Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? fórum

Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
92. 'szti (válaszként erre: 85. - Emagdi)
2007. máj. 29. 14:51
probaltam, de ugy tunik felreertheto volt...
91. 'szti (válaszként erre: 88. - Gota)
2007. máj. 29. 14:50
vicceltem, hogy a korabbi hozzaszolasok elet elvegyem, ugy tunik nem nyert
90. rika (válaszként erre: 80. - Gota)
2007. máj. 29. 14:49

Mesélek neked az ilyen pici falukról. Laktam egyben 2évig. Házhoz jön mindennap a bolt és amit kérsz azt hozza akkor is ha elméletileg nem tart olyan élelmiszert. 1 héten egyszer jön egy zöldséges auto, a háziorvos, az állatorvos, a jégkrémes (télen sütit hoz...:). A postás is bejön a házhoz ha kiteszed a táblát. Befizetheted nála a csekkeidet és még a lottót is feladhatod nála...:) Mindenki segít a másiknak így szinte semmihez nem kell szakember, mert valaki mindig meg tudja csinálni ami épp elromlott. Ha gyalog mész hazafelé (nálunk volt egy hosszú bekötőút a faluig) és jön valaki kocsival tuti felvesz és haza visz. Van internetező hely is.

Ilyen egy pici falu élete. Nagyon jó volt nagyon szerettem.

89. f124753f33 (válaszként erre: 87. - Gota)
2007. máj. 29. 14:48
Hát.... szerencsétlen kutya kénytelen több névre hallgatni.. :) Apámék Foltosnak, én hol Buksinak, hol Angyalkámnak hívom. Amúgy hivatalosan Velvet :). De cseszik rá hallgatni :DDD
88. gota (válaszként erre: 86. - 'szti)
2007. máj. 29. 14:47
Jó, jó, de azért sztem lásd be, h azért volt ebben valami kis visszafogott... Hogy is mondjam? Nem éppen lenézés, lehet, h egy kicsit erősen fogalmaztam, csak olyan kis él volt a mondatodban... Nem?
87. gota (válaszként erre: 83. - F124753f33)
2007. máj. 29. 14:46

Jaaaaaaj, de éééééédííííí!

Kis tündérmogyoró! :)

Hogy is hívják? Tudom, h mondtad, de elfelejtettem. :(

86. 'szti (válaszként erre: 82. - Gota)
2007. máj. 29. 14:46

azert van ott a mosoly-jel

megszoktam, hogy itt elek mindenfele kategorizalas es lenezes nelkul

85. emagdi (válaszként erre: 82. - Gota)
2007. máj. 29. 14:45
szerintem csak viccelt :)))
84. erikpipi (válaszként erre: 81. - 'szti)
2007. máj. 29. 14:44
Van az ideát, meg az odaát nem laknék is, hiába Budapest, na.....:)
83. f124753f33 (válaszként erre: 82. - Gota)
2007. máj. 29. 14:44

Én azért nem szeretek Pesten élni, mert így nem lakhat velem a kutyusom :(

Apropó, gota, most rakok fel képet róla :)

82. gota (válaszként erre: 81. - 'szti)
2007. máj. 29. 14:41

Látod? Ez megint ugyanaz, mint amiről az előbb volt szó: a budaiak lenézik a pestieket, és mindkét oldal lenézi a vidékieket. Akkor? Hogy is van ez?

Én is budai vagyok, mégsem nézek le senkit... Hidd el, sok vidéki város os van olyan szép, mint Buda...

81. 'szti
2007. máj. 29. 14:39

videken nem laknek, de pesten se ;-)

ugyanis budai vagyok :-))

80. gota (válaszként erre: 79. - Emagdi)
2007. máj. 29. 14:39

Én is így godnolom.

Én néha nagyon elvágyom. Annyira, h legszívesebben egy ici-pici faluban élnék, ahol rajtam kívül max. 10-en laknak. Ettől primitív lennék? Nem hiszem.

Úgyhogy a világ bármely pontján találni bunkókat... Ha nagyon keres az ember...

79. emagdi (válaszként erre: 78. - Gota)
2007. máj. 29. 14:36

igen.

az, hogy ki mennyire primitív, vagy művelt, nem attól függ, hogy hol lakik:))

78. gota (válaszként erre: 77. - Emagdi)
2007. máj. 29. 14:35
Egyetértek! Ezért írtam azt, h minden városnak vannak szép részei és vannak kevésbé szép részei... De ha mondjuk valaki azzal indít, h primitívek a vidékiek, hét nekem is kinyílik a bicska a zsebemben. (Pedig Budáról származom.)
77. emagdi
2007. máj. 29. 14:34

előző hozzászólásomhoz kiegészítés:

nyilván a tapasztalatokat, véleményeket meg lehet osztani, de úgy érzem kicsit átment a topik kategorizálásba, és a másik fikázásába :(((

76. emagdi
2007. máj. 29. 14:32

szerintem teljesen felesleges azon vitatkozni, hogy melyik jobb.

mindenki ott lakik, ahol neki megfelelő, vagy ami neki praktikus.

mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. az viszont változó, hogy kinek mi a fontos, lehet, hogy ami valakinek előny, az a másiknak hátrány, és fordítva.

ennyi erővel azon is lehetne vitázni, hogy a kék vagy barna szemű emberek az okosabbak :)))

75. dee (válaszként erre: 72. - Rika)
2007. máj. 29. 13:29

hihihi,Szerencsen is van busz,rendőrlámpa......

Nekem békés kisváros.A kertünkben van feketerigó,cinke,fakopáncs.Igaz,hogy mindenkit ismerek,de ezt szeretem.Soha nem vágytam innen el.

A fővárosból 1 nap elég......megfájdul a fejem ott.Igaz ott könnyebb rejtőzködni a ..... (sok van)(akinek nem inge,ne vegye magára)

Na kapok majd megint:)

Maradok vidéki......

74. gota (válaszként erre: 73. - Rika)
2007. máj. 29. 13:27

Nem kötözködni akarok, de az általánosítást egyik oldalról sem tartom helyesnek, így most a Te esetedben sem. Nem igaz, hogy Bp-en is mindenki bunkó. :)

Ugyanakkor elítélem azt is, mikor mondjuk egy kőbányi néz le pl. egy szegedit, hogy "vidéki". Ezerszer inkább laknék Szegeden, mint mondjuk Kőbányán, vagy Angyalföldön. De ennek ellenére tisztában vagyok azzal is, hogy minden városban vannak "gettók". Na ott nem szeretnék lakni, tök mindegy, hogy vidék, vagy Pest...

73. rika (válaszként erre: 71. - Gota)
2007. máj. 29. 13:23
gota: dehogynem ez a hozzáállás. Ha nem vagy pesti nem vagy ember. Én már elég sok városba jártam Magyarországon és - tényleg nem akarok megsérteni senkit - de a legtöbb bunkóval pesten találkoztam. Nem segítenek eligazodni a "vidékieknek". Lenézik a másik embert. Nekem Szeged a kedvenc városom...:)
72. rika (válaszként erre: 69. - Dee)
2007. máj. 29. 13:20

dee vagy csak úgy érzed, hogy nem vagy az...:) ne feledd, ha nem pesti vagy akkor vidéki...csak viccelek.

Én pécsi vagyok és itt is beérek a városba busszal 20perc alatt ha akarok.

Ja én akad non-stop is.

71. gota
2007. máj. 29. 13:08

Engem személy szerint idegesít ez a hozzáállás... Attól, h valaki nem Bp. közigazgatási határán belül él, még se nem rosszabb, se nem jobb, mint bárki más. Sőt! Mostanában az lett a "trendi", hogy költöznek ki az emberek Bp. környékére. Vannak olyan városok Bp. körül, ahol kb. háromszor annyiba kerül egy ugyanolyan adottságokkal rendelkező ingatlan, mint mondjuk Pesten...

És különben is: tök változó, h ki mit ért a vidéken. Lehet, h pl. egy vidéki nagyváros is vidéknek számít. Én éltem már Pécsen is (egyébként törzsgyökeres XI. kerületi vagyok), esküszöm, sok dolog jobb volt ott, mint Bp-en. Pécs pl. egy igazi lüktető, nyüzsgő diákváros.

Éltem Tatabányán is egy ideig. Jó volt ott is, bár Péccsel nem volt egy kategória. És Siófok! Ott pl. igazán jó volt élni! És még egy csomó helyen laktam már, mégis... Engem nagyon zavar az, ha valaki aszerint ítéli meg a másik embert, h hová valósi... És azért Bp. nem éppen egy Madrid, vagy egy New York, h az ott élők lenézhessék a többieket.

2007. máj. 29. 13:01

36 évig éltem Budapesten, most 20 perc alatt elérem bármelyik bevásárlóközpontot. A jó levegő, a dunapart, a csend, a nyugalmasabb élet, ezek többet érnek mint a pesti ricsaj.Nem kell a kutyaszart kerülgetni, lásd. Aradi utca környéke, nem kell 20 kört megtennem míg találok egy parkolóhelyet, Mellesleg akkor megyek a városba amikor akarok. Nem hiszem, hogy az a 20 perc akadály lenne. VAn aki 40-45 percet is utazik pedig Budapesten él. Amíg én felszállok a vonatra a NYugatiban és itthon leszállok,addig ér a barátnőm haza a csalogány utcába.

Mónika? És ha valaki azt nézi? Ha neki az tetszik? Nem vidéken találnak mumifikált holtesteket hanme pesten. HA meg versengeni kéne melyik várost választanám fővárosnak, lenne tippem. Pl. Szeged, Debrecen és lehetne sorolni.

És hogy mi a vidék? Attól függ honnan nézzzük....

69. dee (válaszként erre: 46. - KIRA7)
2007. máj. 29. 12:54

Húúúúúúúúúúú ez kicsit durva.

Bocs én 220 km-re vagyok Budapesttől,de nem azok a témák érdekelnek amiket leírtál.Szeretek köszönni,mert erre tanított az Édesanyám.Képzeld itt is van non-stop bolt stb.

Nem vagyok kiéhezett,buta,primitív,begyepesedett idióta!:)

68. emagdi (válaszként erre: 67. - Mociscsaj)
2007. máj. 29. 12:54

mit szeretsz ott a legjobban?

és ott városban vagy vidéken a jó?:)

2007. máj. 29. 12:43
Ausztraliaban a legjobb :-))))))))))))))
66. rika
2007. máj. 29. 11:24
különben engem is bosszant kicsit, hogy pesten kívül minden vidék.
65. Jay néni (válaszként erre: 46. - KIRA7)
2007. máj. 29. 11:21

Hát cicám, szerintem primitívségben bárkivel felveszed a versenyt!

Mondjuk Budapesten sokan élnek ott biztos nem tűnsz ki ezzel a tömegből.

64. cskata (válaszként erre: 46. - KIRA7)
2007. máj. 29. 11:20

jééézusom.. még ez a hozzáállás..

és mit tartassz "vidék"-nek...?? amint elhagyod a Budapest helynévtáblát, attól kezdve már csak a szerinted - idézem: - "kiéhezett ,buta, primitív,begyepesedett,idióták" élnek...??

Ha egy adott településről beszélsz, akkor legalább ne általánosíts az összes többire! (mivel nem hiszem, hogy cirka 3000 településen éltél már, hogy átfogó képed lehessen a témáról..:))

63. emagdi
2007. máj. 29. 11:13

Nagyon sok előnye és hátránya is van a fővárosi életnek.

Hátránya a nagy forgalom, a tömeg, a személytelenség.

Előnye, hogy mindenféle termék/szolgáltatás elérhető közelségben van, sokáig nyitva vannak az üzletek, és este/éjjel is van élet.

Szüleim vidéken élnek (tatabányán), ott este 6kor megáll az élet, az utcák kiürülnek, szinte csak a kutyasétáltatók vannak lent. gondolom a többiek meg otthon nézik a mónika showt....

a tömegközlekedés is katasztrofális, újabban kb 8 órakor le is állnak a buszok, utána már csak amolyan "gyűjtőjárat" megy, ami körbemegy az egész városon, szóval bazi sok idő bárhova eljutni.

Mozi nincs, a környéken sem. Most állítólag lesz egy az újonnan nyitott plazaban, de még nem nyitott meg.

Amúgy meg szinte semmi sincs, szerintem tök unalmas város.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook