Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít az anyám! :( fórum

Kikészít az anyám! :( (beszélgetős fórum)

9. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Kytty9)
2017. okt. 19. 18:51

Egy dolgot tehetsz: jelöld ki a határaidat és tartasd be vele. Pl. így: "Anyu, ha ezt és ezt a témát elkezded leteszem a telefont!" És ha elkezdi akkor tényleg leteszed. S ezt addig ismételitek, amíg megérti, hogy ott van a határ.


Nem, nem szülünk unokákat, gyereket szülünk, ha akarunk. Nem anyánk kívánságára, hanem a mi akaratunkból!


Más módszer nem létezik. Illetve még egy van, de szerintem nem szeretnél minden kapcsolatot megszüntetni vele.

2017. okt. 19. 18:51
Állj a sarkadra és nőj fel! Mondd meg neki, ha valami nem tetszik és vess véget a játszmázásnak. Ezért nem kell, hogy bűntudatod legyen, a te életed, nem az övé. A zsarolást, sírást nem vagy köteles végighallgatni, köszönj el,hogy látom nincs értelme beszélgetni, vagy így nincs semmi értelme a beszélgetésnek, és tedd le a telefont. Néhányszor megteszed, sokszázszor, és hozzászokik idővel, hogy nem vagy zsarolható
2017. okt. 19. 18:50

Csak persze nehéz, mert csak az anyám.. és 6 éves koromtól egyedül nevel, mert elváltak apámtól.. és ezért hálás is vagyok neki, amit persze már jó sokszor a fejemhez is vágott, hogy Ő mindent megtett értem, én meg, hogy lehetek ilyen önző, hogy nem gondolok rá és nem adom meg neki, amit kér.

És amikor öngyilkossággal fenyegetőzik.? ok, tudom valószínűleg úgy sem tenné meg, de akkor is.. nyilván gyenge vagyok :(

szeretném, ha normális kapcsolatunk lenne.. de ez így nem megy. és a párom olyan türelmesen tűri ezt az egészet.. szerintem más pasi már elhajtott volna az anyámmal együtt. :/

6. kytty9 (válaszként erre: 5. - Limara)
2017. okt. 19. 18:46
Köszi a választ.. igen, uralkodni akar rajtam én is ezt érzem egyértelműen.. és régen engedtem neki.. aztán az évek múlásával egyre jobban kizártam az életemből..mármint olyan értelemben, hogy egyre kevesebb dolgot mondtam el neki.. de még így is túl sokat tud és túl sok mindenbe bele tud szólni.. és meg is teszi
5. limara (válaszként erre: 1. - Kytty9)
2017. okt. 19. 18:41

Kytty9!

Szerintem,jól látod ,az édesanyád,egy nárcísztikus személyiség.Ő nem fog,már változni.


Tudom miről beszélek,a párom is az volt.

Sajnos csak egy módja van,hogy megszabadulj tőle,ha kizárod az életedből.

Felajálhatod,hogy addig nem akarsz vele beszélni,amíg nem változtat a viselkedésén.

De ilyen korban már nehéz megváltozni.


Bevet majd minden taktikát,érzelmi zsarolást,áldozatot játszik majd.De kő keményen határt kell szabnod,hogy ez a te életed,és úgy élsz, ahogy neked tetszik. Következetesen be kell tartanod, amit mondasz,mert ezeket azért teszi,mert látja,hogy uralkodhat rajtad.

2017. okt. 19. 18:37
Köszi a válaszokat.. elfogadom a kritikát is... :)
3. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Kytty9)
2017. okt. 19. 18:15
Nőjj fel! Én közölném, hogy nincs időm és energiám naponta telefonon trécsselni. Megbeszélném vele, hogy maximum egy héten kétszer 10 perc, örüljön annak is. Talán abba nem fér bele annyi kritika. A másik, határozottan közölném, hogy az te életed a tiéd, ő éljen, ahogy akar, de ne szóljon bele a tiétekbe. Nagyon nehéz megtenni, de ne engedj az érzelmi zsarolásnak.
2. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Kytty9)
2017. okt. 19. 18:13

Te még tényleg egy gyerek vagy. :)

Nehari, hogy ezt írom.

2017. okt. 19. 18:03

Úgy érzem, hogy az Anyám teljesen megkeseríti az életem.. Gyerekkoromban is éreztem, azonban ez az elmúlt években vált igazán nyilvánvalóvá számomra..

32 éves nő vagyok 150 km-re lakom az anyámtól.. főiskola után már elköltöztem, mert több lehetőséget láttam egy nagyobb városban és persze nem utolsó sorban távol akartam lenni anyámtól.. de persze ezt akkor még saját magamnak sem ismertem be.

A problémáim.. minden nap beszélünk kb. fél vagy egy órát telefonon, mert Ő ezt elvárja. és mindenbe megpróbál beleszólni. Én persze félek tőle (igen, már eljutottam idáig, hogy bevallom saját magamnak is, hogy félek az anyámtól). Én pedig jobb a békesség alapon teljesítem óhaját, sóhaját.

9 éve együtt vagyok a párommal.. 6 éve együtt is élünk. minden rendben van köztünk, de persze anyám állandóan ócsárolja és semmi nem jó neki, amit a párom tesz. Évekig azt hallgattam anyámtól, hogy mikor kéri már meg a kezem.. másfél éve megtörtént.. azóta azt hallgatom mikor kezdjük már el szervezni az esküvőt és a gyerek dolog persze. még nincs közös gyerekünk, én meg úgy mond nem érzem a szükségét. Páromnak van két gyereke az előző házasságából, akikkel nagyon jól kijövök és minden második héten nálunk élnek. Persze, anyámnak ez sem tetszik, hogy miért gondoskodok róluk, „Ők nem az én gyerekeim.. és nem az Ő unokái.. neki unoka kell!!” és elkezd sírni mikor ezt kimondja..

Páromat mindig azzal támadja, hogy nem beszélget vele a mi közös tervünkről, jövőnkről.. de nem értem ezt miért az anyóssal kellene megbeszélni.. ?? :/

Elvárná, hogy kb. 2 hetente haza utazzak 1-2 vagy akár 3 napra is, rendszeresen, mert neki szüksége van rám.. és sír, ha eltelik 3, 4 hét, hogy nem találkozunk.

Párommal, csinálunk egy közös vállalkozást és én abban segítek neki, itthonról dolgozok. Persze anyámnak ez sem tetszik. „ez nem munka”. Jól élünk, nem szenvedünk semmiben hiányt, de ez neki akkor sem jó.

Pár napja összevesztem anyámmal, mert megint nekem esett.. hogy mikor lesz már esküvő? mikor lesz már gyerekem? Jaaa és a kedvencem, hogy fogadjak örökbe! Basszus, 32 vagyok. azt hiszem nem vagyok még elkésve! És szidta megint a párom, hogy azért nincs gyerekem, mert a párom biztos nem akarja, mert Ő neki soha nem mondja.. ?! és miért nem dolgozok valahol? ÉS miért nem megyek gyakrabban haza? és én nem is szeretem őt, mert akkor mennék.. stb

Én persze kiálltam magamért, miután másfél órán át hallgattam.. de nem tetszett. pedig semmi bántót nem mondtam, csupán annyit, hogy felnőtt nő vagyok, boldog vagyok, majd én tudom mikor minek jött el az ideje.. és ne aggódjon értem.

Mivel kiálltam magamért és „nemet” mondtam neki, ezért hibás vagyok.. Egész életemben ugráltam neki és bólogattam, ha egyszer nem úgy csinálom, mint, ahogy Ő azt elvárja akkor jön a lelki terror.

Egyszer már volt ilyen, abból az lett, hogy öngyilkossággal fenyegetőzött és, hogy kitagad.. szerintem most is idefogunk jutni, ha nem adom be a derekam és kérek én bocsánatot. De nem értem miért kellene.. amikor ő bántott meg, azzal, hogy az egész életemet ledegradálta.. semmi nem jó, mindent rosszul csinálok. Önző vagyok, hogy még nem szültem gyereket! És önző vagyok, hogy nem szervezem még az esküvőmet, mert őt az éltetné! De kérdezem, ha utálja a párom, akkor miért olyan fontos sürgetni? :/

Jaa, és szerintem még elég fontos info lehet, hogy kb 5 éve történt, hogy elborult az agya.. és akkora monoklit kaptam a szemöldököm alá, hogy ihaj.. azért, mert szintén öngyilkossággal fenyegetőzött, akkor épp a saját anyja miatt és én meg azt mondtam, hogy ne mondjon már ilyet.. nyugtatgattam.. majd felálltam és átmentem a máik szobába.. Ő utánam jött és durr… persze másnap még neki állt feljebb.. szinte nekem kellett akkor is bocsánatot kérnem.. egyébként azóta velem ez nem fordult elő, de a párjától párszor már hallottam, hogy Ő is kapott már egy párszor..

Szóval, valami nagyon nem oké vele és nem tudom, hogy kezeljem.. Persze dokihoz nem akar menni, pedig már mondogattam neki. Nagyon rossz, hogy nem tud elengedni és még mindig gyerekként és tulajdonaként kezel. Órákig tudnám még írni, hogy miket tesz velem..

Lehet, hogy Ő egy nárcisztikus anya? Mindig mindenkit irányítani akar, mindig ővé az utolsó szó, midig neki legyen igaza, mindenki neki ugráljon.. közben meg mindig sír, hogy őt mindenki bántja és mindig Ő az áldozat.. és nem veszi észre, hogy mindenki eltávolodik tőle.. vagyis az feltűnt neki, de ezért is a mindenki más a hibás.. az anyjával is rossz a kapcsolata, a testvérével nem beszél évek óta és egyre kevesebb barátnője is van.. régen volt 5-6.. ma még egy, de azzal is egyre kevesebbet találkozik, mert megsértette..

Nem tudom mit tegyek? Csak az anyám.. és szeretem, de ez így nem működik tovább.. teljesen tönkre tesz..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook