Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IKRES SZÜLŐK forumja fórum

IKRES SZÜLŐK forumja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1687. aniju
2012. nov. 19. 12:00

Elvileg gyakori következménye ilyen piciknél ez, legtöbbször elmúlik.


Most másodszor próbáljuk visszaadni először csak a régi tápot, aztán meglátjuk.... kicsit aggódom,mert nagyikám tejérzékeny, hátha ez a hülye vírus megoldotta nekik is.... :(


Mondjuk, ez jobb, mint a tej fehérjére való allergia, mert ez a laktáz enzim van gyogyinak, ha nagyok már beveszik és ehetnek olyat. De azért jó volna ha nem lenne ilyen izéjük... :)

2012. nov. 19. 11:17

egyébként visszafordítható a folyamat?

vagy ennyi? semmi joghurt és társai?

1685. Estimese01 (válaszként erre: 1684. - Aniju)
2012. nov. 19. 11:16

milyen ügyesek!!! legyél is büszke anyuka! :)


akkor így hogy átalusszák az éjszakát, te is pihentebb vagy :)

mi még mindig 2x 3x kelünk, és mindig esznek is :(


néhány napja felsír altában Csani, este már kapott panadol baby-t, talán segít, mert később kezdte a felsírást, és nem is volt olyan gyakori.

gondolom, akkor már a hatás elmúlt...

ma újra kap, meglátjuk mi lesz...

1684. aniju
2012. nov. 19. 11:12

Na,valaki. :)


Hehe. Nálunk a szörnyek nem álltak át télre. :)


Este 8tól reggel fél5,5ig alszanak... jelentős javulás, hogy éjjel nem kelnek. (ez ugye este9-6 nyár szerint...)


Meg se merem kérdezni, hogy mit csináljak...


A fosós hányósnak az lett a vége, hogy meghalt a laktáz enzimjük. Most tejcukor nélküli tápot isznak, v 1 hónapja, a kezdtem el megpróbálni visszaadni arégi tápot.


1x már nem sikerült........ jó volna,ha rendbe jönne, így kiesik a joghurt, puding... :(


Egyébként meg: kb 3 napja egyedül is tudnak állni. Egész sokáig. :) Most olyan büszke vagyok rájuk. ;)

2012. nov. 18. 12:08

én vagyok.


mi újság?

1682. aniju
2012. nov. 18. 10:58
juúhúúú! hol van mindenki? :(
1681. aniju
2012. okt. 26. 20:38
köszi. :)
1680. Békanya (válaszként erre: 1679. - Aniju)
2012. okt. 26. 20:25
Kitartást!!! és jobbulást a piciknek!
1679. aniju
2012. okt. 26. 11:01
csak, h faja legyen: nátha nincs, vírusos torokgyík hasmenéssel. az van. :( ha nem alszanak, akkor üvöltenek... :(
1678. aniju
2012. okt. 23. 17:31
a keresztelő polgári változata. ;)
1677. krampusz4 (válaszként erre: 1674. - Aniju)
2012. okt. 23. 15:40
hú most biztos sokan kiröhögtök,de mi az a névadó? :D
1676. Békanya (válaszként erre: 1675. - Aniju)
2012. okt. 23. 14:53
hát nálunk ez most is probléma, mert tépik, bár szeretik a könyveket, mert jönnek mutogatják. Én annó lefeküdtem velük a szőnyegre és úgy mutogattam nekik. :)
1675. aniju
2012. okt. 22. 21:30

Kérdés idősebb ikrecskék szüleihez:


Szeretném őket a könyv szeretetére tanítani. De ugye 2 10 hósat nem tudok az ölembe ültetni, h nézd, mittoménmicske van a könyvben, mert csak leboxolják egymást.


Ki hogy oldotta ezt meg?

1674. aniju
2012. okt. 22. 21:28

Na, névadó megvolt, ajándékba ülést is kaptak, felavattuk. Izunak nem jön be. Nem tud elaludni..... :(


Nem baj, 1x csak kénytelen lesz megszokni. :)

1673. Békanya
2012. okt. 20. 13:00
nálunk vagy 4 hónapig abban aludtak.. tudom nem az ideális, de ágytól frászt kaptak... elég nehéz volt őket visszaszoktatni...
1672. aniju
2012. okt. 18. 21:31

hihi. mi is kb mostanában fogjuk csak lecserélni, lassan 10 hósak. Kivettük a szűkítőt, még faszányos, csak lassan a lábuk nem fér el.


Viszont most betegek és amikor a köhögéstől nem tudnak aludni, abban alszanak, plusz, Izu csak úgy hajlandó lefeküdni, ha abban elhintázik... nem is tudom, mi lesz, ha végleg kinövik... :) monnyuk, 13 kilajig jó papíron. :D

2012. okt. 18. 20:38

ja! kipróbálják a babók :) végül is úgy az igazi a vétel, ha látjuk, hogy mennyire érzik jól benne magukat...


azóta nem is voltunk gyerekülést nézni. Most vagyunk 5,5 hónaposak.

És egyik babóm már húzza magát ülésbe, ha ölben van. Amit persze nem szorgalmazok, kicsi ő még ehhez, meg azért jó lenne, ha előbb forogna a drága! :))

1670. Békanya (válaszként erre: 1666. - Estimese01)
2012. okt. 18. 15:59
nekünk a hordozónk hatalmasnak mondható volt, mert 9 hósan cseréltük le és addig az én lányaim abban is aludtak :) igaz mi azokat németből kaptuk és tökéletesek voltak bár autózáshoz már megvolt a para ugyanis akkora volt, hogy nem tudtuk bekapcsolni a biztiövet, ha belefűztük a hordozóba :S de mi is dönthetőre cseréltünk és nem hiszem hogy baj lenne mert a miénk pl annyira dönthető volt hogy feküdt benne a gyerek szinte.. annyi hogy a popója lejjebb volt. szerintem próbáljátok meg azt hogyha boltba veszitek, hogy eldöntöd amennyire csak lehet és belerakod a gyerkőcöt. te is látni fogod hogyan ül/fekszik benne és ő is jelezni fogja hogy hogyan érzi magát benne. Mi most 3 évesek múltunk és most fogjuk lecserélni ezt a fajtát, de a lányok is szerették :)
1669. aniju
2012. okt. 4. 06:22
lassan nálunk is aktuális ez a téma.....
2012. okt. 3. 23:01
örülök, hogy poz. véleménnyel vagy róla. így könnyebb dönteni. :)
1667. Bun Csilla (válaszként erre: 1666. - Estimese01)
2012. okt. 3. 21:45

Szia! Hát nekünk nem volt hordozónk (és ezzel nem egyedül vagyok) mi is 0-15kg ülést vettünk. Konkrétan ezt [link]


Tökéletes volt ,a szűkítőt később kivettük, majd mikor kinőttük váltottunk egy 9-36kg-ra és örülök hogy ezt vettük nagyon szupi.

[link]


Már most( Jan. lesznek 5 évesek 105cm, 16.5 kg lányok)kivettük az ülés biztonsági övét és az autó övével vannak csatolva, nagyon praktikus.

Amúgy nem értem az eladót hisz régebben csak ez volt míg nem lett a hordozó.

2012. okt. 3. 15:27

Sziasztok!


A köv. probléma,- ha nevezhetem így - merült fel:


nagyobb babónk már alig fér a hordozóban. konkrétan már végig ér benne, (hozzáteszem, nagy méretű hordozónk van) még vállban is kicsi, főleg, ha a téli szerkó is felkerül. . .


vannak a dönthető gyerekülések (0-18 kg-ig)

én néztem ezeket, nem tudom elképzelni, hogy a gyerekem beleüljön, mivel ülni még nem is tud!!! nemhogy egy újszülöttet??


nem is tudom, hogy gondolják, hogy újszülöttnek ajánlják?


A boltos is lebeszélt róla, hogy nem ajánlja ő sem, amíg nem tudunk ülni.

na, de az még nem most lesz!


Van aki használta, használja ezt a fajta gyerekülést, úgy hogy nem tud ülni a babóca?

Dönthetőség is kb 45fokig dönthetőek :( az "meredek" még egy ülni nem tudó, 4-5 hós gyermeknek nem?


Van aki hasonló cipőben jár?

1665. aniju
2012. szept. 29. 07:58

Köszi.... az ő szintjük játszás eddig is ment. :D Kifejezetten élvezem. Ilyenkor az ember újra felfedezi, h a világ milyen érdekes. De nem? :D


Nem tudom, h a korunk e, hogy túl parázzuk, v se ezeket..... Ismerek harmincxes mamit, aki tök laza, de olyat is, aki agyon parázza magát....


És huszonxest is....


Én 31, nem igazán paráztatom magam, egy mumusom van: vér és csonttörés...... :(


(oké, ez 2..)

1664. Békanya (válaszként erre: 1662. - Aniju)
2012. szept. 28. 15:46

Nekem van egy nagyon finnyás keresztlányom és hát úgymond sokat gyakoroltam rajta. A mai napig azt mondom sovány mert 7 éves és alig 20 kiló. Ő picinek is olyan volt hogy alig hízott. Na ebből tanulva nem idegeskedtem a sajátomnál mikor nem akartak enni. Egy gyerek főleg ha pici jelzi a maga módján ha gond van. Én effektíve úgy álltam hozzá, hogyha nem volt a pelenkában valami és ne álmos akkor kaja vagy innivaló. Azért a kajával kezdem mert ha szomjas ellöki. ha szoptatsz, akkor az elején nem a sűrű tejcsi jön hanem egy hígabb dolog ami inkább szomjoltásra van. Ez belénk van kódolva, természet anya nem volt hülye.. :D Nem tudom lehet én a koromnál fogva lazán álltam a dolgokhoz és nem görcsöltem rá, meg volt hozzá ismeretségem hogy rájöjjek hülyeség. Nem mondom hogy a taknyos orrnál vagy később a véres dolgoknál (esés, horzsolás, stb) nem voltam az ájulás határán de ezekre nem tudtam ráparázni. Aláírom ikreknél nincs idő rá :D

Hát taknyos idő.. ez még nálunk is pedig elmúltak 3 évesek, kihívás.. Elsősorban én azt ajánlom amit mi is csinálunk, tömd őket már most c vitaminnal. nem árt és nátha megelőzésére ez a legjobb. Meg próbálj meg hasonló korú gyerekes szülőkkel összejárni. Ők is paráznak ilyenek miatt tehát nem lesz gond hogy valaki trüsszög és elviszi hozzátok :D lassan próbálj figyelem elterelésre hangolódni. Nálunk a Halász Jutka DVD jó volt :P illetve azokat a dolgokat megpróbálni amihez lassan megérnek, legózás, ügyességi játékok, stb menjünk le az ő szintjükre :P Ja és meg van a rosszabb idő előnye is :d kevesen vannak a játszótéren és a pocsoja is jó móka, pláne a havazás. Az én lányaim ennyi idősen imádták! Bent ültek a kocsiban és onnan skubiztak. Csak ajánlatos kesztyűt venned :D

Bocsi ha hosszú voltam :)

1663. aniju
2012. szept. 28. 12:07
két 1 mindjárt évessel..... bocsánat..... :D két mindjárt 1 éves
1662. aniju
2012. szept. 28. 06:58

na ja.... :)


Mi azért kezdtük el 3,5 hósan (natúr rizspéppel) mert refluxosak voltak és már bazira idegesített, hogy szegényeim csurognak... :(


Abban egyébként nem volt igaza a védőnőnek, h nem kell a tápszer, mert 2 éves korig bizony kell. Főleg, ha kiderül, h tejérzékenyek. :D (akkor más opciód úgy sincs)


Én a málna-áfonya-szamóca témát nem adom elő a védőnőnek. :) Az is egy éves korig..... ugyan már.

Nem fél kilót kapnak, nyilván, ha meg baj van, nem kapnak többet.

TEjbegrízt (nekünk még tápbagríz) azért nem kapnak, mert utálják. Lököttkék.



Képzeljétek el, tegnap voltunk súlymérésen és a doktornénink mondta, h van leendő ikres mamija, aki parázik, h mi lesz. Én lettem a példamádör, hogy mennyire jól veszem az akadályokat, hehe (azt mondta, ide fog küldeni minden aggódós mamit... :D) Bocs a dicsekvésért. Khm. :) De mindenesetre az tuti igaz, hogy akinek ikrei (is) vannak, nem ér rá panaszkodni. :D De nem?


TEgnap voltunk játszón apástól és azt figyeltük, h mennyi hülyeséggel ráérnek egyesek foglalkozni... a legfőbb persze a ki kölke mennyit eszik és miért..... hát nem tudom, Békanyának van igaza. Mi sem mindig eszünk ugyannnyit, másrészt mi sem 3 óránként étkezünk.....


Ami engem még nagyon tud idegesíteni, az a szoptatósdi téma. Állítom, csomóan azért nem tudnak, mert full szétgörcsölik magukat azon, h szar anyák, ha tápszert (is) kap a babájuk.... mert újabban ezt verik belénk.... :(


Bocsi, jó hosszú lett..


Különben: idősebbecske ikrek anyukái: mit lehet kezdeni két 1 mindjárt évessel amikor jön a taknyas nyálas idő? Annyira mozgósak, attól félek, h a lakás nem nagyon lesz elég.....

1661. Békanya (válaszként erre: 1659. - Aniju)
2012. szept. 27. 23:58
Én ezen vagyok kiakadva a mai napig, hogy annyi régi szoci dolgot megtartanak... Pedig ökörség.. Nekem annó közölte a védőnő hogy 4-5 hósan kezdjem őket próbálni etetni, mert tápszeresek és nem kell nekik, a tejre meg rávágta hogy semmiféle képen egy éves kor alatt. Jah és a húsos kajákat 8 hótól... Anyám szakács, ő a haját tépte :D 4 hónaposan húslevest ettek :D 10 hósan tejbegrízt, egy évesen házi tehéntejet, higítatlanul, forralva :D
1660. Békanya (válaszként erre: 1658. - Mérleg84)
2012. szept. 27. 23:54
Én is azt mondom hagyd el... Nem kell róla tudnia :D én mindig azt mondta amit hallani szeretett volna, mert nálunk is azt volt hogy megcsináltam 150 milit és annyit ettek meg belőle amennyit akartak. Ők úgy is tudják mennyi elég :) de átlag nekünk is 120-130 mili fogyott. Ha meg már nem elég azt úgy is látod. Nem sokban különbözik attól mintha szoptatnád őket, hiszen akkor nem látod mennyit ettek, ez az igény szerinti szoptatás :P és előre szólok, bár szerintem ezt már sokan átéltük, nem mindig fogják azt a mennyiséget megenni, lesz hogy jóval kevesebbet, de ne ijedj meg nálunk felnőtteknél is van ilyen :)
1659. aniju
2012. szept. 27. 21:52

ez sztem ökörség. ha nem kérik, úgyse isszák meg!


Ha jól emlékszem, az enyimek is simán betoltak annyit. :)


Világ baromsága ez a régi testsúly kgonként x g kaja elv.


Van ismerősöm, akinek a babája 3 hósan 80 got evett és átaludta az éjszakát. Mert neki ez elég, ennyi....


Másik életszakaszban majd máshogy elosztva esznek...


Az én lányaim 9 hósak, reggelire hajlandók inni kb 40-60 mlt.... hát, nem nagy mennyiség.... :) Este meg van, h fél l.... :) Nekik ez így kell.


Sztem bólogass, h jó, és ereszd el a füled mellett... :)

1658. mérleg84
2012. szept. 27. 21:12
aki tápszerrel eteti a babókat,7 hetesen hány milit ittak meg? Mert mi már 3 óránként 130 milit adtunk a fiúknak és a gyerekorvos letolt,hogy túl sok,adjak 100at..
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook