Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
59560. Aquarius76 (válaszként erre: 59558. - Bömbianyu)
ma 23:06

Gratulálok a gyerkőcnek!

Na, ez fogós kérdés, hogy ilyenkor mit csinálnak a szervezők/iskolák.

59559. Aquarius76 (válaszként erre: 59545. - Pangea76)
ma 23:03

Még annyit, hogy gyerekeimet a jún. eleji erdei iskola elmaradása is sokként érte. Főleg nyolcadikosomat akik a Balatonhoz mentek volna egy medencés szálláshelyre.

Már tervezték, hogy majd beach bodyt villantanak. 😀

Jó, nyilván megértik a dolgot, de nagyon nem örülnek neki, hogy ez elmarad.

59558. Bömbianyu
ma 22:58
Na, hogy jártunk? Bömbi bejutott a Hermann Ottó országos verseny döntőjébe, ami szeptember 20-án lesz. De ő akkor már egy másik suliban lesz ötödikes. Ilyenkor mi van? Vagy ez még előző sulihoz számít? Mindenesetre érdekes lesz...
59557. Aquarius76 (válaszként erre: 59545. - Pangea76)
ma 22:57

Szívemből szóltál. 😢

Nyolcadikos lányomat eleinte nagyon rosszul érintette, hogy pont most alakult így, amikor már "csak" élvezniük kellett volna a sulit ( és vigyázni, hogy ne rontsanak (sokat) az osztályzataikon. És neki lelkileg nagyon fontos lenne a ballagás, nemcsak holmi külsőség. Tavaly az énekkar- melynek lányom is tagja- felénekelte a ballagós dalokat. Akkor a sorfalat állva beszélték, hogy majd a saját ballagásukon jót fognak rajta sírni. Lányom egy legendásan jó osztályközösségtől búcsúzik, ezért is fontos számára.

Én nagyon reménykedem, hogy a jogalkotók, ha lesz rá lehetőség, nem akarják minden áron jún. 15-tel lezárni az évet. Vagy legalább úgy, hogy akár nyáron valamikor lehessen ballagást tartani valamilyen formában.

59556. HZoli74 (válaszként erre: 59555. - Pangea76)
ma 22:49
Csak kíváncsiságból. Bízom benne, hogy a fiam bent lesz, gondoltam, hátha találok osztálytársat.
59555. Pangea76 (válaszként erre: 59554. - HZoli74)
ma 22:44
Miert kerdezed? Nalunk az van a kicsinel elso helyen. Nem irt jot igy nem valoszinu h bekerul...De nem szeretne elmenni az Alt.sulibol igy igazabol mindegy..A szobeli amugy jol sikerult. Örülök h nem kell ezen stresszelni. Majd 2 év múlva... Ti is érdekeltek vagytok?
59554. HZoli74
ma 21:45
Van itt olyan, aki 6 osztályos Berzsenyi spec. matekra megy biztosan vagy majdnem biztosan? Csak kíváncsiságból.
59553. mzx (válaszként erre: 59551. - Levia)
ma 19:20
A lányom nagyon menne... remélem lesz vagy bepótolják valamikor. Nem maradhatnak ki ekkora kalandból. ☹️
59552. mzx (válaszként erre: 59547. - Levia)
ma 19:18
Remélem azért meg lesz tartva valamikor a ballagás! Miért ne lehetne augusztusban megtartani? Addigra csak rendeződik a helyzet...
59551. levia (válaszként erre: 59550. - HZoli74)
ma 18:58
Volt aki szerint már csak ez miatt is érdemes bekerülni. :-)
59550. HZoli74 (válaszként erre: 59546. - Levia)
ma 18:23
A nulltábort nagyon dícsérték a felvételin a segítő lányok, nagyon sajnálnám, ha elmaradna.
59549. HZoli74 (válaszként erre: 59545. - Pangea76)
ma 18:16
Hát osztálytársak biztos nem lesznek, a matekon biztos nincs bent a lányom, de oda nem is szeretett volna menni. A többin sincs biztos bejutó helyen, de csak pár helyre van tőle a NYEK-en meg a humánon is, és a korábbi évek statisztikája alapján a term. tud. is meg lenne. Úgyhogy remélem, illetve szinte biztos vagyok benne, hogy azért egy iskolába fognak járni.
59548. Chelsey (válaszként erre: 59546. - Levia)
ma 18:08
Tényleg, legalább az a bulijuk még gondtalan lehetett decemberben!
59547. levia (válaszként erre: 59545. - Pangea76)
ma 17:29
Az általánosokban is kérdéses a ballagás. Bár az 6 héttel később van, mint a gimis, addigra végképp kiszámíthatatlan, mi várható.
59546. levia (válaszként erre: 59545. - Pangea76)
ma 17:27

Csak a pontosság kedvéért. :-) Az augusztusi, a legendás a nulltábor. A gólyatábor októberben van.

Nem lesz ballagás a jelen állapot szerint. De az nem akkora tragédia, hisz normál esetben is igen szűk körű a helyhiány miatt (viszont a rokonság és az érdeklődők élő közvetítésben nézhetik a honlapon). A decemberi szalagavató elmaradása sokkal jobban fájt volna. Az a végzősök fő ünnepsége.

59545. Pangea76 (válaszként erre: 59530. - HZoli74)
ma 16:33

Pedig meg oszt tarsak is lehettek volna:) Az angolon is van ismerős:)

Remeljuk talan-talan az augusztusi golyatabor meg lesz majd tartva..

Ballagásról ki mit gondol? Tudom az erettsegi még nagyobb probléma, de azért fájna a szivem, ha el sem ballagnának:(

Az érezhet csak most könnyebbséget, aki hat v nyolcévfolyamosba megy, nem szeretett már a régi suliba járni..De szegeny végzősök túl a stresszes felvételin végre elkezdték élvezni az utolsó pár hónapot...

59544. inko (válaszként erre: 59542. - Virgilius)
ma 13:36
Kösz!
59543. inko (válaszként erre: 59540. - Chelsey)
ma 13:34
Én is így gondolom! Csak sokan már jelentkezéskor reklamálták, hogy az iskola a gyerekeknél próbál puhatolózni! (persze szóbeli előtt még érthető is az óvatosság)
59542. virgilius (válaszként erre: 59536. - Inko)
ma 10:45
A végleges listán már mindenki csak egy helyen fog szerepelni, az ideiglenes listák rövidesen már nem számítanak, tehát: nem, teljesen felesleges lenne értesíteni aaz iskolákat arról, hogy nem őket fogjátok választani. És a körmüket rágó szülők is csak a végleges listát várhatják, egyéb tájékoztatást nem.
59541. Mokka73 (válaszként erre: 59535. - Virgilius)
ma 10:41
Ah, ertem :)
59540. Chelsey (válaszként erre: 59539. - Inko)
ma 10:29
Miért lenne retorzió? Ha lerontanák a jegyeit, az se érdekelne senkit - max. nektek esne rosszul, de úgyse számítana. Az új iskola a korábbi eredményeit már látta, az év végi nem érdekel senkit ott, úgyis azt fogják nézni, hogy ott mit teljesít a gyerek jövőre.
59539. inko (válaszként erre: 59538. - Chelsey)
ma 08:06
Kösz! A jelenlegi iskolájában így is, az éppen lecsúszó osztálytársának tud vele megnyugvást szerezni! Itt nem titok, mert ők küldték tovább a jelentkezési lapot, és tudják, hogy nem az első helyen jelöltük őket! (ennek ellenére, nem vettem észre retorziót :)
59538. Chelsey (válaszként erre: 59536. - Inko)
ma 01:26
Ebben a fázisban már nincs jelentősége (felesleges), majd az algoritmus végzi a dolgát.
59537. inko
ma 01:18
(tudatják)-informálják
59536. inko
ma 01:16
Mi a véleményetek? Ha a gyerkőc biztos befutó mindenhol ahová jelentkezett, illik erről értesíteni a többi iskolát, hogy szabadul fel hely? Vagy úgysem tudatják az éppen "körmüket rágó" :) szülőket erről? (esetleg a suli tud vele kalkulálni?)
59535. virgilius (válaszként erre: 59534. - Mokka73)
ma 00:30
Személyes/levélbeni/emailbeni kunyerálás és meggyőző érvelés révén. :)
59534. Mokka73 (válaszként erre: 59533. - Virgilius)
ma 00:00

Én is ezt mondtam nekik, de akkor megpróbálom meggyôzni :).

Most már csak az a kérdés, hogy ilyen igazgatói keretbe hogyan lehet bekerülni 😉

59533. virgilius (válaszként erre: 59531. - Mokka73)
tegnap 23:30

Ha már eldöntötték, hogy nem megy, akor minél előbb szól róla az igazgatónak, aannál jobb.

Nem, nem ugrik előre a lista, az igazgatói keretből fogják feltölteni a helyét nagy valószínűséggel.

59532. virgilius (válaszként erre: 59530. - HZoli74)
tegnap 23:22
Értem :) Jó választás. :)
59531. Mokka73
tegnap 23:21
Sziasztok! Lehet volt már róla szó, de nem találom, hogy akkor mi a helyzet ha valaki bent van, de mégsem iratkozik be? (Hatodikos) Ilyenkor aki épp a következô megkeresi a suli és felajanlja a helyet? De közben ugye máshova meg felvettêk és beiratkozna... elindul egy láncreakció ilyenkor. Ismerôsömék így vannak, mondtam, hogy szóljanak most a sulinak amíg az igazgatóknál vsn a lista és nem küldték még vissza az Oktatási Hivatalnak. Valakit nagyon boldoggá tennének vele :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook