Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
50792. levia (válaszként erre: 50791. - Naty77)
ma 16:59

Egy középiskolánál szerintem érdemes megnézni még az érettségi eredményeket. Ugyanis ezek a teljesítmény viszonylag objektív kimeneti mérőszámai. Az infó, bár már nem olyan részletesen, mint korábban, fent van az OH honlapján minden sulinál, sok évre visszamenően.

Ha azt szeretném, hogy a gyerekem egyetemi továbbtanulásra biztosított legyen, olyan iskolát keresnék, amely diákjai évről évre 75-80-90%-os érettségi eredményeket produkálnak. Ez persze személyes/családi preferencia. Nekünk és a gimnazistánknak fontos a sok érettségi pont. Lehetőleg különtanár nélkül.

Megjegyzés: az érettségiben erős iskolák rendszerint a HVG listán is szépen szerepelnek.

50791. naty77 (válaszként erre: 50790. - Andivagyokén)
ma 12:48
Nyilván a sorrend mindig változik, de a szöveg azért jó, hogy nem biztos, hogy a rangsorok mindent tudnak.
50790. andivagyokén (válaszként erre: 50789. - Naty77)
ma 10:40
Jó lenne, ha ez is frissülne időnként, ez 2014-es. De ha valaki még nem látta, érdemes megnézni, pedagógiai hozzáadott értéket vizsgál.
50789. naty77
ma 09:24
50788. eleonóra123 (válaszként erre: 50787. - Pindur_)
ma 07:36

Azt hiszem az a magyarázat hogy túl kevés gyereket hívtak be szóbelizni. Vagyis számszakilag kb. ugyanannyit, de aztán a gyerekek más iskolát írtak előbbre és oda be is kerültek. (A szóbelik után még lehetett változtatni a sorrenden.)

Az első helyen jelentkezettek fogalmát nem tudom hogy hogyan kell érteni, az első vagy a második körben jelölték-e első helyen (a fentiek miatt).

De a Fazekas általános tagozata valóban mostohagyerek valamiért, kevésbé népszerű ezért könnyebb bekerülni mint más gimikbe. Pedig színvonalas iskola, nagyon is.

50787. Pindur_
ma 07:11

Sziasztok!

Szemet szúrt a minap, hogy a Fazekas általános tagozatára (6 évfolyamos) a 28 helyre idén csak 13 főt vettek föl (az OH adatai szerint). Ez hogy létezik? Ráadásul 35-en jelölték első helyen a tagozatot (és közel 200-an jelentkeztek). Ezek közül a többség olyan gyengén teljesített, hogy a szóbelire sem hívták be (bár az nem világos, hogy nagyon gyenge írásbelivel miért adnák be tömegesen a jelentkezést ide a szülők), vagy ott vérzett el?

Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez mi - nem tudtok valamit?

Ha volt már szó róla, akkor bocsánat, az utóbbi időben lettem megint aktív olvasója a fórumnak.

50786. eleonóra123 (válaszként erre: 50785. - Kfl)
tegnap 16:56
Ide nem lehet leírni, mert reklámnak minősül. De ha azt írod google keresőbe hogy középiskolai felvételi kalkulátor akkor elsőre megtalálod. Sok sikert!
50785. Kfl
tegnap 16:52

Sziasztok!

Hiába keresem azt a szuper statisztikás oldalt, hol mennyi volt az átlag pont a felvételin egy év alatt elfelejtettem hol van :-)

Kérlek írjátok meg! Köszi!

50784. Kokuszkocka22 (válaszként erre: 50783. - Sütanapocska)
tegnap 15:53

Szia,

Írok privit, köszönöm :)

50783. Sütanapocska (válaszként erre: 50782. - Kokuszkocka22)
tegnap 15:32

Szia!

Diákjaim járnak oda. Ha tudok, segítek.

tegnap 13:10

Sziasztok,

A Jedlikbe jár valakinek a gyerkőce? Lenne pár kérdésem :)

50781. naty77 (válaszként erre: 50778. - Mamaka123)
tegnap 07:31
Dolgozunk diakmunkasokkal nekik is van szabadságuk.
50780. sajert (válaszként erre: 50777. - Aquarius76)
tegnapelőtt 19:58
17.kerület, de az iskola küzd ellene, ez nem az ő hibájuk. Maradjunk annyiban, hogy a szülők se normálisak (nem hhh-k!). Fiam szerencsére nem barátkozik velük. Mi is csak onnan tudjuk, hogy táskaellenőrzés volt a suliba, és akkor derült ki, mikor írt a tanerő. Utána mondta a fiam, hogy ő látta is őket a buszmegállóban ecigizni 😮. Nem egy balhés suli pedig, vagy mi nem tudunk róla.
50779. eleonóra123 (válaszként erre: 50778. - Mamaka123)
tegnapelőtt 18:16
Nekünk anno volt 4-6 hét nyári szakmai gyakorlat (a 10 hetes nyári szünetből) lehet hogy ez most is így lesz. Év közben is mennek gyakorlatra és nyáron is. Amikor meg nem mennek arra kell a 45 nap szabi. De lehet hogy én is rosszul gondolom.
50778. mamaka123 (válaszként erre: 50776. - Aquarius76)
tegnapelőtt 18:07
Köszi! Igazából az a legkevésbé világos számomra, hogy mit jelent, hogy tanulói helyett rendes munkaszerződéssel fogják őket foglalkoztatni (technikumban 10. évfolyamtól), van-e ennek a tanulásuk szempontjából jelentősége. Ez a cikk nem írja, de az eduline-on van egy olyan iromány, amiben azt van, hogy max. napi 7 órában, évi 45 nap szabit kapnának – ez nekem elsőre elég rosszol hangzik, de simán lehet, hogy félreértem…
50777. Aquarius76 (válaszként erre: 50769. - Sajert)
tegnapelőtt 17:19

Ez borzasztó. Nagyon kiakadtam ezen. Nekem is van 12 és 14 évesem, de az ő sulijukban nincsenek ilyenek. Legalábbis gyerekeim osztályaiban biztos nincs.

Persze tudom, középiskolába kerülve, pláne aki nyolcadik után megy, nagyon oda kell figyelni.

Bp. melyik részén jár iskolába a fiad?

50776. Aquarius76 (válaszként erre: 50775. - Mamaka123)
tegnapelőtt 17:14

Szia! Bocs, hogy beleszólok. Múlt héten gyerekeim sulijában volt az egyik szakgimi képviselője (négy gimi képviselői mellett).

Ő azt mondta, eddig úgy volt 5 éves a képzés, hogy 4. évben érettségiztek közismereti tárgyakból, kaptak érettségi bizit. Utána 5. év végén csak szakmai vizsga volt, külön kaptak technikusi bizit. A szakmai tárgyakat első évtől tanulták. Anno nekem is így volt 25 éve.

Mostantól negyedikben érettségi, ötödikben szakmai, de bizit csak ötödik végén kapnak. Tehát maradásra bírják őket végig.

Nekünk múlt héten így mondták, de hogy tényleg így lesz-e, nem tudom. Egyebekről semmit nem mondtak, meg én inkább a gimikből érkező igazgatók/helyettesek szavai figyeltem. ☺

50775. mamaka123 (válaszként erre: 50771. - Sütanapocska)
tegnapelőtt 16:26

Le tudnád írni, milyen változást jelent ez az eddigi rendszerhez képest? Sokat olvastam róla, értem, hogy miket módosítottak, viszont az eddigi rendszert (pláne a régebbit, amiről azt mondják, jól működött, nem úgy, mint az utóbbi 9 évben folyton módosítgatott jelenlegi) nem ismerem, így nem igazán tudom megítélni, vajon mi a céljuk ezekkel a módosításokkal.

Rémképeim vannak, ezért örülnék, ha az derülne ki, hogy valaki „nemes cél” áll a háttérben. :)

50774. endru007 (válaszként erre: 50772. - Kokuszkocka22)
tegnapelőtt 15:55

A megoldókulcs tartalmazza a pontozást:

10.

a) Tartalom

3 pont, ha a fogalmazás megfelel a megadott témának, és a bemutatott 2-2 különböző érve helytálló, és a terjedelem eléri a 4 mondatot.

2 pont, ha a fogalmazás megfelel a témának, de csak két-három érve van, illetve fogadható el, és a terjedelem eléri a 4 mondatot.

1 pont, ha a megadott témának megfelel ugyan, de nem hoz érveket vagy csak egyet a megadott szempontokkal kapcsolatban, és a terjedelem eléri a 4 mondatot.

0 pont, ha nem felel meg a megadatott témának, tartalmatlan, semmitmondó a fogalmazás, vagy a terjedelem nem éri el a 4 mondatot. A pontszám nem függhet a tanuló véleményétől.

b) A szöveg szerkezete

3 pont, ha a szöveg kerek, egész, lezárt; formailag is tagolt; logikusan szerkesztett, és a szöveg eléri a megadott terjedelmet (10 mondat).

2 pont, ha a fenti szempontok közül valamelyik nem érvényesül maradéktalanul, például hiányzik vagy szervetlen a befejezés, aránytalan a bevezetés vagy a befejezés, de eléri a megadott terjedelmet (10 mondat).

1 pont, ha az első pontban megadottak közül kettő nem teljesül, de a terjedelem eléri a 4 mondatot.

0 pont, ha a fogalmazás nem éri el a 4 mondatot, vagy ha szövegnek nem minősíthető, összefüggéstelen mondathalmaz.

c) 1 pont ha Stílusa, szóhasználata megfelel a témának, a köznyelvi normának, nyelvhelyességi szempontból kifogástalan, és eléri a megadott terjedelmet (10 mondat).

d) Helyesírás

2 pont: legfeljebb 2 ékezet tévesztése az a-á és az e-é esetében, és legfeljebb 2 központozási hiba (javítjuk, de nem vesszük figyelembe az összetett mondatok központozási hibáit), és eléri a megadott terjedelmet (10 mondat).

1 pont: eléri a megadott terjedelmet (10 mondat), és legfeljebb 2 hibatípus előfordulása az alábbi hibatípusok közül: –kettőnél több ékezet tévesztése (az a-á vagy az e-é esetében); –3–5 központozási hiba (javítjuk, de nem vesszük figyelembe az összetett mondatok központozási hibáit); –egy hiba a magánhangzók időtartamának tévesztése terén; –egy hiba az egybeírás-különírás terén, kivéve az igekötős igék, a névutós névszók és a tagadószó helytelen írását, mivel ilyen hiba esetén nem adható pont.

0 pont: a felsoroltaknál több és/vagy súlyosabb hiba esetén, vagy ha a szöveg nem éri el a 10 mondatot. 2 pont

e) Külalak, íráskép 1 pont adható, ha a dolgozat külalakja rendezett, áttekinthető, a javítások egyértelműek és esztétikusak, az írás könnyen, jól olvasható, a betűképek egyértelműen azonosíthatók, az ékezethasználat egyértelmű, nem használja a kereten túli („margón kívüli”) területet, és a szöveg terjedelme eléri a 4 mondatot.

Nem jár pont, ha az írás jellemzően olvashatatlan, vagy félreérthető az ékezethasználat, a dolgozat képe rendezetlen, a javítások félreérthetőek, zavarosak, nem esztétikusak, elválasztás helyett indokolatlanul ír a pontsoron túli („margón kívüli”) területre, vagy ha a szöveg terjedelme nem éri el a 4 mondatot.

a)–e) A 4-nél kevesebb mondatból álló fogalmazás esetében a feladat összes itemére 0 pontot kell adni.

50773. Ju22 (válaszként erre: 50772. - Kokuszkocka22)
tegnapelőtt 15:21

A tavalyi javítási útmutatóból kivonva a lényeget max. pontos a fogalmazás, ha:

"a fogalmazás megfelel a megadott témának, és a bemutatott 2-2 különböző érve helytálló, a szöveg kerek, egész, lezárt; formailag is tagolt; logikusan szerkesztett, stílusa, szóhasználata megfelel a témának, a köznyelvi normának, nyelvhelyességi szempontból kifogástalan, helyesírási hiba nincs benne (kivéve legfeljebb 2 ékezet tévesztése az a-á és az e-é esetében, és legfeljebb 2 központozási hiba), külalakja rendezett, áttekinthető, a javítások egyértelműek és esztétikusak, az írás könnyen, jól olvasható, a betűképek egyértelműen azonosíthatók, az ékezethasználat egyértelmű, nem használja a kereten túli („margón kívüli”) területet és eléri a megadott terjedelmet (10 mondat)."

Ha 4 mondatnál kevesebbet ír: 0 pont az egész fogalmazás! Tavaly volt először úgy, hogy 4 és 9 mondat között csak max 5 pontot lehet kapni, mert ha nem éri el a 10 mondatot, akkor is levonnak 5 pontot, ha amúgy szuper az egész fogalmazás!!!! Ezért összetett mondatok helyett inkább több egyszerű mondatot írjon a gyerek, hogy biztosan meglegyen a 10 mondat.

Úgy emlékszem, hogy korábban a két-két érv mellett az is elvárás volt, hogy derüljön ki a fogalmazásból a gyerek véleménye is a témával kapcsolatban, ezt a tavalyi útmutatóban nem látom, de ártani biztosan nem árt, ha egy „Szerintem….” mondattal beleírja a saját véleményét is.

tegnapelőtt 14:56

Sziasztok,

Tud valaki abban segíteni, hogy a 8-os magyar felvételi érvelő fogalmazása hogyan lesz minél több pontos?

Gondolom bevezetés-tárgyalás-befejezés kell, de azon belül nincsen valami megkötés, hogyan kell felépíteni egy érvelő fogalmazást?

Köszönöm :)

tegnapelőtt 13:39

Elfogadták.

[link]

50770. naty77
tegnapelőtt 11:11

Alkoholos bulikhoz. Egyszer láttam egy külföldi videót, hogy a kb. 16 éves lányt elengedték buliba a szülők és azt is hogy igyon, de érte mennek x időpontra és akkor haza kell mennie. A lány berúgott rendesen, a szülők összeszedték a megjelölt időpontban de úgy hogy videokamerát vittek és mindent felvettek a találkozást, hazautat otthon a fürdést, lefekvést, hányást.

Majd 1-2 nap pihenés után levetítették a lánynak, aki teljesen elborzadt saját magától. Hogy így nem akar mutatkozni a barátai előtt soha többet.

Nagyon tanulságos volt.

De ugyanígy szerintem sokat segít elgondolkozni a kamaszkodnak az új magyar film a FOMO, vigyétek el a gyerekeket és utána beszélgessetek róla. Én mondtam az enyéimnek hogy fognak bulizni, fognak kipróbálni dolgokat, de egy pont után nincs határ tovább. Nagyon észnél kell lenni...

50769. sajert
tegnapelőtt 10:56
Fiam 6.os, 12 éves sincs. Az osztályában többen, szülői engedéllyel(!!) e-cigiznek. Egyik lány úgy, hogy asztmás, rendszeresen Korányiba van hetekig... Többen energiaitaloznak. 12 évesen.. Hála az égnek, a fiamat egyik se érdekli.
50768. Aquarius76 (válaszként erre: 50767. - Karott)
tegnapelőtt 08:48

Nálunk is az ivás+cigi ment.

Múlt héten voltunk néhány gimit megnézni nyolcadikosommal. Volt amelyik suli környékén láttam cigiző lányokat (ránézésre nagykorúak lehettek), de csak ott és csak néhányat. Persze nyilván máshol is vannak ilyenek.

50767. Karott (válaszként erre: 50765. - Aquarius76)
tegnapelőtt 07:51

Nagyon remélem, hogy azért attól ritkábban halnak meg drog miatt fiatalok.

Egy évvel korábban érettségiztem, s nekem volt olyan osztálytársam, aki a nyugtatóra ivott, ez ma drognak számít. De inkább a pia és a cigi volt az, ami nagyon ment. Egyetemen már akkor is ott volt a drog, aki egy kicsit is akarta, elérhette.

Most a gyerekem osztályában ciki cigizni. Inni buliban sajnos már nem az, drogról nem hallok, azt jobban titkolhatják, ha van egyáltalán ilyen az osztályban. Azt gondolom, nagyon nem mindegy, hogy milyen közösség alakul ki.

50766. Gal-bor
tegnapelőtt 07:44
A drogos témához kapcsolódó olvasnivaló: [link]
50765. Aquarius76 (válaszként erre: 50756. - Eleonóra123)
nov. 18. 23:44

Ezt egy cikkben olvastam, és nem vagyok meglepve:

"Egy rendőrnyomozó mondta nekem, hogy

nincs olyan iskola, sem szakközép, sem gimnázium, se egyházi iskola, ahol ne lenne jelen a drog.

Az elitiskolákban drágább és keményebb drogok mennek, máshol meg a dizájnerdrogok és szennyezett kábítószerek, amelyek miatt Budapesten nap mint nap halnak meg fiatalok."

Én technikumba jártam, nálunk 16 éves korunk körül az osztályból már sokan jártak bulizni, olykor be is rúgtak. Viszont drogozás nem volt. Negyedikben négy osztálytársam került át levelező tagozatra, mert ittasan jöttek suliba. Mindezek ellenére az osztályom több, mint fele lett diplomás, és senki nem kallódott el, normális családi életet élnek/élünk, persze válás azért akad.

Mindezeket csak azért írtam le, hogy bár sok hülyeséget csináltak/csináltunk (néha én is), de szerencsére nem történtek tragédiák. Viszont mi '94-ben érettségiztünk, más volt a világ, mint ma.

Ma már én is jobban figyelnék/figyelek a gyerekeimre, mert sok rossz dolog van, amitől nyilván szeretném megóvni őket. Azért nehéz ma fiatalnak lenni, mert bizonyos helyzetekben nehéz lehet "okosan" bulizni, főleg ha olyan a társaság. Az ok., hogy otthon beszélgetek a gyerekkel, figyelmeztetem is, de ha sokan próbálják belevinni valami hülyeségbe lehet, hogy nehezen tud ellenállni. Viszont a teljes tiltás híve sem vagyok, szerintem annak sem lesz jó vége.

Lehet, hogy 1-2 év múlva változik majd a véleményem, mert most még viszonylag kicsik a gyerekeim.

50764. Borian
nov. 18. 18:46
Az én fiam hipochonder. Én is az vagyok (ezt tőlem örökölte, amúgy nehéz kereszt...), de ezt saját tapasztalatból tudom, nagyon sok mindentől megvéd. :-)
50763. eleonóra123 (válaszként erre: 50762. - Sütanapocska)
nov. 18. 18:19
Szonda??? Hű de modern vagy! Én csak annyit mondtam hogy nekik kell majd kitakarítani és kifesteni a Wc-t ha....
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook