Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? fórum

Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
274. Farika (válaszként erre: 269. - Jázmin123)
2009. okt. 27. 15:37

ja..... bocs hogy élek!

1,NEM Neked írtam! ha eddig nem vetted volna észre!

2, lesz..m hogy Te mit gondolsz! attól még ha bármilyen topikot olvasok, valszi nem átugrom egy-egy ember véleményét, azért mert valamiért nem tetszik.

3, ha nem érdekel bárki véleménye, NE indits Fórumot!

4, ha az életben ilyen paraszt vagy, nem csodálom, hogy kénytelen vagy kérdezni.

5, JA én nem vagyok toleráns!

Amúgy meg örülök, hogy megtaláltad azokat akik neked megfelelnek! Valszi azért mert Ők azt mondják amit TE hallani akarsz!

273. 7130b15964 (válaszként erre: 271. - Jázmin123)
2009. okt. 27. 15:29
Még az is lehet, hogy tudta, hogy úgyse hagyod el, nem?
272. 7130b15964 (válaszként erre: 269. - Jázmin123)
2009. okt. 27. 15:28

Ahogy én látom a történetedet:


Nézegeted a privát dolgait, kutakodsz, majd sikeresen kideríted, hogy megcsal.


Ezek után ő tisztalappal, szinte megkönnyebbülve lép tovább, mivel te megbocsátottál.


Eredmény: te innentől kedzve soha az életben nem tudsz már ugyanúgy tekinteni rá, szarul érzed magad, akárhányszor eszedbe jut az egész, ha egyáltalán egy rövid időre sikerül is elfelejtened.


Az én álláspontom az, hogy ha valaki úgyis azt gondolja, hogy együtt akarsz maradni a párjával, akkor ne turkáljon a dolgai között, bízza rá, hogy mit csinál. Ha mégis olyan keveset ér neki a kapcsolata, hogy másik nőhöz közeledik és a végén mégiscsak hazamegy, akkor legyen neki lelkiteher, hogy bármikor kiderülhet mit csinált és legyen neked könnyebb, mind addig, míg ki nem derül (ha kiderül egyáltalán).


Mert ahogy én látom a te és a hozzád hasonló sztorikat írók helyzetét, a legrosszabbul a megcsalt jár, még akkor is, ha fizikailag nem veszíti el a párját. A csaló fél meg megszabadul titkától és ha nem is vígan, de megkönnyebbülve éli életét tovább, de a megcsalt fél megtörik és minden arpróságról az jut az eszébe, hogy mi van, ha megint megtörténik vele.

2009. okt. 27. 15:19

U.I. : Még csak annyi, hogy szerintem aki ebben a topicban tanácsot kér (ahogy én is) nem a tökéletes házasságból valóktól kérünk biztatást és annak receptjét, mert ha ilyen létezik, akkor nem lenne annyi elcseszett házasság.

nincs 2 egyforma ember, kapcoslat, reakció stb.

Én, és szerintem sok honfitársam arra keresi a válasz, ahogy a topic indítója és a topic címe is sugallja, hogy tehetjük túl magunkat s azoktól várunk, akik átestek ilyenen!!

S Tereza: Nem biztos, hogy azért csaltak meg, mert az hiányzott, hogy felmérje a dolgokat!!! Ez ennél sokkal bonyolultabb, s szívből kívánom, hogy soha ne tudd meg!!

270. 7130b15964 (válaszként erre: 252. - A00c344bac)
2009. okt. 27. 15:14

Szar ügy. Nekem nem ilyen ismerőseim vannak, szerencsére. Nem azt mondom, hogy nem ismerek olyan párt, aki elvált volna, de nem ez a jellemző és nem is az, hogy megcsalták egymást, csak megbocsátottak. Elég baj az, ha valakinek egy megcsalás hiányzik ahhoz, hogy felmérje a dolgokat.


És nem kell rossz dolgoknak megtörténni, ahhoz, hogy az ember képes legyen értékelni a helyzetét!

269. jázmin123 (válaszként erre: 268. - Farika)
2009. okt. 27. 14:15

A fene megeszi azt, hogy ilyeneket írsz. S több kommentet nem fűznék semmihez, priviben megtaláltam azt a pár együtt érző, toleráns(!!9 lelket, aki tud segíteni. Ha ilyeneket olvasok, inkább felkötöm magam, kössz! Na persze csak vicc volt, de ezt írtad:


"csak higgy! Igenis van jó házasság! Kell hozzá két ember, szerencse, tolerancia, és hinni kell benne, hogy a szerelem örökké tart!"



Könyörgöm! te beszélsz toleranciáról? Akkor nálad ez hiányzik itt a topicban, otthon hogy van meg? S magyarul csak a szerencse kell a jó házassághoz???? Mert nálunk 2 ember adott volt, a tolerancia is és hittel nem sokra mentünk volna, mert ha én 100%-ig hiszek, akkor nem bukik le!!!!!! Akkor is megtörtént volna, csak nem tudnám, s most nem itt írogatnék. Szerintem ez sokkal bonyolultabb annál a pár tulajdonságnál, mait te leírsz! Sokkal több kell a jó házassághoz!


És senki nem írta, hogy nincs tökéletes házasság, biztos van! (Bár ritka a tökéletes ember is...) Csak sajnos a mai világban még inkább egyre kevesebb. 20-ból 1 jó esetben. S ha ti vagytok az az egy, akkor gratula!!! De szerintem soha ne mondd, hogy SOHA! S persze higgy! Biztos az is fontos, de ha hiszel, s áltatod magad, attól még bekövetkezhetett, max. csak nem tudsz róla.

Nézd csak a papokat, "szent" embereket. Ők is hisznek egész életükben, s mégsem szentek, erre mérget vehetsz!!

268. Farika
2009. okt. 27. 13:11
Ja és én biztos vagyok a párom érzéseiben, és a cselekedeteiben is! Higgyünk egymásban, különben a fene megette! (:-)
267. Farika (válaszként erre: 265. - A00c344bac)
2009. okt. 27. 13:10
Lehet igazad, csak én hadd higgyek!!!!! légyszi, bár ne huszonkettő......... de húsz! Az se semmi, szerintem!
266. 2cb29de033 (válaszként erre: 235. - Vidéki1)
2009. okt. 27. 13:07

Most tegyük tisztába a dolgokat.

Én ezt úgy fogalmaztam, (a legelső hozzászólásodat, amire reagáltam), hogy te úgy gondolod, hogy nem létezik olyan férfi, akinek kellhet olyan nő, kinek a házassága tönkrement, s van gyermeke... mert az a férfi rosszabb helyzetben van... meg lehet, hogy visszaszeret a férjébe a nő....

Lehet, hogy van ilyen tapasztalatod, de hidd el van kivétel, az én párom... első perctől kezdve, látatlanban elfogadtott a kisfiammal együtt, segített a válásban (életem legrosszabb döntése volt ez a kapcsolat, házasság), támogatta anyukámat, akinek nyakán volt egy hatalmas adósság, egy komoly betegség miatt, és a mai napig szeret, imád, együtt élünk, imádják egymást a kisfiammal, többet tett a kicsiért, mint valaha az apja, terveink vannak, szeretjük egymást....

Nem úgy lett, ahogy te írtad... nem mentem vissza exhez, nincs rosszabb helyzetben párom....

Volt ilyen tapasztalatod? mert úgy gondolom, csak azért írhatod ezt.

Szia, köszi előre is a választ. :)

265. a00c344bac (válaszként erre: 263. - Farika)
2009. okt. 27. 13:04
ja ,és még tudod mi kell hozzá,ne derüljön ki soha ,hogy megcsalt.mert a környezetemben is ismerek olyat ,hogy mindenki tudja .hogy szeretőt tart a férj már évek óta,csak a feleség nem.
264. a00c344bac (válaszként erre: 263. - Farika)
2009. okt. 27. 12:59
te ,annyira biztos vagy a dolgodba,pont így gondoltam én is mint te,hogy van jó házasság.az enyém:)),de sajnos 22év után 4honapig szeretőt tartott:(((én is hittem benne!!!!
263. Farika (válaszként erre: 261. - 29spotty)
2009. okt. 27. 10:52
Te csak higgy! Igenis van jó házasság! Kell hozzá két ember, szerencse, tolerancia, és hinni kell benne, hogy a szerelem örökké tart!
2009. okt. 27. 10:48
Ha megbocsatottad, igen. Megbocsatottad?
2009. okt. 27. 10:41

Olvasgattam a topicot és megint sír az egyik szemem. (a másik azért nem, mert nem velem történt)

Ahogy streamline írja nekem is rengeteg ilyen ismerősöm van, akik elváltak, vagy már félrelépett az egyik, esetleg mindkét fél. Én még szeretnék hinni abban, hogy van jó házasság, vagyis lehet jó házasság. Olyan, ahol - persze vannak gondok és problémák - nem az a "megoldás", vagy nem is jön el az a perc, amikor félrelépés következik. Több ismerősömtől hallom, hogy ő soha nem megy férjhez, vagy nem nősül meg, mert felesleges és úgyis vége lesz. Hát, remélem nem! Hinni akarok még abban, hogy működhet egy házasság és ha problémák vannak, akkor azt meg kell beszélni.

260. 021a029148 (válaszként erre: 258. - 07bc028660)
2009. okt. 27. 10:35
Igen, már értem, hogy gondoltad. Megbocsátani sajnos nem tudtam, csak egyszerűen megpróbálok valahogy túllépni. Nem mindig sikerül.
259. 07bc028660 (válaszként erre: 243. - 7130b15964)
2009. okt. 27. 10:29
Igen, Tereza, jól látod, úgy gondoltam ahogy te is írod.
258. 07bc028660 (válaszként erre: 239. - 021a029148)
2009. okt. 27. 10:27

Nem arra gondoltam, ha újból megteszi, azt nem lehet felróni neki...Dehogynem...Sőt, akkor egyértelmű szakítás, hiszen mit képzel magáról?!

Úgy értettem, hogy ha valami máson veszekedtek és jön a "mindent egymásnak dobálunk" rész, akkor nem szabad ezzel előhozakodni, hiszen nem az történt megint. Remélem így érthető, lehet félreérthetően írtam tegnap.

Jó, ha te meg tudtál bocsájtani, őszintén kívánom, hogy ne csalódj újra! Szép napot!

257. 900359ee3d (válaszként erre: 256. - Vidéki1)
2009. okt. 27. 09:45

Sziasztok!!

Sajna, úgy néz ki, hogy ez van!

Én sem örülök neki, de a statisztika is ezt mutatja:(

Nem egy olyan ismerősöm van (pedig nem gyűjtöm az ilyeneket) ahol vagy a férj, vagy a feleség már legalább egyszer félrelépett:((

256. vidéki1 (válaszként erre: 255. - Jázmin123)
2009. okt. 27. 09:40
Akkooo ennyi? Ez van, és kész? Ha nem az egyik, de a másik félrelép? A tiszta házasság ritka, mint a fehér holló? Valahogy nehezemre esik elfogadni tényként, de ez van és egyre ebe az irányba haladunk.
255. jázmin123 (válaszként erre: 254. - Vidéki1)
2009. okt. 27. 09:02
Ez nagyon jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!! És sajna nagyon igaz!!!!!!!!!!!!!!
254. vidéki1 (válaszként erre: 252. - A00c344bac)
2009. okt. 27. 08:04
Minden férfi a fejében hordja az eszét, csak a természet úgy alkotta meg őket, hogy vér vagy az agyukban van, vagy a farkukban. Mind a kettőben soha. Ha feláll a farka, az agyában nincs rendesen vér és megáll az esze. Most nemrég hallottam, engedjetek meg ennyi humort. Mi lenne a férfiakkal ha levágnák a nemi szervüket? Válasz: automatikusan átvenné az irányítást az agy. Tisztelet a kivételnek (ha van). Hallottatok-e már olyat, hogy egy férfi agyvérzést kapott szex közben? Infarktust már igen.
253. 021a029148 (válaszként erre: 248. - Timibo)
2009. okt. 27. 06:59

Ezzel csak etetnek bennünket, hogy tompítsák az élét a tettüknek és a bennünk gyülemlő fájdalomnak, indulatnak. Az én párom azzal jött, hogy tök hülye a nő, hogy annyit beszél, hogy erőszakos, hogy idegesítő, hogy nem is bírja sokáig és még sorolhatnám a negatív dolgokat, amiket ráaggatott. Akkor kérdem én, mi tetszett benne meg? És miért kezdte újra,

már amikor belebukott az egészbe? Na, ezért nem hiszek neki, mert még ekkor sem tudott őszinte lenni hozzám...

252. a00c344bac (válaszként erre: 223. - 7130b15964)
2009. okt. 27. 06:53
mert ,szerinted melyik férfi hordja a fejében az eszét?? semelyik!én is azokat akiket ismerek ,rokonok ,barátok, szomszédok mindenkinél előfordult már ,hogy a férj félre lépet már legalább egyszer és nem maradtak el. és most normális életet élnek. és ahol nem lépet félre a férj ,mert olyan is van .ott az derült ki a feleség lépet félre. pl :a szomszédom .és ugye ezt amikor a férj megtudja ő is is félre lép bosszúból,és ők is együtt maradtak. megbocsájtottak egymásnak és boldogan élnek .mert ahogy ők mondják akkor jöttek rá mennyire szeretik egymást ,amikor majdnem elveszítették egymást.rájöttek nem tudnának élni mással.lehet ahhoz ,hogy sok ember rájöjjön mit veszíthet ,ilyen rossz dolgoknak is megkel történni.
2009. okt. 26. 23:57
Ja, s még annyi! Én is tisztában vagyok azzal, nem lehet később hozzávágni dolgokat. Én meg is mondtam neki azt a 3-4 verziót, ahogy alakulhat ezután az életünk, s megígértem neki én is (ahogy ő is sok mindent), ha sikerül felfognom, megértenem, s megbocsájtanom, akkor nem fogom a jövőben ezzel cseszegetni, mert annak semmi értelme!
250. jázmin123 (válaszként erre: 249. - Vidéki1)
2009. okt. 26. 23:52

Nagyon köszi mindenkinek!

Tényleg kicsit jobban vagyunk, bár ez még gondolom hullámzó.

A tények azt bizonyítják, s minden részlet, amit elmondott, hogy igaz. Sőt, hiszitek vagy nem tényleg nem találkozhattak sűrűbben,mert a csaj 200 km-re lakik! S a párom rohan-jön megy folyton, majd mindennap itthon ebédel, tudom, hogy nem sok alkalma volt 400km-t utazni, csak pont kb.2-3x volt arra üzleti dolga, s ahogy az iwiw-en néztem, s ahogy a párom is mondta, a csaj nemigen tud kimozdulni, s utazgatni onnan, olyan a munkája, s a lehetőségei. Na mindegy, én nem kételkedem, s ez a lényeg, a részleteket csak én ismerem, megkímélek mindenkit tőle.

De nem is ez a lényeg. Most hogy így sorra vettem én is az ismerősöket, ahogy korábban is írtam, siralmas!!!

Kb. 20 család aki a környezetünkben él, abból kb. 15-ről tudjuk a megcsalást valamelyik fél részéről, s 5-nél derült csak ki, s ketten mentek szét!!!! Abból egy gyerekes, egy nem.

És ebben a 20 családban rokonok is benne vannak, amit valószínű soha nem tudunk meg, ha együtt maradnak, mert ugye mi sem teregettük ki senkinek.... na mindegy.

Egyébként ma dolgozott először a párom mióta kiderült, s már ma nagyon látszott a változás!!!

10x felhívott, kis apró ajándékot hozott, viccelődött, próbált jobb kedvre deríteni, közben amikor hazajött ő is szenvedett, láttam, s míg eddig csak heti kb. 2 órát beszélgettünk egymásról, most hulla fáradtan leült mellém most este is 2 órát beszélgetni...s nem csak erről..... szóval van remény...

249. vidéki1 (válaszként erre: 248. - Timibo)
2009. okt. 26. 20:16
Sajnos, a megcsalás ténye nagyon jelen van a mindennapi életünkben. Készítettem gondolatban egy felmérést, nálunk vidéken, az eredmény lesújtó, vagy szórakoztató volt, döntse el ki-ki maga. Elindultam, gondolatban az utcán végig, házról házra, hogy hogy állnak a házaspárok hűség dolgában. Egyik házban a férfiról hallottam félred*g vagy volt félrelépése, a másikban a nő, olyat is ismerek, ahol mind a kettő. A pálmát azért a férfiak viszik el (információim szerint).Felmérésem szerint a házaspárok több mint felének voltak félrelépéseik. Az is igaz, hogy egynek sem tartottam a gyertyát, de nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja. Ez azt jelenti, hogy kevesebb mint 50% az esély hogy én, vagy a párom megbotlik, vagy már botlott. Ha mindegyik menesztette volna a párját, most a környékem tele lenne egyedül élőkkel, vagy elváltakkal.Szeretném, ha a ti felmérésetek jobb eredménnyel zárulna. Hogyan lehet túlélni egy ilyen arculcsapást? Szerintem úgy mint egy szülő elhalálozását. Irgalmatlanul fáj, de az élet megy tovább és az embernek jön kellemes és kellemetlen élmények, amely valamelyest háttérbe szorítja a régebbi rosszat. A házastársak, csak úgy elélnek egymás mellett. Az egyik elhallgatja, nem említi soha, a másik állandóan a férfi fejéhez vágja, hogy ha nem tetszik menj a ku****dhoz, ő jobban főz (mos, szebb stb.).
248. timibo (válaszként erre: 246. - Jázmin123)
2009. okt. 26. 19:16

Helló Jázmin123! Úgy látom, már kicsit rózsásabban látod a világot. Tedd is úgy. Az már valami, hogy a párod is inkább melletted, mint ellened.

De, pl. az én párom már fejből tudta a nő számát..., igazán érdekes, hogy ő is azt mondta, hogy 2x történt meg a dolog, az első szar volt, a 2. hátha jobb lesz, és ennyi.. vajon ez a bátor hűtlenkedők,és hazugok sorsa, vagy csak ezzel etetnek bennünket?? Ki tudja?!

Beszéljetek, és beszéljetek persze egymással... minden jót. Ja és ha megbocsátasz, akkor tényleg nem kell minden 2. nap a fejéhez vágni, hogy mert Te szemét te megcsaltál...Nekem ezt még gyakorolnom kell. Szió..

247. 7130b15964 (válaszként erre: 246. - Jázmin123)
2009. okt. 26. 15:36
Az a baj ezzel az egész helyzettel, hogy nem rajtad múlik. Te hajlandó vagy megbocsátani (vagy legalábbis teszel egy próbát). De az, hogy találkoznak-e az az ő választásuk. Pontosabban a férjed gyengesége, hogy enged-e egy ilyen megkeresésnek vagy éppen, hogy ő kezdeményezi-e. Nyilván, ha neked igazat mondott, akkor nem fog a csaj után menni, illetve elzárkózik, ha a nő megkeresi és ezzel lezárja a kapcsolatukat. Te csak bízni tudsz, hogy így lesz.
246. jázmin123 (válaszként erre: 242. - 7130b15964)
2009. okt. 26. 14:36

Ez kizárt, mert csütörtök délelőtt megtudtam váratlanul. Az ominózus telefon mindvégig nálam volt, s vasárnap estig együtt voltunk non-stop.

Csütörtök délután amikor gyerekek aludtak, kezdtünk el "igazán" beszélgetni. S kérdeztem, most mi legyen, hogy akarja vele??? Mondta, hogy miden vége azzal a csajjal, nem hívja többet nem is akarta, telefonban látszott, nem hívta, nem válaszolt sms-ére több mint 1 hete!!! Mondtam ez elég? Erre ő: Akkor itt előttem felhívja, hogy vége. Majd mindet megsemmisítettünk, számát nem hiszem hogy fejből megjegyezte...

A tiszteletről abszolult igazad van, de ő is csak annyit hajtogat: hogy egy f*sz volt, tudja.

Abszolult nem ezt érdemeltem volna meg, tisztában van vele. Szerintem a pasik többsége nem gondolkodik tiszteleten, családon, mit veszíthet stb., főleg ha nem is kapott normális nevelést, nem látott normális példát otthon stb.stb. ...csak mennek a farkuk után.........

245. 021a029148 (válaszként erre: 243. - 7130b15964)
2009. okt. 26. 14:21
Ja, értem. Hát igen, nem célszerű ezzel jönni, de hát iszonyú nehéz megállni, amikor ez érvként mindig ott van az ember kezében.
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook