Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hibázom a munkahelyemen és ez kikészít fórum

Hibázom a munkahelyemen és ez kikészít (beszélgetős fórum)


2015. szept. 6. 07:56

Ne stresszelj, mert az mindig és mindig újabb hiba forrása, mivel: az agyad a korábban elkövetett hibára gondol, és nem oda, nem arra figyelsz, amit éppen akkor csinálsz.

Ha hibáztál, javítsd ki (nincs olyan hiba, amit nem lehet javítani!!!), és lépj tovább, figyelj oda jobban arra, amit éppen most csinálsz, ezzel elkerülöd az ismételt hibázást!

24. vacsa
2015. szept. 5. 16:41

" ha is porszem kerül a gépezetbe, akkor próbálom minimalizálni a rágódást, elterelni a figyelmemet... "


is nélkül.

Tessék, itt is hibázok...

23. vacsa (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2015. szept. 5. 16:40

Én is nagyon utálok hibázni és hiába tudom hogy aki dolgozik az hibázik is, mégis nagyon zavar ha előfordul. Alapesetben már "az évek meg a rutin" miatt nem hibázom, de ahogy valaki már írta is, ha lehúzunk 2-3-4-szer 12 órát (ami egy üzletben fizikai és pszichés megterhelés egyszerre és ráadásul pénzzel is dolgozunk) akkor a végén már azt sem nagyon tudja az ember hogy merre van előre. Na olyankor a másnapi "nyitós" rögtön látja hogy az előző nap már a sokadik napja volt a vezetőnek. Jó fej a főnököm, ilyenkor csak elnevetgélünk a hülyeségünkön, de belül azért bánt ha én voltam figyelmetlen...

Törekszem a 100%-ra és akkor vagyok jól, ha is porszem kerül a gépezetbe, akkor próbálom minimalizálni a rágódást, elterelni a figyelmemet...

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Színescerka)
2015. szept. 5. 16:18

Munkától függően, nem biztos, hogy elég néhány hónap a feladat teljes elsajátítására.

Mint írtam én banki területen dolgozok, már 20 éve. Minden bank kicsit másként működik és a mostani helyemen nem csak a banki szaktudásomat kell használom, hanem az informatikát is, mivel banki szoftver fejlesztéssel foglalkozok.

Ezt a munkát a szinte teljes szaktudással is lehetetlen néhány hónap alatt tökéletesen csinálni.

Néhány hónap után még teljesen hülyének éreztem magam, 1 év után azt mondtam, hogy tudok már valamit, 2 év után elmondhattam, hogy már tudom az 1/3-át, majd a 4. év után azt, hogy hurrá! már tudom a felét:DDD Most így 6,5 év után még mindig csak ott tartok, hogy van egy csomó hiányosságom, mégis könnyedén végzem a munkámat, már egy kicsit bele is fásultam, azaz unom. Én vagyok a csapatban a mindenttudó:D De nem érdekel. 2017. végén a cég megszűnik, így már nem is érzek késztetést arra, hogy többet tudjak.


Tehát, hosszúranyúlt hozzászólásom lényege, hogy elképzelhető, hogy a te munkaköröd is olyan, amit nem lehet rövid időn belül tökéletesen megtanulni, így nem kellene, hogy annyira zavarjanak a hibáid, hogy másik munkát keres. Főleg, ha csak annyi okod van rá, hogy vétettem egy kis hibát....

2015. szept. 5. 15:38

Na ezt a topikot én is nyithattam volna! Annyira hasonló a szitu amiben vagyunk!

Én is pár hónapja vagyok egy új melóhelyen, szintén a pénz miatt váltottam főleg, a betanításom olyan volt amilyen. Nehezítés, hogy én teljesen egyedül dolgozom, mármint egy irodában vagyok többekkel, de ezt a munkát csak én végzem és más nem is érti amit csinálok, tehát megbeszélni sem tudom senkivel a gondjaimat... és ezt a részét a dolognak nagyon utálom.

Többször kiborultam már a saját hibáim miatt, egyszerűen gyűlölök hibázni. Olyan helyről jöttem el ide, ahol én voltam az aki "mindent tud" és kimondottan jól végeztem a munkámat, kevés hibával.

Itt meg.... hibát hibára. Az én munkám ráadásul sok társosztály kezén átmegy, ha csak egyetlen elütés van, valaki tuti észreveszi és szólnak is miatta (nem rosszindulatból, hanem hogy javítsam ki).

Nálam ez most már kezd elfajulni sajnos, és kezd ördögi körré válni, és fogalmam sincsen, hogy hogyan másszak ki belőle... hacsak nem keresek egy másik melóhelyet...:(

2015. szept. 5. 04:54

Nah...még korán van és a fejem is fáj:)


De akkor most a címnek megfelelően stílusosan korrigálnék: Aki nem dolgozik az nem is hibázik:)

2015. szept. 5. 04:24

Az nem dolgozik aki hibázik.

Nyugi, majd belejössz. A lényeg, hogy felismered és korrigálod.

2015. szept. 4. 23:24

En is picit ilyen stresszelos vagyok.

Van,h en is hibazok, igaz en egy cukraszdaba dolgozok,ahol ugye a kassza az enyem illetve a kiszolgalas,rendeles felvetel-leadas stb...

Volt ,h elvittek egy hatalmas tortat ,amihez kell lemez leteti dij,a lemezt elvittek,en meg elfelejtettem leteti dijat kerni.

Sajna ha nem hozzak vissza akkor az nekem minimum 5 ezer ft buko..

Volt olyan is h elvettem a lemez dijat es be is utottem a gepbe ,amit nem szoktak mert felre tesznek.

Eltitkolni nem lehet mert valtom is van akinek tudnia kell a dolgokrol es am sw szeretek sunyizni...


Eleg nagy forgalmu cuki nem az a napi 30-40 ezres forgalmak... Ugyhogy eleg sok mindenre oda kell figyelni.


Meg nincs fel eve se h itt dolgozok ,de meg mindig hibazok,de latom h az is hibazik aki 6 eve ott van.

Napi 13 orat dolgozok ,volt h egy heten 5*13 orat... Az 5. Napon mar azt se tudtam h engem h hivnak..:)


De en is probalok 100% ba ott lenni...csak sajna ez nem mindig sikerul.

Eszrevettem h ha a maganeletbe valami nem oke,akkor sokkal feluketesebb es figyelmetlenebb vagyok...


Igy volt ez par napja is,anyum korhazba kerult,aznap tiszta idegsokkos voltam.. Plusz mas is idegesitett meg.... Aznap -10.ooo ft al zartam.

Soha nem volt ilyen. Ketten kasszaztunk ....

Az aznapi melom (13!) ora ingyen volt....

Gondolhatod milyen jol esett,de megertettem ...hibaztam!

2015. szept. 4. 23:16
Sajnos ismerős helyzet, de tudod mit? Tegyél rà, ki mit mond rólad, mert az újak a régiek szemében mindenhogyan hülyék, bénàk, semmit nem tudnak. Velem is ezt csinàltâk. Egy hónap utàn fordîtottam a helyzeten. Most én kritizàlom az ő munkàjukat, mivel én ellenőrzöm. 😉 Fel a fejjel!
16. 301ae9b789 (válaszként erre: 15. - Targaryen)
2015. szept. 4. 22:56
Még ha csak ezen stresszelnék, de szerencsére van még min..legalább biztosabb lesz a dolog)
15. Targaryen (válaszként erre: 14. - 301ae9b789)
2015. szept. 4. 22:53
Hát nem. A stressz a rákos megbetegedések melegágya.
2015. szept. 4. 22:07
Április óta dolgozom olyan munkakörben, ahova tulajdonképpen végzettség nélkül vettek fel és elég felelősségteljes munkakör.Emberekkel kell foglalkozni, emberi sorsokkal. Én is sokat hibázom, és rengeteget stresszelek is emiatt. Pedig senki nem rótt még fel semmit hála isten igazán komolyan, sok biztatást kapok, hogy jól teszem a dolgom. De azért mindig tudom, mit csinálhattam volna jobban, másképp egy adott helyzetben. Sokszor aludni sem tudok ezektől a stresszektől. Nem jó dolog.
13. e49241a632 (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2015. szept. 4. 21:37
Neked is köszi, rendesek vagytok nagyon! Jól esik!
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2015. szept. 4. 21:36

Csak aki dolgozik, az vét hibát, amire azt szokták mondani, a lónak is négy lába van, mégis megbotlik.

Ha nem nagyok a hibák, amik nem befolyásolják a többiek munkáját, akkor nem aggodalmaskodj rajta.


Ami a helyettesítést illeti, sajnos aki más munkáját végzi, nem tudja mindkettőt ugyanolyan alaposan megcsinálni.

Választanod kell, vagy mindenből valamennyit elvégzel, vagy a sajátodat teljesen és a másikét valamennyire.

Együtt a kettő nem megy.

11. e49241a632 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2015. szept. 4. 21:36
:)) ez jó! Igen, én is ezt tartom a normálisnak, mindenki hibázik, ki kell javítani és menni kell tovább. Ez valami pszichés hülyeség lehet nálam, túl nagy bennem a megfelelni vágyás.
10. Channa* (válaszként erre: 4. - Sajtostallér)
2015. szept. 4. 21:30

Mi sok-sok év után is felemlegetjük a nagy-nagy hibáinkat:DDD

Jót nevetünk rajta, hogy egy igazán nagy hibát mindenkinek össze kell hoznia, mert anélkül nem igazi csapatjátékos:DDDD

Én bankszférában dolgozok és informatikusként és igen nagy hibákat összehoztunk már, csak egy-egy példa: volt, hogy kitöröltük véletlenül az összes számlát a rendszerből, de olyan is volt, hogy az összes számla összes tranzakcióját:DDDDD

De volt olyan is, hogy 6% kamat helyett 6000% kamatot vittünk fel:DDD

Van ilyen, gyorsan javítunk és akkor ismét megy tovább a meló. Persze egy kicsit mi is izgulunk, hogy nehogy elvigye az ügyfél a sok pénzt, ami nem is az ő pénze, vagy nehogy akkor akarja a kártyáját használni, amikor épp nincs számlája:D


Nem kell rágörcsölni, persze erre mindig csak utólag gondolunk, mert a hibázáskor mindenki vérnyomása 200 felett van....

9. Panna.33 (válaszként erre: 8. - E49241a632)
2015. szept. 4. 21:26
Tényleg nem kéne így felfogni. Senki nem születik úgy, hogy mindent (bármit) tud. Ha a legjobb szándékod, tudásod és szorgalmad szerint dolgozol, már az is sokkal több, mint amit az átlag megtesz. Amúgy nem is lehet 100%-osnak lenni mindig, teljesen kimerít, kiéget. Olyan 80% az ideális szerintem. Persze sokan 50% alatt csinálják;)
8. e49241a632 (válaszként erre: 7. - Panna.33)
2015. szept. 4. 21:21
Igyekszem:) De annyira rossz érzés, szégyellem magam, vagy nem is tudom. Tudom, hülye vagyok, nem így kéne felfogni.
2015. szept. 4. 21:18

Vedd lazábban, mást nem tudok javasolni.

Ha kikészít, az a munka minőségének a rovására fog menni és bekerülsz egy ördögi körbe. Ha te hibázol úgyis te javítod.

Nyugodtság..;)

6. e49241a632 (válaszként erre: 4. - Sajtostallér)
2015. szept. 4. 21:18

Köszönöm, Te is nagyon kedves vagy! Hibáznak a régiek is sokat. Sajnos ez olyan munkakör, ahol nem lehet "eltitkolni" a hibát, rengeteg osztállyal kell együtt dolgozni.

Szerencsére emberéletek azért nem múlnak rajtam sem, én azt nem is bírnám.

5. sajtostallér (válaszként erre: 4. - Sajtostallér)
2015. szept. 4. 21:17
Jav: annak idején. Bocs.
2015. szept. 4. 21:15

Megértelek, hisz ugyanígy voltam én is anak idején.

Bármilyen hibát is ejtettem, nagyon zavart még magam előtt is, és elkövettem azt a hibát, hogy még nagy dobra is vertem. Nem tartottam meg magamban,nemhogy sumákolva kijavítottam volna.


Már több mint 16 éve ott dolgozom, és rutinból végzem a feladataimat. De! Pont ezért,- a rutinból végzett dolgok miatt-, úgy 2 havonta vétek egy apró hibát.

Ma már nem izgat, ha 2 havonta tévedek, hát Istenem emberből vagyok én is! Számokkal dolgozom, minden javítható. Lazán kijavítom, és kész. Nem olyan helyen dolgozom, ahol emberek kárára tévedhetek, és szerencsére orvos sem vagyok, ahol nem tévedhetek.


Nyugi, lazán, csak ne verd nagy dobra, hogy tévedtél. Ha valaki rájön, akkor meg mosolyogj kedvesen.Nehogy azt hidd már, hogy a kollegáidnak minden a kisujjukban volt, amikor kezdők voltak. Dehogyis! Legfeljebb azt már nem emlegetik fel.

Sok sikert kívánok neked szeretettel!

3. e49241a632 (válaszként erre: 2. - Targaryen)
2015. szept. 4. 21:10
Köszönöm. Én is hasonlóképpen gondolom. Ami zavar ebben a helyzetben, az az, hogy nem akarom, hogy emiatt rám ragadjon, hogy "hülye vagyok". A csapat egyik része nagyon rosszindulatú, mert átszervezés miatt az ő munkájukat "vettük el" (viszont mindenki kapott más pozíciót), igaz, van aki alacsonyabbat.
2. Targaryen (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2015. szept. 4. 21:01
Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit. Ne emészd magad, mert ha rágörcsölsz, több és súlyosabb hibát fogsz véteni.
2015. szept. 4. 20:57

3 hónapja új munkahelyem van, végre olyan fizetéssel, amit elképzeltem magamnak. viszont a csapat új, a betanítás hagyott kívánnivalót maga után, a munka pedig rengeteg. Napi 11-12 óra, nem csak nekem, hanem szinte az egész csapatnak.


Kisebb hibákat vétek (kopp-kopp-kopp), amit könnyű kijavítani, és nem napi hatszázat, de engem az az egy-egy hiba is nagyon megvisel. Ráadásul mióta ott vagyok, szinte azóta helyettesítek, a saját részemet már tudom, de a kolléga részébe kénytelen vagyok menet közben beletanulni. Tudom, hogy nem nagy dolog és sokan egy vállrándítással elintézik, de engem nagyon zavar. Ti hogy lendültök át az ilyen dolgokon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook