Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1127. Laposhal (válaszként erre: 1126. - Kiscukorka)
2014. márc. 3. 19:51
Nálatok nincs hasfájás, szélgörcs?
1126. kiscukorka (válaszként erre: 1125. - Laposhal)
2014. márc. 3. 17:01
Na mi is vezetünk naplot de nincs erősebb vagy gyengébb tünet minidg ugyanugy van nem tudjuk semmihez kötni.
1125. Laposhal (válaszként erre: 1118. - Youlcsi)
2014. márc. 3. 15:40

Az IBS is autoimmun, ahogy a külföldi cikkeket olvastam, csak nincs funkcionális eltérés, gyulladás mint a Crohn-nál. Az IBS jóval enyhébb tünetekkel jár, és jobban kezelhető.


Most táplálkozási naplót vezetek, beleírom, hogy mit ettem, mikor fájt a hasam, hányszol voltam WC-n, milyen a széklet stb. Az már biztos, hogy hétvégén sokkal enyhébbek a tünetek, vagy nincsenek, hétköznap munkába járáskor erősebbek, és a széklet is más. Ez erősen pszichikai állapotra utal.

1124. kiscukorka (válaszként erre: 1122. - Youlcsi)
2014. márc. 3. 14:55
ahhha,ezt nem tudtam.Hát kapott dicetelt normixot meg mindent de semmitől sem lett jobb.meg nincs olyan h ne merne elmenni valahova mert akkor rájön.
1123. 841dda9c93 (válaszként erre: 1121. - Youlcsi)
2014. márc. 3. 14:53
Nagyon félek az ilyen gyógyszerektől mióta a paroxetintől rosszul voltam, rettentő rossz volt, azt hittem meghalok... nem akarok megint olyan állapotba kerülni :( Nem akarok bedilizni, rettegek ettől :(
1122. youlcsi (válaszként erre: 1120. - Kiscukorka)
2014. márc. 3. 14:37
az ibs-nek van csak hasmenéssel járó változata is... de amúgy sztem simán lehet, hogy ibs-es és 5 hónapja (5 éve) laza a széklete az embernek. de persze nem győzöm hangsúlyozni ismét, hogy az ibs KIZÁRÁSOS diagnózis... teháét csak akkor mondható ki, ha minden más betegség ki van zárva (vagy esetleg ibs próbakezelésére reagálnak, szűnnek a tünetek)
1121. youlcsi (válaszként erre: 1119. - 841dda9c93)
2014. márc. 3. 14:34
esetleg próbálj meg valami gyenge antidepresszánst feliratni. IBS-ben eredménnyel szokták használni pl a cipralexet.
1120. kiscukorka (válaszként erre: 1115. - Youlcsi)
2014. márc. 3. 14:15
de mondjuk nem 5hónapig tart a hasmenés..anyumnak nagyn ritkán van az hogy reggel az első széklet esetleg kevert kemény-laza,de a laza a legjellemzőbb!
1119. 841dda9c93 (válaszként erre: 1110. - Laposhal)
2014. márc. 3. 14:08
Nem volt sajnos javulás, elzárkóztam a külvilágtól amennyire csak lehetett. Mivel dolgozni muszáj, ezért csak oda jártam. Barátaim nincsenek, mert szinte mindenkit elmartam magam mellől ezzel, hogy sosem mentem a közös programokra... mindig kitaláltam valamit, hogy ne kelljen kimozdulni az esetleges kellemetlenségek miatt, a végén már szerintem azt hitték, hogy indokokat keresek (milyen jól hitték, csak azt nem tudták miért.. :( ) És mióta történt ez a tragédia azóta rosszul léteim is vannak, a hasmenés mellett. El vagyok keseredve... amikor kislány voltam azt hittem, hogy felnőtt koromra kiszabadulok az aggresszióból, az alkoholizmusból és önálló életet fogok élni és ugy irányítom ahogy szeretném.. hát nem így lett :( ki vagyok szolgáltatva ennek a betegségnek ami kalitkába zárt és az életem egy nulla :( holnap délutánra kaptam időpontot a háziorvoshoz, ha nem talál ki valami megoldást számomra, akkor leváltom..
1118. youlcsi (válaszként erre: 1117. - Laposhal)
2014. márc. 3. 14:05

crohnt? szövettan egyértelműen. (vagy sem... nekem volt crohn-os szövettanom, aztán mégse...)


a crohn autoimmun. vagy vmi olyasmi :)

1117. Laposhal (válaszként erre: 1116. - Youlcsi)
2014. márc. 3. 13:44
Szia Youlcsi, Milyen vizsgálat tud ilyet igazolni? A Crohn-nak van valamilyen kórokozója?
1116. youlcsi (válaszként erre: 1104. - Laposhal)
2014. márc. 3. 10:21
nem feltétlen tünet a véres székletz. szélsőséges esetben szembetegség vagy bőrtünet alapján is lehet crohnt diagnosztizálni úgy, hogy az emésztőszervi tünetek még meg sem jelentek.
1115. youlcsi (válaszként erre: 1095. - Kiscukorka)
2014. márc. 3. 10:18
az ibs legjellemzőbb formája a hasmenés-székrekedés váltakozása teljesen random módon, szóval akár hetekig is tarthat egy állapot, de lehet, hogy napi szinten változik.
1114. moonlight13 (válaszként erre: 1113. - Laposhal)
2014. márc. 2. 20:12
Igen, nagyon durva! :(
1113. Laposhal (válaszként erre: 1109. - Moonlight13)
2014. márc. 2. 19:17

Na utána néztem a crohn-nak, és egy crohnos barátnőmet is felhívtam. Ott elég tipikus a véres széklet, és a jobb oldali hasi fájdalom. Neki vérszegénysége is van, ha aktív a crohnja, és fogyni is szokott akkor. Szerencsére már 2 éve tünetmentes.

Szörnyű egy kórság.:-(

1112. moonlight13 (válaszként erre: 1108. - 841dda9c93)
2014. márc. 2. 19:03
Gasztroenterológiára kérj beutalót, és cseréld le a háziorvost!
1111. moonlight13 (válaszként erre: 1110. - Laposhal)
2014. márc. 2. 19:01
Leginkább az ilyen fiatalokat érinti! :(
1110. Laposhal (válaszként erre: 1108. - 841dda9c93)
2014. márc. 2. 18:58
Marcsyka, Szerintem neked egy nagyon jó pszichiáterre lenne szükséged, és valami enyhébb anti depresszánsra, folyamatos szedésére. Abban az időszakban mielőtt a családi tragédia megtörtént, volt javulás? Szörnyű, hogy ilyen fiatalokat is érint ilyen betegség.:-(
1109. moonlight13 (válaszként erre: 1104. - Laposhal)
2014. márc. 2. 17:30
Nem, a vérkép nem mutat semmi eltérést. Nem tudom, hogy olyankor milyen, mert végül valószínű, hogy nem az volt. De ha közelebbi érdekel azzal kapcsolatban, menj fel a crohn-colitis fórumra. Szerintem nagyon változóak a tünetek, mindenkinél más.
2014. márc. 2. 16:32
Sziasztok! Nálam kerek 2 éve kezdődtek ezek a sűrű székeslési gondok és a gyomorszáj, köldök körüli fájdalom. 3 hónapig szenvedtem vele mire elmentem a Gasztros dokihoz, de akkor már az idegeim is kivoltak attól, hogy mindenhova hasfogóval mentem, mert olyan szinten hasmenésem volt, az érdekes az volt, hogy itthon semmi bajom nem volt. Vérvétel, Ételallergia teszt, Széklettenyésztés, Hasi ultrahang, Székletvér és ilyen fajta vizsgálatok után, mivel minden leletem negatív lett megállapította a doki, hogy IBS-em van. Még nem voltak meg az eredmények addig írt fel nekem dicetelt reggel 2 - este 2 rendszerességgel és miután meglett az eredmény közölte, hogy fokozatosan hagyjam el és hogy tegyem rendbe a fejemben a dolgokat, mert hogy ez stressz miatt van és próbáljak mindent pozitívan látni. Ez olyannyira nem sikerült, hogy másfél év után kénytelen voltam visszamenni hozzá, mert hogy a tünetek súlyosabbak lettek, mert már heti 3 hasfogót szedtem (mivel bekellett járnom dolgozni is) na és hogy 25 kg-t fogytam, mert enni sem mertem nehogy elkelljen mennem wc-re olyan helyen ahol nem tudok.... :( közölte a doki, hogy kínozhat, elküdhet további vizsgálatokra (itt már csak a végbél és gyomor tükrözést tudta felajánlani, de azt mondta hogy felesleges lenne, mert nincs semmi szervi bajom, ezért elküldött Pszichiáterhez, ahol másfél órás faggatás után a doktornő megállapította, hogy közepes erőséggű depresszióm van, nem meghatározott szorongással, amire kaptam napi egy Paroxetint és Xanaxot. A Paroxetintől 5. nap a fejemet nem tudtam felemelni és a létező összes mellékhatása kijött rajtam (hányás, hamesnés, fülzúgás, nyugtalanság, fáradékonyság, gyengeség), mire a háziorvosom megtiltotta hogy szedjem és közölte, hogy oldjam meg magamban a bajom, mert csak így lehet... Azóta eltelt fél év, történt egy nagyon hirtelen haláleset a családomban 3 hónapja és azóta felfordult az életem. Minden percben sírnék, állandó zsibbadás, légszomj, halálfélelem jön rám, már a munkahelyemen sem tudok teljesíteni, alig merek itthonról kimozdulni. Holnap megyek a háziorvosomhoz, hogy küldjön valahova, mert így nem lehet életet élni, 24 évesen ki vannak az idegeim :((( Nem tudom mihez kezdjek, vagy hogy ki tud rajtam segíteni, de így nem lehet bírni :(
1107. kiscukorka (válaszként erre: 1106. - Laposhal)
2014. márc. 2. 16:25
LisztÉrzékenység.LÉ.Anyum sincs wchz kötve nicns az h nem mer elmenni valahova.Inkább az van h eszik és utána széklet.Neked ez egyfolytában van vagy csak időszakosan?
1106. Laposhal (válaszként erre: 1105. - Kiscukorka)
2014. márc. 2. 15:57
Mi az a LÉ?:-) Én csak találgatós vagyok,hogy mi lehet a bajom. Talán IBS. A doki szerint is. Nekem nincs ez a sürgető wc-re szaladásom. Nem vagyok wc-hez kötve, teljesen tudom szabályozni az ingert. Hasmenésem is ritkán van, inkább laza széklet a jellemző, napi 2-3. Viszont vannak görcseim, szelek és aktív bélmozgás. Nekem talán pont a kenyér fogja, és jobb, ha nem az a magvas, barna.
1105. kiscukorka (válaszként erre: 1104. - Laposhal)
2014. márc. 2. 13:48
Elvileg mutatja de nem minden esetben.Crohn igen az véres széklet meg ilyemsi tünetekkel jár.Te LÉ vagy?Annyira szélsőséges tünetei vannak LÉ-nek hogy az valami félelmetes..nem csak az ami régen hogy kenyér után spuri wc...a votl főnököm 130kilós állat volt és mégis Lé,na neki tényleg az volt tünete hogy szaladt néha wc-re,de nem csak kenyér után,bármmi után!
1104. Laposhal (válaszként erre: 1096. - Moonlight13)
2014. márc. 2. 13:27

A Crohn-nál nem véres a széklet néha?


Ami még érdekes, hogy a belek gyulladásos állapotát a vérkép nem mutatja (magas süllyedés)?


Én fogyni nem fogyok, és csillapíthatatlan éhségvágyam sincs. Ja és a rostosabb kajáknál rosszabbodnak a tüneteim.

1103. moonlight13 (válaszként erre: 1102. - Kiscukorka)
2014. márc. 2. 12:29

Crohn gyanú volt, pillnatnyilag úgy tűnik, hogy mégsem az volt.!

Szerintem nagyon erős pszichés hatásra voltak hasonlóak a tünetek.

1102. kiscukorka (válaszként erre: 1099. - Moonlight13)
2014. márc. 2. 11:42
uhh..jézusom!!de mi a diagnózis végül?
1101. moonlight13 (válaszként erre: 1098. - Kiscukorka)
2014. márc. 2. 11:23
A tejcukor, laktóz nem csak a tejtermékekben van, hanem sok más ételben, fűszerekben, stb! Olvass utána! Vizsgálatok nélkül megállapíthatatlan az ok!
1100. moonlight13 (válaszként erre: 1099. - Moonlight13)
2014. márc. 2. 11:21
lenne..
1099. moonlight13 (válaszként erre: 1098. - Kiscukorka)
2014. márc. 2. 11:21

Hát ezt az orvot, jobb, ha elfelejted! Gsztroenterológiára menjetek!

Nálunk volt, ultrahang, labor, tükrözés, stb.

Első körben a gyerekorvos közölte, hogy vírus! Na de fél évig? kérdeztem.

Túl hosszú lenneleírni, 3 éves történet.

1098. kiscukorka (válaszként erre: 1096. - Moonlight13)
2014. márc. 2. 11:18

Crohnt nem hiszem mert fájdalmai nincsenek,most h igy visszaolvasgattam én inkább valami ételintoleranciára gondolok, mert eszik rengeteget/gyakorlatilag egész nap eszik/és fogy is!Meg puffadt a hasa.És a széklet után is ujra éhes...meg reggel tutita sprintel a wcre,már mondta kár a drága barna kenyérért mert után aujra egy daga reggeli.előtte viszont nem bír wczni,csak evés után.Mert voltunk a drága orvosunknál,egyme alelkét,annyit mondott menjen el evés előtt wc-re...hát nem tudom.Most olvasgatlak titeket és az ételinolerancia jutott minjárt az eszembe.A lisztérzékenység mert tejtermékeket mi nem igazán fogyazstunk,havi 1-2 alkalommal.Nálatok mi volt hogy megjártátok a hadak utját?


Naja,az igaz h mindenre IBS-t huznak rá amire nem tudják mi az.Egy csajnak csak azért nem nézék meg az LÉ-t mert hízott.Már olyan gyenge volt a végén hogy csak feküdt akkor nézték meg Neki és már egy darab bélbolyha sem volt csak volt pajzsmirigy alulműködése, azért hízott!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook