Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít az anyám! :( fórum

Kikészít az anyám! :( (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
549. kytty9 (válaszként erre: 547. - Kytty9)
2017. nov. 5. 13:56
Mert gondoltam, hogy fokozatosan adagolom be neki az eddigi dolgokat.. amik fájtak és rosszul estek.. és nem a nyakába zúdítom.. de a pszichológusom is azt tanácsolta, hogy ezt csak így lehet, ha változást akarok.. és ráadásul anyámat ismerve, akkor nem egy kiborulása lett volna, hanem minden egyes alkalommal az lett volna.. :(
548. csikil4ny (válaszként erre: 540. - 61a61656b0)
2017. nov. 5. 13:54

Valószínű a párjának is megvan a maga problémája, a társfüggőség garantált. Így neki az a jó, ha a nő nincs jól, mert ezzel garantálja, hogy a nőnek is szüksége van rá.

Ezért nem kap megfelelő segítséget a fórumindító tőle.

547. kytty9
2017. nov. 5. 13:53

Gondoltam arra is, hogy lehet túl sok dolgot mondtam neki egyszerre..?

Pl. tegnap jött a közös nyaralásokkal, hogy indáig minden évben elmentünk 4-en pár napra vhova.. és, hogy ahhoz se volt kedvem?

mondtam, hogy kedvem volt, csak mindig féltem, hogy balhé lesz.. mert minden évben ez ment.. anyám vagy velem, vagy a párjával, vagy az én párommal veszett össze vmi apróságon.. ez már szinte megszokott volt..

De basszus, ha én rontottam el és sok volt egyszerre, amit elmondtam, pedig igyekeztem finoman tálalni.. az sem jogosítja fel, hogy nekem jöjjön ököllel.. nem igaz? mi a véleményetek erről?

546. kytty9
2017. nov. 5. 13:44
egyszerűen szégyellem, hogy ilyen anyám van.. és eddig ezért nem mertem vele "ellenkezni", mert akkor ki jön belőle az "állat".. már bocsánat, hogy ilyet írok, de ilyenkor úgy viselkedik.. :(
545. kytty9
2017. nov. 5. 13:42

Azért gondolom, hogy ez színészkedés, mert mikor hazaértem nem az volt, hogy Ő ki van és megviseli és de jó, hogy lát másfél hónap után..

hanem elkezdett szidni, veszekedni.. aztán zokogni.. aztán nekem jött.. aztán megint szidott és veszekedett volna a telefonban, de ráraktam.. nem hallgattam végig.. jaaa az, hogy én tiszta ideg voltam és remegtem és kocsiban ültem és vezettem az persze eszbe sem jutott.. mondta volna tovább a magáét..

katasztrófa..

kedden megyek a pszichológushoz.. most korábbra kértem időpontot, nem péntekre, mert tudtam, hogy szükségem lesz rá..

544. kytty9
2017. nov. 5. 13:38
Jaa és a "legszebb" az egészben, hogy most megint Ő van megsértődve, hogy köszönés nélkül jöttem el.. és érdekes, hogy tegnap 1 óráig meg sem tudott szólalni, annyira rosszul volt és majd megfulladt.. de miután eljöttem 15 perccel később, mikor felhívott a párja, akkor már ott ordított mellette, hogy mit képzelek, hogy így eljöttem.. :/
543. kytty9
2017. nov. 5. 13:34

Az mindegy is, hogy mi a vita forrása.. mindenen képes így bekattanni.. nem csak most, hogy fél, hogy elveszíti az egy szem lányát..

a lényeg, hogy mindig neki kell, hogy igaza legyen és mindig úgy kell lenni mindennek, ahogy ő akarja. és ha nem úgy van?! akkor jön a lelki terror.. a zsarolás.. ha ilyenkor beadja az illető a derekát, akkor rendben van.. de hanem... akkor jön a hiszti.. a sírás.. az öngyi leszek.. a sajnáljatok meg.. mert mindjárt meghalok, megfulladok, ideg összeroppanást kapok.. az összetörök dolgokat és szétverek mindent magam körül.. nah és ezután, ha ez megtöri az illetőt, akkor rendben van, de, ha még ez sem, akkor neki megy.. és megveri..

én tegnap tényleg féltem, amikor ott állt a konyhában.. gondoltam elborul az agya és felkapja a nagy kést.. :/

és ha már képes ököllel nekem jönni, akkor arra is képes lehet.. :/

542. globus (válaszként erre: 538. - Kytty9)
2017. nov. 5. 13:28
Amikor nem vagy ott, nem beszéltetek, vajon milyen lehet a viselkedése? Lehet, hogy tolerálható? Mivel a párja elviseli olyankor, a cirkuszt neked címezi. Érthetetlen, hogy bármit közölhetne, kérhetne kulturált formában és nem ezt választja.
541. kytty9
2017. nov. 5. 13:26

ÉS az a borzasztó, hogy ez nem az első eset volt nála.. ezt már egyszer említettem Nektek.. 5 éve kaptam ököllel egy akkorát, hogy bedagadt és lilult a szemem.. szép kis monoklim lett..

Ráadásul a párjának is neki szokott menni, én csak 1-2 alkalomról tudok, de arról is csak azért, mert láttam a párján a nyomokat hetekkel később és megkérdeztem.. Ő nem mondta volna el..

szóval lehet többször is előfordult csak nem mondják..

540. 61a61656b0 (válaszként erre: 539. - Kytty9)
2017. nov. 5. 13:24

Valami célzott kezelés kéne.

Antidepi pszichoterápiaval.

Azt nem értem, hogy a párja miért nem akar rajta segíteni.Neki is jobb lenne az élete egy kiegyensúlyozott társ mellett

539. kytty9 (válaszként erre: 532. - 61a61656b0)
2017. nov. 5. 13:20

Én tegnap mentem a telefonomhoz, amikor kitört rajta és mondtam, hogy hívom a mentőket, de a párja leállított, hogy ne..

amúgy jár pszichiáterhez, szed vmi gyenge nyugtatót már évek óta.. de ez csak annyi, hogy odamegy.. megkérdezi a doki, hogy minden oké? Ő mondja igen.. felírja a bogyót és viszlát.. ennél vmi többre lenne szüksége..

538. kytty9 (válaszként erre: 524. - Ilián)
2017. nov. 5. 13:15
Nem hiszem, hogy tudna ráhatni a párja.. és ráadásul Ő is részt vesz ebben a játékban.. legalábbis így látom.. anyám hisztizik Ő meg rögtön elkezdi pátyolgatni..
537. kytty9 (válaszként erre: 523. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 13:13

Azért vmilyen szinten persze megviseli a kapcsolatunkat a párommal.. pont vmelyik nap lelkizett ezen, pedig Ő nem az a lelkizős fajta, hogy ez mennyire rossz neki is.. és érzem én is, hogy az elmúlt napokban picit eltávolodtunk..

ezért is határoztam el, hogy jobban figyelek kettőnkre és megpróbálok kevesebbet kattogni anyán vagy legalábbis azon leszek, hogy ne készítsen ki annyira lelkileg, mint az elmúlt két hétben.. mert tényleg annyira zombi voltam, hogy nem csodálom, hogy körülöttem már mindenki ki van.. :(

536. Guruljka (válaszként erre: 530. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 5. 12:29
Szerintem a párja is tart tőle. Ő folyamatosan elviseli. Lehet, hogy más okból is produkál dührohamokat az anya.
535. csikil4ny (válaszként erre: 534. - 61a61656b0)
2017. nov. 5. 10:07

Ezt itt mindannyian tudjuk.


Az én apám sem tudja, hogy nem normális a viselkedése. Ő viszont fizikailag nem esett neki senkinek, így kezelni sem lehet. Szerinte mindenkivel baj van, ezen a világon csak egyedül normális.

534. 61a61656b0 (válaszként erre: 533. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 09:25

Szerintem ez már túl van azon a határon,hogy nagyon félti a lányát,meg nem akarja elengedni,hogy élje a saját életét.

Volt ilyen kapcsolatom,ahol anyuka nem akarta az egy szem kicsi fiát elengedni.

De ez kimerült abban,hogy hozta az ebédet,mindig mindenről tudni akart,meg néha duzzogott amikor nem úgy történtek a dolgok ahogy ő elképzelte.

De ez nem normális viselkedés,ezt nem lehet szerintem pszichológus és pszichiáter segítsége nélkül megoldani.

Leginkább azért nem,mert az anyuka nincs azzal tisztában,hogy vele nincsenek rendben a dolgok

533. csikil4ny (válaszként erre: 532. - 61a61656b0)
2017. nov. 5. 09:19
Ez az egyetlen lehetőség, ha nem számítjuk azt, hogy rá is csukhatja a fórumindító az ajtót.
532. 61a61656b0 (válaszként erre: 529. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 09:15

Pont ezt akartam en is irni,hogy egy ilyen duhroham alatt simán ki lehet hívni a mentőket,be fogják vinni.

Kivizsgaljak,kap nyugtatokat stb

Ezt tudom,hogy így megy,sajnos volt szerencsém közelről megelni ilyet.

De hogy utána mi lesz,nem tudom.

Az is lehet,hogy ha kapna gyógyszert,akkor oldodna benne ez az állandó feszültség es harag és talán akkor ott "tiszta" fejjel belatna,hogy kezelésre van szüksége

531. csikil4ny (válaszként erre: 530. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 5. 08:57

Ez olyan kérdés, amelyben a fórumindítónak kell dönteni, hogy mit tud/akar felvállalni.


Diagnózist nem mernék felállítani, nem vagyok pszichiáter, de az nyilvánvaló, hogy valami nagyon nincs rendben az anyával.

530. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 529. - Csikil4ny)
2017. nov. 5. 07:52

Talan ketten az anya tarsaval megis meg tudnak tenni valamit; legalabb meg kellene probalni, hiszen nem veszitenenek semmit.

Ez csak rosszabb lesz a kor haladtaval.

Mi a garancia arra, hogy tenyleg nem fordul onmaga ellen -legalabb valamilyen serulest okozva onmaganak -, vagy egyszer ver fog folyni.

Bennem felmerult a skizofrenia gyanuja is.

529. csikil4ny (válaszként erre: 525. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 5. 07:07
Az a baj, hogy a történtek miatt be lehet vitetni a kórházba, leszedálják, de megkérdezik, hogy elfogadja-e a pszichoterápiát, amire 100% nemet mondana. Így értelmetlen, ha csak nem ismétlődik meg a jelenet. Még mindig azt mondom, hogy az anyánál csak a zsarolás hat: csak akkor menni hozzá, ha elfogadja a kezelést. De ez borzasztóan nehéz, ehhez a fórumindítónak is erősödnie kell.
528. Mária 54 (válaszként erre: 522. - Kytty9)
2017. nov. 5. 05:51
Rosszul gondolod. Betegesen szeret, betegesen ragaszkodik hozzád és nem hajlandó tudomásul venni, hogy már nem a kicsi lánya vagy, akinek szót kell fogadnia. Erről valamicskét te is tehetsz. Túlzottan meg akartál felelni az elvárásainak. De az sem jó, ha 360 fokos fordulattal csak ellenállsz. Ezért is javasoltam, hogy halaszd el a látogatásodat addig, míg úgy nem gondolsz rá, hogy kellemes lesz a találkozás. Majd, ha nem félsz, ha kedvesen és örömmel tudod meglátogatni, akkor menj újra. Ehhez idő kell. Neked és neki is. Most dolgozz azon, hogy fogadd el magadat és az édesanyádat is, aztán lépj tovább az új kapcsolatotok érdekében. Meg tudod tenni, csak bízz magadban.
2017. nov. 5. 05:34
A nagyival tartanám a kapcsolatot, mert ő úgy néz ki, nagyon normális. Ő ad neked egy "kis" pluszt. Ez tök jó. Én inkább őt látogatnám. És kerülnék mindennemű beszélgetést az anyámról. Használd ki az alkalmat, míg a nagyanyád él, és töltődj belőle. Szerintem többet ér emberileg, mint valaha az anyád! Legyen ő a követendő példád az életedben. ;)
526. Epresturmix (válaszként erre: 507. - Kytty9)
2017. nov. 5. 05:30

Az anyád mentálisan beteg! :(

Kezdj egy új életet, nélküle! Zárd le, ha nem akarsz te is ilyen lenni! Ennyi. Én nem gondolkodnék. Koncentrálj a jövődre, a céljaidra. Nem fog változni. Ne várd. :(

2017. nov. 5. 05:25
Ez mar az on-es kozveszelyessegi kategoria.
524. Ilián
2017. nov. 5. 05:09
Jaaajj,annyira sajnálom!!Sokat gondoltam Rád, vajon mi lehet.Anyukad nagyon beteg sztem.DE NEM TE VAGY A HIBÁS!!!! Párja nem tudna hatni ra, hogy kérjen orvosi segítséget?
523. csikil4ny (válaszként erre: 522. - Kytty9)
2017. nov. 4. 23:43

Az miért jobb, ha azt gondolod nem szeret? Ha jobb akkor gondold azt, ha rosszabb, akkor nem fontos a kérdés. Attól, hogy ő betegesen tud kapcsolódni az emberekhez, neked nem kell rossz érzésed legyen!


A pároddal mi a helyzet? Mennyire viseli meg a kapcsolatotokat a lelkiállapotod?

522. kytty9
2017. nov. 4. 23:16
kezdem ezt gondolni, hogy nem is szeret az anyám.. csak szereti, hogy van vki, aki felett uralkodhat.. vagyis eddig uralkodhatott.. :/
521. kytty9 (válaszként erre: 519. - Guruljka)
2017. nov. 4. 23:15
Igen, mama miatt nem bántam, hogy így tettem.. jó volt vele beszélni még, ha csak fél órát tudtunk is.. mondjuk utána még beszéltem vele telefonon.. mondtam neki, hogy eljöttem.. mert kritikussá vált az állapot.. és még este felhívott, hogy hazaértem e .. anyámnak persze eszébe sem jut, hogy aggódjon értem.. iszonyat idegállapotban jöttem el otthonról.. 180 volt a pulzusom.. az órám jelezte, hogy vmi nem oké.. és mondtam is neki.. mégsem jutott eszébe, hogy mi van velem már megint..
520. kytty9 (válaszként erre: 518. - Jozsi.38)
2017. nov. 4. 23:12
Ez így van... de eleve félve mentem oda.. mert tudtam, hogy ez lesz.. vhol legbelül.. de úgy voltam vele, hogy lesz ami lesz.. jaa az is baj volt neki, hogy kimentem papámhoz a temetőbe.. egyedül.. szóval tényleg pszichiátriai eset.. kezelés kell neki, csak nem tudom én mit tudnék ebben segíteni neki..?!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook