Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... fórum

Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
240. nn831123 (válaszként erre: 231. - Kétség85)
2015. ápr. 15. 17:09
Nekem is van egy kedves szomszédom kettővel feljebb....másfél éve újítja a 33nm2-es lakást...éjjel nappal, hétvégén, este, mindig. Ja, annyit még hozzátennék, hogy 2010-ben írtam ide posztot, még akkor elköltöztem máshova. Ide, ahol ez van .... áááááááááá :(
239. 4c1a787e8f (válaszként erre: 236. - Hexxe)
2015. febr. 25. 19:13

Régen is kitombolták magukat a gyerekek, csak máshol. Apámék korában (50-es, 60-as évek) még csapatostul járkáltak akár este 8-ig, nyáron kilencig. Akkor a Kerékgyártó utcában, ahol ma 2 úton autók közlekednek keresztbe tengópályák voltak.. Ott fociztak, "zajongtak" a srácok, a lányok sétáltak, nevetgéltek rajtuk.. Jószerével mindig, minden nap ez volt.


No ma ugyanott szerinted? A mai gyereknek is ugyanannyi a mozgásigénye, meg a "balhéigénye"..


Ez nem jó, de ezt a tényt nagyon nem ártana figyelembe venni. Persze, otthon marha nagy rend volt, viszont a szomszéd utcában meg simán kirúgták a gyár ablakát, ha arra fociztak.. Ha már nagyon gáz volt, akkor jött a "megmondom apádnak"...


Szóval balhé volt, csak kihelyezve. (Lásd Pál utcai fiúk..)


És mindezt úgy, hogy apám nagy mafla volt, meg jótanuló, hát akkor az milyen lehetett, aki kicsit "belevalóbb volt"..


Szóval azért a "régi" legendákat annyira nem kellene emlegetni, mert minden más volt.. Neveletlen gyerek meg volt akkor is, meg volt "Nemecsek" is.. Meg Áts Feri is.. Meg einstand is.


Mindamellett azt gondolom, hogy ma sok gyerek ponthogy a "túlneveléstől" agresszív. Mert kell minden különóra, sport, tanulás maximumon, hétvégén programok, még akkor is "tömés". Egy idő utána nem csoda, ha ettől is bekattannak a gyerekek, pedig a szülő "mindent megtett", tegyük fel még ő maga is foglalkozott a gyerekkel, szereti is. És nem érti, mi történt vele. Pont az a kis szabad "rosszalkodás" marad ki, amikor nem szólnak bele, hogy kettőt pattan a labda, vagy hármat.


Meg "ne üljön a gyerek a gép előtt". De nem is zenéljen, ne is legyen hallható se. Viszont városban ma már 15 éves korig nagyon leengedni se lehet őket..


Azért ez se olyan egyszerű, a legjobb szándékkal se, hidd el.


Persze a durvaságot, verést, állandó csúnya üvöltözést, bulit nyilván nem kell eltűrni, az más kategória, viszont akkor lépni kell, megfelő szakembert hívni, és végigvinni a dolgot.

238. 4c1a787e8f (válaszként erre: 234. - Norby007)
2015. febr. 25. 19:00

Figyelj, 30 éve, amikor mi laktunk panelban, akkor is gyerekek voltunk, kicsinek sírtunk, hisztiztünk, később legóztunk, fakockáztunk, néha tornáztunk, sőt én évekig zenét is tanultam. Persze nem este 10-kor, mert mi 8-kor valóban ágyban voltunk.


Viszont ezekért - normál időben - akkor még senkinek esze ágába se jutott szólni.


Igen, kompromisszum: Este 8 után ne fakockázzon, meg szaladgáljon. Viszon előtte meg hadd tegye ezt anélkül, hogy szégyelni kelljen magát a szülőknek, hogy a 4 éves gyereke nem egész nap újságot olvas...

237. 4c1a787e8f (válaszként erre: 236. - Hexxe)
2015. febr. 25. 18:55

Tettél valamit, vagy csak dühöngsz?


Önkormányzat: birtokvédelem.

Ha durva gyerek dolgok vannak: védőnő, gyámhivatal.

Akut tovább tartó balhénál rendőrség, jegyzőkönyv.

Összefogás a többi lakóval a balhés család "ellen".

236. hexxe
2015. febr. 25. 17:08

Elakadt ez a fórum, pedig egyre többen vagyunk, akiknek betelt a pohár.

Az én idegeim is teljesen kivannak. Már annyira, hogy nincs is kedvem leírni a problémámat, mert csak jobban felzaklat. De ez a tehetetlenség a legrosszabb, hogy nincs megoldás, hallgatnunk kell, tűrni és remélni, hogy egyszer "kihalnak" idegesítő szomszédaink. Abban én már nem hiszek, hogy az emberek megváltoznak és figyelni fognak a környezetükre.

Azt viszont nem értem, miért nem születik megoldás. Miért nem kezdik el a nevelést már az iskolákban (mint ahogy at az én időmben is volt), miért vált ez mellékessé? Hová fajul a világ? Nem egyértelmű, hogy már gyermekkorban meg kell tanítani az alapvető viselkedési formákat annak érdekében, hogy egy kicsit jobb életet élhessen mindenki?


Mit lehet tenni, ha van egy agresszív, örökké hangoskodó, öntelt szomszédunk?? Semmit?

2014. máj. 3. 14:42
Jaj, nekem is vannak történeteim. A régi lakásunkban felettünk egy prosti lakott. Éjszaka négyszer-ötször élvezett jó hangosan nyögve, sikítva. Biztos úgy volt vele, hogy kapjon is vmit a vendég a pénzéért. Írtam neki levelet, leírtam miket hallunk (pl. nyomd mélyebbre... stb ) onnantól kezdve síri csend lett. Vettünk egy lakást, itt az alattunk lakókkal volt bibi. Bulizós egyetemisták.... Szóltunk a lakásszövetkezetnek, az elnök felhívta őket, utána nyugi volt. Később új csapat érkezett, szintén buliztak ezerrel. Akkor elkértük a főbérlő számát, felhívtuk, kirakta őket. Mostmár olyat vesz ide akinek megmondta, a lakásban nincs buli. Azóta nyugi van.
2014. máj. 3. 13:28

PARADOX

Ezek a panel épületek a mai világban már nem embernek való!! Hogy miért? egyszeű a válasz! Régen 30-20 vagy akár 15 éve mások voltak az emberek ( persze hüjék mindig voltak). De egyre több és több az olyan ember aki mgasról tesz rá , hogy veled mi van? Te gondolnál a szomszédodra ha kapnál annyi lóvét hogy egy kastélyt felépíts, de a feltétel hogy 1,5 hónap altt befejezd? A legtöbb ember még hajnalban is betont keverne...

Egyszerüen minden azt pumpálja belénk, hogy szard le a másikat , gondolj magadra, téged senki nem korlátozhat! Az a generáció aki abban a korban van hogy csalálod alapít ebben nőtt fel.Nem érdekli ha a gyereke 10 után még mindig a fakockát dobálja. Az sem érdekli, hogy HÉTVÉGÉN amikor PIHEN az ember a hétköznapi agyhaláltól amit kap nap mint nap, akkor beverek a falba CSAK 5 szöget.

Tudjátok ez a világ egygre inkább gyengítí a idegeink. Nap mint nap szakad a cérna a munkahelyen amikor rájössz hogy még 1 órát kell ezen túl dolgoznod kevesebb pénzért, amikor kiküldik a számlákat és tudod , hogy csak margarinos kenyérre marad, amikor kiderül, hogy komoly betegségd van. Mindanyiunknak szüksége van pihenére( ELSŐSORBAN az idegeink pihentetésére).

DE ez egy paradoxon! A jövőben( bár nem vagyok jós) lehetetlen lesz panelben lakni. Mert két csoprt van és lesz továbra is! Akik leszarnak minden emberi alapvető jogot és belemásznak az privát szférádba a zajongással. És azok akik az agyhalált akarják kipihenni amit rájuk pakol ez a világ. Nem csoálkoznék ha a hiradók nemsoká telelesznek olyan hírekkel, hogy a szomszéd szomszédot ölt.

Természetes , hogy a panelben vannak zajok, de gondolja mindenki végig. Miért irkálak az emberek idegrohamukban ide vagy más helyekre??? Azért mert nem tetszik a szomszédnéni??... Azért barátaim mert olyan szinten szarnak a fejükre, hogy nem birják tovább.Az hogy valami leesik és nagy zajt csap, az hogy a gyerek sír, az hogy fel kell porszívzni, az hogy szólok a szomszédnak, hogy két napig leverem a csemépt a fürdőben normális dolgok. De az , hogy reggel 6-tol iskoláig és iskola után este 12-ig rohangál a gyerek, az hogy 4 hónapig lakástfelújítok amikor időm van rá(hétvégén), az hogy venégséget tartok és ordibálunk meg csoportos oriát tartunk meg 10 másik gyerek rohangál 4 órát a fejed felett ugy hogy ujra kell vakolnod a mennyezetetutánna, ezek nem normálisak!!!


Egy szó : KOMPROMISSZUM eltünt a mai világból. Hogyan is lenne meg szomszédok között, mikor a családokban sem nagyon lehetmegtalálni. A PANEL pedig erről kell hogy szóljon. Mindenknek tudni kéne mi a határ. Ha ot lakom, nem szolhatok azért hogy ne is fingjál, de a másik sem gondolhatja hogy falun él és bármit megtehet.


Bárki olvassa legyen bármelyik "csoport" tagja, gondolkodjon el: KOMPROMISSZUM

2013. ápr. 12. 19:27

Építészmérnökként azt tudom mondani, hogy az, hogyha a sima járkálás, a wc lehúzás, egy szék betolása a másik lakásban tényleg komoly zavarást okoz, az nem elsősorban annak a hibája, aki esetleg járni meg a saját lakásában.

Egy akkusztikailag kicsit is átgondolt, mai szabványokat akár csak megközelítő értékeket tudó házban ugyanis ez egyszerűen nem lenne hallható..

A gyereksírás, üvöltés ugyan talán hallható, ha valaki nagyon hegyezi a fülét, de azért nem zavaró..


Az jön itt le a fórumon, hogy sajnos a magyar emberek 75-80%-a - ezáltal azt kell mondjam az épületállomány ugyanennyi százaléka - nem felel meg arra, amire használjuk.. Ide kell persze az újépítésű, de gyenge tervezésű és kivitelezésű lakóparkokat is. Kevesen tudják, hogy ilyenkor a lakók akár tervezői szintig is visszaperelhetnek...


Egy átlagos 80-100 éves belvárosi háznál sajnos nincs ilyen, és még ráadásul a szerkezetek se javíthatók, mert más szemlélettel készültek..


Anyaként azt tudom mondani, hogy a gyerek sajna akkor is üvölt reggel fél 6-kor, ha mindent megteszek, hogy ne így legyen.. Ha menni kell melózni, hát menni kell. Nekem legalább olyan rossz hallgatni, vagy lekezelni, hiszen egy két éves gyereknek nehéz mit mondani ilyenkor. A reggeli koncentrált készülés sajnos zajos, akkor is, ha minden ki van este készítve.. Meg még mindenki morcos, álmos.. Én örülnék a legjobban, ha nyolcig alhatnánk, és véletlenül se zavarnánk senkit.. Illetve nem örülnék, mert a normális élet a munkára, tanulásra épül.. A felettem lévőt is hallom készülni, bár egyáltalán nem extra hangos.


Az, hogy nem biciklizünk, ugrálunk, rollerezünk, tornázunk, ugrálunk, labdázunk, az valóban evidens.. De azért azt se lehet elvárni - illetve elvárni lehet, csak irreális - hogy mondjuk 2-3 kicsi gyerek amint délután belép a lakásba, leüljön olvasni, és 4 órán keresztül olvasson, aíg le nem fekszik... Lesz veszekedés, fakocka leborulás, legózás, sírás, stb... Még a legjobb nevelés mellett is, hiszen ez az élet..


Normál esetben az élet olyan, hogy a szakaszaiban általában váltakozik az, hogy én zavarok jobban, meg hogy engem zavar a másik..


Egy kisbaba, kisgyerek általában zavar.. Aztán egy nagyobbacska gyerek már tud egész csöndes lenni pár évig.. Aztán jön a kamaszkor, amikor szintén tud zajt okozni, kiabálni, mutálni, zenélni haverozni.. Aztán jön egy nyugodtabb rész (20-25 éves kor), amikor nagyon fel van háborodva, hogy a szomszéd öregasszony hangosan hallgatja a rádiót, mert süket szegény, a másik szomszéd meg nem bírja megnevelni a kölkét.. Aztán kicsit felnő a szomszéd kölke, és mit tesz Isten, őt fogja cseszegetni, mert addigra neki lesznek kölkei, akiket kiderül: mégse olyan könnyű csöndben nevelni, és egy 3 évest parancsszóra elhalgattatni...


Aztán felnőnek a gyerekek, és utána megint jön egy csendesebb szakasz... Majd jön az időskor, amikor senki sem tudhatja előre, hogy ki mit okoz másoknak..


Persze extra túlkapások mindig vannak, de valahogy olyan, mintha a fentieket elfelejtették volna az emberek, és mindenki csak éppen a saját érdekét lenne képes már-már beteges módon észlelni.. Régen is laktak körülöttünk idős nénik, és mind szerettek kisgyerekként, pedig ördögfióka voltam..


Úgy egyébként meg körültekintően kell lakást választani, akár szakember bevonásával.. Sokan ezeket, amikről itt panaszkodnak előre nem gondolták át, eszükbe se jutott...


A néni, aki alattunk lakik, és utál minket a gyerekek miatt a lánya 85 éves korában vidékről költöztette a belváros egyik legforgalmasabb útja mellé, ahol villamos jár, mentő jár, és régi, acélgerendás, eleve zajos, rengő födém van.. Ráadásul társasház, mindenféle emberrel, gyerekkel, nővérkével, tanárral, orvossal, stb... Szerintem ez akkor se lehetett volna jó döntés a részükről, ha mindenki szárnyakon közlekedne a házban..

2013. ápr. 12. 18:50

Nekem is tanácsra lenne szükségem, mit tehetnénk a felső szomszéddal. Ugyan nem pont felettünk lakik, de a bajunk bőven meggyűlik vele.

Adva vagyok én és az édesanyám, a párom nem lakik velünk, sokat van úton a munkája miatt, heti kb. 1 nap összesen max, amit találkozunk.


Leszoktattam arról, hogy autóval járjon hozzám, mert alig 3 perc sétányira lakik. Időnként biciklire vált a séta helyett, ha siet. Ebből lett a baj!

Történt, hogy a barátnőim lent hagyták a lépcsőház előtt a tárolóban a bringájukat, és leeresztették a kereküket, megrongálták a nyerget, a lakatot, stb. Rassziszta módon azt gondoltuk a helyi "kisebbség" volt. Kiderült, hogy nem. Párom a bringát féltve behozta a lépcsőházba a biciklit, ahova csak kulccsal lehet különben bejutni. Alig 1 óra itt tartózkodás után távozott volna, mikor észre vette, hogy a lakatot szétbarmolták, a biciklit csak levágni lehetett. Hozzáteszem, úgy parkolt vele, hogy minden irányból elférjenek a közlekedők. Ez sorozatban 3 este ismétlődött meg. A "kedves" szomszéd ráadásul fenyegető leveleket hagyott reggelre, hogy mit fog tenni, ha nem viszi el a tragacsát, meg kivel feküdjön a hova....

Egyszercsak rájöttünk az elkövető személyére. Egy 60hoz közeli vénlány. Csak dolgozni jár az irodának kialakított lakásba(de az övé is egyben...:( .) A párom dühösen ráförmedt, hogy fejezze be amit csinál, erre a nő feljelentette szexuális zaklatásért(!!!!), a rendőrségen.

A párom egy 30 alatti jó felépítésű férfi, eddig nem sok barátnője volt, mi 4 éve vagyunk együtt, szóval nem szorul rá....

A herce-hurca nyomozást végig játszottuk sajnos, el lehet képzelni, milyen remekké vált a viszony a szomszéd és köztünk. Irtózunk a nőtől, de ez semmi. Rendszeresen úgy parkol, hogy én ne tudjak kiállni a garázsomból tőle, a havat télen a garázsom elé dobáltatta, a közös képviselő a nyakunkra jár, hogy miért bántjuk szegény nőt...????!!! Az meg állandóan a sarkában liheg, hogy fárassza, különben nem lenne rossz ember a k.képviselő, de addig nyaggatja, míg be nem csenget hozzánk letolni minket, hogy miért mertük behozni a biciklit, van annak tárolója a ház előtt.!

Ha látja, hogy megjöttünk a nyaralásból, és pakolok be 3 koffert két kézben, akkor elém szalad és kulcsra zárja a lépcsőház ajtaját, miközben visszavigyorog.


Már odáig jutottunk, hogy szeméttel megrakva zártam a bejárati ajtónkat, ő meg jött le a felső szintről a laptoptáskával és a térdembe bombázta azt hátulról, direkt.

Félek vele összetalálkozni a lépcsőházban ha egyedül vagyok, vagy ha a párommal fut össze. Engem bánt, a páromat csak úgy fogja, feljelenti.

Mi meg egy szót sem szólhatunk neki, mert rohan a rendőrségre, a közös képviselőhöz és felveri az egész környéket, sajnáltatva magát.

Nem albérlő, tulajdonos itt.


Gőzöm sincs mit lehetne kezdeni vele?????

2013. ápr. 5. 19:10

Sziasztok!


Nekem a felettem lévő szomszéd úgy veri a lábát a padlóhoz, hogy szinte tudom mikor merre jár. Hallom azt is, amikor ebéd után tolják a széket, ugyan minek emelni azt?! A mellettünk lévő szomszéd a nap bármely szakában úgy becsapja az ajtót, ahogy megy ki rajta, hogy az egész szoba belezeng. De idővel ezeket megszoktam, nem is ez zavar engem. 3. lakunk és a mellettünk lévő szomszédból van már nagyon elegem. Először tavaly augusztus 20-án kezdődött, amikor is reggel 8 előtt elkezdték felújítani a lakást, olyan kopácsolás volt. A hálószobánk van felőlük, nekik pedig pont a konyhájuk van ott. És amikor még délután 3-kor is átment, nem éppen illő módon kiabáltam át, na akkor csend lett...egy pár napig. Utána megint kezdték, de olyan szinten, hogy a szobában sem lehetett megmaradni, sőt még a házban sem. Hiába dübögtem át nem használt semmit. Ez volt amikor ment hétvégén reggel 8-tól egészen estig. Aztán a közösképviselőnek szóltunk, na akkor elértük, hogy hétvégén nem csinálták és este 6 után. De majdnem minden délelőtt és délután így telt el. Ez ment egészen március elejéig. Akkor is fúrtak valamit, felhívtam a közösképviselőt és még én voltam a hülye, mert hát állítása szerint senki más nem panaszkodott és senki nem hallott semmit. És hogy mindenki úgy újítja fel a lakást ahogy van pénze. Szóval én voltam a hibás. Aztán március elején beköltöztek. Na hát inkább felújítának még!! Olyan hangosan beszélnek, még a tv mellett is hallani lehet. Nevetgélnek, vihognak, csapkodják az ajtót. Amikor hívtam a közösképviselőt azt mondta, hogy ez ellen nem lehet tenni semmit, mert csak életvitelszerűen élik az életüket és hogy sok türemlet kíván. Ennyivel elintézte az egészet. Jó még azt mondom, hogy napközben talán elviselhető lenne, de az hogy éjszaka is ezt csinálják az nagyon kiakasztó. Van amikor este 10-kor, van amikor éjféltől egészen hajnali 2-3ig hangosan beszélnek, nevetgélnek. És ilyenkor felébrdek és nem tudok elaludni. Van olyan amikor néha-néha beugranak a konyhába és pont amikor el tudnék aludni akkor hangosan beszélnek, vagy lehet kiabálnak, nem tudom, de nagyon idegesítő. Múltkor nővérem is itt aludt és ő is hallotta.

Nem tudom mit tehetnék.... ez egy másik lépcsőház és így marad a dübögés és néha átkiabálás. Most ráadásul vizsgára készülök és nem tudok a szobában tanulni, hanem ki kell ülnöm a konyhába. :(

230. babus66
2012. nov. 18. 11:21

Szép napot mindnekinek


Láttom sajnos nem csak nekünk vannak albőrlő problémáink.



Nálunk a felettünk lévő lakókkal vannak problémák ezek már a 7-ik albérlők 1 év alatt volt hogy 3x cserélődtek.

Utoljára Juniusba költöztek ki egy 2 gyerekes család minden reggel 6-kor arra keltünk a nagy gyerek kiabál és rohangál a kicsi visít meg veri a padlót , radiátort a szülők meg Q anáydat cimszóval. ez ment kb fél évig a lakok többször jelezték a tulajnak a problémát nem sok mondhatni semmi sikerrel.Végre kiköltöztek aztán jött egy másik lakó anya és fia ő velük nem volt gond de 1 hét útán mentek sajnos.


aztán monst beköltözött egy 3 gyerekes nő az anyával + kutya reggel arra kelünk 5:30-kor kiabál a gyerek a kutyának és rohangál a lakásban. 12-től ha vége a sulinak haza jönnek meg + még 6-8 gyerek összesen 8-10 gyerek mindig randalorozik a lakásban , már többször leöntötték a párkányunkat kaptunk szörpöt ivólét, teát cukrot.


Lett szólva és még a nő van felháborodva hogy mit képzelünk mi a lakókkal együtt hogy merünk szólni és neki joga van itt.


Már panaszt tettek a lakok a szövetkezetben készül a papír a kilakoltatásról.


Tegnap este is 22:00-kor még nem tudtunk aludni mert rihangáltak és vertéka padlót.

elfogyott a türelmem és felkiabáltam és útána csend lett.



Remélem jön

229. cec20e66f6 (válaszként erre: 227. - Nn831123)
2012. márc. 9. 19:58

Náluk ugyan ez van, csak nem indián, hanem a C-típusú védett állampolgárok.

Gyomorgörcsöm van az idegtől, mert ha felmegyek és leszek a mocskos fajgyűlölő!!!!!

228. kyra922 (válaszként erre: 226. - F64f0d9a69)
2010. okt. 24. 21:02

Szia. Beszéltem pár szomszéddal és kiderült, hogy be lettek ők is hívva, mint tanúk. Mert úgy tett feljelentést a jegyzőnél, hogy valaki zajong az pedig ő, és egész álló nap, csak azért, hogy ránk fogja. Akik be lettek hívva azok mind tanúsítják, hogy nem mi vagyunk azok, ha nem ő.

Szóval ezzel is csak maga alatt vágja a fát. Mi pedig jóformán már itthon sem vagyunk, mert nem lehet tőle élni, zajong vagy üvölt, vagy bútort tologatja, és mindezt azért, hogy ránk fogja. Mondták már páran, hogy 6 éven belül, mi vagyunk kb a 12-13ik lakók itt, és hogy többször mondták már annak a nőnek, hogy neki kéne elköltözni, mert vele nem stimmel valami. holnap megyek én is a jegyzőhöz és én is panaszt teszek ellne, elmondom hogy nyugodtan meg lehet kérdezni a kiszálló rendőröket is, mert ő hívta rám őket, de nekem adtak igazat.

Plusz azt is, hogy hány embert elüldözött már innen, meg hogy az egyik lakó felvette vele a "harcot" és bírósági papírja volt róla, hogy tényleg az alattunk lakó csinálja mind ezt, és gondolom ennek benne kell lenni valahol a rendszerbe. Nem tudom, hogy mi a jó ebben neki, mert magának csinálja csak a bajt, nem velünk van a gond, ha nem vele. Remélem minél hamarabb lezáródik ez az egész.

2010. okt. 24. 16:55

Sziasztok!

Gyerekkorom óta panelban élek. Én tudom, hogy kell viselkedni, gyerekkoromban megtanítottak rá, hogy fapapucsban nem dobáljuk le magunkat a parkettára, mert itt mások is laknak. Így felnőtt fejjel, bizonyos szinten - bár a történtek után valószínűleg az én hibám- már-már elvárnám, hogy más is tudja...Hát nem tudja. A felettünk lévő lakás egy cég tulajdonában van, így kiadják. Először egy ronda alkoholista banda költözött ide, agyonverték egymást minden nap. Gondoltam fel is veszem a kapcsolatot a tulajdonossal, hogy ugyan valamit kezdjen már a bérlőivel, mert ez így nemigen lesz jó. Hát persze ígéret ígéretet követett, hosszú távon annyi lett, hogy a tulaj berágott, mert hullarészegen lebontották a kecót, így kirakta őket. Megígérte, hogy normális emberek jönnek ide, mert ugye ő is normális. Jelenleg a felettem lévő lakás rendelkezik 1 db indián származású utcai árussal, a terhes feleségével 2 irgalmatlan rossz gyerekkel akik kb 4-6 évesek, és 2 db kutyával. Ájvé...gondoltam, hogy rossz vége lesz. Először persze még minden rendben volt, aztán kezdődtek a gondok. A két gyerek egész nap rohangál, reggel arra kelek, hogy dobálják a kutyáknak a labdát...Az indián meg a vásáros vasait húzza-vonja keresztül a lakáson hajnalban. Anyám felment szólt nekik, kuss lett kb 2 napra. A tulajjal már úgy döntöttem nem beszélek, mert minek....ezt majd én már megoldom. Telnek múlnak a hetek. A múltkor vasárnap reggel 7-kor kelek persze a vasakra, a gyerekekre...nem röstelve magamat, felkaptam a gúnyám, és viharos sebességgel felmentem. Az indián épp pakolgatta a vasacskáit. Megkérdeztem tőle tudja-e hogy milyen nap van és hány óra...Persze neki állt feljebb. Aztán nagy üvöltözés, meg stb....Nem lett kuss. A barátom felhívta másnak tulajt, üzletember az üzletemberrel, hátha jobban megérti mi a franc bajom van. Na akkor kuss lett kb 4 napra. Most megint ez van. Tegnap egy másik barátom ebédre jött, annyira undorítóan dobálták a gyerekek magukat a padlóhoz, közben meg az indián a vasait, hogy egyszer csak felszaladt. Az indián kisvártatva kinyitotta az ajtót, majd asszonykája is kijött. Aztán eljutottunk odáig, hogy rámozdult indián barátom a haveromra, én meg - csak hogy ne az én barátom vigyék még el a végén a jardok, ha nyakon vágja- be közéjük, akkor visszavett az arcából. A nő nem érti mi a bajom, sőt...szerinte nem vagyok tekintettel a korára. Én 27 vagyok ő kb 34....nem tudom mire kéne tisztelettel lennem. A sírás kerülget, nem tudok pihenni. Este 10 előtt nem lehet, és háromnegyed hat után sem aludni. Elfáradtam. Rendőrt hívjak, vagy menjek a jegyzőhöz? Vagy csapjam pofán???Annyit kapok érte mint egy rendes emberért....Valaki aki végigjárta vagy épp járja ezt a rögös utat, segítsen, adjon tanácsot. Mivel tudok a lehető leghamarabb véget vetni ennek?????

226. f64f0d9a69 (válaszként erre: 225. - Kyra922)
2010. okt. 22. 15:43

Nem tudom, mi lesz a végkifejlet, de az biztos, én kártérítést kérnék a munkából kiesett napokra is!

Hihetetlen, hogy ilyen gonosz, rosszindulatú lények élnek a Földön...

Nagyon szurkolok nektek!!!!!!!!!

A jegyző, lehet már ismer! Mondjatok el mindent.

225. kyra922 (válaszként erre: 224. - F64f0d9a69)
2010. okt. 22. 12:59

Szia.


Sajna tévedtem, mivel a rendőröknél nem ment semmire, így most meg ment a jegyzőhöz.

És ott tett feljelentést, ráadásul a Férjemet jelentette fel, aki alig van itthon 1-2 napot egész héten. Szóval ő ellene tett feljelentést csendháborításért. Ma jött a levél, hogy beidézték, be kell mennie és el kell mondani, hogy szerinte hogy van ez. Nem tudom, azt esetleg mondja majd a jegyzőnél, hogy ennek a nőnek, már volt ilyenből ügye, hogy másokkal is ezt csinálta, csak azok nem hagyták magukat (előző lakók), és bíróságra vitték az ügyet, és meg is nyerték?! Szóval szerinted ezt mondja majd Férjem, mert ebből szerintem látszik, hogy kivel van a gond.

224. f64f0d9a69 (válaszként erre: 221. - Kyra922)
2010. okt. 19. 18:42

Ez végre egy jó hír!

Remélem, legközelebb alaposan meggondolja, mert hogy a gonoszságáért fizetnie is kell!

Ez tetszik, már én javasoltam valahol előbb, hogy büntessék meg. A zsebre menő dolgokat senki nem szereti!

223. Frida85 (válaszként erre: 222. - Anyuci91)
2010. okt. 19. 18:32
Nem nehéz tömegházban élni ha valaki elfogadja,hogy a szomszédok zajjal járnak,mi ahol régen laktunk minden másnap éjjel 11kor a szomszédok üvöltését hallgattuk mert a férfi beivott,máig összejárunk mégis,a másik szomszédot éjjel 2kor vittük az ügyeletre mert elverte a barátja és felkeltünk hogy üvölt vele a csaj telefonba és sír.Másnap majdnem meglincselték a páromat mert azt hitték ő vert meg engem mert őt látták a lépcsőházban lemenni a kukucskálón át én meg 8hónapos terhes voltam.Ahol most lakunk volt hogy a szembe lakó 16éves csaj éjjel 2kor 1órát át nyomta a kaputelefonunkat mert úgy be volt szívva hogy nem találta a megfelelő gombot,Az alsó szomszédoknál a srác szinte minden délután bömbölteti a zenét,a szülei meg éjjel a tvt ami ilyenkor nem zavaró de nyáron nyitott erkélyajtóknál már igen.Az már viszont zavar hogy pont ők azok akik heppegnek hogy hangos a 3 és fél éves fiam,egyszer feljött a férfi,negyed 5-kor értünk haza az oviból,fél 6ig mesét nézett fekve a fiam mert elfáradt,fél 6kor feljött a barátnőm a 3hónappal fiatalabb autista fiával játszani rá 10percre meg feljött a faszi hogy ne futkozzon a gyerek,na akkor elpattant a cérna de még így is türelmes voltam vele de a radiátort rendszeresen verik.Volt olyan hogy egyedül voltam itthon,nem szólt a tv se zene,ültem a gépnél és kopogott a radiátoron,akkor rájöttem hogy az eszéhez kell mérni:DMár nem foglalkozok vele,tudom hogy nem öröm egy gyerekes család alatt lakni főleg hogy beszédértési zavara van ami miatt sok a dühkitörése de azért nem fogom a gyerekem szögre akasztani.
2010. okt. 19. 18:01

Főleg egy tömegházban nehéz élni a szomszédokkal, mert köztudott a zajokat fent és lent is lehet hallani. Igaz én négyemeletesben lakom és nekem is volt egy rettenetes szomszédnőm, aki minden alkalommal minket piszkált a lárma miatt holott sokszor semmi oka nem volt rá. Neharagudjatok, hogy ezt mondom, de krónikus szexhiányban szenvedett és a pasikat is elég sűrűn váltogatta. Vele meg a lányával is volt probléma. Egy kisgyereket emeletes lakásban nehéz korlátozni.

De senki a házban sosem szólt semmiért, kizárólag csak ő. Megértem a többieket rettenetes kellemetlen az egész helyzet, de már az alattunk lakó elköltözött máshová és örültem, hogy megszabadultunk tőle. Üdv.Ágnes

221. kyra922
2010. okt. 19. 17:40

Úgy néz ki végre megoldódtak a gondok.

Háromszor küldött ránk rendőrt, ok nélkül.

És mire negyedjére kihívta őket, már hozzá mentek, kapott egy szép kis büntetést, meg beszélgetést.

Felüvöltötte nekünk, hogy készüljek mert hívta a rendőröket ránk, és nálunk olyan a panelban a WC, hogy minden felhallatszik az alattunk lévő lakásból, így szépen lehetett hallani, hogy miket mondtak neki a rendőrök, meg hogy kapott büntetést is.

Most kb egy hete nyugi van, remélem így is fog maradni, csak tán nem talál ki megint valamit.

Mert a rendőrt már hiába is akar hívni, nem fognak jönni, meg azzal csak magának árt, mert a jogtalan kihívást, előbb utóbb megunják, és lám így is lett.

220. f64f0d9a69 (válaszként erre: 219. - Kyra922)
2010. szept. 29. 21:21

Erre nehéz már bármit is mondani. egy gonosz vénasszonnyal senki nem bír el. a hatóságoknak meg kéne állítani őt. Beszéljétek meg a rendőrökkel, ijesszenek rá, hogy pénzbüntetést kap ha feleslegesen rosszindulatúskodik. Ők sem szívesen mennek folyton potyára. Vigyék be egy kis fogdanézőbe :DD

Írjátok meg a helyi újságba az egész kálváriát. Valaki csak lelövi.

219. kyra922 (válaszként erre: 218. - Kyra922)
2010. szept. 29. 20:39
Legalább is, engem nem értesítettek. De lehet őt igen, mert legelőször is akkor küldött ránk rendőrt, amikor a jegyzőnél voltam és rá pár napra,
218. kyra922
2010. szept. 29. 20:33
A jegyző állítólag levélben felszólította, hogy hagyja abba. A panaszirodában azt mondták, hogy ez zaklatás, rendőrségi ügy. A rendőrség meg, amit mondtam, hogy hívjam ki őket ha zajong. Ki is hívtam őket, de abból se lett semmi.
217. f64f0d9a69 (válaszként erre: 216. - Kyra922)
2010. szept. 29. 20:32

zaklassátok, de előtte mondjátok ezt meg a rendőrségen és az önkormányzatnál is.Pénz bünti?

Feljelentés?? nem ér semmit?

216. kyra922 (válaszként erre: 215. - F64f0d9a69)
2010. szept. 29. 20:23
Az ordibálással kezdtük legelőször, utána próbáltuk szép szóval, utána a főbérlőnk próbált vele beszélni. Végül én mentem rendőrségre, de semmi se hatott rá. Ezt nem érdekli semmi.
215. f64f0d9a69 (válaszként erre: 214. - Kyra922)
2010. szept. 29. 20:20

Csengessetek be hozzá és kiabáljatok vele, jó hangosan

Én megverném... hogy legyen oka rendőrt hívni.

214. kyra922
2010. szept. 29. 20:15

Kész, már megint kezdi. Rendőrt küldött ránk ismét, az előbb mentek el.

Fél nyolc körül leraktam aludni gyerkőcöket, én emg Tv-tem.

Erre elkezdi valaki nyomni a csengőt, hát két rendőr volt, de kiderült először kopogtak, mert hallották, hogy csend van, és nem akartak a csengővel hangoskodni.

De a kopogást én nem hallottam meg.

Azt mondták kihívta őket valaki "névtelenül", hogy hangos vagyok, zajt csapok, de kint álltak vagy 15 percet az ajtó ellőtt, és hallották ,hogy semmi zaj nincs. Azt kérték próbáljam már meg megbeszélni azzal aki rám küldi őket, mert ez nekik így csak OK NÉLKÜLI kiszállás. Mivel nem történt semmi.

Mondtam, hogy nem lehet vele beszélni, meg hogy én már voltam bent 3 helyen is (jegyző, panasz iroda, meg rendőrség) de ott se nagyon tettek semmit. Meg mondtam, hogy mit mondtak bent a rendőrségen is.

ÉS hogy nem mi vagyunk az elsők akivel ezt csinálják.

Erre nem tudtak semmit mondani, csak hogy beszéljek vele.

Holnap megint megyek be rendőrségre, meg panasz iroda, és addig nem jövök el, amíg nem tesznek ellene valamit. Így már nem lehet élni. Kikészít.

213. f64f0d9a69 (válaszként erre: 212. - Kyra922)
2010. szept. 22. 17:06

Remélem, sikerül végleg rendezni az ügyet. Ha már komolyan fellépnek a szomszédasszony meghátrál szerintem. Gondolom nem számít arra, hogy valaki szembeszáll vele.

Sajnos nekünk is van még tapló szomszédunk legalább 2. Az egyik mindent szeret használni és takarítani nem és igen furcsa a viselkedése. A szemétledobó csupa ragacs, mert mindent mellélocsolnak, a zacsit nem ismerik. Nem éppen kultúrlények.A másik éjszaka kalapál, óbégat, lehetőleg az ablakban, ami a mi szobánk mellett van. Haragszanak ránk, mert nem barátkozunk velük és nem is akarunk. Nem szeretünk bejárni senkihez, de mindenkivel jóban vagyunk. Lehet sosem éltek még társasházban,legalábbis a viselkedésük alapján.

A bosszú most a postaládánkat sújtja, mert telepakolják.Leellenőriztem...nehogy alaptalanul kenjem rájuk.

Mondjuk ez legyen a legnagyobb boldogságuk.

212. kyra922 (válaszként erre: 210. - F64f0d9a69)
2010. szept. 22. 13:55

Szia.


Az előbb voltam bent a szabálysértési irodában.

És elmondtam mindent, azt mondta az "ügyintéző" aki bent volt, hogy ez zaklatás, ezzel forduljak a rendőrséghez. Bementem és ott azt mondták, hogy ha még egy zörgés ordibálást vagy akármit tesz ellenünk, hívjam ki őket, és ők kijönnek, hivatalból megindítják ellene az eljárást, csendsértésért meg zaklatásért. A csendsértést pénzzel a zaklatást, pedig 0-2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetik. Mindjárt le is megyek és ezt meg is mondom neki. Meg látjuk ehhez mit szól. Nem fogom feladni, ne hogy már én költözzek azért mert más hü*e.

211. f64f0d9a69 (válaszként erre: 207. - Szivi76)
2010. szept. 21. 19:45
Az alattunk levő fiatal albérlők is nyáron , nappal ezt csinálták, még lent az utcán is lehetett hallani, pedig a 10. emeleten voltak. Hát egyébként is úgy viselkedtek mint az állatok, tulajdonképpen nem lepődött meg rajtuk senki...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook