Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben fórum

Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. márc. 3. 05:20

Köszönöm a válaszokat.

Igen, az idei pontszámításnál nagyon jól jártunk volna az arányítással. Arról lemaradtunk, szerencsére sulik nagy részénél nem gond a papír most.


Kedd óta karantén másik 8. osztálynak.

2346. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 2344. - Timejja)
2014. okt. 14. 09:12
Ó jajjj!:( Ez nem jó hír! - Szegény, nagyon izgulhatott! A Lányom az angol középfokú vizsga előtt volt tiszta ideg!:(
2345. Timejja (válaszként erre: 2334. - Laszlozsu)
2014. okt. 13. 20:35
Köszönöm!!
2344. Timejja (válaszként erre: 2336. - Gyöngyvirág16)
2014. okt. 13. 20:34
Én örülök, hogy már letudtuk az érettségit, mert a fiam belebetegedett! Idegileg kikészült, kórházba került és 10 kg-ot fogyott. Nagyon durva volt az egész család kikészült.
2343. Timejja (válaszként erre: 2333. - Unom)
2014. okt. 13. 20:32
Szia! Gazdaságinformatika szak.
2342. laszlozsu
2014. szept. 19. 15:44

Sziasztok.

Fiam hezitál még. Nem tudja eldönteni. Idegenforgalom vagy anglisztika. Néha az egyik, néha a másik, neha pedig egyik sem. Korábban gondolkodott a pedagógiai pályán is, de azt hiszem az csak a szünetek miatt vonzotta. Ma már nem. Hát van még egy-két hónapja, hogy eldöntse.

2341. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 2340. - Unom)
2014. szept. 17. 09:32
Akkor a Lányod nagyon ügyes, az én Lányomnak nem az erőssége a fizika! Testnevelő-edző szakra szeretne menni!
2340. unom (válaszként erre: 2339. - Gyöngyvirág16)
2014. szept. 16. 21:14

Bocs, nem emlékeztem.

Milyen szakon?

Az én lányom a Műszakira készül, a szakot még nem döntötte el. A fizika tetszik neki nagyon, de fél is tőle.

2339. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 2338. - Unom)
2014. szept. 16. 20:50
Lányom van, TF-en gondolkodik!
2338. unom (válaszként erre: 2336. - Gyöngyvirág16)
2014. szept. 15. 22:05
Hová készül a fiad/lányod? Van már konkrét cél?
2337. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 2330. - Laszlozsu)
2014. szept. 15. 21:59
- Mi is most pont itt tartunk!...:)
2336. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 2332. - Timejja)
2014. szept. 15. 21:57

Szia Timejja!

Örülök, h a Fiad már túl van az érettségin és már fel is vették egyetemre! - Gratulálok!:)


Nekünk még ez hátra van, éppen ma volt szűlői, nekem még egy kicsit sötét a továbbtanulás, felvételi, stb.

2335. laszlozsu (válaszként erre: 2334. - Laszlozsu)
2014. szept. 15. 18:51
Bocs, felkiáltójel akart lenni, csak mellényúltam. :)
2334. laszlozsu (válaszként erre: 2332. - Timejja)
2014. szept. 15. 18:50
Gratulálok? :)
2333. unom (válaszként erre: 2332. - Timejja)
2014. szept. 14. 11:27
Gratulálok! Milyen szakra ment?
2332. Timejja
2014. szept. 14. 11:14
Sziasztok! Épp benéztem és lám-lám régi arcok, de jóóó!!!! Az én fiam sikeresen leérettségizett és felvételt nyert a győri Széchenyi Egyetemre. Reméljük helyt áll itt is és büszkék lehetünk rá továbbra is.Már így is azok vagyunk.
2014. szept. 13. 14:24

Sziasztok, orulok, h jottetek, nekkunk is meh lett mar a kozapfoku angol, keszulnek a szalagavatora,

! Bocsi, de elromlott a gepem, telorolnem megy az iras,

2330. laszlozsu (válaszként erre: 2329. - Unom)
2014. szept. 13. 09:22

Ebből a szempontból mi sem. Neki is van már egy német és egy földrajz érettségije, amit menet közben csinált meg.

Így maradt már csak a három kötelező, amit írtam. Persze, nekünk is lesz emelt szintű. Időközben az angol középfokú telc-et is megcsinálta.

Szóval összességében nem az oktatást bántuk meg.

Inkább csak azért sajnálom, mert olyan kedvtelen lett. Nem találja a helyét már ott.

Azért abban bízom, hogy most elkezdődik a végzősök készülődése a szalagavatóra, ballagásra, felvételik beadása. Komoly döntések előtt áll. Ez a szervezkedés kicsit kilendíti majd ebből a hangulatból.

2329. unom (válaszként erre: 2328. - Laszlozsu)
2014. szept. 12. 12:42
A lányom is 5 évfolyamosba jár, nem bántuk meg a döntést. Menet közben 2 tárgyból letette az érettségit, most gőzerővel készül a többire, lesz közte két emelt is.
2328. laszlozsu (válaszként erre: 2327. - Gyöngyvirág16)
2014. szept. 12. 12:38

Szia Gyöngyvirág.

Igen, a 2010-es felvételizők idén érettségiztek. Mi mondjuk nem, mert 5 évfolyamosba járunk. Majd jövőre.

Annyiban bántuk meg ezt az 5 évfolyamost, hogy ennek az utolsó évnek, már nem sok értelme van.

Igazán semmit nem csinálnak. Készülnek az érettségire, de már csak a három (töri, magyar, matek) tantárgy maradt. Persze, aki akar, az még érettségizhet másból is.

Nem nagyon találják a helyüket már a gimiben, kirepült az évfolyamuk, alig-alig maradt ismerős arc a számukra. Még az iskolába járás is egyedül van már a fiamnak, mert elballagott mindenki, akivel együtt utazott. Hát olyan tingli-tangli év ez. Alig várja a végét.

2014. jún. 28. 20:44
Hahó! Mi újság a gyerekekkel, vagy most érettségiztek, vagy jövőre fognak? Hova tovább?
2013. ápr. 6. 20:26

Sziasztok lányok!


Jártok még erre?

Kivel mi tőrtént az elmúlt években?

2325. Timejja
2012. jan. 16. 12:30

Sziasztok!


Jó régen voltam már erre, de látom más is. Fiamnak nagyon jó lesz a bizije,hát a kémiát leszámítva, az lesz egyedül 3-as, de minden más 4-es, 5-ös. Már az elején bekeményített, úgy ahogy azt mindig megbeszéljük, hogy az indítás nagyon fontos, persze a folytatás is, de a tanárok hajlamosak az első félév alapján elkönyvelni, ha rossz jegyei vannak a gyerekeknek, hogy akkor ő csak ennyit bír. Meg kell mindig jól alapozni, aztán a folytatásban csak meg kell bírni tartani. Szerintem. Náluk 1 fiú ment el az osztályból,a ki már eleve úgy bukott le hozzájuk és megbukott ismét, amúgy mindenki átvészelte az első évet.

2324. laszlozsu
2011. dec. 25. 06:54

Sziasztok Lányok!


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok.

2011. dec. 11. 21:55
Szia Lászlózsu! - Örülök, h jelentkeztél és hogy minden rendben van Nálatok, de hát a Fiaid mindig is nagyon ügyesek voltak!
2322. laszlozsu
2011. dec. 10. 07:34

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre én is. Hétfőtől péntekig dolgozom, este csak az e-mailjeimbe nézek bele. Bent a munkahelyen nincs már időm a netre, illetve szigorúan csak a munkához kapcsolódó dolgok esetén. Hétvégén meg a fiúktól nem férek a géphez.

Nálunk viszonylag rendben van minden a suliban. A fiaim hozzák a szokásos formát. A nagyfiamnál szervezik az előrehozott érettségit osztályszinten. Az egy kötelező természettudományos tárgyat akarja a suli megcsináltatni velük jövő év végén a nyelvi mellett. Osztanak-szoroznak, hogy ki milyen tárgyból akar, mert meg kell szervezni az előkészítőket hozzá.

A kicsinél a hatosztályosban idén kimeneteli alapvizsga lesz. Ez teszi függővé, hogy jövőre maradhatnak-e ebben az osztályban, vagy átsorolják őket normál gimnáziumi 9.-be. Ő most nagyon belehúzott, maradni akar. Azt hiszem 3,6-os átlagig maradhatnak itt, az alatt át kell menniük. Szerencsére ennek még a közelében sem vagyunk, tehát biztos a helye, de az alapvizsga eredményét is beleszámolják az átlagba, az meg még előttünk áll. Szóval van tennivalónk, bőven.

2321. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2320. - Edit1965)
2011. dec. 9. 08:00

Valószinü ki fognak bukni, vagy elmennek maguktól, akik nem tanulnak! - Nálunk most a változatosság kedvéért a fizikából áll bukásra a fél osztály!

A fizika tanár jó ideje beteg, helyettesiti egy idősebb férfi tanár, aki állitólag borzasztó rosszul magyaráz! A lányom magántanárnál kérdezte a fizikát, ott sem tudták kapásból a megoldásokat, nem is értették, h hogyan lehet ezt tanitani, még a tanár sem értette! - Ráadásul kettő darab jegyük van összesen, ebből itélkeznek?!

2320. Edit1965
2011. dec. 8. 16:04

A lányomnak és nekem is nagyon bejön ez az iskola. Jók a tanárok, az OFŐ-ről csak szuperlativusz okban tudok beszélni. Lányom rajong érte. Ez kölcsönös, mert az ofő törit tanít, amit a lányom eddig utált, de a pasi annyira jól, és érdekesen tanítja, hogy a lányom megtáltosodott, és 5-ös töriből.


Az iskola elég gyenge , de élvezi, hogy ő a legjobb, és tanul mindenből.


A többi gyerek viszont nem tanul, csupa 1-esek. A tanárok lejjebb adták a követelményeket. Nem tudom, így mi lesz ?


Jucus írta a mi topikunkban, hogy a lányáéknál 12-en kibuktak. lehet, hogy itt is ez lesz ? Utána talán emelkedik egy kicsit a színvonal.


Jár külön infóra, már programozni kezdtek. Ott van erősebb matek, de az csak 14 óra volt. Mert a matek is nagyon gyenge neki, unatkozik, és órán megoldja az egész oldalt a könyvből, amíg a többiekkel a tanár szüttyög.


Amiatt aggódom egy kicsit, hogy ne maradjon ez az alacsony követelményszint. Hátha kibuknak, és maradnak azok, akik tanulni is akarnak.

2011. dec. 3. 23:04

Sziasztok!

Tényleg csend van.

Én is ritkán járok erre folyton dolgozom.

Ami azt illeti az én lányom sokat rontott de kemény ez az év nálunk.A suli nem lett rossz most, hogy átvette az egyház és megváltozott az arculata a diákok és tanárok is jól érzik magukat ebben a közegben és nem nagyon akarnak tanulni.Doga hegyek, de nekünk mindig rosszabb az első félév a másodikba majd belehúz.

És veletek mi van Edit?

2318. Edit1965
2011. dec. 3. 22:10

Sziasztok !


Mi van veletek, nagy csend lett.


Hogy vették a gyerekek a 2. évet, így félévhez közeledve ?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook