Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek terhesség alatti szívritmuszavara? fórum

Volt valakinek terhesség alatti szívritmuszavara? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 5. 20:45
jaja de semmi különös...azért légy résen...
12. Cessi (válaszként erre: 11. - Carpediem*)
2013. febr. 4. 20:55

Leszarom dokinál voltam előtte.

Egy év alatt nem tudott egy normális vizsgálatot megcsinálni, mert vagy nem ért rá, vahgy gép nem volt, vagy ha volt, nem működött, vagy rosszul volt beállítva.


A mostani lehet picit sok vizsgálatra küld, de talán jobb is. Március végéig kért türelmet, addig próbál minden vizsgálatot megcsinálni.


Csak annyira megijedtem. Nem tudom, mekkora a szívritmus zavarnak a kockázata terhesség alatt.

11. Carpediem* (válaszként erre: 10. - Cessi)
2013. febr. 4. 20:45

hát, de rendesen ki kell vizsgálni, aztán gyógyszerrel beállítani, s mellette jöhet a baba!!!

Vagy nálad ez nem így müködik??

Más kardiológus szakvéleményét esetleg ha kikérnéd??

Mert érted akkor meddig várjatok??

Vagy mikorra állítaná be a gyógyszerezésedet??

Mert tudtommal egy gyógyszerbeállítás két héten belül megvan,

É elmennék egy teljesen független kariológuhoz, a helyedben, aki mondjuk rendesen odafigyel rád!!!

Néha elborzalkodom milyen bunkók az orvosok zöme,,,,érted, meg olyan lesza.om dokik!!!!És sajnos elég sok ilyen van.......

10. Cessi (válaszként erre: 9. - Carpediem*)
2013. febr. 4. 20:32

Háziorvos küldött el.

Kétszer már összeestem, mert annyira leesett a vérnyomásom, hogy összecsuklottam. Ezért mentem el hozzá, ő küldött tovább.

9. Carpediem* (válaszként erre: 7. - Cessi)
2013. febr. 4. 20:07

de mi az, hogy letiltotta, azért ez nem így működik egy zavar mellett simán lehet babát vállani!!

Más orvosokat is kérdezz ki erről.

Ez szerintem nagyon nem igaz amit ez a kardiológus mondott!!

Nődokinak, házidokinak mondtad???

Én akkor is próbálkoznék tovább!!!

Azért álljunk meg, nem vagy halálos beteg!!!!!!

Ha kezelve van, nyugodtan lehetsz terhes,

persze ez az én véleményem!!!!!

De mindenképpen állj tovább ettől az orvostól!!!

Valami nem oké!!!!

8. Cessi (válaszként erre: 5. - Dinus82)
2013. febr. 4. 20:03
Nekem pont az ellenkezője, mindig is nagyon alacsony. Ezért nem értem, mitől kezdett el ugrálni.
7. Cessi (válaszként erre: 6. - Carpediem*)
2013. febr. 4. 20:03
Babát szeretnénk, 2 hónapja :)
6. Carpediem* (válaszként erre: 4. - Cessi)
2013. febr. 4. 19:58

milyen próbálkozást tovaább nem enged??

ezt nem értem.

2013. febr. 4. 19:14

18. héttől kellett pulzusszabályzót szednem. (Verapamil) A vérnyomásom is nagyon magas volt. Szülés előtt pár héttel a dokim leállított róla, de megint kezdtem rosszul érezni magam, így szedhettem tovább. Az esélyem megvolt a sima szülésre, de egyéb okokból mégsem jött össze, így császárral lett meg a babám kiírt nap előtt 1 nappal. Azóta semmi gond a szívemmel. Inkább csak a terhesség alatti megnövekedett vérmennyiségnek volt betudható, mert ilyenkor még többet kell pumpálnia a szívnek. Indítottam annó egy fórumot "Terhességi magas vérnyomás" címmel. Esetleg olvass bele.

Ja, és boldog babavárást kívánok.

4. Cessi (válaszként erre: 3. - Carpediem*)
2013. febr. 4. 19:09

Igen, amiatt akar.

24 órás vérnyomásmérő rajtam is volt kétszer, de nem volt mérhető adat rajta, mert az asszisztens nem jól állította be.

Ezután mentem át másik dokihoz, ott rögtön csináltak ekg-t, szívultrahangot, és nem kellett hónapokat várnom rá.

Azt mondja, a csuklómon is lehet érezni, ahogy ritmust vált a szívem, és ezért nem engedélyezi a próbálkozást tovább.

Azt is elmondta, hogy nem tud olyan gyógyszert adni, ami ne lenn kockázatos a babára nézve.

2013. febr. 4. 19:06

Nekem is az van, már egy pár éve, előtte szívzörejem is volt.

De terhességem alatt, nem volt különösebb problémám vele, sem gyógyi nem kellett, sem semmi.

Igaz volt rajtam párszor az a 24 órás vérnyomásmérő, de semmi komoly nem volt.

Szerintem ne idegesked túl, gondolom a terhességed miatt akar még alaposabb lenni a doki, semmi idegeskedés, mert az csak árt!!!

2013. febr. 4. 19:02

Általában alacsony a vérnyomásom és a pulzusom, de egy ideje úgy éreztem, a szívem össze-vissza ver, és ugrál a vérnyomásom, ezért elmentem kardiológushoz.

A doki elmondta, hogy a szívritmus zavar a terhesség alatt felerősödik, ezért nem engedélyezte a próbálkozást. Előjegyzett egy csomó vizsgálatra, amivel nagyon megrémített.

Volt valakinek hasonló problémája a terhesség előtt, alatt?

2013. febr. 4. 19:02
Terhesség alatti szívritmus zavar?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook