Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
77070. Chelsey (válaszként erre: 77069. - Markaa)
ma 19:52
Jaaa, persze, külön-külön biztosan nem tartanak felvételit a spanyol, francia, japán csoportnak, mivel mindegyik kezdő szintről indul haladó angollal párosítva. Úgyhogy ez lehet a megfejtés, mert el sem tudom képzelni, hogy ne találták volna meg a honlapon a rájuk vonatkozó részt a tájékoztatóban :)
77069. Markaa (válaszként erre: 77066. - Chelsey)
ma 19:46

Nem tudom. Szó szerint azt mondták, hogy nincs szóbeli.

Lehet, hogy azért nem jönnek izgalomba, mert az összes angolos szakra jelentkeztek, és egy másik angol szóbeli pont lesz érvényes a japanra is.

77068. SzappanbuboRéka (válaszként erre: 77061. - Chelsey)
ma 19:42
Ja, tényleg, ez elkerülte a figyelmemet, jó, hogy szóltatok.
77067. Matr Jóska (válaszként erre: 77012. - Yukiko)
ma 19:31
Köszi!
77066. Chelsey (válaszként erre: 77050. - Markaa)
ma 19:19

Nem a te hibád, de annyira furcsák az ismerőseid. Jelentkezik a gyerekük a Babitsba és nem olvassák el, hogy mit írtak ki a suli honlapjára?

"Szóbeli vizsgával kapcsolatos fontos információk

A szóbeli vizsgára csak azokat a tanulók jelentkezhetnek be, akik egy bizonyos pontszámot az írásbeli vizsgán megszereztek.

A 9.d osztályba és a 9.c osztály németes és japános csoportjába jelentkezők közül a végleges felvételi döntésnél elutasításra kerülnek azok a jelentkezők, akik a szóbeli felvételi során nem érték el az ott megszerezhető pontszám 12,5 %-át, vagyis 7 pontot." ( [link]

Ebből ugyan, hogy sikerül kikövetkeztetniük, hogy nincs szóbeli felvételi?

77065. levia
ma 19:18
Aki E5 Nyekre megy: "A nyelvi meghallgatáson kötetlen beszélgetés van, előre meghatározott témák nincsenek."
77064. levia (válaszként erre: 77060. - Markaa)
ma 19:17
Ilyen példával még itt elmesélve sem találkoztam és élőben sem.
77063. Borian (válaszként erre: 77052. - Mikkamakkaa)
ma 19:16
47 pont matek, össz 63 pont volt (a magyart felezik, ezért az összesen 32 pont volt, ha jól számolok, összpontszám így 79).
77062. levia (válaszként erre: 77053. - Vera79)
ma 19:16

Ugye van, akinek ismerős a szöveg?

Ha az iskola szóbeli mentességet ajánlott ÉS szóbeli elbeszélgetésre / ismerkedésre hívja az adott diákot, akkor a részvétel kötelező, amennyiben a diák meg szeretné kapni a megajánlott maximális szóbeli pontot. Az igazolt hiányzás kivétel, de ezt azonnal jelezni kell írásban és telefonon is (így lesz nyoma). Aki a mentes beszélgetést igazolt ok nélkül kihagyja, annak a maximális helyett NULLA szóbeli pontot jegyeznek be, azaz eldobja az adott iskolába bejutás lehetőségét. Érdemes minden esetben az adott iskolánál elolvasni a pontos feltételeket, illetve ha azok nem egyértelműek, ÍRÁSBAN érdeklődni.

77061. Chelsey (válaszként erre: 77048. - SzappanbuboRéka)
ma 19:14

Ott van az a honlapon, csak máshol:

"A felvételi rangsort az írásbeli felvételin elért eredmény (max.100), az általános iskolából hozott 7-8. osztályos matematika, fizika, biológia, kémia, földrajz és az angol nyelvi jegyek összege (max.60 pont), és a szóbeli felvételi vizsga pontszáma (max.40) alakítják ki. Azoknak a tanulóknak, akik az írásbeli és az iskolai hozott pontokból elérik a megszerezhető pontszám 80%-át, megajánljuk szóbeli vizsga nélkül az ott elérhető maximális pontszámot.

"

forrás: [link]

77060. Markaa (válaszként erre: 77053. - Vera79)
ma 19:14

Azt kihuzzak. Lemond erről a lehetőségről.

Aztán, hogy utólag elmehet-e rendesen szobelizni, az más kérdés?

77059. minpins (válaszként erre: 77056. - Markaa)
ma 19:11
De nem a 47 pont miatt nem hívták be, hanem a hatvanvalamennyi össz miatt.
77058. minpins (válaszként erre: 77048. - SzappanbuboRéka)
ma 19:09
Madách-nál idén is 225 ponttól hívnak be.
77057. VeTspKa (válaszként erre: 77052. - Mikkamakkaa)
ma 19:07

Pontosabban úgy volt, hogy volt 47 pont matek és mellé egy olyan magyar, amivel együtt nem érték el a szóbeli behívási ponthatárt.

Ha a magyar jobb lett volna, lehetett volna gyengébb a matek.

77056. Markaa (válaszként erre: 77052. - Mikkamakkaa)
ma 19:06
47 pont volt, és Apáczai.
77055. Besti (válaszként erre: 77052. - Mikkamakkaa)
ma 19:02
Apáczai 8.
77054. minpins (válaszként erre: 77052. - Mikkamakkaa)
ma 19:01
Szerintem ilyen nincs. Mentességnél fordul elő ilyesmi.
77053. Vera79
ma 18:56
Lehet, hogy már volt kérdés, de nem találtam ilyet :) Szerintetek ha valaki mentes lesz a felvételin, de nem megy el a beszélgetésre, az ugyanúgy bent marad a listában az írásbeli alapján, vagy kihúzzák?
ma 18:48
Korábban írta valaki, hogy 48 pontos matek írásbeli alatt nem hívtak be szóbelizni. Szeretném megkérdezni, hogy ez melyik iskola volt?
77051. akinomuj (válaszként erre: 77045. - Totyi87)
ma 18:31

Igazából itt jön ki, micsoda különbségek vannak iskola és iskola közt.

Természetesen nagyon enm mindegy a "gyerekanyag" sem.

De az iskolák jellemzően nem törik magukat azért, hogy a szülőt és gyermeket partnernek tekintve elmondják, hogy innen ide szeretnénk eljutni, ezek lennének a mérföldkövek, ahol látszik, hogy kb. itt kellene tartani, ehhez képest ennyit és ennyit vettünk. Hogy ebben nagyon jók, ám ilyen és ilyen hiányosságokat látunk. Hogy az osztály haladási üteme lehetővé teszi/nem teszi lehetővé, hogy a törzsanyagon kívül mást is elsajátítsunk. Hogy az anyag begyakorlásához ezt és ezt javaosljuk - sajnos órán nics idő arra, hogy készségszintre kerüljön.

Hogy az osztály szintjéhez képest osztályozunk, vagy a központilag megadott elvárásokhoz képest, és ezért ez a jegy az, amit kap a gyermek.

Nyilván nem kis pluszenergia lenne.

Pontosan emiatt szoktam és javasolni minden ismerősnek, hogy tekintse a hatodikos felvételit egy ingyenes tesztnek, ami visszajelzi, a vizsgázó korosztályhoz képest hol áll a gyermek, és mit ér az iskolában elsajátított tudás és jegy.

Erre lehet azt mondani, hogy ez visszaélés a rendszerrel. De különben meg eléggé a sötétben tapogatózunk, és aztán jöhet a nagy csalódás.

77050. Markaa (válaszként erre: 77039. - Macskaringo)
ma 18:25

Köszi!

Tényleg! Az utolsó bejutó pontszámra vittem a kurzort.

Már értesítettem az ismerőseimet, mert nagy tévedésben vannak.

77049. brax (válaszként erre: 76980. - Lamme)
ma 18:20
Nem a suli a hibás,nem is írtam ezt.Nem,nem készültünk ősz óta oda,az írásbeli után jött az ötlet,hogy keressünk még egy-két iskolát.A gyerek egy frankó kisgyerek,tájékozott is,nem volt tok homály az első feladat,de jelezte,hogy ezt még nem vették.Erre kapta azt,hogy fenn van a honlapon,hogy mi kellene.Sajnalom ha valaki nem akarja megérteni,hatodikos tankönyv egészének tudása félévkor ne legyen elvárás,ha csak tartalomjegyzék van ott.Ha igen,akkor ok,elszurtam,Gyorsan az összes tanárt,az elmúlt évet biztosítanom kellett volna neki,ok.Az iskola hibájának tartom,hogy beszóltak neki-nem nekem,akit célozhattak volna ezzel.Es azért,mert ez az év rettentő stressz a gyerekeknek,a covid hatalmas feszültséget okoz nekik,még a felszín alatt munkál,5-10 év múlva egy rettenet generáció fog fiatal felnőtt lenni.Most hagyni kellene őket.Tudast,felkészültséget beszólogatás nélkül is lehet értékelni.Nem az iskola hibája.Pedagógusi hiba.
77048. SzappanbuboRéka (válaszként erre: 77024. - Erzsi06)
ma 18:08
Köszi, a Vörösmarty honlapján nem látom ezt, az iskolától jött az infó?
ma 18:08

4.

Most láttam, hogy a Szilágyi kirakta oktatási azonosítóval is a szóbeli beosztást, 260 gyereket fognak szóbeliztetni két és fél nap alatt. Azért nagyon remélem, hogy a 2,5 órás blokkra behívott 40 gyereket nem egyetlen teremben fogják őrizni addig, amíg nem kerülnek sorra.

Kérdezte ezt tőlük már valaki innen a fórumról, hogy hogyan tervezik ezt? Elég furának tűnik, hogy ebben a durva covidos időben nem elég a vizsga idejét + 15 perc (azaz nagyjából fél óra) az épületben tölteniük, hanem 2,5 órát kell ott lenniük, ki tudja hány gyerekkel összezárva.

77046. Chelsey (válaszként erre: 77045. - Totyi87)
ma 18:04
Az a baj ezzel, hogy nagyon nehéz már hatodik után pótolni, újat venni, pont serdülőkorban, amikor a hátuk közepére sem akarják a gyakorlást. Persze, még mindig jobb hatodikban neki állni, mint rájuk hagyni és meg sem próbálni.
77045. Totyi87
ma 17:45
De azért a gyerkőccel való foglalkozást nagyon meghatározzák az igények és a célok. Mi is alsóban és ötödikben semmit nem foglalkoztunk vele. Aztán hatodikra világossá vált, hogy mekkora hiányosságokat generál az általános iskola és bár szín ötös a tudása, messze elmarad a kívánatostól. Ekkor kezdett kamaszodni is és elengedni a tanulást (meg mert mondjuk az ötösért a kis ujját sem kellett mozdítania:-(, így attól fogva sajnos rá kellett nézni! És jó volt az érzés és aggodalom, mert a hatodikos felvételinél ki is ütköztek a hiányosságok. És akkor még jó, hogy nem 8.-ban szembesültünk ezzel.
77044. Chelsey (válaszként erre: 77043. - Chelsey)
ma 17:40

Az első mondat értelmesebben:

Ahhoz, hogy a tanárok meg tudják állapítani, hogy a jelentkező angolnyelv-tudása eléri-e az elvárt minimumot, szóbeliznie kell.

77043. Chelsey (válaszként erre: 77036. - Markaa)
ma 17:39
De mindegy, hogy kell-e a pontszámításhoz, mert ahhoz, hogy az angolnyelv-tudása megüti-e az elvárt minimumot, ahhoz szóbelizni kell. Hogy aztán az összpontszámhoz hozzáadják-e a szóbelin kapott pontokat vagy sem, az egy másik kérdés. Egy biztos, aki a szóbelin nem éri el a minimális 7 pontot, azt elutasítják bármennyi pontja is lett addig.
77042. Totyi87
ma 17:35

Tapasztalat a Karinthy felvételiről:

Kedvesek voltak a tanárok, időben behívták a gyereket. A magyar elmondása szerint nem volt nehéz. Kihúzott egy verset, amit felkészülés után elemeznie kellett. Sok mindent mondott róla. Közben végig bólogattak a vizsgáztatók. A végén két apróságot kérdeztek, amire válaszolt. Majd húzott egy témát: szabadidő. Arról mesélt, érdekesnek találták a hobbiját. Megkérdezték, hogy focizni nem szokott? Mondta, hogy távol áll tőle. Mosolyogtak. A matekon 3 feladatot kapott. Az elsőnél picit segítettek, mert csak 4 megoldást talált az ötből. Ja és elszámolt valamit, amit javíttattak vele, de semmi ejnye-bejnye nem volt :-)

77041. Totyi87 (válaszként erre: 77026. - Aquarius76)
ma 17:29
Az én fiam dettó :-) Ha valami érdekli rengeteg mindennek utánanéz, néha félelmetes dolgokkal rukkol elő vagy ha éppen tanulós kedvében van villámgyorsan bedolgoz nagyobb anyagokat is. De általában a hétköznapokban rugdosni kell és ellenőrizni, hogy minden kötelességének eleget tett-e :-) Könnyen elengedi a "nem szeretem" dolgokat....túl könnyen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook