Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít az anyám! :( fórum

Kikészít az anyám! :( (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
609. Guruljka (válaszként erre: 607. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 12. 22:00

Nem vagyok híve az aknamunkának.


A bosszúnak sincs értelme, nem fogná fel, miért kapja.


De az önvédelemnek van értelme. Nagyon is.

608. 10cc61fb5a (válaszként erre: 606. - Guruljka)
2017. nov. 12. 20:26
Na, igen. Ezt bele lehetne vágni az arcába, hogy "mamika, mégis mit dumálsz, az lettem aki TE neveltél!?!
607. 10cc61fb5a (válaszként erre: 604. - Kytty9)
2017. nov. 12. 20:24

Nem is szabad hagyni. Egy önző dög, nem anya! Egy édesanya soha nem menne neki a gyerekének és soha nem keltené benne a bűntudatot. És soha nem szarozná le így ahogy ő teszi.

Úgyhogy csak halkan jegyzem meg, neked már rég nincs igazi anyukád. Mert ez minden, csak nem az.

Én kicsit gonosz vagyok ebből a szempontból, mert én most elmarnék szépen mindenkit mellőle. Elkezdenék a párjával külön beszélni, találkozni, mennék a mamához, beszélgetnék a szomszédokkal is telefonon, hogy vigyázzanak, mert egy őrült lakik mellettük...és a többi, és a többi.

Akárhogy is nemkönnyű dolog, de most már vissza kell neki adni az a sok szemétséget, amit adott.

606. Guruljka (válaszként erre: 604. - Kytty9)
2017. nov. 12. 20:19

Neki is tisztelnie illene téged.


Ahogy egyik ember a másikat.


No meg, elvileg olyan lettél, amilyen őmellette lehettél... nem?

605. csikil4ny (válaszként erre: 595. - Kytty9)
2017. nov. 12. 20:17

Ne hívd! És ne reménykedj, hogy bármi változni fog. Ő ilyen, nem tud kivetkőzni a természetéből. Azon kell dolgoznod, hogy te le tudj szakadni róla. Amikor nem rettegsz attól, hogy mi lesz, ha újra elkezdi a mondókáját, akkor tudod higgadtan előadni a szabályaidat. Erős vagy és meg tudod csinálni!


Jó, hogy kiélveztétek a pároddal egymás társaságát, meg kell még ismételni. ;)


Van itt egy fórum, mindig elmosolyodom, amikor szembejön, Mit tettél ma önmagadért? a címe. Mindenki esténként feltehetné magának a kérdést.

604. kytty9 (válaszként erre: 601. - Guruljka)
2017. nov. 12. 20:12

Igen.. meg is fogom neki mondani legközelebb.. persze ő ezen is kiakad majd.. hogy beszélhetek így vele??! Mert neki ez már tiszteletlenség..

ha nem hagyom, hogy belém rúgjon, akkor már pofátlan vagyok..

ez a helyzet..

Borzasztó..!! :/

603. kytty9 (válaszként erre: 600. - Kytty9)
2017. nov. 12. 20:09

Félreértés ne essék.. nem fogok megalázkodni.. !!

A pszichológus feltell egy nagyon jó kérdést.. van még vki anyumon és a párján kívül, aki vele ért egyet..??

Hát nincs!! Ez sok mindent elárul..

ha arról van szó.. akkor “nem lesz” anyám.. de nem hagyom, hogy tönkre tegyen..

és milyen érdekes, hogy egy hónapot nem bír ki nélkülem.. ezt mondja.. most egy egy hétig nem is beszéltünk.. “ furi..”:/

602. Guruljka (válaszként erre: 600. - Kytty9)
2017. nov. 12. 20:05

Jaj, hát ez már akkor más! mindenki csak tűrte?


Csoda jó dolga volt akkor eddig!

601. Guruljka (válaszként erre: 598. - Kytty9)
2017. nov. 12. 20:04

Egyikőtökön sem segítene.


Illetve a határozott ellenállás segíthet.

Azt megmondhatod: nem tűröm, hogy így beszélj velem. Ezt nyugodt hangon elő lehet adni.

600. kytty9
2017. nov. 12. 20:03

És most pár napja megint elkezdtem kattogni.. mert eltelt egy hét.. és azt ígértem, hogy két hét múlva visszamegyek.. vagyis jövő hétvégén.. és már előre rettegek.. nem akarok hazamenni.. nem akarok megalázkodni.. már pedig itt csak akkor lesz béke.. egyszerűn borzasztó a természete..

apummal is beszéltem.. és most tudtam meg, hogy régen.. 20 on éve is voltak dühkitörései.. ha vmi nem úgy volt, mint akarta.. ment neki apumnak is.. :(

599. jozsi.38 (válaszként erre: 596. - Kytty9)
2017. nov. 12. 20:00
Inkább a mamádat hívd fel, hogy megtudakold mi van anyuddal, egyszerűbb és ő biztos nem tol le :)
598. kytty9 (válaszként erre: 597. - Guruljka)
2017. nov. 12. 19:59

A párjával beszéltem még a hét elején.. vele vagy mamámmal tudok beszélni.. de ők mindig kérik, hogy nehogy eláruljam, hogy beszéltünk.. mert akkor ők is kapnak..

Igazából tudom, hogy semmi nem lesz jó neki.. most sem.. ha a szomszédot kérdezném, akkor az lenne a baj, hogy miért teregetem ki a gondjainkat.. ha a párjával vagy mamámmal.. akkor azt mondaná.. miért nem őt hívom.. ha őt hívom meg tuti folytatja az üvöltést..

Az is baja lesz, hogy egy hete nem hívtam.. ezzel fogja kezdeni, ha felhívnám vagy, ha ő fog hívni.. én erre azt mondanám, hogy már bocsi, de mivel ököllel jöttél nekem kellett egy kis idő és Te is nyugodtan felhívhattál volna.. erre ő aztmondaná, hogy a múltkor én mondtam, hogy nem akarok vele beszélni.. ami igaz.. a balhé után 15 perccel nem akartam beszélni.. persze, ki akart volna..?!

Szóval mindig úgy forgatja, hogy én legyek a sza*, és a hibás mindenért.. én meg csak védekezek és védekezek... ördögi kör..

egyszer nem tudom mit szólna, ha én is átmennék támadóba..

597. Guruljka (válaszként erre: 595. - Kytty9)
2017. nov. 12. 19:47

Várj még.


Örülök, hogy jól sikerült az a pár nap együtt.


Mi lenne, ha kivárnád, hogy ő hívjon fel? Esetleg lenne, akit meg tudsz kérdezni, jól van-e? Valaki szomszéd?


Nehogy megint le tudjon döngölni, nem hiányzik az neked.

596. kytty9 (válaszként erre: 595. - Kytty9)
2017. nov. 12. 19:41

* érzés..*


Mit gondoltok..?

595. kytty9
2017. nov. 12. 19:40

Sziasztok.. azóta sem beszéltem anyummal.. nem kerestük egymást.. már több, mint egy hete.. jelenleg nagyon jól meg vagyok nélküle.. mármint hiányzik, mint anya.. de nincs kedvem vele beszélni, mert csak folytatódna a letolás.. :/

3 szuper napot töltöttünk együtt a párommal.. nagyon jó volt.. :)

És furi értés ez az egész.. naponta ezerszer eszembe jut anyum.. de nincs már az a hatalmas bűntudatom.. van még, de elenyésző.. most azon kattogok, hogy vmelyik nap felhívjam e.. ?! Vagy még várjak.. ?! Nem tudom.. kettős érzés.. :/

594. csikil4ny (válaszként erre: 590. - Guruljka)
2017. nov. 7. 18:18
Ha azzal érkezik segélyhívás, hogy az illető dühöng és bántalmaz valakit, akkor beviszik. Lehet, hogy a mentősök mellett kimegy a rendőrség is, ha fékezhetetlen. Azért érdemes inkább mentőt kérni, mert ha csak rendőrt hívsz kap egy bírságot és azzal mehet az agresszivitás tovább. De persze ki lehet kérni a családorvos véleményét, én személy szerint a beteg pszichiáterétől kérnék tanácsot, valószinű ő jobban tudja, hogy mi az eljárás. Amikor én veszélyben éreztem magam - alaptalanul, de ez most más kérdés - ijedtemben nem tudtam hová forduljak még a gyerekvédelemhez is elmentem, ahol kezembe nyomták a törvényeket. És kaptam jogi tanácsot, szaksegítséget azonban nem. Szerencsére fortuna mellém szegődött és a férjem önként bejött velem a járóbeteg rendelőbe, ahol elfogadta a kezelést és a kórházi felvételét. Másnap viszont mindenképp kiakart jönni a pszichiátriáról, szerencsére az öccsének sikerült meggyőznie, hogy maradjon. Harmadnapra annyira leszedálták, hogy már nem akart semmit. Beállították a kezelést, sajnos amint jobban lett gyógyultnak tekintette magát és azóta nem szedi a gyógyszert. Máig nem hiszi, hogy gyógyszer nélkül előbb-utóbb benne ragad a rögeszmés állapotában. Most épp a tiszta periódusát éli, viszont bármikor áttérhet a másikba...
593. csikil4ny (válaszként erre: 584. - 61a61656b0)
2017. nov. 7. 18:01
Mivel már kap nyugtatót, nem hiszem. A mentális betegségeknél elég gyakori, hogy a betegnek nincs betegségtudata. Ezért gondolt itt egy hozzászóló egyből a skizofréniára, mert köztudott, hogy a skizofréneknek nincs betegségtudatuk, viszont nagyon széles a paletta.
2017. nov. 7. 16:50
Értem, de ez sem rendőri, sem szakorvosi közbeavatkozást nem igényel - ahogy itt páran tanácsolták volna.
591. kytty9
2017. nov. 7. 16:30
Ő egyébként általában nagyon kedves és nyugodt és hihetetlenül barátságos.. az elején mindenkivel.. aztán, amikor kicsit jobban megismerik és kimutatja a foga fehérjét, akkor jönnek a dolgai.. pl. hogy mindennek úgy kell lennie, ahogy Ő akarja, mert, ha nem akkor ez lesz, ami most is volt.. és ezt bármilyen apró dolog is kirobbanthatja nála.. :/
2017. nov. 7. 14:38
De (a betegjogok miatt)szerintem nem lehet így, mert akkor elég lenne valakit alaposan felbosszantani ahhoz, hogy el lehessen vitetni.
589. Guruljka (válaszként erre: 588. - 61a61656b0)
2017. nov. 7. 14:37
Erről én a mentőket kérdezném meg inkább.
588. 61a61656b0 (válaszként erre: 586. - Guruljka)
2017. nov. 7. 14:19

Ha éppen egy duhroham közepén van, akkor elviszik,nem?

Az én tapasztalatom ezzel kapcsolatosan már több,mint 15 éves,szóval lehet azóta nincs már erre kapacitása a mentőknek.

2017. nov. 7. 14:17

Talán lehetne az anya háziorvosával beszélni.


[link]

586. Guruljka (válaszként erre: 583. - Csikil4ny)
2017. nov. 7. 14:14
Konkrét esetben sem vitte el a mentő csak úgy, azt a nyilvánvalóan beteget, akitől már egy fél lépcsőház rettegett.
585. Guruljka (válaszként erre: 582. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 7. 14:13

A konkrétan bántalmazó férjet sem viszik el pár hónapra, nemhogy egy anyát a saját alkásából, ahová a feljelentő látogatóba érkezett.


Sosem hallottál még arról, hogy a rendőr nem viszi el azt az illetőt, akit egy másik illető szeretne elvitetni? :D

584. 61a61656b0 (válaszként erre: 583. - Csikil4ny)
2017. nov. 7. 14:04
Az merült fel bennem, hogy vajon ha kapna valami gyógyszert a kórházban,amitől megszűnne benne ez a sok indulat,vagy hogy is fogalmazzak,akkor lenne e arra esély,hogy végig gondolná ezt az egészet és rajonne magától,hogy hibázott és megprobalna együttműködni és elfogadja mind a célzott gyógyszeres kezelést, mind a pszichoterápiát?
583. csikil4ny (válaszként erre: 582. - 10cc61fb5a)
2017. nov. 7. 10:42

Most csak a technikai részére reagálok a dolognak, még mielőtt azt hinnéd, hogy kötekedni akarok veled.


Ilyen esetben a bántalmazó csak pénzbírságot kap.

A mentőket kell hívni, akkor akarata ellenére beviszik és gyógyszeres kezelést kap. A pszichoterápiát - amire valójában a gyógyszerek mellett szüksége lenne - azonban elutasíthatja.

582. 10cc61fb5a (válaszként erre: 579. - Kytty9)
2017. nov. 7. 10:38
Nem lehetne ilyen esetben feljelenteni vagy kihívni a rendőrséget? Lehet hogy nem ártana neki ha hűvösre kerülne pár hónapra.
2017. nov. 7. 10:26
* forgalommal
580. csikil4ny (válaszként erre: 579. - Kytty9)
2017. nov. 7. 10:25
Nem is fogja. Ezt ne várd tőle, számára az ő valósága a normalitás, a tied a furcsa. Ez az az eset, amikor az autópályán egy ember hallgatja a rádióban, hogy egy őrült szembemegy a forgalomra, erre felkiált: "Mit egy, az összes!" Így szoktam apám normalitását összefoglalni. Azóta sokkal könnyebb az életem, amióta ezt így megfogalmaztam magamnak, s látod a múltkor mégis mennyire rosszul esett, hogy megfenyegetett. Bármennyire tudatosan kezelem még mindig tud meglepetést okozni.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook