Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít az anyám! :( fórum

Kikészít az anyám! :( (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2017. okt. 30. 16:13

Én csak azt kérdeztem, hogy te mit akarsz. Mert te még dönthetsz a gyerek mellett vagy ellene is.


Nem határozhatod meg az életed minden szegmensét aszerint, hogy anyud hogyan reagál(hat) rá, semmi köze. A te életed a tied, az ő véleménye meg az övé, nem kell a kettő födje egymást.

398. kytty9 (válaszként erre: 397. - Kytty9)
2017. okt. 30. 16:07

Jaa azt is mondta, hogy mivel mostanában “kifordultam” magamból, ő rájött, hogy attól, ha nekem gyerekem lesz neki még nem lesz unokája és biztos nem engedem majd azt sem, hogy elvigye játszótérre...

nem értem az összefüggést.. vagyis értem.. ennyire súlyos.. :(

397. kytty9 (válaszként erre: 394. - Csikil4ny)
2017. okt. 30. 16:01

Ezt nehéz megfogalmazni.. régen úgy éreztem félek a szüléstől.. ( ohh ezt is hányszor végig hallgattam, hogy ő mennyit szenvedett velem... és, most ismét megkaptam a napokban, hogy ne is szüljek, ha annyi keserűséget kapok majd én is a gyerekemtől, mint ő tőlem)

Mostanában kezdem azt érezni, hogy inkább a további feszültség miatt halogatom.. ha most ennyi baja van velem.. és lesz egy gyerekem, akkor mi lesz.. még több támadási felület.. és ráadásul az már nem csak engem fog érinteni, hanem a gyerekemet is..

lehet ha ennek pontot teszek a végére igy vagy úgy.. és lezárult ez a harc, akkor már szívesen állok elébe..

396. csikil4ny (válaszként erre: 395. - Kytty9)
2017. okt. 30. 15:57
Akkor erősítsd meg magadban, hogy jogos a haragod!
395. kytty9 (válaszként erre: 391. - Guruljka)
2017. okt. 30. 15:53
Pontosan.. azért van bűntudatom, mert merek rá haragudni.. ez tényleg így van.. :/
394. csikil4ny (válaszként erre: 384. - Kytty9)
2017. okt. 30. 14:48

Igen, részben lehet tudatos, mivel el akarja érni a célját. Amikor öngyilkossággal fenyegetőzik, akkor teljesen tudatos manipulációt folytat. De teljesen mindegy az ok, a lényeg, hogy beteges amit csinál és ha továbbra is részt veszel a játszmában te is a játszma foglya maradsz.


Írtad, hogy nem akarsz gyereket. Van más oka is, vagy csak anyukád?

393. csikil4ny (válaszként erre: 390. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 30. 14:42
A harag másodlagos érzelem, valami más előzi meg, általában a félelem.
392. csikil4ny (válaszként erre: 364. - Kytty9)
2017. okt. 30. 14:41
Ha tudnám, akkor félnék tőle... Így, hogy nem tudom, csak furcsállom a dolgot. A legjobban az gondolkodtatott el, hogy az öcsém elkezdte ecsetelni, hogy "jólesne ha lelkileg támogatna". Basszus megfenyegetett! S ő meg a lelki támaszt hiányolja?!
391. Guruljka (válaszként erre: 390. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 30. 14:37

Én értem.

Azért van bűntudata, mert "mer" haragudni az anyjára- "akinek úgyis mindig igaza van"...

390. 10cc61fb5a (válaszként erre: 389. - Kytty9)
2017. okt. 30. 14:29
Csak azért furcsállom a hozzáállásodat, mert ahogy írsz, az már inkább harag. Vagyis miért is van bűntudatod? Tudod jól, hogy anyád egy dög, így nincs mire másképp érezni, csak haragot. Az meg ugye jó tanácsadó. ;) Szóval ha máskor csörög a telefon, akkor vedd elő a haragodat és bassz oda egy jó nagyot -képletesen. :))
389. kytty9 (válaszként erre: 387. - Guruljka)
2017. okt. 30. 13:33

Igen, ez így van.. tudom, hogy mit kell tennem és hogyan.. de ez nem megy egyik napról a másikra.. ez egy hosszabb folyamat.. 32 évig ugráltam és meghunyászkodtam és mindenért én voltam a hibás.. mindent én csináltam rosszul.. és szeretnék holnap reggel úgy felkelni, hogy elég volt, mostantól máshogy lesz és nem is lelkizek rajta.. a mostantól máshogy lesz már elkezdődött.. de a bűntudatot még ki kell magamból gyógyítani, ami a nehezebb része.. és ez az időigényesebb..

és egyre jobban átlátok én is anyumon.. sajnos.. :(

388. Bichi (válaszként erre: 379. - Kytty9)
2017. okt. 30. 13:30
Persze nagyidat nem kell bemártani, de attól még nem kell beállnod a sorba...
2017. okt. 30. 12:44

Én is nehezen szakadtam el anyámtól. Részben okolható azért, hogy sokáig időnként a segítségére szorultam anyagilag, tehát ezzel is tudott torpedózni. (Valahányszor tanultam volna vagy jobb munka kedvéért pl. heti 2-3 napon ő lett volna a gyerekeimmel este, ráadásul együtt laktunk... akkor nem támogatott).


A halála után azzal kellett szembesülnöm (ahogy pár dolog előkerült a házában), hogy úgy keverte a kakit, mint egy turmix. A húgaim egészen máshogyan tudják a történteket. Még ma is nehezen hiszem, hogy tudatosan manipulált, inkább csak a maga esze szerint akarta eldönteni, mi a jó nekem...

És mindez nekem fáj, másnak senkinek. Tavaly ebben az időszakban kezdődött, és nagyon megviselt az elszakadás folyamata.


Nem beszéltem erről senkivel, csak amikor már a nehezén túl voltam. Hogy Kytty most átrágja velünk, az a folyamat része. Nem megy parancsra!

386. 10cc61fb5a (válaszként erre: 384. - Kytty9)
2017. okt. 30. 12:34

Figyi, most már 10 napja rágjuk itt veled a gittet. Ami nem baj, csak kéne hogy legyen hatása is.

Engedd el. Engedd el. Engedd el. Engedd el. Engedd el. Engedd el.

32 éves vagy. Felnőtt, önálló ember. Állj végre a sarkadra.

Nem beszélek a levegőbe. Többször leírtam, hogy a férjem szülei voltak hasonló mételyek. (megspékelve azzal, hogy ők nem is szerették) Férj 4 éve tette meg azt a lépest, hogy elég volt. Mostoháját hálaistennek hévégén elföldelték, 1 rossz-szellem kiiktatva. :)) És most már apjával sem olyan kedves, megmondja neki a véleményét és látom is a férjemen, hogy ez őt megerősíti, magabiztossá teszi.

385. Guruljka (válaszként erre: 384. - Kytty9)
2017. okt. 30. 12:13
Miért agyalsz rajta? Nem dolgod, hogy megfejtsd a mások rejtélyeit! Ne vedd ezt a terhet magadra, semmire nem visz.
384. kytty9
2017. okt. 30. 11:44

Érdekes dologra jöttem rá egyébként, mikor a pszichológusnál voltam a múlt héten.. anyám lehet direkt csinálja ezt az egészet velem.. nem tudatalatt.. ugyanis 5 éve, amikor papám.. az ő apukája leesett a lábáról, mert agyvérzést kapott és hetekig ápolni kellett, volt, hogy jobban volt, volt, hogy rosszabbul.. és sokszor halucinált.. és nem tudta hol van, kik vagyunk mi.. csak meredten nézett maga elé.. és anyám azt feltételezte, hogy megjátsza magát.. én annyira dühös voltam, hogy jut ilyen az eszébe egyáltalan.. aztán papa meghalt.. azóta csak jókat mond róla.. és siratja sokszor és azóta mamámra mondja, hogy direkt megjátsza magát dolgokban, hogy őt bosszantsa.. direkt nem tud hipp-hopp felugrani a székből 75 évesen és stb.. komolyan én szégyellem magam, hogy ilyen megfordulnak a fejében.. :(

És ezekért gondolom, hogy lehet tudatos, mert ugye mindenki magából indul ki.. :/

383. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 381. - Kytty9)
2017. okt. 30. 11:30
Itt az ideje, hogy a kezedbe vedd a sorsodat!
382. Guruljka (válaszként erre: 380. - Globus)
2017. okt. 30. 11:28

Az anya élete... ez is nagyon nehéz ebben a folyamatban. Én látom, mit rontott el, de mégis: az ő élete, ki tudja, 20-30-40 évvel ezelőtt mit miért tett úgy, ahogy.


De ez nem az ÉN dolgom, hanem az övé. Akár felismeri, akár nem.

381. kytty9 (válaszként erre: 380. - Globus)
2017. okt. 30. 11:26
A betegségekről jut eszembe, van egy pár.. tejallergia, asztma, nőgyógyászati problémák os vannak.. pár éve súlyos pánikbeteg voltam.. pszichológus hozott ki belőle.. szóval meg vagyok áldva.. :/
380. globus (válaszként erre: 379. - Kytty9)
2017. okt. 30. 11:19
Saját egészséged érdekében tartsd távol magad tőle. Mielőtt különböző betegségeid lennének lelki alapon. Lenne ideje gondolkodni, hogy mit rontott el.
379. kytty9 (válaszként erre: 371. - Bichi)
2017. okt. 30. 11:15
Sajnos anyám mindenkivel ezt csinálja.. és ezt annyira nem látja be.. mindenkit pocskondiáz.. mamámmal kétszer beszéltem az elmúlt héten és kérte, hogy nehogy elszóljam magam, mert akkor ő is kapja majd.. az milyen már, hogy a saját anyja fél a gyerekétől?? :/
378. 10cc61fb5a (válaszként erre: 362. - Csikil4ny)
2017. okt. 30. 11:14
Arzén. Kicsi adagokban, csak hogy ne azonnal hasson, hanem mondjuk hónapok alatt. :) hihiihii... #kisördög#
2017. okt. 30. 11:12

Sajnos a felvételről lemaradt az utolsó "az, amire vágyom!", nekem eredetileg a saját CD-jéről küldte el valaki.


Bagdi Bella dalai között van még, amit elsőre végig se sikerült hallgatni.


De ez is vidám, és nekem ez is használt!


[link]

376. kytty9 (válaszként erre: 374. - Guruljka)
2017. okt. 30. 11:11
:)
375. kytty9 (válaszként erre: 370. - Globus)
2017. okt. 30. 11:11
Próbálom nem engedni.. én régen annyira anyás voltam.. és most annyi minden megváltozott bennem..
374. Guruljka (válaszként erre: 373. - Kytty9)
2017. okt. 30. 11:09

Akkor működik!

Nekem is segített. Minden napom ezzel indult, többször is meghallgattam. Egy idő után már szinte táncikáltam rá.

373. kytty9 (válaszként erre: 372. - Guruljka)
2017. okt. 30. 11:08
Ez jó.. :) miközben hallgattam a könnyeimmel küzdöttem..
372. Guruljka (válaszként erre: 366. - Kytty9)
2017. okt. 30. 11:01

Te figyu csak...


Jól fogalmaztad meg.


Mi történt azután, hogy ezt meghallgattad?


[link]

371. Bichi (válaszként erre: 366. - Kytty9)
2017. okt. 30. 10:59
Én ezt valahogy nem értem. Az ember, legalábbis önmaga előtt, még ha másnak be nem vallaná, akkor is tudja, hogy elkövetett-e valamit vagy sem. Ha nem, ráadásul sokadszor,és valaki nem megfelelően viselkedik vele, akkor el kell távolodni, akkor is, ha az a valaki pont az anyja. Ne hívd fel, természetesen,ha felhív vedd fel, de ha megint goromba szólj rá, ha nem segít, akkor közöld, hogy ha nem fejezi be leteszed, mert erre nem vagy kiváncsi. És tedd is le. Legalábbis én ezt tenném. Persze, ha újra hív megint vedd fel, és ugyanez. Átérzem a helyzeted, mert az én anyukám sem egyszerű eset, néha eléggé egymásnak veselkedünk, mikor elegem lesz, de utána mindig sokkal jobb, mert azt hiszem kicsit magába száll. Én nem hagyom, hogy engem, vagy valamelyik szerettemet valaki ok nélkül pocskondiázza, még akkor sem,ha az a valaki épp az anyám...
370. globus (válaszként erre: 366. - Kytty9)
2017. okt. 30. 10:54
Hogyhogy "mi van ha"? Semmi baja nincs. Nem öreg, nem beteg, nem fog meghalni. Nekem is van gyerekem, messze lakik, eszembe nem jutna siránkozva zaklatni. Elég, ha tudjuk, bármikor hívhatjuk egymást, ez megnyugtató érzés. Önálló felnőtt vagy, ne engedd, hogy hatalma legyen fölötted.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook