Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? fórum

Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
62. szika
2007. máj. 29. 10:27
Jajj, az ki is maradt, hogy kb ugyanolyan gyorsan - ha nem gyorsabban - jutok el egy hiperhez, mint Ti Pesten. a legközelebbi az 8 perc kocsival,és haamrosan épül egy újabb, pont a nálunk...szóval akkor 2 perc. Ami azért nem mindegy. Arról nem is beszélve például, hogy álatlában gyorsabban érek fel Pestre (pályán 30 perc), mint utána a városban...órák, míg az ember végigaraszol a dugókon, arról nem is beszélve, hogy nagy bátorság kell ahhoz, hogy bárhol is ott merjem hagyni a kocsit - sosem lehetsz benne biztos, hogy a tőle távol töltött 1 óra alatt nem törik -e fel, nem lopják -e el. A sötét vidéken ez nagyon nagyon elvétve fordul csak elő.
61. szika (válaszként erre: 46. - KIRA7)
2007. máj. 29. 10:20

Attól függ mit tartasz vidéknek. Pesttől 55 km-re lakunk. Nem hinném, hogy primitív, begyepesedett idióta lennék, vagy a családom vagy a barátaim bármelyike. Sokan közülük diplomásak, többdiplomásak..de persze nem ez a lényeg.

HA végiggondolod, kik laknak a nagy Pesten, és mióta létezik s hgyan is jött létre egyáltalán a város, akkor nyilvánvalónak tűnik, hogy a jellemzésed inkább a pestiekre igaz..az a rengeteg koldus, hajléktalan, aztán akik az általad sötétnek jellemzett vidékről feltelepültek... a munkásszálló népe...Nekem pont az a tapasztalatom, hogy a pestiek jó része bunkó, primitív, műveletlen, unintelliges..hadd ne soroljam. Nálunk snekinek nem jut eszébe összefirkálni a falakat, a szemetet ott elejteni, ahol épen van, az utcára szarni, a kutyát oda vinni ürítkezni, és ott is ahgyni, amit produkált, összetörni a köztulajdont...


Ez mind sarkítás...értsd ebből azt, hogy általánosítani nem szabad...az emberk nagy része nem felel mega jellemzésednek, főleg, ha azt számolod, hogy 8,5 millió ember él vidéken, és nem hiszem, hogy az ország értelmisége, és hiper szuper rétege abból a 1,5 millióból kerülne ki, aki pesti.

60. rika
2007. máj. 25. 09:02

Én nem szeretnék Pesten élni. Járok ott általában havonta 1* és bőven elég. A nagy nyüzsi, hova hogy jutok el? Hiába kérdezek meg embereket nem segítenek. Egy példa: már nem tudom hova akartam eljutni nem is fontos a lényeg, hogy megkérdeztem egy taxist aki közölte, hogy szívesen elvisz oda, de amikor mondtam neki, hogy én is autoval vagyok közölte, hogy nem tud segíteni???

És ez csak egy példa. De lehet csak rossz emberektől kértem segítséget...bocsi pestiek.

59. walaky
2007. máj. 25. 08:12
Budapest kertvárosi része (Kelenvölgy) teljesen megfelel.
58. Rika1 (válaszként erre: 57. - Rika1)
2007. máj. 25. 02:32
Viszont,ha tehetném szívesen laknék ott:)
57. Rika1
2007. máj. 25. 02:30
Imádom Pestet,szeretek ott lenni,de viszont nagyon jó érzés haza jönni,mert ez nyugodtabb város.:)
2007. máj. 24. 23:56
Minkét helyen laktam.Én Veresegyházon lakom,ami régen magávalragadó volt.Most annyian idejöttek lakni,hogy ez már sok.Nem tudok áttjutni az út egyik oldaláról a másikra kocsival,mert folyamatosan jönnek.A Váci-úton nincs ilyen forgalom mint itt.Pesten (Kispesten a Vekerletelepen)laktam,Imádtam. De nem laknék Pesten,max ott vekerlén.
2007. máj. 24. 22:54
Ja egyébként anyukám ott született és ott is élt,amíg férhez nem ment!
2007. máj. 24. 22:44

RElatív.

Vidék-nyugodtabb, főváros:lehetőségek helye.

DE számtalan érv s ellenérv van.

2007. máj. 24. 22:43

Budapest gyönyörű.Élni biztosan jobb ott,mint átutazóban végigbumlizni pestet,intészkedni stb.

Azt hiszem én élnék ott is egy kicsit!

2007. máj. 24. 22:39
Vidéken éltem mindig ezért nem tudom, hogy milyen a Pesti élet. Azt tudom, hogy utálok a nagyvárosba menni, iszonyatos rohanás, forgalom van ott, szóval kész bolondokháza. A bűzről nem is beszélve, amitől mindig megfájdul a fejem. Itt vidéken viszont jó a levegő, normálisak az emberek, nincs rohanás, viszont nincs olyan távol Budapesttől.
2007. máj. 24. 20:58
Én Budapesten születtem,ezért nekem itt a természetes és nagyon szeretek a városban lakni,itt van nyüzsgés lehet,hogy van akinek ez sok,de én vidékre csak nyaralni szerettem menni.Amikor volt telkünk 2 hétnél nem birtam tovább,kivánkoztam a városi életbe vissza.Ki mit szokott meg szerintem,az tetszik neki,mindegyinek van előnye is és hátránya is.
2007. máj. 24. 18:31
TERMESZETESEN VIDEKEN'PESTEN EGY FEL EV,ES TULÉ POROG AZ EMBER
49. dobos
2007. máj. 24. 18:27
Én vidéken élek kisvárosban,nagyon jó érzem magam itt.
2007. máj. 18. 14:36
Én laktam már Pesten is , nagyon vidéken is, most kisvárosban élek és ez a legjobb. Nincs akkora zaj mint Pesten de punnyadás sincs!
2007. máj. 18. 10:18
természetesen vidéken
46. KIRA7 (válaszként erre: 40. - D06c313406)
2007. máj. 18. 10:18

Na igen!!!!

Az Én életemet a személyi szabadságomat se az időrendi buszok szabályozzák már!

Vidéken "halál"van.Én laktam ott 2 évig.De én sem bírtam.

Állandóan köszöngetni mindenkinek,mindenki tud mindent rólad,pedig még nem is beszéltél vele,olyan csend van mint egy siralomházban,nincs pörgés,6 órakor bezár a Közért,/bolt/,sokkal drágább minden mint Pesten a piacon vagy a tescóba,auchanba,A gyümölcsöt is beleértve.

Ott más téma nem volt csak a szex,a másik ura milyen lehet az ágyba,,mekkora lehet neki.Ezek egy kiéhezett ,buta, primitív,begyepesedett,idióták voltak."Öröm volt ott lakni"-gondolhatod.

2007. máj. 14. 12:27
Én két hetente járok Pestre egy napot, de bőven elég.Nem szeretem azt a bűzt, a koszt, az emberek mentalitását, a forgalmat stb...Egyébbként vidéken élünk.Itt nyugalom van figyelünk a másikra - ami sajnos a mai világban igen ritka.
44. Teráz
2007. máj. 14. 00:13

Én soha nem tudtam volna elképzelni városi "lány"létemre,hogy vidéken éljek.A sors úgy hozta ,lehetőségünk nyílik megpróbálni.Három éve "próbáljuk" ,fantasztikusan JÓ.Teljesen más.

Nyugodt,stresszmentes,biztonságos,egészséges,természetközeli...stb.Korábban kellett volna megtennünk

,aki csak teheti,meneküljön a városból!! :O)

2007. máj. 13. 23:14

Szerintem minkettőnek megvan a maga varázsa.

Vidéken ugyan nem laktam, de sokat járok vidékre.

vidéken pl:

- sokkal nyitottabbak az emberek

- nem rohannak úgy, mint Pesten

- nincs az az elviselhetetlen nyüzsi

- az autósok is sokkal udvariasabbak, szabályosabban vezetnek

- valahogy kevesebb pénzből megúszom a kaját, mint Pesten

- kisebb városokban mindenki ismer mindenkit és ettől számomra valami varázsa lesz a helynek


a főváros pl:

- szinte mindent meg tudok szerezni alig utánajárással

- él a város, nincsenek halott napszakai, ezt szeretem, akár az éjjel közepén is be tudok egy csomó mindent szerezni és mivel éjjeli bagoly vagyok így ez gyakran előfordul

- nem feltétlen kell autó, ha valahova el akarok menni, bár hasznos, mert még mindig kocsival lehet a leggyorsabban odaérni akárhova, ugye nincs átszállás :) (kivéve ha éppen metrót építenek és lebénul a város :-( )

És még biztos van, de ezt így nem látom, hogy csak itt éltem Pesten, bár szívesen élnék inkább Pest mellett valahol. Inkább ingáznék, mint itt úgymond Pest szívében élni... De ez van, ezt kell szeretni :).

2007. máj. 13. 23:06

Szeretem a videki kisvarosokat. Mikor egy evig Barcikan laktam, imadtam. Debrecenben lakom egyebkent, ami nem eppen egy kisvaros, de Pest a benne rejlo lehetsoegek miatt vonz!


Azt a peldat szoktam felhozni, hogy az tetszik nekem Pestben, hogy ha japanul akarnek tanulni kis utanajarassal talalnek legalabb tucat helyet ahol ezt megtehetem! Mig pl. Debrecenben is, ez problem!

41. Peori
2007. máj. 13. 22:37
én vidéken lakom, szerintem sokkal nyugisabb mint pest és tisztább is.
2007. máj. 11. 16:35

Én pesti létemre laktam vidéken,de nem bírtam sokáig!

Mindenhova busszal kell menni,ha vásárolni akarok valamit!

Itt Pesten bárhová eljutok gyalog,nem függök a busztól4

2007. máj. 9. 06:23
Szerintem vidéken.Sokkal nyugisabb.Engem Bp.t nagyon idegesit.Ha nem muszály nem is megyek.Vidéki városban lakom.
2007. máj. 9. 03:25
Én Bpesten csak vendégségben voltam, de én annyira tipikusan kisvárosi vagyok, hogy nem élnék Pesten. Én még a megyeszékhelyünkön sem élnék szívesen .
2007. máj. 9. 01:27

MIND A KÉT HELYEN LAKTAM DE ITT MISKOLCON JOBBAN ÉRZEM MAGAM MINT PESTEN,JOBBAK AZ EMBEREK JOBBAN NÉZÜNK EGYMÁSRA,MIKOR PESTEN LAKTAM MÉG A SZOMSZÉDOMAT SEM ISMERTEM NAGYON IDEGEN MINDENKI EGYMÁSNAK ,ITT MINDEN CSENDESEBB NYUGISABB,JOBB!!!

ÉS NEMBESZÉLVE A SZÉP BÜKK-RŐL A LEVEGŐRŐL,A TÁLYAKRÓL.

36. 7130b15964 (válaszként erre: 35. - Age11)
2007. máj. 6. 18:04
A divatcuccok tényleg drágábbak arrafelé, meg úgy általában vidéken. Pont azért, mert úgyis megveszi az, aki divatos akar lenni, nem fog azért Pestre rohangálni minden egyes vásárlásnál.
35. age11
2007. máj. 6. 17:59

S mi az ami drágább Pesten? Tudom, hogy a bérlet,jegy,a szórakozás.

Gondolom ruházatba tudni kell hol vásárolni. De nálunk Békés megyébe ruházatba nagyon el vannak szállva az árak, lenne amit Pesten annyiért simán megkapnék, csak több közül választhatnék.

34. 7130b15964 (válaszként erre: 30. - 71372f31c5)
2007. máj. 6. 17:26
Nem az, csak bosszantó a vevői oldalról nézve. De, ha az eladói oldalról közelíted meg, akkor pl. a Mark&Spencer célközönsége ki fogja fizetni a drágább árat is, mert csak azért nem megy ki Londonba, hogy ruhát vegyen. Igazából, ha 3-4 ezer forinttal lejjebb vinnék az árakat, akkor se vásárolnának ott többen, csak kisebb lenne a nyereségük...
33. szika
2007. máj. 6. 17:26
Nálam még Bécs a tuti befutó...ha sikerül eljutni, akkor tuti, hoyg ruhakupaccal jövök mindig haza. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook