Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1247. Laci19830115 (válaszként erre: 1246. - Jocika33)
2015. aug. 19. 20:52

Kedves Jocika33!

Nálam az ételtől függ, hogy mikor van tünet, meg nagyon nagy mértékben a stressztől is. Mióta tudom mi a bajom, sokkal jobb, próbálok jobban odafigyelni hogy kevesebbet stresszeljek. És azóta komolyabb, erősebb fájdalmam nem volt. Néha, enyhén fáj a derekam, és a hasam köldök környékén, de ez elviselhető. Nálam is napi 2 széklet az általános, inkább hasmenés szerű, de ez nagyon változó szokott lenni, pont ahogy nálad. Jogos a kérdés :-) Sajnos ez nem derül ki egy evés után, ahogy írtam is, legalább 1év volt mire rájöttem mitől vannak a tüneteim, pl pizza, fehér kenyér, tehén tej,nálam ezek azóta tiltott ételek, ;-) de ha írod pontosan mit hánykor eszel, rá fogsz jönni mi váltja ki a tüneteket. Nálam bevált a rozskenyér, kókusztej, mandulatej..... Mikor ettem házi jellegű tésztát, 5falat után nem bírtam többet enni, tele lett a gyomrom, mintha égett is volna kicsit, pár óra múlva jöttek a görcsös fájdalmak. Nagyon jó gondolat, hogy kevesebbet kell enni többször, és este 7után ne nagyon egyél. Küldök egy linket, olvasd el, hasznos lehet : [link]

Azt ki kell tapasztalni, következtetni, hogy milyen ételek okoznak tüneteket, de IBS esetén mindenképpen kerülni kell a nehéz ételeket. Remélem segítettem :-) Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok :-) jó egészséget kívánok mindenkinek a továbbiakban!

1246. Jocika33 (válaszként erre: 1245. - Laci19830115)
2015. aug. 19. 19:57

Kedves Laci19830115

Ma voltam újra házi dokinál irt másik gyógyszert meg sav lekötöt.

Én is kb 1 hónapja kilodok nálam heti 2-3 szor előjön pl fájdalom hasi görcs köldöki görcs szelelések.

Nálam napi 2 széklet van csak de van hogy idegeségre nyugtalanságra 4-re is fel megy.

Nálam is bizonyos ételekre nagyon rossz nálam pl targonya,rizsa görcsöt okoz meg a nehéz kaják se jók volt hogy 5 napig kutya bajom nem volt.

Nálam a tünetek: napi 2 széklet de valamikor 1 hol hasmenés hol székrekedés hol darabos kemény,vagy szallag szerű, sok szelelés főként este,hányinger,hasi görcs vagy fájdalom,néha néha a hasam alja is fáj de ritkán,bélhangok,bélmozgások.

Ami nincs: nyákos széklet nincs,puffadás nincs csak has feszülés.

Nálam egyenlőre el mult a végbél fájdalom most se kemény se hasmenés :)

Érdekes ha lefekszem elmulik a fájdalom picit fáj nagyon halovány azért szeretek feküdni,nálam nincs hányás de ha plusz valami hányásos hasmenést elkapnánk rá kész trauma lenne :(

Kifogom probálni ezt az étkezést és székelést is irni fogom veszek naplót fizukor köszönöm a tippet nem tünik roszznak amit nem értek az az ha egy nap több féle kaját eszel honnan tudod hogy mitől fáj a hasad pl?

Ez igy bonyolultnak tünik vagy meddig kell várni hogy fájni e fog a hasad ezt nem értem.

Pl napi 5 ször ennék keveset de nem ugyan azt akkor nem fogom tudni most mitől fáj vagy görcsöl a hasam.

Várom a válaszokat vagy válaszodat de több mindent is meghalgatok.

1245. Laci19830115 (válaszként erre: 1241. - Jocika33)
2015. aug. 18. 21:35

Kedves Jocika33!A vizsgálat szerintem nagyon is elegendő,nekem IBS-em van, ami egy hónapja lett orvosilag igazolva(rengeteg fájdalom és utána nézés során biztos voltam benne hogy IBS), vérvételre küldtek, ahol szinte mindent néztek, írtam naplót az étkezési szokásaimról, azaz mikor mit, mennyit eszem..... Plusz székelés részletezése, hánykor, nehéz ürítés, esetleg végbél fájdalom van e.

És mindezek előtt legalább 1évig voltak fájdalmas éjszakáim, amikor pedig kitisztult a belem pillanatok alatt elmúlt a fájdalom, de ez egy éjszaka 4-5óra keserves kínlódást jelentett(derékfájás, köldök környéki fájdalom, hányás) . Rájöttem hogy csak bizonyos ételek után jelentkeztek a fájdalmak éjszaka, nálam a tej, és fehér kenyér esetében, mindenkinél más lehet ez. Persze nem minden éjjel jöttek a fájdalmak, havonta, 2 havonta, de nem szoktam mindjárt orvoshoz rohanni. A labor eredményem tökéletes lett,nem kellett több vizsgálat, azt mondta a doki hogy IBS. Ajánlom mindenkinek aki hasonló tüneteket észlelt, hogy írja mit eszik, iszik, és valószínűleg rá fogtok jönni milyen ételek okozzák a bajt. Megjegyzem, én külföldön mentem orvoshoz, otthon ez másképp működik.

1244. Jocika33
2015. aug. 18. 08:40

moonlight13 köszönöm hogy irtál vérvételen nincs liszt érzékenységem ezt el felejtettem mondani!

Laktóz intolerancia még nem volt és hasi ultra hang se volt én sajnos mindég stresszes vagyok a munkahelyem elég streszes sajnos!

El felejtettem leirni volt bélfertőzésem tavaly szeptember körül sok antibiotikumot is szedtem persze probiotikumal azóta vissza térő de ez már nem akar elmulni :(

Azt hiszem nem árt több vizsgálat korházba tükröztek de ez elég kevés hogy rávágják hogy ibs úgy hogy tovább kell még pár vizsgálat.

Mindég történik valami stressze sajnos sok meló vagy a fönök kioszt ha nem csinálom jól és pánikbeteg is vagyok azért adnak ki nekem sanaxot!

1243. moonlight13 (válaszként erre: 1241. - Jocika33)
2015. aug. 17. 22:43

Hasi ulrahang?

Próbáld meg lejegyzetelni, hogy mit eszel.

Nem történt valami stresszes dolog az életedben 1 hónappal ezelőtt?

1242. moonlight13 (válaszként erre: 1241. - Jocika33)
2015. aug. 17. 22:41
Lisztérzékenység? Laktóz intolerancia?
1241. Jocika33
2015. aug. 17. 22:10

Sziasztok kezdem a történetem!

1 hónapja kezdödött tünetek: hasi görcs,hasi fájdalom napi két széklet ami idegeségre fel megy 4-re is eleinte hasmenésem volt most székrekedésem van reggeli pici hányinger székelési ingerek szelelések has feszülés!

Sanax valamikor hat de nem mindég.

Vizsgálatok vérkép kiváló gyomortüki diagnózis duódenitis picit sok a savam vastagbéltükin se találtak semmit.

Elegendő ennyi vizsgálat?

Én picit kevésnek tartom.

1240. Bosziii
2015. júl. 12. 13:44

Sziasztok, leírom nektek ide az én történetem, ill. bemásolom, amit egy fórumba írtam. Ha tudtok tanácsot adni akár itt, akár privát levélben, azt megköszönöm. Nektek is ennyire fáj? Vannak tünetmentes napok, mint pl. ma, de sajnos többször fáj, mint nem. Akkor szinte egymás után be kell vennem 2 algoflexet is... ez normális? Ti hogy csillapítjátok a fájdalmat? Köszi a válaszokat!


" Tisztelt Doktornő!

Édesanyám daganatos beteg volt. A betegsége alatt alig volt időm magammal foglalkozni, keveset ettem ( nem is nagyon volt étvágyam ), Oshawa- kúrát folytattam. Kevés folyadékot is fogyasztottam. Bizonytalan eredetű hasi diszkomfort érzésem volt. Voltam körzeti orvosnál, kaptam normaflore-t, buscopan-t, ulprix-ot. Ezután voltam gyomortükrözésen, amiből az derült ki, hogy sok a savam.

"Oesophagus, cardia ép. A gyomor és duodenum nykh-ja vlmint redőzete küllemileg szabályos. Biopsiat vettünk antrumból RUT-ra. Kongóvörössel nagyméretű basalis savsecretaló zónát észleltünk. Diagnózis, és javaslat: Hypersecretio ventriculi Egyebekben negatív oesophago-gastro-duodenoscopias lelet. RUT: negatív." Kaptam rá egy másik savlekötőt ( pantoprazol ), és a stresszre nyugtatót ( medazepam-TEVA ). Közben megfigyeltem, hogy valami nincs rendben az emésztésemmel. Néha szorulásom, néha hasmenésem volt, de többnyire normál állagú volt a székletem, mégis nehezen tudtam székelni. Szellentésnél is ( és székelésnél is ) természetellenesen nyomnom kellett, ha azt akartam, hogy rendben működjenek ezek a funkciók. Megfigyeltem egyfajta bélrenyheséget is. Bélhangok nem igazán voltak. Igazából nem tudtam leülni sose nyugodtan a wc-re, ha leültem arra koncentráltam, hogy na, gyorsan produkáljak valamit, aztán irány vissza Édesanyámhoz ellátni, ápolni. Csak rám számíthatott. Közben azért csináltam itthon egy széklet-vér tesztet, ami rendben volt. A fájdalom közben kezdett lejjebb húzódni, és már nem a gyomor-has tájékon jelentkezett főleg, hanem mind inkább a jobb oldalon elöl-oldalt, és a derékba-hátba kisugárzóan, olykor a jobb csípőcsontnál. Elmentem béltükrözésre. Előtte való nap megittam a tisztító folyadékot, minden rendben is ki ürült. Egy megfigyelést azért tettem: a tisztulás folyamán fellelhető volt a székletemben kemény, "bogyós", sötét színű szélet is, noha előtte való napokban végig normál állagú, világosabb volt a székletem. Olyan érzésem volt, mintha azok a "bogyók" "ősidők" óta vesztegeltek volna a bélrendszeremben. Ezután a tükrözésnél másnap minden rendben zajlott, a professzor már ismerte a történetem, előtte nála voltam gyomortükrözésen is privát. A vizsgálat során a következőt állapította meg:

" Az eszközzel a coecumig hatolunk. A colon nykh-ja végig ép. A rectum táján bő nyákképződés észlelhető. A peristaltika lefűző hypertoniás. Diagnózis/ javaslat: Negatív colonoscopos lelet. Spasticus jelek alapján IBS hypertoniás formája vehető fel. Javaslat: panasz esetén Dicetel tbl. "

Rengeteget olvastam azóta az IBS-ről, ami úgy tűnik önmagában egy elég nehezen kezelhető "állapot" inkább, mint betegség. Ezért jó lenne kizárni minden egyéb betegséget. Voltam vérvételen is, ott egyedül a konjugált bilirubinom 1-4 helyett (referencia-érték) 5. A körzeti orvos azt mondta, hogy higgyem el, teljesen jó a vérképem, és egészséges vagyok. Azt kérdezte, hogy nem gondoltam-e arra, hogy a stressz váltotta ki a betegségemet? Mondtam, hogy persze, hogy gondoltam! Azon vagyok, hogy mindent a helyére tegyek, testileg-lelkileg. Most mégis azt gondolom, hogy nem a történtek miatti streszselés ami fenntartja ezeket a tüneteket, hiszen azon vagyok, hogy minden a helyére kerüljön! ( Az Édesanyám azóta elhunyt ) Most már inkább a fájdalmak, gyengeség, étvágytalanság, ritkán hányinger amik nyugtalanítanak. Kértem tőle újra vérvételt, részletesebbet, mint ezt megelőzően. Kértem nézzük meg amit eddig nem, vagy amit csak lehetséges, hogy minden mást kizárhassunk. Szerettem volna tumormarkert, amire azt mondta, hogy Ő azt nem kérhet ( Ez igaz? ) Ezt egy ismerősöm ajánlotta, és neki a háziorvosa kérte, és neki csináltak is, abból derült ki a problémája. Valamint úgy tudom, hogy a CRP érték, és a B-vitamin szintjéből lehet tudni, hogyha gyulladás van a szervezetben?! Valamint ajánlotta még ( az ismerős ), hogy nézessem meg a májpanelt. Bejelentkeztem nőgyógyászhoz is, annak ellenére, hogy az idén vett citológiai eredményem, P2, normális.

Kedves Doktornő! A kérdésem az, hogy mit tehetek még meg annak érdekében, hogy EGÉSZségesnek érezzem magam? Mit érdemes még kivizsgáltatnom? Pl.: amit egy korábbi kérdezőnek javasolt: - laktóz, fruktózterhelés, H2 kilégzéssel, hisztamin intolerancia, lisztérzékenység vérből történő kimutatása... stb?! Lehet, hogy egy alapos, mindenre kiterjedő vizsgálat megnyugtatna. Egy holisztikus szemléletű orvos, vagy egy intézmény ahol ennek szellemében végeznek el minden szükséges vizsgálatot. Szeretnék (újra) teljes értékű életet élni, mert az életminőséget a fájdalmak most nagyban befolyásolják. Kérem javasoljon egy járható utat. Távolság, idő, pénz, energia nem kérdés számomra, ha az egészségemről van szó! Köszönöm a válaszát doktornő! Tisztelettel: XY. "

1239. youlcsi
2015. jan. 9. 17:45

nyilván azért írta azt, mert az kell (pánikbetegség).

nem akarok ezen lovagolni, nem az én dolgom. de ezt sosem értettem, hogy minek megy el az ember orvoshoz, ha utána nem csinálja azt, amit az orvos mond.


basszus, szedtem szteroidot. 2 hónapon keresztül napi 2-3 órákat aludtam, mert nem tudtam többet. ennek ellenére szedtem, mert tudtam, hogy ez kell a betegségre. ha kell, beszedem a kliont is, pedig tudom, hogy utána mennyi bajom lesz tőle... de ha az éppen aktuális állapotra ezt tartja a legmegfelelőbbnek az orvos, akkor beszedem.


aggályaidat miért nem beszéled meg az orvossal? elmondod, hogy nem szeretnéd bevenni, mert vezetsz, nem szeretnél balesetet, stb, stb... biztos van más alternatíva. lehet, hogy éppen a xanax, csak más dózisban.


egyébként ibs-ben hatásos szokott lenni a coaxil is. pedig azt meg depressziós és alkoholelvonón lévő betegeknek írják főként.

1238. Szilvi978 (válaszként erre: 1236. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 15:29
Igen pontosan hozzá mentem. Nem értem a fennakadásotokat?? Utána néztem a Rivotrilnek-amit manapság már csak személyivel adnak ki. Nagyon erős nyugtató szer. Nem az van hogy a gyógyszerészre hallgatok,csak nem akarom leszedálni magam. Ő hozzá azért mentem,mert a másik orvosom nem mondott diagnózist. Banai mondott,és mellé ezt írta fel. De könyörgöm most ezen lovagolunk??? Hogy ki re halgattam?? Ti be vennétek a rivót??? Én napi szinten közlekedek kocsival,és nem szeretném ha ez miatt bajom lenne. Mivel a rivotrilt-főként szorongásos betegeknek írják fel. Hogy nem tegyenek magukban kárt. A pszichológusomat is felhívtam,aki szintén azt javasolta: csak akkor szedjen rivotrilt-ha más lehetőség már nincs. Ezzel pont
1237. moonlight13 (válaszként erre: 1236. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 13:22
:)
1236. youlcsi (válaszként erre: 1235. - Moonlight13)
2015. jan. 9. 13:19
jól sejted :)
1235. moonlight13 (válaszként erre: 1234. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 13:17
Csak sejtem, hogy egy másik fórumoldalon ajánlották, ahol pontosan tudják, hogy kihez érdemes fordulni ilyen problémával. Egyékbént az ember nem kerül csak úgy találomra oda, gondolom.
1234. youlcsi (válaszként erre: 1233. - Moonlight13)
2015. jan. 9. 13:12

ez az. nem akárkihez ment... hozzá!

nem sokan vannak, akiket így ki tudnék emelni...

1233. moonlight13 (válaszként erre: 1231. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 13:10
Most elolvastam, Banai professzor fő területe: a gyulladásos bélbetegségek. Akkor hogy a fenébe hallgatnék egy gyógyszertári asszisztensre?!
1232. moonlight13 (válaszként erre: 1231. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 13:07
nekem is ez a furcsa.
1231. youlcsi (válaszként erre: 1230. - Szilvi978)
2015. jan. 9. 12:30
de most komolyan... elmész Banaihoz... Banaihoz! javasol, felír valamit (ami összhangban is van az általa felállított dg-vel)... és te a gyógyszerészre halgatsz???
1230. Szilvi978 (válaszként erre: 1224. - Moonlight13)
2015. jan. 9. 12:10
Szia. Nem másikat csak a Rivotrilt-nem szedem. A gyógyszerész szerint,az leszedál,és nem tudnék sok mindent csinálni tőle. Pl vezetés,és nem szeretnék rászokni.
1229. moonlight13 (válaszként erre: 1228. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 09:07
Csak példaként írtam le, hogy időnként az orvosok csak legyintenek, aztán közben meg mégis van valami oka a hőemelkedésnek.
1228. youlcsi (válaszként erre: 1225. - Moonlight13)
2015. jan. 9. 08:02

nálam már akkor sem volt kérdés a gyulladás... inkább az, hogy a folyamatos hülye lázmérésekkel miért kergetem magam bele egy "beteg" állapotba?

azóta is kb ugyanúgy vagyok, csak már nem foglalkozom vele (annyit). tudok vele együttélni, ha nagyon rossz, beszélek az orvossal... de annyira nem rossz, mert áprilisban beszéltük meg, hogy kéne egy tükrözés és azóta is megyek :D szóval annyira rosszul nem vagyok :D majd talán idén belefér az éves programba :D

1227. youlcsi (válaszként erre: 1223. - Szilvi978)
2015. jan. 9. 08:00
csak egy példa volt a hőemelkedés... arra, hogy ha a (nem is olyan egetverő) problémával nem foglalkozik az ember, akkor tulajdonképpen nincs is, de legalábbis nem zavarja.
1226. moonlight13 (válaszként erre: 1221. - Szilvi978)
2015. jan. 9. 06:49

A Rivotrilról ezt találtam:


A klonazepámnak görcsgátló, nyugtató, izomlazító és szorongásoldó hatása van.

Ki beszélt le róla? Ha tudsz gyógyszer nélkül élni, akkor ne szedd! Ha van más megoldás ne szedd! Te tudod, hogy nélküle tudod-e élni az életedet.


Az hogy IBS szerintem még a jobbik változat a sok rossz közül. Ha úgy gondolod, próbáld ki azt, amit írtam Neked priviben.

Jobbulást!

1225. moonlight13 (válaszként erre: 1222. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 06:42
Nekem is volt ugyanilyen hőemelkedésem, kb. fél évig mértem, aztán abbahagytam a mérést. A doki is hülyének nézett, hogy minek mérem. 5 év múlva derült ki, hogy krónikus vesemedence gyulladásom volt, attól volt hőemelkedés. Szóval ez a hőemelkedés egy folyamatos gyulladást jelez a szervezetben.
1224. moonlight13 (válaszként erre: 1221. - Szilvi978)
2015. jan. 9. 06:41
Nem értelek. Elmentél egy elismert orvoshoz, és totál másik gyógyszereket szedsz, ami szintén nem használ?
1223. Szilvi978 (válaszként erre: 1222. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 06:35
Szia. Nekem nincs és nem is volt hőemelkedésem eddig. Igaz nem mértem csak ritkán. Hasmenés néha,ha olyan dolgot eszem.
1222. youlcsi (válaszként erre: 1221. - Szilvi978)
2015. jan. 8. 21:16

az orvosom szerint az a legfontosabb az ibs-ben, hogy az ember elfogadja, hogy igen, van ilyen betegség, ez a bajom, nem kell tovább keresgélni... és akkor javulni fog.


volt időszak (kb másfél év), amikor állandó hőemelkedésem volt. 37,2-37,6 között. minden délután. Kérdezte a doki, hogy minek mérem? Hát mert érzem, hogy hőmelkedésem ven. Oké, de minek mérem? fáj? nem... most fogalmam sincs, hogy van-e még délutánonként ilyen problémám. 5 éve nem mértem :D

1221. Szilvi978
2015. jan. 8. 20:16
Szép estét. Voltam Prof.Banai Jánosnál. Aki kimondta végre,vagy nem végre. IBS-em van szervi eltérés,és hasmenés nélkül. Ez a diagnózis. Felírt Rivotril-t 3x1-et. De lebeszéltek róla. Így most xanaxot szedek,0,25-reggel és este. Majd ez lesz csökkentve. Sajna nem tompít teljesen,mert van amikor újra begörcsölök. Főként hogy holnap megyek munka felvételire. Van amikor nagyon begörcsölök,és akkor rögtön ágy és pihi. Szerintetek ez lehet jobb is??? Írt fel még,protexin ibs-t. Ezt holnap megveszem. Ezenkívül,szedem a régi gyógyszereimet. Reggel 0.25 Bisoprolol és este 40mg Apofamoditine. Ez mellé jön reggel xanax- és Meteospazmyl 2x1. Így néz ki a napom. Valaki valami ötlet?? Köszönöm előre is.
1220. youlcsi (válaszként erre: 1216. - Szilvi978)
2014. dec. 7. 21:14
amiket írtam. progastro és protexin.
1219. Szilvi978 (válaszként erre: 1217. - Mackóbandi)
2014. dec. 7. 19:32
Nem iszom,nem dohányzom, nem kávézom. Csak csajozom :) Van itthon kettő :) Anya és az én kicsikém :)
2014. dec. 7. 19:29
Jutavit Probiotikum Plusz.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook