Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34045. Csiperke2
jún. 29. 14:02

A tankönyv témához:

[link]

34044. Csepke8 (válaszként erre: 34042. - Dézsa)
jún. 28. 15:51
Nálunk is ugyanígy működik a rendszer. Volt olyan könyv is,aminél a fiam volt az első használó, volt,aminél a 3. Nem volt zavaró. Aki kérte, megvehette a kiválasztott könyvet.
34043. Csiperke2 (válaszként erre: 34042. - Dézsa)
jún. 28. 15:32
Öröm ilyet olvasni!
34042. Dézsa
jún. 28. 09:23

A mi gyerekeink iskolájában (általános iskola, felső tagozat) sok a nagycsaládos, ezért már évek óta működik, hogy vannak, voltak gyerekek akik egy évre kapják a tankönyvet. Egy belepecsételt táblázatba beleírják a nevüket és év végén visszaadják. Hozzánk már került olyan könyv amelyikből az én gyerekem volt a harmadik aki tanult belőle. Voltak benne gyűrődések, aláhúzások, de használható volt. Külön érdekes volt megnézni, hogy ki tanult már korábban belőle.

Az iskola négy évig tervezi használni, aztán újra cserélik. Minden évben átnézik a begyüjtött könyveket, ha kell hamarabb selejtezik.

Tud ez a rendszer működni, csak akarat, odafigyelés kérdése.

34041. Csiperke2 (válaszként erre: 34040. - Dora68)
jún. 27. 20:17

A legnagyobb baj inkább az,hogy a probléma (már éves szinten is rengeteg szemetet termelünk,aminek nagy része újrahasznosítható lehetne) nincs megoldva.Mert hiába szedték be a tankönyveket,nem sok gyerek fog ezekből ismét tanulni. Vagy van olyan suli,ahol azt mondták,hogy pl. nem rendelünk ének tankönyveket,mert a tavalyi könyvek is megfelelőek lesznek?

Én kifizettetném mindenkivel a tankönyveket (rászorultság alapon legyen ingyenes családoknak) DE! év végén lehetőséget adnék mindenkinek,hogy visszaszolgáltassa a könyveket,pl. pénzt kapnánk vissza értük.. Erre bármilyen rendszert ki lehetne találni. Lényeg: érdekeltté tenni a diákokat és szüleiket,hogy jó állapotban maradjanak a könyvek.Aki ingyen kapta,az is kapjon értük pénzt,ha vigyázott rájuk..Én szívesen vásárolnék fél áron használt könyveket,elvi okokból is...És semmi se lenne kötelező!Ezen lehetne gondolkodni,érdemes is lenne,de jó megoldást nem is akarnak találni,mert a tankönyv és a szemétdombra való termelés nagy biznisz egyeseknek..Ez csak egyenlőre látszat intézkedésnek tűnik..

34040. dora68 (válaszként erre: 34013. - Csiperke2)
jún. 27. 18:05

A probléma az, hogy a választások előtt ez egy kiváló választási fogás volt, hogy a gyerekek ingyen kapják a tankönyvet. Ja, hogy a választások után visszakérik, bocs, ezt elfelejtették említeni. Persze sok ész nem kellett hozzá, hogy kitalálja az ember, mire megy ki a játék.

Egyik gyermekem igen normális igazgatója azt mondta, hogy vissza ne vigyük, az iskola nem tudja hová tenni + tanulni kell belőle az érettségire.

34039. frozi (válaszként erre: 34038. - PoDo)
jún. 27. 12:29
Gondolom, az egyébként is emelt matekosokat ez a változás nem érintette, így titeket sem. Nagylányomék vehettek fel plusz matekot negyediktől, ez tulajdonképpen már faktnak számított.
34038. PoDo (válaszként erre: 34034. - Frozi)
jún. 26. 17:11
Jaj bocs, amúgy azt akartam írni hogy az utolsó 2 évben van fakultáció, csak elírtam, de lehet hogy már 4.-ben is van? Erről nincs infóm. Az enyém most lesz 4.-es, eddig még nem kellett nyilatkozni faktról, de a plusz órákról már kellett.
34037. PoDo (válaszként erre: 34035. - Anni9273)
jún. 26. 17:08
Nem, a dogákat rendes tananyagból írták. Minden évben van lehetőség 1-2 plusz órát választani, pl. 8.-ban nem volt a tantervben informatika, választhatóként fölvehették, 9.-ben pedig bioszt lehetett választani, ahol laboroztak főleg.
34036. levia
jún. 26. 12:21
34035. anni9273 (válaszként erre: 34033. - PoDo)
jún. 26. 07:38

Szia!

Megkérdezhetem, hogy a dogákat versenyfeladatokból is írták-e, vagy csak a másik 4 óra anyagából? Más termtud tárgyat is magasabb óraszámban tanulnak esetleg?

34034. frozi (válaszként erre: 34033. - PoDo)
jún. 25. 23:45
Helyesbítek, negyediktől már van matek fakultáció (ha még mindig a Toldyról beszélünk).
34033. PoDo (válaszként erre: 34030. - Masi2)
jún. 25. 20:32

Szia!

Az alap matek heti 3 óra, az emelt pedig heti 5 óra. Emelten az első 2 évben az egyik órán versenyfeladatokat oldottak meg, amúgy szerintem mélyebben is, többet is. Nálunk a plusz matek mindig 0. órában volt eddig. Év végén le lehet adni az emeltet ha túl soknak bizonyul, de ha alapon kezd, később nem nagyon van lehetőség felvenni. Csak az utolsó évben fakultációként választható később.

34032. Kompot77
jún. 25. 14:54
megtaláltam:)
34031. Kompot77
jún. 25. 14:53
Sziasztok, elküldenétek Szappanbuboréka táblázatát? köszi előre is
34030. masi2 (válaszként erre: 34025. - Csiperke2)
jún. 25. 14:38

Köszi, én ezt sem találtam meg.

Mondjuk itt azt látom, hogy az alap óraszám évi 111, az emelt meg 185.

Az azért jelentősen több.

A kérdésem csak az, hogy több mindent tanulnak vagy ugyanazt, "csak" mélyebben?

34029. Andi2014 (válaszként erre: 34023. - Levia)
jún. 25. 08:06
Mi évek óta ingyen kaptuk a tankönyveket-önkormányzati támogatásssal- így évek óta ezt a gyakorlatot űztük, hpgy év végén vissza kell adnunk. Az évek folyamán csökkenő mértékben vettem meg a fontosabbnak ítélt könyveket. Pakolgattam, pakolgattam, aztán mivel alig szedtük őket elő, beadtam a suliba most év végén-alig használtak, jegyzetelni, aláhúzni, lényeget kiemelni nem nagyon tanultak meg. A suliban örültek, hogy jó lesz pótnak.
34028. PioDVD (válaszként erre: 34027. - Levia)
jún. 24. 20:46
Kösz szépen, hát nem kapkodják el (ezt sem).
34027. levia (válaszként erre: 34026. - PioDVD)
jún. 24. 17:24
Úgy rémlik, október körül.
34026. PioDVD
jún. 24. 15:59
Az utolsó bejutó sorszám kb. mikor szokott kijönni?
34025. Csiperke2 (válaszként erre: 34024. - Masi2)
jún. 23. 21:35

[link]

A matematika tanterv emelt matematika óraszáma heti 5 órát említ,ha jól emlékszem...

34024. masi2
jún. 23. 19:53
Toldyban az emelt matek mit jelent? Tudja valaki?
34023. levia (válaszként erre: 34022. - Masi2)
jún. 23. 18:40

Hmm.

Hogy valójában érdemes-e otthon őrizgetni az áltsulis könyveket?

Visszagondolva ritkán kellett a régebbi, akár előző évi tankönyvet előkeresnünk és újra használni (bár első óta megvan még majd az összes könyv). Max. a nyolcadikos tantárgyi szóbeli felvételi ill. tanulmányi versenyek előtt.

Szerencsére gimiben alig kell tankönyv, inkább a saját jegyzet+ppt.+fénymásolat kombináció dívik.

34022. masi2
jún. 23. 15:58

Az "ingyenes" tankönyvtémához.

[link]

34021. Pindur
jún. 23. 07:16

Tavalyi EMMI-rendelet:

"Az iskola igazgatója gondoskodik arról, hogy az Nkt. 46. § (5) bekezdése alapján az állam által térítésmentesen biztosított tankönyveket - a munkafüzetek és az 1-2. évfolyamos tanulók tankönyveinek kivételével -, továbbá a pedagógus-kézikönyveket az iskola könyvtári állománynyilvántartásába vegyék, az iskolai könyvtári állományban elkülönítetten kezeljék, továbbá az iskolával jogviszonyban álló tanuló, illetve a pedagógus részére a tanév feladataihoz az iskola házirendjében és az iskolai tankönyvellátás rendjében meghatározottak szerint bocsássák rendelkezésre. Az iskolai házirend és az iskolai tankönyvellátás rendje által megállapított tankönyvellátási szabályok nem vonatkoznak a munkafüzetekre és az 1-2. évfolyamos tanulók tankönyveire. Az állam által térítésmentesen biztosított tankönyveket a pedagógus, a tanuló köteles az utolsó tanítási napon visszaszolgáltatni az intézmény könyvtárának.”

A kapott tankönyvek nem lesznek a diák tulajdona, hanem az iskola könyvtári állományába tartoznak. Ezért év végén vissza kell adni (ahogy a pedagógusoknak is a saját példányaikat...). Nálunk pont ezért a tankönyvekben nem is volt szabad semmit aláhúzni, bejelölni a diákoknak, hiszen szeptemberben mások kapják meg.

34020. Csiperke2
jún. 21. 20:20
Egy extra infó a Toldyval kapcsolatban: azt mondták ma nekem,hogy ez egy egyszeri alkalom volt,hogy 3 osztályt indítanak. Jövőre nem lehet rá számítani,mert nincs elég helyük.
34019. Csiperke2 (válaszként erre: 34018. - Levia)
jún. 21. 19:35
Kincsek! 😀
34018. levia
jún. 21. 19:32
Nekünk még megvannak a régi (2015) jó állapotú áltsulis Mozaikos tankönyveink. Eddig nem is gondoltam arra, hogy ez vkinek (akinek le kellett adni a könyveit) még értéket jelentene...
34017. virgilius (válaszként erre: 34012. - Dora68)
jún. 21. 18:34
Ha szólnak előre, akkor szerintem jogos a kifizettetés. Ha nem szólnak, akkor kérdéses. A munkafüzetekbe természetesen szabad dolgozni, szép is lenne, ha nem.
34016. Zülfikár (válaszként erre: 34014. - Csiperke2)
jún. 21. 17:43

Én eleve megvettem azokat a könyveket, amikről tudtam, hogy fontosak, nem vettük át az ingyenes példányokat.

De természetesen a munkatankönyvekbe lehet írni, azt nem kell kifizetnie a szülőnek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook