Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... fórum

Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
270. Ancsinszka (válaszként erre: 269. - Arezu)
2017. jan. 29. 19:57
Én egy idegesítő felső szomszéd vagyok. Az alattam lakó állandóan zaklatott, hogy tudja, nem hallgatok zenét, nem nézek TV-t, de járkálok!!! Este 7-kor mosogatás közben levertem egy poharat, egyszerre jöttek fel. Nálam akkor szakadt el a cérna, amikor azt mondták karácsonykor nálam kisgyerekek szaladgáltak... (Üres volt a lakás 2 hétig). Színvonalon aluli, buta, proli hangnemben szóltak. Szakpszichológusként legszívesebben azt javasoltam volna, forduljanak szakemberhez.. Meguntam. Kiadom a lakást, költözöm. A járkálás miatt!!!!
269. Arezu (válaszként erre: 253. - Feketebárány74)
2017. jan. 29. 18:34
Nem lehet, hogy esetleg te vagy túlérzékeny, ha minden szomszédod idegesít? Nekem legalábbis ez jut eszembe, amikor a „túl hangosan beszélget”, „későn fürdik”, stb. panaszokat olvasom. Nyilván vannak olyan objektíven elfogadhatatlan dolgok egy társasházi közösségben, amelyeket nem kell tolerálnia az embernek, ezt nem vitatom, de az általad felhozottak – szerintem – nem ilyenek. Én a „gonosz felsőszomszéd” vagyok, amúgy, aki éjjelente járkál, későn fürdik, hangosan beszélget, stb. De nehogy azt higgye bárki, hogy őhozzá azért nem jön fel az alsó szomszéd, mert tökéletes. Hidd el, te is járkálsz a lakásodban és amikor te arrébb teszel egy széket, azt is úgy hallja az alsó szomszéd mintha egy szekrényt toltál volna arrébb, te is pont akkor kezdesz el szombaton mosogatni, amikor a szomszéd éppen lepihent szunyókálni, sőt, amikor ne adj isten éjszaka kimész wc-re és lehúzod azt, azt is hallja a te szomszédod is. Az, hogy én még sose mentem fel/át szomszédhoz nem azt jelenti, hogy nem hallottam őket. Lakott reggel 5-kor kelő járókeretes néni feletettem, 5 tagú család mellettem, kutya, láncdohányos, büdösételt főző, minden. Ez a társasházi élet. Szerintem úgy, ahogy elvárható a szomszédtól az, hogy igyekezzen nem zavarni a másikat, az is elvárható, hogy kicsit toleráns legyen és ne zaklassa a körülette lakókat állandóan azért, mert hangosan beszélgetnek vagy mert későn fürdenek. Mindemellett, AZ alsó szomszédnak azt is tudnia kell, hogy amikor feljön és azt mondja, hogy éjszaka tűsarkúban járkálok, akkor igazából nem járkálok tűsarkúban, életemben nem volt rajtam tűsarkú a lakásban (azon kívül sem). Ettől függetlenül elhiszem, hogy egy felfokozott idegi állapotban, amikor már azt lesem, hogy a felső szomszéd mikor ejt le egy tűt felettem, hogy aztán felmehessek / feldörömbölhessek, akkor a papucsban, esetleg mezítlábasan való járkálás tűsarkúnak tűnhet. De ez csak az idegek furcsa játéka. Ebben az esetben szerintem érdemesebb otthon keresni a megoldást: füldugót venni, elmenni pszichológushoz, jobban szigetelni a plafont, mert a felső szomszéd nem fog azért 8-kor lefeküdni aludni, mert téged zavar, hogy ébren van.
2017. jan. 24. 11:54
Volt már aki bejelentést tett a lakásszövetkezetnél vagy a jegyzőnél a zajos szomszéd miatt? Hogyan lehet bizonyítani az igazadat? Általában tanú nincs , egyedül lakom a zajos szomszédok alatt lévő lakásban. Aki tanú lehetne, az családtag aki időnként nálam van. Ha kijön valaki kivizsgálni a panaszomat és éppen akkor csend van, akkor mi történik?
267. Bözsi néni (válaszként erre: 258. - 72f62a66ed)
2017. jan. 11. 23:37

Ha nem hatásos az, hogy megkérik őket, akkor a tulajnak kell nyomatékosan szólni, hogy rakja helyre a bérlőit.


Ha ez sem vezet eredményre, akkor a jegyzőnél lehet beadni panaszt birtokháborítás miatt és birtokvédelmet kérni.

266. Bözsi néni (válaszként erre: 257. - Mariann956)
2017. jan. 11. 23:34

Ez nem egészen így van, hiszen te sem tartod a "normális" életvitel részének. Nem is az.


Viszont jogod van birtokvédelemre. Ha valaki a másikat a birtokában (pl. lakásának) használatában zavarja, hanggal, füsttel vagy bármi más cselekedettel, az birtokháborítást követ el!


Tévedés az, hogy csak este tíz után kell normális hangerőn élni.


A helyi jegyzőhöz lehet beadni panaszt a birtokháborítás ellen és birtokvédelmet kérni. Ő köteles kivizsgálni a dolgot és az elkövetőt eltiltja a birtokháborítástól. Szóval nem kell eltűrni a bunkó szomszédokat, mert vannak jogaink!!

265. Mariann956 (válaszként erre: 264. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 5. 11:23
Köszönöm a tanácsot. Volt egy félelmem, hogy szigeteléssel nem nagyon lehet megoldani. Ha működne, nem lenne ennyi panaszos a zajos szomszédokra.
264. 4c1a787e8f (válaszként erre: 263. - Mariann956)
2017. jan. 5. 09:15

A "plafont" nem fogod tudni szigetelni. A legtöbb hang kerülőúton jön át.

Ha meg mégis felteszel valamit a "plafonra", akkor tegyed fel ugyanazt a falra is, az már valamit javíthat.


Gipszkartonnal és hanglágy anyaggal meg lehet ezt csinálni, de azt kevesen tűrik, hogy 2x15cm-tert levegyen a szobából, meg még a belmagasságból is. Mert úgy már lehetne valamit kezdeni a sztorival.

263. Mariann956 (válaszként erre: 260. - Davide)
2017. jan. 4. 20:37
A plafon hangszigetelésére valami megoldást nekem is kell keresnem, mert a fölöttem lakó barbárok valószínű nem fognak változtatni a viselkedésükön. Nekem is van olyan félelmem, hogy az ital mellett szednek is valamit, így szólni sem nagyon merek már, mert nem tudom milyen lesz a reakció. Úgy tűnik én vagyok az egyetlen szomszéd akit zavarnak, mivel fölöttem laknak.Őket nem zavarja senki, mert a legfelső emeleten laknak. Ha segítene a hangszigetelés jó lenne, mert amúgy szeretek - eddig szerettem itt lakni, rajtuk kívül mindenki rendezett és normális ember. De a többi lakó örül, hogy nem nekik jutott ez a család.
262. 4c1a787e8f (válaszként erre: 257. - Mariann956)
2017. jan. 4. 13:51
Ez már sajna nem az épületszerkezetek problémája.. Csak lesz :-)
261. 4c1a787e8f (válaszként erre: 259. - Davide)
2017. jan. 4. 13:49

Nem a fal vastagságától, hanem a tömegétől függ első sorban. Vannak kifejezetten hanggátló téglák.


Komoly eredmény eléréséhez sajnos a maszatolás kevés, azt a házat úgy kell tervezni eleve. Nagyon sok összetevője van ennek, és nem olcsó megoldások. De már olyan is van pl., hogy a lépcsőkart a pihenőbe úgy kötik be, hogy csak a vasak mennek át, és a két betonöntés között hanglágy anyag van. A lakáselválasztó falat is külön művészet jól megtervezni, az kevés szokott lenni, hogy kiválasztunk a katalógusból egy hanggátló téglát. Eleve jól kell a helyiségek elosztását is tervezni, nem mindegy, milyen helyiségek esnek egymás fölé, alá, legfőképpen mellé. Egy jól megválasztott előtétfallal, jó oldalra, helyesen rögzített hanglágy anyaggal jó eredményt lehet elérni. De csak akkor, ha az a padló "úsztató rétegével" is összeköthető. Mert a legtöbb zaj ezeken a kerülőutakon jut át.


Nem mindegy pl. a beépített bútorok rögzítése, kialakítása, hogy azokat hogyan teszik a falra, a falhoz. Hallgattam anno egy speciális akkusztikai tárgyat, ahol ezekről volt szó, de aztán persze nem foglalkoztam ezzel a témával. Pedig nagyon speciális tudás lenne... Meg persze olyan kivitelező is kell, aki ezeket a "nem szokásos" dolgokat jól is csinálja meg...


A mai gyors kivitelezésű lakóparkokkal sem jobb általában a helyzet semmivel, mint a lakótelepekkel, esetleg a kábelcsatornák, meg a panelhézagok kevésbé gázok, vagy nincsenek, de a többi meg az.


Tehát vagy nagyon igényes kivitelezésű új építésű ház, ami jó lehet, vagy nyilván a saját ház, de az meg másként tud zajos lenni. Sajna a minőség nem olcsó.


Meg lehet próbálni egy-egy falra ragasztott valamit, de attól nagy csodák azért nem várhatók, de ha kicsit segít, hát legyen úgy. Néha még egy-egy nagyobb tömegű szekrénysor jó helyre állítása is sokat tud jelenteni.


Érdemes olyan szakember megkérdezni - az se lesz olcsó - aki ebben profi. Csak egy apróság: a panelokban a kb. 15 cm-es vasbeton födémen a linóleum padló az megfelelt alsó hangon a lépéshanggátlásra. Mert az úgy működik akkusztikailag, hogy jó. De amikor ezeket a helyiségeket lekövezték, az már nem felel meg. Mert a beton+kerámia burkolat pedig úgy viselkedik, hogy már nem tudja azt az értéket, mint amit oda eredetileg a mérnökök terveztek...


Szok kici tudász, cak kevész van... Szajnosz nálam isz...

260. davide
2017. jan. 2. 21:45

Egyébként akiknek van egy kis anyagi keretük, s nem terveznek a közeljövőben elköltözni, azoknak ajánlanám a hangszigetelést.


Vannak drága megoldások, de talán valamivel olcsóbbak is. Festők is elvileg megcsinálják, s sokat lehet javítani a hangzavaron.

259. davide
2017. jan. 2. 21:29

Én lassan 5 éve költöztem házból lakásba.

Mellettem nincs szomszéd, az alattam lévőket soha nem hallom, mintha nem is léteznének.


A felettem lévőekkel az első évben nem volt semmi baj, aztán a csávó egyre jobban meghülyült. A második évben még úgyahogy elviselhető volt, bár már akkor is volt, hogy kicsit őrjöngött, de 95%ban halk volt.


A harmadik évtől meg nagyon hullámzó. Vannak olyan napok, amikor szinte nem is hallom, vannak olyan napok, amikor úgy még épphogy elviselhető, na és vannak a borzalmas napok, egyszer például délután 2től este 10ig folyamatosan hallgatott valam idegörlő, dallamtalan techno zenét (lehet betépett vagy valami), van hogy éjfélig üvöltette a zenét, közbe káromkodott, énekelt, van hogy össze-vissza csapkodott, ordibált a feleségével (elvileg megütni nem ütötte meg, legalábbis ezt is ordibálta, hogy még soha nem bántotta stb.).


A vicc, hogy ittlétem legelső évében még udvariasan lejött olyan este 9kor és megkért, hogy halkabban zongorázzak (elfelejtettem a fülhallgatót bedugni), ja és persze, ha ő akar piheni és más szomszéd zörög, akkor brutálisan átordít...


Mellette csak egy öreg néni volt szomszéd, aki nem tett semmmit persze, felettük se, én se nagyon merek, amilyen kiszámíthatatlan egy rosszabb pillanatában még nekem jönne vagy dühöngene. Amúgyis aktuális lesz egy költözés lassan, csak attól félek mi van, ha az új helyen is ez lesz?


Nem tud valaki tanácsot adni, hogy milyen típusú házaknál vannak valamivel vastagabb falak, mert itt ha szellent valaki, kb. azt is áthallani... oké hogy minden lakásnál van áthallás, na de ez borzalmas, kb. mintha velünk élnének majdnem... talán aki a legfelső emeleten lakik (s felettük senki), azoknak jobb egy fokkal, ilyen szempontból.

2016. dec. 30. 22:42
Nálunk szerencsére csendesek a fenti szomszédok, pedig fiatalok. De egy ismerősöm a szomszéd lépcsőházban sokat panaszkodik a szomszédjaira. Többször szóltak már nekik hogy kicsit csendesebben legyenek, de nem igazán érdekli őket. Van két gyerek is, persze értem én hogy a gyerekeket nem lehet kiköltözni egész nap (nekem is van kettő, ráadásul fiúk), de viselkedni meglehet tanítani őket. Az segítene ha szólnának a tulajnak hogy kicsit utasítsa már rendre a bérlőit? Egyáltalán kinek tudnák jelezni ezt a problémát?
2016. dec. 30. 16:37
Ma délelőtt újabb élményem volt a fölöttem lakókkal. A pasi reggel jött haza, kimaradáson volt. Asszonykája üvöltve várta, és nem kímélte a bútorokat sem. Minden egyes trágár szót tisztán lehetett érteni. Nálam voltak az unokáim, akik családi házban laknak, és teljesen ledöbbentek, attól, hogy majdnem leszakad a plafon. A durrogás egész nap tartott, gondolom a párjának szánta a nő a bútorok rugdosását, de a szomszédok szerintem többet szenvedtek tőle mint a pasi. Ezért nem lehet szólni, mert nappal van, és a "normál" életvitelhez tartozik.
2016. dec. 27. 21:45
uh teljesen átérzem,amit írtok..hála a jó égnek,már nem élek kaptárban. Én teljesen ki voltam,füldugóval kellett aludnom,de az sem volt nagy segítség a zajok ellen..napközben mikor pihenhettem volna,az állandó dübörgés,hangos tv,ordítozás kikészített..soha nem költöznék vissza panelbe,esetleg,ha már süket öregember leszek..
2016. dec. 27. 21:18

A felettem lakók tegnap, karácsony másnapját kezdték el szétverni a lakást, a bútorokat úgy dobták odébb, hogy a vendégeim majd szívrohamot kaptak ijedtükben!


Még a parketta is rengett alattunk, a mennyezet meg majd leszakadt!


Őrület, hogy micsoda barmok vannak! Az ilyenek költözzenek tanyára!


Szerencsére mikor felmentünk szólni, utána abbahagyták, de még kértek pár percet - ami majdnem egy órahossza lett...

254. Mariann956 (válaszként erre: 253. - Feketebárány74)
2016. dec. 27. 20:28
Ember és ember között is nagy különbségek vannak. Az előző bérlők teljesen csendes emberek voltak, azt sem tudtam kik laknak fölöttem. A főbérlő felemelte a bérleti díjat, azt már nem vállalták be. Utána adta ki a mostani , nem szocializálódott családnak a lakást. Ezekkel meg szív az egész lépcsőház. Úgy érzem nem szabad hagynunk, hogy az ő szabályaik szerint éljünk, észre sem vesszük és éppen olyan igénytelenek leszünk a környezetünkre mint ők, vagy takaríthatunk utánuk. A fórumot olvasva látom, hogy nem egyedi a problémám.
2016. dec. 27. 11:54

Húú, nagyon megtudlak érteni titeket Mariann és Hella, én is ugyanígy vagyok a felettem lakókkal. Azok is annyira pofátlanok, hogy az hihetetlen. Hangosan beszélgetnek, zörögnek, kopognak, húzigálják a berendezést, és nemcsak nappal, hanem éjjel is sokszor, sőt nem egyszer arra ébredek, hogy hajnali 4-kor teleengedik a kádat. A közös képviselő nem nagyon tud mit tenni, hiszen a saját lakásában végülis azt csinál mindenki, amit akar, csak itt sajnos ráadásul nagyon vékonyak is a falak, és még jobban áthallatszik szinte minden. Volt olyan egyszer hajnali 3 körül, hogy valamivel már vagy félórája zörögtek, és nem bírtam tovább, felkiabáltam jó hangosan, hogy: "Fejezzék már be, nem lehet aludni a házban!" Na erre rögtön abbahagyták, meg is lepődtem rajta.

De amúgy azt se tudom, hogy kik laknak felettem, mert tele van albérlővel az egész ház, gyakran cserélődnek a lakók.

Hogy örültem, amikor az előző lakók elköltöztek végre, erre most meg ezek jöttek a helyükre. Az előző lakóknál meg a gyerek ordított meg rohangált a lakásban szinte folyton, aztán született még egy gyerekük, na persze az is ordított éjjel-nappa. Aztán nagy nehezen elköltöztek végre, dehát ezek se sokkal jobbak...

Persze tudom, aki nem bírja ezt elviselni, az ha teheti, akkor költözzön családi házba, dehát ez sokak számára nem olyan egyszerű feladat...

2016. dec. 27. 11:34

Panelben lakok egy négyemeletes társasház harmadik emeletén. A fölöttem lakó rendkívül zajos háromtagú család eláztatta a fürdőszobámat. Mikor szóltam neki, a válasz az volt, hogy nem ők voltak. A jelek egyértelműek, mivel a plafonom volt csurom víz, és a falakon folyt le.A szőnyeget ami legalább 2 méter hosszú, a franciaerkélyen rázza a férfi, csapkodva a redőnytokomat és az erkélyajtót. A mocsokról nem is beszélve, amit a párkányomon hagy a koszos szőnyege. A közös képviselőnek jeleztem, ő szólt a tulajnak, akinek az volt a válasza, hogy szőnyeget ki szabad rázni az ablakon. A porszívót nem ismerik, amióta itt laknak kb. 6 hónapja porszívó hangot még soha nem hallottam. A kutyájuk rendszeresen lepisili a lépcsőházban a bejárati ajtót és a szőnyeget. A lakók panaszkodnak, de nem történik semmi. Állítólag a közös képviselő szólt a tulajnak, de foganatja nincs. A bérlőknek, meg egyik fülükön be, a másikon meg ki. Vállrándítás a válasz. Ahonnan jöttek, nem ismerik az alapvető együttélés szabályait. Az állandó panasztevés

is kellemetlen, mert az tűnik összeférhetetlennek, aki ellen ezek a kellemetlenségek történnek.Én takarítsam el a mocskát az erkélyemről? Sajnos egyenlőre ez van.

251. hella94
2016. dec. 4. 22:45
Panelben lakok a hetedik emeleten, a felettem lakoktol lassan agybajt kapok..rendszerint 10-fel11 korul szoktam aludni mar ha tudnek ugyanis uvolt a teve..minden egyes szo lehallatszik..ezen kivul volt olyan is,mikor a furdovizet engedtek es az a monoton hang is teljesen lehallatszott, valamint reggelente (foleg hetvegen sajnos) arra kelek,hogy kiabal a gyerek, hangosan rohangal..ah nem birom mar, nem igaz,hogy nem tudnak tekintettel lenni a tobbi lakora
250. 4c1a787e8f (válaszként erre: 249. - Berczel0711)
2016. nov. 15. 19:26

Akkor nem társasház...


Attól, hogy bérlő vagy, a lakás használója vagy, és ugyanolyan jogaid vannak - majdnem - mintha a tiéd lenne. Te megfizeted arra az időre, hogy jogod legyen..


Ezzel együtt a "falábbal" nem tudsz mit kezdeni, és a fúrással is csak vasár és ünnepnap...

2016. nov. 13. 10:23
Fölöttünk valószínűleg egy falábú nő játszi vasgolyóval vasárnaponként és ha ezt megunja akkor fúr egy kicsit 😀 na ezzel ki mit kezdene? Legutóbb nov. 1-én fúrta szitává a lakást és ez egy olyan társasház ahol nincs közösképviselő... se házirend... mi "csak " bérlők vagyunk. Nem igazán tudom, hogy szólhatunk e valamiért is.
248. petrikek (válaszként erre: 243. - 4c1a787e8f)
2016. máj. 20. 19:24
:)
247. 4c1a787e8f (válaszként erre: 245. - VendrinerPiroska)
2016. jan. 4. 17:24
Ugyanmár.. jó pár negyedbe már be se mernek menni a rendőrök... Ott is van ilyen is, olyan is.
246. 4c1a787e8f (válaszként erre: 244. - Rebecca33)
2016. jan. 4. 17:23

Este 7-kor fél óra zene, tánc kisgyerekekkel (persze nem maxon üvölttetve nyilván) az normális, a gyerekeknek igénye, és nem is tilos. Sőt, a legtöbb házban - nézd meg a házirendet - reggel 7-este 8-ig (vagy 7-ig) hangszer és ének gyakorlása engedélyezett. Nézd meg, tegyétek inkább 6-ra az éneklést, és utána nézesd meg vele is a házirendet...

Persze normális kérésnél próbál alkalmazkodni az ember, nyilván, nem ez a kérdés, de azokkal az emberekkel nem érdemes foglalkozni, akiknek úgyse lehet megfelelni, mert élből gyűlölnek, és igazából nem is veled van a bajuk, hanem a világgal és önmagukkal.

245. VendrinerPiroska (válaszként erre: 234. - Norby007)
2016. jan. 4. 11:41
Ez sajnos nagyon igaz. Én most újfent panelben élek és nagyon szerencsénk van, mert felettünk nincs senki és alattunk egy nagyon kedves, nyugdíjas néni lakik. Az alsó szomszédtól jövő zaj is lehet legalább annyira zavaró, mint a fenti. Én, bár alapvetően csendesebb típus vagyok, konfliktust kerülendő, használok fejhallgatót, nem aerobikozom otthon és igyekszem este 10 és reggel 7 között konszolidáltan viselkedni. Én ezt magamtól teszem, de, pld. Angliában, erre megfelelő szabályok vannak, amiket betartatnak, ha kell, némi önkormányzati segítséggel, ami felettébb jó. Mert ugyan miért kellene szimpla állampolgárnak a testi épségemet veszélyeztetni azzal, hogy megkérem a kedves szomszédot, hogy ugyan ne kopácsoljon már hajnal kettőkor? Mi még sajnos nem vagyunk ezen a szinvonalon és az általad említett önző emberek véletlenül sem gondolkoznak a saját érdekeiken túl. Szomorú.
244. Rebecca33 (válaszként erre: 242. - Petrikek)
2016. jan. 4. 09:34

Igen igazad van teljes mértékben.

Nekem két gyerekem van. Addig nem volt semmi gond míg csak egy volt, illetve alattunk egyedül egy nő lakott . De mikor megszületett a második lányom és a szomszédom is férjhez ment(megjegyzem mindketten elváltak gyerek nincs , illetve nem ők nevelték) az életünk pokol azóta. Az alattunk lévő pasi mint egy őrült rohant fel egyszer és ordítva mint egy állat elküldött a fenébe hogy milyen hangosak a gyerekek stb. De persze mi előtte kérdeztük a nőtől hogy nem vagyunk hangosak nagyon? Ő mondta hogy nem, minden oké.

Mellesleg este kilenckor már alszunk és reggel hétig semmi nesz nincs nálunk. Csak annyi hogy este hét körül a tegnap elkezdte verni a radiátort mint egy állat és üvöltött fel hogy : Állatok, menjetek rezervátumba! Ez kiverte nálam a biztosítékot, hisz akkor alig öt perce játszottak a gyerekek a nagy énekelt a kicsi táncolt. Én elhiszem hogy hangosak vagyunk de normálisan is meg lehetne beszélni hogy menjünk át másik szobába vagy valami,

243. 4c1a787e8f (válaszként erre: 242. - Petrikek)
2015. máj. 23. 11:05

Végre valaki értelmesen lát a világban...


Istenem, évek óta várok egy ilyen emberre..


Gratulálok, Ön nyert.


Elküldöm jelben.

2015. máj. 22. 18:34

Előre elnézést kérek, de nem olvastam végig a fórumot, viszont a címe alapján kapásból az jutott eszembe, hogy ez a téma azért erősen nézőpont kérdése...

1. anyósom 10 emeletes tömbben lakik és gyakorlatilag őrjöng a felette lakó életstílusa miatt (fiatalok, éjjel buliznak, nappal alszanak)

2. húgomék esete, ahol is ők a "felső szomszédok" egy 3 éves örökmozgó, rohangáló gyerekkel... az alsó szomszéd soha nem hagyja ki, hogy szóvá tegye, hogy hallják, hogy a gyerek rohangál a lakásban és baromira idegesíti őket...

Szerinem mindenkinek igaza van és senkinek sincs... aki társasházba költözik, az el kell, hogy viselje (bizonyos normális mértékig természetesen) a szomszédait... Nálunk (sorház) egy időben a kutyánk ugatása miatt őrjöngött a szomszéd...

241. nn831123 (válaszként erre: 232. - Milena94)
2015. ápr. 15. 17:15
Vagy szerzel neki egy hapsit, aki egy kicsit megcsinálja végre....vagy megfogod elviszed egy erdőbe, kikötöd és össze-vissza.......- (csikized egy vasrúddal). Nagyon más nincs. Ezek rohadt, aljas, szemétláda emberek, akik egyébként az életükbe belekeseredtek, irigyek, és nincs más dolguk. El kell kenni a pofájukat (vajas-lekváros kenyérrel persze.... :) :) :) :) :) :) )
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook