Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IKRES SZÜLŐK forumja fórum

IKRES SZÜLŐK forumja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1567. koceva
2011. jan. 1. 16:12

Sziasztok !


B.U.É.K !!


Már régen írtam én is. Az én ikreim már 7,5 hónaposak. Ügyesek már van 2 foga mindegyiknek, Zsombor lassan mászik majd, aztán a Hunor is követni fogja. Nálunk a Zsombor a mozgékonyabb, Ő volt a "B" baba, Hunor Ő megfontolt, képes egy játékkal is hosszú ideig játszani ! Sok Örömöt mindenkinek !

1566. Bun Csilla (válaszként erre: 1563. - 32827310ed)
2010. dec. 31. 14:34

Nálunk is egyszerre történt az altatás, eleinte egy ágyban majd 3 hótól külön ágyban aludtak. Ha az egyik még nem álmos akkor is addig altasd míg el nem alszik! Csak a kezdet nehéz utána megszokják hogy egyszerre alszanak és ha nagyobbak ( nekem 3 évesek) akkor már együtt mennek lefeküdni és kb egyszerre kelnek!

Igaz volt mikor egyáltalán nem volt álmos és 30 perc volt az altatás, de meghozta gyümölcsét!

Kitartást! BUÉK!

1565. emily32 (válaszként erre: 1563. - 32827310ed)
2010. dec. 31. 14:27
Szia!Nálunk is külön ágyban,a szobájukban aludtak kezdetektől fogva.Meg fogják szokni szerintem,ne válaszd őket külön!Az enyémek sem tudnak máshogy,más ágyban aludni!
1564. kira34 (válaszként erre: 1563. - 32827310ed)
2010. dec. 31. 14:06

Szia!


Én még nem írtam ebbe a fórumba, de nekem is ikreim vannak, 21 hónaposak.

Szerintem a legfontosabb, hogy egyszerre aludjank, tehát egy időben tedd le őket aludni.

Nálam így van.

Ha külön választanám őket, akkor el sem bírnának aludni. Mindig egy szobában vannak, de külön kiságyban, mióta megszülettek.

Már megszokták, hogy egyszerre kell aludni.

2010. dec. 31. 12:52

Sziasztok!

Megint kérdezni szeretnék. Az ikreket ti egy szobába tettétek aludni? Mert nálunk mostanság ha az egyik hamarabb ébred és elkezd hangosan gagyarászni, akkor a másik, aki még nemrég aludt el megijed és óriási üvöltésbe kezd és alig tudom visszaaltatni... Vagy ez csak átmeneti gond lehet? Nem szívesen választanám őket külön, de az is fontos, hogy kipihenjék magukat.

Ja és BUÉK! :)

2010. dec. 24. 08:43
Boldog karácsonyt mindenkinek!
2010. dec. 17. 21:09
Boldog Karácsonyt minden családnak!!!!!
1560. 32827310ed (válaszként erre: 1557. - Nyáriné Kovács Tímea)
2010. dec. 17. 17:56
Boldog karácsonyt! :)
1559. 32827310ed (válaszként erre: 1556. - Marcsi08)
2010. dec. 17. 17:51
Terhesség alatt sajnos végig itthon kellett lennem és éjfélnél előbb nem feküdtem le. Azt mondják, a gyerkőcök is ilyenek lesznek. De ez lehet, hogy hülyeség. :) Általában 7 körül van fürdés, de van, hogy 7kor pont elalszanak, vagy fürdés és vacsi után elalszanak fél vagy egy órára utána felkelnek még és 11-ig, éjfélig fent vannak. :(
1558. 32827310ed (válaszként erre: 1555. - Marcsi08)
2010. dec. 17. 17:45
Én nem voltam elég kitartó. :( És amúgy ezt egyszerre csináltad a kettővel? Vagy nem egyszerre sírtak? Múltkor a párommal próbáltuk ezt a módszert, mindketten 1-1 kiságy felett álltunk és vigasztaltuk őket, de ő persze hülyeségnek tartotta, már 5 perc után fel akarta adni. Amúgy ők még velünk egyszobában alszanak. Napközben a nappaliban az ülőgarnitúrán játszanak, de ha az egyiket viszem tisztába tenni, akkor addig a másik a kiságyban játszik, mert onnan nem esik le vagy ki. Pár héten belül meg lesz a szivacs, amit a földre akarok tenni, és akkor szabadabban játszhatnak és a kiságy tényleg csak alvásra lesz. Nálunk rituálé sincs, csak jó éjt puszi. Na majd kitartóbb leszek! :)
2010. dec. 17. 13:25

Kellemes Ünnepeket kedves Ikres társaim!

Ritkán tudok felnézni ide,de majd igyekszem.

1556. Marcsi08
2010. dec. 16. 21:30
és miért olyan későn alszanak el? nálunk féléves korukban sem bírták fél kilenc-kilencnél tovább, mióta meg egész nap pörögnek, fél nyolc-nyolc között egyszerűen elájulnak. ma már fél hétkor dörzsölték a szemüket, alig bírtam ébren tartani őket:-))
1555. Marcsi08 (válaszként erre: 1554. - 32827310ed)
2010. dec. 16. 21:28
igen, én is így csináltam, ha sírt, bementem, felvettem, visszaraktam. egy idő után működött. mondjuk nekem esti elalvással soha nem volt gond, inkább napközben volt gáz. de az részben én hibám is volt, egy ideig nem vittem fel őket napközben a szobájukba, hanem ahol éppen voltak, ott aludtak. de utána váltottam, és minden alvás szigorúan saját ágyban. ja és azt vettem észre, hogy fontosak nekik a kis rituálék: mi mindig ugyanúgy megyünk aludni. elköszönünk katicától (az óra), a cicáktól (lámpa), kutyusoktól (bordűr), aztán jóéjt puszi egymásnak, apának, villanyoltás, jóéjt puszi tőlem és kimegyek. most már pontosan tudják, hogy mi jön, Nórival szoktam kezdeni, aztán berakom az ágyába ülve, és mire Dórival végzek, ő már fekszik a kis alvós pózában. amúgy meg szerintem erre is meg kell érjenek, és minden gyerek máskor érik meg az egyedül elalvásra, meg az éjszaka átalvásra is.
1554. 32827310ed (válaszként erre: 1552. - Marcsi08)
2010. dec. 16. 18:27
Az elmúlt pár napban nem panaszkodharok, ha végre elalszanak, tegnap 2-3 között ettek éjjel, utána Boni fél 7, Szora fél 9, de SZora csak éjjel fél 1kor aludt el... Előtte éjjel, kb, 11től 3/4 5ig aludtak és utána fél 9kor keltek. Na ettől függetlenül én is szeretnék már egyszer este 10től reggel 10 aludni. :D
1553. 32827310ed (válaszként erre: 1551. - Marcsi08)
2010. dec. 16. 18:24
Köszönöm! :) És hogy csináltad az egyedül alvásra szoktatást? Én azt próbáltam, hogy letettem az ágyba, felvettem, ha sírt, megnyugtattam, visszatettem és ezt nagyon sokszor, volt, hogy elaludt, de legtöbbször nem. Ezt Szoránál csináltam. Bonival picit sétálok karban ringatva és elalszik, de Szora sokszor úgy sem akar. :(
1552. Marcsi08 (válaszként erre: 1549. - 32827310ed)
2010. dec. 15. 22:09

Viszont cserébe Nóri még mindig nem alussza át az éjszakákat, kb ötször aludta át a közel egy év alatt :-(((

pedig mit nem adnék már egy jó alvásért...

1551. Marcsi08 (válaszként erre: 1549. - 32827310ed)
2010. dec. 15. 22:08
Szia! Az alvással nálunk is voltak gondok régebben, nagyon keveset aludtak napközben, és ezért fáradtak voltak, sokat nyűgösködtek. De később beállt, most már néhány hónapja rendesen alszanak napközben: délelőtt 1-2 órát, és délután is általában másfelet (Nóri többet valamivel). Minden gyerek más, van aki három-négy órákat is képes durmolni, van aki csak félórákat alszik. Én megtanítottam őke egyedül elaludni, mondjuk kőkemény néhány hét volt, apjuk már többször feladta volna a harcot (férfiak....), de megérte. Próbáld meg te is, hátha bejön:-))
1550. Marcsi08 (válaszként erre: 1547. - Bun Csilla)
2010. dec. 15. 22:02
Wowww, most nagyon jó ötletet adtál, köszi!! Dóri napok óta nagyon nehezen kakil, na holnap kap paradicsomlevet:-)))
2010. dec. 15. 16:58

Sziasztok Csajok!

Hónapok óta nem jártam ezen az oldalon. Tudom rossz kifogás, de nem hagytak a csajok. Már 5 és fél hónaposak, de igen nehezen bírok velük. Alig akarnak napközben aludni, amíg jobb idő volt, délelőttönként kivittem őket a teraszra babakocsiba, ott akár 2 órát is durmoltak és utána még délután is aludtak bent egy kicsit. De most hogy már több ruhát kell rájuk adni, így el sem férnek az iker kocsiban, és nem is akarom, hogy megfázzanak. Így maradunk bent, de így meg nem alszanak. Boni ringatva viszonylag hamar elalszik, de Szora sokkal nehezebb eset :(

Szép délutánt Nektek! :)

1548. Bun Csilla (válaszként erre: 1546. - Marcsi08)
2010. dec. 15. 15:31
Van egy gyertyánk, ami bekapcsolható zenél és világít (szív alakú) Most ez a menő, de mi már kivagyunk a zenéjétől!
1547. Bun Csilla (válaszként erre: 1544. - Marcsi08)
2010. dec. 15. 15:29
7 hónapig szoptak, utánna már adtam a paradicsomos krumpli, sőt volt hogy nem volt széklet és akkor folyadékként is azt adtam, nagyon szerették!
1546. Marcsi08
2010. dec. 15. 14:32

Akkor szerintem nekünk ugyanolyan kutyusunk van:-))) kezdem megérteni gyerekes barátainkat, akik mindig mondogatták, hogy mindegy milyen játékot veszünk, csak ne adjon hangokat:-))

Olyan 8-9 hónapos korukban kezdtek el gagyogni, de azóta be nem áll a szájuk. és utánozzák egymást, nagyon cukik. Pár hete meg már tudatosan mondják hogy mama (anyukámnak), apa, papa (bár ezt a kettőt nem lehet megkülönbözetetni) és a Nóri elkezdte néhány hete, hogy aja, ami már anyát jelenthet, mert csak akkor mondja, ha tőlem akar valamit.

1545. Lilla33
2010. dec. 14. 21:19

:DDDD Na a zenélő kutyától már én is kész vagyok! Anyukámtól kapták és amikor elmegyek mellette már megszólal, imádom amikor alszanak a babák és egyszer csak megszólal és azt mondja szeretlek. Tuti érintkezés hibás, mert állandóan kikapcsol meg bekapcsol, már egy laza mozdulatra dalra fakad :D...de hát a babák imádják :D ez a lényeg!

Nyami a joghurtos torta fincsinek tűnik!

A te babáid már kezdenek gagyarászni, ha igen mikor kezdték el? Az én babáim csak mmmmmmmmmmm meg sikongatnak és aáááeeeééé, semmi dadada meg ilyenek :D

1544. Marcsi08 (válaszként erre: 1535. - Bun Csilla)
2010. dec. 14. 21:11
Szia Csilla! A paradicsomlevet hogy adtad nekik, és mikortól? Víz helyett inni? Én imádom, de még nem jutott eszembe, hogy a csajoknak is adjak.
1543. Marcsi08 (válaszként erre: 1542. - Lilla33)
2010. dec. 14. 21:05

nagy mázlisták, hogy van két öcsém is, és ők az egyedüli gyerkőcök a közeli családban, így minden figyelem rájuk jut. de majd azért figyelni kell, hogy ne kapassuk el őket:-)) Én is gyümi tortára gondoltam, joghurttal, mert a joghurtot imádják, a túrót viszont nem eszik meg.

A zenélő játékoktól nekem már néha fáj a fejem:-)))

öcsém is totál kész volt, amikor hozta nekik mikulásra a fisher price tanulókutyust. minden zökkenőnél bekapcsolt a hátsó ülésen, és végig énekelt, meg mondta, hogy lábacska, kezecske, jajdecsikiiiii:-)))))

1542. Lilla33 (válaszként erre: 1541. - Marcsi08)
2010. dec. 14. 17:35
Húúú! Ez lesz ám az ajándék özön! :DDD Biztos nagyon fognak örülni az ajándékoknak. Mi 2 zenélős fisher price-os játékot vettünk, meg még rágható dolgokat, mert most mindent megrágnak. Családtól ruhát és kis játékokat kapnak amik nem tudom mik. Ez cuki mármint a Petőfi összes kötete!!! Nagyon tetszik! Csinálj nekik valami gyümi tortát!:D
1541. Marcsi08
2010. dec. 14. 12:01
ja és mivel január 1-jén születtek, ami Petőfi szülinapja is, a kiskőrösi önkormányzattól kapnak szülinapra névreszóló Petőfi összes kötetet:-))))
1540. Marcsi08 (válaszként erre: 1539. - Lilla33)
2010. dec. 14. 11:59
Én sem izgulok emiatt, minden baba más, mi csak tudjuk, ikres anyukák:-))Karácsonyra anyuéktól óriási plüss macit kapnak, eyik öcséméktől kis motort, tőlünk egy kis asztalkát, amin lehet gombokat nyomogatni, és zenél, meg dumál, másik öcsémtől nem tudom, az meglepi lesz:-) De lehet, hogy egy részét csak szülinapra kapják meg, karácsony után egy héttel egyévesek lesznek. Bár őszintén szólva Dórinak 10 méter kábel lenne a legjobb ajándék, egész nap a kábeleket húzogatja, Nórinak meg távirányító készlet:-)))) most viszont már a szülinapi tortán agyalok, hogy milyen legyen. Hihetetlen, hogy már egyévesek!
1539. Lilla33
2010. dec. 13. 19:07
Szia Marcsi! Köszi!!Nálunk is van lemaradás az egyik babával, ő kb 2-3 héttel később csinálja a dolgokat, de nem izgulok emiatt, annyira nem vészes. Mit kapnak karácsonyra a csajok? :D
1538. Marcsi08
2010. dec. 11. 20:41
ja és nálunk is volt olyan időszak, amikor egyik vagy másik csaj sírt rengeteget látszólag minden ok nélkül. Az idegileg elég fárasztó volt, de elmúlt. Mióta meg önállóan közlekednek, és felfedezik a világot, alig van sírás. Csak, ha nagyon fáradtak, vagy koppan a fejük, vagy összebalhéznak valamin, akkor van kis bömbölés, de pár perc és mennek tovább:-)))
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook