fmadri (válaszként erre: 43291. - Katonca)
máj. 1. 16:42

Katinca jobban vagyok már köszi a félve feltett kérdésed

Még bent van két cső a hasamban, de holnap kiveszik és mehetek haza legkésőbb csütörtökön

Rovom a köröket a folyosón a zacsik társaságàban hogy erősödjek Minden nap kicsit jobb

Kitartást kívánok neked a nehéz helyzetedben Kívánom hogy megtaláld a legkevésbbé fájdalmas megoldást !

43294. ukata (válaszként erre: 43290. - Katonca)
máj. 1. 11:23

Nagyon nem egyszerű ez a helyzet. Látod, az elhúzódó betegséged is jó volt valamire.

Édesanyám agyműtétje után én is pont ezen őrlődtem, hogy hogy oldjam meg az ápolását. Az édesapám szerencsére még nagyrészt el tudta látni, de a fürdetést nem tudta megoldani.

Nálunk az élet tett pontot a vívódásomra. Már azon gondolkodtam, hogy feladom a főállásomat és belevágok valami vállalkozásba, de szegény anyukámnak csak 3 hónapja maradt a műtét után.

Esetleg nincs olyan napközi otthon a környéken, ahonnan délután haza tudjátok hozni. Az lehetne az egyedüli megoldás. Napközben lenne felügyelet, de mégsem kellen ott laknia.

43293. ukata (válaszként erre: 43289. - Gitka)
máj. 1. 11:18

Gitka, nekem már két laparos műtétem volt. A méheltávolítás előtt 2 évvel kivették az epehólyagomat laparral. Akkor a műtét előtt a vállizületem már nagyon fájt, a jobb karomat alig bírtam felemelni. Tartottam ettől a mellékhatástól, de nem hogy rosszabbodott volna a helyzet, hanem a műtét után jobb lett:):)

Nem feltétlenül jelentkezik ez a mellékhatás. Nyugi, én vagyok rá az élő példa.

Csak pozitívan és kitartás. Mindenki szorongott a műtét előtt, ami teljesen normális, de Yallah nővérke intelmére hallgatva én is beláttam, hogy azzal csak rosszat teszek magamnak. Emellett Katoncának teljesen igaza van, a kórházban már nem lesz időd agyalni, mert ott gyorsan történnek a dolgok, vagy ha mégse (az én műtétem a kiíráshoz képest több mint 2 órát csúszott, de akkor már dolgozott a nyugtató és teljesen elmúlt a para.

43292. Katonca (válaszként erre: 43279. - Gitka)
máj. 1. 10:28

Kedves Gitka!

Üdvözlünk a csapatban! Nagyon drukkolunk neked, hogy minden gyorsan és jól sikerüljön 4-én!

A lehetőségekhez mérten próbálj meg ne nagyon izgulni, a kórházban úgyis pörögni fognak az események, és támogatni fognak a fájdalomcsillapításban.

Addig is itt vagyunk, ha kérdésed lenne.

43291. Katonca (válaszként erre: 43276. - Fmadri)
máj. 1. 10:23

Hát Adri ez már tényleg sok... Neked aztán kijutott... Remélem most már tényleg rendbe tettek.

Meg se merem kérdezni, hogy vagy...

43290. Katonca (válaszként erre: 43273. - Ukata)
máj. 1. 10:18

Szia Kata!

Azt tudom én is mondani amit te, minden nap elolvasom a lányok bejegyzéseit.

Jól vagyok, szerintem ami tünetem van, az már mind a stressznek tudható be...

Intézem a munkahelyi dolgokat, közben küzdök Anyuval. Sajnos az állapota nem sokat javult. Több tűz között vagyok... Dolgoznom kell menni, de közben a kórház papírt adott ki róla, hogy Anyu 24 órás felügyeletre szorul. Valakinek mindig itthon kellene lennie vele. De a családom szintén dolgozik, lányom még iskolás, és ki is jelentették, hogy ők ezt nem bírják nézni, Anyám milyen állapotban van. A háziorvos is szinte követeli, vigyem otthonba. Anyu tiszta pillanatában közölte, ha bemerem vinni, rögtön megöli magát. Nem tudom mit tegyek?! 82 éves, sajnálom otthonba tenni, de közben meg széthullik a családom, ha így megy tovább. Nincs időm a gyerekeimre, együtt nem tud a család sehová sem menni, mert mindig Anyut kell vigyáznia valakinek. Eddig meg is oldottam, mert itthon voltam. De mennem kell dolgozni, mert mi is pénzből élünk. Nehéz helyzet.

43289. Gitka (válaszként erre: 43286. - Ukata)
ápr. 30. 23:50

Szia Kata,

azt mondják a széndioxid beszorul a rekeszizom mögé, az okozza a vállfájdalmat. Mindenesetre biztató, hogy neked nem rosszabbodott, mintát veszek én is rólad :)Igyekszem nagyon pozitív lenni.

43288. Gitka (válaszként erre: 43285. - Tim70)
ápr. 30. 23:48
Jajj de jó, Timi, hogy így összegyűjtötted a lehetőségeket :) Én nyúl-típusú vagyok, a zöld leveles salátákat kedvelem. Mintha azok fogyasztása is jót tenne. De azért betárazok néhány dolgot a felsoroltakból is, biztosra kell menni :)
43287. ukata (válaszként erre: 43276. - Fmadri)
ápr. 30. 23:28

Jesszus, erre már nem tudok mit mondani. Előtted kb. Katonca halmozta így az "élvezeteket"...

Szurkolok, hogy most már vége legyen a Te kálváriádnak is.

Pusssz

43286. ukata (válaszként erre: 43284. - Gitka)
ápr. 30. 23:26

Szia Gitka,

laparos műtét után gyakori a vállfájdalom. Az ilyen típusú műtét során az embert jól felfújják szén-dioxiddal, hogy a szerveket eltávolítsák egymástól, majd a műtét végén kiengedik a gázt, de a teljes mennyiséget nem tudják kiüríteni. Ez okozhat műtét után vállfájdalmat, de hogy miért pont a válla fájhat az embernek, azt nem tudom. Én is úgy indultam neki, hogy eleve fájt a vállam, de a műtét után nem lett rosszabb. Ráadásul, mint ahogy Timi is írta, adnak fájdalomcsillapítót, ami erre is hat.

Nyugi, nem lesz gond.

43285. Tim70
ápr. 30. 22:54
Szia Gitka! Hát neked is kijutott a jóból. A műtét után hidd el van élet. Jobb és könnyebb lesz. Most félelmetesnek tünik, de az első nap után egyre jobb. A vállad nem valószínű, hogy jobban fog fájni. Az első napokba a műtét után folyamatosan adták a fájdalomcsillapitót. Szólj nyugodtan segítenek. Nem kell türni a fájdalmat. A bélmozgásra sok hasznos infó van itt az oldalakon amire emlékszem a többiektől azt leírom és valószínüleg más is hozzá szól, mert nincs két egyforma műtét és lábadozás. Szóval nekem a kefír ami bejött. Nagyon jó hatása van a barackbefőttnek, az aszaltszilvának. Bélgörcsre az espumysan. Hashajtót stadalaxot kaptam a kórházba, javaslatra laevolac-ot vettem (szirupot), és Hunyadi János gyógyvizet is beszereztem be itthonra. Sokaknak itt a reszelt cékla alma répa keverék is segített. Hát ezt majd ki kell tapasztalni Neked mi az ami beválik. 😊
43284. Gitka
ápr. 30. 22:34

Szia Timi!

Valahogy ez a bélügy izgat leginkább. Vastablettát szedek, most is nehezen több nap után van eredmény. Én még nem jöttem rá a titokra. :)

Ha minden igaz, nekem csak a méhet veszik ki, maradnak a petefészkek és a méhnyak. De ezt még meg kell előzze egy rákszűrés is, hogy biztosra menjünk.

Márciusban kezdődtek a gondjaim, nagyon erős vérzéssel. Méhkaparást végeztek, ami elállította a vérzést. Az akkori szövettan eredménye nem volt kiértékelhető, mivel vért küldtek, szövetet nem :( 4 héétel a műtét után enyhe vérzéssel indultam, meg is örültem, hogy csak ennyi. Aztán beerősödött. Kb. egy hét múlva annyira, hogy újra a kórházban kötöttem ki, ott kaptam infúziót, injekciót, de a vérzés nem maradt abba. Az ügyeletes orvos nagyon rosszallóan csóválta fejét, újabb kaparást rendelt el, hogy legyen normális szövettanom. Az atipusos sejteket mutatott, így a nőgyógyász szerint el kell távolítani a méhem.Ja, a vérzés a kaparás után sem maradt abba. Már 3 hete véreztem, most kaptam eltávot a kórházból az ünnepekre, elláttak hormonokkal és láss csodát, a vérzés abbamaradt.Szerdán viszamegyek immár igazi műtétre :( Hirtelen jött az egész, még feldolgozni sem nagyon volt időm. Laparoszkópos műtét van betervezve. Sajnos a bal vállam alapból nagyon fáj, nem tudom, hogy mennyire erősödik fel a műtét után. :(

43283. Tim70 (válaszként erre: 43282. - Gitka)
ápr. 30. 20:19

Szia Gitka! A műtét utáni nap én nem ehettem (grátiszba kivették a vakbelemet is a műtétkor)😁 igazából nekem utána elég volt a korházi kaja de én pépeset kaptam. Nem vált hátránnyá mert sokkal kimélőbb a gyomornak a beleknek. A kefír lett az egyik legjobb barátom napi 1l megiszok. Rendezi a bélflórákat lazitja a székletet. Nehezen indult a műtét után a dolog hashajtóval kávéra kefirrel sikerült a második napra produkáljak utána már csak itthon

Már tiszta idegbeteg voltam miatta. Itthon azonnal beállt minden a rendes kerékvágásba de nagyon vigyáztam mit eszek. 6 hétig diétáztam és azóta teljesen életmódot válrottam. Lehet ennek köszönhető de engem elkerültek a többiek álltal mondott bélgörcsök.😁 Naponta 5-6 alkalommal eszek keveset. Nagyrészt Levest (krémleveseket leginkább), párolt vagy sütőzacskóba készült zöldséget, csirke vagy pulykahúst eszek. A felvágottakat és a mesterséges izesitőket kizártam az étkezéseimből. Igazából csak arra figyelek mit kiván a szervezetem. Egy ideig a sütőtökre voltam rákattanva most az édesburgonya és a spárga a favorit.😁. Nem tudom Neked milyen műtéted lesz, csak hogy viszonyítani tudjál teljes méheltávolításon vagyok túl petefészek, petevezéték és minden ugrott. Bikini vágással műtöttek kb 25 cm-es vágással.😁 Ne izgulj, itt vagyunk segítünk. Nagyon összetartó csapat van itt 💖 és a leghitelesebb információkhoz itt tudsz hozzájutni. 😘 Üdv: Timi

43282. Gitka (válaszként erre: 43281. - Tim70)
ápr. 30. 16:51

Köszönöm Timi!A listád alapján pakolok majd :)

Igen sok mindenre gondoltál, van ami eszembe se jutott volna. A kórházi kaján kívül a műtét után ehettél valami mást is? Attól tartok, a bélműködést az nem nagyon indítja majd be. Valami hashajtót esetleg kaptal?

43281. Tim70
ápr. 30. 16:31

Stia Gitka! Mit vittem a korházba: mosdókesztyű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, wc papír és nedves is, popsitörlő, wc ülőke fertőtlenítő kendő, papír wc ülőke, törölköző 2 nagy 2 kicsi, arckrém, deó, hálóing 2 db (egy se volt rajtam csak a korházi), 4 pizsama, köntös, szabadidő ruha (haza jönni), pléd, kispárna 2, fehérnemű én kb 12 db-ot vittem + 1 hasszoritós bugyit ami nem volt rajtam, zokni 5 pár, sportmelltartó 2db, fésü hajgumi csatt, papucs 2 pár 1 zuhanyozni 1 szobai, tisztasági betét 3 féle ( na ez is elég lett volna csak egy nekem alog volt rá szükség ), gyógyszer: saját amit esetleg rendszeresen szedsz, algopiryn, espumisan, SPORKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ, ropi, negró, reklám szatyor, papirzsepi, szalvéta, pohár, kés, villa, kanál, telefon, töltő, füles, könyv, szemüvegtörlő.😊 Na így nézett ki az én pakkom.😁 A 42990 -es bejegyzésembe is találsz hasznos dolgokat, de ha bármi kérdésed van tedd fel segítünk.

üdv : Timi💖

43280. Tim70 (válaszként erre: 43279. - Gitka)
ápr. 30. 16:27
Szia Gitka! Mindjárt felrakom az én bevonuló listámat. 😁
43279. Gitka
ápr. 30. 16:05

Sziasztok lányok!

Csatlakozom hozzátok. Hétfőn lesz a műtétem. Szerdan fekszem be a kórházba. Van valami előzetes 'jó tudni' dolog, ami hasznos lehet egy műtétben még nem túl járatos embernek? Mit érdemes vinni magunkkal, ami hasznos lehet a nehézségeket átvészelni? Olvastam Espumisant, magas derekú bugyit... Köszönöm, ha válaszoltok.

43278. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43269. - Ukata)
ápr. 30. 13:23
Szia! Már én is fontolgatom,hogy leállok vele.ennél rosszabb már nem lehet,de lehet jobb lesz🙂
43277. Diti1968 (válaszként erre: 43276. - Fmadri)
ápr. 30. 12:36

Kedves fmadri!

Nagyon sajnálom, hogy még mindíg nincs vége a kálváriádnak... Szívből kívánom, hogy ez legyen az utolsó kórházi bejelentkezésed! Gyógyulj meg hamar!

Üdv,

Edit

43276. fmadri (válaszként erre: 43270. - Ukata)
ápr. 30. 12:22
A rémálom nem ért véget A műtét utáni második mapon elpattant egy ér a hashártyban és mivel a véralvadás gátló miatt nem állt el a vérzés egy nagy vérömleny lett a hasamban Sürgős műtétet kellett csinálni Így most már egy egy hosszú vágás is van a hasamon függőlegesen Még kórházban vagyok két cső lóg a hasamból Sosem lesz vége a kálváriámnak 😭
43275. ukata
ápr. 30. 12:22
Ritkábban jövök fel az oldalra, elöntött a meló, de azért "figyellek" Titeket és mindenkiért szorítok.
43274. ukata (válaszként erre: 43270. - Ukata)
ápr. 30. 12:21

Hú Adri, még ilyet se hallottam, hogy a maradék petefészek megcsavarodik.

Nekem bent hagyta a doki, hogy még jó lehet a csontritkulás csökkentésére, bár már nem nagyon működik. Remélem, nem fog galibát okozni.

Vigyázz magadra.

Puszi

Kati

43273. ukata
ápr. 30. 12:19
Katonca, Veled mizu? Rendbe jöttél már teljesen? Édesanyád hogy van?
43272. ukata (válaszként erre: 43253. - Bernuska)
ápr. 30. 12:15
Bernuska, nekem a Stadalax és Hunyadi keserűvíz kombó segített. Két hétig 2-3 naponta alkalmaztam.
43271. ukata (válaszként erre: 43230. - Diti1968)
ápr. 30. 12:07
Szia Ditti, egy srófra jár az agyunk. A Te bejegyzésedet még nem is olvastam, de ugyanazt írtam:):)
43270. ukata (válaszként erre: 43229. - Fmadri)
ápr. 30. 12:06

Basszus Adri, csak most olvasom a kálváriádat. Perforált vakbelet hogy a fenébe nem lehet észrevenni? Főleg, hogy még arra is gyanakodtak...

Nagyon gáz, még jó hogy nem nyugodtál bele a pszichés változatba. Rá is mehettél volna.

Örülök, hogy túl vagy rajta, épülj fel hamar.

Mondjuk, már az is fél győzelem, hogy magán úton rájöttek, mi a gond.

43269. ukata (válaszként erre: 43203. - Zsuzsa Kun)
ápr. 30. 11:58

Szia Zsuzsa,

én most abbahagytam a fitoösztrogént, de két hete még használtam úgy, hogy mellette szedtem a Remifemint. A kettő kombója csökkentette a tüneteimet. Most egy hete nem használom egyiket sem. A hőhullámok megvannak, de talán kevesebbszer törnek rám és nem olyén brutálisak.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook