Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? fórum

Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 8. 22:15

Kevés olyan pasiról hallottam akik IGAZÁN RÉSZT VESZNEK A GYEREFÜRDETÉS stb ben! A ti férjetek ilyen?? vigyázztok pofára eshettek.

1980-as évek elején 82 be, 16 évesen hallottam egy akkor 30 max 35 éves csaj mesélte Ő Tűzbe tenné a kezét a férjéért, mert nem csalja őt meg!! Aztán egy társaságba volt amikor valahogy rájött, vagy megmondták neki : volt a férjeddel viszonya...

93. anyuca66 (válaszként erre: 80. - 2a033963fa)
2009. okt. 8. 22:02
Pasik nem igen sírnak, könyörögnek. Csak egyzerűen visszajönnek. Itt vagyok. Ha beengedték őket az ajtón, az megbocsátást is jelent. ( het )Szerintm.
92. Christi-Anne (válaszként erre: 21. - Tenzia)
2009. okt. 8. 20:51

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem a gyerek életét sokkal jobban tönkreteszi, ha esetleg azt látja majd, hogy a szülei csak kényszerből vannak együtt és állandóak a nézeteltérések a családban. Piciként sokkal jobban megszokna egy új környezetet, egy új életet, szóval ez ne legyen kifogás.


Tekintettel arra, amit itt többen kiemeltek (azt, hogy a férjed csak a hitelek miatt marad veled és a szakítást a csaj akarta) nem látok túl sok esélyt a hosszú, boldog közös életre. Sajnálom, de én így látom.:(

2009. okt. 8. 15:50
Lányok-lányok! Nem lehetne egy kicsit szüneteltetni egy földön fekvő ember rugdosását? Tudom-tudom, ő kérdezett, ha fórumot nyit vállalja az eltérő véleményeket, de én ezt már egy kicsit soknak találom! Legyen már bennünk egy kis női empátia! Nagyon nehéz lehet neki!
90. Farika (válaszként erre: 89. - 021a029148)
2009. okt. 8. 15:28
Húúú.. mekkora Janinak érezheti magát!
2009. okt. 8. 15:18

Nekem még egy mondat van, ami fura. Hogy a fiatal lány csak a szex miatt volt vele. Szerintem ez nem így van, ez inkább a pasikra szokott jellemző lenni. A nők valami egészen más miatt szoktak kapcsolatot teremteni, legalábbis általában. Sokkal inkább érzelmi alapon működnek, mint a férfiak, keresik a biztonságot (pl. érzelmi vagy anyagi oldalról).

Ha meg a szex miatt volt vele, az pedig a férfiak számára egy még vonzóbb történet...

2009. okt. 8. 15:05

Na igen.

Topicindító!Miért mentegeted?????

87. Farika (válaszként erre: 85. - 2a033963fa)
2009. okt. 8. 15:05
Ja, szerintem is!
86. ab4b6bc17d (válaszként erre: 76. - Tenzia)
2009. okt. 8. 15:03

Én úgy érzem, hogy adod a lovat alá. A te dolgod és nem támadni akartalak ezzel a mondattal.


A kérdésem csupán annyi: miért magadat hibátzatod??? Vagy úgyis feltehetném: magadat miért hibáztatod??? Miért emészted magad? Eméssze ő magát! Ő csinált sorozatban rosszat, nem te! Pofára (ahogy fogalmaztál) sajnos te estél, mégis keresed neki a mentségeket.

Még mindig nem írtál semmi olyasmit, hogy veletek foglalkozna! A kisház barkácsolása is minden, csak nem a gyermek babusgatása...

Ez a pozitiv energia nagyon igaz, csak épp nem a te esetedben. Én így látom.

85. 2a033963fa (válaszként erre: 81. - Farika)
2009. okt. 8. 15:02
Ja,hát igen.Mondjuk én nem állítottam volna válaszadás elé,hanem elküldtem volna a francba.Kiváncsi lennék,akkor vajon könyörgött volna.De ha ez tényleg így van,akkor meg miért ne tenné meg újra,gondolván hogy az asszony valószínüleg úgyis elnézi megint.Nem gonoszkodásból,de lehet jön majd egy nő,akinek kell hitellel,adósággal,mindennel együtt,és akkor majd lelép.
84. 021a029148 (válaszként erre: 83. - Farika)
2009. okt. 8. 15:01
Igen, a bizalmatlanság ilyenkor már ott lebeg a kapcsolatban, és nagyon nehéz együtt élni ezzel az érzéssel. Na meg azzal is, hogy csak valamilyen kényszerből marad velem, nem is azért mert bennem látja azt a nőt, akit ő megálmodott magának.
83. Farika (válaszként erre: 82. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 8. 14:56

Belegondoltam! Nekem már nem kellene egy ilyen élet...vele...minden nap lesném a telefonját, hogy hová megy, mit csinál, a mozdulatait.... mindent! nem lenne egy nyugodt pillanatom se... na NEM, ez már nem lenne az a kapcsolat amire vágytam!

Nehéz döntés.... DE A TIED!

82. ab4b6bc17d (válaszként erre: 56. - D3c6e89fee)
2009. okt. 8. 14:53

Szerintem a "de"-vel ez így már nem boldogság! Az örökös kétség rányomja a bélyegét a kapcsolatra. Lehet, hogy eltelik egy-két év és valamin közösen nevetnek, közben a megcsalt félben felelevenedik a megcsalás ténye és máris arcára fagy a mosoly. Szerintem nem lehetnek már ugyanolyan, tiszta lapos, felhőtlen boldogok!

Egyébként meg, lehet, hogy elkerülte a figyelmeteket, de ez a csalfa férj nem egy alkalommal mászkált el otthonról, hanem sorozatban, magyarán viszonyt folytatott akkor, amikor a feleségének és a kisgyermekének a leginkább szükségük lett volna rá!

81. Farika (válaszként erre: 80. - 2a033963fa)
2009. okt. 8. 14:53
Valszi azért mert nem is állították választás elé! Szerintem ez mindenképpen hiba volt!
80. 2a033963fa (válaszként erre: 79. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 8. 14:50
Na igen,az nekem is fura hogy a topicindító egyszer sem írt olyat hogy a férje megbánást tanusított,vagy könyörgött volna h ne hagyja el,vagy sírt volna,vagy bármi...
79. ab4b6bc17d (válaszként erre: 21. - Tenzia)
2009. okt. 8. 14:44
Hát, te kérdeztél, mi válaszoltunk. A legtöbbünk ugyanazt írta. Persze, nem vagyunk a helyedben és minden eset más és más, mégis, én pont a gyermekem miatt nem maradnék vele! A gyermekek már egész pici korukban megérzik, ha édesanyjuk szomorú, depressziós, nincs teljesen jelen az életükben. Hosszú távon ez az állapot sem neked, sem a gyermekednek nem tenne jót. Én tiszta lappal indítanék és teremtenék magamnak és a gyermekemnek egy szebb jövőt hazugságok nélkül, amire senkinek sincs szüksége. Bocsáss meg, de az írásaidból nekem az jön le, hogy ennek a férfinak, akit te 14 éve ismersz, nincs rátok szüksége... ne érts félre, nem keménykedni akarok, s még véletlenül sem megbántani téged, de egyetlen mondatodban sincs szó a férjed részéről megbánásnak, bocsánatkérésnek, azért való talpalásnak, hogy megbocsáss neki. Hol a szeretetté szelídült szerelem?
78. Tenzia (válaszként erre: 71. - Anyuca66)
2009. okt. 8. 14:43

A lakásból biztos hogy nem fogok menni még akkor sem ha a törlesztést nem tudom kifizetni akkor a pici megy bölcsibe anyuka meg dolgozik ezerrel.Jó helyen lakunk a gyereknek ilyen ovit, iskolát képzeltem és itt vannak a kisbarátok is.

Én boldogtalanul nem szeretnék vele élni!!! Kedvességből sütök is mert ezelőtt is megtettem és minden nap elmondom neki hogy szeretem mert így van. Vszínű nem fogtam fel a megcsalást, de talán jobb is.

77. 2a033963fa (válaszként erre: 76. - Tenzia)
2009. okt. 8. 14:42
Nem a férjednek,hanem neked kell emészteni.És el kell mondania mindent-mindent amire kiváncsi vagy,csak így tisztulhat ki a kép,és így fogod tudni feldolgozni.És igenis,beszélni kell róla mindig amikor csak igényled vagy amikor új kérdés vetődik fel.
76. Tenzia
2009. okt. 8. 14:36

Sziasztok!

Igen nagyon fáj és mivel nem beszéltem meg senkivel mert a családomnak óriási fájdalmat okoznék, barátnőket meg nem akarom bevonni gondoltam kiöntöm a lelkem itt.

Köszi minden hozzászólónak a véleményét, de igazából én élek ebben a házasságban azért látok esélyt a javulásra. Persze koppanhatok is. A felsorolt okok azok elég mély indokok ahhoz hogy szétmenjünk az tény, de én nem tudom elfogadni hogy több mint 10 év együttlét az hazugság volt a kapcsolatunkból. Namármost ha a férjem szeret mert ez a liba csak a szex miatt volt vele akkor be fogja látni hogy ez egy rossz út volt és szeretni fog újból. Ehhez időt kell neki adnom.

Nem hiszitek el de higgadtak vagyunk mindketten és megbeszéljük a napi történéseket és egy kicsit beszélgetünk erről a félrelépésről is. Mélyen nem merek még belekérdezni a férjemnek emészteni kell.

Lehet hogy szükségünk van egy ilyen pofáraesésre az életben, hogy utána ebből tanulva tovább tudjunk "építkezni".

A kisház szerszámos tároló lesz -erre nem is gondoltam hogy magának készíti :-) Ha nem tervezne velünk akkor nem csinálná. Tehát ő tudat alatt szeret mindket, csak még be kell látnia saját magának hogy nem jól cselekedett.

Tudod minnél több pozitív energiát árasztasz ki magadból annál többet kapsz vissza. Ha agyonvertem volna mikor megtudtam lehet szóba se jöhetett volna jobbá tenni az életünket és csak vitával töltenénk az éveket és esélyünk nem lenne időkig az új boldogságra.

Köszi mindenkinek a hozzászólást, de azt hiszem hogy maradok még egy kicsit a reménynél és majd az idő eldönti hogy kell ennek a kapcsolatnak folytatódnia. Meg fogok vele bírkózni ellenkező esetben is mert van egy gyönyörű gyermekem és a családom mellettem fog állni.

75. ab4b6bc17d (válaszként erre: 11. - Écsanya)
2009. okt. 8. 14:35
Milyen szépen megfogalmaztad... én is így gondolom. Ez a mihaszna alak nemcsak a fórumírót, de a gyermeket is megcsalta. Én elítélem az ilyen embereket, akik a családjuk helyett egy harmadikat választanak (magyarán mikor véget ért a munkaideje, futott a szeretőjéhez, ahellyett, hogy az asszonyhoz és pici gyermekéhez ment volna haza, hogy besegítsen az otthoni teendőkbe, hogy figyelje, milyen édesen növöget a pici, stb.). Az ilyen ember nem érdemel bocsánatot. Hiszen mégcsak nem is egyetlen alkalmi félrelépésről van szó, hanem sorozatosról!
2009. okt. 8. 14:33

Igazán boldogok: SOHA!

Látszat boldogok minden további nélkül!

73. ab4b6bc17d (válaszként erre: 6. - 78826dc958)
2009. okt. 8. 14:30
Egyetértek, bár én sem voltam még hasonló helyzetben. De kedves fórumkiíró, a soraidból úgy tűnik, hogy nem is a férjed szakított, hanem a kurvája, mert a pasi a hitelek miatt nem akar elválni tőled. Hogy nyílna meg a föld az ilyen gazember alatt! Bocsi, nem téged akarlak bántani, de annyira feldühít ez a határtalan flegmatikus, szemét, alávaló magatartás a csalfák részéről... Sajnálom, hogy veled is megtörtént és nem értelek, hogy ezek után hogy tudod még szeretni???
72. fdóri
2009. okt. 8. 14:24

Szia! Szerintem anyuca66-nak van igaza! Menjen ha akar, maradjon ha neki úgy jó. De! Ne tegyél neki szívességet, ne süssél-főzzél! Legyél gyönyörű, kívánatos, jó anya stb... hogy tudja, legközelebb mit veszít, ha újra megteszi!

Én nem tudnék megbocsájtani a férjemnek, és én ezt már rég közöltem vele! Ha megcsal mehet ahova akar. Hiába van 2 gyerekünk, hiába szeretem annyira hogy az már fáj, az még jobban fájna ha megcsalna.

Az apám kb 10 éven keresztül csalta az anyukám, legalább 3(általam ismert) nővel. Az anyukám tudta, veszekedett, de tűrte. Most úgy tűnik jól megvannak, szerintem észrevenném ha megint csalná. kb 3 éve úgy látom h rendben vannak...

2009. okt. 8. 13:59

A harag az rossz tanácsadó!!


Ha menni akar, megy, még akkor is ha van adóság, gyerek.

Mi is voltunk így, megkérdeztem mit nyer, mit veszít ha elválunk?? ( nem mentem, ő se ment )

A közös lakásból ki ne tedd a lábad, ne költözz el. Ő tegye meg!!


Ja én azóta csak a legégetőbb dolgokat teszem. Főzök mert nekem is kell ennem. Kimosok, a gépnek mindegy.

Nem sütök!!!! Pontosabban a pancsos nagy melót igénylőt nem.

Kenyérsütőbe amit lehet...

Ne ugráld körbe annyira!! Ne azért maradjon, mert TE főzöl, sütsz... KÉZIFÉK, csak azt amit NAGYON KELL!!

Persze a rengeteg véleményből már kialakítottál magadnak egy elképzelt életet, amit be tudsz illeszteni a sajátodba.

Mindegyikünk más. Más a tűrőképességünk.

De akit ez a pofon nem csapott meg, az csak elképzelésen alapulóan tud nyilatkozni..( jól leírtam, remélem érthető azért )

70. 021a029148 (válaszként erre: 69. - Kékcsillag)
2009. okt. 8. 13:30

Persze, igazad van. Van, hogy keményebben fogalmazunk, mert mi ugye kívülállóként látjuk a történetet, az ő szubjektív érzelmeik nélkül. Épp ezért kell neki eldöntenie, hogy melyik utat választja a kettő közül.

Különben régebben én is kértem úgy tanácsot itt a hoxán, hogy lényegében már megvolt a döntésem, csak véleményekre voltam kiváncsi, ill. megerősítésre vágytam. És voltak akik szinte levették a fejemet, meg meggyanúsítottak olyannal, hogy valótlant állítok (mert volt, hogy összezavarodtak bennem dátumok), és azt írták, hogy nem csodálják, hogy megcsaltak, mert ilyen nő mit vár, és nagyon rosszul esett. Abba is hagytam a fórumot, amit kiírtam.

Szóval lényeg, hogy én is nagyon drukkolok neki, csak jó döntést hozzon (én nem a jót hoztam meg akkor).

69. kékcsillag (válaszként erre: 68. - Farika)
2009. okt. 8. 13:24

Én biztatom! Elszánt élharcosa vagyok a „bármi történt, hozzuk rendbe, ha még lehet” hitvallásnak! Okulva a saját esetemből! Így van bennem némi optimizmus és tolarencia, de minden eset más!

Itt senki sem lát bele az ő életükben és lehet, hogy egy rosszul megfogalmazott érzés, gondolat tévútra visz mindenkit, és olyan véleményeket kap szegény, ami nagyon megviselheti, elbizonytalaníthatja! Sok sikert Neki!

68. Farika (válaszként erre: 67. - Kékcsillag)
2009. okt. 8. 12:59
Ez igaz, lehet rosszul fogalmazok, én házasságpárti vagyok, ebből adódóan valahol én is drukkolok hogy sikerüljön. De mint Te is megfogalmaztad, itt nem számíthat bíztató szavakra!
67. kékcsillag (válaszként erre: 66. - Farika)
2009. okt. 8. 12:02

Szerintem azért indította, mert nagyon fáj a lelke! Igaz, attól amit, itt kap, nem fog kevésbé fájni! Mi sem természetesebb, mint, hogy a döntés joga az övé! Döntött is, nem biztos, hogy jól, de majd kiderül! A helyzet mindenesetre nem túlságosan biztató!

Hajrá, Tenzia! Adtál egy esélyt, próbáljatok élni vele (ketten kellenek hozzá!!!), de kívánom, hogy legyen erőd és bölcsességed belátni azt is, ha mégsem megy! Én azért drukkolok, hogy sikerüljön boldognak lenned!

66. Farika (válaszként erre: 24. - Tenzia)
2009. okt. 8. 11:08

Kedvea Tenzia! Nem akarlak megbántani, de miért is indítottad Te ezt a fórumot? Szerintem nem volt értelme mert Te már döntöttél, mellette akarsz maradni és még magadnak is indokokat gyártassz hogy miért. Szerintem pedig egy indok van, meg akarsz bocsátani és kész!

Ha úgy érzed ez a jó megoldás ezt tedd, én az előttem szólókkal értek egyet, de neked ez úgyis lényegtelen.

2009. okt. 8. 09:20

A férfi mikor az anyagiak miatt marad....annak már nincs jövője.

Remélem Te leszel a kivétel, de ne áldozz fel túl sok időt az életedből egy reménytelen kapcsolatra! Mert csak egyszer élsz, és tedd boldoggá!

Ha Te boldog vagy úgy is, hogy a férjed mást szeret, vagy mással van, akkor szíved joga! Bár ezt azért kétlem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook