Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » István, a király fórum

István, a király (beszélgetős fórum)


204. michelle.r (válaszként erre: 189. - Selena78)
2013. aug. 22. 11:28

Hmmmmmm, Abraham Lincoln nem egy mai kakas, de már ő is megmondta - valószínűleg nem pontosan idézem -

megosztott nép nem képes az erejét egyesíteni.


Nincs új a nap alatt :)

203. selena78 (válaszként erre: 200. - Egypt)
2013. aug. 22. 11:20
Nagy Feró nincs egyedül a döbbenetével.
202. selena78 (válaszként erre: 194. - Egypt)
2013. aug. 22. 11:16
Igen, ez egy jó meglátás. Igazad van. De ez nem üti azt, amit én látok benne. Úgy értem, ez is benne van, az is.
201. selena78 (válaszként erre: 176. - Temmp)
2013. aug. 22. 11:12

Nézd, én sosem tartottam a nemzet operájának az István a királyt. Annak tartottam, ami. Egy szinpadi műnek, aminek nagyon tetszett a zenéje. És amit mindig őriztem, először lemezen, aztán kazettán, most meg a számítógépen. Az alapja egy könyv volt, amit a szerzője érdekesen úgy fogalmazott meg, hogy opera prózában. És nem a történelemkönyv.


Nagyon töröm a fejem, hogy még melyik országnak van nemzeti színműve, amihez, ha hozzányúlsz, nemzetárulóvá válsz. Egy 30 éves nemzeti színműve?


A magyar társadalom kissé érzekény nemzeti kérdésekben. De ez nem Alföldi hibája.

200. egypt (válaszként erre: 192. - Spinneli)
2013. aug. 22. 11:07

Most találtam:


Nagy Feró szintén a csatornának azt nyilatkozta, hogy megdöbbent a hozzászólásokon. Szerinte olyan, mintha az is zsigerből utálná a darabot, aki nem látta. Azon is csodálkozik, hogy olyan emberek hivatkoznak a legendás ősbemutatóra, akik koruknál fogva nem is láthatták azt. Pedig az ősbemutatót, az akkori színészeket, sőt Szörényi Leventééket is kritizálták rendesen. "Az is ugyanilyen vitákat váltott ki, csak akkor még nem volt internet, és lassabban terjedt el, hogy kinek mi a véleménye. Aztán ez a felháborodás eltűnt, és mi legendák lettünk" - mondta.


Tehát semmi sem változott, csak az információáramlás...:)

199. Zizisicc (válaszként erre: 196. - Pzm3)
2013. aug. 22. 11:04

Ez így van .... ez a fröcsögés, szitkozódás, átkozódás, az indulat csak arra szolgál, hogy mindenki a saját így-úgy elcseszerintett élete miatt érzett frusztrációját kiélje.

Természetes, hogy nem tetszik mindenkinek, nincs is ezzel baj. De akiből ilyen mértékű indulatokat vált ki, hogy fenyegetőzik, átkozódik, tüntetni akar stb. annál már messze nem az előadással van baj, hanem a saját lelki nyomorával.

198. egypt (válaszként erre: 190. - Spinneli)
2013. aug. 22. 11:00
Ó, emberi butaság... :(
197. egypt (válaszként erre: 182. - Michelle.r)
2013. aug. 22. 10:59

Remélem, hogy így van, én nagyon tehetséges színésznek tartom, kár lenne érte...

Sajnos a színészek nem a példamutatásról híresek, soha nem is voltak, mindig inkább a botrányos életmód volt rájuk jellemző. Inkább úgy kéne nevelni a gyerekeinket, hogy ne ilyeneket válasszanak példaképnek. (Persze nem egyszerű, mert a csapból is a celebek folynak.)

196. pzm3 (válaszként erre: 190. - Spinneli)
2013. aug. 22. 10:58

Most komolyan...Ez a fontos?Alföldi ellen tüntetni?

Jó lenne most,ha nem lenne tiltott a politika az oldalon....Csak annyit,hogy sokan nem tudják miből veszik meg a gyereknek a tanszereket,nem tudják befizetni a tankönyv csekket.Sok gyerek örül ha napi egyszer eszik...De ez nem gond itt mi kis hazánkban,hanem Alföldi rockoperája...

195. egypt (válaszként erre: 184. - Michelle.r)
2013. aug. 22. 10:57
Ott kezdődik, hogy az ország egy része zsigerből utálja Alföldit, tehát tök mindegy, mit csinált volna, nekik az már nem lehetett volna jó.
194. egypt (válaszként erre: 189. - Selena78)
2013. aug. 22. 10:55
Nekem a bezárt korona azt jelentette, hogy mindennek ára van. Mindegy, mit választasz, azért mindig várnak is valamit cserébe, az ő szabályaik szerint kell tovább élned. Ez volt régen, mikor István a bizánci helyett a katolikus egyházat választotta, ez van ma az EU-val, stb.
193. egypt (válaszként erre: 173. - Temmp)
2013. aug. 22. 10:53

Olyan nincs, ami mindenkinek tetszik kivétel nélkül, nem is lehet és nem is kell. 30 éve pont azért ütött olyan nagyot az egész, mert teljesen más volt az akkori politikai légkör. Ha ma adták volna elő, a hatása is egész más lett volna. Egyébként Szörényi kifejezett kérése volt, hogy mai, modern környezetben értelmezze újra Alföldi a darabját és aktualizálja a mondanivalót.

A nemzeti dohányboltok is az egész nemzetnek adnak valamit? Eléggé elcsépelték ezt a jelzőt sajnos.

192. spinneli (válaszként erre: 173. - Temmp)
2013. aug. 22. 10:53

Azt mondják, hogy a régi változat is megosztó volt a maga idejében, csak akkor többek között az információáramlás sem volt ilyen sebes, és kevésbé volt feltűnő-úgyhogy nem kell senki, és semmit sem sajnálni.

Ugyanaz van, mint régen-csak a díszlet más, az emberek nem sokat változtak.

191. selena78 (válaszként erre: 182. - Michelle.r)
2013. aug. 22. 10:53
Egyetértek.
2013. aug. 22. 10:50

Lesz tünti, ha valakit érdekel:


[link]

189. selena78 (válaszként erre: 171. - Temmp)
2013. aug. 22. 10:49

Ok, szerintem is a mondanivaló benne volt a régiben ugyanúgy. "egymás ellen acsarkodnak, nem egy nemzet itt a nép". Hogy Alföldi elhelyezett néhány fricskát az aktuális helyzettel kapcsolatban is, ki róhatja fel neki. De az egészre ráhúzni azt, amit rá próbálnak, szerintem vicces. Vagy szomorú. Ki hogy nézi.


A hatalmi konfliktust bele lehet helyezni bármely korba. Mert mindig megvolt, és nemcsak a magyar történelemben. Már 1983-ban azon ment a polémia, hogy melyik szereplő, kit-mit szimbolizál. Persze akkor nem össznépi szinten.


A bezárt korona? Ha megvan a győztes, mindenki odaáll. Egy időre elcsitulnak az indulatok, aztán kezdődik minden előlről.

188. egypt (válaszként erre: 171. - Temmp)
2013. aug. 22. 10:49

Nem Koppány felnégyeléséről beszélek, hanem arról, mikor Koppány emberei elvitték Laborc holttestét.


István nekem sem tetszett.


Nem csak a katolikus egyházban van meg a színek jelentése, evangélikus vagyok, és nálunk is ugyanezt jelenti a lila.


Szerintem a bezárt korona pont hogy teljesen új momentum volt, megváltozott tőle az egész üzenet.

187. egypt (válaszként erre: 172. - Temmp)
2013. aug. 22. 10:44
Az István-Réka szál a Szikora-féle feldolgozásban is benne volt. (Én azt nem láttam, csak olvastam.)
186. selena78 (válaszként erre: 169. - Lepke99)
2013. aug. 22. 10:24

Nekem történetesen nem tetszett Stohl Koppány szerepében. Valahogy láttam rajta, hogy hmm...kissé be van tojva. Ami meglepő egy olyan valakinél, aki évtizedek óta estéről-estére szembenéz a közönséggel a színpadon.


De az "Elkésett békevágy" duettben kárpótolt. Szerintem az volt a csúcsa az egész előadásnak.

Nem hősök csaptak össze, hanem elkeseredett, csalódott emberek, akiket a történelem "kényszerpályára" állított.

185. selena78 (válaszként erre: 170. - Lepke99)
2013. aug. 22. 10:20

Attól hogy beszélnek róla, még nem válik közéleti személyiséggé. A közéleti személyiség az, aki beleszólhat a köz ügyeibe, irányíthatja, formálhatja azokat. Na nem mintha ők példaképek lennének.:) A politika eredeti jelentése:közélet.


Egy színész nem ez a kategória. És hogy ki kiről vesz példát, az már az ő saját belső ügye.

184. michelle.r (válaszként erre: 173. - Temmp)
2013. aug. 22. 10:02

Azért azt is tegyük hozzá, hogy a korábbi változat 30 éve volt. Egészen más volt az élet, az országban a hangulat.


Szerintem maga az Isten sem tudta volna ezt úgy megrendezni, hogy ne legyen belőle veszekedés. Sajnos ilyenné vált az ország, mások az emberek. Igen, az ország megosztottá vált, ennek nagyon sok oka van, de legkevésbé ez az előadás az.


Nem az ízlés- és véleménykülönbség a baj, hanem a vita hangneme.


Egyébként pedig szobrot emeltetek neked, ha tudsz olyat csinálni, ami mindenkinek tetszik ;))

183. michelle.r (válaszként erre: 170. - Lepke99)
2013. aug. 22. 09:48
Szerinted az emberek azért ülnek ittasan, bedrogozva autóba, mert Stohl is megtette, nem pedig gyengeségből?
182. michelle.r (válaszként erre: 167. - Selena78)
2013. aug. 22. 09:45

Egyébként bizonyos értelemben mégis példát mutat. De én inkább a jó oldalát szeretem a dolgoknak nézni. Megmutatta, hogy még onnan is van visszaút, elmerülhetett volna benne, mint ahogy olyan sokan meg is teszik.

Ő felállt, nem drogozik, nem iszik, vállalja a felelősséget azért amit tett.

181. michelle.r (válaszként erre: 157. - Egypt)
2013. aug. 22. 09:26
;))
180. youlcsi (válaszként erre: 179. - Temmp)
2013. aug. 22. 09:25
nem, ez csak annyi, hogy nincs kedvem magyarázni, ha egyszerűen nem érted amit írtam... mert nem érzem úgy, hogy kellene...
179. temmp (válaszként erre: 177. - Youlcsi)
2013. aug. 22. 09:12
Ez is egy válasz, ha fogynak az érvek
2013. aug. 22. 09:07

Vajon Erkel Ferenc operait, mondjuk a Bank bant, netalan a Hunyadi Laszlot vajon hogy aktualizalna Alfoldi??? :(

Ez az alfoldi-fele csont kezd mar nagyon ferges lenni!

177. youlcsi (válaszként erre: 176. - Temmp)
2013. aug. 22. 09:05
jajj, hagyjuk...
176. temmp (válaszként erre: 174. - Youlcsi)
2013. aug. 22. 08:53

Melyik sci-fit mutatták be nemzeti ünnepen a nemzet sci-fijeként? Ugyan mondj már egyet. Független, amerikai filmeket ne keverjünk már ide nemzetinek!

Alföldi rendezte szintén idén(!!) a Kőműves Kelement, amiben szintén Stohl az egyik főszereplő (Kelemen) és folyik a vér, a feleségét megerőszakolják mielőtt Kelemen saját kezével vágja el a torkát, hogy megkímélje a további kínoktól. Ami a rendezést illeti a Kőműves Kelemen az István a Király előfutára, azt is kortársra akarta formálni (pl. morális válság, pénzhatalom, sikerhajszolás stb.)

A Kőműves Kelemen olyan amilyen, de nem váltott ki ekkora felhördülést mert azt nem Szent István ünnepén tolták az arcába millióknak, mint a nemzet rockoperáját.

2013. aug. 22. 07:44
Mikor megláttam Udvaros Dorottyát bundában meg ügynöki vagy elvtársi öltözetben valakit mellette,elkapcsoltam a tv-t.Ezek után már nem is érdekelt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook