Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
62524. Pangea76 (válaszként erre: 61918. - Sagodyg)
tegnap 10:26
Tudom ez mar regebbi stiory. Ha esetleg olvasod...Végül a szigorú matektanár megadta az ötöst? Mit jelentett a mosolygós smiley válasza? Kellett érte küzdeni vagy szólni az Igazgatónak esetleg? Vagy belátta a tanár is, hogy megvan az az ötös? ;)
62523. Chelsey (válaszként erre: 62522. - Akinomuj)
aug. 4. 21:54

Teljesen igazad van, ennek sajnos súlyos társadalmi szinten is érezhető következményei lesznek :(

Pár nap és még jobban megdöbben szegény barátnőd...

62522. akinomuj (válaszként erre: 62521. - Chelsey)
aug. 4. 21:06

Persze.

Csakhogy a gyerekeink magyra kortársai közt többségben lesznek azok, akiknek nem tudtak segíteni a szülők. És ők köztük fognak élni. Egyéni megoldások vannak az indoktrinálás ellen, de attól még mérgezi a közeget.

Most jött haza egy évre az USA-ból egy barátnőm (testvérei, anyukája kint él, ő is régóta, ott is doktorált, de apukájával is akar időt tölteni). Ugyan rühelli a kinti elnököt, de az álla is leesett, mikor az itteni közállapotokat kezdte megtapasztalni. Egyelőre képes távolságtartóan, elemzői szemmel nézni a királyi csatornákat, de ősztől tanítani fog egy iskolában...

62521. Chelsey (válaszként erre: 62520. - Akinomuj)
aug. 4. 20:21
Igaz, de legalább mi tudunk otthon segíteni...
62520. akinomuj (válaszként erre: 62518. - Levia)
aug. 4. 20:12

Pontosan.

Elkeserítő, hogy idáig juthattunk. Lassan második képzést tartunk otthon...

62519. Chelsey (válaszként erre: 62518. - Levia)
aug. 3. 21:14
Ezeken mi is rágódtunk itt, még ha nem is egyszerre vettük végig a listát.
62518. levia
aug. 3. 19:48

[link]

"Kevesebb, mint egy hónap van a tanévkezdésig, és mindenki azon aggódik, online vagy offline oktatás lesz-e. Pedig messze nem ez a legnagyobb probléma. Az alábbi lista az oktatási rendszer olyan elemeit tartalmazza, amelyek eddig megszokott részei voltak az életünknek, de szeptembertől búcsút kell vennünk tőlük."

62517. Chelsey (válaszként erre: 62515. - Virgilius)
aug. 3. 11:42
Edzőterme válogatja, de a nagyobb termek mindenképpen hasonlóak a tornatermekhez. A légkondis termek egyébként még jól jöhetnek, kitaláltak valami nem is drága bevonatot a szűrőkre, így a szűrők felületén elpusztulnak a vírusok. Vagyis nem kell lecserélni az egységeket, csak ellátni ilyen bevonatos szűrőkkel. Jó lenne, ha mihamarabb gyártanák és nem aranyárban elérhető lenne!
62516. virgilius (válaszként erre: 62511. - Chelsey)
aug. 3. 10:39

Igen, értettem elsőre is. :)

Mindazonáltal szerintem a kézfertőtlenítők megléte nem lesz probléma sehol.

De a védekezés nem ezen fog múlni, akkor már inkább a használatukon, de főleg az egyéb dolgokon, leginkább szerencsén. :)

62515. virgilius (válaszként erre: 62513. - Pangea76)
aug. 3. 10:36

Persze, kicsi településeken nagyon rossz ötlet lenne ezt folytatni, nincs is eszközük az otthoni online tanuláshoz a legtöbbeknek, sem aa szülők nem tudnak érdemben segíteni, és lássuk be, ez nem is az ő feladatuk lenne... Viszont gondoljunk csak a mezőkövesdi esetre, bárhol kiugorhat egy ilyen. Persze elég csak ott és akkor intézkedni szerintem is.

Gyerektáborokban Budapesten máris előkerült egyébként a probléma, és igen, akkor jön a két hét karantén, hivatalosan vagy csak szépen megkérve, utóbbit ki betartja, ki nem...

a torna esetében az edzőtermek legalább ilyen veszélyesek, sok helyen ráadásul légkondival, akár több tucatnyi ember egy légtérben, a másfél méter távolság nem tudom, mennyit segít...

62514. Chelsey (válaszként erre: 62513. - Pangea76)
aug. 2. 20:22
Már csak négy hét van a nyárból, úgyhogy elég gyorsan meg fogjuk tudni. Nagyszabású évnyitónk sose szokott lenni, de szerintem most ott se lesz, ahol ezt preferálják.
62513. Pangea76 (válaszként erre: 62500. - Virgilius)
aug. 2. 20:03

Most azt mondjak, hogy helyi döntések lesznek. En is úgy gondolom, hogy nem lesz több ilyen teljes ország lezárás..

Az iskolak el fognak indulni normálisan, már ami most normális..Kerdes, hogy a hiányzást vajon ugyanúgy kell e igazolni, engedni fogják e hogy teljes osztalyok tornázzanak vagy üljenek a terembe együtt?

A kistelepüléseken ahol eddig sem sok beteg volt, szerintem normalisan tanulnak majd.

Kérdés h mi lesz a fővárosban? Mi lesz, ha egy suliban feltünik egy koronás? Teljes lezárás és mindenkinek 2 hét karantén?!

Na ezeket most még senki sem tudja:(

De szerintem a 2021-es év erről fog még szólni..

Hogy lehet egy 8 évesnek megmondani h senkihez se menjen közel a suliban? Teljesen életszerűtlen..

Külföldről hallottam már olyat h egy osztály gyerekeit kis csoportokba osztjak. Ők fognak állandóan együtt lenni egy asztalnál ülni. Az osztalyoknak a szünetek nem egyszerre lesznek. Aki iskolabusszal jár mindig ugyanott kell ülnie ugyanazzal a masik kisgyerekkel.. Persze meg nem kezdodott meg a suli ott sem, kesobb derul ki h ez megvalosult-e..

62512. akinomuj (válaszként erre: 62507. - Virgilius)
aug. 2. 19:49

Valóban, nem pontosan fogalmaztam.

Az egyháziakat nem einstandolta, mert azok többsége a nekik tetsző ideológiát nyomatja. Még a gyerekek után is több pénzt adnak nekik (az indexen olvasható erről egy cikk, 2019.05.08-as). De a kerületben is azt látom, hogy érdekes módon a két egyházi gimi kap uszodát, sportcsarnokot.

Az alapítványiakat folyamatosan szorongatja, egyre jobban a NAT-hoz köti őket.

Maradt még néhány egyetemi fenntartású gyakorlóiskola is.

Az összes többi közoktatási intézményt azonban akkor is magáévá tette az állam, ha akarta, ha nem az adott önkormányzat. Az esélyegyenlőség nevében. valamint az önkormányzatoknak még kevesebb helyi bevételt hagy arra hivatkozva, hogy már iskolát sem kell fenntartaniuk.

Úgyhogy kíváncsian várom, hogyan fogja óvni az állam a pedagógusok, segítő személyzet és a gyerekek egészségét.

62511. Chelsey (válaszként erre: 62510. - Virgilius)
aug. 2. 17:31
Valószínűleg Akinomuj arra célzott, hogy minden iskolát kivett a kormány a helyi irányítás alól, már amelyikkel tehette. :)
62510. virgilius (válaszként erre: 62509. - Chelsey)
aug. 2. 16:31
Többségük akkor. a "minden" szerintem a 100%.
62509. Chelsey (válaszként erre: 62507. - Virgilius)
aug. 2. 15:56
Azért az iskolák 70-80%-a állami kézben van (előbbi a közép-, utóbbi az általános sulik).
62508. levia (válaszként erre: 62505. - Akinomuj)
aug. 2. 14:39

Sógoréknál a kézfertőtlenítő mindenhol (még az isten háta mögötti nyilvános WC-ben is ott van (feltöltve, nem csak a flakon üresen). A maszkot boltokban, buszon mindenki használja fegyelmezetten, zömmel csinos, textilből varrottat. Az 1 m-es távolságtartás sorbanálláskor nem nagyon megy.

Mint itthon.

62507. virgilius (válaszként erre: 62505. - Akinomuj)
aug. 2. 14:20

Hallani ilyesmit rebesgetni itt is, hogy x nap otthon, x naap bent, kis csoportok stb.

Mindet einstandolta volna az állam? Mikor? azért elég sok egyházi iskola van, és sok egyéb fenntartójú is.

Nálunk munkahelyen, állami intézmény, van kézfertőtlenítő.

az egyetemen már tavaly márciusban is volt. Maszkok viszont nincsenek.

62506. virgilius (válaszként erre: 62504. - Aquarius76)
aug. 2. 14:17
a nyek ebben a formában kuka lenne, igen. :(
62505. akinomuj (válaszként erre: 62503. - Aquarius76)
aug. 2. 14:08

A nagy irodaházakat kötelezték erre, ha jól tudom. Üzletekben szintúgy ki van téve fertőtlenítő, vásárlók, dolgozók maszkban. Tömegközlekedésben akiket látok, az azért javarészt maszkos ember. Postán, gyógyszertárban stb. betartják.

Nyilván van, aki nem figyel erre, de azért nagyon sok munkahely igen.

Ehhez képest az iskolák az állam felelőssége lenne (ha már einstandolta mindet), úgyhogy kíváncsian várom, hogy tervezik óvni a gyerekek és a pedagógusok, egyéb személyzet egészségét.

Nincsenek illúzióim.

USA: az iskolakéezdés felsőtől (6.) úgy lesz ismerőséknél, hogy az első hét mindenkinek bent, utána heti 2 nap online és 3 offline, 2 csoportra osztva.

Alsósoknak viszont próbálják folyamatosan offline tartani.

62504. Aquarius76 (válaszként erre: 62502. - Levia)
aug. 2. 13:19
A kéttant (nem angol) kezdő gyerekemnek pont ideális lesz. Ja, nem. :/
62503. Aquarius76 (válaszként erre: 62498. - Akinomuj)
aug. 2. 13:18

Melyik munkahelyeket és hol mennyire tartják be?

Nálunk nem viszik túlzásba.

Tömegközlekedési eszközökön, boltokban egyre több a "fegyelmezetlen ember", a távolságtartásra legtöbbször nincs mód odafigyelni, mert nincs hely.

Vidéken (2 különböző településen, különböző megyékben) még lazábban veszik.

Én ezt tapasztalom.

62502. levia (válaszként erre: 62500. - Virgilius)
aug. 2. 13:17

Ha ez a forgatókönyv lesz a valós, akkor szegény végzősök és gimit most kezdők! Piszok nehéz fenntartani a motivációt egy egész tanéven át. A tavalyiak 2,5 hónap magányos készülékre voltak ítélve, hát mire a vizsgára került a sor, épphogy csak be nem zizisedtek.

Én nem lesz Educatio kiállítás sem, megy egyetemi nyílt napok sem, és a szalagavatót/gólyaavatót nem is említettem.

62501. Aquarius76 (válaszként erre: 62500. - Virgilius)
aug. 2. 13:12

Kívánom, hogy valami csoda folytán mégse legyen igazatok!

Most mást nem fűznék hozzá...

62500. virgilius (válaszként erre: 62498. - Akinomuj)
aug. 2. 13:02
az iskolákat is kötelezni fogják, efelől senkinek ne legyenek kétségei. az egyetemekről szivárgó hírek alapján az a tippem, hogy a gimikben is online oktatás lesz. Az alsó tagozatok viszont még nagy kérdés. a felsőben szerintem szintén megy minden online.
62499. Chelsey (válaszként erre: 62497. - Pangea76)
aug. 2. 11:03

Hááát, majd meglátjuk...

Mi bőven ötszáz alatt vagyunk, de valóban az általános iskolák javarésze könnyedén eléri az ötszáz fős határt.

Mostmár nagyon kíváncsi vagyok, hogy melyik ismerősömnek lesz igaza, lassan fogadásokat kötnek, hogy rögtön online indulnak a sulik vagy pár hétre bemennek a gyerekek...

62498. akinomuj (válaszként erre: 62497. - Pangea76)
aug. 2. 10:32

Pontosan.

És míg az egyéb munkahelyeket kötelezik a mindenféle fertőtlenítésre, távoltartási szabályokat csinálnak stb., addig a köznevelési intézményekben nem biztos, hogy egyáltalán kézfertőtlenítő lesz-e.

A mosdók állapota eleve tragikus már most is, a sulinkban a KLIK a tisztasági festést szeptember közepére (!!) ütemezte...

62497. Pangea76 (válaszként erre: 62492. - Akinomuj)
aug. 2. 07:46

Igen, mindenkinek ez kellene...Hogy a tanulás mellett (ami szintén fontos) rengeteg pluszt kapjanak a gyerekek.. A vírus miatt most minden sokkal nehezebb lett..

Nem lehetnek 500 főnél nagyobb rendezvények, majd szeptembertől beengednek 800 gyereket+100 tanárt egyszerre..Vagy többet..

62496. Pangea76 (válaszként erre: 62491. - Miett74)
aug. 2. 07:43
Valószínűleg ez utánuk jövő évfolyamok is sajnos:(
62495. levia
aug. 1. 21:37

Idén, sok minden mellett a DiscoverEu program is elmaradt.

Aki nem ismerné, minden EUs 18. évét töltő diák pályázhat (egy pár kérdéses kvíz a pályázat) évente kétszer ingyenes vonatbérletre (max 30 napig érvényes), amivel felfedezheti az EUt.

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook