Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyósék idegileg kikészítenek! fórum

Anyósék idegileg kikészítenek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
163. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 162. - Reload)
2011. szept. 21. 15:24
Nem csak ha ilyen adódik hogy nem hívják dolgozni1 és fél hónap.:(
162. reload (válaszként erre: 160. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 15:23

Meddig kell befizetni a csekkeket?

Ha ti kapnátok, akkor folyamatos csúszásban lennétek?

2011. szept. 21. 15:22
Ebben most benne volt a kocsi súlyadója,és a törlesztés930000,kocsira.
160. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 157. - Driennke83)
2011. szept. 21. 15:21
Mondtam neki ezt,azt mondta ha fizetek telefonáljak és majd elintézi.Tök jó.Csak egy hónap múlva tudunk fizetni,amikor hazajön a párom és fizetést kapott.Addig honnan szedjek össze annyit?Anyáék nem tudnak sajnos adni.De a héten kerítsem elő ezt a pénzt.
159. reload (válaszként erre: 155. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 15:20

Értem én, de te most ott vagy a 2 gyerekkel és a zaklató anyósékkal.

Szerintem függetlenedni kellene, az az egy megoldás van. Ha most fizettek 150-et (ha jól emlékszem azt írtad), annyiból szerintem simán kijönne egy albérlet rezsivel együtt. És egycsapásra megszűnne minden. A férjednek pedig meg kéne érteni, hogy ebbe te tönkremész. Vagy vele, vagy nélküle, de mentek, mert ezt nem bírod tovább.

158. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 156. - Driennke83)
2011. szept. 21. 15:19

Ez annyira szép!!!Örülök nektek.Az öcsém felesége szerint édesanyám a világ legjobb anyósa,ja és a párom is osztja ezt a véleményt.

Tök jó ,hogy úgy fogja fel,hogy nem tudja mi az ízlésed,az enyém nem kérdez meg de nem is kapok soha semmit.A gyereknek is kigondol valamit és nem kéri ki a véleményem.Soha nem vigyázott a fiamra,nem bír hajolni,emelni,de a keret bírja kapálni stb.állatfarmot tartani.Az hogy eddig is édesanyámékra számíthattam,és ezután is csak rájuk számíthatok senki másra.Ők szaladna ha gond van,beteg valaki.segítenek.Mert egyedül nem vagyok de mégis 6 hétig egyedül 1 hétig nem.Ha kinn vagyunk nekem az nem pihenés a gyerek egész nap kint nem megy be enni se de kint se eszik,nem megy pisilni se,bepisil,gondolom nem ér rá.Én rohanok utána .És ez nem 1-2 óra.Annyira nem lehet kimenni.

157. driennke83 (válaszként erre: 153. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 15:16
Bocs, de én biztos megmondtam volna neki, hogy akkor fizesse is ki vagy hagyja itt, mert Te nem fogsz azért utazgatni plusz pénzért, meg a gyereket rángatni. Ha itthagyja befizeted és majd megkapja az igazoló szelvény, ha nem, akkor fizesse be, aztán majd ha legközelebb erre méltóztatik járni odaadod neki a pénzt.
2011. szept. 21. 15:12

Egyébként, hogy az indító bejegyzéshez hozzászóljak. Az én anyósom egy tündér. Tavaly elvesztettük apósomat, ő "nehéz" ember volt, de ő is szeretett és elfogadott.

Viszont anyósom most sokszor felhív, mi van velem, kell valami a kertből vagy ilyesmi. Névnapomra vegyek valamit, majd ő kifizeti, mert nem ismeri az izlésemet, meg nem jár a városban stb.

Nikire is ő vigyáz, ha beteg, mert az én szüleim még messze vannak a nyugdíjtól. Ő buszozik be, és vigyáz a Niki, a mi lakásunkban, hogy ne kelljen betegen utaztatni.

Ha a férjem megy, mindig küld valamit nekem is, mert ez az Adrienn szereti, vagy vidd le az Adriennek.

Ha tanács kell előbb hív engem, mint a fiát vagy a lányát.

Nagyon egy hullámhosszon vagyunk, teljesen egyforma a gondolkodásunk. Velem megosztott a férje halála után olyanokat is, amit még senkivel. (A gyerekeivel sem) Mindenkien mondja, hogy neki milyen szép menye van stb.

Mondjuk ha nála laknánk nem tudom, hogy mi lenne a helyzet, pont azért mert annyira egyformák vagyunk, de így 15 km-es távolságból ez nagyon jó. :)

Én nagyon szeretem az anyósomat.

155. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 154. - Reload)
2011. szept. 21. 15:11

Köszönöm hozzászólásod!Megemlítettem,hogy elegem van ebből,elmegyek a gyerekekkel albérletbe,mert ezt nem bírom.Hát nagyon mérges lett,hallani se akar róla.Pedig teljesen olyan a fiuk kint dolgozik külföldön szegény,hogy eltartsa a családot rákényszerül.Pedig mikor összeköltöztünk akkor is kint volt és nem volt család.De mind mondták nekem biztassam ne hagyja ott mert jó munkahely,itthon nem találna.De ha szóba került a külföldre költözés tutira lebeszélték.Telebeszélték a fejét.

Ebből arra akartam kilyukadni,hogy mi itt lakunk 3 a lakásban használunk a fiuk pedig fizeti,pedig ő nincs is itt!!!!!Mintha szánalomból,megtűrt személyek lennénk.Mondta a párom ez hülyeség verjem ki a fejemből.

154. reload (válaszként erre: 153. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 15:05

Szia!


Olvastam az elejétől az egészet. Nagyjából talán megértettem a tulajdoni viszonyokat..

Azt akartam kérdezni, hogy nem tudnátok-e esetleg elmenni a gyerekekkel egy albérletbe, vagy "visszakérni" az önkormányzati bérlakást? Mivel a férjed alig van otthon sajnos, így elég lenne kisebb lakás is és megszűnne ez az állandó csekk-pénz téma.

Ha pedig már nem lesz após-anyós, akkor a férjed is megkapja az örökséget utánuk. Ha jól értettem a nagybácsitól örökölt pénzhez jogilag nincs köze.


Bár nem értem, hogy a férjeddel nem szoktad az ilyesmit megbeszélni??

153. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 152. - Driennke83)
2011. szept. 21. 15:01
ez igaz,de ebből olyan nagy balhé lenne!!Ma itt volt após!!!!!Hozta a csekkeket,megmutatni.NEM HAGYTA ITT!!!!!MERT NEKI BIZTOSÍTÉK HA A KEZÉBEN VAN.DE AKKOR HOGY FIZESSEM KI,MÉG UTAZZAK 30 KM A CSEKKEK BEFIZETÉSE MIATT?????NEM HAGYTA ITT A CSEKKEKET!!!!MI LENNE HA ÁTÍRATNÁM.....
152. driennke83 (válaszként erre: 118. - Annus0625)
2011. szept. 21. 14:58

Nem kell ahhoz sem tulajdoni lap, sem semmi. Nálunk apukám nevén voltak a számlák, de amikor odaköltöztünk, akkor felhívtam a szolgáltatókat és megmondtam, hogy a számlázási cím megváltozott, ezután ide kérjük a számlát. Ehhez nem kell semmilyen igazolás, mert nekik az a lényeg, hogy ki legyen fizetve. A nevet nem kell megváltoztatni, csak a levelezési címet. Azt pedig lehet telefonon is.

Ja bocs, ezt Karolyn-nak akartam írni.

151. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 142. - Df2a740c00)
2011. szept. 21. 14:57
Svájci nagybácsi,kint élt.A családra hagyott pénzt,kire mennyit nem tudom.Vettek egy lakást amiben mi lakunk,vettek még egyet ami a báttyáé,vagyis a saját gyereké.(nem lakik benne,albérletbe van kiadva,mert saját kertes házában lakik a szülők háza mellett.)remélem érthető volta.
150. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 138. - Df2a740c00)
2011. szept. 21. 14:54
Nem vér szerinti,és elképzelhető hogy ez így van.Mondtam neki írassa a nevére,azt mondta eddig nem volt mert a válásával ment volna az is.Ott nem volt gyerek.Akkor most írasd át,jő majd az is meglesz.Aztán azt hallom anyóséktól,hogy el akarják adni a lakást amiben lakunk.Rákérdeztem a páromra erre azt mondta csak elbeszélgettek azon mit hogyan lehetne,eladni venni egy kertes házat.Jó hogy ilyen gondolati eszmecserékből kimaradok,az én véleményen nem számít,hiszen nem az enyém.
149. anyucika3 (válaszként erre: 145. - Annus0625)
2011. szept. 21. 14:40
Ja,hát ez érthető.Én sem bírtam 5 év alatt megszokni a tömblakást,nem is mennék sosem vissza.Pedig nem vagyok öreg.Ezért meg téged csak tisztelni lehet,hogy így gondoskodsz apósodról.
2011. szept. 21. 14:38
Topik Indito!!!ne hagyd magad csak azert keszitenek ki mert hagyod magad,es latjak,h megtehetik!!!!nefed en minden nap elkuldtem a budos franca,meg a fia hazabol is kiloktem,utana hajitottam a hulye jatekokat amit hozott az unokajanak,ugy loktem ki oket,a hugaval egyutt,h nekiestek a korlatnak.eleinte mindig felhuztam magam,mara mar megedzodtem:D :D :D
147. 4c30444687 (válaszként erre: 142. - Df2a740c00)
2011. szept. 21. 14:38

Minimum van egy kimaradt pont, hogy egy rossz házasság/válás miatt került a nevelőapa nevére.

De én ezt már meg sem próbálom megfejteni. Azok a tulajdonjogi kérdések, amiket nem lehet igennel, nemmel megválaszolni, nem érdemelnek több energiát.

146. anyucika3 (válaszként erre: 137. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 14:37

Mihez nem ért?ne hari,de analfabéta talán?

Bemegy a hivatalba,és utána érdeklődik,hogy az xy nevű nagybácsi után örökölt pénze hova került a hagyatéki eljárás lefolytatása után.Feltételezhetően a nevelőszülők kezelték.Elvileg nagykorúságáig hozzá nem nyúlhattak,ha mégis,követelje fizessék ki,vagy írassák a nevére a házat.Attól függ mekkora összegről van,volt szó.

145. annus0625 (válaszként erre: 141. - Anyucika3)
2011. szept. 21. 14:35
Igen, ezt is számba vettuk akkor, de o nem tudta egy 3 szobás lakásban lakni, mivel o tipikus falusi és nem tudná már megszokni a változást, hogy nincs udvar, nincs kert. O már oreg és szellemileg se teljesen tiszta, ezért inkább maradtunk. Sok gondot vettunk ezzel a nyakunkba, de hát ez van a szuloket nem szabad magukra hagyni. Enny jár nekik, azért, hogy tisztességesen felneveltek minket. Most rohannom kell, de majd még jovok puszi Mindenkinek
2011. szept. 21. 14:34
csatlakozom az en anyosom maga apokol,2500km ami segitet:) elkoltoztunk balatonrol angliaba,pontosan miattuk
143. anyucika3 (válaszként erre: 136. - Annus0625)
2011. szept. 21. 14:34
Ezt is írtam én is neki lejjebb.Úgyhogy baromira zagyva egy helyzet ez számomra.
142. df2a740c00 (válaszként erre: 140. - 4c30444687)
2011. szept. 21. 14:32

nekem elég világos volt, bár nehéz összerakni több hsz-ből tényleg:)

*Volt egy bizonyos nagybácsi, aki pénzt hagyott-valakire (ez az egy bizonytalan pontja van a történetnek immár-mármint hogy kire)

*A pénzből vettek egy lakást a nevelőszülők nevére

*A f.indító férj valamiért úgy gondolja, hogy az a lakás az övé

Ennyi kb., annyira nem bonyolult

141. anyucika3 (válaszként erre: 123. - Annus0625)
2011. szept. 21. 14:30
Persze,ez igaz,és jó,hogy előrelátóak voltatok.Após nem mehetett volna veletek,hogy gondozhassátok?Úgy tisztább helyzet lenne most nem?
140. 4c30444687 (válaszként erre: 138. - Df2a740c00)
2011. szept. 21. 14:29
Sztem ne fantáziáljunk, mert még a kiíró sem tudja, hogy kinek a lakásában él (nemhogy annak az eredetét).
139. anyucika3 (válaszként erre: 124. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 14:28
Ezt most ugye nem gondolod komolyan,hogy ezzel a címszóval tönkre tehetik az életeteket?Ők fogadták örökbe,mert ők akarták.Persze tisztelje szeresse Őket érte ha valóban érdemesek rá,de nincs joguk még így sem a dolgaitokba avatkozni.Felnőtt ember a férjed.Amúgy meg egyébként ha már háláról alázatról írsz most,lejjebb azt írtad nekiment a nevelőapjának.Na,akkor most mi is van,ez is az alázathoz,köszönethez tartozik?Még mindig nagyon zavaros a történetetek.SSSSSS
138. df2a740c00 (válaszként erre: 134. - Annus0625)
2011. szept. 21. 14:26

Gyakorlatilag nem örökölt semmit a férje. Ha a nagybáty a nevelőszülők egyikének a testvérét takarja, akkor a pénzt sem ő örökölte, amiből a lakást vették, hanem valamelyik szülő, akinek a nagybát a testvére volt. Persze a nagybáty még életében mondhatta szóban, hogy majd a fórumindtó férje örököl, de ha nem tette hivatalossá, akkor sajnos ennyi.


Ha a nagybáty a férj vérszerinti felmenője, akkor már más a helyzet.


Szóval pontosan kinek a rokona is volt ez a bizonyos nagybáty? :)

137. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 136. - Annus0625)
2011. szept. 21. 14:23
jó lenne,nagyon nem tiszta ez a számomra,de szerintem a párom is így van ezzel.na ő meg semmi ilyesmihez nem ért papírügyek,számlák..
136. annus0625 (válaszként erre: 135. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 14:20
De ha az o orokolt pénzén vették, akkor érdemes ugyvédhez fordulni, hisz kell, hogy legyen valami nyoma a hagyatéki tárgyalásnak, amiben megkapta a pénzt. Szerintem nézz utána, vagy kérdezz meg egy ugyvédet mit tehetnél...
135. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 133. - 4c30444687)
2011. szept. 21. 14:17
Nincs az ő nevére írva.Az apjáén van.Bonyolult .Bocsi.Köszi mindent!
134. annus0625 (válaszként erre: 128. - 4af9b7dc2b)
2011. szept. 21. 14:17
Lássuk jól értjuk-e, mert nekem még mindig magas. Akkor kinek a nevén van a Ti lakásotok és kinek a nevén van az o házuk? Most akkor mit orokolt a férjed? Van valami esély arra, hogy kovetelje az orokségét, akár ugyvédi úton? Elvégre ha halott után orokolt, akkor kellett, hogy legyen hagyatéki tárgyalás és az nem veszik el, nem tudnak Benneteket kisemmizni...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook