Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1397. livepower (válaszként erre: 1396. - Setgo)
2018. jún. 26. 14:41
Sziasztok ! Szerintem ezt a fórumot is érdemes lenne ápolni,mert nagyon hasznos témával foglalkozik. Valószinű hogy sokakat érdekelne,és volna bőven hozzászólás !!
1396. Setgo
2017. szept. 17. 17:31

Sziasztok!


A fbon keszitettunk egy oldalt ibs sibo betegek közössége néven. Ha van kedvetek csatlakozni várunk mindenkit szeretettel. Tapasztalatok megosztása diéta bármi ami a betegseggel kapcsolatos!

1395. youlcsi (válaszként erre: 1394. - 56e9f0e63b)
2017. aug. 17. 10:48

Igen, ezt megértem.

Nekem puffadásos tüneteim nem voltak, vagy sosem volt annyira meghatározó, hogy azzal is foglalkozzak, szóval ehhez nem tudok hozzászólni.

De egyébként a normix és a probiotikum szerintem ezen tudna segíteni.

1394. 56e9f0e63b (válaszként erre: 1393. - Youlcsi)
2017. aug. 17. 10:41
Vannak persze olyan élethelyzetek, amikor nem érdekel rosszul leszek e később, mert nem akarom magam megfosztani egy kellemes társaságban egy vacsitól, vagy valami családi programtól ezek miatt. Butaság lenne, nem lehet mindent mindig elkerülni. Csak pl az én esetemben, nekem a puffadás és a hasfájás a meghatározó, néha nagyon rosszat tesz az önértékelésemnek, amikor pókhassal kell mennem ide oda, és úgy nézek ki,mintha terhes lennék 50 kilósan. Borzasztó kényelmetlen és lehúzó érzés
1393. youlcsi (válaszként erre: 1392. - 56e9f0e63b)
2017. aug. 17. 10:38

nem mondanám, hogy sikerült kitapasztalni, hanem egyszerűen már nem érdekel. pl amióta epehólyagom nincs, azóta a halászlétől 2 napig beteg vagyok... de ez nem elég indok arra, hogy kihagyjam. lehet, hogy hülye vagyok, de én úgy döntöttem, hogy engem nem fog a betegség semmiben korlátozni.

mondjuk szegény gyerekem néha néz rám furcsán már cipőben, hátizsákkal, nyitott ajtónál, amikor "hoppá, anyának még vissza kell szaladnia 2 percre", de ebben nőtt fel, szerintem nem izgatja különösképpen.


refluxom nekem is van. ezzel sem foglalkozom különösképp. amikor nagyon kínoz, iratok gyógyszert és szedem 2-3 hónapig...

1392. 56e9f0e63b (válaszként erre: 1391. - Youlcsi)
2017. aug. 17. 10:32

Írd be a keresőbe a fodmap diétát, kiad táblázatokat a fogyasztható ételekről és a diéta lényegéről. Akkor neked már elég jól sikerült kitapasztalnod mit lehet, és mit nem, ha ilyen szépen tudsz enni mindenfélét. Nekem még mindig nagyon nehéz, mert sokszor félek bizonyos kajáktól, mert annyira utálom amikor előjönnek a tünetek, annyira borzasztóan kellemetlen, hogy inkább csak kerülöm őket.


Azt mondta még a doki, hogy lehet vitaminhiány, enzimhiány is Mivel én nem eszek húsz, valahogy ezzel is összekötötte. Nekem a tejtől is fáj a hasam, ha nem sovány, és pluszban refluxom is van. Annyira csak ismerkedek, mert eddig azt hittem allergiám vagy intoleranciám van, de így hogy kb semmi konkrétat nem találtak, megint csak sötétben tapogatózás van.

1391. youlcsi (válaszként erre: 1390. - 56e9f0e63b)
2017. aug. 17. 10:26

ibs-ben normixot (antibiotiukm) is szoktak, és probiotikum szinte kötelező.

a dicetel és a spasmomen a bélmozgásra, perisztaltikára hat, a coaxil pedig antidepresszáns, de kifejezetten szokták ibs-re is adni (a bélmozgás nyugtatására).


a helyzet az, hogy a probiotikumon kívül mind vényköteles.


ezt a diétát nem ismerem, nem hallottam róla.


anno a dokim az mondta, bármit ehetek, bérmit szabad, ami nem bánt. persze alap dolgok, mint túl zsros, túl fűszeres kaja nem mehetnek, de amúgy én tényleg mindenfélét eszek, szinte gond nélkül.

vagyishát a hasmenés van, ritkán van 1-1 nap, amikor nincs gondom, de megszoktam már.

1390. 56e9f0e63b (válaszként erre: 1389. - Youlcsi)
2017. aug. 17. 10:21

Szia! Nekem gyógyszerekről senki nem beszélt még, nem mondták hogy ilyenek is vannak. A Fodmap diétát mondta az orvos, hogy azt kell kipróbálni. Nekem inkább a puffadás okoz gondot és a hasfájás, akár nagyon kis adagok és könnyű ételek után is, úgy nézek ki, mintha terhes lennék, és borzasztóan görcsöl a hasam. Nem tudom mit ehetek és mit nem, mert sokszor azt hiszem, olyat eszek, ami jó nekem, és utána mégis előjönnek a tüneteim. Gluténmentesen étkezem egy ideje, ez kicsit javított a tüneteken, pedig nincs gluténérzékenységem, de érezhetően jobban vagyok tőle. De hát borzasztó idegesítő, mert sokszor azon kapom magam, hogy semmit nem merek enni, mert nem tudom mitől jön ki... :(


A gyógyszerekkel kapcsolatban mit tudsz mondani, mire hatnak, érdemes e őket szedni stb?

1389. youlcsi (válaszként erre: 1388. - 56e9f0e63b)
2017. aug. 17. 10:08

Szia!

nem leszek nagy segítség... de egyszerűen el kell fogadni.

Anno azt mondta a dokim, hogy el kell jutni fejben odáig, hogy az ember elhiszi, hogy igen, ez a baja, megvan, nem keresgél tovább... és akkor megindul a javulás.

ugyan nekem a hasmenésem maradt, de eljutottam odáig, hogy nem zavar, nem érdekel. egyszerűen nem hagyom, hogy tönkretegye a mindennapjaimat.


vannak ibs-re ható gyógyszerek, persze. nem tudom, ezekből mit próbáltál már ki.

Spasmomen, dicetel, coaxil - én ezeket szedtem, de nekem egyik sem javított. mondjuk én az ibs és az ibd határán lavírozok valahol, sosem derült ki, hogy mi is pontosan a bajom.

2017. aug. 17. 09:55
Sziasztok! Remélem még van itt valaki a fórumon. Egy kis tanácsra és segítségre lenne szükségem. Nálam is megállapítottak ibst, vérvételből semmi nem derült ki, minden vizsgálat normális volt, a tüneteim mégis borzasztóan zavaróak és fájdalmasak. Ti hogy kezelitek a tüneteket a mindennapokban? Van valami tuti tipp, hogy lehet enyhíteni rajtuk?
1387. Klara887
2017. márc. 30. 11:46

Sziasztok! Véletlenül nincs valakinek megmaradt NOrmix gyógyszere?


Köszönöm

1386. Jocika33 (válaszként erre: 1323. - Laci19830115)
2017. febr. 28. 21:32
Szia mizu?
1385. Jocika33
2017. febr. 28. 21:31
Sziasztok mizu veletek?
1384. Raccoon
2016. szept. 16. 17:54
Sziasztok! Megpróbálom viszonylag röviden leírni a problémámat. Tudom, hogy nem úszom meg a kivizsgálást, de azért kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. 24 éves vagyok és kb 3-4 éve pánikbeteg. Voltam pszihológusnál és csináltam autogén tréninget, de amikor jobban lettem persze abba hagytam... Mindig is az volt a problémám, hogy ha utazni vagy menni kellett valahova akkor gyomor problémáim lettek. Leginkább hasmenés, főleg az indulás reggelén. Most ott tartok hogy immondiummal bárhova eltudok menni, akár egy hétre is. Emellé nagy ritkán (egy hónapba egyszer vagy kétszer beveszek egy 0.25ös rivotilt) Na ezzel a kombóval tényleg semmi gond. Már én kezdeményezem hogy menjünk valamerre. Egyébként teljesen normálisan wc-zek. A fő problémám múlthéten kezdődött amikor nagyon zsírosat kajáltam be(hurka, kolbász) és egy óra múlva jött is a hasmenés. Nagyjából azóta szinte minden kijön. Hétvégén elutaztunk így akkor az immodium miatt nem volt gond, és a héten két nap amikor házi csokiszószt ettem (gondolom a kakaó megfogta a dolgokat). Ami még biztos hogy a tejet nem bírom, kivizsgáláson még nem voltam, laktózmentes tejet iszom, ha iszom és attól nincs bajom. Tudom nem vagytok orvosok, de mégis nagyon örülnék ha mondanátok valami véleményt. Ma elkezdtem egy kamilla teás kúrát, keksz, banán ilyesmiket ettem ma és eddig nincs bajom. Szóval ez lehet valami ibs fellángolás? Mert a tüneteim szerint én erre gondolok. Hascsikarás, hasmenés. Köszönöm előre is ha valaki válaszol.
1383. youlcsi (válaszként erre: 1382. - Bunny0915)
2016. aug. 30. 10:11
az IBS tünete bármi lehet, ami a tápcsatornát érinti. a rendszeres böfögéstől kezdve az életet megkeserítő görcsökig bármi :/
1382. Bunny0915
2016. aug. 29. 18:11
Sziasztok! Évek óta vannak gyomorpanaszaim, IBS-re vagy GERD-re gyanakodnak. Kérdésem az lenne, van-olyan akinek bal borda/bordaív alatt vannak nyomó/szúró/görcsös fájdalmai. Ez lehet IBS tünete?
1381. youlcsi (válaszként erre: 1379. - Globus)
2016. júl. 20. 22:43
jah, így más. én látens crohnosként kaptam voltaren helyett movalist a hátsómba. a doki szerint ez volt a kisebbik rossz.
1380. globus (válaszként erre: 1376. - Spinneli)
2016. júl. 20. 21:01

Köszi!

Sajnos alig tud enni, nem esik jól neki az sem, amit korábban szeretett. Pár dolog talán megvalósítható, de korára való tekintettel egyszerűbbek közül választunk.

1379. globus (válaszként erre: 1377. - Youlcsi)
2016. júl. 20. 20:59

Nem IBS, hanem colitis ulcerosa, de ennek fórumában alig van hsz.

Betegtájékoztatókban általában fekély és emésztőrendszeri vérzésben tiltják szinte mind (amit eddig néztem), ám a c. ulcerosa külön ki van emelve. Hogy nem szedheti. Legszebb, hogy pl. Voltaren injekció sem adható.

1378. youlcsi (válaszként erre: 1374. - Spinneli)
2016. júl. 20. 15:29

tud vajon többet, mint bmely más probiotikum?

mert ha nem ad semmi pluszt a probiotikum mellé, akkor szerintem van ennél jobb, összetettebb cucc is.

1377. youlcsi (válaszként erre: 1375. - Globus)
2016. júl. 20. 15:27

ibs-ben szvsz nincs tiltólistás fájdalomcsillapító.

mondjuk engem az orvosom látens ibd-sként kezel ilyen szempontból, tehát pl cataflamot, voltarent kifejezetten nem javasolja.


Gerinc és izület?

éppen szenvedek a lumbágóval. Apranaxot és movalist szedtem (utóbbit kaptam a hátsómba)

1376. spinneli
2016. júl. 20. 12:47
1375. globus (válaszként erre: 1374. - Spinneli)
2016. júl. 19. 20:53

Segítek felpörgetni a témát, talán segítségünkre sietnek :)

Nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen fájdalomcsillapítót szabad szedni, konkrétan gerinc-és ízületi fájdalmakra, ami nem tiltólistás?

1374. spinneli
2016. júl. 19. 19:46

Sziasztok!


Ma kollégám ajánlására vettem Enterol port, próbálta már valaki esetleg?

1373. balazs45 (válaszként erre: 1352. - Youlcsi)
2016. júl. 2. 13:04
egy gyomortükrözés nekem az elmúlt 1 évben 3 alkalommal is volt , általában 3-4 perc ha mintát vesznek akkor maximum 8-10 perc! A vastagbél ami szintén volt idén nekem 2 kicsi polipot vettek le 20 perc volt ,szövettannal.
1372. balazs45
2016. júl. 2. 12:50
sziasztok! Nekem köldöktáji fájdalmaim vannak lassan 1 éve volt gyomortükrözés meg vastagbél , most voltam vékonybél CT-n mert fogyogattam, UH-vérkép negativ. Egyedül tavaly találtak gyomorhurutot de azt mondták az nem okozza. Köldök felett 1 cm és jobbra fájdogál most,előtte hetekig a hasam a ruhát nem tudtam (rövidnadrág) elviselni magamon olyan érzés volt mintha szoritana pedig laza volt. Most még várok a vékonybél CT vizsgálatra de ha negativ azt mondja a doki valószinüleg IBS. De mit lehet ez ellen tenni? ráaádsul valószinüleg a gyomorra is rámegy,mert a gyomorhurutot is valami kiváltotta.Persze ne streeszeljek de én nem vagyok ideges csak fáj s emiatt vagyok inderült:) ha nem fájna semmim nem lenne semmi bajom.Éjszaka is néha arra kelek szurkál ott a köldöknél pedig jól alszom(frontin 0.25) szóval akkor hogy lehet IBS? Sajnos nem tudok erről a betegségről semmit. Duspatalin meg ilyen IBS gyógyszerek valakinek használt?köszönöm a választ ha valaki tud rá valami okosat.
1371. vica66 (válaszként erre: 1370. - Youlcsi)
2016. jún. 17. 13:02

Reméljük így lesz.

Én meg remélem, hazajutok, mert megint rajtam a szapora... :(

1370. youlcsi (válaszként erre: 1369. - Vica66)
2016. jún. 17. 11:43

mondjuk ha azt nézem, hogy 15 éve a koleszban "sorban álltunk" 1-1 nokiára, mert "húúú, van rajta kígyóóó!", és alig vártuk, hogy a másik elrontsa, mert akkor végre én jöhettem... 25 évvel ezelőtt pedig még a telefonfülkéhez mentünk ki szilveszter éjszaka nagyszülőket felhívni egy BÚÉK-ra, mert a mi utcánk valamiért pont kimaradt a vezetékezésből... most meg már ha akarom, látom azt, akivel mobilon beszélek (jah, a mobilon, aminek a telefonkönyve többet tud, mint a 30 éve a "sógoroktól" behozott c64-esünk)...

szóval igen, fejlődhet még a technológia... és nem is biztos, hogy megizethetetlen lesz, hiszen egy 4g-s mobil sem az manapság.

1369. vica66 (válaszként erre: 1368. - Youlcsi)
2016. jún. 17. 09:05
Simán el tudom képzelni, hogy a jövőben még fejlődni fog ez a technológia. Csak mi nem tudjuk megfizetni...
1368. youlcsi (válaszként erre: 1367. - Vica66)
2016. jún. 17. 07:51

az a baj vele, hogy kellene hozzá az emberi erőforrás is, aki órákon keresztül kvázi élőben nézi a műsort, és megmondja a készülésken, hogy mikor, honnan vegyen mintát... és ha véletlen túlhaladt, nincs visszafordulási lehetőség.


ezért is ilyen nagyon drága a vizsgálat. nem az eszköz miatt, hanem azért, mert aztán kell hozzá az orvos, aki kockáról kockára végignézi az egész felvételt... és ugye ezen hosszú hosszú órák alatt tényleges munkát (ami hozza a pontot és a pénzt a kórháznak) nem végez.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook