Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IBS szindróma fórum

IBS szindróma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1277. Jocika33
2015. aug. 25. 20:58
Ibses betegek most bebizonyosodott hogy ibsem van mentem dokihoz s elkapot a wécézhetnék :)
1276. moonlight13 (válaszként erre: 1275. - Laci19830115)
2015. aug. 23. 22:32
Megfogadtam, hogy nem reagálok, de kikérem magamnak ezt a stílust! Te vagy inkább lekezelő, én megtanultam írni, te tanulj meg olvasni és értelmezni!
1275. Laci19830115 (válaszként erre: 1270. - Jocika33)
2015. aug. 23. 22:18

Szia Jocika, nem tudom mire értette moonlight13,de fogalmazzon máskor egyértelműen, és ne írjon lekezelően....


Lehet hogy nem az étel váltja ki a máj esetén nálad a fájdalmat, hanem az idegesség, nyugtalanság, stressz. Nagyon nehéz stressztől mentesen élni manapság... Én jobban szeretem a barna rizst, nekem ízlik, jobban mint a fehér. Keményebb, nem lehet annyira puhára főzni, mint a fehéret. Ízre nem is tudom, próbáld ki ;-)

6óra torna, kiváló. :-)

Teljesen igazad van, sokkal jobb mint a chrone betegség. A krémnek utána járok én is, jól hangzik, köszi. Nekem székelés előtt fájt eddig, mikor kiürült a belem, egy pillanat alatt elmúlt minden fájdalom. A mai napodhoz hasonló gyakran van nekem is, nem is tudom melyik a jobb, mikor enyhén görcsölsz egész nap, alig jön ki valami, de érzed hogy kell jönni, vagy mikor jön ha kell ha nem, és csíp hátul, meg fáj is. Még valami észrevétel, esetleg Jocikán és rajtam kívül valaki IBS ügyben? :-)

1274. Jocika33
2015. aug. 23. 22:01
Azért érdekelnek a vélemények meg csoda gyógyszer ha létezik minden infó érdekel.
1273. Jocika33
2015. aug. 23. 21:59

Laci19830115 nyugodtan irj én meghalgatok mindenkit

moonlight13 is meghalgatom és ne veszekedjetek mindenkinek más és más a véleménye egyforma vélemény nincs.

A végső döfést ugy is a diatetikus mondja meg jövő péntek megyek hozzá.

1272. Jocika33 (válaszként erre: 1271. - Laci19830115)
2015. aug. 23. 21:54
Sya Laci lentre irtam a mai állapotomról is most a hasam alja fáj szelelés és lehet wc lessz.
1271. Laci19830115 (válaszként erre: 1269. - Jocika33)
2015. aug. 23. 21:52
Szia Jocika, igazad van, attól is lehet IBS.
1270. Jocika33
2015. aug. 23. 19:07

sya Laci19830115,lehet én értem félre de moonlight13 a savra irta hogy ara nem jó a zöldség gyümölcs legalább is úgy vettem le vagy nem nem tudom!

Szia Laci19830115,hol is kezdjem ez ami nálam van egyre érdekesebb amit tegnap ettem rizsát és rántott májat másnap azt viszek dolgozni és ma dolgoztam és még se fájt görcsölt a hasam érdekes nem értem.

7 kor volt székletem kemény darabos.

A munkám biztos felér egy tornával 6 órát tornázok :)

Sőt hajolgatok néha létrát mászok néha butort huzok.

Még a barna rizst nem probáltam biztos egészséges de a sima rizstől se lett bajom szoval néha ez nekem magas.

Amúgy milyen izű a barna rizs?

Én barackot szoktam mostanába enni nagyon izlik.

Remek kis napló :) Észre vettem azt is hogy ha ideges vagyok nem görcsölök stb csak bizonyos szituációkba sőt ha nyugtalan vagyok és izgulok akkor viszont elkap a wc.

Nagyon rossz érzés a székelési inger és ha próbálok wcézni nem jön semmi sokszor de szél az jön.

Éngem is kedvesen fogadott multkor a doki csak olvastam más hol hogy valakiket csak lelegyintett a doki és mehec remélem ilyen nem lessz nálunk.

Mivel nincs szervi elváltozás egyes orvosok azt gondolják ennek kutya baja hát ez nem tetszik amiket olvasok :(

Igy igaz kellemetlen nagyon is csak nem élik át az orvosok igy könnyen beszélnek remélem olyanba nem futunk bele.

Nem a gyógyszer a ludas ha nem az ibs ez van de még örüljünk hogy nem chron szerintem.

Igen amit nem emlitettem nekem is amikor hasmenés vagy lágyabb szerű akkor csip olyankor használok még hűsitő végbél krémet ami nagyon jó lejegeli.

De de szoktam rengeteg hust enni multkor pl a targonyás hustól görcsöltem be vagyis remélem nem tévedek mint a rizsánál de igy könnyebb hogy irom igy azt is fogom tudni hogy székelés után kezd el fájni görcsölni ibsnél van ilyen is úgy halottam előtte és utána pl fáj görcsöl?

A naplóval nagyon jól haladok mindent irok 10-órait is bevezettem és 7 után semmit nem eszem :)

Még a kamillás nedves wc papir is jó végbélre :D

Én még szedek gyógyszert mert ha netán be jön valamék akkor jó lenne halottam egy gyógyszer nevet fel is iratom dokival ha ez nem lessz jó elég drága de az egészség a fő.

Szerdán veszek bors menta teát is.

Minden IBS betegnek erőt kitartást és jöjjenek a válaszok tippek tanácsok stb köszi Laci amiket eddig irtál :)

Ja mai napomat azért leirom tovább vezetem a naplot a mai nap nem járt maximum pontszámmal ami nálam jelest jelent 5 csillagot a mai nap 4 csillag.

Hogy miért?

Reggeli széklet 10-óra az eleje kemény majd lágyabb de ugyan ugy hogy irjam henger utána pici tompa hasfájás székelési inger11:30 picike kevés lágy széklet utána hasmenés jött ami hogy irjam 1-2 csepp barna pöty robbanásszerű hasmenés lett volna de még se jött.

Egész napi pici tompa hasi fájdalom de ez már jobb amikor tényleg fáj a hasam teljesen vagy is erősebben szokott jóval na csak ennyit fűznék hozzá.

Irjatok :)

1269. Jocika33
2015. aug. 23. 18:58
moonlight13 szerintem létezik ibs mi az ibs tönkre ment bélflóra a sok antibiotikumtól nekem bélfertőzésem volt nem is akár meddig 2 hétig hiába irják hogy a rota virus (gyerek virus de felnőtt is elkaphatja) 4-5 napig tart érdekes nálam 2-hétig elhuzodott és 3 doboz antibiotikumot szedtem be ami lásuk be igazi bél flóra pusztitás megváltozott bélflóra zavart a bél zavarosan működik ez a ibs és én hiszek benne hogy létezik persze a vizsgálatokat megcsinálom minden kép!
1268. moonlight13 (válaszként erre: 1266. - Laci19830115)
2015. aug. 23. 17:23
Szerinted ez volt a hobbym, hogy ezt olvasgassam?
1267. moonlight13 (válaszként erre: 1266. - Laci19830115)
2015. aug. 23. 17:18
Semmit nem tudsz rólam, úgyhogy hagyjuk!
1266. Laci19830115 (válaszként erre: 1264. - Moonlight13)
2015. aug. 23. 17:11
Nem ugyanaz ha sokat tanulmányozod, vagy ha benne vagy.
1265. moonlight13 (válaszként erre: 1263. - Laci19830115)
2015. aug. 23. 12:38
Az IBS egy olyan gyűjtőfogalom, amit akkor mondanak az orvosok, ha nem tudják már kitalálni, mitől van a betegség, és ráfogják, hogy pszichés eredetű. Ennyi!
1264. moonlight13 (válaszként erre: 1263. - Laci19830115)
2015. aug. 23. 12:09

Az ibs tüneteit a stressz okozza. És éppen eleget tanulmányoztam, hogy tudjam, miről van szó!

De hagyjuk, oldjátok meg! Én nem szólok többet!

1263. Laci19830115 (válaszként erre: 1257. - Moonlight13)
2015. aug. 23. 11:22
Pont hogy nem, mert az IBS tüneteit az étel váltja ki, persze ha te is erre gondoltál(ibs) , mert nem hiszem, hogy egyről beszélünk, ha kérhetném mielőtt irogatsz ide, nézz utána a dolgoknak. Persze kiválthatja a tüneteket stressz is. Amúgy meg senki nem mondta hogy csak egyoldalúan zöldség, gyümölcs amit lehet enni, nem tudom miért írtad ezt.
1262. Laci19830115 (válaszként erre: 1256. - Jocika33)
2015. aug. 23. 11:12
Szia Jocika, ne aggódj, te érzed mit bír a beled, gyomrod, nem kell mindenkinek elhinni amit ide ír, ahogy mondtam neked, és te is észre vetted, a barack jó neked, egyél csak bátran ;-)
1261. Laci19830115 (válaszként erre: 1254. - Jocika33)
2015. aug. 23. 11:09
Ott a pont, kedves Jocika ;-)
1260. Laci19830115 (válaszként erre: 1253. - Moonlight13)
2015. aug. 23. 11:07
Minden IBS betegnek saját magának kell kitapasztalnia mi jó neki, mi nem, ezt egyik orvos sem tudja megmondani, csak mellékesen jegyzem meg amúgy én is. ;-) Nekem bevált a barack, persze nem eszem belőle sokat, és ajánlott rost dús étel minden IBS-esnek....
1259. Jocika33
2015. aug. 22. 21:33
Nem kintre gondoltam na most meglátnak :(
1258. Jocika33 (válaszként erre: 1251. - Laci19830115)
2015. aug. 22. 21:28
sya ha gondolod [link]
1257. moonlight13 (válaszként erre: 1256. - Jocika33)
2015. aug. 22. 21:04

Az ilyen bélproblémák függetlenek a kajáktól, de nekünk az egyoldalú gyümölcs és zöldség evést nem ajánlotta.

Passz! Az agyadat kell rendbetenni!

1256. Jocika33 (válaszként erre: 1255. - Moonlight13)
2015. aug. 22. 20:57
Akkor mit ehetek ibs és nyombél gyuladás a savtol :(
1255. moonlight13 (válaszként erre: 1254. - Jocika33)
2015. aug. 22. 20:55
Lehet, hogy neked nem, de nekünk igen.
1254. Jocika33 (válaszként erre: 1253. - Moonlight13)
2015. aug. 22. 20:53
moonlight13 a gasztrós semmit se ajánlott és mondott :(
1253. moonlight13 (válaszként erre: 1251. - Laci19830115)
2015. aug. 22. 20:19
Csak mellékesen jegyezem meg, hogy a gyulladt belekre az gasztrós orvos nem ajánlja a sok gyümölcsöt és zöldséget.
1252. Jocika33
2015. aug. 22. 19:24

Szia Laci19830115,hol is kezdjem ez ami nálam van egyre érdekesebb amit tegnap ettem rizsát és rántott májat másnap azt viszek dolgozni és ma dolgoztam és még se fájt görcsölt a hasam érdekes nem értem.

7 kor volt székletem kemény darabos.

A munkám biztos felér egy tornával 6 órát tornázok :)

Sőt hajolgatok néha létrát mászok néha butort huzok.

Még a barna rizst nem probáltam biztos egészséges de a sima rizstől se lett bajom szoval néha ez nekem magas.

Amúgy milyen izű a barna rizs?

Én barackot szoktam mostanába enni nagyon izlik.

Remek kis napló :) Észre vettem azt is hogy ha ideges vagyok nem görcsölök stb csak bizonyos szituációkba sőt ha nyugtalan vagyok és izgulok akkor viszont elkap a wc.

Nagyon rossz érzés a székelési inger és ha próbálok wcézni nem jön semmi sokszor de szél az jön.

Éngem is kedvesen fogadott multkor a doki csak olvastam más hol hogy valakiket csak lelegyintett a doki és mehec remélem ilyen nem lessz nálunk.

Mivel nincs szervi elváltozás egyes orvosok azt gondolják ennek kutya baja hát ez nem tetszik amiket olvasok :(

Igy igaz kellemetlen nagyon is csak nem élik át az orvosok igy könnyen beszélnek remélem olyanba nem futunk bele.

Nem a gyógyszer a ludas ha nem az ibs ez van de még örüljünk hogy nem chron szerintem.

Igen amit nem emlitettem nekem is amikor hasmenés vagy lágyabb szerű akkor csip olyankor használok még hűsitő végbél krémet ami nagyon jó lejegeli.

De de szoktam rengeteg hust enni multkor pl a targonyás hustól görcsöltem be vagyis remélem nem tévedek mint a rizsánál de igy könnyebb hogy irom igy azt is fogom tudni hogy székelés után kezd el fájni görcsölni ibsnél van ilyen is úgy halottam előtte és utána pl fáj görcsöl?

A naplóval nagyon jól haladok mindent irok 10-órait is bevezettem és 7 után semmit nem eszem :)

Még a kamillás nedves wc papir is jó végbélre :D

Én még szedek gyógyszert mert ha netán be jön valamék akkor jó lenne halottam egy gyógyszer nevet fel is iratom dokival ha ez nem lessz jó elég drága de az egészség a fő.

Szerdán veszek bors menta teát is.

Minden IBS betegnek erőt kitartást és jöjjenek a válaszok tippek tanácsok stb köszi Laci amiket eddig irtál :)

1251. Laci19830115 (válaszként erre: 1250. - Jocika33)
2015. aug. 22. 16:00

Szia Jocika 33,igen, a sport az jót tesz a beleknek,mert megmozgatja őket, de ha már sétálsz, vagy otthon végzel 20percig torna gyakorlatokat, én ezt szoktam csinálni, amikor csak van időm, az is nagyon sokat segít. Viszont ha a munkád miatt sokat mozogsz, szerintem felér egy hosszabb tornával. :-) Próbáltad már a barna rizst? Én azt szoktam enni, lehet attól nem lenne gond, mert egészséges. Sok gyümölcsöt is kell enni, zöldséget. Minden embernél más lehet a fájdalmat kiváltó étel, nálam az élesztős, kelt tészta, tej, amit eddig észre vettem. Örülök hogy tetszik a napló. ;-) 2napja nekem is olyan érzésem van hogy egész nap WC-n kéne ülnöm, nagyon nem kellemes. Engem nagyon kedvesen fogadott az orvos, de otthon már ez sem a régi...... Az IBS népbetegség, rengetegen vannak/vagyunk, erre oda kell figyelni, mert rettenetesen kellemetlen, mindenki járjon utána, írjatok bátran ide, azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak.

Szerintem sem a gyógyszer miatt volt akkor hasmenésed. Legalább kiderült. :-) A székletes rész teljesen igaz, egyetértek, lágyabb, de mégis darabos, nekem van hogy csíp is, és nem azért mert erőset ettem, ez is egy tünet. Nem eszel húst? Nekem attól semmi bajom, de mondjuk ez minden embernél más. A nedves WC papír nagyon bejön nekem is :-D Hogy haladsz a naplóval? Ja, majd el felejtettem, nem szedek semmilyen gyógyszert, nem vagyok oda értük, csak méreg, ráadásul a legerősebb fájdalom csillapító nem használt legutóbb..... Minden IBS betegnek fájdalom mentes napokat kívánok! :-)

1250. Jocika33
2015. aug. 21. 18:29

Kedves Laci19830115,Én nem sportolok a munkám majd nem sport mert olvastam a sport is jót tesz.

Mai napom!

Megvettem a étkezési naplót ami nagyon tetszik ma is ettem rizsát érdekes ma elmaradt a hasi görcs fájdalom lehet néha van töle, de székelési ingerem egész nap volt kiürületlenség érzése.

2 székletem volt reggel picit lágy délután kemény igy nem a gyógyszer a felelős.

A melóba én is erősődöm biciglizni persze szoktam boltba ilyen helyekre inkább a hasmenés gyengit le engem ibses betegek vannak orvosok akik leráznak ne hagyátok magatokat az ibs 3 csoportba osztható a 3-madik az mikor orvosokat járjuk nem tudjuk elhinni hogy ilyen betegség létezik és pszihologusokhoz járnak ez a legsulyosabb a 3-madik csoport!

Az ibst komolyan kell venni ez 1 komoly betegség még ha nincs szövödménye akkor is hisz kilodunk csak sajnos vannak orvosok akik rá legyintenek probálnak lerázni stb ami nekünk nem esik jól!

A széklet minősége igen változó kihalott már olyat hogy lágy széklet de darabokba jön ki a lágy széklet.

Én ha nem reggelizem elfelejtek mert sietek munkába akkor van bélmozgás ha eszem érdekes gyengül.

Étvágyam kiváló :)

Nálam szokott lenni kemény darabos széklet darabokba jön ki.

Igen mik Dmbe vesszük a nedves wc papirt kigondolta volna hogy wcrw is kell mán mert én mikor nem voltam beteg s ettem hust abba türültem kezet.

Remélem könyebb lessz igyekszem jobban lenni és vezetni fogom a naplót majd irj köszi de mások is irhatnak nyugodtan. :)

1249. Laci19830115 (válaszként erre: 1248. - Jocika33)
2015. aug. 20. 21:49

Kedves Jocika 33, nagyon változó lehet a széklet minősége, állaga, annál aki IBS beteg, nekem is minden reggel 2 hasmenés szerű, aztán pár óra múlva érzem hogy kell, de nem jön semmi, hiába próbálom kinyomni, alig lesz kevés kis bogyós... Bélmozgás az nekem is sok van, inkább étkezés után minimum fél órával erősödik. A nedves WC papír nagyon jó ötlet, sokszor nekem is kellemetlen érzés hasmenés után,olyankor szoktam használni én is nedves törlőkendőt. Kíváncsi vagyok az eredményre, biztosan ki fog derülni milyen ételeket kell kerülnöd, hidd el, hogy könnyebb lesz utána már. Addig is kitartás minden IBS - esnek, természetesen segítek én is mindenkinek, itt van még egy link, nagyon hasznos ez is : [link]

Örülök hogy veszel naplót, hamarosan jobb lesz, addig is egészséges táplálkozás mellett elviselhető ez a betegség. :-)

1248. Jocika33
2015. aug. 20. 20:16

Szia Laci19830115 Újra itt tegnap jól voltam a diceteltől ma reggel székrekedés utána 3 órával ismét hasmenés ez borzalmas igy megkeseriti az életem ma 2 szer ment a hasam és fájt is majd nem egész nap és felerösödött a bélmozgás is most estére már jobban vagyok.

Olvastam a dicetel mellékhatásába benne van a hasmenés is én úgy gondolom 2-3 napot kell adni neki sőt nem is tudom a gyógyszernek tudható be ez az egész mert az ibsnek is betudható.

Holnap veszek étkezési naplót ami jegyezni fogom az 5-szöri evést időpontot sőt a széklet időpontját s a széklet jellemzőjét hasmenés vagy kemény stb.

Biztos lessz jó pár tiltott étel de muszály lépni ha jóbban akarok lenni a hemorid végbélkrémet szoktam használni ha már fáj a végbelem nekem bevált nagyon is és nedves wc papirt használok :)

Amúgy nem is tudom mék a jobb a székrekedés vagy a hasmenés de a közepes jobb volt ami pár nap után elilant kiderűl pár nap után hogy az ibs vagy a gyógyszernek tudható e be.

Amúgy iszok salvus vizet és renniet szopogatok a sav ellen picit be van gyuladva a nyombelem az ibs ezzel jár a savat is emeli :(

Nálam is az étel inkább ami a tüneteket előhozza vagy az izgalom de a stressz is.

Én is probálom kerülni a stresszet stb csak sajnos a mai világba nem mindég jön össze.

Nálam is köldök környéki fájdalom vagy görcs bár tudok menni stb de nagyon zavar sőt a görcs is kellemetlen az még rosszabb ma csak fájt de ha székrekedésem van görcsölök :(

Igen nálam is legtöbbször 2 széklet a jellemző csak nálam hol hasmenés hol székrekedés.

Nálam tiltott étel észrevettem 2 dolgot a rizsa a targonya görcsöt okoz biztos azéért mert pici szemek :(

Nálam nem én mindent meg tudok enni utána 10 perc de valamikor orák kérdése hogy fájni görcsölni fog a hasam vagy pedig semmi bajom mert volt olyan is tök jól elvoltam mint ha nem is lennék ibses beteg :D

Én most a borsmenta teát is fogom probálgatni.

Nem eszem 7 után amit viszont megemlitenék régen nem ettem barackot most azt is eszek már.

Igen sokat segitettél halottam olyanról mint az oregánó olaj stb állitólag az is jó vagy borsmenta olaj rengeteget segitettél és szivesen várom még a tapasztalataidat meg fejleményeket mindenkitől hisz ebbe szenvedünk segitsünk egymásnak :)

Jó egészséget kivánok én is mindenkinek és bátran irjatok várjuk és ha tudunk persze segitünk akár tanácsot adunk bár én még 1 hónapos beteg vagyok igy én még nem sokat tudok.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook