Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1807. Timejja (válaszként erre: 1806. - 480b578442)
2010. okt. 23. 16:00
Nem tudom,de a fiam is örült volna ha megiják,mert készült,érti.Lehet,hogy túl aggódjuk.Mondjuk ha matek zseni lenne nem érdekelne.Még az apja is mondta neki,hogy ilyenkor kell jó jegyet bezsákolni,mikor igy megy v.mi.Nem tudom pótolják-e majd.
1806. 480b578442 (válaszként erre: 1805. - Timejja)
2010. okt. 23. 15:40

Na igen ez tényleg dühítő.

Lehet, h csak mi vesszük ilyen komolyan az iskolát?

1805. Timejja
2010. okt. 23. 10:14
Tegnap kiakadtam,mert direkt bement suliba a fiam mert matek dogát jelentett be a tanár,gyakorolt rá sokat,ezt most érti és mégsem irták meg,mert a gyerekek lebeszélték a tanárt róla.Most meg belekezdett új témakörbe.Sajnálom,hogy nincs a tanároknak külön- külön email cimük,biztos irnék neki.
1804. 480b578442 (válaszként erre: 1803. - Timejja)
2010. okt. 22. 12:50

Igen lehet.

Mi is így jártunk a fiammal.

Köhögött, fájt a feje estére belázasodott.Másnap nem ment suliba de nem mentünk a dokihoz csak aludt egész nap én meg tömtem gyümölccsel, teával.Másnapra semmi baja nem volt.

1803. Timejja (válaszként erre: 1802. - D6d0a67fc0)
2010. okt. 21. 14:39
Fiam már sokkal jobban van.V.mi átfutott rajt,egy kisebb vírusocska.Holnap bemegy mert matek doga,arról már nem akar lemaradni.Szerintem a kezdeti stressz és a fáradság verte le a lábáról.Láza csakkor reggel volt,azóta sem.
2010. okt. 21. 13:36

Sziasztok_! Egyébként nálunk is nagyon sok a beteg, van aki már kétszer is hiányzott egy hetet.

Lányom is többször visszakapja, de még birta idáig lábon. (kopp-kopp-kopp)

1801. Timejja (válaszként erre: 1799. - Aranka2)
2010. okt. 20. 20:14
Szerintem a tanárok már alapban kételkednek.Mikor reggel hívtam az ofőt,nyilván azért,hogy nem megy,erre mikor elmondtam,hogy mi van,megkérdezte,hogy akkor a Gábor nem jön iskolába?Mondtam,hogy nem mert csurom viz a teste a haja,mindene.Akkor mondta,hogy jó akkor jobbulást neki.Gondolom sok a lógás.
1800. Timejja
2010. okt. 20. 20:11

Lili74 és Jucus ,nektek is köszönjük!


Felhívtam az ofőt reggel,hogy mi van és kérdezte,hogy be tudja-e majd pótolni a leckét estleg msn-en kersztül.Mondtam,hogy igen majd felengedem,vannak barátai.Ennyi volt.A leckét már leírta,aztán a füzeteket majd el kell kérnie,hogy leirja a vázlatokat is.Hétvégén lesz dolga.Nem örülök,de hát a betegség az nem válogat.Pont egy lány oszt.társa is beteg és a fiamtól akart leckét kérni,úgy,hogy azért akad most pár beteg emberke,volt aki már 2x hiányzott eddig.

1799. Aranka2 (válaszként erre: 1797. - Lili74)
2010. okt. 20. 20:04

Már bocsánat ,de ez idióta:(

Ha nem lenne semmi baja akkor a padban ülne.



Jobbulást!

1798. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1794. - Timejja)
2010. okt. 20. 19:31
Jobbulást kivánok!
1797. Lili74 (válaszként erre: 1794. - Timejja)
2010. okt. 20. 18:40
Jobbulást neki. Gondolom nálatok is az a divat, h pótolja ahogy tudja. Nálunk ez úgy megy, h a tanár szerint amíg otthon van betegen, be lehet pótolni az órai munkát+a leckét, majd ha hétfőn megy felelni is tudnia kell.
1796. Timejja (válaszként erre: 1795. - 480b578442)
2010. okt. 20. 18:16
Köszönjük!
1795. 480b578442 (válaszként erre: 1794. - Timejja)
2010. okt. 20. 18:14

Ó szegényke:(

Jobbulást neki.

1794. Timejja
2010. okt. 20. 18:12
Fiam lázas beteg nyomja az ágyat.Persze ma föci doga volt,holnap biosz,pénteken meg matek.Hetek óta semmi,most bezzeg sorozatban dogák.Mondtam is szegénynek,hogy milyen szerencsétlen.Győzze majd pótolni.
2010. okt. 20. 18:05

Ma újra olyan a lányom mint volt, fáradtnak sem látom.Azt gondolom az utazás az ami igazán nagy terhet ró rá ezért kigondoltam, h minden nap mikor 0-dik órája van a párom beviszi kocsival akkor is ha szabadnapos mert a reggel iszonyat.Benzinben húzós lesz de nem bánom ugy érzem ez nagy segítség neki.Ma nem volt senkivel baja kivéve azt a kis affért amikor 2 osztálytársa megjegyezte, h ,,anya kislánykája "mert nem akart velük menni csavarogni a városba.

Az elöbb kérdeztem nem méltóztatna e kiszállni a gépből gondolom van házija.Hm holnap írnak dogát de azt ő kisújjból kirázza.

Hahaa:)) Majd kíváncsi leszek jövőre is ezt fogja e mondani vagy itatja az egereket.

1792. 480b578442 (válaszként erre: 1791. - D6d0a67fc0)
2010. okt. 20. 15:52

Jól tetted!

Én is leveleztem már tanárokkal sőt be is mentem amikor azt éreztem valami igazságtalanul történik.,,Sajnos" én is ilyen vagyok persze ez késöbb lecsapódik a gyereken de akkor is az igazságérzetemet bántja.

Minden iskola szereti magáról azt gondolni az a legfontosabb amit ő csinál és persze zokon veszik ha a szülői, tanulói nem ezt gondolják.De ne bánd csak harcold ki mert lehet, h nem a suliból fog esetleg késöbb táplálkozni hanem pont a sportból.Meg persze én azt gondolom ha szereti a gyerek ugyan mi joga lenne az iskolának keresztbetenni? Egyébként mit sportol a lányod?

Az én fiam is 4 éves korától sportolt 2 évig uszott és 4 évig judozott tele vagyunk érmekkel de mi most fájó szívvel abbahagytuk mivel nemrég elköltöztünk és elég messze van azonkívül egyre többet kíván a sport.Jól meg is hízott:))A lányom pedig 2 évig járt színjátszókörbe de az felért vagy 4-el szintén annyi elfoglaltságot kívánt.

Ügyes a lányod ha ezt még mindig össze tudja hangolni a sulival.

2010. okt. 20. 08:14
- Ja! És persze válaszoltam, a nem kissé elutasitó levelére, ugyhogy várom a reakciót!
1790. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1785. - 480b578442)
2010. okt. 20. 08:11

Sziasztok!

Igazad van Zsula, mindig az ember a sajátját érzi a legnagyobb problémának. Előbb-utóbb mindannyian át fogunk ezen esni, mi sem usszuk meg!

Én is mindig ezen nevetek, - persze magamban - hogy milyen jók leszünk, a lányom kamaszodik, én meg majd klimaxolok, jó páros leszünk:)


Nálunk a suliban az ofő-vel van problémának, állandóan bent tartja őket, a lányomnak pedig nagyon fontos lenne, hogy elmehessen edzésre, és mindig keresztül huzza, most már mióta járunk suliba. Az a mániája, hogy bent tartja a gyerekeket, fejmosás gyanánt. Kértem, hogy ne tegye az én gyerekemmel, hisz vele nincs gond, de nagyon elutasitó választ irt. Állandóan az egész osztályt bünteti, egy miatt is. Szóval nagyon megnehezteltem rá, hisz nem kértem szivességet, csak azt, hogy engedje el akkor, amikor kicsengetnek, mert különben nem érünk oda az edzésre. Fel sem fogja, hogy egy gyereknek vannak álmai, van ahol jól érzi magát, és van ami fontos neki. Ő belegázol a közepébe, és ettől nem tudom, hogy boldog-e.:( Minden esetre a gyereknek csak negativ érzése lesz emiatt. Hiszen a tanulásában ettől nem lesz kevesebb, sőt inspirálja a sport erre. Szóval, most nagyon csalódott vagyok a tanárba, a sulival nem lenne baj, de ugy tünik kifogtunk egy nagyon "kedves" együttérző ofő-t, aki ezzel a hozzáállásával csak ront a gyerekeken!

1789. 480b578442 (válaszként erre: 1786. - Laszlozsu)
2010. okt. 19. 17:32
:-D))
1788. laszlozsu (válaszként erre: 1787. - Lili74)
2010. okt. 19. 16:07

Valamikor el kell kezdeni az önállósodást.

Ha éhesek lesznek, ne félj, biztosan keresnek valamit. Legfeljebb pizzát rendelnek 3-4 napon keresztül.

1787. Lili74 (válaszként erre: 1786. - Laszlozsu)
2010. okt. 19. 14:26
Én nemsoká nem leszek itthon 3-4 napot, már most fő a fejem mi lesz velük? A férjem sem találja meg egyedül a kaját. Az sem jut eszükbe, h egy rántottát összeüssenek. Pedig én próbálkozom velük folyamatosan.
1786. laszlozsu (válaszként erre: 1785. - 480b578442)
2010. okt. 19. 12:46

Csináltatok egy szabadnapot?

Ugye-ugye, mindig mondom én otthon, hogy a család motorja az anya. Ő tud mindent, tudja, hogy mi hol van, hogy mi mikorra kell, hogy aznap kinek mi kell, s azt is hogy ki mikor kel.

Ha ő kidől, akkor a világ összedőlt.

2010. okt. 19. 12:38

Sziasztok Lányok!

Aranyosak vagytok, lelket öntöttetek belém köszönöm a támogatásokat.Igen én is azt gondolom ezek átlagos kamasz problémák de valahogy én máshogy élem meg most, hogy a saját gyerekemmel történik de majd szoktatom magam mert így mire felnő én leszek pszichopata.

Én sem engedtem el még szórakozni de emleget valami gyár fesztivált oda járnak az osztálytársai(ami a férjem szerint egy lebuj hely persze lehet, h csak apukás szemmel látja)de én is olyan vagyok ha el is engedjük apa bizti megy majd érte:)Mellesleg a szülők ezt a fiucskát ide ami hajnalig tart elengedik randizni meg nem.Nem is értem.Judit Egyszer volt koncerten de akkor apa várta a bejárat előtt egyszer pedig velem volt Brash Bence és megasztáros előadók koncertjén ez nappal volt és azt vettem észre én premier plán a szinpad közepén vigyorogtam egy tescos szatyorral ő meg a szinpad szélére félrevonult.(én jobban élveztem)

A népszerűséggel nálunk sincs baj Judit szerint is sok fiúnak tetszik (amiért a lányok bizony furcsa szemmel nézik)

Na a tegnapi éjszakázás eredménye az volt, h elaludtam a férjem pedig szabadnapos így az egész család reggel 8-kor kelt ezért mindenki itthon maradt.

1784. laszlozsu (válaszként erre: 1783. - Aranka2)
2010. okt. 19. 11:22

Én még nem engedtem el szórakozni. Csak az iskolai bulikra, de apa akkor is ment érte.

Nálunk helyben nincs is semmi lehetőség, utazni kellene hozzá. Itthon csak az utcán vagy a sörözőkben tudna lógni, azt meg nem akarom, de ő sem hál istennek.

1783. Aranka2 (válaszként erre: 1781. - Viki021)
2010. okt. 19. 11:11

Sziasztok !

Nálunk 10 re kell hazaérni. Bár most szülinapon volt ,így 11 kor jött. Ráadásul apa kikötötte ,hogy kísérővel. A frászt kaptam amikor csöngettek ,és átadták a lányt DDD

Sajnos a kerületünkben nincs választási lehetőség a szórakozásra .Így aztán annak az egynek is örülünk:)nem mennek messzire. A társasághoz csatlakozott pár új osztálytárs is , de a régiek is járnak, akik már másik suliban tanulnak.

1782. laszlozsu
2010. okt. 19. 09:06

Sziasztok!

Nyugi lányok, ezek tényleg "átlagos" kamasz problémák. Gondoljatok csak vissza a saját kamasz korotokra. Mi is világfájdalomként éltünk meg szinte mindent akkoriban.

Persze, tehetetlennek érzi magát az ember, miközben tenni akar a gyerekéért. Általában magától megoldódik majd minden, de ha mindent mi simítunk el helyettük, nekik, akkor sosem fognak hozzáedződni ehhez a k.rva nagy élethez.

Mondjuk nálunk nincsenek ilyen gondok (lekopogom gyorsan), kimondottan jól érzi magát mindkét fiam.

Ezek a változások pozitív hatásként érték őket. A nagyfiam kimondottan központi figura az osztályában, állítólag a csajok kedvence, a saját és az egyik barátja elmondása szerint. Én inkább ettől a fene nagy népszerűségétől tartok kissé, hogy nehogy elszálljon magától. Mert az sem lenne jó.

1781. viki021 (válaszként erre: 1777. - 480b578442)
2010. okt. 19. 08:09

Hát mi is ugyan ilyenek voltunk,mikor kamaszok voltunk.Emlékszem amikor szerelmes voltam és a fiú már más lányra nézett tiszta hülye voltam.Aztán jöttek a bőgések meg a szomorúságok.De aztán felnőttem és 16 éve ugyanaz a férjem és akivel van 3 közös gyerekünk:):)

Persze ezt szülőként nagyon nehéz megélni.Olyan tehetetlenek vagyunk,és sajnáljuk a gyerekeinket.Egy idő után meg kell tanulni hogy néhány dolog felett el kell siklani.A gyereknek is és a szülőnek is.

Nálunk most az van porondon hogy meddig engedjem el a gyereket szórakozni.A jó bulik szinte este 10-nél előbb el sem kezdődnek.Na hát ez a dilemmám:)

Kitartás,és segíts a lányodnak ahogy csak lehet.

1780. Cilumiluci (válaszként erre: 1779. - Timejja)
2010. okt. 19. 07:52
Az én fiam hangulata is változó van amikor nagyon közlékeny,máskor teljesen visszavonul.Az evése nálunk pozitívan változott,egész délutántól késő estig eszik:)
1779. Timejja (válaszként erre: 1777. - 480b578442)
2010. okt. 19. 07:49

Szerintem nem kell pszcihológus,ezek a kamaszok normális bajai.Fiam egész szeptemberben nem evett a suliban,már sík ideg voltam,185 cm magas és 55 kg,gondolhatod.Nem visz kaját,büfézett a másik suliban ,itt meg nincs idő rá,azt mondja,olyan sor áll,nem lehetne kivárni.De az istennek sem akar elvinni itthonról semmit.Egy szelet marsot szoktam neki eltenni,hogy v.mi legyen benne.Persze itthon ő reggelizik.Du meg jön és onnantól csak eszik estig.Ha dolgozom,anyu ebédelteti,na az meg a kánaán.Mindig a kedvenceit főzi és fulrra megtömi

Nála is a hangulat változó,van úgy ,hogy dumálunk órákig ha beülök hozzá,de van úgy,hogy nem akar tárgyalni.Szerintem ez normális,serdülnek,változnak,meg körülöttük is minden.Hirtelen óriási lett a követelés a tanárok részéről és lehet,hogy azt hiszik,hogy ez nekik nem megy és kudarcnak élik meg.Szerintem ha ezt az évet túlélik,akkor már picit jobb lesz és jönnek az új 9.-esek,nem ők lesznek a gólyák.Ezt néha én is nehezen viselem,mert sajnálom is,ugyan akkor meg tudom,hogy fel kell nőnie,csak ezt nekünk nehéz elfogadni.

2010. okt. 19. 06:35

Sziasztok!

Képzeljétek Danit küldik helyesírásversenyre:)

Nagyon örülünk,reméljük jól szerepel majd:)

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook