Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. jan. 3. 21:04
Kedves Szanszi! Az IBS - t leginkább a stressz okozza, persze az is lehet hogy étel váltja ki a tüneteket. Mindenkinek más a kiváltó ok. Nekem inkább a stressz, de a derekam még mindig fáj ha nyugtalan vagyok. Ez volt az első tünetem, jobb oldali derékfájdalom. Ekkor gondoltam hogy nőgyógyászati gond lehet, vagy a vesém miatt fáj. Aztán elkezdett a köldököm környékén szúrni, de nagyon, semmi fájdalom csillapító nem használt. Rájöttem hogy csak bizonyos ételek fogyasztása után vannak ezek a tünetek. Pl pizza, és hasonló kelt tészták, és tej. Kerülöm ezeket az élelmiszereket, próbálok kevesebbet stresszelni, mert azon amin úgysem tudok változtatni, felesleges aggódni, csak rosszabb lesz ha gyötröm magam. Nyugodj meg, ez a legfontosabb, és meglátod a tünetek is enyhülni fognak. Nekem ugyanez volt, mint most neked, és kevesebb stresszel nálam enyhültek a tünetek. :-) Remélem neked is így lesz. :-)
2016. jan. 3. 18:55

Köszi a biztatást! :) Sajnos nem vagyok jobban, bár rosszabbul sem. Azt hittem, hogy a karácsonyi lakoma után durva lesz, de nem lett az. Igazából még most is kételkedem benne, hogy biztosan IBS-em van e. Még mindig nem tudom elfogadni. Szóval még most is megyek majd gasztrora, de nőgyógyászhoz is, mert az endometriózis tünetei is passzolnak. Néha azt gondolom, hogy egyszerre fennáll a kettő. :( Aztán tegnap reggel meg nagyon fájt a csípőm. Szóval már reumatológusra is gondoltam megint, hátha a csípőmmel (vagy derék, gerinc) van valami és az sugároz előre. Bár attól nem hiszem, hogy rossz lenne az emésztésem. Tanácstalan vagyok és depressziós kezdek lenni. Jövőhéten megyek pszichológushoz, hátha segít. Több gyógyszert nem szeretnék, így is 4-et szedek. Jelenleg gyógynövényes nyugtató teát iszom, de nem nagyon használ. Ugyanolyan nyugtalan vagyok.


Amúgy neked/nektek mennyi ideig tartott és mennyire volt nehéz elfogadni, hogy IBS-ben szenvedtek?

Mert ahogy írtam, én valahogy nem bírom elfogadni. Jobban mondva nem tudom elhinni, hogy csak ennyi lenne a baj és még mindig orvostól orvosig járok. :( Rettegek, hogy valahol daganatom van és az okozza ezeket a tüneteket. Nyilván a hasi és kismedencei MR kimutatta volna, így ott elhiszem, hogy nincs. De az jár az eszemben, hogy akkor biztos van máshol és a hasba sugározza a fájdalmat. :(

2016. jan. 2. 21:42
Kedves Szanszi! Tudom milyen rossz most neked, én is nagyon sokat szenvedtem IBS miatt, de nem hittem volna hogy a stressz kezelés a megoldás. Ha rám hallgatsz, nem szedsz gyógyszert(csak méreg mind, rosszabb lesz, nem jobb), semmi nyugtatót, ilyesmit. Borsmenta tea, esetleg más gyógynövényes stresszoldó készítmény, és az, hogy elfogadod az IBS - t, mert ezzel lehet élni, ez kezelhető, én személy szerint "örülök" hogy nem más komolyabb bajom van. Jóga, pilates ami még segíthet, ezeket otthon is lehet csinálni, csak 15perc egyedüllét kell hozzá. ;-)
2015. dec. 19. 11:15
Lehet kipróbálom. Viszont elkezdek pszichológust keresni, mert egyedül nem fog menni, hogy ne stresszeljek. Kb 10 éve már jártam 1 évig és akkor rengeteget segített. Úgy látom, ismét itt az ideje.
1303. youlcsi
2015. dec. 18. 08:39

első körben esetleg próbáld meg a sedatif pc-t.

igaz, csak egy nagyon enyhe nyugtató, de hátha használ valamennyit.

1302. 937a2a883a (válaszként erre: 1301. - Youlcsi)
2015. dec. 17. 23:03

Igen, nagyon nehéz tudomásul venni, hogy ez a fájdalmaim oka. :( Persze az nagyon jó, hogy semmilyen komoly baj nincs, de valamiért szerintem mindenkinél az van, hogy "kézzel fogható" választ szeretne. Azt már lentebb is írtam, hogy én betegesen félek az utóbbi időben a vakbélgyulladástól. Tegnap a véreredményem tökéletes lett és meg is nyomkodták a hasamat, ami kicsit szúrt, de semmilyen más éles fájdalmam nem volt sehol és nem sugárzott sehova. Így azt mondták, hogy nem az. Most már nem is fáj annyira, de ilyenkor meg arra gondolok, hogy biztos perforál éppen és csökken a nyomás, ezért nem fáj, de éjjel vagy reggel meg elviselhetetlen lesz és műteni kell. :(


Még nem próbáltam semmilyen antidepresszánst, de valami kéne. Már gondolkoztam gyógynövényes nyugtatón.


Nem tudom elmondani, hogy mennyire rossz érzés, hogy "ilyen lettem". Mármint ennyire durván stresszes és rettegős a fájdalomtól. És ezt a vesekő okozta. :(

1301. youlcsi
2015. dec. 17. 12:10

Szanszi!

nekem anno a gasztrós azt mondta, hogy az ibs csak akkor kezd javulni, ha az ember végre elfogadja, hogy nem kell tovább keresgélni az okot, mert megvan már az.

tudom, ez nagyon nehzéz.

antidepresszánst próbáltál már? a coaxil pl kifejezetten jó hatású lehet ibs-ben, szokták is rá felírni. nem kell elmenni még pszichomókushoz sem, gasztrós is felírja, de érdemes megkérdezni a háziorvost is, hogy ő felírhatja-e.

1300. 891542758c (válaszként erre: 1299. - 937a2a883a)
2015. dec. 17. 10:21
a kliont azt én is szedtem
1299. 937a2a883a (válaszként erre: 1298. - 891542758c)
2015. dec. 17. 08:04
Én nem ismerem. Én is kaptam tegnap antibiotikumot, de nem ilyet. Elmentem a szokásos tüneteimmel a dokihoz, de mivel most hőemelkedésem is volt, így felírt Kliont, hátha valami bélfertőzés.
2015. dec. 16. 20:55

Tudtok valamit a normixról? Nektek mennyire segített. Kérem válaszoljatok, nagyon fontos lenne.

[link]

1297. Jocika33
2015. dec. 16. 20:51
Újra itt meg kaptam a határozatot szerencsém volt c2-kategoriás lettem 28700-helyett 41850-et fogok januártól kapni :-) Nálam változó az IBS napjaim mostanában nem valami jók ismét :-( Szanszi nem tudok mit írni h2 kiképzési teszt?
1296. 937a2a883a (válaszként erre: 1295. - Moonlight13)
2015. dec. 15. 13:10
Nem. Igazából nem is tudom, hogy konkrétan mit csinál. Pedig már olvastam róla, de nem emlékszem. Viszont azt tudom, hogy van akinek bejött, de van akinek nem.
1295. moonlight13 (válaszként erre: 1294. - 937a2a883a)
2015. dec. 15. 12:53
Kineziológust próbáltad?
2015. dec. 15. 12:41

Sziasztok!

Leírnám az én történetemet. Egyrészt, hogy tanácsot kérjek, másrészt, hogy kicsit megnyugodjak, ami mostanában nem igazán megy.


A történetem így visszagondolva már kb 10 éve elkezdődött. Akkor nem is gondoltam, hogy ez betegség. Most 26 éves vagyok, akkor 16 voltam. Egy nagyon kellemetlen dolog történt velem, ami azt váltotta ki, hogy állandóan ment a hasam. Mindenki azt mondta, hogy nincs semmi baj, biztos a rossz élménytől alakult ki. Nyugodjak meg, ne stresszeljek és elmúlik. Nem is mentem orvoshoz. Kb 2 év után jobb lett. Utána is mindig a wc-t kerestem mindenhol, de nem ment olyan sokszor a hasam. Igazából semmi más tünetem nem volt. Aztán idén nyáron, tehát kb fél éve volt egy vesekövem. Azt kipisiltem, de a fájdalom utána is megmaradt. Orvostól orvosig jártam, de nem múlt el. Kaptam antibiotikumot, de a fájdalom maradt. Folyamatosan attól rettegtem, hogy komoly bajom van, csak nem vették észre. Rettegtem attól, hogy éjszaka megint felébredek a fájdalomra. Nem tudtam megnyugodni. Ki be jártam a sürgősségire. Szóval teltek a hónapok és a vizsgálatok. Az antibiotikum szedése után hasmenésem volt hetekig és nyálkás székletem. Összegezve a vizsgálatokat: kb 3 hasi uh, számtalan vér és vizeletvizsgálat, széklettenyésztés, vastagbéltükrözés, vese és hólyagröntgen, 3-szor voltan hüvelyi uh-n. Utoljára hasi és kismedencei MR-en voltam, mert képtelen voltam elhinni, hogy nincs szervi elváltozásom. Persze nincs is. Jobban mondva epekövet találtak, de azt már az első hasi uh-n is látták. Viszont az én tüneteimnek az nem felel meg. A tipikus tünetem most már a jobb alhasi fájdalom. Minden formában jelentkezett már (görcsös, éles, belenyilalló, szúró). A gasztros orvos mondta, hogy ez nem tipikus epekő tünet. Mivel nem találtak semmilyen elváltozást, így ő az IBS-re gyanakszik. Viszont a nőgyógyász az endometriózist mondta, mert a tüneteim peteérésnél felerősödnek. Szinte annyira, hogy nem bírok lábra állni. Az alhasi fájdalmam szinte állandó. A mértéke változó. Van, hogy alig érzem, de nagyon rossz is tud lenni. Sokat puffadok, de azt is elsősorban az alhasban érzem. Nagyon tud feszülni. Hangos bélmozgásom ritkán van. Illetve a puffadás sem olyan nálam, hogy hatalmas lesz a hasam. Inkább tényleg csak feszít. Van, hogy napokig ezt érzem és rám jön a hányinger, étvágyam sincs. Pl most is lassan 5 napja ez van. Viszont nem szellentek sokat és nem is böfögök annyit, de a görcsoldó sem hat teljesen. Éjszaka többnyire tudok aludni, csak nyugtalanul, mert már annyira idegesít, hogy szüntelenül fáj. Viszont az is igaz, hogy minél jobban idegeskedem, annál jobban fáj. Ez olyan ördögi kör nekem. Pl 3 napig alig fájt a múlt héten. Pénteken elkezdett fájni és ideges lettem, hogy már megint fáj. Rosszul aludtam és szombatra még jobban fájt, amitől én már kiborultam és sírtam, hogy sosem múlik el. Illetve az erős fájdalomnál mindig megijedek, hogy épp vakbélgyulladás vagy valami hirtelen fellépő komoly baj. Na, erre vasárnap már gyógyszert szedtem be, mert annyira rosszul voltam. Illetve a középidős fájdalmam is jelentkezett, amitől eldurvult a helyzet. Tegnap is fájt, de este már jobb lett. Most is fáj. Néha görcsös, néha szurkál és most azért a a gyomrom és a köldököm környékén is fáj, ami ritka eset. Persze ilyenkor megint az van, hogy máshogy fáj, akkor nem lehet IBS. Ilyenkor mindig eltervezem, hogy irány a háziorvos, hogy legalább nyomkodjon meg és megnyugodjak, hogy nem fáj jobban, nem vakbél, de végül nem megyek el, mert amikor mentem, mindig az volt, hogy puffadok, azért fáj. Ha komolyabb lenne, akkor 4-5 nap után ennél is jobban fájna. Tünetem még, hogy sokszor a derekam és a csípőm is fáj. Amúgy ritka, ha nem tudok wc-re menni. Reggelente mindig van székletem, de néha napközben is. Szinte mindig folyós és nyálkás. Sokszor van, hogy érzem az ingert, de nem tudok wc-re menni többször. Az ételeknél sem találtam összefüggést. Pl pénteken hamit és sültkrumplit ettem. Azóta rosszul vagyok, pedig előtte semmi bajom nem volt tőle. Vagy pl kolbászt ettem pár hete, amitől rosszul voltam. Nemrég megint ettem és semmi bajom nem volt.

Szóval már elegem van saját magamból. Alapvetően mindig stresszes voltam, de ilyen gondokat nem okozott nálam. Ezért is nehéz elhinni, hogy "csak" ennyi a baj és semmi komoly. Néha már tényleg begolyózok, mert annyira keresek más indokot. Nem akarok, hogy komoly baj legyen, de ezt meg nehezen hiszem el. Pl most egyik ismerősöm azt mondta, hogy méhen kívüli terhesség is lehet. Bár 2 hete menstruáltam, ma azért csináltam egy tesztet, de negatív lett. Tudom, hogy ez szinte kizárható, de mégis bemagyaráztam, hogy akkor biztos ez. Vagy valami hirtelen kialakult gyulladás, felfázás, belső vérzés, amivel sürgősen dokihoz kell menni, de nem megyek és belehalok. Most már azt érzem, hogy nekem pszichológus kell, mert kikészülök. Nem utolsó sorban pedig a körülöttem lévők is is tőlem.

Komolyan nem ismerek magamra, annyira elárasztott az utóbbi hónapokban a félelem. Már talán hipochonder is lettem. Tudom, hogy én tehetem meg a szükséges változást, de nem tudom hogyan. Nekem az nem megy, hogy akkor most ne legyek stresszes, kapcsolódjak ki. Most, amikor írom ezt a jó hosszú történetet (amiért ezer bocs), az jár a fejemben, hogy most épp tényleg miért is szurkál a hasam és akkor most elmenjek a háziorvoshoz vagy ne menjek. Ha megnyomom valahol a hasamat, akkor el kezd szúrni mindenhol.

Amúgy meg pont babát tervezünk, amit már eszemben sincs eltolni tovább, de nem tudom, hogy terhesség alatt mennyire erősödnek fel ezek a tünetek. Bár szerintem ez 50%-50%. Van akinek erősödik, van akinek nem.

1293. Jocika33
2015. okt. 24. 19:34

Sziasztok újra itt!

Nálam alább hagyott az ibs de teljesen nem mult el sok szelelés napi 2 kemény széklet.

Kevert tipusú ibsem van.

Volt hogy fogászatra mentem és izgalom hatására 3-szor mentem ithol wcére alig tudtam elindulni.

Nálam a Dicetel segitett valamenyire a meteopasmylról kinek mi a véleménye?

Nálam bélfertőzés antibiotikumok váltották ki na meg pánikbeteges szorongós vagyok.

Hétfőn voltam bizottság előtt várom a levelet legutobb 10-évig 67%-os nyugdijat kaptam!

Van itt olyan aki ibs szichés pánikrohamokkal leszázalékoltak?

Állitólag nagyon szigorúak lettek a bizottságok én a Tököly uton voltam kiváncsi leszek remélem meg adják.

Az ibs is betegség és nehéz vele dolgozni főleg ha felángol hetekre.

1292. mentőöv
2015. szept. 30. 10:25

Úgy gondolom elég nagy terület kiépült már az IBS kezelésére és ezek nagy része tapogatózás (többnyire pénzlehúzás) ezért nem említeném én mivel próbálkozom csak ha már bevált és van valami eredménye.

Ezt az állapotot mindenki saját magának okozta nagyon nagy igazság ha depressziós vagy a múltban élsz, ha szorongsz akkor a jövődbe vetett hited,biztonságérzeted sérült. Meg kell tanulni a jelenben élni.

Amire megtanított ez a betegség hogy szeressem elfogadjam magam és hogyan éljek egészségesen. A pozitív gondolkodás egy képesség aminek elsajátításán igen is dolgozni kell nap mint nap.

1291. rendelekk (válaszként erre: 1288. - Mentőöv)
2015. szept. 28. 17:22
Én is mindennel egyetértek, bár nekem a halolaj az bajos, rosszul vagyok tőle, és a vitamin mellé viszont floreát szedek (most már). Minden nap sportolok! Ha pszichésen nem parázom állandóan a WC-zések tök jól vagyok!
1290. Laci19830115 (válaszként erre: 1288. - Mentőöv)
2015. szept. 27. 20:30
Kedves mentőöv, és mindenki! Köszönöm szépen, hogy írtál a fórumba. Igazad van, csak saját magát tudja az ember gyógyítani IBS - ből. Az is igaz, hogy az agy és a belek között nincs teljes összhang, ez okozza a tüneteket. Minden betűvel egyet kell értsek, én is ezeket tapasztaltam több mint egy év alatt.... Sajnos nálam rettenetesen gyorsan változik a hasmenés és székrekedés, ami azt jelenti, hogy reggel 2-3szor hasmenés, aztán a nap további részében érzem hogy kell WC-re mennem, de sehogy sem jön össze..... Észrevettem még, hogy ha nem mindig azon agyalok, hogy most mozog a belém, most nem, most hasmenés, most székrekedés, akkor szinte nincs is tünet, persze a stressz kerülése elengedhetetlen, ami nagyon nehéz, de nekem sikerült, akkor mindenkinek fog! Milyen dolgot próbálsz ki? Remélem beválik, és tünet mentes leszel. 😊
2015. szept. 18. 23:30
Nekem is IBS Syndrómám van hasmenéssel. Voltam dokinál a füszer szegény étrendet mondta. Bolus adstringenset mondta hogy szedjem. Mióta a Bolust szedem sokkal jobban vagyok hasmenésem majdhogy nem megszünt. Én nem nagyon tudok lemondani különböző ételekről. Kutyorgás morgás van mindig a beleimmel. A tej felfúj nagyon sokszor fel voltam fújodva orvoshoz csak akkor mentem el mikor már nagyon ment a hasam hónapokon keresztül. Nálam psziho okai is vannak. Az agy pedig valóban nem megfelelően irányitja a belet a munkám miatt korán kelek nem birom a korán kelést. Ha kialszom a tizenkétórám és magamtól kelek az IBS em is jóval alább hagy. De a munka miatt felkell keljek és ez bizony nagyon ront a helyzetemen. Amióta az eszemet tudom mindig ez volt a bajom javarészt ezért nem szerettem korán kelni mert akkor ment a hasam. Most elvagyok nagyon sűrün éhes vagyok mindig tudnék enni. Reggelente mindig televannak levegővel a beleim sok büfizés szelelés. Reggeli után fokozatosan kimegy a levegő. Hasam nem szokott annyira sűrün fájni inkább csak a belek érzékenységét érzem. Önálló életet élnek a beleim azt érzem hogy a beleim dolgoznak. Fura egy betegség az tuti viszont elég jól megkeseríti az ember életét. Szerencsére nekem nincs nyák meg vér a székletembe. Viszont mikor ment a hasam úgy jött mintha csak pisiltem volna. Napi 5 6 nagy wc délutánra hagyott alább a hasmenésem. A délelött az katasztrófa volt. Munkába menet rámjött wc keresés mielött elindultam már otthon is volt kettő. Sokaknak ismerős a szitu gondolom. Most kímélni a beleket lassabban eszem jobban megrágom sajnos nagyon falánk vagyok főleg ha kong a gyomrom. Lefogytam 6 kilót 60 ról 54 re a sok hasmenéstől közöm nem volt a táplálékhoz csak átszaladt rajtam. De mostmár tartom a súlyom vissza híztam újra 60 kilós nő vagyok. Xd. Bocs a hosszúságomért gondoltam megosztom a történetem. Sok sok egészséget nektek!
1288. mentőöv
2015. szept. 16. 16:37

Sziasztok!

Lassan 2 év ennyi telt el az IBS -es diagnózis óta

Kedves újonnan IBS -sel diagnosztizált barátaim most leírom az én tapasztalatomat a témával kapcsolatban.

Először is igen menj végig az összes rögös gasztros úton amire az orvosod szerint szükség van (ha kell egészen a vastagbéltükrözésig), hogy miért, azért hogy az összes kétség megszűnjön benned, hogy komolyabb betegség van a háttérben. Mikor ez megtörtént itt szépen gasztros doki és te szépen el kell hogy váljatok, azért mert ő nem fog téged meggyógyítani egyedül te saját magad.

Első lépésként menj el ételintolerancia vizgálatra, megsúgom ez sem oldja meg a problémát de ha kerülöd majd a teszt által pozitívnak vélt ételeket már sokat tettél az ügy érdekében (valakiknek ez évekbe telik míg kitapasztalják addig meg fosnak össze vissza).

Nekem a tojás,tej,buza jött ki. Kezdetekkor még egy kávét sem tudtam meginni vagy egyes gyümölcsöknél is rögtön wc-nem kellett ma már ez a helyzet jobb.

Igen létezik az agy és a bélrendszer közötti szoros kapcsolat és igen sérült az IBS betegekben, nemhiába kezelnek egyes betegeket a neurológia, pszichológia területén előforduló gyógyszerekkel. Na akkor a teendők:

1. ne kutasd miért alakult ki a betegség

2. ne mondogasd hogy de a józsi mindent összezabál és semmi baja (őt majd 50-60 évesen elviszi a vastagbélrák de ez is genetika)

3. csökkentsd azokat a negatív gondolatokat amelyek akkor jelennek meg amikor megmozdul a pici hasad

4. szedd az IBSre jó vitaminokat (oregáno,borsmenta,L-glutamin, halolaj )stb.

5. sportolj nem kell minden nap valamit mozogj,ha nem sport akkor jóga kinek mi a jó

6. ez a betegség a sok szar kaja, a genetika, a pszichológia együttes következménye tessék lenyugodni minden IBS sokáig fog élni :)

7. csak jó minőségű kaja felejtsd el a pizzat hot dogot lángost gyorsfagyasztott kaját

8. igyál sokat :)

Amikor ezeket megtetted akkor esetleg tünet mentes leszel, és csak ezek után lehet majd tovább lépni arra a területre amit most próbálok ki ha beválik szólok ígérem. Mondjuk nevezzük a tünetmentes állapotot az egy héten rendszeres ugyanolyan mennyiségű minőségű széklet puffadás mocorgás hasmenés székrekedés nélkül. Kitartás !

jelenkezem :)

1287. Laci19830115 (válaszként erre: 1282. - Vajdasissi85)
2015. szept. 4. 14:44
Sziasztok! Zsíros, nehéz ételek nekem is gondot okoznak. Tejtermékek oké, de a tej tiltott. Fánk, lángos, ilyesmi tilos, mert nehéz, laktató, kelt tészta mind. Gyorséttermi "kaját" szintén nem bírom. Tejjel hogy vagytok? Sajnos igen, csak a minőségi ételek fogyasztása lehetséges számunkra...... Nagyon vigyázni kell.
1286. Vajdasissi85 (válaszként erre: 1285. - Youlcsi)
2015. szept. 2. 13:54
Elhiszrm :)
1285. youlcsi (válaszként erre: 1284. - Vajdasissi85)
2015. szept. 2. 13:36
nem hinném, hogy más távozna, mint amúgy béltisztításnál... azt meg láttam már, nem vagyok rá kíváncsi mostanában :)
1284. Vajdasissi85 (válaszként erre: 1283. - Youlcsi)
2015. szept. 2. 13:21

A mcdonalds és Burger kinges sultkrumplival és nem hamburgerekkel nincs gondom :) valószínű azokat csak minőségi alapanyagoknol készítik még ha fagyasztott is. Azoktól tényleg nincs baj. Ha utazunk messzire akkor is mekibe merek enni mert az nrm bánt belülről. :)

Az olcsóbb otthon kisütött dolgok ütnek be nagyon. Így inkább pepecselek házi töltött szeletekkel meg friss zöldségek.

Egyszer végig csináltam egy hét szűz teás kurat. Nah az volt meglepő. Nem az hogy nonstop fostam, mondtan magamban belefér otthon vagyok legalább kitosztul a szervezetem. Ki is őrült egy érdekes dolog. Ez a nyákos érdekesség megvastagodott burkot alkotott a székletem egy darabkáján és úgy nézett ki mint egy műbeles mini virsli. Azon sokáig gondolkodtam mi lehetett. Ugyanaz az a szerűség lehet ami körbe fogta mint ami beöntésénél távozott. Lehet hogy a beleinkben ott vannak ezek és nem ürülnek ki? Érdemes eg, egy ilyen kurat beiktatni ha lehet érdekes dolgok távoznak. ...

1283. youlcsi (válaszként erre: 1282. - Vajdasissi85)
2015. szept. 2. 11:41

érdekes, amit írsz, mert én tök jól bírom ezeket. Sőt! nem gyakran, de mondjuk évente 2x eszek mekis vagy burger king-es kaját, és képes akár 1-2 hétre is rendbetenni :D


bár, most egy szavam nem lehet, mert már vagy 3 hete nem találkoztam nyákkal...

1282. Vajdasissi85 (válaszként erre: 1247. - Laci19830115)
2015. szept. 2. 11:18

Sziasztok!!

Nekem az alábbi etelek váltanak ki komoly gondot. Fagyasztott olcsó hús termékek. Sajtal sonkával töltött izék, fagyasztott hasábburgonya, alkoholból csak a citromod goss...rt tudom meginni. Párizsi párolt zöldségek, vajon párolt ha ez is fagyasztott élelmiszerből van. Zsírt abszolút nem tudok enni, olajos dolgokat mint pl a fánk, lángos.

Mielőtt rákerestem volna a problémámra és tudtsm volna hogy egyáltalán mi ez, azt hittem nem sok ember szenved ilyen betegségben.

Nekem a tünetek egy igen komoly étel mérgezés után jelentkeztek öt éve. Vettem egy sonkával sajttal töltött pulykamellett. Terhes voltam. A családba senkinek nem volt baja tőle. Én fostam hánytam egész nap még másnap is. Ráfogtàk hogy terhességi rosszullét. De tényleg csak nekrm volt bajom tőle. Aztán szülés előtt befektettek a kórházba. Drága férjem talált a fagyasztóba pár dbot még belőle és hogy ne éhezzek a kórházba behozott nekem. Kétszer okyan erős tunettel egész éjszaka ment a hasam nagyon hányingerem volt. A nővérazt mondta sokat zabáltam azért. Reggel muszály volt kihánynom mindent hátha jobban keszek. Napokig nem múlt. Meg kellett csàszarozni mert annyira szarul voltam. Császár előtt beöntés. Totál ilyen nyákos undorító dolog távozott belőlem. Tuti a bacik vagy virusok egyvelege és akkor egy darabig jobb lett. Aztán otthon előjött és élek vele öt éve. Tehát én csak arra tudok gondolni, hogx a sok mesterséges étel amit megeszünk hozzáadott valamik vagy fertőzött húsoktól lehet elkapni ezt a nyavalyát. Majd kiűzhetetlen bennünk marad és él és virul. Egy egy járvány hatására felerősödik nőknél menstruacional szintén. Azóta se szórakozni se utazni se nyaralni se sehova menni nem szeretek. És kérdéses hogy tethes voltam amikor ezt a bajt megkaptam a gyerekem nem e fertőződött így meg? Alkalmankent látom a tüneteket rajta is. Biztosan metem nektek állítani hogy azóta van. És olvatam másnál is higy valami ilyesmire gyanakszanak. Érdekes viszont hogy a családban csak rám lett veszélyes az az étel. Erre vezetem vissza azt is hogy nagyon kevés jóminőségü fagyasztott étel van amit meg tudok enni és nem szalad át rajtan. Nem utolsó sorban pénzbe is drágább mindenből a legjobbat venni. De felvágottakból is csak a minőségi sonkát bírja a gyonrom. Virsli nah a másik szenny. Gyros gyorsetteremben hamburger talponállókból és társai minf totál rosszullétet okoz.

Hát ha valaki skar erről velem beszélgetni vagy tapasztalatokat megosztani írjon rám.

Sissi

1281. Jocika33
2015. aug. 28. 19:29
senki nem ir?
1280. Jocika33
2015. aug. 26. 20:28
Köszi Laci lementettem a METEOSPASMYL lágy kapszula jó lessz kiegészitőnek ha felerősődik az ibsem a székletem viszont továbbra se jó napi 2 de kemény és félek wcézni bár nem fáj de még is.
1279. Jocika33
2015. aug. 26. 19:41
Voltam dokinál hogy az mit mondott hagyjam abba a gyógyszereket és ha rosszabul vagyok menyjek vissza hát kilehet próbálni bár gyengült az ibsem lehet a hasi görcs fájdalom úgyan úgy vissza se jön :)
2015. aug. 26. 14:42

Kedves Jocika, és mindenki, aki IBS beteg! Hasznos olvasmány itt : [link]

Mindenkinek fájdalom mentes napokat kívánok!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook