Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
51093. genia
2023. jan. 22. 08:54

Sziasztok !

Kerdezni szeretnem azokat akiknek nem maradt meg a mehnyak sem ,elofordulhat huvely eloreeses?Meglehet ez elozni gattornaval ?

Esetleg hany evutan varhato ,en mintha ereznek ilyesmit ..4 eve mutottek .

Valaki?

51092. Blackberry2 (válaszként erre: 51052. - Era1974)
2023. jan. 19. 13:42
Szia! Én előtte állok!😔 Elvileg robottal műtenek.laparoszkopia. mennyi ideig éreztél nagy fájdalmakat? Mi volt a legnehezebb az egészben? Hogy viselted előtte, utána?
51091. Marcius15 (válaszként erre: 13924. - Doroti91)
2023. jan. 19. 06:24
Jó neked.
51090. Moxoaa76 (válaszként erre: 51077. - Zzsuzsa)
2023. jan. 10. 21:02
Nagyon köszönöm.. Kiderült hogy szarkoma.. Illetve az ügyintézés változott.. 4 db lesz. Ennyit tudok és hogy hajhullás várható. Inkább megelőzésnek mondják hogy sejt szinten is eltüntesdék.. Igazából orvosi eset mert sokminden a dokoknak se egyértelmű.. 16-an hétfőn kezdem.. Én is itthon leszek ezt javasolták..
51089. yallah2 (válaszként erre: 51079. - Rainbow2)
2023. jan. 10. 18:49
Műtét előtt ne diétázz! Műtét után könnyebben felépülsz ha jó fizikai állapotban vagy. Ehhez nem kell sem edzeni, sem diétázni. Csak ha kötelező leadnod pár kilót. Utána úgyis gyengének fogod érezni magad agy ideig, nem kell még kilúgoznod magad diétával. Pszichésen pedig engedd el a méhedet.
51088. Kajszi72 (válaszként erre: 51079. - Rainbow2)
2023. jan. 10. 02:45

Szia. A mészárszékes vérzés oka nem a mióma, hanem a rossz hormonális irányítás miatt megvastagodott méhnyálkahártya. A mióma ugyanennek a hormonkatyvasznak az eredménye, ami ha nagyra nő, még pluszban megdobja a vérzést, a nyálkahártyás felszín megnövekedése miatt.

A tartósan megvastagodott méhnyálkahártya potenciális táptalaj a méhtestrák kialakulásához.

A műtét után kb. 3 hónap, mire a belső varratok ténylegesen meggyógyulnak, ezért is fontos azt a 6 hetet komolyan venni.

Műtét után ülni a legrosszabb.

Amikor a méh megnagyobbodik, megnő az összenövések esélye a kismedencében, valamint a kontakt miatt befolyásolhatja más szervek működését.

A tartós vashiány, a vérszegénység is károsítja a szervezetet, töbkre vágja a keringést.

Talán ezeket is elmondhatta volna a doki...

Első lépésben általában progeszteronnal próbálják helyrerántani a hormonális katyvaszt, ez sajna csak keveseknél hoz tartós javulást.

Műtét előtt nagyon fontos egy fraktált eü. küret elvégzése, ez nem része minden kórház protokolljának, de itt az oldalon több példa is volt arra már, hogy ennek hiányában újból műtétre került sor a műtéti szövetvizsgálatok után. Ami nem épp felemelő élmény.

Az biztos, hogy az ember szinte visszakapja az életét, véget ér a vérzések miatti beszűkülés, a wc-től wc- ig tartó lét, lehet tervezni, kimozdulni.

51087. mgagi (válaszként erre: 51083. - Rainbow2)
2023. jan. 9. 16:39
Az első hat hétben nyugodtan használd ki a férjed gondoskodását, mert nem emelhetsz nem hajolhatsz. Olyan otthoni munkát csinálhatsz ami pl. nem jár súly emeléssel.
51086. mgagi (válaszként erre: 51084. - Liliom10)
2023. jan. 9. 16:37
Én már műtét után ki tudtam volna bújni a bőrömből, olyan jól voltam, csak a hasi vágás fogott vissza.
51085. mgagi (válaszként erre: 51083. - Rainbow2)
2023. jan. 9. 16:34

Én személy szerint 10 napot voltam bent, de szerintem kb annyi mint a császárnál 5-7 nappal számolj.

A műtét után kell a 6 hét táppénz. Annyi kell hogy a műtét után amíg kicsit helyre rázódsz. Után jobb és jobb lesz.

51084. liliom10 (válaszként erre: 51082. - Rainbow2)
2023. jan. 9. 16:33

Szuper ! :) Ahogy írtam, 6 hét alatt, vagyis április közepére teljesen rendbe jössz, és vígan élheted boldog anyukaként és feleségként az életedet. Több ilyen műtéten átesett nőt ismerek -barátnőim között is vannak - általában 2-3 hét után már nem fáj semmi, és mintha nem is lett volna műtét, csak újra 20 évesnek érezték magukat. :)

Azért ez nagy műtét, én nem üldögélnék a számítógépnél legalább 1 hónapig, de mindenképp csak fokozatosan szoktatnám magam ehhez. Hagyni kell a belső sebeket rendesen meggyógyulni. Kérdezd meg majd a dokit, ő mit mond ezzel kapcsolatban !

51083. rainbow2 (válaszként erre: 51080. - Mgagi)
2023. jan. 9. 16:24

Köszönöm szépen a válaszod! Nálunk is szerencsére a férjem megérti a problémáimat.

Ne haragudj, de még lenne egy kérdésem:

Hasi műtét után, ha szerdán műtenek akkor kb. mikor térhetek haza a kórházból és utána lehet otthonról dolgozni számítógépen vagy érdemes még betegszabin lenni egy rövid ideig?

51082. rainbow2 (válaszként erre: 51081. - Liliom10)
2023. jan. 9. 16:22
Kedves Liliom! Febr.22.-ére kaptam időpontot és már nagyon közel érzem. Nagyon jólestek a szavaid, köszönöm szépen! Csak a méhtestet fogják eltávolítani a méhnyak és a petefészkek maradnak.
51081. liliom10 (válaszként erre: 51079. - Rainbow2)
2023. jan. 9. 10:17

Szia ! Amit leírtál, azok után az a véleményem, hogy mielőbb műttesd meg magad ! Már vashiányod is van. Van olyan a rokonságban, aki szinte az utolsó pillanatban ment műtétre, mikor már olyan sokat vérzett, hogy nem várhatott tovább. Ő kb. 50 éves volt a műtét idején, azóta is jól van.

A mióma csak nő, és egyre több panaszt okoz. Ne félj a műtéttől, arra gondolj, hogy egészséges leszel, és soha többé fogamzásgátlás, se a mostani panaszaid ! Ezen a gondon segíteni kell, és minél előbb, annál jobb.

Ha rögtön rászánod magad ( febr.márc.), mire jön az igazi tavasz az Anyák napjával, már szinte el is felejted az egészet. A mostani stressz, félelem csak árt, az immunrendszeredet is gyengíti, és a folyamatos ezen filózás is kikészít.

A lényeg, hogy a petefészkek megmaradjanak, de biztos az orvos is így gondolja.

51080. mgagi (válaszként erre: 51079. - Rainbow2)
2023. jan. 9. 08:51
Szia Rainbow! Ha problémát okoz hidd el ezzel a műtéttel jobb lesz, ismét teljes értékű nő lehetsz. Nekem a férjem évek óta mondta hogy jobb ha kiveszik ha ennyi problémát okoz( de ugye ezt nem ő dönti el). Sajnos egy kapcsolat is rámehet arra ha egy férfi nem elég türelmes és megértő. Amikor már nem havi szinten szenvedsz, hanem már szinte egyfolytában. Nekem is hasi vágás volt.
51079. rainbow2
2023. jan. 9. 08:04

Sziasztok!

Kicsit bizonytalan vagyok. 2019-ben erős vérzésem volt, ami fájdalommal is járt. Ekkor találtak két miómát a méhemben, egyiket a méhfalba ágyazva, fél évente ellenőrizték az erős vérzést pedig hüvelygyűrűvel gátolták meg. A hüvelygyűrű azonban erős hüvelyi folyást eredményezett, valószinűleg a nyálkahártyámat irritálja. Közben a méhfalban lévő mióma fél év alatt duplájára nőtt 10 cm-esre. Ekkor az orvosom megkérdezte, hogy akkor mit szeretnék, mit távolítsunk el. Kicsit meglepődtem, hogy erről engem kérdeznek. Egyfelől szimpatikus volt, hogy az én testemről én dönthetek, de másfelől az orvosi döntésre is vágytam. Mit gondoltok erről? Elbizonytalanodtam, hogy valóban olyan az állapotom, hogy a méhtestemet ki kell venni? Nagyon félek a műtéttől (hasi műtét lesz). 44 éves vagyok és két gyermekem van (egyiket császárral szültem, tehát van valami fogalmam a hasi beavatkozásról, de más műtétem eddig nem volt). A menstruációkor újra vannak görcseim, mint huszonéves koromban és a mióma nyomhatja a húgyhólyagomat, mert éjszaka 3x járok wc-re. Hamarabb kezd pecsételő vérzésem lenni menstruációkor és tovább is tart, mint előtte, amikor óramű pontosságú volt. Vashiányom is van. (a hüvelygyűrű használata azért sem ideális nekem, mert a családomban volt mellrák és nem javasolják nekem a hormonális fogamzásgátlást). Mindezek szerintetek elegendőek, hogy kés alá feküdjek? Nagyon bizonytalan vagyok. Köszönöm szépen mindenkinek, aki segít.

(A műtétre hogyan lehet felkészülni lelkileg és egyéb módon? Pl. gondoltam hasizom gyakorlatokat végzek, kicsit diétázom stb.)

51078. yallah2 (válaszként erre: 51072. - Zsebi31)
2023. jan. 5. 17:03
Teljes. Méh, méhnyak petefészkek, vezetők. Totál. Csak egy hüvelycsonk maradt.
51077. zzsuzsa (válaszként erre: 51068. - Moxoaa76)
2023. jan. 3. 10:33

Szia! Én ritkán nézek ide be, engem 5,5 éve műtöttek méhtestrákkal, előre tudtam, hogy hasi vágás lesz. Kicsit zavaros, amit írtál: ha a ct jó, akkor miért kell kemo? és miért a műtét után csak 2,5 hónap múlva lenne szó a kemoról? Ilyen műtét után általában 3 belső sugarat (hüvelybe vezetett) szoktak adni megelőzés céljából, mert a kiújulás a hüvelycsonkon fordulhat elő. A méhtestrák jól gyógyítható, de sajnos én az a ritka eset vagyok, akinél kiújult 1 éven belül. Az újabb műtét során derült ki, hogy hashártya áttétem is van, csak akkor kaptam kemot. És a műtét után 1 hónappal már kezdtem is.

A kemoról: általában 3 hetente adják, 6 alkalom szokott lenni. Több fajta van, a mellékhatás attól függ, hogy milyet kap az ember, van erősebb és van gyengébb. De minden beteg és minden betegség más. Ami hasonló szokott lenni az a fáradtság, étvágytalanság, émelygés, esetleg hányás. Van, ami hajhullással is jár. A kezelés utáni első hét rosszabb, én nem kívántam enni. (piskóta, puding, banán ment le), az émelygésre a hideg ital és a fagyi volt jó. Tejes ételt az első nap nem jó enni, nem tesz jót a nyálkahártyának. A második héten már farkaséhes voltam. A harmadik héten minden oké volt. Amikor már jól voltam, sokat sétáltam. Én nem dolgoztam mellette, a háziorvos is azt mondta, hogy most ne a munkahelyi dolgokkal foglalkozzam, adjam meg a testemnek, amire szüksége van.

51076. Kajszi72 (válaszként erre: 51073. - Szalaka)
2023. jan. 3. 08:11

Szia. A félelem természetes egy ilyen helyzetben.

A tényleges gyógyulás ugyanannyi ideig tart laparnál, mint hasi vágásnál.

Ha érintett lehet egy másik szerv, akkor valószínűbb a vágás.

Egyszerűen azért, hogy jobban lássák mit is csinálnak.

És az adott kórháztól is függhet, hogy ott melyik módszerhez van nagyobb rutin. Ha ezekbe belegondolsz, akkor jobb egy ezredik vágás alanyának lenni, mint tizediknek négy kis lyukkal. 😀

Az itteni tapasztalatok alapján, hasi vágással "könnyebb" türelmesnek lenni a műtét utáni időszakban. De az biztos, hogy a műtéti technika módját az orvosnak kell eldöntenie, bennünk pedig kell, hogy legyen annyi bizalom, hogy elfogadjuk a döntést.

51075. Molcsi (válaszként erre: 51072. - Zsebi31)
2023. jan. 3. 06:50
Szia Zsebi! Én most leszek 1 éve műtött januárban, amúgy 43 voltam akkor, ment minden. Szuperül érzem magam, van, ami más, de nem rosszabb, sőt, én a műtét után jó döntésnek tartottam és most is. Viszont a munkát felejtsd el a 6 hétre, tartsd be, amit az orvosod mond, és minden rendben lesz.
51074. mgagi (válaszként erre: 51073. - Szalaka)
2023. jan. 2. 18:47
Szia Szalaka! Ne félj minden rendben lesz, de természetes ha félsz előtte. Én egy héttel előtte kezdtem el félni. A műtőből ha tehettem volna ki is szaladtam volna, pedig az utolsó császárnál kellemes emlékkel távoztam. Méheltávolításnál pont félre sikerült az érzéstelenítés, de nem számított mert aludtam. Nekem is a kórházi doki aki megnézett egyből mondta hogy méheltávolítás. Jobb lesz utána. Nem fogsz vérezni és görcsölgetni. Persze minden olyan probléma megszűnik ami jelenleg meg van. Fontos hogy pozitívan állj hozzá.
51073. szalaka
2023. jan. 2. 17:52

Sziasztok!

Méheltávolítás előtt állok,mióma miatt,tudtam,hogy van 2014-ben született a fiam,addigra lett,de a nőgyógyász akihez évek óta jártam,terhesgondozás,cytológia ,azt mondta,hogy nem kell foglalkozni vele,hátra hajló méhem van,domborítja a húgyhólyagot.Idén új nőgyógyászt kerestem fel,ő rögtön méheltávolítást javasolt...cytológiám negatív.Vizelettartási problémák miatt kerestem fel urológust az uh-on látta,hogy "tömegesebb a méh",de tavaly januárban voltam belgyógyász ál az ő papírján is rajta van,hogy tömegesebb a méh.Rettenetesen félek,hogy lesz,mi lesz,most fogok menni egy újabb nőgyógyászhoz akit ajánlottak itt Veszprémben.Lehet ezt laparoszkópiával vagy csak vágással?Félek....

51072. Zsebi31 (válaszként erre: 51071. - Yallah2)
2023. jan. 2. 13:44
Es Neked teljes vagy reszleges volt, mehnyak is ki lesz veve nekem.koszonom a valaszt
51071. yallah2 (válaszként erre: 51069. - Zsebi31)
2022. dec. 31. 17:34
Szia! Nekem 6 éve volt ilyen. Semmilyen süllyedés nem alakult ki. Pedig nehezeket emelek. 57 vagyok.
51070. Moxoaa76 (válaszként erre: 51060. - Zsike88)
2022. dec. 30. 21:17
Kedves Zsike! Nekem a doki mondta hogy akár 1.5 évig is érzékeny lehet. A vagásom szépen gyógyult bár néha még érzek pici szúrás bent (belső varrat). Sokat segített a bioptron lámpa. A heg olyan volt 4 hetesen mintha több éves lenne. Én itthon 7 hétig voltam. És pihenni amikor igényli a szervezet.
51069. Zsebi31
2022. dec. 30. 21:03

Sziasztok,



Erdeklodnek, hogy akinek teljes méheltàvolítàs volt, esetleg kesobb alakult e ki sullyedeses panasz. 41 eves vagyok es mehnyakat is kiveszik.


koszonom

51068. Moxoaa76
2022. dec. 30. 21:01

Sziasztok. Október 14 - en volt a műtétem (teljes nagy műtét) ami kicsinek indult. Az eredmény rosszindulatú méhtest daganat. A CT - k jók tiszták. Most jön az orvossal való egyeztetés a kemóról.. Kérdésem mire lehet számolni mennyi kezelés.. Mellékhások.. Mennyi idő közönként van kezelés.. Ki hogy viseli. Tud-e dolgozni.

Nagyon köszönöm előre is..

2022. dec. 26. 22:57

Sziasztok!

Lassan 3 hónapja volt a műtétem. A szülést követően nem akart múlni a vérzés nálam. Rengeteg vért veszítettem, az orvosok mindennel próbálkoztak, végül hogy megmentsenek a méheltávolítás mellett döntöttek. A petefészkek maradtak a hormonok miatt, valamint a méhnyak.

Sokáig rá se akartam nézni a vágás helyére.

A kórházban nagyon segítőkészek voltak és kedvesek velünk. Pszichológust is küldtek le akkor hozzám, hogy valakivel tudjak beszélni a kialakult helyzetről. Aztán rátok találtam és elkezdtem olvasni az eddigi bejegyzéseket és rengeteg erőt kaptam tőletek, hogy van tovább a műtét után is 30 évesen. Igazából én csak egy hatalmas köszönetet mondanék nektek és egy hatalmas ölelést.

51066. Kajszi72 (válaszként erre: 51063. - Liliom10)
2022. dec. 20. 19:36
Talán a nőknél látványosabb. A fasziknak nincs derék- csípő ívük, ami hordóvá változna. 😁
51065. zsike88 (válaszként erre: 51064. - Vidéki3)
2022. dec. 20. 16:40
Köszönöm szépen! Megnyugodtam.
51064. vidéki3 (válaszként erre: 51058. - Zsike88)
2022. dec. 20. 14:13

Kedves Zsike! Nem méheltávolítás, "csak" 2 petefészket vettek ki laparoszkópos úton 3 hónapja. "Féloldalas" volt a hasam ;-) legalább 1 hónapig. 3 hetes kontrollnál azt mondta doki, teljesen normális. Még most is van kis keménység, olyan szilva méretű.

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook