Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1217. Mackóbandi (válaszként erre: 1214. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 19:28
És kávét elhagyni. Nescafe mehet.
1216. Szilvi978 (válaszként erre: 1215. - Mackóbandi)
2014. dec. 7. 19:26
Teljeskiőrlésü kenyeret eszem, sok sok almát pucolva. Lactiv plust szedek alkalmanként. Valami jó probiotikumot tudtok ajánlani?
1215. Mackóbandi (válaszként erre: 1214. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 19:23
Jutavit Probiotikum Plusz, joghurt, rozskenyér.
1214. Szilvi978
2014. dec. 7. 19:03
Na ott is feltettem a kérdésemet., köszönöm a segítséget. De itt is maradok,hátha valaki itt is tud valami segítséget. :)
1213. youlcsi (válaszként erre: 1209. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 19:00

próbálj meg ibd-centrumban dolgozó orvost keresni, pesten azért ilyen akad :)

én max szegedit tudnék javasolni, akivel személyes tapasztalatom is van.

1212. Szilvi978 (válaszként erre: 1211. - Moonlight13)
2014. dec. 7. 18:59
Már nézelődöm :)
1211. moonlight13 (válaszként erre: 1209. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 18:51
Igen, az eslő antibiotikum kicsinálta a beleidet. Közben kellett volna probiotikumot is szedned. Amit írtam priviben, ott nézzél orvost.
1210. Szilvi978 (válaszként erre: 1208. - Youlcsi)
2014. dec. 7. 18:31
Igen az augmentintől volt véres széklet-és hasi görcsök. Akkor csináltak széklet tenyésztést is. CLOSTRIDIUM irányába a vizsgálat negatív volt.
1209. Szilvi978 (válaszként erre: 1207. - Moonlight13)
2014. dec. 7. 18:27

3-fajta antibiotikumot is próbáltunk,a helico ki irtására. Mind 3-tól max 2-napon belül,erős tényleg erős hasi fájdalom és hasmenés. Ezért nem értem mi lehet. Higgyétek el,én szeretném a legjobban. De már összesen 5 fajtát próbáltunk-és mindnél ez a gond. Augmentin hozta elő ezt a problémámat. Ha vissza olvassátok,az első posztomat. Ott leírtam mi történt. Szeretném legalább azt tudni mi a bajom. Ha valaki tudna segíteni,akár orvos vagy más ötlet. Budapesti vagyok. Már volt minden vizsgálat szinte.


Kilégzési-gyomor és vastagbél tükrözés-hasi UH-vékonybél CT-vékonybél passage vizsgálat-ételallergia vizsgálat-vér vizsgálatok. Ezek után nem értem mi lehet???!!!

1208. youlcsi (válaszként erre: 1205. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 18:25

a baj ott kezdődik, hogy a colitised vsz az augmentintől lett ugye és az nem lett kikezelve, csak mindjárt a gyomrodra is el kezdték bombázni az ab-t. nekem is van heliko-m. és? köszönjük, jól megvagyunk.

mi az, hogy nem szedhet szájon át ab-t valaki? hát akkor ha kell, írja fel és adja be inj. formájában... de a normix akkor is megérne még egy kört. max megint abbahagyod (amit ugye kifejezetten nem szabad ab-kúra közben)

1207. moonlight13 (válaszként erre: 1205. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 17:46
Nem értem, hogy miért nem szedhetsz ezután antibiotikumot? Lehet, hogy csak arra az egyre vagy érzékeny, vagy a vivőanyagára...
1206. moonlight13 (válaszként erre: 1205. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 17:34
Szerintem keress másik orvost!
1205. Szilvi978 (válaszként erre: 1204. - Youlcsi)
2014. dec. 7. 17:29
Sajnos amikor elkezdte a doki,a helicobacter fertőzésemet kipusztítani. Antibiotikummal,akkor 2-nap után már szarul lettem.Így azt a kúrát,már nem tudtam végig csinálni. Azt mondta: Ön ezek után antibiotikumot szájon át nem szedhet. Ezért a Normix kiesik. Egyszer próbáltam,de erős hasi fájdalom lett a vége. A progastro 825--ről hallottam. Kifogom próbálni. De egyenlőre már az is jó volna. Ha tudnám mi bajom lehet. Nagyon nem szeretnék,sem IBS-IBD-CHRONE-beteg lenni.
1204. youlcsi
2014. dec. 7. 16:41

normaflore-tól én konkrétan jobban f*stam, mint előtte... progastro vagy protexin. ezek tuti jók. egy próbát megér. epéd rendben van?


mert az ugye teljesen egyértelmű, hogy volt egy álhártyás vastagbélgyulladásod az antibiotikumtól. ebbő kikecmeregtél, de valami maradt...

amúgy a h2 kilégzési tesztkor jelentkező hasmenés (ha a 2. tuti biztos, hogy laktóz-terhelés volt, akkor ez lehetett a laktulóz-terhelés) jelenthet vékonybél-kontaminációt (vagy kontaminált vékonybél-szindrómát ha így jobban tetszik), bár azért ilyenkor a laktóz-terhelés is szokott valami eltérést mutatni szerintem.

még egy kúra normix esetleg bejöhetne, vagy akár 2 is kicsi szünettel közöttük. háziorvosnál esetleg érdemes bepróbálkozni, hátha felírja.

1203. Szilvi978 (válaszként erre: 1202. - Youlcsi)
2014. dec. 7. 15:31
Szia. Igen már 1-2 kúrán túl vagyok. Ami azt jelenti-hogy 30-napig egyszer Normaflore. Majd pihi utána 30-napig Lactiv Plus. De nincs változás. Az a legrosszabb,hogy nem tudom mi bajom van. A doki sem mond semmit. A név ne tévesszen meg, a párom nick-je. Anno regizet erre az oldalra,itt találtam én is ezt a közösséget. Hátha valakinek van ötlete. Hasmenés nem mindig van-1-2-szer max hetente. Fáj viszont alhas-köldök körül-gyomor rész-gerinc deréktájt. Ezek vannak most. Néha fel megy a vérnyomásom is,ami soha nem volt magas. Nem iszom nem kávézom nem cigizem.
1202. youlcsi
2014. dec. 7. 14:50
huzamosabb ideig (1-2-3 hónap folyamatosan) probiotikumot próbáltál már szedni?
1201. Szilvi978
2014. dec. 7. 12:31

Szép napot mindenkinek.


Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Hátha valakinek van valamilyen jó ötlete vagy megoldása.


Először is bemutatkoznék. Attila vagyok 39-éves Budapesti apuka. Egy 3-éves kislány édesapja.


Idén Március 26-án kezdődött az én történetem. Akkor voltam fogászaton,ahol Augmentint írtak fel nekem íny gyulladásra. Szedtem 10-napig ahogyan azt kell,majd a 11-napon este nagyon rosszul lettem. Véres híg széklet,pokoli hasi görcsök. Azonnal ügyelet,akik injekció (algopiryn-nospa-cerucal) majd mondták,hogy Klion-t szerezzünk nagyon gyorsan,mert nekik nincs. A párom gyorsan éjjel patika,vásárolt egy dobozzal. Beszedtem,majd reggel 7-re már pokolian fájt a hasam a beleim. Mentők-irány Bajcsy kórház. Ott a sürgősségin 3-órát vártam,majd vizsgálgattak. Az Uh-megvastagodott,vastag belet mutatott. Az osztályra nem akartak fel venni,mert nincs megindokolva. Igen ám,de a fájdalomtól össze estem,akkor gyorsan osztályra vittek. Ahol infúziók és gyógyszereket kaptam. 5-napig voltam bent,addig csináltak széklet tenyésztést és vér vizelet vizsgálatot. Ez volt a max. A vastagbelemet azért nem tükrözték meg,mert gyulladásban volt. Előjegyeztek rá két hétre tükrözésre. El is mentem,csak hát a Professzor úr-Dr Hamvas-nem jelent meg a vizsgálaton. Így hiába koplaltam 3-napig előtte. Majd újabb időpont,akkor megjelent és közölte velem: ha nem tiszta a bele nem csinálom meg. Még fel sem nyúlt hogy megnézze. Utána amilyen erővel lehetett felnyúlt,ordítottam a fájdalomtól. Majd közölte: Ha ezt nem bírja akkor mit akar tükröztetni?? Különben is nem tiszta a bele és nem csinálja meg. Adott újabb időpontot,amire természetesen ezek után én nem mentem el. Szedtem közben Normix-ot-ami ideig jó volt,majd fájdalmat okozott. A hasmenések megszűntek,de a fájdalom állandó maradt. Majd 2-hónap múlva találtam egy régi ismerős orvost. Aki a Rókus kórházban fő orvos. Dr Török Attila-úr. Egy jó doki mert mindent megvizsgáltatott rajtam,de majd erre a végén vissza térek. Na szóval ő hozzá mentem utána,ő megcsinálta a colonoscopiát bódításban( Semmit nem éreztem) Talált 2db polypust-amit rögtön le is vett a bélfalról. Szövettan-NEGATÍV- Majd utána gyomor tükrözés-Ott sajna Helicobacter priory ^-talált. Erre és a sok savamra kaptam Apofamoditint. Azt mondta,hogy ezt majd ki kell irtani a gyomorból. De majd később,mert az antibiotikumok,tönkre tették a beleimet. Jöttek a következő vizsgálatok: Vérvételek( minden jó) Étel allergia vizsgálat ( mind oké) H2 kilégzési teszt-Itt az első nap-amikor nem tudom már mit ittunk (szemcsés por volt a vízben) Ez kegyetlen hasmenést csinált. A második napi fújás-Itt laktóz érzékenységet néztek. Itt is ittunk valamit-ennél nem volt hasmenés,és fájdalom sem. A doki is csodálkozott,hogy kitűnőt fújtam ennél a vizsgálatnál. Jöttek a további vizsgálatok-hasi UH-(negatív) Hasi CT-ez ilyen izotópos injekciós dolog volt. Nem találtak semmit. Majd jött a jelenlegi utolsó vizsgálat-Vékonybél passage vizsgálat-Ez egy sűrű fehér folyadék lenyelésével történő vizsgálat. Ahol azt nézik,folyamatosan gépen,hogy ürül a gyomor a bélbe,esetleg van valami seb vagy valami. Hát az eredmény drasztikus lett-mert az ottani orvos azt mondta-A gyomor 3-óránként ürül-nekem 50-perc alatt végig szaladt a szervezetemen a dolog. Véleményezése a dologról: A vékonybél passage transport ideje lényegesen lerövidült. Az átlagosnak egyharmadára. Enterities rielef nem ábrázolódik. A vékonybelek területén HYPERPERISTALTICA LÁTHATÓ. MECKEL DIVERTICULUM NEM ÁBRÁZOLÓDIK. Ez volt a véleményezése. Nos mint írtam vissza térek az első vizitre a Török Attila főorvos úrnál. Amikor elsőre jártam nála,az június volt, addig fogytam 12-kg-ot- A vékonybél vizsgálatig még fogytam 7kg-ot. Jelenleg most plusz 3-kg felment,étvágyam ha nincs fájdalom akkor hatalmas. Az utolsó vizsgálat óta,alkalmanként szedek Mezym Forte 10000-et-3x1-nospa és az apofamoditint-napi 1-et. A fájdalom megmaradt,hasmenés heti 1-2-nap max. Ami napi max 1-10 max. Van amikor szorulásom van de ez 1-nap. Állandó hasi köldök körüli fájdalom van. fogyás NINCS. néha hasmenés az van. De szinte független attól amit eszem. Mert tejet ihatok,ehetek oldalast, de a pisztácia és meggyes süti vagy puding az gondot okoz. Az végül is a problémám,amiért is rabolnám az időtöket. (Elnézést kérek érte) Hogy a dokim nem mond semmit sem, és nem tudom most mi lehet a bajom. ? Lehet ez IBS ? Hiába kérdezem nem mond semmit sem. Már nekem is kínos a dolog hogy mindig kérdezgetni tőle. Van valakinek valami ötlete? Mert ez a bizonytalanság és a fájdalom kikészít. A másik hogy ez miatt a munkahelyemet is elvesztettem ezért. Már nem tudok mit kitalálni. Ha valaki esetleg tudna vagy szakítana időt arra,hogy elmagyarázzon nekem 1-2 dolgot. Azt megköszönném. Akár facebook-vagy telefonon is,nekem ez sokat jelentene. Természetesen vissza hívnám. Most elégé ki vagyok lelkileg,ez miatt,hogy se egészség-se munka-és a család meg nem tud mit tenni. Ja és nem iszom nem dohányzom-semmilyen káros dolog-max a csoki :) Mindenkinek köszönöm,aki ezt végig olvasta. Ha valaki esetleg egy kis ötletet is adna,minden segítséget megköszönök.


Legyen szép napotok.


üdv: Attila

1200. youlcsi (válaszként erre: 1198. - Pmv.agnes)
2014. okt. 8. 14:35
epeproblémád nincsen? a bőrviszketés lehet epepangás tünete is. ráadásul egy csomó bél-gondot is okozhat.
1199. pmv.agnes (válaszként erre: 1191. - Melon83)
2014. okt. 8. 14:16
Megugrott a gép.Tehát:"A háziorvosom tejcukorra gondol (én is!), de lehet a lisztérzékenység is, vagy MINDKETTŐ!!! :( Egy ideje fuladok is, nem kicsit! A kapott aerosook hasznáata ellenére.Ápr.-Baleset ért.Agyrázkódás,szédülés fejfájás,zúzódások,rándulások.Nagyon keveset tudtam mozogni.A bőrtünetekre, az alig elvisehető viszketésre elrendelt tabletták hatására-étvágynövekedés-, mire rádöbbentem és felocsúdtam , 15 kg-ot híztam!! :( MIT ehetek, hogyan a leírtak aapján? Elnézést kérek, hogy iyen hosszú lett!
1198. pmv.agnes (válaszként erre: 1191. - Melon83)
2014. okt. 8. 13:59

Szervusz!tok! Új vagyok itt, és nem tudom, hogy ISB ennék.Az áltaad leírt tünettel és panasszal kínódok én is évek óta!!

Hasfogó tbl.foyamatos szedésével este, hogy reggel időben ejussak a WC-ig!! Refluxom több évtizede van, 2x nyombéfekély -jelenleg csak felmaródás a 10 napja végzett gyomortükrözés lelete alapján.Több mint 3 hónapja jelentkezett szinte elviseheteten bőrviszketés. Amit a börgyógyász elrendelt tablettában, kenőcsben már szinte mindent végig "ettem", kentem sok-sok ezer Ft!!! Eredmény kevés Dg: Lichen ruber panum.(Nincs magyar fordítása)A gy.tükrözés után vérvéte is vot, mert felmerüt éteallergia nagy esélye. Végü is jobb KÉSŐN, mint SOHA!! Eredmény 3-4 hét múva.A háziorvosom tejcukorra gondol (én is!), de lehet a lisztérzékenység is, vagy

1197. dugugu (válaszként erre: 1191. - Melon83)
2014. szept. 25. 00:35
Fogadd meg, amit Babócának is írtam.
1196. dugugu (válaszként erre: 1194. - Babóca01)
2014. szept. 25. 00:33
Nem ételallergia tesztet kell csináltatni, hanem ételintolerancia tesztet. Én is most csináltattam, és kijött pár étel, ami okozza a hasi panaszaimat. Az intolerancia akár napokkal a problémás ételek elfogyasztása után is jelentkezhetnek, míg az allergia azonnal, de azok a bőrön elsősorban. Az Endomedix központokban csinálják, egy gépi teszt, amely 226 féle ételre mutatja meg az intoleranciát, most mindössze 50 ezer forintba kerül. Én itt végeztettem el altatásban a gyomor és vastagbéltükrözést is, az kijött 80 ezerből. Semmit nem éreztem közben, és utána sem.
1195. Melon83 (válaszként erre: 1194. - Babóca01)
2014. szept. 24. 13:34
Hát sajnos igen. Én tartom a diétát, valamivel jobb a helyzet, kb heti 4-5 nap semmi gondom, heti 1-2 nap pedig még visszatér a probléma. Szóval a tej gyanús nagyon.. Lehet elmegyek egy kifújásos vizsgálatra, hátha többet tudak mondani. Amugy én mindent elhagytam, még a laktózmenteseket is, viszont van egy két dolog amiben bizonytalan vagyok, pl hogy van -e a krokettben, némely péksütibenm kekszekben tej. Illetve sokszor nincs tejes a hozzávalókban pl. kekszeknél, viszont rá van írva a végén, hogy tartalmazhat tejet, ezt nem tudom mennnyire lehet komolyan venni. Szóval még tesztelem a dolgot, de nekem valamennyire jobb lett a helyzet.. Nálad mi újság?
1194. Babóca01
2014. szept. 16. 11:44
Köszi a tippet Melon83! De azért mennyire durva hogy valójában sok esetben az embernek magának kell rájönnie arra, hogy mi a baja nem? Nekem volt allergia vizsgálatom is, ott jöttek ki eltérések de annyira elenyészőek, hogy azt mondták azt nem kell figyelembe venni (egyébként a tojárfehérje, mogyoró, alma és a rizsliszt jött ki). Egy ideig próbáltam azt is hogy ezeket kizárom, de az sem segített. Minden tejterméket elhagysz vagy csak a tejet, tejszínt, tejfölt? Candidára nem gondoldoltál, az is okozhat ilyen panaszokat.
1193. Melon83 (válaszként erre: 1192. - Babóca01)
2014. szept. 12. 11:37

Szia

Esetleg kipróbólhatnád hogy elhagyod a tejtermékeket kis időre, attól javul-e vmit? Én most ezt próbálgatom, plusz a reflexológiát csinálom magamnak. Majd beszámolok!

Ha esetleg használ akkor nem megyek vissza tükröztetni.

1192. Babóca01 (válaszként erre: 1191. - Melon83)
2014. szept. 11. 13:49
Nekem végig nézték az egész bélszakaszt és semmit nem találtak, viszont a panaszaim nem szűntek meg sajnos. Viszont iszonyatos kínokat éltem át, még bódításban is! Ha mennék még egyszer csakis altatásban, mert nagyon fáj! Viszont még mindig nem tudom mi bajom...:(
1191. Melon83
2014. szept. 10. 12:59
sziasztok, nekem egy pár éve vannak hasmenéses panaszaim. Nem olyan vészes, csak reggelente kell rohannom, viszont azért valamennyire aggaszt a dolog. Gasztrón voltam, és a lisztérzékenységet csinálták. Aztán elküldtek vastagb. tükrözésre, amit csak 50 cmig tudtak csinálni, mert semmi érzéstelenítést nem adtak és nagyon fájt. Ebből nem állapítottak meg semmit, minden rendben volt. Mostanában gondolkodtam rajta, hogy lehet érdemes lenne újra menni altatásaban, és az egészet megnézetni, hogy tuti legyen. Valakinek van tapasztalata, hogy magánban hol érdemes, illetve hogy kell -e egyáltalán, ha 50cmig minden okés volt?
1190. Babóca01
2014. aug. 11. 17:10
Sziasztok! Ma volt egy végbél tükrözéses vizsgálatom és mivel mindent rendben találtak, valamint a vér é székletvizsgálatom is rendben volt a tüneteim alapján IBS-t diagnosztizált az orvos. Nálam a gyakori hasmenés görcsökkel ill. puffadás a gond. Szinte mindentől felpuffadok ami nagyon idegesítő. Allergiás nem vagyok semmi, glutén és laktózintoleranciát is kizárták. Szóval maradt ez az IBS ami ugye pszihoszomatikus betegség (pedig egyáltálán nem stesszelek, kiegyensúlyozott boldog életem van) és fogalmam sincs hogyan kezeljem, mert erre a doki semmit nem mondott, csak annyit hogy nincs nagy baj és ezzel bármeddig elélhetek. De továbbra is puffadok és néha hasmenésem van így olyan érzésem van hogy adtunk a szarnak egy pofont ezekkel vizsgálatokkal mert még mindig nem tudom hogyan szüntessem meg a bajaimat. A legfőképpen az állandó puffadás zavar, erre van valami megoldás? Ti mit csináltok hogy ne puffadjatok annyira? Köszi a tanácsokat előre is! :)
1189. zsófeka
2014. júl. 27. 21:11
Sziasztok!Már egy ideje érlelődött bennem a gondolat,hogy szuper lenne egy személyes találkát összehoznunk, nekünk akik nagyon jól tudjuk hogy mivel jár ez a betegség és nem nézünk a másikra úgy mintha egy másik bolygóról jött volna. Budapesten élek,sajnos biztos vagyok benne hogy vagytok bőven itt is :) :( szóval itt gondoltam a találkozót,jó lenne vmi olyan hely ahol nyugodtan lehet beszélgetni,lelket kiönteni, de legfőképp sokat nevetni ;) engem örömmel tölt el annak a gondolata hogy egy kis közösséget formálunk és kimozdítjuk egymást otthonról. Várom a visszajelzéseket. :)
1188. IBS007
2014. ápr. 17. 16:02
IBS : funkcionális bel betegség , nagy valószínűséggel a szerotin es dopamin szintje játszanak szerepet, akiknél kialakul, 90% ban szorongás vagy egyéb depressziós betegség is van, ugy velem túlságosan tag fogalom, es mindenkinél masmit jelent! igen gyógyítható! vannak olyan termesztes gyógyszerek mint a berberin ex , amely a beleket túlzott fokozott mozgását helyreállítja, kitisztitja, mivel párhuzamosan megfigyelhető egy belflora egyensúly zavar. Nem etelfuggo!!!!! nem igaz, hogy bármely etel okozna, az etelintolerancia nem IBS .
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook