Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2359. sanyamaci
2013. okt. 22. 10:28
Midenkinek Nagyon szép napot
2358. sanyamaci (válaszként erre: 2357. - Lara117)
2013. okt. 22. 10:16
kőszőnőm a valaszodat csak azért kérdeztem mert miota frontok jőnnek mennek azota kisseb nagyobb nyomásaim vannak csak már idegesitenek ezek a dolgok de érdekes ha sokáig nincsen front akkor semmi baj azt tudni kell hogy 3-éve volt abláciom azota jol vagyok csak a frontok amik betesznek nekem sajnos
2357. lara117 (válaszként erre: 2355. - Sanyamaci)
2013. okt. 22. 09:28

szia!

Én azt vettem észre ez nálam évszak függő mert nyáron kevesebb az extra ütés mint télen.Szerintem azért mert nyáron kitágulnak az erek a meleg miatt és jobban tud a szív pumpálni , télen meg összeszűkülnek az erek.Mondjuk nekem már kicsit hideg van és lila a szám ez miért lehet.Már olyan kellemetlen nem szeretem a rúzst de azt fogok használni mert úgy zavar.

2356. lara117
2013. okt. 22. 09:17
Köszi az infót meg keresem a facebookon, egyet olvasgatok amin az a férfi van aki kitalálta ezt.Lehet megpróbálok délben bevenni én is egy felet a gyógyszerből aztán meg látom.
2355. sanyamaci
2013. okt. 22. 09:04
sziasztok bocsánat a zavarásért de éredeklődőm hogy ti hogy birjátok ezt a sok front változást mert én nem igazán mert ha nincs front akkor semmi bajom és ti hogy vagytok vele .Mindenkinek szép napot kivánok
2354. andi2165
2013. okt. 21. 19:37
Ha nem látosd a linket,akkor írd be a fenti keresőbe a facebookon,hogy neuroptim zárt csoport.Már ha érdekel,amúgy elég jó dolgokat írnak,érdemes olvasgatni.
2353. andi2165 (válaszként erre: 2352. - Lara117)
2013. okt. 21. 19:35

Igen,délben is ,de csak felet,a neuroptimot én is szedtem 2 hónapig,de nem éreztem,hogy híztam volna tőle,pedig nagyon hamar jönnek rám is a kilók.

[link] az oldalon tusz kérdezni róla,én is fent vagyok itt,mert pánikos is lettem emiatt a betegség miatt és itt főként pánikbetegek vannak,de mivel zárt csoport,kérned kell a felvételedet,és csak a csoporttagok látják,amit írsz,itt sokat írnak a neuroptimról.Akkor el kellene menni valamilyen ajurvédás kezelésre,és talán jobb lenne?

2352. lara117 (válaszként erre: 2351. - Andi2165)
2013. okt. 21. 17:54

Szia!

Na akkor te is délben veszel be még rythmonormot neked mondta az orvos gondolom, én pedig rá kérdeztem a semmelweisbe járok, és azt mondta az sok lenne 3x1.Délelőtt általában nincs vagy ritka az extra (jobb napokon) és már előre tudom eljön a dél ,1 óra és elkezdi szépen sunyin ,és onnantól estig csinálja.Persze torna mozgás alatt nem hála az égnek akkor nem. Én nem nagyon vagyok híve a nyugtatóknak persze szedtem ilyen macskagyökeres gyógyhatású készitményt inkább estére, de mostanában nem.Van egy készítmény Neuroptim a neve és arra olvastam fórumon valakinek elmúlt a ritmuszavara.Tele van nagy dózisú B vitaminokkal,stb.Már volt ,hogy szedtem csak ennél meg attól félek még jól meg is hízok így is oda kell figyelnem mert hamar felszaladnak a kilók.Nekem egyébként az Aryuvéda klinikán azt mondta a doki,hogy az agy emlékszik és az adja le hibásan az infokat a szívnek ezért ez nagyon nehéz kezelni, az agy végzi a rossz ingerképzés.

2351. andi2165 (válaszként erre: 2349. - Lara117)
2013. okt. 21. 14:17
Még annyit Lara,hogy nekem kb egy hét alatt kezdett el hatni ez az összeállítás,a xanaxot mát vagy 15 éve szedem,úgyhogy annak szerintem nem sok köze van hozzá,de együtt a betalock és a rytmonorm jobb,mint eddig bármi,én is szedtem külön is mind a kettőt,de semmi hatása nem volt,és azt mondta a kardiológus,hogy ha nagyon extrázok,akkor még bevehetek plusszban egy fél,nem nyújtott hatású betalockot,de én már nem merek többet szedni,amúgy próbálom húzni az időt reggel 10-kor veszem be az első adag gyógyszerem,aztán várok 17h -ig,és az utolsó napi adagot mindenképpen 23h után,de ha nagyon rosszul vagyok,akkor 6 óránként.neked szokott szorítani a szíved ,vagy csak az extrák vannak?
2350. andi2165 (válaszként erre: 2349. - Lara117)
2013. okt. 21. 14:08
Nekem most úgy van,hogy reggel 1 szem 50 mg-os betalock zok,1 szem 300mg-os rytmonorm,1 szem 0,5 mg-os xanax,és még egy elven de az szédülésre van.Délben,1 szem 05mg-os xanax és fél (150mg)rytmonorm.Este ugyan az mint reggel.Vannak jobb napjaim,de van ,amikor nekem is csak 3-5 óráig tart a hatása,de eddig ez a legjobb kombináció,Ezelőtt szedtem 2x1 szem 100mg-os betalock zok-ot,de az olyan volt,mintha semmit nem vettem volna be.Én is kérdeznék,mikor extráztok jobban,nálam úgy van,ha ülök,fekszem,vagy evés után sokkal jobban érzem,ha állok ,akkor kevésbé van.
2349. lara117 (válaszként erre: 2348. - Andi2165)
2013. okt. 21. 08:15

Szia!

A betaloc az jó neked? Mert én is a rythmonormot szedem 2x1 300mg-osból 12 órán át kellene hatnia de kb.4 órás a hatása nálam sajnos.Aztán mondta az orvos próbáljam meg a betalocot meg én is úgy emlékeztem hogy anno jó volt nekem.Másnap reggel elkezdtem szedni és egész nap extra ezerrel tőle.Úgyhogy vissza este a rythmonormot mondtam mert így nem tudok még aludni sem.Az szerintem leviszi a pulzus is és akkor több az extra nálam tehát csak olyan gyógyszer jöhet szóba amivel marad a pulzus.Kérdeztem,hogy lehet-e 3x bevenni de nők nem szedhetnek 3x1 ebből,másik orvos meg azt mondta nyugodtan gyógyszermérgezésem nem lesz tőle na most melyik az igaz?Ki tudja.

2348. andi2165
2013. okt. 20. 21:39
Sziasztok,sorban írjátok,hogy akinek ablációja volt és nem jött spontán az extra,azoknak valahogy csak előhozták,még ha 2-3 óra alatt is,Nekem volt a műtőasztalon 3-4 extrám,aztán kb 5 perc múlva próbáltak adni valamit,de nem tudom mit,mert még a papíromon sincs rajta,ekkor el kezdett elég erősen és gyorsan verni a szívem,de extra nem jött,de mint tudjuk,terhelésnél állítólag el is szokott múlni,nekem azt mondták ez most olyan,mintha terhelném a szívem,akkor hogy várták,hogy extrázzak ? Ez tartott 3-4 percig,majd kirakták a szűrömet,hogy nem elég gyakoriak az extrák.Szerintetek mit csináljak,most,hogy írok is félrevereget,és reggel és este jön elő általában,mert napközben valamennyire hat a gyógyszer,de van,hogy még az sem jó.Betalockot és ritmonormot szedek.
2347. lara117 (válaszként erre: 2346. - Barbapapa75)
2013. okt. 20. 16:14

Szia!

Nem adtak nekem sem semmit ,de én kértem egy nyugtatót de az csak a végén hatott szerintem mert mikor vissza toltak a kórterembe alig tudtam nyitvatartani a szememet.Nem akartam aludni mert szegény apukám ott ült mellettem úgyhogy próbáltam kitámasztani a szemeimet.A másodiknál először 1 katéter vezettek be utána bevezettek egy másikat is mellé aztán minden felé kotoráztak.Ahogy bejött az orvos elkezdett gyorsan verni a szívem, és ahogy kiment megnyugodtam tehát nekem orvos fóbiám van biztos, ha meglátom őket rosszul vagyok.:) de ez tényleg így van ha kell mennem orvoshoz görcsbe rándul a gyomrom tiszta ideg leszek izgulok, egyszerűen csak elegem van a korházakból.

2346. barbapapa75 (válaszként erre: 2343. - Lara117)
2013. okt. 20. 08:07

Kedves Lara.

Nem azért volt rossz, mert a fájdalom nagy volt, azért az egy elviselhető érzés. Az én első kettő abimnál nekem sem volt negatív élményem, sőt többszőr poénkodtam is, h bármikor odafeküdnék...Nos azért volt borzalmas, mert míg az első kettőnél ami 2007-ben volt kaptam egy kis "drogot", most az új protokoll szerint szerintük nincs rá szükség. Hallottam amit beszéltek, és láttam az arcukat, és miután nekem nem indult be spontán ,mesterségesen generálták pitvaroktól kamrákig, mindezt 2és fél órán keresztűl. Nos ezért volt szörnyű. Én azt javaslom neked, ha szükség van rá, légy bátor, és csináltasd meg, hiszen utána azért tudjuk h félelem nélkül könnyebb az életünk. Amit tanácsolnék neked az az, hogy mindenképp kérj (ha máshogy nem megy ragaszkodj hozzá)hogy adjanak előtte bódítót, és akkor nem lesz semmi negatív élményed utána.

Üdvözlettel:Anett

2345. lara117 (válaszként erre: 2344. - Lavanda)
2013. okt. 19. 18:53

Szia!

Extrasystole miatt sajnos sok van, volt, most is főleg délutáni órákban és a sokféle bétablokkoló közül most rythmonormot szedek de ez sem az igazi és már növelni az adagot nem lehet.De már mindet végig szedtem egyik rosszabb volt mint a másik.Ezért akarna 3.-at ezt már tavaly mondta de húzom.Szerintem ez az ablátió jó tachicardiára, mert az is volt és az megszünt de extrára nem hiszem ,hogy jó.Legalább is még senki nem írta,hogy erre sikerült volna az ablátióval.

2344. lavanda (válaszként erre: 2343. - Lara117)
2013. okt. 19. 15:22

Szia!

Nálad miért kellett ablációt végezni?

Tartok tőle, hogy nekem is lesz második, fel kellene hívnom a dokit, de nem merem, félek nagyon, hogy mit fog mondani, pedig most írás közben is érzem félrekalimpálást.

2343. lara117 (válaszként erre: 2341. - Barbapapa75)
2013. okt. 19. 15:13
Ennyire rossz volt.Nekem kettő volt már, kellene egy hatmadik is de húzom halogatom.De nekem a félelem volt egyedül, semmi fájdalmat nem éreztem.Csak remegtem a félelemtől és a pulzusom mintha futnék.Nem is jött elő az extra csak betaloc inyjekcióval.
2342. lavanda (válaszként erre: 2341. - Barbapapa75)
2013. okt. 19. 14:53

Szia!

Mielőbbi gyógyulást, ha lesz időd,írj róla bővebben! Akár privátban is!

2013. okt. 18. 20:38

Sziasztok!

Tegnap megtörtént a 3. ablatiom.Bár borzalmas élmény volt, túl vagyok rajta,és remélem minden rendben lesz.

2340. fe80e17aca (válaszként erre: 2339. - Lara117)
2013. okt. 14. 15:39

Szia...nov. végére kaptunk időpontot a kard. központtól, ott fog kiderülni, hogy kell-e újabb pészméker beavatkozás ahhoz, hogy szinkronban működjön a szívritmusa a férjemnél.


Majd leírom, hogy mi történik....DDDD

2339. lara117
2013. okt. 14. 14:58
De jó lenne ha valaki már valamilyen sikeres gyógyulásról írna az meg nyugtató lenne.Ha valaki tud valamilyen jó kis "csodaszert" amitől rendbe jött a ritmusa kérem írja le, ossza meg velünk is.ELőre is köszi.Szép napot!
2338. Sanka02 (válaszként erre: 2328. - Mokika80)
2013. okt. 12. 19:04
Olyan már nekem is volt, hogy fűthető takaró alatt elaludtam, arra ébredtem, hogy iszonyat pörög a szívem.
2337. barbapapa75 (válaszként erre: 2331. - Lavanda)
2013. okt. 12. 08:10

Köszönöm a "jelet", remélem egyszer hozzánk is bekanyrodik (bár egy tízes panel földszintjén lakunk,lehet ez a gond)

Nos,kérdésedre válaszolva az első ablatio 2007 májusában volt,ami hamar kiderült ,hogy sikertelen .A következő abl. 3 hétre rá, ennek "szavatossága " egészen idáig (2013.10.04).Érdekes, mert bár nem jött elő az a "tachi " 6 évig,mégis a félelem, az extrák amik benne voltak a mindennapjaiban, a bármikor előjöhet világfájdalom érzet pánikbeteggé tett. Aztán az említett napon ,6 év után , közvetlen a lombik előtt előjött ,és számomra is meglepően könnyen veszem az akadályt. Már az időpontom is megvan a következő ablatióra,és ha sikerül kideríteni, mennyi időnek kell eltelnie az abl. és a lombik közt, jöhet a lombik.

Szép napot mindenkinek.

2336. lara117 (válaszként erre: 2335. - Andi2165)
2013. okt. 11. 18:13
Hát ezt tényleg nem érti más csak aki ebben a cipőben jár mint mi.Mert látszólag egészségesnek lát mindenki csak ami bellűl van azt nem látja senki.Ezért aztán hiába tudják mi bajom van,(persze csak a család mert erről nem szeretek beszélni senkinek,) de ezt el felejtik mert kivülre nem mutatom.Amikor vannak nyugisabb órák akkor arra gondolok ilyen érzés egészségesen élni,de sokáig nem engedik odafent az égiek,hogy élvezzem a pillanatot.Kitartást mindenkinek.
2335. andi2165 (válaszként erre: 2334. - Lara117)
2013. okt. 11. 16:01
Pntosan ezt érzem én is,pánikbeteg lettem ettől,már nem merek egyedül közlekedni,itthon is halálfélelmem van,és komolyan egy több napos sürü extrázások közben már az is megfordult a fejemben,hogy nem csinálom ezt tovább,elegem van ebből,és ráadásul a család is unja már nagyon,hogy gyakran emlegetem,hogy rosszul ver a szívem,én is teljesen életunt lettem,pedig 3 hónapja született unokám,és jön a második is a másik lányoméknál.Mit kellene csinálni,hogy ez megszünjön?Dolgozni se tudok így elmenni,mert a pánik miatt nem tudok egyedül még közlekedni sem.
2334. lara117 (válaszként erre: 2333. - Andi2165)
2013. okt. 11. 09:14
Sajnos Én is így vagyok ezért is szeretek tornázni, edzeni mert addig is élvezhetem,hogy egy kis időre is, de olyan vagyok mint régen.De sajnos utána újra kezdődik minden az extrázás.Annyi mindent kipróbáltam már sok féle gyógyhatású készítményt stb.de nem lett jobb egyiktől sem félek ez már így fog maradni örökre ilyenkor nagyon elkeseredem és azt kérdezem magamtól miért pont Én.Ettől a betegsétől magamba forduló, szomorú ember lettem és irigykedem mások jókedvére, nekem beárnyékolja az életemet a ritmuszavar nem tudok önfeletten nevetni sem, vagy csak nagyon ritkán sikerül.
2333. andi2165
2013. okt. 11. 07:09
Sziasztok,szép napot mindenkinek:) Nekem azt mondták,hogy sokat mozogjak,mert attól elmúlnak az extrák,de salnos nálam nem nagyon vált ez be,mikor tehelésen voltam,akkor valóban elmúlt,de utána 5 perc múlva újra kezdődött.
2332. lavanda (válaszként erre: 2328. - Mokika80)
2013. okt. 10. 20:53

Mokika! Szia!

Remélem jól vagy azóta! Sajnálattal olvastam a hsz-edet, vigyázz magadra és a csemetékre!

2331. lavanda (válaszként erre: 2330. - Barbapapa75)
2013. okt. 10. 20:49

Szia!

Az első ablációd után meddig voltál tünetmentes?

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, én nem voltam eltiltva semmitől,utána ment minden tovább.

Nekem is AVNRT miatt volt.

2013. okt. 10. 15:50

Sziasztok.

38 éves vagyok, 2x volt ablatiom,sajnos az utolsó sikeressége 6 évig tartott. Jelenleg az első lombik előtt állok, és most jött ki ismét az AVNRT. A kardis doki azt mondta, hogy célszerű lenne lombik előtt gyorsan megcsinálni az ablátiót,mert terhességben egy ilyen ritmuszavar veszélyes lehet a babára nézve.Azt szeretném megkérdezni, hogy van -e valakinek arról tapasztalata, hogy mennyi időnek kell eltelni ablácio után, hogy elkezdhessük a lombikot?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook