Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... fórum

Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
okt. 3. 23:46
Mi csendesek vagyunk, ezer éve lakunk itt, ők most költöztek be és úgy viselkednek, mintha övék lenne az egész lakótömb.
okt. 3. 23:26

Felhozhatnám én is, akkor is, ha mi a legfelső szinten lakunk, de az alsó szomszédaink készítenek bennünket ki?

Nagyon archaikus népek, és a pasas borzasztóan énekel. Én is tanulok énekelni és értem, hogy a skálázásaimat meg a gyakorlataimat hallani nem lehet tömör gyönyör, de én legalább azért csinálom, hogy elviselhetőbb legyek. Ez az ember meg nem hallja magát, fel sem fogja, hogy annyira hamis, hogy az már üvöltően hamis és fájó óbégatás. Egy árva hangot nem talál el, de nem is fáj saját magának, mert a jelek szerint botfülű.

okt. 3. 22:56
Sziasztok, felhozom a topicot. Sajnos mi is kifogtunk egy felső új albérlő családot. Kínaiak, fogalmuk sincs a társas együttélés szabályairól.
327. Ancika85 (válaszként erre: 324. - Gábor12)
2022. febr. 3. 20:30
Na az tuti, hogy ráfognak mindwnt a gyerekre! Mi 2 hónapja kifogtuk Amerikát hiperaktiv gyerek. Na akj ért még zuholást az duplázza meg. Kb amig normálisan kértük hogy este azért ezt már nem kellene csinálni, akkor még neki állt feljebb hogy szóltunk. Ő nem azért fizet hogy mindenkihez alkalmazkodjon. Na a következő amit ajánlani fogok neki semmi gond, akkor lehet tanyára költözni.
326. Lilabika (válaszként erre: 325. - Lilabika)
2022. febr. 2. 19:06
Az is áthallatszik amikor a szomszéd telefonja rezeg ébreszt reggel , full komoly
2022. febr. 2. 19:05

Nálunk is iszonyat vékony falak vannak , 23 lakással , úgy gáz , ahogy van de csak 1 emeletes . Áthallatszik minden ahogy szexelnek , a pasi , mint egy oroszlán főleg mikor már csend van mindenhol .

Szerintem 10 cm s fal sincs . A vízcsobogás , wc mosogatás mibden hallatszik . Hoztak egy kutyát is pluszban . De a házban ezenkívül van még vagy 3 kutya , ebből 1 csendes . A 2 lenti ismét vonyítósak főleg mikor dolgoznak 8 órán át ! Szerintem az már állatkínzás .

Mar a lépcsőházajtóra is kitettük . Tele van térfigyelő öregasszonyokkal is . A 2 szomszédház itt van tőlünk vagy 10 m re , arra kelsz , hogy kutyaugat meg postás meg trécselnek , vihognak . Beázást csesznek megcsinálni pedig közös érdek . De szerencse tavaly eladtuk , ezekről az új lakómég nem tud 😂. Saját szomszédoktól zajoktól mentes családiba megyünk 🥰

2022. febr. 2. 18:48

Sziasztok,


Olvasom itt a hozzászólásokat és elképesztő hogy valaki akár a gyerekére, kutyájára hivatkozva validálja a szomszédai életének megkeserítését. Elég gáz.


Nem tudok újépítésű lakásokra hivatkozni, vagy társasházakra...voltam vendégségben ahol akár a szomszéd mosogatását is lehetett hallani, amiről nyilván nem tehet ha rohadt vékonyak a falak.


Viszont én mindig is panelben értem, rendes klaszik 4 és 11 emeletesben. Engem a fúrás, felújítás nem zavar, ez a kialakítás átka. Szerencsére bulicsibék se laktak a közelemben. Az hogy valaki becsapja a WC ajtót, ablakot és hallani, az elég paraszt dolog de nem folytonos és ismét inkább csak a kialakítás része.


Személy szerint az utóbbi 2 hónapban tapasztaltam csak zavaró hangokat. Mert a plafonszomszéd vett egy kutyát a 8 éves gyerekének, aki most azzal szórakozik, amíg az édesanyja 12 órázik, hogy fel és alá dübögve nyargal reggel 10-től este 11-ig a laksában a kutyával.


Bárki bármit mond, hogy gyerek vagy kutya, ez rohadtul nem normális dolog. Anno gyerekként, mikor nekirohanásból bukfenceztünk az ágyon a tesómmal, miattunk is feljött a szomszéd és soha többet nem csináltuk. Joggal is tette.


Nem értem az embereket miért nem lehet a lakásban emberként viselkedni. Még hogy a gyereknek rohangálnia KELL, ezt az orbitális baromságot.


Egyébként én 90kg vagyok, de ha sétálok vagy ha sétálva szaladok a lakásban ne adj isten valamiért akkor se dübög a padló, kipróbáltam 1 alkalom erejéig, szó szerint a sarkam kell keményen a padlóba vernem.


Szóval vicc az egész és szégyellje magát mindenki aki nincs tekintettel másra és így neveli a gyerekét, kutyáját.


Uff. Szólottam.

323. Etterke89 (válaszként erre: 322. - Etterke89)
2020. dec. 3. 13:09

ja, meg még egy pár részlet:

igaz, a házirendet sajnos betartva, de annyit fúrnak, hogy nem tudom, hova fér még lyuk abban a lakásban.

a srác súlyzózik, amikor feláll kicsit mozogni, na azt kb annyira halljuk, mint ha leraknád a füled a padlóra, és magad mellé raknál egy súlyzót. nem kell odavágni, hogy hangja legyen.

az, hogy hallom, amikor a kádba fingik, talán nem az ő hibájuk, de azért sportot nem kéne űzni belőle.

huhh, köszi!

2020. dec. 3. 13:03

Sziasztok, nálunk is durva a helyzet... ketten zajosak és ők itthon is vannak állandóan. Az egyik már hajnalban kint áll az ablakban és bagózik meg telefonál (nem beszél, üvölt), a füst, meg néha a csikkek is, jön be hozzánk az ablakon. A csikkek miatt meg velünk veszekszik az alattunk lakó. (hozzá is beesnek) de nem csak csikkeket kapunk, a porzsákot is az ablakon keresztül üríti.

Egész este megy a tv, úgyhogy egy idő után inkább ágyastul a másik szobába költöztünk.

Ekkor derült ki, hogy a srác, hogy tudjon az apjáéktól aludni, folyamatosan hallgatja a zenét éjjel, és elég sokáig ébren is van. Gurulósszékkel közlekedik, meg cipőben otthon. Pontosan tudom, ha a fradi játszik valakikkek, és azt is, ha gólt kapunk. Még azt is hallom, mikor recskázik, mert addig lejjebb halkítja a gépet, nyikorog egy fél percig, aztán cipőben kicsattog kezetmosni.

Kurvára nem akarok róla tudni.

Próbáltunk velük beszélni, de a folyosón rács van, odáig ki se jönnek, csak az ajtóban állva hallgatnak egy darabig, aztán egy vállrándítással meg flegmázással el van intézve részükről.

Nagyon csalódott vagyok, mert érdemben otthon semmibe nem tudok belekezdeni, mindíg úgy érzem magam, hogy valakik alatt lakom és nem úgy, hogy otthon vagyok.

Mivel a jog semmire sem jó ilyen esetben, köszönöm, hogy legalább leírhattam.

2020. dec. 3. 12:09

Sziasztok!

Felettem is váltakoznak a lakosok mint albérlők sajnos most egy apa meg lánya tragikusan dünget a gyermek illetve ha vissza verjük a falat mielőtt lecsitulnak azért rá kell trompfolni lábbal meg fene tudja mivel!

Szóltunk a tulajdonosnak ma napon azt mondta beszél vele

No majd meglátom ha mégsem alakul még egy telefon és ha azután se megy elindítom a hatósági eljárást!!!

Gyöngyös lakos a nyolcvanasból!

2019. nov. 20. 20:20

Megoldás lehet egyes estekben, ha szép szóval, diplomatikusan nem jártál sikerrel:


Ha van pénzed és el tudod engedni az EGO-d, akkor fizetsz a szomszédnak, ha csöndben lesz. Megér neked havi pár ezer forintot a nyugalmad, az egészséged?

319. Eva_
2018. nov. 1. 07:56

Sziasztok!

Alsó szomszéd éjjeltől kezdve kényszeresen ismételgeti cselekvéseit. Amikor normális ember még aludna többször függönyözik, oda-vissza redőnyözik. A függönyt időnként megrángatja, amivel felébreszt. Hangosan ki-be járkál a szobájából, csapkod és ütöget. Vécéjét öblíti órákon keresztül. Mindent ismételget. Még ő akar feljelenteni, mert panaszkodom. Hol lehet jelenteni?

2018. máj. 31. 12:48
Sziasztok, van valakinek tapasztalata olyan felső szomszéddal akinek nyikorog a padlója? Tudom, hihetetlenül hangzik, de olyan mértékben nyikorog a parketta, hogy felébredek tőle az éjszaka közepén, illetve hajnalban. Mondanom se kell éjfél körül fekszik le és ötkor kel...Nyilván nem mondhatom meg neki mikor aludjon, és hogy ne járjon a saját lakásában, de ez már elviselhetetlen. Többször szóltam már neki, hogy amikor itt vannak a gyerekei, ugyanis hétvégi apuka, próbáljanak meg halkabban lenni, de elküldött melegebb éghajlatra. Rendőr, tehát a rendőrséghez nem fordulhatok, meg vicces is lenne a nyikorgó parketta miatt bejelentést tenni. Ennek ellenére megkeseríti a mindennapokat és valamilyen megoldást kellene találnom rá. Nem albérlő és én sem vagyok az, a költözés nem lenne egyszerű. Ha valaki volt hasonló helyzetben, ossza meg velem a tapasztalatait kérem, hátha valami jó ötletet tud adni.
2018. máj. 8. 16:52
nálunk is hasonló a fenti lakó de sajnos nem lehet tenni semmit.
316. FrozenNaisha (válaszként erre: 314. - Kicsiszív)
2018. máj. 8. 15:26

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de mi nemrég vettünk lakást és úgy adták el, hogy nagyon csendesek a szomszédok egyedüli zaj a kutya kaparászása. Ehhez képest fent úgy bömböl a zene mintha én hallgatnán a szobában... szóval ezzel fenntartással kell bánni. Nyilván nem fogja a főbérlő bevallani hogy bulinegyed :/

2018. márc. 21. 18:41
Engem is...folyton fúr vagy farag
314. kicsiszív (válaszként erre: 313. - 31bc25d879)
2018. márc. 13. 20:11

Köszönöm szépen! A javulás lassan megy, de ma voltam megtekinteni azt a lakást, amit szívem szerint szeretnék.

Huhh:-) A hirdetések többségétől eltérően tényleg olyan valóságban is, mint a képen. A tulaj nagyon kedves, finom hölgy, a lakás csupa tisztaság, új és ragyogó. Konyha is pont az álmom. Hát, nem lenne olcsó, majd meglátom, kaptam gondolkodási időt. Totál csönd, normális lakók és még egy közös cica is lakik a lépcsőházban. Kilátás mennyei...

Majd jelzek, hogyan döntött a kupaktanács..:)

313. 31bc25d879 (válaszként erre: 312. - Kicsiszív)
2018. márc. 9. 19:29

Sok sikert és javulást.

Majd írj, hogy minden rendben:)

312. kicsiszív (válaszként erre: 311. - 31bc25d879)
2018. márc. 9. 19:16
Nagyon remélem. Alaposan meg fogom nézni, hová. Kinéztem most 3 albérletet, még nem sikerült mindet megtekinteni, de ingatlanoson keresztül lesz, és már kikérdezgettem, milyen a ház, a lakók, a tulaj, amelyikben az egyik lakás különösen tetszik. A csend lesz a fő szempont. Remélem nem viszik el, sajnos most nátha miatt még megnézni sem tudtam.
311. 31bc25d879 (válaszként erre: 310. - Kicsiszív)
2018. márc. 8. 21:12
És ahová mész ott nyugi lesz?
310. kicsiszív (válaszként erre: 301. - A03dd05915)
2018. márc. 8. 20:51

E-gon:

Idézet tőled:

Feljönnek vidékről, ahol családi házban éltek, és most ők a nagymenő budapestiek. Kinyílt a csipájuk. Gyűlölöm őket! Nem nevelték ezeket?


Biztos van ilyen. Én is vidékről jöttem, karrier építés céljából és ennek megfelelően is viselkedtem. Én megbecsültem azt, hogy egy rokonom ismerősének a lakását bérelhettem ki 9 éve. Az első naptól szinte lábujjhegyen jártam és ma sincs ez másképp, este még körültekintőbben mozgok a lakásban, tekintve, hogy ennek a társasháznak eléggé vékonyak a falai, noha nem panel. Hogy az alattam lakó kedves pár életét semmiképpen sem zavarjam. Porszívozni is csak hétvégén délelőtt, zárt ablakok mellett szoktam, a székeket emelem és nem tolom.A redőnyt időben, lassan engedem le.

Szóval vidéki vagyok, és neveltek. Talán túl jóra is. Ezért vagyok most itt, hogy egy csodálatos lakást, csodálatos főbérlőktől el kell hagynom.... pesti ... emberek miatt.

2018. márc. 8. 20:40

Én lassan 9 éve lakok abban az albérletben, ahol még most is, de már nem sokéig bírom. Szeretem a lakást és a főbérlőimet is, nagyon rendesek és a szomszédaim is, a lépcsőházban a sok év alatt jó kapcsolatok alakultak ki. Az utóbbi 4 évben azonban folyamatosan váltogatták magukat a felettem lakók,szintén albérlőként. A lakás tulajdonosa ma már negyedszerre olyan embereknek adja ki a lakását, akik már a rendőrség szó hallatán lerohannak a lépcsőházból. Egy félé volt eddig, amíg nem adta ki a lakását, addig tudtam aludni és pihenni is a hétvégén. Azelőtt egymást szinte öldöklő párnak adta ki, akik ordibáltak és ki is kellett hívni a rendőrséget. Egy másik pár csőstül lakott ott, állandóan zuhogás, verekedés, demolálás hallatszott le. Ebben az időszakban pl. 3 hétig félájultan mentem dolgozni, mert hajnalban bírtam elaludni. A mostani lakók pepitája az egésznek, mivel a lakás tulajdonosa képtelen normális embereknek kiadni a lakását. Szombaton költöztek, vasárnap délután elkezdtek fúrni, ami a házirend szerint is tilos. Szóltam ismét a közös képviselőnek. Ezután bosszúból minden nap este, amikor félrészegen hazajön a pasi, hatalmasat ver a padlón és ordítozik, pl. "k...a anyád" stb. 10 órakor huzigálják és dobálgatják a bútorokat, hallom, ahogy a nője csitítgatja.

Ennyi. Ezen a héten betegszabin lettem volna, de egy humást nem bírtam pihenni 38 fokos láz mellett, mert egyfolytában megy a zuhogás stb. A közös képviselő rendes, de hiába győzi meg a tulajdonost, hogy küldje el az albérlőit, ismét csak hasonlóakat hoz ide. Belefáradtam, költözök.

2017. nov. 4. 08:33
A hetven évesek, vagy az idősebb korosztály sokkal rosszabb, mint a fiatalok, Hallgatóznak, zörögnek, kopognak, nem fáradnak el,nincs mibe.nem alszanak stb. Nincs köze,hogy albérlő vagy tulaj a tulajok sokkal sze*tebbek.Nem kell rendőr vagy feljelentés.Szívantni kell,amikor kussolnak tózörögni,kalapálni,hangosan zenét hallgatni.vagy a konyhakés is segíthet a lépcsőházban,az agresszió.
307. a03dd05915 (válaszként erre: 306. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 16. 11:01

Mint már írtam, ezek jellemzően albérlők

És újra leírom : nem a jogaikat vitatom, a viselkedésüket bírálom.

306. 4c1a787e8f (válaszként erre: 305. - A03dd05915)
2017. máj. 16. 10:35

Így van.

Akkor miért kötötted ahhoz, hogy "albérlők"?

Ha holnap megveszik a lakást, akkor mások lesznek?


Az a baj ezzel a felfogással, hogy az egyébként tök normális emberek nagy százaléka éli meg, hogy lenézik önmagában azért, mert albérlő, holott manapság már nagyon nem így álla zászló, sokszor ez a racionálisabb forma. Én is laktam albérletben, és kaptam a buta megjegyzéseket, hogy én ezt nem tehetem, meg erre kell jobban figyelnem, mert albérlő vagyok. Hiába vagyok tisztában a joggal ezen szakiránnyal foglalkozó mérnökként, a napi életben ezzel nehéz mit kezdeni, a buta öregasszonyt nem fogom azért beperelni, mert belekötött, hogy szerinte nem tehetem oda a gyerekkocsit, ahova tettem. Egyébként lehet oda tenni, csak én azért nem, mert albérlő vagyok, és ez az ő szemében alsóbbrendű embert jelent.. És ez nagyon nem egyedi jelenség sajnos.


Azóta nekem már hitel nélküli szép lakásom van, tehát ez már csak rossz emlék.


Bárkit lehet figyelmeztetni, meg lehet birtokvédelmet kérni, ha tényleg komoly a baj, de ehhez semmi köze sincs a tulajdonlási formához. Az albérlő szinte az összes jogát megfizeti a bérleti díjjal, gyakorlatilag azonos jogai vannak bármelyik lakóval.

305. a03dd05915 (válaszként erre: 304. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 16. 09:57
Bocs, de a kulturált viselkedés nem jogi kategória, hanem neveltetés kérdése.
304. 4c1a787e8f (válaszként erre: 303. - A03dd05915)
2017. máj. 16. 09:47

Nincs igazad.

Mert a fiatal..

De nálunk a fiatal tulajdonos is bulizik, nem a bérleti formához van köze.


És igenis fontos a jog, mert méltatlanul bántanak embereket butaságból és tudatlanságból.


Nem, a ma 70 éves a "hetvenes" években nyomta az Illésre meg az Omegára. "Így aztán, megértheted, kerestünk egy jó kis helyet még ma, ahol a szomszéd elvisel, és nem szól ránk a házmester.."


Tehát amióta a világ világ, ez van.


Én 4 kisgyerekkel lakom, kelek hajnalban, dolgozom.. A felettünk lakó fiatalokkal annyiban egyeztünk meg, hogy hétközben ne, és ne minden hétvégén. De hogy egy hónapban egyszer szombat este buli van, hát van... Ennyire ne legyünk már szigorúak, a fiataloknak az a dolga, és nem lehet mindig elmenni valahova..

303. a03dd05915 (válaszként erre: 302. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 16. 09:41

Nem jogaikat vitattam, hanem a viselkedésüket kritizáltam.

Jellemzően nem a 70 éves tulajdonos rohangál, csapkodja az ajtókat, bulizik hajnali, hanem a fiatal albérlők.

302. 4c1a787e8f (válaszként erre: 301. - A03dd05915)
2017. máj. 16. 09:34

Nem akarom a renitenseket védeni, de mi köze van a viselkedésnek ahhoz, hogy valaki bérlő, vagy tulajdonos?


Rengeteg család él bérleti formában, és attól még tudnak viselkedni.


Ha valaki nem tud, az nem fog tudni tulajdonosként sem.


A bérleti jog meg egyébként nagyon erős, neki semmivel sincs kevesebb joga bármihez a házban, mint egy tulajdonosnak. Ha külföldi vendéget fogad, ahhoz is van joga. Ha lehet az udvaron motort, vagy biciklit tárolni, akkor ahhoz is van joga. (Ha nem, akkor meg senkinek sem lehet, azért lehet szólni..)


A vidékiekről meg magad is leírtad, hogy igen, ők más környezetből jöttek, meg még fiatalok is... Nem, őket a traktorban, valóban nem tanították arra, hogy egy társasházban Pesten hogy kell viselkedni. Félre ne érts, ettől még kellene alkalmazkodniuk. Esetleg normálisan beszélni nem lehet velük?

2017. máj. 15. 12:23

Nekem is a ház albérlőivel van gondom. Zajosak, csapkodják az ajtót, futva közlekednek, a bejárati kaput nem zárják. A szőnyeget, terítőt, porrongyot az alsó szomszéd nyakába rázzák, a körfolyosón cigarettáznak, a csikket a kertbe dobálják.

Tegnap egy részeg külföldi landolt az udvaron, valamelyik lakásból jött le. Ma egy idegen tolja és parkoltatja a motorbiciklijét az udvaron.

Sajnos, olyan bérlőink vannak, akik ha éltek is közösségben, az csak kollégium lehetett. Úgy is viselkednek. Feljönnek vidékről, ahol családi házban éltek, és most ők a nagymenő budapestiek. Kinyílt a csipájuk. Gyűlölöm őket! Nem nevelték ezeket?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook