Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » István, a király fórum

István, a király (beszélgetős fórum)


234. Lillus-M (válaszként erre: 112. - Egypt)
2013. aug. 22. 18:59

Pontosan! egymás véleményét tiszteletben kell tartani.

Én soha nem láttam egy Alföldi darabot sem, nem is nagyon tudom miket művel, szóval előítéleteim sem voltak (csak a Stohl miatt ) így teljesen semleges szemmel tudtam nézni az előadást, és bár meghökkentem először mikor öltönyben meg ballonban és hasonló modern cuccokban besétáltak a szereplők, de mikor elkezdték énekelni, hogy"valakinek holnap le kell győzni a sötétséget", akkor már sínen is volt a fejemben a dolog...

233. egypt (válaszként erre: 229. - Lillus-M)
2013. aug. 22. 18:58

Ezt már bemásolta valaki más is.:)

Írtam is rá, hogy ennek fényében valóban lehetünk elnézőbbek az énekesekkel. Én nem tartottam annyira rossznak Stohl teljesítményét, főleg hogy ő igazából nem is énekes. Nem volt olyan rossz, hogy zavaró legyen, engem pl. a főpap akkor már jobban idegesített.

232. Lillus-M (válaszként erre: 111. - Pearl1975)
2013. aug. 22. 18:52

1983ban a lázadók szerepét akkori lázadó rockerek kapták. Azt überelni úgysem tudta volna senki, de ahogy alább beidéztem Vikidál nem énekelte élőben darabjait, egy stúdiófelvétellel meg kár is összehasonlítani egy színész embert, sőt az egésznek a hangzását is kár összehasonlítani egy stúsiófelvétellel.

Abban a riportban mondta el Bródy, hogy volt olyan strófa amit több mint 100x(!) énekeltek fel, mire végre jól hangzott...

Ezeknek itt csak egyetlen lehetőségük volt...

231. Lillus-M (válaszként erre: 96. - Highlander73)
2013. aug. 22. 18:45

Ha ez a kritikus annyira ért a törénelemhez, akkor tudhatná, fehér lovat igenis áldoztak annak idején…


gyanítom az éppen letelepedő magyarságnak nem sok földművelő eszköze volt, de mivel is lehetne jobban jelképezni azt, hogy a köznépnek, aki koszban mocsokban él (mert sajnos nagyon sok ember így él ma is) csak ezek a silány eszközök jutnak, ha a hatalom ellen fel akarnak lépni, míg azok egy szóval elintézik őket….


Tömegsírok? Nem számít az emberáldozat,aki hatalmat akar átgázol mindenkin ezt is jelentheti. Miért ma számít odafönt, hogy mennyit keres az a szerencsétlen közmunkás 8 óra munkájával, vagy a falu végi gyerekek leeszik a ződalmát ződmogyorót, mert annyira éhesek. Magyarok vannak odafönt is idelent is érdekli őket????

230. Lillus-M (válaszként erre: 85. - Selena78)
2013. aug. 22. 18:30

Hát igen az eredetit egy TV műsornak tervezték, nem gondolták, hogy ez lesz belőle. Ezt színpadra, 5000 néző elé, ahol nem a mimika, hanem a szereplők térbeli mozgása volt az izgalmas.

És a tér felosztása, amiről korábban leírtam, hogy a TV-ben egyáltalán nem adták vissza...

229. Lillus-M (válaszként erre: 78. - Egypt)
2013. aug. 22. 18:27

Ezt Bródy mondta régebben


Nem volt olyan színpadtechnika sem, amivel üzembiztosan lehetett volna kihangosítani az énekeseket. Így hát szégyen, nem szégyen, de az eredeti városligeti előadás úgy működött, hogy az elején Szörényi Szabolcs lenyomta a magnetofon „play” gombját, a végén meg a „stop”-ot. Ez a playback-dolog azóta is folyamatosan ismétlődött a nagyobb élő előadásokon. Az a helyzet, hogy például Vikidál ott, a stúdióban énekelte el először és utoljára Koppány szerepét. Amikor a Nemzeti Színházban játszotta, akkor is playbackről ment minden


Na szóval nem kell annyira szidni a Stohlt (bár én nem vagyok fun), de ki tudja Vikidál is mit nyomott volna élőben (bár őt meg szerettem)...

228. vikka79
2013. aug. 22. 18:25
Látom jó témát dobtam fel. Megosztja az embereket. Csak azt nem értem amit Egypt. Az miért kritizál aki nem is látta? :)
227. Lillus-M (válaszként erre: 65. - Pearl1975)
2013. aug. 22. 18:18
Gondolod 1000 éve a magyaroknak nem voltak fájók a német lovagok?
226. Lillus-M (válaszként erre: 55. - Temmp)
2013. aug. 22. 18:16
A 30 évvel ezelőttinek vidám volt a vége ennek nagyon szomorú... Ha ma nagy vidámsággal és pátosszal ért volna véget, akkor ugyanazt kapnánk a színházban is mint az életben jó nagy adag demagógiát....
225. Lillus-M (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2013. aug. 22. 18:10
Alföldi (öltönybne saruban) is és Bródy Szörényi együtt (!!) kint voltak a színpadon Szegeden, csak a RTLklubban már reklámozni kellett és biztos nem fért bele
224. egypt (válaszként erre: 220. - Pzm3)
2013. aug. 22. 17:04
Azta... Ez nagyon ütős! Merész és mélyen igaz!
223. ancsika688 (válaszként erre: 222. - Pzm3)
2013. aug. 22. 16:55
Az.
222. pzm3 (válaszként erre: 221. - Ancsika688)
2013. aug. 22. 16:53
merész és igaz....
221. ancsika688 (válaszként erre: 220. - Pzm3)
2013. aug. 22. 16:48
Tényleg jó,és merész.
220. pzm3
2013. aug. 22. 16:39

[link]


még egy jó írás....

2013. aug. 22. 15:39
Húú! Végigolvastam elég sok kritikát és kommentet. Nagyon megosztotta az embereket az Alföldi féle István a király, az már biztos. Kíváncsi vagyok, hogy 30 év múlva mi lesz az emberek véleménye a darabról.
218. andi6020 (válaszként erre: 217. - Pzm3)
2013. aug. 22. 15:06
Ez jó!
217. pzm3
2013. aug. 22. 14:53
216. Banyaci (válaszként erre: 194. - Egypt)
2013. aug. 22. 14:07
A bezárt korona nekem is hasonlót juttatott az eszembe. A korona egyben börtön is.
215. Lillus-M (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2013. aug. 22. 14:04

1983ban ezt a mondandót nem lehetett direktben előadni. Kosztümöket kellett adni a szereplőkre, és mondanivalójában pont jó volt Boldizsár Miklós drámája.

De nagyon is igaza van az egésznek abban, hogy 1000 év alatt semmivel sem lettünk jobbak, a sajátjaink uszítanak minket egymás ellen, és a történelem során már hány és hány alkalommal hívtak idegeneket ahhoz, hogy rendet tegyenek. Bármikor is adták volna elő ezt a darabot sajnos ebben az országban mindig aktualitása van...

Közben meg elleneség, alattvaló, győztes és legyőzött ott állunk együtt a nagy "ketrecben"n egymásra utalva kapálódzhatunk akárhogyan is

214. Lillus-M (válaszként erre: 29. - Lepke99)
2013. aug. 22. 13:51
na én ismerek 1-2 embert akinek van Bocskai öltönye... Háááát nem nevezném egyiküket sem valami + személyiségnek. Naggyon találó volt az az öltöny ezeken a kétszínű alakokon
213. Lillus-M (válaszként erre: 18. - Jajjj)
2013. aug. 22. 13:47
Én is ezt gondolom, hogy az Alöldi egy zenés darabban nem a zenére utazott, hanem a színészi játékra...
212. Lillus-M (válaszként erre: 17. - Temmp)
2013. aug. 22. 13:46

Nem jött le TV-ben egy picit sem a színpadon a szereplők hol is helyezkednek el.

Legalul mindig a nép rohangált. Koszban mocsokban, hemperegtek.

Lejöttek közéjük az urak és a papok, megfélemlíteni őket. Mikor azok köztük járkáltak, akkorleginkább mindig pánik volt... Kivéve 1-2 jelenetet.

Középső szinten álltak a nép irányítói. Oda közéjük, melléjük pórnép nem mehetett fel, csak a talpnyalók, meg az erőszakszervek...

És a legfelső szintre csak egy valaki mehetett fel Astrik a főpap.

Ez Tv-ben egyáltalán nem látszott.


És úgy néztem megvágták rendesen, mikor ment a harc, a nép a saját kis szánalmas eszközeivel villával kaszával. A papok verték őket a keresztjeikkel, és mikor már únta a hatalom ott fenn ezt a csetepatét, akkor csak egy intés és a "feketeruhások" gépfegyverrel elintézték a meccset..

211. Lillus-M (válaszként erre: 10. - Micsuned)
2013. aug. 22. 13:37
Mikor megláttam a szereposztást elkeseredtem, hogy ő lesz Koppány. De nem szabad a régi szereposztáshoz hasonlítani. Ő egy színész nem pedig énekes, és színész létére szerintem többé-kevésbé jól énekelt, amin meg is lepődtem és nem rontott az élményen, hogy ő játssza Koppányt
210. Lillus-M (válaszként erre: 5. - Nijntje)
2013. aug. 22. 13:36
Valóban annak idején én láttam Szegeden az első és pár évvel később a második rendezésben is, no meg lemezen is számtalanszor meghallgattam. Sokkal dinamikusabb maga az eredeti darab. Szegedi ismerősöm aki jobban is ért ezekhez a dolgokhoz elmondta az a baj mindig vele, hogy egy rövid darab, itt sokkal hosszabbakat szoktak előadni. és noha a kultúrát nem percre mérik, akkor is hülyén veszi ki magát, ha tízezerért kapsz 95 percet (kb ennyi a film)
209. michelle.r (válaszként erre: 199. - Zizisicc)
2013. aug. 22. 11:48

Hűűűűűűűűű, de fején találtad a helyzetet megint ;)


Annyi más van ebben az országban, mi ellen inkább kéne...... Bár jómagam Teréz anyával értek egyet: ne hívj tüntetésre valami ellen, mert nem megyek. Állj ki valami mellett és veled leszek :)

208. michelle.r (válaszként erre: 190. - Spinneli)
2013. aug. 22. 11:44
........oly korban éltem én a Földön, amikor a ember úgy elaljasul............. :/
207. pearl1975 (válaszként erre: 201. - Selena78)
2013. aug. 22. 11:37

szerintem pedig az lett belőle, hozzáteszem, méltán. remek zene, mondanivaló, mindenki ismeri.


Alföldi feldolgozása számomra egy elcseszett próbálkozás, az eredeti ugyanolyan jó, mint 30 éve.

206. spinneli (válaszként erre: 200. - Egypt)
2013. aug. 22. 11:36

No, pedig nem is olvastam ezt a szösszenetet tőle.

:P

205. spinneli (válaszként erre: 196. - Pzm3)
2013. aug. 22. 11:35

Igen, rengeteg ideje van az embereknek.

:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook