Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
417. moofly (válaszként erre: 415. - Alma888)
2012. febr. 15. 15:33
Azt kérdezd meg a dokitól,vagy a gyógyszerésztől.-de szerintem ha lehetne,akkor az olcsóbbat írta volna,mert köteles az olcsóbb készítményt felírni,kivéve ha nem cserélhető.Vagyis sztem nem véletlen adta azt amit. :)
416. moofly (válaszként erre: 383. - Mignom)
2012. febr. 15. 15:32

Szia!

"Azt hiszem" alatt mit értesz?Sokféle gomba és sokféle kezelés van,tehát figyelj rá,és inkább menj orvoshoz mint össze vissza gyógyszerekkel kezdd...

Ha gombád van,arra sem elég csak a krém,hisz kívül azért ég és viszket,mert belülről jön folyás által.

Szóval ha canesten,akkor a kombit vedd.Az krém és tabletta...

Három napos kúra csak,és lehet hogy elég.Nekem elsőre bevált,de vissza tért,így csaptam a homlokom,hogy öngyógyítottam,és nem is biztos hogy jól.Mert "azt hittem" hogy ez vagy az,és közben ki tudja mennyi hátrányom származott belőle...

Szóval menj dokihoz,ne csak tippelgess.-nagyobb hasznodra válik.

Pusz

415. alma888
2012. febr. 1. 10:44
Sziasztok! Én is küzdök ezzel a problémával. Most az orvosom felírt 2 fajta gyógyszert és egy probiotikumot, illetve 3 hónapos diétára rendelt. A kérdésem az lenne, hogy az orvosom által felírt nagyon drága probiotikumot szerintetek helyettesíthetem-e egy olcsóbbal, ha hatóanyagai majdnem megegyeznek?
2011. dec. 23. 15:05

Sziasztok!

Napok óta olvasgatom a forumot, ki mivel kezelgeti magát. Nekem is van egy kis hüvelygombbán amire most kipróbáltam a teafa olajat. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy Normális, ha mindjárt meggyullad? Égő érzés? Vagy ez elmúlik?

2011. jún. 1. 01:06
Sziasztok! véletlen kerültem ehhez a kérdéshez, de anyuca66 bejegyzése eszembe juttatta egy néhány évvel ezelőtti emlékemet. Mikor kb 15 éves voltam, nálam is jelentkezett ez a próbléma. A viszkető, kellemetlen érzés, furcsa fehér folyás, de akkor még kis hülye voltam, és nem akartam orvoshoz menni, és nem is szóltam senkinek. A nagymamám egyszer azt mondta:-ez kislányom mindenre jó! és a körömvirág krém volt a kezében. Volt itthon ilyen krémünk, így hát bekentem vele ott lent, hátha tényleg –mindenre- jó, és elmúlt a kellemetlen érzés, mintha mi sem történt volna. Ezután az eset el is lett felejtve… Szóval akkor tényleg a körömvirág segített?? Eddig nem tudom mit hittem, hogy mitől múlt el, de most érdekel.
2011. ápr. 19. 13:59
Körömvirággal talán.
411. syl29
2011. márc. 30. 13:39

Sziasztok!

Tud valaki segíteni?

A nőgyógyászom Gynazol hüvelykrémet írt fel a fertőzésre.

Ki tudom-e váltani természetesebb hatóanyagú készítménnyel vagy csak ez lehet hatásos?

Az összetételét olvasva nem szívesen használnám.

Várom a véleményeket!

Köszönöm!

2010. aug. 8. 08:53

Ami még veszélyforrás, gombát, egyéb gondot okozhat.

Az illatositott, színes wc papír. Nem biztos, de érdemes kipróbálni legalább 1 hónapon át csak a legolcsóbbat. Vannak köztük ami puha. Nem akarok semmilyen nevet írni..

És egy orvos válaszol - os oldalon ezt találtam.

" Tampon, illatosított betét, és tisztasági betét tilos. Csak betét, és ne illatosítot legyen menses alatt. Illatosított wc papír is tilos, és próbáljon meg öblítőt váltani. a fehérneműnél fontos lenne, hogy pamut legyen, mert ezeket 90 fokon kellen mosni. Naponta többször is váltson, ha megoldható, ez azért jó, mert a folyást a fehérnemű felszívja, és nem jó abban lenni egész nap. Egy váltás a táskában biztosan elfér. Aztán ezeket magas hőfokon mosva szépen fertőtlenítheti. Wc ülőkékre csak otthon üljön rá, máshol ne, mert bizony rengeteg kórokozó csücsülhet még oda. Otthon ez nem gond, a rendszeres tiszítás elegendő. Amire lehet meg figyelni, hogy tiszta vízzel öblítse le a vulvát minden alkalommal a wc után, legyen az kisdolog, vagy nagydolog, és nemcsak a wc után, hanem előtte is kezet kell mosni, mert a kezeken is rengeteg kórokozót össze lehet gyűjteni."

2010. aug. 5. 22:15
a tanulással nincs gondom..főleg ez az indok :D :)
408. Ncilány (válaszként erre: 406. - Nicole V)
2010. aug. 4. 22:36
Várjál vele, de a 10 év nem sok egy picit?? :) Ha tanulsz, nem sok.
407. yasmine1122 (válaszként erre: 391. - Charitable)
2010. aug. 4. 21:52
Az antibiotikum nem hinném, h jó lenne a gombára, mert ez nagyon erős gyógyszer, legyengíti az immunrendszered és sokkal könnyebben fogsz elkapni ilyen-olyan fertőzéseket, beleértve a gombát is. Pont anzoknál szokott előfordulni a hüvelygomba, akik előtte antibiotikumot szedtek.
2010. aug. 4. 21:40
a szülést?:D azzal még várnék egy évtizedet :)
405. Clau26
2010. aug. 4. 21:07
Én 14éve szenvedek hüvelygombától,kb 4nőgyógyásznál voltam de meguntam így elmentem gyógyszertárba aztán canestent vettem..de úgyanúgy visszatért..viszont 8hónapja szültem és azóta semmi bajom..úgyhogy ajánlom neked is:-)
Kvizlabirintus - Még nem járt le a kalandorok kora
404. Ncilány (válaszként erre: 403. - Nicole V)
2010. aug. 4. 12:17
Az nem jelent semmit, a neves étterem. Attól még akármelyik leányzó hordozható lehetett. És hiába van a wc csészébe csoda öblítő... És az óránkénti takarítás. ( nem tudom mennyi időközönként kell ilyen helyeken, és ilyen eseménynél takarítani )
2010. aug. 4. 11:23

igen esküvő volt, de egy neves étteremben volt, úgyhogy talán azt ki is lehet zárni :)

köszönöm, szerintem erőt veszek magamon, és elmegyek a barátnőmmel :)

2010. aug. 4. 05:18
Szedd össze magad és menyj el egyedül. Minél hamarabb. Ne ellenkezz ha a párodnak is írnak bogyót, kenőcsöt. Ki kell kúrálni ezt. Esküvőn voltatok? Voltál wc - n? Nem túl nehéz ott összesedni ilyesmit...
2010. aug. 4. 00:52
3 napja égő, viszkető érzés van a hüvelyemben darabos hüvelyváladékkal együtt. többször volt már ilyen, általában borotválkozás után szokott, de 1-2 nap után megszünik. de ez már 3 napja tart és egyre roszabb. a megjelenése előtti estén a párommal esküvőn voltunk, és épp csak elkaptuk egymást a kocsiban. lehet hogy a keze volt piszkos és ez az oka? ezzel feltétlenül nőgyógyászhoz kell mennem? 16 éves vagyok, anyukám most távol van és nem is jön haza a következő pár hónapban, egyedül viszont nem szeretnék elmenni. mit tegyek?
2010. júl. 15. 13:28

Igen szerintem úgy használd ahogy előírták.

A párod nem kapot?? Mi mindketten kaptunk 1 - 1 db bogyót, kenőcsöt is. Hüvelytabit ésténként 1 db.

399. lcsu
2010. júl. 14. 22:19
voltam dokinál :D és felírt kupot meg ilyet gyógyszert egy darabot :D már be is vettem. de akkor most a kupot is feltehetem? vagy várjak holnapig? :D
2010. júl. 8. 22:01
Doki! A foltok más lehet, de megmondják.
397. lcsu
2010. júl. 8. 10:02

sziasztok

Remélem még vannak itt páran. Nekem is viszket és ég, meg pisilésnél is. Most voltam nem rég lázas és arra szedtem gyógyszert. attól is kialakulhat?

Annyira félek most :S Dokihoz kellene mennem és még sose voltam. Meg ilyen halvány piros foltok vannak a kezemen, ettől lehet? Ha gyógyszertárba veszek valamit az elég, vagy dokihoz muszáj elmenni?

Kérlek segítsetek :S Úgy félek.

396. atizka82 (válaszként erre: 393. - Pamacs1990)
2010. júl. 5. 11:17
én gyógyszertárban vettem, de szerintem a neten is árulják patikák meg egészségboltok is! keresőbe írd be..:)
395. charitable (válaszként erre: 393. - Pamacs1990)
2010. jún. 30. 19:23
igen igen, úgy vizsgálnak meg mint rendes nőgyogyinál, máshogy nem is tudnának, majd vesznek mintát. A vizsgálatért nem kell fizetni, a gyógyszereket értelemszerűen ki kell váltani, attól függ hogy milyen gyógyszer, és mennyit kell beszedned.
Unatkozol? Gyere játszani!
394. hancika
2010. jún. 30. 11:31
homeopátiát próbálta már valaki? nekem jók a tapasztalataim.
2010. jún. 18. 19:01

Köszönöm a tippeket!:D Lehet, hogy hülye kérdés, de megkérdezem! Debrecenben a Bajcsyn ebben a nemibeteg gondozóban gondolom úgy vizsgálnak meg, mint a nőgyógyásznál! Igaz? Ez az amit nagyon nem szeretnék, mondjuk a cél érdekében elviselem!:S

És a kezelés(az antibiotikumos kúra) nagyon költséges?

A probiotikus tampont honnan tudom beszerezni? Sosem hallottam még róla.:O

392. atizka82 (válaszként erre: 391. - Pamacs1990)
2010. jún. 15. 10:35
próbáld ki a probiotikus tampont, hasonlóan a gynevachoz ez is visszapótolja a lactobacikat a hüvelybe, és utána nem jönnek vissza a fertőzések! én január óta mindig ezt használom, és eddig teljesen bevált..:)
2010. máj. 16. 21:17

Sziasztok!

Én tudok egy jó helyet Debrecenben, igazából sztem TÖBB, mint nőgyógyász. A Bajcsy Zsilinszkin van egy Nemibeteg gondozó, ott mindenfélével fogfalkoznak. Én most gyógyultam ki a kb. 6 éve tartó gombámból, többször kezelt "sima" nőgyógyász, de semmit nem javult a helyzet. A Nemibeteg gondozóban 2 hónap alatt teljesen kigyógyultam a gombámból a vizsgálati leletek alapján. (És nem egy mintát vettek, hanem kb. 4-5-öt. Ez nem magánrendelő, pénzt nem nagyon fogadnak el (non-profit kft. )! Én csak tudom ajánlani jó szívvel mindenkinek, mert nagyon kedves mindenki, megbízható, és végre ki merem jelenteni, hogy mostmár "NŐnek érezhetem magam" :))

U.i.: jah és itt nem tökölnek kúpokkal, + kenőcsökkel, inkább az antibiotikum hívei :)

2010. máj. 6. 12:04

Sziasztok!

Én tudok egy jó helyet, igazából sztem TÖBB, mint nőgyógyász. A Bajcsy Zsilinszkin van egy Nemibeteg gondozó, ott mindenfélével fogfalkoznak. (A neve pontosan Bőr,- és nemibeteg gondozó) Én most gyógyultam ki a kb. 6 éve tartó gombámból (+ még volt is mellé egy bacim is - strepptococcus agalactiae). Többször kezelt "sima" nőgyógyász, de semmit nem javult a helyzet. A Nemibeteg gondozóban 2 hónap alatt teljesen kigyógyultam a gombámból a vizsgálati leletek alapján. (És nem egy mintát vettek, hanem kb. 4-5-öt.) Ez nem magánrendelő, pénzt nem nagyon fogadnak el (non-profit kft. )! Én csak tudom ajánlani jó szívvel mindenkinek, mert nagyon kedves mindenki, megbízható, és végre ki merem jelenteni, hogy mostmár "NŐnek érezhetem magam" :))

Jah és beutalóval fogadnak mindenképpen! Sok sikert!

2010. máj. 6. 05:02
A nődoki krémet szokott felírni, bogyót nekünk csak 1 alkalommal eddig. Más kúráról nem tudok.
388. mignom
2010. máj. 5. 23:20

Sziasztok!

Újra én.:)

Megint kérdések...

Napközben semmi bajom,semmi viszkető érzést nem érzek és folyásom sincs,teljesen rendben vagyok.Viszont,ha bekenem Canestennel 2 percig kicsit érzem,hogy viszket.Ez azt jelenti,hogy még nem vagyok teljesen egészséges? Vagy talán már nem kéne használnom a krémet?Segítsetek!

Továbbá...

Ha tudtok a párom kikúrálására valami hatékony gyógymódot légyszíves írjátok le.

Köszi!:)

Szép estét mindenkinek!Gyógyulgassunk!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

ORGANIC SHOP BIO VANÍLIAHAB HIDRATÁLÓ TESTÁPOLÓ 450 ML
Minden jog fenntartva © 2005-2022, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook