Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1187. youlcsi (válaszként erre: 1186. - Csakfigyel)
2014. márc. 27. 07:27

:D


azért teliholdkor majd legyél résen... ja, nem. az a véárfarkas :o

1186. csakfigyel (válaszként erre: 1185. - Youlcsi)
2014. márc. 26. 18:31

Igggen azt is hallottam de én azt nem néztem meg Neki, és nem szólok h leeht vámpír :D :D Azért eszik bizti sokat mert nem tud vért inni és valahol ki kell élnie magát haha....:D

Én 2 névvel nyomulok, mert a másik a hoxán a tesómé.De sztem 2évente egyzser nézünk fel!És sosem szóltam semmihez.Ezért a név: csak figyel!...furfangos vagyok :D

1185. youlcsi (válaszként erre: 1184. - Csakfigyel)
2014. márc. 26. 14:41

igen... én csak egy néven nyomulok :) (na jó, megesett már másik név is, de ott is youlcsinak írok alá)


ezt a világos száj - vérszegénység kombinációt még nem hallottam... bár van benne ráció, hiszen ha lehúzod a szemhéjadat és a szép piros, vérbő helyett fakó a belseje ugyanúgy vérszegénység gyanítható.

(vagy csak tesód vámpír... de pszt, el ne mondd neki! :))

2014. márc. 26. 14:33

Te az a youlcsi vagy aki INDEXen is Youlcsi?Ma beleolvastam a fóumba mert refluxom van na de ott már nem a refluxról szól sztem!

A tesómmal megyünk kedden dokihoz gasztróra, meg most a háziorvos adott beutalót teljes vérkép meg vas!Azt mondta neki gyanus hogy a tesómnak nagyon világos a szája és hogy ez vashiányra utal!

1183. youlcsi (válaszként erre: 1182. - Kiscukorka)
2014. márc. 26. 11:50

erre nem tudok válaszolni. nekem anno vérből negatív lett, de azonnal mondta a doki, hogy a vérvizsgálat csak a szövettan megerősítésére szolgál... csak az készült először, mert ha nem muszáj, ne tükrözzenek... de végül kellett a tükrözés, és ott is negatív lett.


a doki szerint ritka, de megesik, hogy a vérvizsgálat negatív, és mégis lisztérzékeny az ember. nem tudom, igaz-e fordítva is, hogy pozitív vérteszt esetén van-e esély arra, hogy negatív lesz a biopszia. bár én azt gondolom, a legtöbb teszt esetében előfordulhatnak álpozitív illetve álnegatív eredmények, még ha ritkán is.


és továbbra is azt mondom (amit az orvos mondott nekem), hogy szvsz a lisztérzékenységet biopsziával lehet és kell igazolni.

1182. kiscukorka (válaszként erre: 1181. - Youlcsi)
2014. márc. 26. 11:43
ebben teljesen igazad van!de akkor soknak miét csak vérből nézik?én tegnap rákérdeztem egy orvosi fórumon ott azt írták az EMA 100%-os eredményt ad.Ennek ellenére csomó fórumon olvasni, hogy van akinek vérből negatív a biopszia totál pozitív!
1181. youlcsi (válaszként erre: 1180. - Shila)
2014. márc. 26. 09:42

magyarországon sztem a protokoll megkívánja, hogy a cöliákia biopsziával alá legyen támasztva. hogy külföldön ez hogy van, nem tudom...


ez kb olyan, mint (nagyon szélsőséges példát hozva) a terhesség... hiába van a kezedben a pozitív hcg teszt, gondozásba csak akkor vesznek, ha az orvos megállapította és UH-val alátámasztotta a terhesség tényét.

1180. Shila
2014. márc. 26. 08:54

Most akkor jol ossze vagyok zavarodva! Nem verbol nezik?

Hat sajnos, itt nem latom az alapossagot. Foleg, hogy a doki tenyleg csak ez alapjan ramhuzta az IBS-t es tovabb nem is nezett semmit. Az teny, hogy a tuneteim egyezik az IBS-sel, de akkor ezek szerint tovabb kellett volna vizsgalniuk engem, es a verbol valo teszt nem eleg?

De most hogy mondjam a dokinak, hogy nem votl eleg alapos?

Amugy nem Magyarorszagon elek, ezek a dolgok itt kicsit maskeppen mukodnek :)

1179. youlcsi (válaszként erre: 1178. - Kiscukorka)
2014. márc. 25. 22:42

nekem is volt candidám számtalanszor... mindig AB után, de helyileg, mint ahogy lenni szokott.


hogy mit néznek rajtam, majd eldönti az orvos... jövő héten megyek hozzá.

2014. márc. 25. 15:01
Sajnos a Candida valós dolog.Nem kevés ember van a környezetemben akik ezzel küszködnek.Ezért írtam Neked is anno Youlcsi hogy ezt is nézesd meg.Sajna a családban is volt,és nem is nőnél, hanem férfinél..
1177. youlcsi (válaszként erre: 1176. - Csakfigyel)
2014. márc. 25. 13:50
ebben a candida-dologban én is kétkedek. csak meg kell nézni, hogy valós szakmai háttérrel rendelkező oldalakon mit írnak róla, meg más szenzáció-hajhász blogokon, csodaszer-hirdető oldalakon... nekem kb a savasodással egy kategória...
2014. márc. 25. 13:47
az lesz,már rendeltünk is GM kenyeret ja és annyi még hogy már régebben itt a fórumban írták hogy Candida lehet!és pozití is a teszt.De mindehol azt olvasom h kamu a Candida.de a tüneteket olasva erre is illik!
1175. youlcsi (válaszként erre: 1173. - Csakfigyel)
2014. márc. 25. 12:51
de egyébként tartson a hugod gluténmentes étrendet és kiderül a dolog. egyébiránt a leírt dolgok nem csak a cöliákiától lehetnek.
1174. youlcsi (válaszként erre: 1173. - Csakfigyel)
2014. márc. 25. 12:45
nagyon ritka, hogy szérumból negatív, de mégis lisztérzékeny az ember. de előfordul. viszont fordítva nem fordulhat elő... a biopszia döntő. ha az negatív, akkor nem lisztérzékeny, ha pozitív, akkor igen.
1173. csakfigyel (válaszként erre: 1172. - Youlcsi)
2014. márc. 25. 12:25
ez komoly?mert hugomnak vérből negatív és nem is nézik tovább,egy szóval nem momdták a biopsziát, pedig tele van a széklete emésztetlen ételdarabokkal,nyákos a széklete, viszket az alkarja,van egy csomó kereztallergiája,puffad,alvászavara van,éhes marad kenyér és tésztafélék után,meg nagy wc után is éhes....akkor kérdezem én, miért nem kértek Neki biopsziát?A háziorvos mondta Nekünk is, hogy a vér a mérvadó!De akkor ezek szerint nagyon nem!Ilyenkor akkor mi a teendő?
1172. youlcsi (válaszként erre: 1169. - Kiscukorka)
2014. márc. 24. 21:53

nem. nem!

a pozitív biopszia a döntő! az alapján lehet a cöliákia diagnózisát felállítani.

1171. moonlight13 (válaszként erre: 1170. - Kiscukorka)
2014. márc. 24. 20:49
Nem tudom, lehet, hogy a helyzet súlyosságától is függ! De az is lehet, hogy nem az a bajod, amire diétázol!
1170. kiscukorka (válaszként erre: 1166. - Moonlight13)
2014. márc. 24. 13:09
ez az elhagyás dolog ez kisit butaság szerintem, mert én pl 2hónapja GM ezsek és még nem sok változást észelelk, a soki szerint akár egy évig is eltart mig jobban lesz az ember.Ez sajna nem emgy egyik napról a másikra!
1169. kiscukorka (válaszként erre: 1167. - Youlcsi)
2014. márc. 24. 13:07
Gluténnál a vér a biztosabb, nekem biopszia negatív lett a vér pozitív,és LÉ vagyok!
1168. moonlight13 (válaszként erre: 1165. - Shila)
2014. márc. 23. 15:09
Gasztorenterológiára kérj beutalót, ott el tudnak végeztetni minden vizsgálatot, ami szükséges!
1167. youlcsi (válaszként erre: 1165. - Shila)
2014. márc. 23. 14:52
hű, ez nehéz eset... főként, hogy sem a laktóz-intoleranciát, sem a glutén-érzékenységet nem vérből nézik... utóbbit nézhetik ugyan szérumból, de az csak a biopszia megerősítésére, ellenőrzésére irányuló vizsgálat. szóval jó, ha "csak" ibs-ed van... de a dokid semennyire nem alapos!
1166. moonlight13 (válaszként erre: 1165. - Shila)
2014. márc. 22. 15:38
Ha majdnem biztos vagy bennek, akkor kipróbálhatod először az egyikre a diétát, utána pedig a másikra! Ha az az oka, akkor javulni fog az állapotod!
1165. Shila
2014. márc. 22. 13:29

Sziasztok!


Van itt meg valaki, aki szenved az IBS-sel es szeretne megosztani gondolatait, panaszait?


Bennem most tudatosult, hogy ebben szenvedek mar paar eve.. No meg dokinal is voltam, aki ezt mondta a tuneteim alapjan.

Nekem csak vervizsgalatom volt, ahol kerestek a laktoz es gluten allergiat, mert eloszor az volt a gyanum, hogy colikaliam van.

Majd kiderult, hogy semmire sem vagyok allergias, de majd biztos vagyok benne, hogy laktoz es gluten intoleranciam van.


Van itt valaki meg? :)

2014. márc. 10. 18:46
az én párom is...volt hogy 3hónapig nem jöhetett haza mert munka határidős volt..ő meg az egyetlen németül bezsélő munkás.nem egyszerű....a szülők már csak ilyenek.Bár mielptt rólam kiderültek a betegségek legyintgetett jajj majd elmulik, jajj nincs bajod...aztán nézett nagyokat!
1163. youlcsi (válaszként erre: 1162. - Kiscukorka)
2014. márc. 10. 12:15

igen, németben dolgozik, havonta jön csak haza.


nincs nekem olyan sok bajom :) vagyis én teljesen jól vagyok... igaz anyám halálra aggódja magát mindig rajtam, de hát ez az anyák sorsa :D

1162. kiscukorka (válaszként erre: 1160. - Youlcsi)
2014. márc. 10. 12:12

jézusom,ez durva...én nem tudom mi lehet a bajod sok mindent olvastam amiket írtál....én sem hittem a Candidában mig ki nem derült az unokatesómról.Gyógyszerrel és diétával jött renben kb 1 év alatt!Azóta hiszek benne.

Persze,legyél a férjeddel, főleg ha ritkán lehettek együtt.Külföldön dolgozik?

1161. 841dda9c93 (válaszként erre: 1157. - 4ab8ac8371)
2014. márc. 10. 11:25
Köszönöm, sajnos most nincs időm mindet elolvasni, mert 1 óra múlva mennem kell dolgozni, de beírok a fórumba, hátha tudnak valami okosságot mondani4 Köszönöm!
1160. youlcsi (válaszként erre: 1159. - Kiscukorka)
2014. márc. 10. 10:55

én ebben a candida-dologban nem hiszek. kb ugyanolyan nekem, mint az elsavasodás... :o valamire fogni kell dolgokat.


nem tudom, mikor megyek dokihoz. héten jön haza párom, szóval ha jövő héten itthon van, tuti nem az orvossal akarok törődni. szóval talán utána hívom.

ideje lesz, mert úgy érzem, visszatért a fissura :/ voltam vécén, utána még vagy fél órát úgy fájt a hátsóm, hogy ülni alig tudtam...

1159. kiscukorka (válaszként erre: 1156. - Youlcsi)
2014. márc. 10. 10:26
uhhh....nyálók magában?mikor mész dokihoz?candidára nem gondoltál még?
1158. kiscukorka (válaszként erre: 1157. - 4ab8ac8371)
2014. márc. 10. 10:25
én is mondtam neki a Hashimotot, mert egyzser tul egyszer alulműködik a pajzsmirigye!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook