Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? fórum

Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
214. vidéki1 (válaszként erre: 194. - 2cb29de033)
2009. okt. 22. 21:04
Elnézésed kérem, amiért a kérdésed felett csak úgy átsiklottam. Figyelmeztettél, ezért bővebben fogok válaszolni, de sajnos csak hétfőn lesz rá időm, de akkor bőségesen.
2009. okt. 22. 20:47
nem
212. 2cb29de033 (válaszként erre: 210. - Vidéki1)
2009. okt. 22. 20:46

Nekem még nem válaszoltál egy korábbi kérdésemre. :)

Megteszed? :) Vagy nem válaszra méltandó? Legalább egy szót írj akkor, hogy 'nem'. :)

Köszönöm. :)

211. dittke14 (válaszként erre: 209. - 021a029148)
2009. okt. 22. 18:49

nemvolt ebben bántó szerintem egyéni vélemény,,

ezért jöttünk ide nem????

210. vidéki1 (válaszként erre: 209. - 021a029148)
2009. okt. 22. 18:47
Rendben, semmi harag.
209. 021a029148 (válaszként erre: 208. - Vidéki1)
2009. okt. 22. 10:10
Bocs, ha bántónak érezted a hozzászólásomat, de azért nem szabad megsértődni, mert nem értesz egyet valakivel. Na, spongyát rá, oké? :)
208. vidéki1 (válaszként erre: 202. - Tenzia)
2009. okt. 22. 10:05

Gszilver írása annyira elgondolkodtatott, hogy tegnap egész délután nem ment ki a fejemből. Idézem amit irt: „ kicsit úgy érzem, hogy nem sokat tudhatsz a női gondolkodásról és érzésekről (de talán a férfiakéról sem. . . )“. Arra gondoltam, hogy ha így ki meri jelenteni, szakértő a témában és igaza van. Elhatároztam, hogy ma megkérem a moderátort, törölje a regisztrációmat, mielőtt még megsértek valakit, aki nem is tett nekem semmi rosszat. Mégsem töröltetem magam a fórumról, mert Te megköszönted az írásom.

Mifelénk többeknél az „anyuka“ mondja meg, hogy mi lesz. Ez is nagyon rossz. A gyermekkel mi is sok dolgot elvégeztetünk, amit nem szívesen tesz, de gyermekről van szó. Valahogy jó lenne férjednek tudtára adni, hogy a fontossági sorrend egy családapánál már megváltozott. Igaz, hogy az apja fia, de már nem gyermek, hanem családapa. Az apa, ha akarja, hogy a fia férfivá érjen, el kell engedje a kezét. Azt is megértem, ha félti. Álljon mindig ugrásra készen, ha segíteni szeretne, de ne irányítson. Ismerek olyan férfit, aki még 35 éves korában is úgy mutatkozott be, hogy X Y fia vagyok. Olyasmit is hallottam, hogy egy férfi akkor válik igazán férfivá, ha meghal az apja. Miért kényszerítenek valakiket arra, hogy élő fának a száradását várják. Az is igaz, hogy egy férfi, ha elkényelmesedett, nehéz újra pörgésbe hozni. Jó lenne, ha minden apa úgy gondolkodna, mint csak néhány, amelyik azt szeretné, hogy a fia többre vigye az életben mint ő. Úgy szeretném megkérdezni apósodat, hogy mit gondol, mit fog tenni a fia, ha az apuci, aki eddig irányított és nem is olyan jól egyszer meghal. Ki fog irányítani helyette, mert a fiából igyekezett minden önállóságot kiirtani.

Miért épp Őt választottad? A válasz egy közhely: Az ellentétek vonzzák egymást.

Igazság? Hazugság? Nagy szavak. Az eddigi kapcsolatotok valóság volt, ha apósodat elviszik az UFO-k, de rövidesen, amire kevés az esély, férjed rá jön, hogy inkább tartozik hozzád és a gyerekhez, mint a szüleihez. Sokáig bánni fogja, hogy ez elébb nem jutott eszébe.

2009. okt. 22. 09:11
Az alapkérdésre válaszolva sztem ha megbocsátottál akkor már felesleges ez a kérdés. De igen mert bárki eltévedhet. És nem mert ez mindig újra elő fog jönni...
206. Farika (válaszként erre: 204. - A00c344bac)
2009. okt. 22. 09:09
Ünnepekkor is vele volt! Semmi gond, az a Te, ez az én véleményem!
205. Genowa (válaszként erre: 117. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 21. 23:20
Egyetértek, aki szereti azt, akivel az életét "összekötötte" nem tesz ilyet. Meg lehet próbálni, a "megbocsájtás angyalaként" viselkedni de nekem nem sikerült ez a "szerep" ....elárult, megalázott, bizonyosságot tett arról, hogy az együtt töltött évek tekintetében "hazugság" volt minden. Arcátlan módon bizonygatta hogy szeret, meg hivatkozott arra, hogy nagyon sok helyen előfordul, ezért még nem kell elválni. Persze, előfordult az is, hogy az én hibám, "alkalmatlan vagyok mindenre", és stb.Tette ellenére többnyire még ő rendez féltékenységi jelenetet, ha a válást hozom fel. Ettől a helyzettől meg lehet fulladni.
204. a00c344bac (válaszként erre: 201. - Farika)
2009. okt. 21. 22:11
mert szerinted aki a szüleivel él nem viszi haza a barátnőjét? és az ünnepeket nem a szerelmünkkel töltjük el?és igazad van milyen barátnő is lennél ha nem neki adnál igazat:)))és ha ő egy érett nő akkor már tudhatta volna hogy itt valami nem stimmel.de ez csak az én véleményem:))
2009. okt. 21. 15:00
Én azzal nem értek egyet, hogy ha két ember különválik, akkor az egész kapcsolat hazugság volt. Hiszen lehet egy olyan pont, amikor valami megváltozik, de ez nem jelenti azt, hogy az eddig együtt töltött időt semmissé teszi.
202. Tenzia (válaszként erre: 192. - Vidéki1)
2009. okt. 21. 14:56
Szia,Köszi írásod. Sokféle irányból lehetne elemezni a történetet. Mivel a férjemet elnyomta az apja gyerekkorától kezdve(tart tőle és ugrik ha kitalál vmit hogy meg kell csinálni még így is hogy külön élünk) , ebből adódóan ő nem szeret beszélgetni ilyen bensőségesebb dolgokról. Nagyon sokszor próbáltam (mikor ő már külön utakon járt) és kérdezgettem beszéltetni akartam de ő nem akart. Mivel jobban a bébire koncentráltam vhogy elsiklottam efelett, bár nem mondom hogy nem bántott.Szóval, így nehéz a feladatom jobban meg van nehezítve. Igazából akkor fogom megtudni ha őszintén el tudok vele beszélgetni, amiben reményekedem ha le tudjuk zárni ezt a kitérőt az életünkből. Mivel várakozó állásponton vagyok nem akarok rákérdezni dolgokra mert 1x már próbáltam és veszekedés lett belőle. Én nem akarok veszekedni. Ő egy olyan férfi aki szereti a kényelmet, szereti ha minden magától megoldódik csak neki ne kelljen küzdeni érte. Ilyenre nevelték. Nekem pedig ő kellett mindazok ellenére hogy egy pörgős, határozott, viszonylag életvidám nő vagyok. Elég régóta ismerjük egymást, értelmetlennek találnám a válást,mert akkor hazugság volt az egész kapcsolatunk. Én inkább a megoldás választanám, ami szintúgy kihívás és tenni kell érte.
201. Farika (válaszként erre: 199. - A00c344bac)
2009. okt. 21. 10:02

Ez is egy meglátás, megteheted mért ne! Barátnőm se tizes éveit tapossa már, na és arra hogy mért nem viszi magához, rengeteg indok van, jelen esetben az, hogy nincs "magához"! Mért nem hívhatja: hát munka miatt, mindent meg lehet magyarázni, neki így volt az egyszerű, barátnőm is kilépett egy házasságból, ott maradt két gyerekkel, a pasi meg sokat nála volt, nem keveset szinte minden nap, nekem hihető a történet, na meg engem átverni nincs oka, én akkor is szeretném ha "mocskos ribi" lenne!

szerintem hosszasan fejtegethetnénk, megoldás? na az akkor sem lenne!

200. 7130b15964 (válaszként erre: 199. - A00c344bac)
2009. okt. 21. 09:59

Hm? Ezt te honnan veszed?!

Mondjuk csak a saját esetemet ismerem. Az a pasi anno bármikor hívható volt, értem jött minden este a munkahelyemre. Akkoriban össze-vissza és későn végeztem, nem lehetett előre tudni, hogy mikor, de nap közben sms-eztünk, beszéltünk telefonon, ezért úgy alakította a napja végét, ahogy nekem alakult.


Mondjuk, hogy egy év alatt nem vitte el magához az elgondolkodtató lehet, de még az sem feltétlenül. Pl. ha azt mondta, hogy a szüleivel él.


Ez a rámászás meg szerintem erős. Messziről elkerültem mindig a nős pasikat, meg az olyanokat, akiknek gyerekük van (ha tudtam róluk). És nem azért, mert annyira érdekelt volna a családi békéjük, inkább azért, mert nem szeretek osztozkodni semmiben.

199. a00c344bac (válaszként erre: 188. - Farika)
2009. okt. 21. 09:50
kedves Farika!ezt te lehet elhiszed a barátnődnek nemtudta nős a szeretője,de én nem!mert már nem az őskorban élünk és nem hiszem el ,hogy nemtudta megkérdezni a szeretőjétől ,hogy mért nem hívhatja telefonon amikor ő akarja.és nem volt gyanús neki hogy mindig ki volt kapcsolva a telefonja.és egy év alatt nem vitte el magához.ez csak vicc:))és minden szerető ezt mondja nem tudtam én ártatlan vagyok:))közben meg rámásznak a nős pasikra!
198. 2cb29de033 (válaszként erre: 194. - 2cb29de033)
2009. okt. 21. 08:10
Bocsánat, ez a hozzászólás Vidéki1-nek szólt. :)
197. 8164148644 (válaszként erre: 195. - 6f111c3b0c)
2009. okt. 21. 07:47

Teljesen egyetértek veled.

Én is megbocsájtottam, de úgy látom örök életemben bizalmatlan leszek a férjemmel, de talán más férfiben sem tudnék megbízni soha.

És az önbizalmam, önbecsülésem is tönkrement.

2009. okt. 20. 22:58
Egyet értek MMónikával!Sajnos az a tüske mindíg ott marad!:-( Nem lehet elfelejteni...bizalom nélkül pedig egy kapcsolat csak rossz lehet...folyton azon aggódni hogy most tényleg ott van e ahol mondta, meg hasonlók,sztem ezek után már csak szenvedni lehet a kapcsolatban!Legalábbis velem igy történt,2 évig bírtam a megcsalás kiderülése után, de tovább nem és addigra már nagyon kivoltam érzelmileg és idegileg is!És utólag már bánom h nem rögtön akkor dobtam ki!
2009. okt. 20. 20:49
Megbocsájtás, nagy erény. Felejteni nem lehet ilyesmit. Az örök bizalmatlanság megmarad!
2009. okt. 20. 19:21

"Azt viszont komolytalannak tekintem, aki azt írta, hogy létezik olyan férfi akinek kell egy olyan nő, akinek egy házassága tönkre ment, van egy gyermeke és egy nagy összegű adóssága. Az a férfi, szerintem még rosszabb helyzetben van mint a nő. Semilyen biztositék sincs rá, hogy miután kifizetik az adósságot, nem szeret vissza a férjébe."


- Szia. Miért tekinted komolytalannak, aki ezt írta, hogy létezik? Nem olvastam ezt a fórumot, csak most írok először, de ez meglepett.... vagy lehet, hogy vissza kéne olvasnom.

193. 021a029148 (válaszként erre: 192. - Vidéki1)
2009. okt. 20. 11:54
Bocs, ha megbántalak, de szerintem a Te meglátásaid tévesek ezzel az üggyel kapcsolatban, és kicsit úgy érzem, hogy nem sokat tudhatsz a női gondolkodásról és érzésekről (de talán a férfiakéról sem...)
2009. okt. 20. 11:36

Szinte együltömben végigolvastam a hozzászólásokat, elejétől végéig. Nálam sem fenékig tejföl az élet, ezért én is hozzászólok. Előre bocsánatot kérek mindenkitől, akit meg fogok sérteni egy kicsit, mert nagyon senkit sem akarok. Az ötödik X-et taposom, láttam kapcsolatokat, hallottam történeteket, tapasztaltam dolgokat. Az aki azt írta, hogy az élet nem fehér, vagy fekete, bölcsnek tartom. Azok nagy részét megmosolygom, akik azt írják, hogy gondolkodás nélkül vágnák ki a hűtlen férjet. Azt viszont komolytalannak tekintem, aki azt írta, hogy létezik olyan férfi akinek kell egy olyan nő, akinek egy házassága tönkre ment, van egy gyermeke és egy nagy összegű adóssága. Az a férfi, szerintem még rosszabb helyzetben van mint a nő.Semilyen biztositék sincs rá, hogy miután kifizetik az adósságot, nem szeret vissza a férjébe. Mindenki a bajból igyekezne kilábalni, és ne még mélyebbre süllyedni.

Kirúgjuk a hűtlen férjet. Ok. Élünk tovább férfi nélkül? Esetleg felszedjük azt a férfit, akit már más kirúgott? Meglátásom szerint az a férfi aki elért egy bizonyos kort és még szabad, az már gyanús. Felszedünk egy olyan fiatalt, akinek még nem volt párkapcsolata? Rövid időn belül rá jön, hogy ő nem ezt akarta, vagy nem így képzelte. Az üzletben nincs válfára felaggatva a férfiak vak példányai, amelyeket tetszésünk szerint testre lehet szabni.

Elemezném a hűtlen férjet. Azt mondta, hogy csak az adósságért nem megy el. Ez vagy igaz, vagy nem, de inkább nem. A másikat ott kell bántani, ahol érzékeny. Ebben a házasságban van egy kis őszinteséghiány. A fiatal nő kidobta a férfit, miért, nem derült ki, vagy én nem figyeltem eléggé. Szerintem egy oka lehet a szakításuknak. A férfi soha sem gondolta, hogy a családját otthagyja egy olyan nőért, aki beleszeret egy nős férfiba. Valamilyen hiányt pótolt a nő. Talán azt hallgatta meg amire az feleségnek épp nem volt ideje. Az udvaron is a házikó ékes bizonyítéka az összetartozásnak. Mindig kéznél legyen, ha gond van, csak ne lenne az a fenenagy büszkeség, ami az őszinteség egy részének ellenáll. Mint tudjuk, egy nő mindig legyen rejtélyes, csak ne túlságosan, mert keres a férfi egy egyszerűbb esetet. A férfiaktól még olyasmit is hallottam, hogy kinézetre legyen legalább olyan, mint az asszony, az a nő,akivel botlik. Ez is magyarázná a sokkal fiatalabb nők iránti vonzódásukat.

Még egyszer elnézést, de úgy éreztem, hogy mindezeket le kell irjam.

191. 7130b15964 (válaszként erre: 188. - Farika)
2009. okt. 20. 09:55
Futottam bele ilyenbe is "kiskoromban". Mondjuk hamarabb átláttam a szitán, nem kellett egy év. Lehet, hogy az ő pasija jobban ügyeskedett vagy a barátnőd nem látta, amit nem akart látni. Nagyon rossz lehetett a megvilágosodás.
190. 7130b15964 (válaszként erre: 187. - A00c344bac)
2009. okt. 20. 09:53

Mi az, hogy odaadni?!

Ennyi erővel azt is állíthatjuk, hogy minden nő félrelép, csak nem bukik le. Ez nem igaz, vannak ilyenek is, meg olyanok is.


Az meg, hogy ki mit tolerál, teljesen egyénfüggő.

2009. okt. 20. 09:44
Na igen.Nem a ribiket kell hibáztatni,hanem a "kedves" férjeket,akik elfeledkeznek a feleségről,gyerekekről,mindenről ha rájuk kattan egy szép nő.Tisztelet a kivételnek!
188. Farika
2009. okt. 20. 08:57

20 éve élek boldog házasságban, nem voltam és remélem nem is leszek másodhegedűs. De az az igazság, hogy egyik kedves barátnőm sorsából tudom, a "mocskos ribik" sem mindig rosszak, sőt!

Őt egy évig cseszte át a fickó, mielőtt kiderült, hogy ja bocs családom van! Addigra persze a barátnőm is halálosan szerelmes lett, én megértem őt, nem egyszerű így kilépni egy szerelemből.

2009. okt. 20. 08:10
szerintem is 99%- a nők azok akik beleszeretnek a nős pasiba, nem azért várnak rá éveket!mertminden nős pasi félre lép legalább egyszer életében,csak nem mindenki bukik le.és szerintem ha szeretjük a férjünket egyszer meglehetbocsájtani ha látjuk ő megbánta és viszont szeret.NE KELL ODA ADNI ILYEN MOCSKOS RIBIKNEK:))))))
186. 021a029148 (válaszként erre: 184. - Anyuca66)
2009. okt. 20. 07:29
Ezt én pont fordítva látom és gondolom...
185. a6d5a14c21 (válaszként erre: 179. - Tenzia)
2009. okt. 19. 20:36
Miért mentesíti a férjedet az alól amit veled tett,az,hogy őt esetleg kihasználták?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook