Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1897. Cilumiluci (válaszként erre: 1892. - 480b578442)
2010. nov. 29. 08:29
Sziasztok!Volt nálunk szülői,de semmi különlegeset nem mondtak,7-8 gyerek szülőjével akart beszélni az ofő,velem nem.A fogadódórára én sem mentem,így is fáradt voltam,a melóból mentem.Danival nincs gond.Mostanában sokat dolgozom a karácsony matt.
1896. 480b578442 (válaszként erre: 1894. - D6d0a67fc0)
2010. nov. 28. 23:01

Jujj! Lehet, hogy mégis el kellett volna menned fogadóórára és elmondani, hogy jártok matektanárhoz.

Nálunk 2-án lesz én sem megyek de neki 3-as jegy a legrosszabb (mivel a nyelvtanházi 1-es végül mint kiderűlt csak egy megjegyzés lett).

Így nem látom értelmét és a gyerek is azt mondta minek a nevét sem tudják.Majd legfeljebb késöbb elmegyek.

Nálunk lesz nyíltnap dec-ben.

Nálatok is?

1895. Timejja (válaszként erre: 1894. - D6d0a67fc0)
2010. nov. 28. 20:54
Ez franyesz.Nálunk ez a hülye föci.Életben nem volt gond.Na meg a potya egyes...Szerdán témazárót irnak remélem jó lesz mert gutaütést fogok kapni hamarosan.Zsulának igaza van ne szaladjuk előre.Tanuljanak javitsanak és kész.Nekem is az a bajom,hogy félév van már.
2010. nov. 28. 20:05

Sziasztok Lányok!

Régen voltam itt, nem történt semmi különös. Fogadóóra volt, amire nem mentem el. Én nem szeretek menni, ha nem muszály.

Amin ki vagyok akadva, h a gyereknek van egy 4-ese, és 3 db 1-ese matekból, de ez igy egy-két héten belül. Általnosan mindig 4-es volt matekból, nem értem mi a manó van, ráadásul hetente egy alkalommal megy matek tanárhoz, aki nagyon jó.

Azt mondta most a tanár (a magán) hogy többet kellene tanulniuk. Valamiért nem áll rá a mostani anyagra a gyerek agya.:( Mindig elszur valamit, vagy nem jól értelmezi. Tök jó, h most lassan félév előtt szed össze három egyest.

Ugyhogy, most ki kell neki nagyon javitania, remélem sikerül! A magántanár, akit lecseréltem (régen emlitettem, h egy hónap után váltottam) az jónak tünik, azóta jobbak a jegyei angolból. A többi tantárgyakkal nincs gond, csak ez a matek ...- a guta megüt!


Timea! Nálunk is vannak hasonló "igazságtalanságok" a jegyekkel!

Pld. töriből rögtön első héten kapott egy 5-ös, mondta a tanárnak, h ugye ez nagy 5-ös beirthatja. Az E naplóba nem irta be, majd szólt neki, mondta, h majd beirja. De egyáltalán nem irt be semmit, senkinek. Majd a gyerek az ellenőrzőbe beirta, ofő meg kihuzta, mondván nincs az E-naplóban. Tök mérges vagyok, mert az az 5-ös jól jöhetne még egy kétes jegynél, meg különben is!


Itt van mindjárt a nyakunkon a félév!:(

1893. Timejja (válaszként erre: 1892. - 480b578442)
2010. nov. 26. 11:04
Valószínű,hogy ez lesz és igazad van,de annyira idegesítő dolgok ezek,hogy a hajam ki fog lassan hullani és egy görcsben van a gyomrom bizonyos dolgok miatt.Hát rosszat nem akarnék a gyereknek,hogy e miatt a tanár pikkeljen rá az is biztos.Azért is hívtam fel az ofőt mert azt hitte a fiam is,hogy véletlen és mindegyik hónaphoz beírta.Szerdán témazárót irnak,remélem az jól fog majd sikerülni.
2010. nov. 26. 10:36

Cilu!

Téged is látni?

Na igen pangás van itt gondolom mindenkinél itt az évvége és gőzerővel hajt a melóhelyen:)

Nálunk hétfőn lesz fogadónap de nem biztos, hogy megyek.A jegyeket látom a gyerekem pedig azt mondta szerinte tök fölösleges a tanárok a nevét sem tudják.(végülis valahol ez is jó nem?:)


Timeja!

Én nem szólnék és nem is idegesíteném magam.

Felesleges stressznek tartom.Én hiszem azt, hogy a tanárok pár hét vagy hónap alatt ki tudják szűrni egy gyereből a képességeit és ennek megfelelő lesz az elvárás. Viszont ha mindig kilincselsz ez még rosszúl is elsülhet.

Hagyd a gyereket majd feleltetik ha látják, hogy egyébként nem rossz tanuló.

Velünk is így történt.

2010. nov. 26. 08:43
Szülői volt nálunk tegnap,de semmi különös,pár gyerekkel van gond,Danival nincs:))
1890. Timejja
2010. nov. 26. 08:41

Micsoda pangás van lányok!


Gondolom nem nagyon történik semmi.Hát nálunk igen.Képzeljétek a fiam sikeresen lefelelt föciből és végre kijavitotta az egyest,ötös lett a felelet.De ez még semmi,megnéztem az ellenőrzőbe az 5-öst és egy borzalom volt ami elém tárult.Kettő 1-es van föciből.A gyerekem sem látta,hogy ezt irta be a tanár,csak eltette az ellenőrzőt.Felhívtam az ofőt mert a gyerek váltig állitotta,hogy elirta a tanár,mert ,hogy csak egy jegye volt.Képzeljétek a naplóba is csak egy 1-es és egy 5-ös volt,de oda hívta a föci tanárt az ofő,hogy ő mondja meg.Erre hallom mondja,hogy két egyes és egy ötös.Van egy felelt egyes.A fogadóórán derült még ki számomra,hogy van egyesünk és azóta várzuk,hogy kihívja,ami még csak tegnap előtt történt meg és 5-ös lett.Továbbra is azt mondja a gyerekem,hogy nem felelt többször.A fogadóóra nov.8.-án volt,azóta várja,hogy felelhessen és mindig úgy jött haza,hogy nem hívta ki.Hozzáteszem heti egy föci van.Azóta csak 3 óra telt el.Amúgy az egyik egyes szeptemberre,a másik októberre lett beirva.Hogy lehet az,hogy novemberben még csak egy volt?!Mit csinálnátok a helyemben?Ugye az ofőt tegnap hívtam.Le lettek egyeztetve a jegyek és kész,elsorolta a tanár a háttérben és el kellett fogadnom.Én hiszek a gyereknek,mert ő is azt mondta ,hogy telefonáljak és ha sara lenne,szerintem nem lenne olyan kuka ,hogy felhivatná a tanárt.

1889. 480b578442 (válaszként erre: 1888. - Timejja)
2010. nov. 22. 11:44

Igen, szerintem is.

A suli elég erős volt és szerintem valós nálunk legalábbis mivel az én lányom osztályszinten tudásban itt is ugyan ott van mint az áltban.

Nem értem én sem tudom, hogy a kislány nagyon okos volt.

1888. Timejja (válaszként erre: 1886. - 480b578442)
2010. nov. 21. 11:54
Most akkor vagy az általánosban volt kevés a követelmény ,vagy itt vannak elszállva az elvárásokkal.Nem mindegy milyen az általános.Falu vagy város stb .stb..Mi viszonylag nagy város kategória és rohadt erős ált. suli ami a múlt.A jelen,hasonló eredmény mint ált. suliba.Szerintem itt van a kutya elásva.Nem hiszem ,hogy aki kitűnő matekos 8 évig az hirtelen elveszti a tudását.Eleve ugyan azt tanulják még most mint 8.-ban.Ez felettébb érdekes.
2010. nov. 19. 16:29
Mellesleg szerintem az eszével itt jobban jár mint a divatos gimiben ahol az egyéniségét elnyomják.Na én ezért vagyok a divatos gimik ellen csak felháborító, hogy akkor kiknek találták ki?
2010. nov. 19. 16:25

Sziasztok!

Képzeljétek már most mondja a lányom az egyik volt osztálytársa aki mellesleg az osztály legjobb tanulója volt reál tagozatra vették fel az egyik gimibe és most átment az egészségügyi szakközépbe mert bukásra állt matekból.

Ez azért hihetetlen mert tudom biztosan a kislány 1-ső osztálytól 8-ig tartotta végig a kitünőt ha ő nem bírta akkor ki bírja? Ez nem tünik fel senkinek?

A kislány egy olyan suliba ment ami nálunk legalábbis a leg lebújosabb.Hihetetlen!

2010. nov. 18. 14:12

Ma megnézte a gyerekem a naplót és nincs beírva a nyelvtan 1-es.

Mondtam neki, h felszerelésre nem adhatnak de nem hitte. Na legalább ennyi jó hír van ma mert mostanában elég vacak hangulatom van.

1884. Timejja (válaszként erre: 1880. - Edit1965)
2010. nov. 17. 08:41
Szívesen és ha bármi kérdésed van csak nyugodtan tedd fel.Én anno annyira beleástam magam a témaába,hogy egy oktatási hivcatalos dolgozó sem tudott újat és meglepőt mondani! ::)))))
1883. laszlozsu
2010. nov. 16. 16:36

Sziasztok!

Igen, kezdődik az új felvételi eljárás. Izgalmas dolog, nem mondom.

Edit! Amire ezt a topicot végigolvasod, töviről-hegyire mindent fogsz tudni a felvételiről.Sok sikert nektek, és átérzem a sorsotokat. Te fogsz jobban izgulni, nem a gyerek.

2010. nov. 16. 13:45

Sziasztok Lányok!

Régen voltam itt, mert nálunk mostanság nem történik semmi extra.

Az ofő, aki idáig betartott nekik, ugy tünik szelidül, vagy ők álltak be a sorba, szokták meg a sok tanulnivalót, de mintha csendesebb lenne a helyzet. Persze az is lehet, h csak az én gyerekemmel.


Látom már a következő felvételizőknek vannak ugyanolyan gondjai, mint nekünk nem is olyan régen! Én őszintén nem csinálnék valószinü mást most sem, mint ahogy csináltam.


Edit! Azt tanácsolom, szedj össze minél több infót, és nyugodtan kérdezzél, tőlünk akik már tapasztaltak vagyunk, ha tudunk segitünk!

1881. 480b578442 (válaszként erre: 1880. - Edit1965)
2010. nov. 16. 12:51

Szívesen.

Még valami amit fontosnak tartok.

Ne csak olyan tagozatokat jelőljetek be ahová fél osztályt vesznek fel mert könnyen meglehet, hogy így az esetleg jó tanuló gyerek sehová nem nyer felvételt. Velünk is majdnem ez történt.

Olyan tagozatot is írjatok be ahol a felvehető létszám 1 osztály.

Azt hiszem mi voltunk azok akikről olvastál.

Ez egy egyházi iskolában volt, nem jutott be viszont több gyereket is felvettek akik rangsorban utána következtek.Szóval vannak protekciók de ez egyházi gimi volt és itt a szabályokat maguknak hozzák, azért nem ez a jellemző.

Ugy látom ti is a nyelvre fókuszáltok.

Nos a nyelv és informatika szakra lehet a legnehezebben bejutni, (ha tanácsolhatom)szerintem írjatok azért egy általános tagozatot is, oda 1 osztályokat vesznek fel és lényegesen nagyobb az esély a bejutásra.A biosz az jó oda nem olyan sokan jelentkeznek, illetve ha már nyelv a németet is megpróbálhatjátok, ha mi beírtuk volna a város legnépszerűbb gimijébe vették volna fel mivel állítólag olyan nehéz, h nem sokan merték megpróbálni ezért tőle rosszabb tanulókat is felvettek akik rendelkeztek elég önbizalommal és merték beírni:)bár az már más kérdés, h most mennyire bírják.

Azért írd meg hogy sikerült a gyerkőcnek és hová vették fel.

1880. Edit1965
2010. nov. 16. 10:19

Köszönöm, igen segítettetek ! Így gondoltam én is végig, hogy így zajlik. Olvastalak benneteket, és láttam, hogy más az ideiglenes lista, és a végleges. Nagyon bosszantó, hogy egy dolgozaton múlik, hogy hova jut be a gyerek. Mert mi van, ha elrontja ?


Mi lett azzal a gyerekkel, akinek az anyja, itt az egyik fórumozó fellebbezni ment, mert a végleges lista szerint bejutott a gyereke, de levélben arról értesítették, hogy nem vették fel, ugyanakkor látta, hogy a gyereke után sorrendben következő valamelyik gyereket igen ?


A sorrend is megvan már, az elég fix. 0. spanyolra szeretne nagyon menni, aztán biosz tagozat, aztán 0. angol. Ezekhez társítottunk iskolákat, az álom az első iskola.


Nektek hogy jött be a gyerekeiteknek az iskola ? Oda jutottak be, amit szerettek volna ?

1879. Timejja (válaszként erre: 1877. - Edit1965)
2010. nov. 16. 08:07

Szia!


Ahány suli annyi féle számítási rendszer.De egy kb. 70 pontos eredménnyel itt nálunk már gimit el lehehetett csípni.Sőt a fiam barátja 65 ponttal jutott be egy 3. legjobb nevű győri gimi reálos tagozatára.A fiam közgáz +emelt infos és evvel az eredménnyel 18.-ként jutott be egy 38 fős osztályba,de a rangsorban a 89. volt.Ennyien kiestek előle,mert ugye te azt látod csak majd a rangsorban,hogy az összes gyerek aki az adott sulit jelölte az hányadik,de azt nem lehet tudni majd,hogy hányan vannak köztük akik nem első helyen jelölték és ha azokat mind felveszik az első helyen megjelölt isibe,akkor azok sorban kiesnek a gyermeked pedig jön előre mindig annyival.Nem egyszerű de mi is végig stresszeltük,agyaltuk,neked is azt javaslom,hogy legyen egy sorrend és azon már ne változtassatok,mert ha az elsőbe,nem veszik fel akkor a másodikba már tuti,de max a 3. hely.Persze reálisan kell jelölni is,ne olyan sulit irjatok be,ahova esélye sincs.Remélem tudtam segiteni.

1878. 480b578442 (válaszként erre: 1877. - Edit1965)
2010. nov. 15. 17:42

Szia!

Ezt így nem lehet megmondani, nagyon összetett.

A központi minnél jobban sikerűl annál jobb de a rangsor sem mondanám, hogy domináns mert függ attól is, hogy az adott hely ahová jelentkezik mennyire felkapott, népszerű.A lányomat egy felkapott gimibe nem vették fel a 45-dik helyről viszont egy kevésbé divatos szakközépbe az elsők között bejutott a 43-dikról.

Egy 60 pont feletti központi azért már jónak számít.Keresgélj a tavaly ilyenkori kommentekben ott kiveséztük a témát rendesen:)

Sok sikert nektek:)

1877. Edit1965
2010. nov. 15. 14:00

Sziasztok !


A lányom most fog felvételizni, 8.-os. Ti mit tudtok arról, hogy mennyi pontot kell elérni, hogy bejusson valaki egy adott suliba ? Erről sehol nem jelenik meg semmi, és tudom, hogy évente változik, hisz attól függ, hogy az adott felvételinél hogy alakul a rangsor. Tudtok mégis valami támpontot ? vagy arra nézve, hogy kb. hány %-osnak kell sikerülnie a központi felvételinek ? Nem tudom, ki stresszel jobban ilyenkor, a gyerek, vagy mi.

1876. 480b578442 (válaszként erre: 1873. - Laszlozsu)
2010. nov. 15. 12:36

Jobbulást neki.

Igen most ez van torokfájással de nem vészes.

Én sok c-vitamint adtam neki és sokat aludt ma ment és szerencsére csak 11-re kellett mert nyílt nap van a suliban.

1875. Timejja
2010. nov. 15. 09:04
Fiamék ma írnak fizika javítót,mert szinte csak 1-2-es lett mindenkié.Hát szegény úgy útálja,nem is nagyon érti ezeket a számolási dolgokat.Az elmélet az oké,tegnap kikérdeztem,meglátjuk.Most sok doli volt,matak ,angol is még pénteken,meg töri.Szerdára meg elvállalt egy feladatot föciből 5-ösért,ugye már írtam,hogy abból van egy 1-ese.Most elég sűrű napok vannak.
1874. Cilumiluci (válaszként erre: 1873. - Laszlozsu)
2010. nov. 15. 07:53
Szia!Jobbulást kívánok neki:)megvolt Daninak a nyelvtan verseny,eredményt még nem tudunk:)
1873. laszlozsu
2010. nov. 15. 07:53

Na megint beteg a gyerekem. Hasmenés, hőemelkedés.

A múltkori nagy betegség úgy lerombolta az immunrendszerét, hogy most ha megfújja egy kis szellő, már rögtön ágynak esik.

Bár bízom benne, hogy ez csak olyan 1-2 napos vírus. Ezek a hasmenésesek csak ilyen rövidek szoktak lenni. Jó hogy alig egy hetet járt iskolába, s már megint.

1872. laszlozsu (válaszként erre: 1871. - 480b578442)
2010. nov. 12. 14:58

Jajj, jobbulást neki.

Az én nagyfiam is beteg volt a szünet előtt két hétig, sőt még a szünetben is. Összesen 3 hét. Egy hülye, nyavalyás vírus kapta el, és iszonyú magas láza volt. Még tüdőgondozóba is elküldték, mert azt hitték, hogy tüdőgyulladása van, olyan tüneteket produkált. Azt mondják az orvosok, hogy most ez tombol az ő korosztályukban és a fiatal felnőttek között. Rettegtem, hogy a kicsi is elkapja, de hála istennek nem. No, mindegy, túl vagyunk rajta.

Remélem a kislányodnál csak egy sima megfázás.

1871. 480b578442 (válaszként erre: 1870. - Laszlozsu)
2010. nov. 12. 13:13

Igen azt hiszem értem.

Valóban változott a világ és csak az a miénk amit megszerzünk magunknak ez így van.


A kislány most leszállt róla ma pedig nem ment suliba egész nap fekszik, fáj a torka reggel lázas is volt.

1870. laszlozsu (válaszként erre: 1869. - 480b578442)
2010. nov. 12. 11:16

Szia Zsula!

Nap mint nap ezt tapasztaljuk a saját köreinkben is. Te tudod hol dolgozom. Régen ez a béke és a nyugalom szigete volt. Ma Chichago. Megy az érdekérvényesítés minden szinten. A legmagasabbtól a legalacsonyabbig. Észre sem vesszük magunkon, és mi magunk is ilyenné válunk, pedig mi még nem ezt a nevelést kaptuk.


Azért annyira nem kell a végletekben gondolkodni, nem érzelemmentes, sivár hatalommániássá akarom őket nevelni. Egyszerűen csak azt mondom, hogy elsőként a Te érdeked, s csak azután másé.

Látod, hogy magad is rögtön azon gondolkodtál, hogy beveted a férjedet a lányod védelme érdekében. A felnőttet a gyerekkel szemben. Ami érthető is, hiszen szülőként ösztönös reakció ez. Aztán a lánykád jól döntött, hogy ez az ő terepe, neki kell rendbetenni. Ez is érdekérvényesítés.


Ugye érted, hogy mire akartam kilyukadni. :-))

2010. nov. 12. 10:52

Timejja!

Gratula ügyes a fiad:)


laszlozsu!

Igen valahol én is ezt gondolom, okosak nem tudunk lenni.Nyílván minden szülő arra törekszik, h majd a gyerekének könnyebb élete legyen csak abban nem vagyok biztos, h ez be fog következni az által ha tanulnak.Na mindegy de az esélyt meg kell adni.Viszont a saját érdekre nevelést veszélyes dolognak tartom.Így barátaik nem lesznek csak majd hatalom, pénz és a folytonos küzdés amitől önmagában egy idő után megfásult, kiégett ember lesz.

1868. laszlozsu (válaszként erre: 1866. - 480b578442)
2010. nov. 12. 07:51

Sziasztok!

Ez most igazán jó kérdés. Bár azt gondolom, hogy annyi minden változni fog addig, amire ők elérik a nyugdíjkorhatárt, hogy előre jósolni lehetetlen.

Én továbbra is a tanulást szorgalmazom a fiaimnak, merthát a nyugdíjig lesz jó pár aktív éve, ami nem mindegy milyen életminőségben fog eltelni. Lehet, hogy nem szimpatikus dolog, de én még arra is elkezdtem felkészíteni őket, hogy mindig csak a saját érdekeiket helyezzék előtérbe. Mást is, sőt mindenki ezt csinálja, ezt már megtapasztalhattuk mi is. Ne ők legyenek azok, akiket bedarál a gépezet, mert nincs ambíciójuk meglépni az érdekeiket.

Egyszerűen jelen pillanatban ezt látom jó tanácsnak a számukra, ahhoz hogy kellően edzettek legyenek a majdani nagybetűsre.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook