Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít az anyám! :( fórum

Kikészít az anyám! :( (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
639. 10cc61fb5a (válaszként erre: 637. - Kytty9)
2017. nov. 15. 22:13

Klassz. Viszont most 1 bő hétig megint ne beszéljetek. Mert a napi beszéd hozzá ki belőle az elmebeteget...sztem nem tudor mondani és elkezd csesztetni.

Szóval majd valamikor jövőhét végén hívd fel. :)

638. Guruljka (válaszként erre: 637. - Kytty9)
2017. nov. 15. 21:57
Ez nagyon jó hír! Jó, hogy elindult ez a folyamat. Időt igényel, persze, de legalább az az ádáz vita megszűnőben van.
637. kytty9
2017. nov. 15. 21:46

Tegnap felhívtam anyum.. már nagyon kattogtam és kíváncsi voltam, hogy áll a dolgokhoz.. és kellemes meglepetés ért.. percekig csak beszélgettünk az elmúlt napokról.. érdeklődött felőlünk.. teljesen nyugodtan beszélt velem.. jó érzés volt.. kellett ez a másfél hét szünet úgy látszik..

aztán rátértem a kettőnk dolgára és a múltkori balhéra.. mit gondol róla.. erről is teljesen nyugodtan tudtunk beszélni.. persze még mindig vannak dolgai.. de már legalább nem ordított velem.. azt mondja ő nem tud mit csinálni a dühkitöréseivel.. ő ilyen és kész.. mondtam neki, hogy szerintem tud, ha akar és, ha fontos vagyok neki, már pedig feltételezem, hogy igen, akkor igenis tud ezen változtatni..

és mondtam, hogy annyit szeretnék, hogy ne gyerekként kezeljen, hanem felnőttként.. de nem érti, miért érzem így.. megint elmondtam, hogy miből érzem ezt..

A lényeg a lényeg, hogy egész jót beszélgettünk, mint ember az emberrel és ez a lényeg.. nem lekezelő és ledegradáló hangon.. persze vannak dolgok, amiket még nem ért, amit mondok.. de ez szerintem még idő kérdése.. vagyis remélem.. azért ennyi évet nem lehet hipp-hopp megváltoztatni.. elfogadom, hogy idő kell hozzá.. csak akarjon változni picit.. mert ha akar, akkor tud.. és ez számít..

mondtam neki, hogy lehet érdemes lenne segítséget is kérnie, ha annyira nem tud.. de egyenlőre ezt nem szeretné.. már pedig sztem szüksége lenne rá és az is azt jelentené, hogy akar változni.. ezt azért még óvatosan próbálom majd neki mondogatni..

Szóval van még mit csiszolnunk, de már az is fél siker, hogy beszélt velem és nem veszekedett.. és meghallgatott és talán próbál megérteni.. csak nehezen sikerül neki..

636. Mária 54 (válaszként erre: 633. - Csikil4ny)
2017. nov. 15. 06:45
Mennyire igazad van! Sőt, csak a pozitív gesztusokkal érdemes foglalkozni. Akkor nincs harag. Ha magunkban kicsit haragszunk, az természetes. De kár egy kapcsolatot megmérgezni szemrehányásokkal. Néha jobb hallgatni és nyelni. Van olyan, akivel inkább elkerülöm a találkozást, de ezt egy szülővel nem lehet megtenni. Azt viszont igen, hogy csak akkor találkozom vele, ha jó kedvvel tudok odamenni hozzá.
635. kytty9 (válaszként erre: 630. - Mária 54)
2017. nov. 14. 16:56
Köszönöm a jókívánságokat.. legyen igazad.. én szeretném a legjobban.. jó lenne egy normális, egészséges kapcsolat..
634. forrest2010 (válaszként erre: 633. - Csikil4ny)
2017. nov. 14. 12:29
bakker ! akkor én nagyon el vagyok maradva / menyem nem lányom , vejem nem a fiam ....... még akkor se !!!! ennyi elfogultság talán elnézhető :)
633. csikil4ny (válaszként erre: 632. - Mária 54)
2017. nov. 14. 08:48

Igen, ez így van. Viszont az időben eltolt leválás nehézkesebb, mert berögzültek a régi szokások, elvárások.


Nem biztos, hogy a forúmindító tévedett ebben az esetben (persze tévedhetett is). Pl. az én szüleim mai napig felköszöntik az exférjem, miközben engem nem.

De mindenképp értékelni érdemes a pozitív gesztusokat.

632. Mária 54 (válaszként erre: 631. - Guruljka)
2017. nov. 14. 07:01
Én hiszek benne, hogy így lesz. Most az jutott eszembe, ez a helyzet hasonlít a kamaszkorhoz. Most élik át az elszakadást, amit meggátolt az anya túlzott ragaszkodása. De túl lehet jutni rajta, bár ilyenkor sok a tüske.
631. Guruljka (válaszként erre: 630. - Mária 54)
2017. nov. 13. 22:17

Bár így lenne.


lehet, ha az anyában meg is marad a hajlam a feldühödésre, kicsit csökken azáltal, ha ritkábban beszélnek.

630. Mária 54 (válaszként erre: 624. - Kytty9)
2017. nov. 13. 22:01

Bízom abban, hogy nem ez volt az egyetlen tévedésed. Látod, párodat felköszöntötte. Remélem, másban is tévedsz édesanyáddal kapcsolatban és majd jó kapcsolatotok lesz.

Párodnak sok boldogságot, édesanyjának jó egészséget kívánok.

629. csikil4ny (válaszként erre: 628. - Kytty9)
2017. nov. 13. 19:30

Oh, ez kemény dolog. Örülök, hogy jobban van!


Máskor nem szokta anyud felköszönteni a párod?

628. kytty9
2017. nov. 13. 18:47

Köszi.. 😊 aranyos vagy.. agyvérzés gyanú volt.. de a vizsgálatok kizárták.. és kiderült, hogy epilepsziás rohama volt. Most először... órákig nem tudott se beszélni, se mozogni.. majd kezdett visszatérni, de akkor meg nem tudott semmit se magáról, sem a családról.. aztán mikor meglátott minket szépen minden kitisztult.. nagyon megijedtünk.. de már jobban van.. a kórházban figyelik..

jaaa anyum írt a páromnak szülinapjára.. meg is lepődtem..

627. csikil4ny (válaszként erre: 625. - Kytty9)
2017. nov. 13. 16:06

Akkor kell az árkot átugorni, amikor odaértünk! Majd akkor essen rosszul a szidása, amikor tényleg szid, addig foglald el mással a gondolataid!


Mi történt anyósoddal? Párodnak boldog szülinapot!

626. kytty9
2017. nov. 13. 14:11
Szeretek Veletek beszélgetni.. mindig feltöltötök.❤. ( tisztelet a kivételnek, mert az mindig van..)
625. kytty9
2017. nov. 13. 14:08

Jaaa és mamámmal is beszéltem délelőtt.. hívott, hogy mizujs velünk.. tegnap ott ebédelt anyumnál, de szóba sem kerültem..

mondjuk, ha anyum tényleg jól meg van nélkülem, akkor én lennék a legboldogabb.. csak ismerem.. és attól tartok ez a vihar előtti csend.. bár ne legyen igazam..

624. kytty9
2017. nov. 13. 13:58

“Csodás nap..”.. párom anyuját reggel mentő vitte kórházba.. remélem jobban lesz, de ránk tört a frász.. ráadásul ma van párom szülinapja.. “jól indult” a nap.. :(

Amúgy, igen.. idő kell.. nekem biztos.. nem tudom anyum fog e bármit is változni idővel..

az tuti, hogy vmit fog találni, hogy belém álljon.. bármit is teszek vagy nem teszek.. ez már csak ilyen.. és kíváncsi vagyok páromnak dob e legalább egy üzit, hogy felköszöntse.. de sztem nem.. :/

623. Mária 54 (válaszként erre: 604. - Kytty9)
2017. nov. 13. 07:16
A helyedben azt a legközelebbi alkalmat nagyon halogatnám. Mégpedig addig, míg nem tudsz úgy találkozni, hogy bízol egy normális anya-lánya kapcsolatban. Lehet, ehhez hónapok kellenek. Többször írtam már, adj időt magadnak, hogy rendezni tudd az érzéseidet. Meg kell nyugodnod és bizony ideje lesz a köteléken lazítani. Annak sok értelme nincs, hogy egymásnak estek és sértegetitek egymást, felhándáljátok a gondokat. Szép lassan majd alakulnak a gondolataid, de ha állandóan rágódsz rajta, hogy mi lesz, ha hazamész és csak a vita látszik, jobb, ha nem mész, nem telefonálsz. Édesanyád nagyon okosan elkerüli a vitát, nem hív. Tedd te is ugyanezt. Éld az életed, dolgozz, szórakozz, törődj a pároddal és a jövőddel.
622. Guruljka (válaszként erre: 619. - Böce)
2017. nov. 13. 00:17

Nem szidjuk az anyát.


Erősítjük a lányt abban, hogy ne tegye ki magát annak, amit az anyja művel.

2017. nov. 12. 23:48

Rendben!

Gúnyolódtam!


És még jól is esett!


Na, most még igazad is lett.

620. Böce (válaszként erre: 618. - Guruljka)
2017. nov. 12. 23:46
Ha az egész szótárat idemásolod is, a gúnyolódtál. Ennyi.
619. Böce (válaszként erre: 617. - Guruljka)
2017. nov. 12. 23:45

Nem vitatkozom veled, szerinted csak az lehet igaz, amit te tapasztaltál.(Bár gondolom, a szóbanforgó anyaával talán mégsem, de te a tied miatt elítéled eleve.)

És itt mindig, mindenki minden túlzás, szépítés és ferdítés nélkül az igazat írja.


Hát akkor szidjátok csak tovább kórusban, nem zavarok.

2017. nov. 12. 23:39

"Az irónia olyan közlésmód, amelyben a kimondott jelentést felülírja a közlés módja által hordozott jelentéstartalom. Az irónia eszköze lehet a szokásostól eltérő kontextus, kiejtés vagy más akár nem verbális gesztus is.


Az irónia szó ógörög eredetű, a „színlelt szerénykedés, tettetés, kertelés, tudatlanságot színlelő kérdezgetés” jelentésű εἰρωνεία [eiróneia] az εἴρων [eirón] „tudatlanságot színlelve kérdező személy, színlelő” szóból képzett elvont főnév. Ez az eljárás Szókratész egyik kedvelt retorikai eszköze volt."

2017. nov. 12. 23:35

Más a véleménykülönbség, és más egy "berepülés" ellenvéleménnyel és teljes felforgatással.


Még a kezdő hozzászólást sem olvastad el pontosan, azt sem olvastad nyilván, hogy többünknek ismerős az ilyen típusú anya, sajnos. Ezért látjuk empatikusabban a helyzetet, Te viszont eleve averzióval közeledtél, ellenkező irányultságú sztereotípiával.

616. Böce (válaszként erre: 614. - Guruljka)
2017. nov. 12. 23:32
Túlzott irónia=gúnyolódás.
615. Böce (válaszként erre: 614. - Guruljka)
2017. nov. 12. 23:29

Gondoltam, értelmes emberek vannak itt, akikkel lehet beszélgetni, még ha nem is azonos a véleményünk.


Tévedtem.

614. Guruljka (válaszként erre: 612. - Böce)
2017. nov. 12. 23:26

Nem gúnyolódtam. Irónia még volt benne, azt nem tagadom.

Édesanyádat nem emlegettem, nem szokásom az ilyesmi - a kérdező anyukája iránt vagy olyan megértéssel, hogy akár össze is ülhetnétek egy kis csevegésre.

613. Böce (válaszként erre: 611. - Guruljka)
2017. nov. 12. 23:12
Ja, és feltltlen viszek anyukám sírjához sütit, mert te tanácsoltad...
612. Böce (válaszként erre: 611. - Guruljka)
2017. nov. 12. 23:09

Kösz a gúnyolódást, büszke lehetsz magadra.

Legalább jólesett?

2017. nov. 12. 23:02

Akkor csücsülj nyugodtan, ünnepeld magad meg az éleslátásod.

Vagy akár vigyél az anyukának sütit és beszélgessetek a hálátlan gyerekekről. Lényeg, hogy jól érezd magad. :D

610. Böce
2017. nov. 12. 22:55

Én meg úgy veszem észre, a fórumindító az, aki nem hagyja békén az anyját.


Anyja nem hívja, de ő hívja a párját, a volt férjet, már elöre kattog, hogy mit mond majd az anyja... aki egy hete elvan békében. Pedig állítólag minden nap hivogatta, legalábbis így indult a fórum.


Nekem ez inkább a "szemét nyuszika, b...d meg a létrádat" effektus.


Most lehet nekem esni, de inkább gondolkozzatok.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook