Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2010. okt. 18. 23:35

Nem tudok aludni inkább lelkizek itt nektek hátha tudtok belőle tanulni vagy tanácsot adni.

Szóval este péld.azon is felhúzta magát, hogy van egy kislány az osztályban akit nem szeretnek és ki is közösítik.Szerinte is furcsa gyerek de neki csak közömbös ellenben van egy fiú barátja akivel jól meg vannak és ma ez a fiú gunyolódott a kislánnyal és megjegyzéseket tett rá, kinevette.Na a sírás egyik oka az volt, hogy már ebben a srácban is csalódott mert nem gondolta, h ő is ilyen.(Ja mert valakiben minden nap csalódik)

Ráadásul még szerelmes is ami most először viszonzásra is talált.Múlthéten minden nap küldték egymásnak az sms-t édes pofák voltak és szombatra találkát beszéltek meg.Még nem volt biztos mert a fiúnak (nem egy suliba járnak)menni kellet valahová de szombat délben üzent neki, hogy nem ment azért, hogy találkozzanak.Na mondanom sem kell madarat lehetett vele fogatni, lázas készülődés, ruhaválasztás stb aranyos volt.Elindult és mikor majdnem odaért telefonált a fiú, h nem tud elmenni mert vendégek jöttek hozzájuk (magyarul gondolom a szülei nem engedték el amit késöbb elismert).Na most mondjátok meg, hogy csinálhat ilyet egy szülő, h lehet ennyire buta?Mert ugyan mit csináltak volna? A városban találkoztak megesznek egy hambit, sétálnak, beszélgetnek. Fiús anyukák ne essetek ebbe a hibába! Hát persze, h megharagudott teljesen jogosan persze a srác és barátai szerint ezt meg kellett volna értenie és most ez álltal még benne ébresztettek lelkiismeret furdalást.

Na este ezért is bőgött.Már nekem is fáj a gyomrom ezért nem tudok aludni mert minden kamaszkori probléma egyszerre rám zúdult.

1776. 480b578442 (válaszként erre: 1771. - Aranka2)
2010. okt. 18. 23:08

Na örüljetek neki:)

Ő most szívja a fogát rendesen.Tudtam, hogy nehéz lesz Judit egyébként is mindig nehezen veszi az új dolgokat.Az egész nyár arról szólt próbáltam felkészíteni a változásra.És most bizony nálunk be is következett amitől tartottam.Fogy az energiája.Nem a tanulással van gond az jól megy annélkül, hogy különösebben megfeszítené magát de a sok utazás, új tanárok, osztálytársak szóval azt látom összecsaptak feje fölött a hullámok rendesen.Ma mikor hazajött teljesen ,,normális,,volt estére pedig kitőrt egy síráshullám rajta és azt mondta nem szeretne holnap suliba menni.Itthon marad majd igazolom de már azt is felvetettem menjünk el egy pszichologushoz de hallani sem akar rólla.Azt látom ez a hírtelen sok változás teljesen összezavarta és nem tudom, hogy tudjak segíteni.

Ami még aggaszt az, hogy nem eszik és már csont és bőr.

1775. laszlozsu
2010. okt. 18. 14:26

Na, meg is jöttünk. Repedés. Sínbe rakták, gipszelték, de az ujjvégek kinn vannak a sérült kivételével. Most próbálgatja szegénykém, hogy hogyan tud írni. Szerencsénk volt, alig voltak a sebészeti ambulancián. Ritka kivételes eset lehetett a mai.

Köszönöm szépen a jókívánságokat, azt hiszem nagy baj már nincs, talán az ijedtség volt nagyobb első hallásra.


A kicsi fiam sem szeret ám tanulni, csak ő olyan kis lelkiismeretes. Hamarabb ül le játszani, mint tanulni, de ha egyszer leül, akkor végigcsinálja amit kell. Tehát nem különbözik egyetlen percig sem az átlagtól.

2010. okt. 18. 13:22

Tanulást félretéve lányok nektek nincs bajotok a gyereketekkel?

Megmondom nekem van.Olyan hírtelen veszek rajta észre kamaszkori tüneteket.Bizos, h ez a 9-dik a legnehezebb de nálunk ki is ütközik rendesen.Nem lehet hozzászólni, darabos, lekezelő néha pedig beszél és mindent megoszt velem.De ezek a hírtelen hangulatváltozások a leg kiakasztóbbak.

1773. 480b578442 (válaszként erre: 1770. - Laszlozsu)
2010. okt. 18. 13:18

Ó szegényke!És már biztos, h eltőrt?

Jobbulást.


Persze te ismered jobban a gyerekedet milyen beállítotságú csak nekem olyan természetellenes ha egy gyerek (főleg egy fiú) szeret tanulni.

1772. Aranka2 (válaszként erre: 1770. - Laszlozsu)
2010. okt. 18. 13:11

Jobbulást a fiadnak !


Anno az én fiamnak 2x egymás után tört el az ujja. Szintén kosarazás:(

1771. Aranka2 (válaszként erre: 1769. - 480b578442)
2010. okt. 18. 13:07
Talán nálunk azért más ,mert nem volt iskola és tanár váltás.
1770. laszlozsu
2010. okt. 18. 13:05

Sziasztok!

Halleluja! Most telefonáltak a gimiből, hogy a nagyfiam tesi órán eltörte az ujját. A férjem már úton van érte hazafelé a munkából. Azonnal riasztottam, mert nála van a kocsi, mi amire elvonatoznánk talán az ügyeletre be is érnénk.

Jobb kéz középső ujj. Ha olyan sikeresen gipszelik, mint 3 éve a kisebbik fiamat a kisujj-törésnél, akkor 6 hétig írni sem fog. Mindkettő a kosárlabda áldozata lett.


Zsula! Nem tudom, mennyire szükséges ez? Sokszor bennem is kérdőjelek merülnek fel, amikor látom, hogy még mindig keres-kutat, logikázik, miközben a bátyja már rég gitározik a szobájában. Mindemellett pedig azt is látom, hogy olyan természetes neki. Nincs ezen fennakadva. Valahogy tényleg olyan sokrétűbben tanulják a dolgokat, mint pl. a bátyja tanulta itt az általánosban 7. osztályban. Amíg itt, az egyszerű tényeket tanulták, addig ott az ok-okozati és egyéb háttér információkat és összefüggéseket is eléjük tárják, s így többet látnak a világból, jobban megértik a miértjét. Csak bírni kell, ez az ami nem elhanyagolható szempont.

Ui: szegény nagyfiam, most egy darabig nem tud gitározni, pedig ez volt a szíve csücske, na meg a csajok előtt az ázsiója.

1769. 480b578442 (válaszként erre: 1767. - Aranka2)
2010. okt. 18. 12:59

Így van, ne legyen rosszabb:) Grat.

Nem tudom. Ezt a felsőfokot nálunk is mondták de nekem olyan távlati.Igen sok kell ahhoz.

Szerintem ugy értik elérhető.

1768. 480b578442 (válaszként erre: 1765. - Timejja)
2010. okt. 18. 12:55

Nálunk az én fiam pont ilyen:))

Kíváncsi vagyok hoz e ma beírást, h nem készített házit mert hétvégén azt mondta csak angolból van.Fúrcsáltam ezért én is mondtam hívja fel valamelyik osztálytársát de sajna senki nem volt otthon.Ő is olyan szétszórt bezzeg a pörgettyűzés az megy:)De fene tudja azt gondolom mégis egészségesebb mintha folyton a könyvet bújná.

1767. Aranka2
2010. okt. 18. 12:51

Sziasztok !

Andrea németből megkapta az első jegyét.Azért lett 4 mert angolos a kiejtése. Mit mondjak erre? az angolt ált.1 ben kezdte heti 5 órában a németet pedig most. Ne legyen rosszabb:)

Hamarosan elkezdik az angol előkészítőt a nyelvvizsgára. A legtöbb gyerek megcsinálja a felsőfokot mire megkapja az érettségi bizonyítványt.

1766. 480b578442 (válaszként erre: 1762. - Laszlozsu)
2010. okt. 18. 12:50
Ennyi tanulás, gyűjtőmunka, kötelező szerinted erre van szüksége egy gyereknek?
1765. Timejja
2010. okt. 18. 09:05
Mi ma kapunk meg egy nyelvtan dolit,nagyon várom.Jó volt belőle mindig,de mint tudjuk ez itt már nem számít.Mostanában a fiamból úgy kell kihúzni minden infot.Pl.dolgozat időpontok stb.Nem szereti ha kérdezem,pedig mondtam is neki,hogy muszály,különben nem fogok megtudni semmit.Kicsit el van varázsolva.Arra nem emlékezett,hogy beirták az ellenőrzőbe,hogy vinni kell német könyvre pénzt.Msn-en próbálta megtudni,hogy mennyi lesz,de nem tudta senki.Mondtam neki,hogy nem zavar,hogy beírtad az ell.-be.Erre ő,ja nem is tudtam.áááááá:)
1764. laszlozsu (válaszként erre: 1763. - Cilumiluci)
2010. okt. 18. 08:40
Hát az a kicsinek sem jön be. A nagy meg nem tanul kémiát. Örül is neki.
2010. okt. 18. 08:30

Szerdám kémia dolgozat lesz:)

Az nem a kedvencünk,eddig egy 3-as van belőle.

1762. laszlozsu
2010. okt. 18. 08:28

Sziasztok!

Rég jártam már erre.

Nálunk különösebben semmi nem történik. Zajlik a szokásos menet. Úgy tűnik mára jól felvették a ritmust, kialakult már jól a napirendjük.

Azt figyeltem meg a fiaimon, hogy a nagyfiamnak olajozottan megy ez a nyelvi első évfolyam, mondhatni csuklóból kirázza. Persze, tudjuk, hogy ilyenkor még inkább csak a nyelvtanuláson van a hangsúly, a többi tulajdonképpen szinten tartás a jövő évig. Ellenben a kicsinek elég húzós a hatosztályos. Nincs gond, megy neki, csak sokkal több energiájába kerül. Sok a napi házi mennyisége, rengeteg különmunka, könyvtárazás, internetes hozzákeresés az órai anyaghoz. Bár ezt elmondták az elején, hogy nagyobb terhet ró gyerekre, szülőre egyaránt, de sokszor én is úgy gondolom, hogy biztosan szükség van ilyen szerteágazó tudásra. Na meg a rengeteg kötelező olvasmány. Ebben a tanévben 6 művet kell elolvasniuk. Az általánosban azt az egy kötelezőt is kínkeservvel olvasta el a gyerekek nagy többsége, ha elolvasta. Nagyon műveltek lesznek, ha lesznek.

1761. Timejja (válaszként erre: 1757. - D6d0a67fc0)
2010. okt. 17. 19:01

Szia!


Nálunk is hasonló a helyzet sajnos,mondja mindig a fiam,hogy mennyi már az egyes kettes osztályzat,meg,hogy nem igen tanulnak a gyerekek.Mondtam neki,hogy ne vegyen példát róluk mert akkor kihullik,azt meg ő sem szeretné,nem az a cél.Szerintem lesz lemorzsolódás tutira.Most is a gazdaság tanárt akasztották ki órán,úgy hogy 5 oldalt kell irniuk a válság kialakulásától napjainkig.Aki nem csinálja meg,karó...

1760. 480b578442 (válaszként erre: 1757. - D6d0a67fc0)
2010. okt. 16. 18:29

Attól szerintem ne félj, h lehúzzák a rosszak.Szerintem ha az elején kicsit kell is küzdeni de a tudást nem tudják elnyomni és idővel a tanárok is kiismerik őket.Nálunk pont a héten volt osztfőnökin egy olyan, h mindenkinek saját magát kellett jellemezni.Szerintem ezeket is a megismerés céljából találják ki a tanárok.

Na és persze az összes rossz tanuló ugy nyilatkozott, h 2-3 órát tanul naponta, az én gyerekem pedig azt mondta a házit megcsinálja és azon kívül max félórát ha tanul.Ilyen és ehhez hasonló apró praktikákból év végére tudnak egy kialakult képet alkotni róluk tudják ők már ezt.

1759. 480b578442 (válaszként erre: 1757. - D6d0a67fc0)
2010. okt. 16. 18:20
Nálunk is ugyan ez.Sokan vannak akik nem tanulnak ráadásúl Juditéknál az Franciások fele pótfelvételis így mégrosszabb a felhozatal.Nekik meg is mondták sokat fognak év végén kiszórni de szerintem a 9-dik erről is szól.Közösen a gyerekemmel úgy döntöttünk most még nem megy Franciaországba de nem is nagyon forszírozza.Azt mondja pont ezért mivel olyan firma gyerekek járnak akikkel annyira nincs öszhangban no meg ő jobb szeretne Angliába menni az viszont tavaly volt és legközelebb csak 2 év múlva lesz.Az pont jó mivel szerintem akkorra már egy alaptudást elsajátítanak, öszzeszoknak és már csak a normálisabbak maradnak.Viszont azt mondták már most kezdjenek rá gyűjteni a szülők mert nem lesz olcsó.
1758. Cilumiluci (válaszként erre: 1757. - D6d0a67fc0)
2010. okt. 16. 16:00

Nálunk még odáig minden jó,nincs sok rossz jegy.Daninak három 3-asa van,egy kémia,egy töri és egy rajz.És négy 5-se(spanyol,matek,és 2 angol)

Ez még elmegy,bár a töri és a kémia 3-nak nem örülünk:)

2010. okt. 16. 15:49

Sziasztok! Képzeljétek az angol tanárt,- akihez jártunk korrepetálásra - lecserélem, mert ugy gondolom, hogy nem fejlődik a gyerek megfelelőképpen. Nehezen lehet átlátni egy ilyen helyzetet, de lehet az is, h az angol tanárunkkal, aki mellesleg az ofő. van a baj. Persze nehéz ilyen döntést hozni, ilyen kevés idő alatt. Lehet, h türelmetlen vagyok, de szerettem volna látni a fejlődést a jegyeiben. Kiváncsi leszek, mi lesz majd.

Kicsit el vagyok keseredve, azt mondja a lányom, h nagyon sokan nem tanulnak az osztályban. A tanárok is ki vannak, szórják az 1-eseket. Félek, nehogy rosszfelé menjenek a dolgok, mármint hogy lehuzzák a rosszak azokat, akik tanulnak.


Nálatok mi a helyzet, tanulnak a ti osztályotokban??

1756. Cilumiluci (válaszként erre: 1755. - 480b578442)
2010. okt. 16. 15:40
Nemsokára jön az őszi szünet:)
2010. okt. 16. 14:59
Nálunk sem tőrtént különösebben semmi.Talán angolból volt egy 5-ös a nyelvtan 1-es amit a könyv itthonhagyásra kapott nagyon zavarja annál is inkább mivel másnap az osztálytársa ennél a tanárnál színtén ugyan erre nem kapott.Mondtam neki ilyen lesz, volt, van idő kell amíg a tanárok kiismernek és általában lesznek majd kedvencek is.
1754. 480b578442 (válaszként erre: 1749. - Viki021)
2010. okt. 16. 14:53
Az jó:))
1753. 480b578442 (válaszként erre: 1751. - Aranka2)
2010. okt. 16. 14:51

Ez szép meg az is, hogy már nem is a szülőkkel hanem a gyerekekkel csináltatják mert erre sincs pénz.Persze annyi jó van benne, h talán jobban fogják értékelni mivel az ő munkájuk van benne.

És addig hol tanulnak?

1752. Cilumiluci (válaszként erre: 1751. - Aranka2)
2010. okt. 15. 21:42
Gratulálok a gyerekeknek:)
1751. Aranka2
2010. okt. 15. 21:39

Sziasztok !

Lányomék festik a tantermet. Csak a gyerekek csinálják ,és szenvednek vele. Ráadásul félig olajfesték volt amit nehezen kaparásznak le:(

Nem szeretnének 4 évig dzsuvás terembe lenni.Csak az a baj ,hogy más csoport is tanul ott. Bár reméljük ,hogy értékelik a többiek :)

2010. okt. 15. 21:30
Most nyugi van:)
1749. viki021 (válaszként erre: 1748. - 480b578442)
2010. okt. 15. 14:22

Nálunk ma osztály kirándulás van.

Elmentek suliba és tanítás után indultak.Valamikor este jönnek haza:):)Egy kicsit ismerkednek egymással még jobban:)

2010. okt. 15. 10:35

Hahó lányok!

Nagyon csend van.

Senkivel semmi nem tőrténik?

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook