Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! fórum

Akik az István kórházban szültek vagy fognak szülni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1239. AcsayEni
2014. dec. 26. 19:03

Sziasztok!


Örülök a topicnak, mert így meg tudom osztani veletek a saját élményeimet.


Éppen 1 hónappal ezelőtt szültem az István kórházban, november 26-án született meg a kisfiam, Zalán.


Aki szült, az nyilván tudja, hogy nem csak szülni megy a választott kórházba, de laborba is folyamatosan kell járni, na meg a ctg, ultrahang és így tovább. Tehát nem csak egy osztályt lát az ember, meg nem 1-2 munkatárssal találkozik, hanem nagyon sokkal. Nekem nagyon jók a tapasztalataim minden osztállyal és minden munkatárssal (munkatársakkal vagy semleges, vagy nagyon jó!).


A kórház szülőszobája nagyon szép, otthonos. A terhesség alatt lehetőség van szülésfelkészítő előadásokon részt venni náluk heti egyszer (6 alkalom), ami nagyon jó, hasznos, és legalább a kispapák is egy csomó infót kapnak, ami azért is jó, mert ők nyilván lustábbak az infóbegyűjtésben.


De ami igazán nagyon pozitív volt, az a csecsemő osztály és a gyermekágy. Nekem elég nehéz szülésem volt, egészen a 3. nap reggeléig nem voltam benne biztos, hogy hazamehetünk időben. Nehezen épültem fel, a baba nagy volt, én meg hozzá képest kis termetű, és nagyon nehezen mozogtam, vért is kaptam.

Képtelen voltam a babát ellátni (csak szoptatni tudtam), és nekem rengeteget segítettek a csecsemősök. Több helyen olvastam, hogy nem segítettek nekik egyáltalán. Lehet, hogy maguktól nem loholnak ott mindig a kismamák nyakában (egyébként mindkét műszakban körbementek, hogy minden oké-e), de ha bemész és kérdezel, borzasztóan segítőkészek.


Szoptatás, baba ellátása, fürdetés, köldökcsonk kezelés, baba megnyugtatási módszerek. Hogy van tejem, és nem hagytam abba a szoptatást a sebes mellbimbók ellenére, azt többnyire nekik köszönhetem. Mindenki nagyon kedves volt, imádják a babákat, és tiszta szívvel végzik a munkájukat. Éjjel, nappal mehettem, mindig segítettek nekünk.


Mi ajándékcsomagot is vittünk a csecsemősöknek, mert szerettük volna meghálálni, hogy ilyen lelkiismeretesen végzik a munkájukat.


A szobák kicsit zsúfoltak viszont. A 3 éjszakából az utolsót már alapítványi szobában töltöttem, amiért fizetni kell ugyan, de szerintem megéri. Sokkal jobb így vendégeket fogadni, és nem zavart, hogy sír az én babám vagy a többieké.


Aki az István kórházat választja szülése helyszínéül, az szerintem nem fogja megbánni! Én a következő babámat is náluk szeretném megszülni.


(Választott orvosom Petik doktornő volt, és Józsa Andrea volt a szülésznő mellette. Mindkettő szuper választásnak bizonyult!)


Eni

1238. emy89
2014. máj. 12. 11:58

Sziasztok!

Szült valaki Dr. Ambrus Zoltánnál? Vannak tapasztalatok? Azt hallottam, ha komplikáció van, pánikol, nem tud egyedül dolgozni...ez igaz?

1237. Csenge4
2014. márc. 28. 15:12
Sziasztok, én a Spiesz Annát szeretném megfogadni szülésznőnek. Tudja valaki, mennyit "illik" most adni neki egy szülésért? Köszönöm a választ előre is.
2014. febr. 28. 20:10
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy Hajdu Barbara tényleg szülési szabin van-e még?
1235. csombi
2014. jan. 31. 20:04
Kétféle sorszám van, ha jól tudom. külön sorszám a laborhoz és külön sorszám a ctg-hez. Úgy tudom, nem kell sokat várni. Nekem külön szülésznőm volt, így a szülőszobán csinálták a ctg-t.
1234. Csivir
2014. jan. 31. 19:56
Itt is megkérdezem, hátha. A kórházban a ctg vizsgálatra, ha sorszámhúzással megyek, kb.mennyit kell várni előreláthatólag? Járt valaki így? Köszönöm!
1233. Dormira (válaszként erre: 1225. - Csivir)
2013. nov. 25. 23:03

Szia!


Bocsi.. most tévedtem ide :)

Március végén szültem, nem volt látogatási tilalom akkor. Szerencsére! :)

Nem volt annyira nagy a forgalom, 3 éve decemberben sokkal nagyobb volt a tumultus :)

1232. Snido (válaszként erre: 1229. - Csivir)
2013. nov. 5. 08:38
Ja, alapítványi? Anno az egyikben ikres anyukát láttam, de vele bent volt a párja. Szerintem érdemes előtte rákérdezni. Márciusban már nem hiszem, hogy gond lesz! :)
1231. Outback
2013. nov. 4. 12:33

Amúgy én is márciusban szültem... (03.03.)és tök izgultam, hogy hideg lesz, hó lesz, nem érünk oda, látogatási tilalom (60km-re lakok a kórháztól), stb. :)


De pont aznap amikor mentünk szülni és amikor jöttünk haza, gyönyörű szép tavaszias idő volt, sőt...szinte már meleg volt! Úgyhogy Csivir remélem nektek is majd ilyen szép időtök lesz és járvány sem lesz! :)

1230. Csivir (válaszként erre: 1217. - Szter77)
2013. nov. 4. 12:04
Szia Szter77! Te Kosztin dr.-hoz jársz már gondozásra is? Bp-i vagy?
1229. Csivir (válaszként erre: 1228. - Snido)
2013. nov. 4. 12:00

:-( persze érthető, csak nekem ez egy olyan kiábrándító tény volt, az én előzőm is februárban született...és császárral..és az egyágyas alapítványiba se jöhetett be velem a férjem a tilalom miatt, pedig igencsak elkelt volna a segítsége, két napot végig algopyrineztem emiatt. Ez nem az Istvánban volt, ezért kérdeztem csak, ott mi a szokás.

De most reménykedem, egyrészt most márciusban szülök, talán addigra már nem lesz járvány...másrészt pedig szeretném elkerülni az újabb császárt. Hátha..

1228. Snido (válaszként erre: 1225. - Csivir)
2013. nov. 2. 23:31
Én a lányomat szültem látogatási tilalom idején (februárban)...de senkit nem engedtek be.
1227. de4b589afa (válaszként erre: 1226. - Csivir)
2013. okt. 29. 20:53

Szia Csivir!


JELEN!


Lányom 2010. áprilisában császárral született, és 2012. szeptemberében természetes csodálatos szüléssel világra jött a fiam!

1226. Csivir
2013. okt. 29. 15:17
Van köztetek esetleg, aki császár után szült itt természetes úton?
1225. Csivir (válaszként erre: 1209. - Dormira)
2013. okt. 29. 15:03
Szia Dormira, márciusban mikor született a babótok? Elején, végén? Milyen volt a forgalom a kórházban? Nem volt látogatási tilalom? Tud valaki valamit arról, hogy ha tilalom van, olyankor valahogy van lehetőség, hogy mégis bejöjjön pl.a férjem, vagy a gyerekem? Vagy olyankor mindenképpen ki kell mennem az újszülöttemmel a folyosóra (váróba, nem ismerem a kh-t, hogy mi van ott)?
1224. Orsi1971 (válaszként erre: 1222. - Sasa85)
2013. szept. 9. 22:20
Szia! Nem, nem volt Kriszta ügyeletben, nekem a dokim, Horváth Tamás ajánlotta, mert Eszterem augusztusi baba volt és ő szabin volt, amit előre be kellett kalkulálni. Két választásom volt, vagy ajánl nekem egy másik orvost, vagy rábíz egy szülésznőre - és problémamentes terhesség révén ez utóbbit választottam. Nem bántam meg. Már NST-re is Krisztához jártam.
1223. Outback (válaszként erre: 1219. - Szter77)
2013. szept. 9. 18:04
De igen :)
1222. Sasa85 (válaszként erre: 1221. - Orsi1971)
2013. szept. 9. 14:46

Szia, köszönöm :) Januárban fogok szülni, csak a költségvetés miatt muszáj képben lennem, az orvosnak sem tudom még mennyit adjak, mert Ő nem szokott árat mondani...Rá bízza az emberre.

Krisztát rendesen felfogadtad, vagy Ő is ügyeletes volt?

1221. Orsi1971 (válaszként erre: 1220. - Sasa85)
2013. szept. 9. 14:40

Szia Sasa!

Én nála szültem 2 éve. Szuper!!! Tudja a dolgát, az ügyeletes doki csak az utolsó nyomásra jött be, Kriszta profi módon csinált mindent, amíg kórházban voltunk benézett minden nap hozzánk. Én elbénáztam a dolgot, nem kérdeztem tarifát, így 40-et adtunk neki. Állítólag e körül szoktak. Mikor szülsz? :)

1220. Sasa85
2013. szept. 9. 13:56
Sziasztok! Pruha Krisztinát választanám szülésznőnek, valaki szült már nála? Mennyit kért? Vagy ha nem kért, mennyit illik adni? Köszönöm szépen, jöhet priviben is :)
1219. Szter77 (válaszként erre: 1218. - Outback)
2013. szept. 5. 00:18
Nem Józsa Andreara gondolsz vajon?
1218. Outback (válaszként erre: 1217. - Szter77)
2013. szept. 3. 13:54

Én is Kosztinnál szültem, a legjobb kezekben vagy :))


Ő egyébként Diószegi Évával szeret együtt dolgozni, legalábbis ez 2009-ben még így volt :) De szerintem nem változott a dolog :) Én őt ajánlom, de csak akkor, ha aránylag sűrűn tudtok mostantól találkozni :) Illetve alapból szülésznőt csak akkor fogadnék még egyszer, ha tudom, hogy legalább 4-5 ször találkozok vele szülés előtt :)

Vagy pedig az Andreát ajánlanám, neki sajna nem tudom a vezetéknevét.

1217. Szter77
2013. szept. 3. 12:30
Sziasztok! Én novemberre vagyok kiírva a lányommal és az Istvánban szeretnék szülni Kosztin doktornál. Sajnos a szülésznő, akire gondoltam és akit ajánlottak ( gottfried Anikó), szabadságon lesz az idő tájt. Tudnátok ajánlani olyan szülésznőt aki megfelelően támogat a természetes szülés, vajúdás folyamatában. Segítségeteket köszönöm.
1216. Dormira (válaszként erre: 1214. - Snido)
2013. júl. 24. 22:06

Nekem elfogadták a 2009-es házassági akvi kivonatról a másolatot, nem kellett friss....

Az eredetit meg sem nézte a nő....

1215. 6becd00cab (válaszként erre: 1214. - Snido)
2013. júl. 16. 16:36
3 hónapnál nem régebbi "másolat".
1214. Snido
2013. júl. 16. 14:02
Csak még egy kérdés...házassági anyakönyvi másolatot kell vinni, vagy az eredetit?
1213. Snido
2013. júl. 11. 13:59
Köszi a válaszokat! :)
1212. sabomian
2013. júl. 9. 08:27
Sziasztok!Én áprilisban szültem, első nap kaptunk 5 db pelenkát, utána már csak a fürdetés után adtak rá 1-et. Nagy betétet tényleg adnak 3 db-ot összesen. Szóval azt vigyél mindenképp!Géz van, alkohol van, popsikrém van. Minden mást vigyél!Könnyű szülést!
1211. S.Mesi (válaszként erre: 1208. - Snido)
2013. júl. 8. 21:17
szia,Én februárban szültem ott és adtak pelust 3-4 db-ot,gézt,alkoholt illetve jó nagy betétet :)
1210. Snido (válaszként erre: 1209. - Dormira)
2013. júl. 4. 09:40

Köszi:)

Augusztus közepére vagyunk kiírva, de már kezdek készülni rá, mert Zsófi is két héttel korábban jött...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook