Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
51147. 9bc3400066 (válaszként erre: 51144. - Toncsimimi)
2023. márc. 3. 20:42

Szia!

Én az 5. héten mentem be dolgozni.

Ülőmunkát végzek, 2-3 órát bírtam naponta.

Az ülés volt a legkellemetlenebb…

A 6. héten már kicsit könnyebb volt.

51146. mgagi (válaszként erre: 51144. - Toncsimimi)
2023. márc. 3. 19:40
Általában 6-8 hétig írnak ki. 6 hét után már jobban leszel. Ha nem megerőltető a munkád visszamehetsz dolgozni.
51145. mgagi (válaszként erre: 51142. - Rainbow2)
2023. márc. 3. 19:38
Ha a petefészkeid jól működnek nem kell szedned semmit.
51144. toncsimimi
2023. márc. 3. 19:29

Sziasztok!

Március végén sajnos nekem is műtétem lesz, hasi vágással.

Az volna a kérdésem, hogy ki mennyi idő után tudott visszamenni dolgozni?

51143. Kajszi72 (válaszként erre: 51142. - Rainbow2)
2023. febr. 28. 19:05

Szia. Úgy feküdj, ahogy kényelmes. 😉

Plusz hormonról a doki dönthet, hormon vizsgálat után.

Petefészekkel nem jellemző, hogy kellene. Kalap kakit mindenhez!🌻

51142. rainbow2
2023. febr. 28. 18:44

Sziasztok!

Én is túl vagyok a műtétem. Ma 1 hete volt és szombaton jöttem haza a kórházból. Bevallom nehezebb volt, mint gondoltam. De napról napra picit jobb.

Szerintetek nagy hasi vágásnál az oldalt fekvést erőlzessem vagy várhatok vele?

Illetve, ha csak a méhtestemet és a petevezetékeket távolították el, akkor kell majd hormont szednem?

51141. finiske70
2023. febr. 28. 09:59
Túl vagyok a műtéten már itthon lábadozom. Tegnap engedtek ki már sokkal jobb de még feszül a seb. Mindenkinek kitartást kívánok!
51140. Kajszi72 (válaszként erre: 51139. - Zsebi31)
2023. febr. 24. 21:51
Figyelj arra, hogy mit mond a tested, az a lényeg. Fizikailag és mentálisan is van hullámvasút effektus. Az első mélyrepülések ijesztőek, aztán később már kezelhetőek.🙂
51139. Zsebi31 (válaszként erre: 51133. - Kajszi72)
2023. febr. 24. 17:45

Kedves Kajszi,

Köszönöm a kedves szavakat. Adenonak indult csak, de volt endo is es borzalmas gyulladasok,meh is méhnyak is. Ez valoban egy türelem jàték. Egyik nap szinte alig fáj màsik nap meg csak fekszek...igyekszem figyelni ,hogy mozogjak is amennyit tudok es lehet éa pihenjek is.

51138. lios (válaszként erre: 51137. - Lios)
2023. febr. 23. 21:34
"Semmilyen utókezelés",
51137. lios (válaszként erre: 51121. - Anemone9)
2023. febr. 23. 21:30
Szia!Ha ez megnyugtat,2014-ben műtöttek méhtestrákkal,minden ment,Wertheim műtétem volt!Semmien utókezelés nem kellett,azóta is jól vagyok,dolgozok.Néha benézek ide olvasgatni,ritkán írok.Nyugi,minden rendben lesz!
51136. finiske70 (válaszként erre: 51135. - Matyi78)
2023. febr. 23. 14:50
Köszönöm nagyon kedves vagy! Én már 52 vagyok de jobb lett volna hamarabb. 10 év alatt kétszer volt küret mioma miatt, ezt most már nagy méretű.
51135. matyi78 (válaszként erre: 51134. - Finiske70)
2023. febr. 23. 13:47

Minden rendben lesz ❤️ Én kilenc éve vagyok méh nélkül és kábé hat éve pedig egy petefészekkel... Nekem a harmadik terhességem vegződött méheltávolítással...utána pedig lett egy jókora cisztám a bal petefészkemen.

Nagy félelmem volt hogy mennyit fog változni eztán az életem hiszen 36 éves voltam. Változott. Nekem annyit mindössze, hogy nincs havonta problémám :) és minden ok minden tekintetben. Szorítok neked, gyors felépülést kívánok!

51134. finiske70
2023. febr. 23. 13:32
Sziasztok. Régen jártam itt. Négy éve halogatom a műtétet és most eljött .Holnap műtenek bal petefészek méheltávolitás.12x13 mioma. Rettenetesen félek de már itt vagyok a kórházban . Most azt bánom hogy nem estem túl rajta már régen.
51133. Kajszi72 (válaszként erre: 51128. - Zsebi31)
2023. febr. 23. 06:50

Szia. Ha volt endometriózisod, ebből adódóan esetleg még összenövéseid is a medencédben, akkor több a belső heg. Az oldal tapasztalatai szerint az endósok gyógyulása több fájdalommal járt az első 6 hétben,mint a nem endósoké.

Egyél fájdalomcsillapítót, fájdalommal nincs érdemi pihenés.

Nagyon türelmesnek kell lenned önmagaddal, és nagy odafigyeléssel, tudatosan ügyelned kell a fokozatosságra. A laparos 4 lyuk becsapja az embert, mert kívülről nem látszik, milyen drasztikus beavatkozás is történt odabent. A belső gyógyulás hónapokig tart. Kalap kakit mindenhez!🌻

51132. mgagi (válaszként erre: 51131. - Mgagi)
2023. febr. 22. 19:37
Az is sokat segít a gyógyulásban a pozitív hozzáállás.
51131. mgagi (válaszként erre: 51130. - Zsebi31)
2023. febr. 22. 19:35

Mivel friss a műtét 6 hétig fogod érezni és még utána is, de idővel már fittebbnek fogod érezni magad.

Laporoszkópos műtét után talán gyorsabban regenerálódsz. Érdekes mód én jól voltam műtét után azt leszámítva hogy a varrat fájt nevetésnél és érzékeny volt a hasam.

51130. Zsebi31 (válaszként erre: 51129. - Mgagi)
2023. febr. 22. 19:16

Nagyon kedves vagy, koszonom a választ. Jelenleg gondolom a belso varratok huzodnak, kivul is erzekeny a helyén a bőröm.

Annyit fájt az elmúlt egy évben,hogy màr nem tudom mi a normalis műtét utàn.

51129. mgagi (válaszként erre: 51128. - Zsebi31)
2023. febr. 22. 18:15

Szia Zsebi! Egy jó darabig érzékeny lesz. 6 hétig érezni is fogod. Aztán magad fogod érezni mikor fogsz tudni szépen lassan sportolni. Ha elkezd fájni a hasad akkor pihenj le. Ne hajszold túl magad.

Tapasztalatból mondom, hogy én fokozatosan kezdtem el futni. 1 év után is van hogy 1 óra mozgás után fáj a hasam.

51128. Zsebi31
2023. febr. 22. 17:36

Sziasztok,


02.14.- en műtöttek adenoval, endom is volt 2s mindenem gyulladásban. Laparoszkóppal történt, ami maradt az csak a két petefészek. A belso fàjdalom a méhem helye..gyakorlatilag, meddig normàlis a fájdalom.


Köszönöm

51127. Kajszi72 (válaszként erre: 51126. - Andi1982%)
2023. febr. 21. 10:36

Szia. A nyákos maszat lehet menstruáció is a ciklusod függvényében, ha a méhszáj is maradt.

A kádazással várj még, bár nincs nagy hasi sebed, de kár lenne idő előtt próbára tenni a hüvelyed védekező erejét.

Belül 3 hónap a gyógyulás ideje. Légy türelmes, kifizetődik.🙂

51126. Andi1982%
2023. febr. 19. 22:04

Sziasztok!

Három hete volt egy méheltávolító műtétem,petevezetőkkel együtt,egy csecsemőfőnyi mióma miatt.

Laparral csinálták,a műtét négy órás volt.

Minden a legnagyobb rendben zajlott,legalábbis én úgy érzem.

Ma viszont a jobb oldali petefészkem szurkált,illetve olyan volt mintha egy nyákdugó távozott volna,

kicsi vér is volt benne.

Lehet hogy így gyógyul a benti seb?

Sétálok sokat,elvégzem itthon a teendőket,és tornázom is egy keveset.

Fizikailag teljesen rendben érzem magam.

Kontrollra majd csak márciusban megyek.

Laparos műtét után mikor lehet fürödni,az első együttlét mennyi idő elteltével lehetséges?

Van aki azt mondja ,hogy 4hét,van aki azt hogy 6hét.

Nem sietek sehova,de a fürdés kádban rettentően hiányzik.

Jó lenne már elmerülni egy kád vízben.

51125. yallah2
2023. febr. 18. 19:18
Akárcsak én is, bejárok olvasni. Néha hozzászólok.
51124. Kajszi72 (válaszként erre: 51121. - Anemone9)
2023. febr. 13. 08:09

A nagy többség amikor jobban lesz, meggyógyul, lezárja ezt a dolgot magában, és ennek része, hogy ide sem jön többet. Max néha benéznek olvasni, de tartják a távolságot a múlttal.

Valószínűleg nagyobb részben ezek pozitív kicsengésű történetek lehetnek. Az ember így működik, továbblép.

51123. Kajszi72
2023. febr. 13. 07:51

Eszembe jutott valami, elmesélem... 🤣

Ugye, kb. 8 éve élvezem már a banyakór áldását.

Nyáron történt, hogy vasaltam és közben néztem/hallgattam a tv-t.

Jött egy reklám, ami annyira megérintett, hogy zokogni kezdtem, végigbőgtem az egész reklámblokkot, olyan taknya- nyála módon.🤣

Aztán még 3x jött ugyanaz a reklám (sok volt a vasalnivaló), és még 3x kezdtem el bömbölni. A masodiknál csodálkoztam, hogy nanemá' megint? A harmadiknál figyeltem magam, hogy most tényleg zokogni fogok? Mi a francért, már nem újdonság... Negyedszerre úgy, hogy közben hangosan röhögtem magamon kínomban. Aztán elfogyott a vasalnivaló és tv kikapcs, dolgom volt, be kellett fejeznem a kísérletet. 🤣 Szóval, hiába éreztem magam jól, volt amúgy jó kedvem, hiába, hogy felismerem már a banyasírás előjeleit, hogy helyén kezelem a dolgot, 4x akasztott ki ugyanaz a percnyi, amúgy pozitív hangvételű reklámfilmecske. 🤣

Ilyen egy kimaxolt hangulatingadozás.🤣

51122. vidéki3 (válaszként erre: 51121. - Anemone9)
2023. febr. 13. 07:37

A leszokás káros mellékhatása :-) :-) koncentrálás gyengesége. Tegnap lemaradt: CEA,CA és ROMA index is enyhén, CRP bőven határérték felet volt nálam. Míg vártam a rendelő előtt, onkológiai asszisztens lány ült mellettem és nyugtatgatott. Azt mondta, ha bármilyen minimális rosszindulatúságra utaló jel van szövettanban először sugárkezelés. Tehát szinte teljesen kizárt, hogy terjedjen.

Volt még a szobában egy 68 éves hölgy, mindenórás méretű hassal jött be. Gyermekfej méretű mioma, vagy egyéb volt a méhében. Kb. 3 órás műtéte volt, legalább 4 cső volt benne különböző helyeken. Talán 3 hónapja találkoztunk, minden eredménye rendben.

Az, hogy egyben onkológus is a nőgyógyász, szerintem inkább megnyugtató, mint ijesztő.

Nagyon szurkolok, hogy mielőbb meglegyen a kedvező eredmény.

51121. Anemone9 (válaszként erre: 51120. - Vidéki3)
2023. febr. 13. 02:43

Szia, nagyon köszönöm a válaszod!


Van egy csecsemőfej nagyságú adenomiotikus méhem, és egy negatív méhnyakrák citológiám. A petefészek cisztám háromosztatú, különböző sűrűségű folyadékokkal. A főorvos biopsziát kért műtét előtt, ez jövő héten lenne. A ct/uh alapján semmi rosszindulatúságra utaló dolog nem látszik, azonban a ROMA indexem elég szar.


Tudom, hogy a ciszta kiújulhat, akár a másikban is, és újabb műtét, újabb idegeskedés, szóval felőlem mehetnének kifelé. A biopsziától félek, mert ha mégis rosszindulatú, és szétszóródik, akkor nagyobb lesz a baj, és úgysem szeretném őket megtartani, erről még lehet fogok konzultálni a főorvossal, kérdés, hogy fogja fogadni az okoskodásom (nőgyógyász, aki egyben onkológus is, nagyon alapos és óvatos, ezzel aztán engem is rendesen megijeszt)


Tudom, hogy a ROMA indexben szereplő tumor markerek többféle jóindulatú elváltozásra is magasabb értékekkel reagálnak, de persze ettől még rémisztő...

A dohányzásról természetesen igazad van, bár én most sem szívok többet 10-15 szálnál, csak néha azt egymás után egy óra alatt, ha túl sokat pörög az agyam a dolgokon :(

De a 2-3 szál volt eddig a normál mennyiség, munkahelyen soha, és kórházban sem fogok, mert már most is érzem a köhögést olykor. Tudom, hogy nem kéne...

Ha jól értem, Te jól vagy, és teljes életet élsz :) Ennek örülök!

Visszaolvastam sok-sok évet itt a fórumon, és külön figyeltem azokat, akiknek rosszindulatú lett a szövettana... hát hogy is mondjam... nem mindig egyértelmű, hogy valaki miért tűnik el a fórumról :( Lehet nem kéne magam ennyire beleásnom a témába, csak megnyugtató történetek után kutatok, hogy ne legyek annyira ideges.

51120. vidéki3 (válaszként erre: 51110. - Anemone9)
2023. febr. 12. 20:01

Kedves Anemone9!

Olvasom a hozzászólásaidat, gondoltam erre válaszolok a többit is érintve. Negyedszázada ;-)47 éves voltam, mikor méheltávolítást végeztek több mioma miatt. Petefészkek maradtak, hogy ne legyen azonnali radikális leállás. Előtte kb. 20 évig évente min. 1 eü. küret, minden szövettani eredmény: "elhúzódó ösztrogén hatás, kisebb endometrikus darabok." Szerintem akkor még nem ismerték/foglalkoztak endometriózissal. 1,5 éve sűrű bennékű ciszta lett az egyik petefészkemben, közel 1 évi "szórakozás" után tavaly szeptemberben kikapták mind a kettőt. Szövettani eredményben minden szinten szinte minden ;-) rosszindulat viszont nincs. Az egyik petefészek átalakult tömlővé, vannak meszes, különböző színű-méretű-állagú darabok. (98-ban mellemben volt sűrű bennékű ciszta, burokban eltávolítva ott sem volt rosszindulatú) Nem tudom lehet- e "alkudozni" a műtétet végző orvossal, hogy maradjon a petefészek vagy sem. Akivel egy szobában voltam ő hajthatatlan volt és csak úgy egyezett bele a műtétbe, hogy vegyenek ki mindent. Másik szobatárs hagyta magát meggyőzni, hogy petefészkek maradjanak. Mindkettő 47 éves volt.

Ha CT/UH nem utal rosszindulatúra, szerintem nem kell aggódni. Nálam már az UH/CT/MR sem zárta ki a malignitást, végül a szövettan negatív lett.

Kérlek ne vedd kioktatásnak, de a dohányzásról elgondolkodnék. Mondhatni láncdohányhos voltam, napi 1 dobozt égettem el. Műtéti előjegyzéskor elkezdtem csökkenteni 10-15 szálra 2 hónap alatt, utána tapaszt használtam 11 napig. Altatós orvos lehet nem is engedte volna a műtétet COPD-miatt. 52 évi dohányzás után meglepően jól viseltem, főleg, hogy nem kellett köhögéssel terhelni a sebet.

51119. Anemone9
2023. febr. 12. 17:07

Ismét én :(

Van itt olyan, akinek többrekeszes cisztája volt, és jóindulatú?

51118. Anemone9 (válaszként erre: 51116. - Kajszi72)
2023. febr. 12. 03:40

Köszönöm szépen a biztatást és a tanácsokat, igyekszem reálisan hozzáállni a helyzethez. Tudtam, hogy ez az év számomra egy új fejezet kezdete, aztán majd kiderül, mennyire lesz a kedvencem.


Szívesen venném mások történeteit is a gyógyulásról, aki esetleg erre jár még!

És persze mindenkinek egy kalappal...

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook