Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » István, a király fórum

István, a király (beszélgetős fórum)


264. pearl1975 (válaszként erre: 263. - Michelle.r)
2013. aug. 24. 10:34
nehéz azért ezeket külön kezelni. egy VV show műsorvezetésében is kijön valakinek az egyénisége.
263. michelle.r (válaszként erre: 261. - Pearl1975)
2013. aug. 24. 10:17
Valószínűleg azoktól hallod, hogy nagy színész, akik színpadon látják őt, nem pedig a VV show-ban bohóckodni.
2013. aug. 24. 08:49
Erre az eloadasra kar volt 68 milliot kolteni :(
261. pearl1975 (válaszként erre: 259. - Andi6020)
2013. aug. 24. 08:40

bár nem tőlem kérdezted, de reagálnék.


Stohllal az van, hogy mindig csak hallom, mekkora színész, de sosem látom. nekem egy ripacs.

260. vikka79
2013. aug. 24. 04:50
Én Stohl-t jó színésznek tartom és egyetértek abban, hogy sokan ítélkeznek, pedig nem látták csak rosszat hallottak róla. Szerintem a színészek jó alakítást nyújtottak. Hangilag és alakításilag szerintem Novák Péter viszi a pálmát. Nálam legalábbis. Feke Páltól, mint énekes kicsit többet vártam. De a kedvenc számomat azért most is "végigtomboltam". Koppány dala
259. andi6020 (válaszként erre: 248. - Grizus)
2013. aug. 23. 13:51
Mindentől függetlenül szerinted Stohl nem jó színész?
258. selena78 (válaszként erre: 252. - Temmp)
2013. aug. 23. 13:26

"én pl. végestelen liberális gondolkodású vagyok, nem bocskaiban alszom és nincs turulfaragás az ágytámlámon, a párom meg még jobban és neki sem tetszett."


Viszont te kultúráltan tudtad közölni, hogy miért nem tetszett. A hozzászólók 90%-a sajnos nem. Sőt, te meg is tudtad fogalmazni azt. Ami nem mondható el a hozzászólók szintén 90%-áról. A kedvenceim azok, akik nem is látták a darabot, de ítélkeznek. Mert Stohl játszott benne, mert Alföldi rendezte, mert olvasták, hogy ez egy sz@r.


Nem a Hoxáról beszélek. Itt civilizált beszélgetés folyik. Meglepően az. És én örülök neki.

257. selena78 (válaszként erre: 252. - Temmp)
2013. aug. 23. 13:12
Azért Temmp, mert egy győztes csata után SOHA nem ünnepelnek visszafogottan. Mármint a győztesek. Rossz a példád. A második világháború után Magyarország NEM győztes volt.
256. egypt (válaszként erre: 248. - Grizus)
2013. aug. 23. 10:35
Írtam korábban, nekem mennyire tetszett a bedrogozott Novák, hiszen pontosan így zajlottak régen a szertartások, a sámán mindenféle tudatmódosító szereket használt, így lépett kapcsolatba a szellemvilággal. Ez egy teljesen hiteles rész volt.
255. egypt (válaszként erre: 248. - Grizus)
2013. aug. 23. 10:33
Nem keverem, de a színészek soha nem éltek példás életet, tisztelet a kivételnek... A művészvilág mindig külön kaszt volt.
254. temmp (válaszként erre: 253. - Lepke99)
2013. aug. 23. 10:30
Én is láttam, nekem is tetszett, főleg az utolsó jelenet. Az új Kőműves Kelemenre sem szóltam egy rossz szót sem, pedig az durvább, erőszakosabb. _Nem érdekel Alföldi személye!_
253. lepke99 (válaszként erre: 248. - Grizus)
2013. aug. 23. 10:28
Nem azért nem tetszett egyeseknek a darab, mert Alföldi rendezte és baja van vele. Nekem pl anno az Ember tragédiája tetszett, annak ellenére, hogy nem bírom Alföldit. Mellesleg a Himnuszt nagy betűvel írják.
252. temmp (válaszként erre: 249. - Grizus)
2013. aug. 23. 10:12

Ezeket már így, vagy úgy megfogalmazták előtted, önálló gondolat esetleg???

Arra reagál és?? Nem kellett volna tovább mélyíteni szándékosan az árkot (tudták, hogy megosztó lesz, és azt is tudni lehetett, hogy milyen törésvonalak mentén fog tovább szakadni az ország). Ezzel a feldolgozással pont, hogy lehetett volna közelíteni a két felet.

A demagógához: miért volna demaggia, hogy egy győztes csata uán visszafogottan ünnepelnek? István nem bulizik, komor tekintetten nézi a népet, ő tudja mi történik bezáruló korona nélkül is. Mikor vége volt a második Világ Háborúnak és jöttek az oroszok, akkor sem rohantak neki a tankoknak, mint most a rácsoknak, mert vagy fogalmuk sem volt, hogy mit hoz a jövő, vagy azt ünnepelték, hogy vége a háborúnak és nem foglakoztak éppen mással. Nekem sokkal realistább megközelítés, hogy a vezető pontosan látja döntései következményét és kockázat a nép pedig, mint tömeg nem gondolkodik és megy a vezető után. Ebben is látok párhuzamot a mai helyzettel.

A többire majd ha hazértem válaszolok, innen macerás. Olvastam a turulbanszületett cikket is, arra hirtelen csak annyit, hogy a cikk már ott téved, hogy csak a turlusoknak ajvékolnak én pl. végestelen liberális gondolkodású vagyok, nem bocskaiban alszom és nincs turulfaragás az ágytámlámon, a párom meg még jobban és neki sem tetszett.

251. csincsinlány (válaszként erre: 248. - Grizus)
2013. aug. 23. 07:41
Nekem nem tetszett a darab, de nem azért mert Alföldivel bármi bajom is lenne. Nem hiszem, hogy általánosítanod kellene. El kell azt is fogadni, hogy van akinek ez a stílus nem jön be és nem azért mert Stohl börtönben ült, vagy mert Alföldinek más a nemi identitása. Nem ezek alapján ítéltem meg a darabot!
250. 130454e42d (válaszként erre: 248. - Grizus)
2013. aug. 23. 06:59
Nekem semmi bajom Alföldivel, pl. Az ember Tragédiája tetszett. Ezzel az volt a bajom, hogy rockoperát olyanok adjanak elő akik tudnak énekelni. Ha színdarab akkor ott az eredeti, feldolgozhatta volna azt is. Csak akkor nem beszélnének róla ennyien.
249. grizus (válaszként erre: 55. - Temmp)
2013. aug. 23. 05:02
Az egész társadalom meg van osztva, erre reagál a darab, nem veszed észre? Te is a demagógiára vagy vevő, a sok szépre, ami nem igaz?
248. grizus (válaszként erre: 197. - Egypt)
2013. aug. 23. 04:51

Ne keverd össze a normális színészeket a csapból is folyó, a sikerért mindenre képes, de valódi tartalmat nem produkáló celebekkel. A színész nem is olyan régen még példaképnek számított ebben az országban, és joggal.

Ami az előadást illeti, nekem tetszett ez a rendezés, szerintem egyáltalán nem volt botrányos. Akik utálják, azoknak Alföldivel van bajuk, mindegy mit csinál, nekik az nem jó. Még szerencse, hogy lepereg róla. Semmi gond nincs azzal, hogy öltönyökben meg - állítólag - TEK-es ruhában jöttek be, aktualizálták a darabot, ez így természetes, a mai nézőhöz kell szólni. Az mondjuk tényleg erős volt, mikor Novák Petya rágyújtott egy óriási jointra, nem hiszem, hogy eleink füveztek volna, de ezt meg a művészi szabadság számlájára lehet írni. Számomra a végén a bezáruló korona az azon kívül álló Gézával azt jelentette, hogy őseink valószínűleg nem egészen így képzeltek el minket. Megrázó volt, ahogy a himnuszt énekelték, mind, összezárva. Egy hajóban utazunk, ezt kéne már észrevenni, hiába lesz valaki gazdag, ha az országot szétlopja, meg fogja kapni érte a magáét.

Egyébként nem tudtam, hogy a régi előadás playbackről ment... na mindegy, nekem kedvenc, azon nőttem fel. Most is daloltam, aztán rájöttem, ha bulizok, nem tudok figyelni, meg már egyre jobban lekötött az előadás az éneklés helyett. Lehet, hogy az Arénában is megnézzük... Nekem tetszett, na, a vihar meg majd elül. Az a jó ebben, hogy legalább kibeszéljük ezt az érzékeny témát, hisz maga az eredeti darab se egyértelműen dicsőíti Istvánt, tehát ez nem Alföldi agyszüleménye. Igenis jó, ha beszélünk róla, mert rólunk van szó. A sár meg majd lepereg.

247. vikka79
2013. aug. 23. 01:33
Számomra mind a kettő másért volt jó. Kíváncsian várom a Bánk bán-t ha tényleg igaz.
246. egypt (válaszként erre: 242. - Andi6020)
2013. aug. 22. 22:22
Mit mondott?
245. egypt
2013. aug. 22. 22:21

Ezt figyeljétek:


[link]


Bátor ez a Robi... :)))))

244. f1e23b97ee (válaszként erre: 235. - Egypt)
2013. aug. 22. 21:05
Az a Vikidál már nem az a Vikidál volt sajnos. Talán akkor élte a fénykorát mikor szerepet kapott a rockoperában.
243. michelle.r (válaszként erre: 240. - Lillus-M)
2013. aug. 22. 20:56
Hallottuk, mindenki annyit ér, amennyije van :o)))
2013. aug. 22. 20:52
Bródy nyilatkozott az Egyenes beszédben.
241. Lillus-M (válaszként erre: 240. - Lillus-M)
2013. aug. 22. 19:58
áh Gizella - Sarolt bocs
2013. aug. 22. 19:38

Na végigolvastam a topikot.

Két apró kis dolog szösszenet ami még nekem tetszett, ha már az elején ti is leírogattátok mik tetszettek. Ráadásul ezek olyan kis apróságok amiket az ember csak többedszerre vesz részt.

Mikor Istvány győzelmét ünnepelték, borítékokat osztogattak...

Vagy mikor Laborc jött megkérni Gizella kezét, az nem akart figyelni rá, akkor olyan illetlenül odaszólt neki, hogy figyelj!


Vagy a főurak szájából ez a sor milyen? ha nincsen birtoka, hát nem sokat ér.

239. Lillus-M (válaszként erre: 160. - Selena78)
2013. aug. 22. 19:13
Oh bocs, most jutottam csak ide az olvasással...
238. Lillus-M (válaszként erre: 149. - 134b2f5100)
2013. aug. 22. 19:11
És akkor Koppány nakában a vastag aranylánc mit jelez hmmm?
237. Lillus-M (válaszként erre: 144. - F1e23b97ee)
2013. aug. 22. 19:10
Ezzel mélységesen egyetértek. Mindenki kiemeli Tompos Kátyát, lehet is, hogy szépen énekelt nem tudom, mert nekem pontosan az a plusz hiányzott belőle, ami egy népdalénekes hangjában megvan. És ezt még sehol nem hallottam egy kritikában sem.
236. Lillus-M (válaszként erre: 113. - 3a6250d900)
2013. aug. 22. 19:02
Szerintem meg éppen attól nagyszerű egy darab, hogy más időkben más értelmezéssel is elő lehet adni
235. egypt (válaszként erre: 232. - Lillus-M)
2013. aug. 22. 19:00
Én Vikidált nagy énekesnek és őstehetségnek tartottam mindig, viszont az emlékezetes Himnusz-alakítása óta nem tudom, mit gondoljak róla. Az egyszerűen érthetetlen volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook