Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. aug. 7. 13:11

Sziasztok!

Sajnos minden endokrin cucc negatív lett :( a pajzsmirigy is rendben. Elvileg már tényleg csak az maradt, hogy valahogy ki kellene harcolni az ablációt, de már annyi vizsgálat volt és annyi minden negatív lett hogy félek besülnék vele és ott sem lenne semmi baj :D Valahogy nem tudom elképzelni hogy létezik olyan műtét, hogy évek óta tartó rosszullét után újra "normális" legyek :D


Én tegnap este-éjszaka voltam nagyon rosszul, amikor jött a vihar :D De még mindig inkább ez mint a többnapos meleg.

2448. lavanda (válaszként erre: 2447. - Fluorescent)
2017. aug. 7. 10:31
A kánikulát nagyon jól bírom, viszont most ezt az esős, hűvös időt (18 fok) már kevésbé. Sokszor "bedobog" a szívem, vagy ahogy mondani szoktam: érzem a szívem. Mindig tartok attól, hogy visszatér ritmuszavar.(nekem már volt ablációm)
2017. aug. 6. 17:48

Hogy bírjátok ezt a meleget meg az időváltozást? :(

Nekem eddig hálistennek semmi bajom nem volt, most már tombol a szél és kezdem magam rosszul érezni :(

2446. zizabella (válaszként erre: 2445. - Chelsea1088)
2017. aug. 5. 21:05
Magas a pulzusod és alacsony a vérnyomásod. Ez azt jelenti, hogy a szíved sokat dolgozik de nem tudja felnyomni a vérnyomást. Viszont ha kivizsgálták a szívedet, akkor nem azzal lehet a baj, mert ott kimutatták volna. A pajzsmirigy betegségek szoktak még ilyen brutális dolgokat csinálni. Ha ott lesz a baj akkor azt rendbe is tudják tenni. Én a korod miatt is arra gyanakszom, nekem is volt ilyen idősen problémám vele.Jobbulást kívánok!
2445. Chelsea1088 (válaszként erre: 2438. - Zizabella)
2017. aug. 5. 11:04

Valószínűleg hétfőre meglesznek a hormonvizsgálatok eredményei, valójában mindenki azt reméli hogy ott lesz valami baj, egyszerűbb lenne megoldani. Most is voltunk egy kardiológusnál, aki azt mondta hogy van kétszázféle ritmuszavar, és nem is tudni ennyiből pontosan, hogy melyik.. Guggoltattak 10-et, feljebb ment, de nem volt szabálytalan, és nem is éreztem magam olyan hű de nagyon rosszul, örültem is neki. Onnan elfelé jövet pedig át kellett menni egy négysávos úton a melegben, azt hittem ott ájulok el :D Aztán volt egy kisebb emelkedő, félre kellett állnom, hogy az idős nénik el tudjanak mellettem menni, annyira nem tudtam haladni, és közben végig fújtam magam ilyen spriccolós üvegből. Elég érdekesen nézhettem ki.. És nem is az volt akkor a baj hogy magas, hanem csak ilyen 110 körüli volt, de össze-vissza.


És a gyógyszert sem tudják beállítani rendesen.. Most Tallitont szedek, viszont ha rendes értékre leviszi a pulzusom akkor a vérnyomásom olyan 80-90 közötti. Már csak a felét szedem be, így meg reggel már 110 a pulzusom a vérnyomásom meg olyan 100-110 közötti. Írtak fel gyógyszert kiugró várnyomásra, meg ivabradin tartalmú akármit. Ezeket hétfőtől fogom elkezdeni szedni, ha nem találnak semmi hormonbajt.


Van valakinek bármi tapasztalata az ivabradin tartalmú gyógyszerekkel?

2444. Chelsea1088 (válaszként erre: 2435. - Lavanda)
2017. aug. 5. 10:53
Dunántúlon lakom, Északon :D
2443. Fluorescent (válaszként erre: 2442. - Lavanda)
2017. aug. 1. 21:11
Napi 2x1-et reggel és este.
2442. lavanda (válaszként erre: 2441. - Fluorescent)
2017. júl. 23. 19:42
Ki fogom próbálni. Kálium, magnézium tartalmú. Mennyit szedtél belőle naponta?
2441. Fluorescent (válaszként erre: 2440. - Bozsi61)
2017. júl. 19. 12:39
Vition kemény kapszula, 60db-os és majdnem 3000Ft. Épp most fog elfogyni. Amikor írtam minden jó volt, viszont néhány napja megint érzem ezeket a hülye érzéseket... :(
2440. bozsi61 (válaszként erre: 2439. - Fluorescent)
2017. júl. 3. 19:04
Mi az a vitamin,ha szabad kérdezni?
2439. Fluorescent (válaszként erre: 2430. - Lavanda)
2017. júl. 3. 17:55

Alapból 90 körül van a pulzusom nyugalmi állapotban is. Szerencsére már vagy 3-4 éve nem volt olyan nagyon magas mint mikor kórházba kerültem. Most nem gyorsnak érzem, csak egyszerűen szabálytalannak. Mintha kihagyna, vagy hamar dobbanna vagy nem tudom. Az a baj, hogy konkrétan az orvosnak sem tudom elmagyarázni ezt az érzést :/

3 hete voltam egy kardiológusnál, írt fel gyógyszert meg egy ilyen vitaminfélét és hálistennek kb 1 hete nem érzek semmit amit nem kéne. Most teljesen jól vagyok, mint régen! :)

2438. zizabella (válaszként erre: 2434. - Chelsea1088)
2017. júl. 3. 15:44
Pajzsmirigyedet vizsgálták?
2437. lavanda (válaszként erre: 2436. - Lavanda)
2017. júl. 3. 08:45

Egy mondat lemaradt:


Mi ez már ahhoz képest, amikor két órán át 180-190-es pulzussal feküdtem otthon és vártam, hogy elmúljon?!

2436. lavanda (válaszként erre: 2433. - Türelmes)
2017. júl. 2. 22:06
7 és fél évbe telt, mire kiderítettem, hogy mi bajom van!!! Egyik orvostól ki, másikhoz be, néha egy kis gyógyszer, ami semmit nem ért, mivel nem is arra a ritmuszavarra való, ami nekem volt!!! VOLT! (AVNRT)Vannak kisebb bedobbanásaim, néhány másodpercesek, úgy látszik, ennyi megmaradt. A szeles időt nagyon nem szereti a szívecském, akkor többször is kalimpál, de elviselem, mást úgy sem tehetek.
2435. lavanda (válaszként erre: 2434. - Chelsea1088)
2017. júl. 2. 21:56
Ó, de fiatal vagy! Így valamelyik szülőddel kell menned, kérjetek segítséget! Az ország melyik részében élsz?
2434. Chelsea1088 (válaszként erre: 2432. - Lavanda)
2017. júl. 2. 19:05
17 éves vagyok, most próbálunk menni mindenfelé, hátha valaki segít. Arra is gondoltam, hogy magánba elmenni, ugrálni néhányat, és egyből lenne friss ekg.. :D
2433. türelmes
2017. júl. 2. 09:29

Igaza van Lavandának. Én is addig jártam az orvos nyakára míg megcsinálta az abláciot. Nekem pf volt,;hogy naponta.

Azóta is van ritmuszavarom de nem vészes. Napi szinten van. Inkább az időjárás frontoknál durva egy

kicsit. Ezzel már tudok nyugodtan élni.

2432. lavanda (válaszként erre: 2431. - Chelsea1088)
2017. júl. 1. 20:20
Nem értem, mire várnak az orvosok? Ha igazolták a ritmuszavart, tudják, milyen típusú, hogyan gyógyítható. Menj és kérj segítséget! Ne várj, mozgass meg minden követ, keress protekciót,légy rámenős! Te érzed, hogy milyen rosszul vagy olyankor. Ezzel így nem lehet teljes életet élni! Fognak segíteni! Hány éves vagy?
2017. júl. 1. 17:21
Velem is ez van, már tényleg nem tudom mit csináljak... Úgy volt ,hogy megcsinálják, de akkor épp nem volt ritmuszavarom, elküldtek más irányba, hogy ez valaminek a tünete, most lett vége a kivizsgálásnak, még néhány eredmény van amire várunk, de minden negatív.. már nagyon el vagyok keseredve, járni alig tudok, tegnap éjjel is nagyon rosszul voltam :( és néha már én sem tudom, mi bajom, mert igaz, hogy kétszer elkapták a ritmuszavart ( egyszer négy éve, és egysezr két éve) 220-as, meg 240-es pulzussal, meg 200-as vérnyomással, de csak gyógyszerrel próbálták beállítani most is.. az alap pulzusom így 80-90, de ugyan úgy kiugrik. Vagy ami még rosszabb, hogy nem megy fel, de össze vissza ver, és sokszor csak úgy random jön, és teljesen kiver a víz, elsápadok, szédülök, meg minden ilyesmi. És nem akarják megcsinálni az ablaciót. Meg volt olyan is bent a korházban, hogy feküdtem, éjszaka, és elkapták ekg-val ahogy 100 ról felugrik 160-ra. Tényleg nem tudom már mit lehetne csinálni, vagy hogy mi ez.. :( Ráadásul nem most kezdődött, hanem négy éve ez van, változatlanul.. szinte mást sem tudok csinálni, csak otthon ülni.
2430. lavanda
2017. jún. 27. 21:44

Hát, igen... Hányszor, de hányszor hallottam én is, hogy szép, szabályos a szívverésem. Nyugalmi EKG (ha nem volt ritmuszavar) nekem sem mutatott semmit, de sikerült elcsípni(mentők), na az úgy nézett ki, mint ha földrengés lett volna rögzítve.


Egyik doki azt mondta, hogy akit egyszer már ledöntött a ritmuszavar a lábáról, az ne is reménykedjen abban, hogy az csak úgy magától meg fog gyógyulni. Időzített bomba!


És az ember nem tud csak úgy bebeszélni magának 200-as pulzust. Bár velem is el akarták hitetni, hogy nincs itt semmi probléma, csak akkor már egy héten belül kétszer jártam a sürgősségin. Végül nekem lett igazam, azóta jól vagyok.(kopp, kopp!)

2429. Fluorescent (válaszként erre: 2428. - Lavanda)
2017. jún. 27. 08:15
Nem történt meg, kicsit furcsállom is, hogy az orvosok nem küldenek vissza. Utólag belátom, hogy jobb lett volna altatás nélkül bevállaltam volna (18 alatt altatnak, csak mivek megbetegedtem így ők nem vállalták az altatást). Az a baj, hogy a 24 órás EKG nem igazolt rirmuszavart és a múltkorában elmentem az ügyeletre mert rosszul voltam és ott is azt mondta az orvos, hogy szép, szabályos a szívverésem. Úgyhogy már lassan kezdek arra gondolni, hogy hülye vagyok és bebeszélem magamnak...
2428. lavanda (válaszként erre: 2427. - Fluorescent)
2017. jún. 24. 11:39

És azóta sem történt meg az abláció?


Voltam hasonló helyzetben, nekem az abláció (2012-ben) segített, de vannak néhány másodperces bedobbanásaim. Én ezeket utórengésnek hívom.


Nyugalmat megőrizni rosszullét alatt? Szerintem az lehetetlen. Hívj olyankor mentőt!

2017. jún. 16. 10:16

Sziasztok!

Leírnám a saját történetemet mert kicsit tanácstalan vagyok és egy kicsit félek... Szóval 15 éves voltam amikor kiderült, hogy állítólag velem született szívritmuszavarom van. Az ügyeleten 200 volt a pulzusom, ezért mentővel bevittek a kórházba ahol elkezdtek vizsgálgatni. Végülis az volt a végeredmény, hogy PSVT-m van és valami nyitott foramen ovale (a neten utánanéztem, valami rést jelent a szíven). Aztán elküldtek Pestre a kardiológiai intézetbe ahol előjegyeztek ablációra ami végül megfázás miatt nem történt meg. Egyenként ritka volt ekkor a ritmuszavarom. Vissza kellett volna mennem de nem mentünk vissza és jól is éreztem magam, egészen 2016 őszig. A gyógyszert (Isoptin) még 2015-ben abbahagytam és nem volt semmi problémám. 2016 ősszel furcsa rezgés vagy remegős érzésem volt a mellkasomba, eléggé megijedtem de nem mentem orvoshoz. Egy ideig még éreztem de egész télen semmi nem volt. Ahogy elkezdett tavaszodni, egyre sűrűbbek lettek a rosszullétek és most már majdnem napi szinten érzem. Ezért kerestem egy kardiológust aki felírta vissza az Isoptint meg egy vitamint amit szedek de egyelőre nem érzek javulást. Ezek a frontok kikészítenek, most is össze-vissza ver a szívem és nehéz nyugodtnak maradni. Ilyenkor mindig félek. Volt rajtam Holter, nem mutatott ritmuszavart csak kicsit szapora pulzust és akárhányszor vagyok orvosnál, sose igazolódik ritmuszavar. Lehet, hogy csak a szapora pulzusszám miatt érzem szabálytalannak? Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy őrizhetném meg a nyugalmamat amikor rosszul vagyok? :(

Még csak 20 éves vagyok...

2426. türelmes
2017. máj. 19. 11:44
Asztalra"csapni" és kérni az orvost, hogy minden lehetőséget tegyen meg. Én is ezt tettem. Addig jártam a nykára mig vette a lapot. Rájött, hogy nem jókedvemből jönnek a rosszullétek.
2017. máj. 19. 11:03

Még azt szeretném kérdezni, hogy akinek a lakhelyén nem csináltak ilyet, hogy jutott el oda ahol igen? Mert itt ahol én lakom, félévente hívnak vissza a kórházba, amúgy nem foglalkoznak velem, azt sem mondták, milyen gyógymódok vannak, kaptam egy béta blokkolót, aminek kijött minden mellékhatása, és a mellékhatásait is a betegségemre fogták.... Szóval nem hiszem, hogy írnának beutalót. Ahol meg voltam magánba, ott nem csinálnak, és csak ajánlást tudnak írni.


Mit lehet ilyenkor csinálni? Hamarosan megyek a szokásos féléves kontrollra, ott mondjam meg hogy kellene erre beutaló, vagy mi? :S

2424. Chelsea1088 (válaszként erre: 2423. - Türelmes)
2017. máj. 19. 09:35
Fizikai terhelhetőségem 0, vízben is max lebegni tudok (előtte meg versenyúsztam) :D. De azért köszönöm, én is remélem hogy az ablacio meg fogja oldani. :)
2423. türelmes (válaszként erre: 2422. - Chelsea1088)
2017. máj. 19. 05:46
Ablácio segíteni fog. Két éve estem át rajta.Nekem általában lehajoláskor jött elő. Próbálj úszni járni.vagy kerékpározni.Nyugi minden rendbe jön. Fiatal vagy.
2017. máj. 18. 13:50

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni. 17 éves vagyok, 4 éve áll fenn nagyon durván a szívritmuszavarom. 50 métert nem tudok megtenni gyalog anélkül, hogy ne lennék rosszul, a pulzusom gyakran 220 fölé megy.. nem merek menni sehova, az iskolában is liftet használok, próbálok nagyon vigyázni, de nem mindig jön össze... Most voltam egy magán szívklinikán, katéteres ablációt javasoltak, de mondta az orvos, hogy általában nem társul hozzá az, hogy fizikai "megerőltetésre" jön elő. (PSVT)


Igaz volt olyan sokszor, hogy az egyik pillanatban még minden oké, aztán bumm, 220, és sokszor éjszaka is arra kelek, hogy rosszul vagyok, de a legtöbbször gyaloglás, emelkedőn felmenés hatására (lépcsővel már nem is próbálkozok :D).. Másnak is ilyen/ilyen volt? Vagy ez mi lehet? :( Egyébként minden más negatív, szóval strukturális elváltozást nem látni, vérképem jó, nyugalmi EKG-m jó..

2421. Laszlo52
2017. márc. 21. 19:00
Egy jó összefoglaló cikk a pitvarfibrillációról: [link]
2420. Laszlo52 (válaszként erre: 2419. - Türelmes)
2017. márc. 21. 18:39

Szia!

Én 2x150mg-os pradaxa + 2x40mg CONTROLOC-ot az esetleges PF okozta stroke kivédésére, de konkrétan a PF ellen semmit. Az első műtétem előtt betalocot és Rytmonormot, de ezek nem igazán váltak be, ezért döntött az orvos és én a műtét mellett.

Extáim is vannak és én is azt tapasztaltam, hogy a mozgás kimondottan jó neki.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook