Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csak Budapesten kapható gyógyszert lehet rendelni vidéki gyógyszertárba? fórum

Csak Budapesten kapható gyógyszert lehet rendelni vidéki gyógyszertárba? (tudásbázis kérdés)


20. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 29. 21:06

Hát akkor az orvos írja fel rendesen! Úgy, hogy bárhol eltudja készíteni egy gyógyszerész, mert ugye a a gyógyszertárakban gyógyszerészek is dolgoznak, azaz képesek kikeverni bármit, ha tudják mit kell.


Az orvosod trehány! Vele egyeztess!

Nehogy már ezért nem tudom mennyit kelljen utaznod!

És ha már leírja rendesen, akkor lője fel rögtön a felhőbe, hogy bárhol és bármikor ki tudd váltani.

19. timycat (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 29. 18:30

Szerezd meg a receptet a dokitól, ha ő birtokában van a tudásnak.


Nálunk is élt egy gyermekgyógyász aki egy babapopsikrém receptjén nem nyerészkedett, hanem kiadta a helyi patikáknak. Én voltam a babapopsikrém díler mikor küszködtek a távoli ismerősök a tökéletes krém megtalálásával.

A patikák itt nem adták ki a receptet csak a kész krémet. De ez nem vényköteles készítmény, a mai napig tégelyszám áll, többféle kiszerelésben a helyi patikákban, adják boldog boldogtalannak. Én is használom a mai napig, mert minden bőrirritációra jó a cucc, nem tudom kiadnák-e a receptet ma a helyi patikák. A kitaláló doki már réges-rég meghalt.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. máj. 29. 18:24
Illetve amiért nem tudják elkészíteni helyben az azért van, mert a felhőben nincs konkrétan benne a recepten belül a pontos hatóanyag sem az összetétel és azok mennyisége:)
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. máj. 29. 18:22

Kedves Channa!


Ne haragudj de ez egy kicsit bántó tőled!:)


Az orvosom egy olyan magisztrális készítményt - egy kúpot - írt fel, amelyet csak pesten készítenek el, hidd el, megkérdeztem már több helyen is. Mint mondtam a héten fogok elmenni még 2 gyógyszertárba, hogy biztosra menjek ez ügyben.


Berendelni nem tudja, mivel vényköteles és most bemásolom neked mit írtak a gyógyszertárak.


Csak hogy egyet idézzek:

“Sajnos erre nincs lehetőség, mert egyik gyógyszertár a másiknak nem adhat, küldhet gyógyszert.”


Igen, lenne olyan ember, aki pesten lakik és szívesen segítene nekem elpostázni vagy futárszolgálattal elküldeni, de mivel magisztrális készítményről van szó - egy kúpról - az elolvad. Amivel használhatatlanná válik mind az állaga, mind a hatóanyag elvesztése miatt. :)


Nem tudom miért kell megvádolni egy idegen embert azzal, hogy esetleg illegális dolgot akar beszerezni…


Ettől függetlenül köszönöm, hogy próbáltál segíteni. Jó pihenést neked!:)

16. globus (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 29. 18:19

Az a recept lassan lejár, már ha a kúpról van szó.

Valóban nem egymástól rendelnek a gyógyszertárak, hanem raktárról.

Ha valami végképp beszerezhetetlen, akkor visszadobják az orvosnak, irjon fel mást. Petsze azt nem mondják meg, hogy mi VAN...

15. Channa* (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 29. 18:12

Nagyon szívesen, de észre vetted, hogy nem hiszek neked?


Olyan gyógyszer nem létezhet, amihez csak Pesten lehet hozzájutni!


Ha az orvosod olyan gyógyszert írt fel, ami a helyi patikában nem kapható, akkor azt be kell rendelnie, ahogy egy külföldön kaphatóval is megteszik!


Beszéltél a helyi patikában bárkivel, hogy mi a megoldás, ha nincs náluk ilyen gyógyszer?


Vagy arra számítasz, hogy valaki beszerzi neked és elküldi postán?


Biztos lesz olyan, aki megteszi, de te is meg tudod oldani, ha utána jársz!


A 21. században olyan nincs, hogy helyben nem tudod elintézni!!!! esetleg nem akarod, vagy valami illegálisat akarsz valakivel beszereztetni, hogy őt vegyék elő, stb.


Mi az oka annak, hogy nem jársz utána?

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. máj. 29. 18:10

A közelemben lévő több gyógyszertárat is megkérdeztem és mindegyiknek az volt a válasza, hogy egy gyógyszertár a másiktól nem rendelhet le semmilyen fajta gyógyszert, főleg nem vényköteleset.


Illetve megkérdeztem azt a gyógyszertárat ahol ezt készítik és ők is azt írták, hogy TILOS bármiféle gyógyszert postával vagy futárral küldeniük.


Én sem értem sajnos miért, de ez elvileg valamilyen törvénybe van foglalva..


Két patika mondta, hogy ha megkapom a receptet menjek be vele és megnézik, hogy eltudják-e készíteni, de a hosszú hétvége miatt még csak a héten fogok tudni menni;(

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. máj. 29. 18:05
Köszönöm szépen, de nekem csak pestről vidékre kellene a gyógyszer:)
12. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 29. 18:04

Ezt nehezen hiszem el.


Olyan gyógyszer létezik, amit csak külföldön értékesítenek. Ilyen pl. a pajzsmirigybetegeknek a T3 gyógyszer (nálunk csak a t4-et kezelik).

Amikor a doki ilyet írt fel nekem, akkor a Keleti pályaudvarnál lévő gyógyszertár beszerezte és mehettem érte, illetve postán is kiküldték. A futárnak át kellett adnom a receptet.


Tehát, a vidéki patika is megtehetné, csak nem akarja valamiért. Miért nem akarja? Beszéltél velük? Megkérdezted a lehetőségeket?

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2023. máj. 29. 18:02
Magisztrális készítményről van szó es sajnos csak ott pesten készítik el, mert nekik van meg az hogy mi kell bele és miből mennyi
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 29. 18:01

Nem kell már nyilatkozat, nem is ezzel van a gond, csak a gyógyszer hozzájutásához sajnos..


Köszönöm szépen!:)

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. máj. 29. 18:00
Nem kell ilyen nyilatkozat, enélkül is kiadják már a gyógyszereket
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Channa*)
2023. máj. 29. 17:59
Csak Budapesten lehet kapni, mert ott készítik el és megkérdeztem pár gyógyszertárat, ahol azt mondták, hogy 2 gyógyszertár nem rendelhet le egymáshoz bármit is…
7. Channa* (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. máj. 26. 10:05

Kell még ilyen nyilatkozat szerinted?

Ugye már 3 éve, ha TAJ számot diktálok, akkor bárkiét kiadják.


Én szoktam több embernek is kiváltani gyógyszert, de a személyimen kívül mást nem kérnek...

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 25. 18:58

A gyógyszertáratok tudja megmondani, hogy megrendeli-e, van-e lehetősége a rendelésre?


Esetleg, ha ismerős feljönne érte, kérjétek meg a gyógyszert felíró orvost, írja le, hogy a beteg heéyett x. y veheti át a gyógyszert.

Fénymásoljátok le az okmányokat TAJ kártyát.

Gyors felépülést!

5. globus (válaszként erre: 3. - Channa*)
2023. máj. 25. 18:53
Nálunk ugyanígy..a budapesti patika is raktárról töltekezik. Márpedig ha raktáron van, akkor vidékre is tudnak rendelni.
2023. máj. 25. 18:46

Hívd fel őket: [link]


Ők külföldről is beszereznek gyógyszert.

2023. máj. 25. 18:43

Csak Budapesten lehet kapni? Miért?


Itt Budapesten úgy szokták, hogy ha nincs olyan, amit ki akarunk váltani, akkor megrendelik és mehetünk érte másnap, pl.


Milyen gyógyszer az, ami csak Budapesten van? És miért nem Szegeden van?

2. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 25. 18:23
Csak a feleleos patikusok rendelnek barmit barhova, es nincs "gyogyszerfutar".
2023. máj. 25. 18:07

Sziasztok


Van köztetek olyan, akinek a vényköteles gyógyszere csak Budapesten kapható és letudta rendelni vidéki gyógyszertárba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook