Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? fórum

Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 10. 17:58

Szia Fórumnyitó,


Én már írtam ide egyszer, és ahogy olvasom a hozzászólásokat, bevallom már magam sem tudom, hogy mit gondoljak az ügyről --> elolvasok egy hozzászólot: így alakul --> olvaom a másikat: úgy alakul, szóval rájöttem nincs is álláspontom.

Én azért szívesen meghallgatnék sikersztorikat is érintettektől (olvastam párat itt), ha már egyszer döntött a fórumnyitó!

Én most nem mondom, hogy azoktól helyrejönni az ügy, de legalább már toljunk egy kis energiát felé, ne hangoljuk már lejjebb.

Szegény már annyi mire kell figyelned, meg mitől nem tudsz már boldog lennit kapott, hogy még a végén totál üldözési mániája lesz.


:-)

2009. okt. 9. 19:02
" félre lépő férfi "-hez partner is kell. És az mindig akad.
152. supin (válaszként erre: 129. - Écsanya)
2009. okt. 9. 17:27
Egyáltalán nem vagy maradi..Ez kellene,hogy legyen minden nőnek a véleménye. Akkor biztos nem lenne ennyí félre lépő férfi.
151. 7130b15964 (válaszként erre: 150. - 51c7ff94a9)
2009. okt. 9. 17:24
Neked nem jó (nekem se tetszene), de vannak olyan kapcsolatok, amiket ez ment meg. Nem mindenki működik egyformán.
150. 51c7ff94a9 (válaszként erre: 149. - 7130b15964)
2009. okt. 9. 17:23

bizony hogy van olyan

pedig szerintem nem jó

de hát ez az én véleményem

149. 7130b15964 (válaszként erre: 147. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 9. 17:22
Végülis mindenki azt engedhet magának meg egy kapcsolatban, amit a másik fél megenged neki. Van ahol még egy harmadik is belefér időnként...
2009. okt. 9. 15:31

Ezzel persze megint jól elrugaszkodtunk az alap témától!

Ne tegyük :)!

147. 5da2bd95cb (válaszként erre: 146. - 274c9996b8)
2009. okt. 9. 15:28

Látom izgalmas témát sikerült feldobnom! Én nem ezekre az időkre akartam visszautalni, hanem még mikor közelebb álltunk az állatokhoz.

A természetben a nőstényeket mindig meg kell hódítani, meg kell szerezni, meg kell értük küzdeni. A nőneműeknek ezért pont az esik jól, ha tetszenek valakinek, ha van aki küzd értük. És természetesen csábíthatnak. :) Mind1, hogy az antilopot, a szibériai tigrist, vagy a főemlősöket nézzük. A hímek alapvető ösztöne a "hódítás". Ha már hűséges párkapcsolatot szeretnénk (szerintem), térjünk vissza az ősi ösztönök kielégítéséhez! Csábítsunk, kéressük magunkat egy kicsit, stb. A férfiaknak adjuk meg a hódítás lehetőségét, akár minden nap.

146. 274c9996b8 (válaszként erre: 125. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 9. 15:16

Igen ez kb igy van ! De kifelejted a nöket , mert keves nö az aki imatkozo,szent madonnanak van beprogramozva :)

Az ösi közössegekben elegge lazak a kapcsolatok , kb mindenki rokon mindenkivel :)

A nö sokkal kesöbb lett elnyomva , amikor a nepek nem vandoroltak mar , hanem kezdtek letelepedni !

145. 51c7ff94a9 (válaszként erre: 143. - Ancsika72)
2009. okt. 9. 15:05

igen

én úgy választottam férjet, hogy azért idősebb legyen valmennyivel tőlem

16 évvel idősebb a férjem

144. 5da2bd95cb (válaszként erre: 143. - Ancsika72)
2009. okt. 9. 15:04
Mert a fiatal nőket szebbnek látják és talán magukat is velük érzik fiatalabbnak, meg ez menő manapság.
2009. okt. 9. 15:01

A hapsik miért mindig fiatalabb nőkkel,lányokkal csalják meg a párjukat????

Én még olyat nem is nagyon láttam,h azonos korú nő lenne a szerető,v csak nagyon ritkán.

2009. okt. 9. 15:00

tehát a csaj apustól kb 22 évvel fiatalabb

az se semmi

2009. okt. 9. 14:59

apusom meg egy velem egyidős csajjal .....

akkor voltam 18 éves

140. 5da2bd95cb (válaszként erre: 139. - 51c7ff94a9)
2009. okt. 9. 14:53
Igen, reméljük így van! Mert sajnos az is kiderült idő közben, hogy folyamatos viszonya volt, és csak azért nem hagyta el a feleségét, mert hitelük van.
2009. okt. 9. 14:51

a szüleim ugyan ebben a helyzetben voltak 5 évvel ezelőtt, és apumat a kapuból rángattam vissza hogy ne menjen, ne hadjon itt, ő ott maradt velünk, és anyuval is minden rendbe jött köztük

én szorítok neked hogy legyen erőd végigcsinálni, de hidd el a férjednek sem lehet könnyű, olyan bűntudattal él, hogy azt te nem is gondolod, hogy azt a nőt aki őt szereti azt megcsalta

138. 5da2bd95cb (válaszként erre: 135. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 9. 14:51

Nem én nem erre akartam kilyukadni! Csupán vázoltam a férfiak biológiai felépítését és működését! Testileg mind erre vannak programozva! Akár tetszik akár nem! Most elég fáradt vagyok ezért nem tudok pontosan fogalmazni! Egyetértek veled! Nem ellenkező amit mondok! Elítélem a megcsalást! Sőt! Nem is bocsájtanám meg!

Nem természetes a megcsalás, mert a társadalmunk sem az!

137. ab4b6bc17d (válaszként erre: 134. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 9. 14:48
Ezzel viszont egyetértek. Tényleg tenni kell a kapcsolatért; de akkor istenigazából, mindkét félnek! És ebben az is benne van, hogy ha pl. a férj hazamegy a munkából, akkor nem ül le a számítógép elé, hanem pl. a gyerkőc mellé ül le a szőnyegre játszani, vagy kérés nélük kiviszi a szemetet, stb.
2009. okt. 9. 14:47

A buta nem emlékszik és nem bocsát meg; a naiv emlékszik és megbocsát; a bölcs megbocsát, de nem felejt.


Thomas Stephen Szasz

135. ab4b6bc17d (válaszként erre: 133. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 9. 14:46
Nem értek egyet. Nem mind működik így. Ez butaság. Semmi sem fehér vagy csak fekete. Csak sajnos a mostani világ annyira természetesnek veszi a hűtlenséget (lassan már divat lesz!), mintha tiszta érzések nem is léteztek volna sohasem.
2009. okt. 9. 14:42
ha a férfi szereti a nőt, nem akarja elveszíteni=nem fogja megcsalni. A szerelmet, viszont nem elég elnyerni, meg is kell tartani. Ezt pedig az alapvető szükségletek kielégítésével kell kezdeni.
133. 5da2bd95cb (válaszként erre: 131. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 9. 14:39

A sajnálatos az, hogy mind így működik! Az intelligensebbek, vagy akiknek nincsenek természetellenesen kielégületlen vágyaik (itt nem csak szexre gondolok, hanem kihívásra) kontrollálják magukat! Vagy nem éreznek ilyen hiányt.

A természetnek nem lehet ellent mondani! Aki/ami nem úgy él, ahogy kell, nem azt teszi, amire programozva van, az rosszul érzi magát a bőrében.

132. ab4b6bc17d (válaszként erre: 128. - Kékcsillag)
2009. okt. 9. 14:36
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy aki szeret, az ellenáll. Ill. aki igazán szeret, abban még csak fel sem merül a megcsalás gondolata.
131. ab4b6bc17d (válaszként erre: 125. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 9. 14:35
Ez a férfimodell, akit itt leragoztál nekünk, nekem nagyon ösztönlénynek tűnik, agya semmi, csak a farka után megy... brrr... a jóisten mentsem meg az ilyentől!
130. 5da2bd95cb (válaszként erre: 128. - Kékcsillag)
2009. okt. 9. 14:16
Én is ilyesmire akartam kilyukadni, csak más oldalról közelítettem meg :). Ez bioszos ártalom! Elnézést miatta!
2009. okt. 9. 14:16
Lehet,hogy maradinak gondoltok, de szerintem nagyon egyszerű vagy szeret vagy nem, ha szeret akkor csak én vagyok, ha nem szeret, akkor mondja meg és mehet, legyen meg mindkettő félnek az esélye az újrakezdésre, boldogságra, de hogy én járjak a kedvében mikor neki egy másik nő kellett az ki van zárva, így nem csak ő de én is megaláznám magamat.
128. kékcsillag (válaszként erre: 117. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 9. 14:14
Brenda! Az, hogy másképp vannak összerakva nem arra értettem, hogy ez BÁRMIRE is feljogosítja őket. Inkább arra, hogy más a lélektanuk. Hamarabb választják a könnyebbik utat, a kisebb ellenállást, mésképp dolgoznak fel traumákat, másképp mutatják ki az érzelmeiket, másképpen próbálnak megóvni! Pl. nem mondják a feleségük szemébe, hogy "Csináljunk már valamit anyukám, mert nem vagyok már beléd olyan szerelmes, mint rég", mert tudják, hogy ez fájna! Ehelyett sunnyognak, menekülnek, magukba zárkóznak, és ha jön egy csábító alkalom, nem biztos, hogy ellenállnak!Persze, akinek elég erős a gerince, az ellenáll!
2009. okt. 9. 14:06

Ezzel nem azt mondom, hogy van mentségük a tetteikre! Csak mi értjük meg őket jobban, ahelyett, hogy magunkat gyötörnénk.

Én sem bocsájtanám meg, ha megcsalnának!

2009. okt. 9. 14:03
A férfiak megértésénél pedig törekedni kell az egyszerűségre. Lássuk be, hogy nem képesek olyan dolgokat kikombinálni, mint mi. Általában a legegyszerűbb válasz a megoldás, őket tekintve. Erről tudok egy viccet is.
2009. okt. 9. 14:00

Én egy egyszerű módszert választok a férfiak érzelmeinek analizálására, viselkedésük helytelenségének megértésére.

Nyilván nem egyezik a lélektanuk a miénkkel.

Először is a biológiai felépítésüket (hormonok, testi adottságok) és működésüket kell megnézni.

A természet arra alkotta őket, mint hímneműeket, hogy hajkurásszák a nőket, míg nem egyik, vagy másik beadja a derekát. Ha már megvolt mennek tovább új génállományt keresni, hogy minél sokszínűbb legyen a populáció. Ezért kell (szerintem) mindig újra és újra meghódíttatni magunkat!

Na persze mivel az ember nem ilyen egyszerűen működik, meg kell vizsgálni a társadalmi összetételt is.

Szóval sok mindenen múlik, de sokszor a legegyszerűbb dolog a válasz.

A férfinak nem kell érzelem a szexhez sem, míg nekünk igen.

Nem akarom tovább ragozni, mert úgyis lesznek, akik lehülyéznek emiatt.

Pedig nem vagyunk olyan különbözőek "az ős, őseinktől".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook